Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pagalbos namai augalams - 2
Supermamų klubas > Mūsų namai > Flora
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Frosted
Ankstesnes temos cia:
http://www.supermama.lt/forumas/index.php?...55&hl=ligos
http://www.supermama.lt/forumas/index.php?...92&hl=ligos

Atsiprasau, jeigu tokia tema yra, as per paieska neradau, o labai reikia patarimo...
Tikiuosi kuri mamyte zinos ir pades help.gif

Mano beveik visuose vazonuose geliu uzsiveise kazkokie vabaliukai, nezinau kas per vieni unsure.gif
Jie mazuciukai, smelines spalvos su rudomis galvytemis, ir ju DAUG blink.gif Dydis gal 1/2 arba net 1/3 mm, visai mazyciai, nufotografuoti nesugebejau net... Palaisciau Actara, bet jiems toks jausmas kad net patiko, begioja sau laimingi, dauginasi... sad.gif
Gelems lyg ir nekenkia, bent jau nepastebejau, kad joms kazkas blogo darosi (bent jau kol kas), bet man tie nauji "gyventojai" mano namuose nepatinka.
Gal kazkas turi minciu, kas cia per vieni ir ka su jais daryti??? help.gif
Frosted
Nejaugi niekas nenusimano apie vabaliukus unsure.gif verysad.gif
anoli***
pas mane irgi buvo jukoj situ skaidriu mazu vabaliuku, kai laisciau, tai jie net sokinejo schmoll.gif . Neseniai persodinau visus geles, ismirkiau previkure, atrodo viskas gerai. thumbup.gif Bet vakar ziuriu, o gi vaiksto pinigu medyje jau zymiai didesni, nei jukoj buvo ir nezinau ka su jais daryti sad.gif
Frosted
QUOTE(anoli*** @ 2011 07 05, 15:16)
pas mane irgi buvo jukoj situ skaidriu mazu vabaliuku, kai laisciau, tai jie net sokinejo schmoll.gif . Neseniai persodinau visus geles, ismirkiau previkure, atrodo viskas gerai. thumbup.gif  Bet vakar ziuriu, o gi vaiksto pinigu medyje jau zymiai didesni, nei jukoj buvo ir nezinau ka su jais daryti sad.gif
*

Vat ir pas mane viename kambaryje visose gelese jie laiksto, ir actara ju "neima" verysad.gif
Murfika
O kas tai per padarai? Gal jie nekenkia?
Frosted
QUOTE(Murfika @ 2011 07 28, 14:54)
O kas tai per padarai? Gal jie nekenkia?
*

Kad as zinociau... Bandziau internete ieskoti, tai man i kolembolas panasu labai, tik kad maniskes nesokineja, kai laistau g.gif Jos atseit megsta slapia zeme, o mano viena gele kaip tik "pelkine", tai jei zeme kiek sausesne ji visa sunyksta ir dziuti pradeda, turi pastoviai slapiai buti unsure.gif
Kalinka2006
Nezinau ar cia i sita tema... bet apie meslves temos neradau ax.gif
Turiu tokia melsve 'dramblio ausis' vadinam rolleyes.gif
user posted image

Jos savybe, kad lapai tokie matiniai, lyg i melynuma, ne zali, mesingi, stori. Buvau pirkus veislyne, tai tikrai buvo 'ne prascioke'. Ir vat dabar po vasaros darosi jinai panasi i paprasta melsve, lapai tampa zali, dingsta ta spalva, tas 'bruozas'. Kas cia jai darosi? Auga pusiau pavesi, kaip ir megsta meslves... Ar pavasari ir bus tas krumas toks 'paprastas'? ar gris ta matine spalva???
p.s. tikiuosiu aiskiai cia parasiau... ax.gif
R_S
Laba diena smile.gif kreipiuosi pgaalbos, kas cia nutiko mano orchidejai?? kai lapai pradejo gelst, supratau, kad nuo saules, pernesiau i ne tokia sauleta vieta. bet tas gruobletumas tada atsirado. dar niekad taip nera buve man g.gif user posted image
Frosted
Ziuriu cia tik skundziames, bedavojames, o atsakymu kaip nebuta sad.gif
Gal kuri zino, kur metafoso ar dimetoato gauti? As savo vabaliuku niekaip neisnaikinu doh.gif
Gaudvilė
QUOTE(Kalinka2006 @ 2011 10 08, 22:10)
Jos savybe, kad lapai tokie matiniai, lyg i melynuma, ne zali, mesingi, stori. Buvau pirkus veislyne, tai tikrai buvo 'ne prascioke'. Ir vat dabar po vasaros darosi jinai panasi i paprasta melsve, lapai tampa zali, dingsta ta spalva, tas 'bruozas'. Kas cia jai darosi? Auga pusiau pavesi, kaip ir megsta meslves... Ar pavasari ir bus tas krumas toks 'paprastas'? ar gris ta matine spalva???
p.s. tikiuosiu aiskiai cia parasiau...  ax.gif
*

