Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Nėštumas ir prietarai
Supermamų klubas > Apie nėštumą ir gimdymą > Aš nėščia!
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
tanitausa
QUOTE(naktele @ 2007 01 22, 07:04)
Aš prietarais netikiu. O tie kurie, tiki ir bijo, dažnai psichologiškai sau įsikalba arba tam tikrais atvejais randa kaip pritaikyti. Manau, kad ko bijai ir apie ką galvoji, tas ir bus.
*

vat as irgi manau, kad juos isikalbet galima. tai jei kas pasako koki prietara, jei ir netiki vistiek pagalvoji apie tai, o as tai is vis ish galvos ismest negaliu, tikinu save kad cia nesamone, bet vistiek sunervina, tai geriau kai is vis niekas nieko nesako.
Biskiene
nenoriu tiket as tais visais prietarais.. tfu tfu tfu.. tuk tuk tuk smile.gif
brasta
QUOTE(Zangute @ 2007 01 22, 17:15)
Sako,kad negalima nesciom dirzu nesioti,nes gali apsivyti virkstele vaikuciui aplink kakla. Ir pati budama nescia esu gavus tokia pastaba. Bet blink.gif  tai kodel tada siuna nestukems rubus su dirzeliais??? g.gif
Nelabai tikiu prietarais. Manau,kad reikia vadovautis sveika logika. drinks_cheers.gif
*

O tokio dar nebuvau girdejusi.
Bonifacija

QUOTE(ingutera @ 2007 01 23, 09:06)
aš irgi stengiuos netikėti prietarais. bet vienu tikiu, kad geriau stengtis išsigandus negriebti sau už kažkur, pvz. veido ar rankų, nes ten mažiukui gali būti paskui kažkokia žymė. nes pas mano mamą yra ant piršto, ir šiaip girdėjau nemažai istorijų. mirksiukas.gif bet šiaip dėl diržo, dėl mezgimo, dėl plaukų nekirpimo tai kažkaip tikrai net nesinori tikėti...
*

o vat prisiklausius visokiu prietaru ir dar su realiais pvz, dabar ziauriai pradejau nervuotis, nes jau daug kartu buvau issigandus sunu (cia jie laksto visi be pavadeliu ir antsnukiu, tad aploja kas antras, o jie tikrai nera mazyciai). verysad.gif Vat ir pradejau bijoti visokiu kiskio lupu, demiu ir t.t. , nors puikiai suprantu, kad labiau kenkiu apie tai galvodama, bet man kitaip neiseina verysad.gif
baltė
Netikiu prietarais, juk ne viduramžiais gyvenam...
joločka
Gal žinot kodėl nestuke.gif negalima būti krikšto mama?
Amica
QUOTE(joločka @ 2007 05 27, 10:22)
Gal žinot kodėl  nestuke.gif  negalima būti krikšto mama?
*

Tiksliai nepasakysiu, bet kad nesciai negalima krikstyti kito vaikucio, tai tikrai esu girdejusi. Tipo, negali dar negimes, nekrikstytas vaikiukas krikstyti kito vaikiuko. Atseit kenkia tam negimusiam vaikeliui, jei nescia mama kazka krikstija.
Šypsenėlė24
Aš tais prietarais tai nelabai tikiu
joločka
QUOTE(Amica @ 2007 05 27, 13:18)
Tiksliai nepasakysiu, bet kad nesciai negalima krikstyti kito vaikucio, tai tikrai esu girdejusi. Tipo, negali dar negimes, nekrikstytas vaikiukas krikstyti kito vaikiuko. Atseit kenkia tam negimusiam vaikeliui, jei nescia mama kazka krikstija.
*