ruduo smile.gif
nijole0619
QUOTE(Frosted @ 2011 07 05, 22:59)
Vat ir pas mane viename kambaryje visose gelese jie laiksto, ir actara ju "neima"  verysad.gif
*

gal tai padės:
http://www.google.lt/search?q=skydamarai&a...lient=firefox-a
Frosted
QUOTE(nijole0619 @ 2011 10 11, 13:43)

Dekui uz nuoroda, bet ten ne skydamariai schmoll.gif Skydamariai tupi sau ant lapu ramiausiai, o sie laksto kaip pamise vos tik pakrapstai zeme, kaip skruzdelynas koks, o ne vazonas sad.gif Ir skydamarius su actara isnaikinau be vargo, o sie veikejai nemirtingi matyt sad.gif Pasiskaiciau patarimu, prikaisiojau degtuku i geles, bet jiems ne motais, laksto sau toliau, jau visos geles apsikrete verysad.gif
Saulužė
Pas mane irgi kažkokie neaiškūs vabalėliai, visai mažučiai, irgi net nenufotkinsi, vaikučiai būna šviesūs, o didesni pilkėja. Liejau tik su česnako nuoviru ir ne kartą, bet jie vis tiek yra, žemėse vaikšto, nešokinėja, neskraido, jų daug g.gif iš pradžių atrodė, kad nieko jie nedaro, o dabar jau įtartinai atrodo trys gėlės, gali būt kad šaknis jie valgo unsure.gif

O ta Actara tinka visoms gėlėms? Reikia bandyt gal padėtų, atsibodo tas vabalynas, o jei čia dar priežastis dėl ko gleibsta gėlės, tai tuoj bus tuščios palangės, nes jie po visus vazonus duodas verysad.gif
Frosted
QUOTE(Saulužė @ 2011 10 11, 23:36)
Pas mane irgi kažkokie neaiškūs vabalėliai, visai mažučiai, irgi net nenufotkinsi, vaikučiai būna šviesūs, o didesni pilkėja. Liejau tik su česnako nuoviru ir ne kartą, bet jie vis tiek yra, žemėse vaikšto, nešokinėja, neskraido, jų daug g.gif iš pradžių atrodė, kad nieko jie nedaro, o dabar jau įtartinai atrodo trys gėlės, gali būt kad šaknis jie valgo unsure.gif

O ta Actara tinka visoms gėlėms? Reikia bandyt gal padėtų, atsibodo tas vabalynas, o jei čia dar priežastis dėl ko gleibsta gėlės, tai tuoj bus tuščios palangės, nes jie po visus vazonus duodas verysad.gif
*

Vat vat ir pas mane tokie sad.gif kai issausini geles, ju apmazeja, bet po to palieji - ir vel prisiveisia sad.gif reikes vel pabandyti Actara, gal pades... As tai Actara visas geles liejau, nieko joms neatsitiko smile.gif Fikusams netgi labai patiko biggrin.gif
amarrile
QUOTE(Frosted @ 2011 10 19, 09:39)
Vat vat ir pas mane tokie sad.gif kai issausini geles, ju apmazeja, bet po to palieji - ir vel prisiveisia sad.gif reikes vel pabandyti Actara, gal pades... As tai Actara visas geles liejau, nieko joms neatsitiko smile.gif  Fikusams netgi labai patiko biggrin.gif
*

Paskaičiau šitoj temoj patarima,kad vazona su kolembolom užpilti smeliu.Vietos buvo,tai savo fikusa pamulčiavau keliu centimetrru storio smeliu. jau metai,augalas atsigavo,nes atseit tie vabalai negauna kvepavimo virsuj ir žusta.-laistau į lekįtute.Faktas,kad padekliuke ju nesimato,kaip anksčiau pakelus vazona sokinedavo....Ne viena karta buvau panardinus gele į actaros tirpala,bet neišnaikinau iki galo,nes,matomai,reiktu laiku pakartoti procedura.....
Frosted
QUOTE(amarrile @ 2011 10 19, 19:31)
Paskaičiau šitoj temoj patarima,kad vazona su kolembolom užpilti smeliu.Vietos buvo,tai savo fikusa pamulčiavau keliu centimetrru storio smeliu. jau metai,augalas atsigavo,nes atseit tie vabalai negauna kvepavimo virsuj ir žusta.-laistau į lekįtute.Faktas,kad padekliuke ju nesimato,kaip anksčiau pakelus vazona sokinedavo....Ne viena karta buvau panardinus gele į actaros tirpala,bet neišnaikinau iki galo,nes,matomai,reiktu laiku pakartoti procedura.....
*

Pas mane tiek vietos smeliui nera sad.gif ir augalai tokie, kad nelabai ten pasieksiu viska uzpilti, labai tankiai auga... verysad.gif O ka, actara neveikia ju??? blink.gif
Fay
as su tokia keista problema susiduriau - pas mane fikusas is po vasaros visas kaip zemem apejes. Pirma karta taip man su gelem nutinka - net neisivaizduoju kas tai, ir kaip gydyti. As visada vasara isnesu fikusus i balkona. O va rudeni atsinesiau visa tarsi zemeta... Pernai nieko panasaus nebuvo ir panasu kad tai uzkreciama. Nes salia stovejo kitas fikusiukas, tai ir ant jo lapu tu tokiu tarsi zemiu radau. Nupurskiau kazkokiu insekticidu (man jau dave tirpalo tai nepasakysiu pavadinimo). Tai daugiau lyg neplinta, bet pats augaliukas labai nuskures atrodo. O kito fikuso dar nepurskiau - jis labiausiai apejes, grynai kaip apipiltas zemem. Nei nupraust, nei nupurskt, nes sluoksnis nemazas. Valytis nusivalo, bet medis nemazas, lapiuku dauk - nezinau per kiek dienu nuvalyciau. Kas cia galetu buti? Bandysiu dabar ir ji purksti, bet net nezinau kur ji izoliuot nuo visu kitu augalu - nelabai vietos turiu, o ismest gaila verysad.gif
Frosted
QUOTE(Fay @ 2011 10 22, 11:18)
as su tokia keista problema susiduriau - pas mane fikusas is po vasaros visas kaip zemem apejes. Pirma karta taip man su gelem nutinka - net neisivaizduoju kas tai, ir kaip gydyti. As visada vasara isnesu fikusus i balkona. O va rudeni atsinesiau visa tarsi zemeta... Pernai nieko panasaus nebuvo ir panasu kad tai uzkreciama. Nes salia stovejo kitas fikusiukas, tai ir ant jo lapu tu tokiu tarsi zemiu radau. Nupurskiau kazkokiu insekticidu (man jau dave tirpalo tai nepasakysiu pavadinimo). Tai daugiau lyg neplinta, bet pats augaliukas labai nuskures atrodo. O kito fikuso dar nepurskiau - jis labiausiai apejes, grynai kaip apipiltas zemem. Nei nupraust, nei nupurskt, nes sluoksnis nemazas. Valytis nusivalo, bet medis nemazas, lapiuku dauk - nezinau per kiek dienu nuvalyciau. Kas cia galetu buti? Bandysiu dabar ir ji purksti, bet net nezinau kur ji izoliuot nuo visu kitu augalu - nelabai vietos turiu, o ismest gaila  verysad.gif
*