Na aš irgi kažką panašaus girdėjau, bet tiksliai nežinau tos reikšmės. Esu buvusi pas būrėją, tai ji abai pabrėžė šį prietarą, kad jo reikia laikytis. O kai paklausiau dėl tokių prietarų kaip vežimėlio, kraitelio pirkimas, tai sakė, kad tai nesąmonė.
shlapka
As esu 7 savaite nestuke.gif . Nors netikiu visais bobuciu prietarais, bet vis delto man neramu. unsure.gif
Darbe niekas nezino apie mano nestuma. Iseidama is darbo pakeliui du kartus perzengiau per 30 cm aukscio virve, kadangi buvo praejimo. Darbe dirba toks jaunas berniukstis devil.gif , kuris mane siek tiek isgasdino is nugaros, pajuokavo tipo.
Nors netikiu tais ismyslais, bet prisiskaiciau ivairiu istoriju, kad manau tuoj pradesiu jais tiketi wacko.gif
Ar yra kam pasitvirtine tie prietarai>??????? verysad.gif
Kaip isnesioti tas 40 sav.????? huh.gif g.gif
cuoliukė
Man labai patinka megzti ir aš galvoju, kad neblogai būtų būsimam lėliukui keraitelį pradėti megzti, bet vėl gi per anksti g.gif o megzti nepatartina, nes tipo sako virkštelė apsivinios g.gif nežinau tikėti ar ne. Bet kai esi nestuke.gif visom nesamonėm pradedi tikėti, kad tik savo leliuką pilvelyje apsaugoti.
Selga007
g.gif to negalima to negalima nesamone... as pvz labai megsti megstu tongue.gif o vaikas kaip tik ziema gims, tai gi salta maziukui bus ir tikrai tai darysiu 4u.gif svarbiausia yra nesijaudinti, sveikai maitintis, gerai jaustis ir vaikas sveikas gims bigsmile.gif kaip sakoma, jei tiki taip ir bus...juk dazniausiai tu pats save itikini del nelaimes ir butent tai ir atsitinka tongue.gif Geriau tikekim kad vaikiukai bus sveikuciai, su sveikais raudonais zandukais ir mes galesime dziaugtis, bei nusijuokti kad jokiu prietaru nera bigsmile.gif
Mirėja
Na bet kaip nuo mezgimo gali "apsiviniot virkštelė". Niekaip nesuprantu blink.gif blink.gif blink.gif
Selga007
tai gal dar siuti negalima 4u.gif
joločka
QUOTE(Selga007 @ 2007 05 30, 17:04)
tai gal dar siuti negalima  4u.gif
*

Aha, apsivilkto ant savęs rūbo siūti negalima mirksiukas.gif biggrin.gif
rupestelis
na...aš tikiu...tai yra noriu apsaugot vaikutį...
prieš porą savaičių kaip tik mačiau labai negražų(gal su apsigimimu) žmogų, ir tai man užsifiksavo sąmonėj...kažkaip nejauku dabar, kai žinau, jad jau tada buvau..kokią savaitę nestuke.gif ...
MAMA#1
jau gailiuosi, kad perskaiciau sita tema doh.gif geriau buciau daug ko nezinojus,o tai tik baimiu nauju atsirado
Karolina27
as tik kai kuriais tikiu smile.gif netikiu ta nesamone kad negalima plauku dazyti ir kirpti nesciai - visad daziau, krpau ir viskas gerai thumbup.gif netikiu tais prietarais del kaciu kad kai perbega reikia nusispjauti lotuliukas.gif ir netikiu kad kai nescia pamato nesveika zmogu tai gali pas pacia toks vaikas gimti, cia jau be jokio rysio visai doh.gif bet kazkaip tikiu, kad nesciai negalima perzengti kokio laido ar slango, nes vyksrele gali apsipinti apslink kalka vaikui blink.gif nes man tai su antraja maze buvo, gal sutapimas bet as tikiu...
rupestelis
QUOTE(Karolina27 @ 2007 06 17, 10:35)
as tik kai kuriais tikiu smile.gif  netikiu ta nesamone kad negalima plauku dazyti ir kirpti nesciai - visad daziau, krpau ir viskas gerai  thumbup.gif  netikiu tais prietarais del kaciu kad kai perbega reikia nusispjauti  lotuliukas.gif  ir netikiu kad kai nescia pamato nesveika zmogu tai gali pas pacia toks vaikas gimti, cia jau be jokio rysio visai  doh.gif  bet kazkaip tikiu, kad nesciai negalima perzengti kokio laido ar slango, nes vyksrele gali apsipinti apslink kalka vaikui  blink.gif  nes man tai su antraja maze buvo, gal sutapimas bet as tikiu...
*