Gal kokiu grybeliu susirgo? g.gif Nes insekticidas tai cia nuo visokiu gyviu, vabalu pvz. padeda, o grybeliams reikia fungicido g.gif
As tai nuo savo sokinejanciu padaru prikaisiojau degtuku galvutem zemyn (cia kakzur prisiskaiciau pasigooglinus), ir bandziau dziovinti, bet kol mama buvau palikusi leliu ziureti keliom valandom, ji man visas geles palaiste biggrin.gif dzioviname toliau.... lotuliukas.gif
Holija
reikia pagalbos!! verysad.gif auginu namie vazone gerberos. kai pirkau, lapai buvo ryskus, blizgantsi, o namie po kurio laiko apsinese baltai-pilkom apnashom, tarsi dulkem. pazestus lapus iskart pasalinau, bet tik pradeda augi nauji ir vel viskas pasikartoja verysad.gif su kitom gelem namie viskas tvarkoj, nors ir stovi salia. kas tai galietu buti?? doh.gif
augulis20
sveiki,reikia patarimo,pastebejau orchidejos zemese kazkokiu baltu vabaliuku,gal zinot kas tai galetu but?g.gif ir kaip juos isnaikinti?aciu
Winter Garden
Sveikos,
Mano augalus užpuolė kažkokie bjaurybės verysad.gif
Labai jie mažučiai, tai pastebėjau tik tada, kai augalų lapai akivaizdžiai pradėjo geltonuoti. Įdėmiai apžiūrėjusi, radau gal 1mm dydžio kažkokius vabaliukus. Abiejose lapo pusėse radau tokius pilkus, išdidinus nuotrauką lyg ir matosi, kad jie su sparniukais:user posted image
Apatinėje lapų pusėje radau kai kur tokias kolonijas baltų vabaliukų:
user posted image

Pagal aprašymus lyg labiausiai primena tripsus, bet gal galėtų kas patvirtinti?
Nesuprantu, kodėl tie bjaurybės vienu metu atsirado visuose kambariuose unsure.gif
Gal galit kuri patarti, kaip juos išnaikinti? Bandžiau mechaniškai valyti ir plauti, bet jų vis atsiranda. doh.gif Be to, gėlių pas mane labai daug, jos didelės. Ir dar turiu katiną, kuris mėgsta tas gėles uostinėti ir pan., tai naudoti kokią "piktą" chemiją taip pat nelabai norėtųsi .
Lauksiu patarimų 4u.gif
knotknot
Si temele nelabai aktyvi. Daugiau klausimu negu atsakymu.
As irgi noriu pasiteirauti. Mano darze didziausiai priesai yra ziogai. Mazuciai ir didziuliai. Nueda ir darzoviu svieziu sodinuku lapelius ir geliu. Gal zinot kokiu priemoniu? g.gif
Isdykelle
Tie visi maži vabalėliai kurie laksto gėlių žemėse atsiranda nuo drėgmės, todėl reikėtų atkreipti dėmesį į kelis dalykėlius: gali būti, kad jūsų gėlių vazonėliai per dideli, todėl gėlė nespėja išgerti vandens ir žemėje užsilaiko drėgmė, kitas dalykas tas, kad dabar žiema, kambariuose temperatūra žemesnė, todėl vanduo garuoja lėčiau- automatiškai gėles reikia laistyti rečiau nei įprastai. Tie padarėliai tikrai mėgsta drėgmę, laikui bėgant iš jų išsivysto mažos musytės, mažesnės už tuos vaisinius (kurie atsiranda kai namuose būna obuolių). Tuos vabalus galima išnaikinti perdžiovinus žemę arba naudojant actarą (jos nesiūlyčiau, nes skiedžiasi ant didesnio kiekio vandens ir turi daugiau kenksmingų žmogui medžiagų), geriau rinkit nimazalį. Šituos du preparatus reikia naudoti kiekvieną savaitę, tol kol vabalai išnyksta (tikrai neužtenka vieno karto). SĖKMĖS! smile.gif
Be to, tie padarai ėda gėlių šaknis. schmoll.gif
Rimmuse
QUOTE(Isdykelle @ 2012 01 03, 22:40)
Tie visi maži vabalėliai kurie laksto gėlių žemėse atsiranda nuo drėgmės, todėl reikėtų atkreipti dėmesį į kelis dalykėlius: gali būti, kad jūsų gėlių vazonėliai per dideli, todėl gėlė nespėja išgerti vandens ir žemėje užsilaiko drėgmė, kitas dalykas tas, kad dabar žiema, kambariuose temperatūra žemesnė, todėl vanduo garuoja lėčiau- automatiškai gėles reikia laistyti rečiau nei įprastai. Tie padarėliai tikrai mėgsta drėgmę, laikui bėgant iš jų išsivysto mažos musytės, mažesnės už tuos vaisinius (kurie atsiranda kai namuose būna obuolių). Tuos vabalus galima išnaikinti perdžiovinus žemę arba naudojant actarą (jos nesiūlyčiau, nes skiedžiasi ant didesnio kiekio vandens ir turi daugiau kenksmingų žmogui medžiagų), geriau rinkit nimazalį. Šituos du preparatus reikia naudoti kiekvieną savaitę, tol kol vabalai išnyksta (tikrai neužtenka vieno karto). SĖKMĖS! smile.gif
Be to, tie padarai ėda gėlių šaknis. schmoll.gif
*

Toks įspūdis, kad čia sumalta viskas į krūvą g.gif
Kolembolos (poduros) - žemės paviršiuje šokinėjantys gyviai, pasimatantys paliejus - tikrai atsiranda dėl drėgmės pertekliaus, gėlėms nekenkia, galima bandyti naikinti paliejant vandenyje ištirpintu citramonu (1 tab. - 2 l vandens), įsmeigiant degtukų galvutes
Tripsai - bet į juos man panašūs matomi Winter Garden nuotraukuose, skraidantys vabzdžiai. Aš naikinau Fitovermu . Katiną purkšdama uždariau. Pakol kas gyvas. Dar siūlo nimazalį - augalinį preparatą.
Grybinis uodukas (Sciaridae) - primena museles, nėra labai kenksmingas, nebent daug lervų gali nuėsti mažesnių augalų šaknis. Sako padeda citramono tirpalas. Skraidančius vabzdžius galima pabandyti išgaudyti, pakabinus prie augalo lipnią juotą. "vabzdžius naikinkite palaistant augalus tabako arba česnako nuoviru ar silpnu insekticidų tirpalu." http://www.sodospalvos.lt/print.php?p=Klau...ialisto-21lapas
Winter Garden
QUOTE(Rimmuse @ 2012 01 03, 23:40)
Toks įspūdis, kad čia sumalta viskas į krūvą  g.gif
Kolembolos (poduros) - žemės paviršiuje šokinėjantys gyviai, pasimatantys paliejus - tikrai atsiranda dėl drėgmės pertekliaus, gėlėms nekenkia, galima bandyti naikinti paliejant vandenyje ištirpintu citramonu (1 tab. - 2 l vandens), įsmeigiant degtukų galvutes
Tripsai - bet į juos man panašūs matomi Winter Garden nuotraukuose, skraidantys vabzdžiai. Aš naikinau Fitovermu . Katiną purkšdama uždariau. Pakol kas gyvas. Dar siūlo nimazalį - augalinį preparatą.
Grybinis uodukas (Sciaridae) - primena museles, nėra labai kenksmingas, nebent daug lervų gali nuėsti mažesnių augalų šaknis. Sako padeda citramono tirpalas. Skraidančius vabzdžius galima pabandyti išgaudyti, pakabinus prie augalo lipnią juotą. "vabzdžius naikinkite palaistant augalus tabako arba česnako nuoviru ar silpnu insekticidų tirpalu." http://www.sodospalvos.lt/print.php?p=Klau...ialisto-21lapas
*

Ačiū, Rimmuse 4u.gif
Na, tripsus jau baigiu išnaikinti mechaniškai (traikšau rankomis ir plaunu lapus po srove), nors tai reikalauja daug kantrybės. Bet visa ta informacija tikrai pravers ateityje.
Rimmuse
QUOTE(Winter Garden @ 2012 01 04, 23:17)
Ačiū, Rimmuse 4u.gif 
Na,  tripsus jau baigiu išnaikinti mechaniškai (traikšau rankomis ir plaunu lapus po srove), nors tai reikalauja daug kantrybės.  Bet visa ta informacija tikrai pravers ateityje.
*