tai būtent-nesinori rizikuoti...
o dėl plaukų kirpimo-iš kur žinia, kad neprikirpai proto-gal būtų vunderkindas? lotuliukas.gif
laizanika
O asnetikiu jokiais prietarais. biggrin.gif Virkstele apsisuka nuo to,kad lelyte judri ir turi daug vietos, o perzengus perlaida nei lelyte pajudreja nei vietos padaugeja, taigi grynas pritaras 4u.gif Del visu kitu prietaru ieskauloginio paaiskinimo, jeigu jo nera - tik smagiai pasijuokiu 4u.gif
Severute
man mociute sake, kad negalima plauku kirpti, per pirma nestuma nekirpau, o dabar 2 karta nestuke.gif ir tokie ilgi plaukai jau pavargau juos tvarkyti, galiukai visai sudile, labai noriu nusikirpti, bet bijau. gal esat girdejusios tikru atsitikimu, del plauku kirpimo, ar bent sutapimu?
Keiti
QUOTE(Severute @ 2007 07 01, 19:47)
man mociute sake, kad negalima plauku kirpti, per pirma nestuma nekirpau, o dabar 2 karta nestuke.gif  ir tokie ilgi plaukai jau pavargau juos tvarkyti, galiukai visai sudile, labai noriu nusikirpti, bet bijau. gal esat girdejusios tikru atsitikimu, del plauku kirpimo, ar bent sutapimu?
*

Nei Jūs pergyvenkit, nei klausykit tų prietarų, o sutapimų visada galima rasti bigsmile.gif Čia tas pats, kas būrimas - kiekviena mūsų gali išburti kokiai nors jaunai merginai gerą vyrą, vaikelį, ateityje būstą ir t.t. ir tikriausiai bent pusei pataikytume smile.gif Bet tai nereiškia, kad mes geros būrėjos - tiesiog sutapimas wink.gif
Netikėjau nė vienu prietaru, dariau ką norėjau, neribojau savęs ir viskas puiku. Vaikelis gimė sveikas be jokių komplikacijų, taip kad nusiraminkit ir eikit pasigražinti rolleyes.gif
Severute
turbut taip ir padarysiu, g.gif neuzilgo gristu i Lietuva reiks koki trumpa kirpima pasidaryt, kad su tais plaukais maziau problemu butu. smile.gif
Keiti
QUOTE(Severute @ 2007 07 04, 13:26)
turbut taip ir padarysiu,  g.gif  neuzilgo gristu i Lietuva reiks koki trumpa kirpima pasidaryt, kad su tais plaukais maziau problemu butu. smile.gif
*