Linkiu kuo greičiau jais atsikratyti gun_rifle.gif Man buvo įsiveisę sanpaulijų žieduose, sunkiai įsivaizduoju mechninį naikinimą g.gif Nors žiedus vistiek teko beveik visus išskinti verysad.gif
Letali
mano pinigu medi irgi uzpuole zarazos, gerai isiziurejus mazutes balksvos kaip erkutes tokios , knibzda zemeje, bandziau kalio permanganatu laistyt, bet nelabai zinau kokiom proporcijom daryt ta tirpala, bijau nudegint, siandien ermitaze kazkoki bio purskala nusipirkau, bet irgi ispurskiau o jos sau ramiai toliau vaiksto, nezinau ka cia reiks daryt verysad.gif
mimi88
sveikos, prasau pagalbos help.gif help.gif
mano dracena kamuoja miltuotieji skydamariai (manau kad augala jau isigijau su tokiom lauktuvem) nuo jie persimete ir ant katuso doh.gif buvau ermitaze klausiau del purskalu tai sake galima pukst tik lauke bet juk mano augalai ten nusals doh.gif kaip juos gelbet iki kol atsils???
Voriuke
Sveikutes,
matau cia daugiau diskutuojat apie visokius kenkejus. Kaip kazkuri jau rase, bandau naikinti mechaniskai: valau sluoste, po to gele, jei imanoma pagal dydi, keliauja i dusa biggrin.gif deja tai ne visuomet suveikia...
O as uzsukau irgi pagalbos: mano palmes(Hovejos) lapai dziusta verysad.gif mazdaug iki puses lapo, arba tik dalis lapo atsisakojimo. Itariu, kad per daug ar per mazai dregmes g.gif Bet gal kuri zinot tiksliau, nes jau nebezinau, kiek laistyt. Dziaugiausi, kad isleido pirmus naujus uglius. Bet kai eme skleistis lapai, cia irgi dalis jau nutamsejus...
help.gif
*weita*
Labuka nesu labai didele geliu augintoja ,bet turiu viena gelyte kuria labai myliu ,tik vat pasidare kazkas su ja ,ir nzn ar as ja perlaisciau ar cia jau kazkokia liga ? gal kas is foto pasakytu ?
Emila
QUOTE(*weita* @ 2012 02 07, 17:26)
Labuka nesu labai didele geliu augintoja ,bet turiu viena gelyte kuria labai myliu ,tik vat pasidare kazkas su ja ,ir nzn ar as ja perlaisciau ar cia jau kazkokia liga ? gal kas is foto pasakytu ?
*

gal kas ir pasakytų, jei cia foto ikeltumete
*weita*
user posted image

kiek domejausi rodosi cia tie skydmariai ...o galir ne ,nzn ..gaila savo gelytes ..
po situ taskeliu pradeda dziuti lapas bet kokioje lapo vietoje ...
Reeeeee
Neradau temos augalams, ar jos iš vis nebėr ar tiesiog niekas neužvedė... Turiu porą bėdų, ant gėlių dirvožemio užaugo grybai kažkokie... ar žemė per drėgna ar kas per velniai? user posted image

tam vazone augančio augalo lapai:

user posted image

1 tema
Letali
QUOTE(MaGre @ 2012 01 29, 16:31)
mano pinigu medi irgi uzpuole zarazos, gerai isiziurejus mazutes balksvos kaip erkutes tokios , knibzda zemeje, bandziau kalio permanganatu laistyt, bet nelabai zinau kokiom proporcijom daryt ta tirpala, bijau nudegint, siandien ermitaze kazkoki bio purskala nusipirkau, bet irgi ispurskiau o jos sau ramiai toliau vaiksto, nezinau ka cia reiks daryt  verysad.gif
*

niekaip as ju neisnaikinu ir purskiau ir bandziau nelaistyt ir cesnakais gazdinau, vistiek jos ten knibzda doh.gif laisciau ir su margansovke , sakau gal per silpna tirpala darau, bet bijau nudegint, gal patarsite kaip reikia daryt? g.gif bet kad ir su tais vabaliukais mano pinigu medis auginasi naujas sakas ir net zydi, tai va ir nzn ka man su tais parazitais daryt unsure.gif
Emila
QUOTE(MaGre @ 2012 02 27, 23:12)
niekaip as ju neisnaikinu ir purskiau ir bandziau nelaistyt ir cesnakais gazdinau, vistiek jos ten knibzda  doh.gif  laisciau ir su margansovke , sakau gal per silpna tirpala darau, bet bijau nudegint, gal patarsite kaip reikia daryt?  g.gif  bet kad ir su tais  vabaliukais mano pinigu medis auginasi naujas sakas ir net zydi, tai va ir nzn ka man su tais parazitais daryt  unsure.gif
*

Pradžiovint žemes. Nelaistyt kurį laiką. Beje, ir pinigų medžiams perdaug drėgmės - nėra gerai. 4u.gif
Šie maži padarai iš esmės kažko labai blogo nepadaro. Sausesniame substrate jie greitai pranyksta. Bet labai greit ir atsinaujins, jei vėl drėgmės per daug ir per ilgai bus.
Amun Ra
labas vakaras.. labai reik pagalbos..
pradejo mano kalamandino gelst ir krist lapai masiskai.. prieziura ta pati buvo, zydi, vaisius augina.. cia jam ko truksta ar perdaug? labai bijau prarast savo grazuoli unsure.gif
Letali
QUOTE(Emila @ 2012 02 28, 00:31)
Pradžiovint žemes. Nelaistyt kurį laiką. Beje, ir pinigų medžiams perdaug drėgmės - nėra gerai. 4u.gif
Šie maži padarai iš esmės  kažko labai blogo nepadaro. Sausesniame substrate jie greitai pranyksta. Bet labai greit ir atsinaujins, jei vėl drėgmės per daug ir per ilgai bus.
*

nelaistau ir vistiek jos ten vaiksto, labai jau gyvybingos zarazos pasitaike doh.gif teks matyt su jom ir gyvent unsure.gif
amarrile
QUOTE(MaGre @ 2012 03 06, 12:33)
nelaistau ir vistiek jos ten vaiksto, labai jau gyvybingos zarazos pasitaike  doh.gif  teks matyt su jom ir gyvent  unsure.gif
*

Jei šnekam apie Kolembolos .tai nelabai rastumem,kas jomis atsikrate schmoll.gif Bet porą augaliukų jau metai esu apipylusi smėliu keliu cm,nes tokį patarimą esu radusi.Esme tame,kad laistyti stengiuos per šaknis,iš lekstutes,tada kenkejai gauna mažai deguonies,nes nelipa į tą sausą ir nederlingą viršutinį sluoksnį ir populiacija mažėja.Faktas,kad gėlytes pagražėjo it lėkštutėse gyviu nematau thumbup.gif
Letali
QUOTE(amarrile @ 2012 03 06, 15:01)
Jei šnekam apie Kolembolos .tai nelabai rastumem,kas jomis atsikrate schmoll.gif  Bet porą augaliukų jau metai esu apipylusi smėliu keliu cm,nes tokį patarimą esu radusi.Esme tame,kad laistyti stengiuos per šaknis,iš lekstutes,tada kenkejai gauna mažai deguonies,nes nelipa į tą sausą ir nederlingą viršutinį sluoksnį ir populiacija mažėja.Faktas,kad gėlytes pagražėjo it lėkštutėse gyviu nematau thumbup.gif
*

o kaip pats augaliukas po smeliuku kvepuoja viskas gerai ?
ar paprasta smeli pylete ar yra pirkti koks specialus ? g.gif
manau darysiu ta pati, nu netrukdo man tie gyviai bet malonumo mazai kai matosi doh.gif
Dofkutis
user posted image

user posted image
user posted image
Gal kam taip buvo,kokiom tai demem pinigu medi ismete,bet tokios sviesios demes buvo kai parnese is parduotuves,db tik blogeja ir lapeliai byra,ar tai grybelinis susirgimas ar nusalt galejo kol nese is parduotuves verysad.gif
Letali
parsiveziau is pajurio kopu smelio, uzpyliau siandien, bet ziuriu jie man ant smelio vaiksto doh.gif nu ziuresiu kaip bus toliau ...
Frosted
QUOTE(amarrile @ 2012 03 06, 15:01)
Jei šnekam apie Kolembolos .tai nelabai rastumem,kas jomis atsikrate schmoll.gif  Bet porą augaliukų jau metai esu apipylusi smėliu keliu cm,nes tokį patarimą esu radusi.Esme tame,kad laistyti stengiuos per šaknis,iš lekstutes,tada kenkejai gauna mažai deguonies,nes nelipa į tą sausą ir nederlingą viršutinį sluoksnį ir populiacija mažėja.Faktas,kad gėlytes pagražėjo it lėkštutėse gyviu nematau thumbup.gif
*

Mano dauguma vazonu be skyliu, laistau is virsaus sad.gif kai atsils, bandysiu pirkti vel Actaros ir uzpilinesiu visas geles be isimties, nes jau visose laiksto jie...
O pradziovinimas nepadejo, tik palaistai - vel straksi tos kolembolos vazonuose... verysad.gif
jediara
QUOTE(Frosted @ 2012 03 19, 21:06)
Mano dauguma vazonu be skyliu, laistau is virsaus sad.gif kai atsils, bandysiu pirkti vel Actaros ir uzpilinesiu visas geles be isimties, nes jau visose laiksto jie...
O pradziovinimas nepadejo, tik palaistai - vel straksi tos kolembolos vazonuose...  verysad.gif
*