Čia ne į temą, bet Jūsų mergytė vos 9 d. jaunesnė nei mano smile.gif
Dajevu
Netikiu prietarais, tšaip pat nemėgstu jokių mistinių istorijų ir filmų schmoll.gif prisižiūri žmonės, prisigalvoja į vairių dalykų, kam to reikia 4u.gif
JaunaDvynukuMamyte
Del ranku kilnojimo....
kad virkstele apsisuks - cia prietaras...
Bet to daryti negalima, nes gali atsitikti negeru dalyku .. prieslaikinis gimdymas pvz. as vos pora sekundziu is aukstos lentynos traukiau patalyne.. o po poros valandu atsigulus i lova - nubego vandenys... teko gimdyt 30 savaiciu vaikus... taigi cia ne prietaras ir bet kuris gydytojas draudzia tai daryt nes turi tam mokslini paaiskinima.... ax.gif
mila23
kol dar nesilaukiau leliuko as tu prietaru visai net ir negirdejau ir netikejau jais.o kai pastojau tai toku geradariu atsirado ne vienas vis kazka leptelt ir nuotaika sugadinti.stengiuosi neimti i galva visko ka pasako nes ir taip jau per dauk reguoju i viska per dauk jautri pasidariau,o kaip tik visa tao kenkia vaikeliui o ne kazkokie kvaili prietarai!
Ameya
mano mama siek tiek prisidejo prie kraitelio vaikui, o tevas - ne. ir man pakeltu tonu iskamiai pasake, kad iki vaiko gimimo nepirkciau. ka, po to stresuojant su keliu dienu leliuku viska pirkt? nesinori tais prietarais tiketi, tik gyvenima apkartina. nors per kairi peti pasispjaudau doh.gif
Lašelis Liūdnas
Netikiu jokiais prietarais schmoll.gif Prietarai atsirado dar žiloje senovėje, kai nebuvo tokio kiekio ir taip lengvai prieinamos informacijos kaip šiais laikais, su tikslu apsaugot nėščiasias, jaunas mamas, bei kūdykius nuo įvairių traumų ar net mirties, kad viskas būtų daroma kuo teisingiau ir geriau. Pvz. yra toks prietaras, kad leliuką reikia vilkti tik išvirkščiais rūbeliais, jis atsirado iš to, kad anksčiau siuvamų rūbų siūlės būdavo labai storos ir gan stipriai įsirėždavo į dar begal švelnią ir plonytę kūdykėlio odelę, sutrikdydavo kraujotaką ir pan., tad kad taip neatsitiktų ir būdavo jaunos mamos bobučių patariamos vilkt lelius išvirkščiais rūbais smile.gif Ir su visais kitais prietarais panašiai smile.gif
Nej@
as stengiuosi ko maziau suzinoti tokiu prietaru ir daryti taip kaip man atrodo geriausiai. jei tiki taip ir atsitinka, nes saviitaigos galia yra didziule. taigi maziau kvarsinkite au galva su bobutes prietarais ir viskas bus gerai smile.gif
RSebes
na as irgi kazkaip neklausau jokiu prietaru... biggrin.gif darau kaip reikia ir neimu y galva. bigsmile.gif manau kad nesamones kazkokios... kaip man viena drauge pasake, kad nekirpciau plauku, kol busiu nestuke.gif . nu jau sakau nesamone. kaip tik kai paisikirpau atsigavo ir augt pradejo... tongue.gif taip kad tikrai neklausau...
liita
Jei tiki jais, automatiškai pradedi ieškoti to kas išsipildė ir nepastebi to, kas neišsipildo. Manau, neverta jais tikėti ir netikiu pati. smile.gif
Kašaras
o kaip dėl makiažo bei nagų lakavimo? ar galima dažytis būnant nėščia?
Katusik
aš nesu labai prietaringa, bet nuo plaukų kirpimo tikrai susilaikau g.gif
eladzius
as manau ,kad tie prietarai nesamone,taip ir nesamoniu gali prisigalvot
Grike
As tai kartais prisilaikau prietaru.. pvz., kai univiere laikydavau egzus, jokiu budu nesiplaudavau galvos (tipo blogas zenklas) unsure.gif bet iz tikro tas prietaras kaip siaudas budavo, kai laikyt eidavau nesimokius, tai siokia tokia vilti suteikdavo 4u.gif
O kai dabar leliaus laukiuos ir visos tetules ir bobutes prisako prietaru prietareliu, nu vis tiek as prisilaikau, nes pagalvoju (o kas jeigu.. blink.gif )
Lipgirl
As tai zinau, kad visi prietarai - nesamone, taciau baisiai pykstu, jei kas nors koki nauja vel pasako. Nori nenori, o pasilieka galvoje kazkokia baime, nepasitikejimas. Va su tais plaukais - na zinau, kad nesamone, kad negalima kirpti, bet vis atidedu vizita pas kirpeja ir atidedu - jau visi galiukai suskilineje. cray.gif
gintute3
[quote=RSebes,2007 08 20, 14:30]
na as irgi kazkaip neklausau jokiu prietaru... biggrin.gif darau kaip reikia ir neimu y galva. bigsmile.gif manau kad nesamones kazkokios... kaip man viena drauge pasake, kad nekirpciau plauku, kol busiu nestuke.gif . nu jau sakau nesamone. kaip tik kai paisikirpau atsigavo ir augt pradejo... tongue.gif taip kad tikrai neklausau...
*