Reikia palaistyti kalio permanganato tirpalu arba jau Actara, nes pas Jus tikrai gėlės per daug laistomos rolleyes.gif
Letali
QUOTE(Frosted @ 2012 03 19, 20:06)
O pradziovinimas nepadejo, tik palaistai - vel straksi tos kolembolos vazonuose...  verysad.gif
*

straksi? maniskes tai vaiksto g.gif biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(jediara @ 2012 03 19, 20:16)
Reikia palaistyti kalio permanganato tirpalu arba jau Actara, nes pas Jus tikrai gėlės per daug laistomos rolleyes.gif
*

as laisciau su permanganatu, nepadejo...
gal su kokiu ukiniu muilu dar reiktu pabandyt, kazin ar galima ir gelei nepakenks?
nijole0619
QUOTE(Dofkutis @ 2012 03 12, 10:51)
Gal kam taip buvo,kokiom tai demem pinigu medi ismete,bet tokios sviesios demes buvo kai parnese is parduotuves,db tik blogeja ir lapeliai byra,ar tai grybelinis susirgimas  ar nusalt galejo kol nese is parduotuves verysad.gif
*

Sveiki, labai gaila kad apsirgo, jei dar nevėlu radau kažką panašaus ligos sukelėjas-bakterija-Xanthomonas spp.
http://trecclinic.blogspot.com/2010/10/bac...-caused-by.html
čia ir parodo ir rašo apsaugos būdus., 6-ta nuotrauka jau labai panaši.
Frosted
QUOTE(jediara @ 2012 03 19, 20:16)
*

Pas mane kelios geles, kurios yra "pelkines" ir megsta dregme. Jei tik zeme kiek sausesne - jos vysta. O laistomos, patikekite, ne per daug, nes as pamirstu pastoviai palieti jas blush2.gif Kai lapai nuo fikuso kristi pradeda, tuomet prisimenu, kad palaistyti reikia doh.gif
Tas pelkines tai dazniau palieju, nes lapai linksta, tai labai matosi, kada jau reikia laistyti biggrin.gif
amarrile
QUOTE(Frosted @ 2012 03 20, 10:47)
Pas mane kelios geles, kurios yra "pelkines" ir megsta dregme. Jei tik zeme kiek sausesne - jos vysta. O laistomos, patikekite, ne per daug, nes as pamirstu pastoviai palieti jas  blush2.gif Kai lapai nuo fikuso kristi pradeda, tuomet prisimenu, kad palaistyti reikia  doh.gif
Tas pelkines tai dazniau palieju, nes lapai linksta, tai labai matosi, kada jau reikia laistyti biggrin.gif
*

Fastake esu mirkiusi geles su vazonais.Nepadėo,kiaušineliu lieka,manau.Nusprendžiau vasara išbandyt actara ax.gif .Kai bus galima lauke palaikyti porą dienu,kol išgaruos tručas...
Pas mane ju yra šiltnamio grunte,tai kur papuole jos,tai ir yra metų metais tam vazone doh.gif
AIRIDDA
Pirmoje nuotraukoje, sakyčiau tikrai per drenna žemė, o ir labai ta rodo. Pamandykite nusipirkti kitą žemių mišinį, o šia gėlę išimkite, ir palaikykite sausai keleta dienų, ir tik paskui sodinkite. Duok dieve kad atsigautų unsure.gif , ir neperlaistykite. Beje , kas per augalas, lapai kaip tulpmedžio, bet tai lauko augalas?
Apelsina
Jau antri metai kaip mano is seklos isauginta (zydejusi ir net vaisius vedusi mandarinuka) apniko kazkokia negerove> lapai blizgia ir lipnia plevele aptraukti, lyg to butu negana - prie lapu lipinasi kazkokios slykscios rudos sporos:
user posted image
user posted image
Labai lauksiu patarimu kaip gydyti mano augaleli ax.gif
Rimmuse
QUOTE(Apelsina @ 2012 03 20, 22:27)
Jau antri metai kaip mano is seklos isauginta (zydejusi ir net vaisius vedusi mandarinuka) apniko kazkokia negerove> lapai blizgia ir lipnia plevele aptraukti, lyg to butu negana - prie lapu lipinasi kazkokios slykscios rudos sporos:

Man panašu tos sporos į skydamarius, o šie ir išskyria tą lipnų skystį verysad.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.