[/quot

mes irgi planuojam vaikuti ir isgirdau, kad negalima kirpti plauku.
Ka sis prietaras reiskia?
Na o kodel negalima dazyti plauku, lakuoti nagu ir pan? Nesuprantu? ax.gif
mano ginekologe sake, kad nestumas nera liga ir viska darysi kaip iki siol dariusi, tik rekes save daugiau priziureti.
Inesa*
Aš irgi netikiu jokiais prietarais, nors pastoviai iš šalies kas nors vis naują prietarą pasako ax.gif
kice
save daugiau priziureti nestumo metu - tai reiskia sveikai maitintis, sveikai gyventi, o ne nagus ir plaukus dazytis.. Dazyti nagus ir plaukus nepatartina todel, kad juose yra chemikalu pavojingu besivystanciam vaisiui. Vienai jie nepakenks, o kitai - kas zino.
Dazyti galima naturaliom medziagom - pvz bastma, chna, ramunelem wink.gif)
Kirpti galima viska - ir nagus ir plaukus. Nes nagai ir plaukai yra negyvi - musu organizmui dzin, ar juos kerpi ar augini. Todel ir negali pakenkti vaisiaus vystymuisi smile.gif
giedrute25
Netikiu as jokiais prietarais schmoll.gif
Atisa
Nesamone tie prietarai schmoll.gif Gyvenima tik apsunkina ir viskas, nes kiekviena mamyte savo vaikui nori paties geriausio, todel isgirdusios kokia nesamone, kad jei taip darys, tai pakenks jos kudikiui, ir stengiasi taip nedaryti, sudarydamos dar daugiau problemu ir diskomforto sau ir aplinkiniams blink.gif
Pvz, zinau prietara, kad negalima nestuke.gif kirpti plauku, nes vaikui prota nukirpsi lotuliukas.gif Mano viena drauge taip ir dare - 9 menesius vaiksciojo nusiurusiais plaukais, atsisakojusiais galiukais, pati pastoviai del to kompleksuodama doh.gif O mano bendradarbe, irgi nestuke.gif , tiesiog svyti - pasikirpus, susitvarkius - visi pastebi, kokia laiminga ir zavi busima mamyte, o ne vargse iskankinta apsileidele doh.gif blush2.gif
Arba dar girdejau, kad negalima megzt nestukems. Nesamone! Mano anyta sake visa nestuma mezge, nes jai tai didziausias malonumas, ir gime vyras kaip azuolas thumbup.gif

mano nuomone tokia, kad nestuke.gif turi saugotis streso, fizinio sunkaus darbo, kenksmingu salygu, barniu ir pan. ir dziaugtis tuo, kad jos nestuke.gif , o ne kartinti sau gyvenima visokiais prietarais! wub.gif
Jurguška
Man vis mama kartodavo, kad negalima kabinti uzuolaidu. Vat neklausiau ir kabinau, o mergyte gime su apsivijusia virkstele unsure.gif Daug kas taip sako, del tu uzuolaidu, bet vistiek as nenoriu tiketi tais prietarais.
Sanpaulija*
QUOTE(Jurguška @ 2007 09 11, 16:35)
Man vis mama kartodavo, kad negalima kabinti uzuolaidu. Vat neklausiau ir kabinau, o mergyte gime su apsivijusia virkstele  unsure.gif  Daug kas taip sako, del tu uzuolaidu, bet vistiek as nenoriu tiketi tais prietarais.
*

Tai cia greiciausiai ne prietarai, o geras patarimas, nes aukstai pakelus rankas nepatartina nestukems buti, nes virkstele apsivija kakliuka. ax.gif
gintute3
QUOTE(Sanpaulija* @ 2007 09 11, 15:39)
Tai cia greiciausiai ne prietarai, o geras patarimas, nes aukstai pakelus rankas nepatartina nestukems buti, nes virkstele apsivija kakliuka. ax.gif
*

Teisingai- cia ne prietaras
Atisa
QUOTE(Jurguška @ 2007 09 11, 16:35)
Man vis mama kartodavo, kad negalima kabinti uzuolaidu. Vat neklausiau ir kabinau, o mergyte gime su apsivijusia virkstele  unsure.gif  Daug kas taip sako, del tu uzuolaidu, bet vistiek as nenoriu tiketi tais prietarais.
*

Cia ne prietaras schmoll.gif Ne tik mama, bet ir gydytojai neleidzia kelti aukstai ranku, nes nesciajai pakyla spaudimas, gali ivykti persileidimas arba kaip ir tau, apsivynioti virkstele unsure.gif
Fui
Šiandien ėjau į darbą ir durys buvo aptvertos įspėjama juosta, kad vyksta remonto darbai. Niekaip negalėjau kitaip patekti pro duris, tiesiog turėjau pralįsti pro ta juostą, o esu girdėjusi, kad pro nieka negalima lįsti, nes virkštelė apsivynioja...Susinervinau, bet jau nieko nebepakeisiu. Su pirmu vaikiuku irgi pro lentą tokia lindau ir gimė su apsivijusia virkštele, vos spėjo jį išgelbėti...Tai kaip gali nepanikuoti, kai patirty jau buvo taip nutikę... doh.gif
gintute3
QUOTE(Fui @ 2007 09 12, 14:44)
Šiandien ėjau į darbą ir durys buvo aptvertos įspėjama juosta, kad vyksta remonto darbai. Niekaip negalėjau kitaip patekti pro duris, tiesiog turėjau pralįsti pro ta juostą, o esu girdėjusi, kad pro nieka negalima lįsti, nes virkštelė apsivynioja...Susinervinau, bet jau nieko nebepakeisiu. Su pirmu vaikiuku irgi pro lentą tokia lindau ir gimė su apsivijusia virkštele, vos spėjo jį išgelbėti...Tai kaip gali nepanikuoti, kai patirty jau buvo taip nutikę... doh.gif
*

Mano anyta irgi man pasakojo, kad kai laukesi pirmo vaiko, jai tekdave irgi panasiai landzioti, bet ji kasdien tai darydavo, kazkur pralysdavo, tai vaikutis gime apsivijes virkstele ir siek tiek priduses. Ziauru... unsure.gif
Auryte Sh.
as manau kad ir be prietaru uztenka bedu ir seip nesamoniu gyvenime, jei dar tokiais prietarais pradeciau tiket, nors ant sulinio tai nelipu, bet cia gal daugiau jog su tokiu svoriu dabar bijau ikristi biggrin.gif doh.gif
Papildyta:
o dar per laba ryta girdejau kaip psichologas kalbejo apie nesciasias ir prietarus, kad jei tikesi jais, ir ju bijosi, tai labai didele tikimybe kad taip ir nutiks, nes cia jau ir pasamone isijungia, todel ir stengiuos buti pakankamai skeptiska del ju smile.gif
kice
baime ko nors tikrai nesukelia neinelaimiu nei ligu..
Apie virkstele - ji pati neapsisuka apie kakla, del to kad pralindai ar rankas pakelei... Apsisuka tik kai vaikutis vartosi, dar priklauso nuo virksteles ilgio - jei virkstele trumpa - tiesiog negali apsisukti smile.gif Cia labai individualus dalykas.
Del pridusimo: jei gimdymas labai ilgas - gali pridusti ir be virksteles apsisukimo..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.