Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Išmokos vaikams, vaiko pinigai
Supermamų klubas > Socialinis gyvenimas > Socialinių reikalų labirintuose
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
dreamix
Sveiki, naujokas esu , paklausiu paprastai , su zmona turim viena vaika , (2.5 metuku ) trecius metus rupinasi vaiku zmona , dirbu vienas , dabar laukiames antro vaiko , idomu ar priklausys gimus antram kazkokio dydzio ismokos, nes cia keitalioja tuos istatymus nebelabai pagaunu kampo smile.gif
P.S> gimus pirmam zmona gaudavo 2 metus buvusios algos dydzio ismokas
Kaip ir ipratua vienas seima islaikyti , ale vis lengviau butu jei nevienam smile.gif
vikosiuks
QUOTE(allyva @ 2010 06 16, 13:54)
Laba diena. Norėčiau paklausti suprantančių įstatymo vingrybes  4u.gif . Norint gauti vaiko pinigus (52lt), skaičiuojamos bendros šeimos pajamos (ne daugiau 525lt asmeniui). Klausimas: ar į tas bendras šeimos pajamas įsiskaičiuoja mano stipendija iš aukštosios mokyklos?  g.gif .
Ačiū iš anksto.
*

manau jei stipendija ne socialine, tai skaiciuosis 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(dreamix @ 2010 06 16, 15:45)
Sveiki, naujokas esu , paklausiu paprastai , su zmona turim viena vaika , (2.5 metuku ) trecius metus rupinasi vaiku zmona , dirbu vienas , dabar laukiames antro vaiko , idomu ar priklausys gimus antram kazkokio dydzio ismokos, nes cia keitalioja tuos istatymus nebelabai pagaunu kampo smile.gif
Kaip ir ipratua vienas seima islaikyti , ale vis lengviau butu jei nevienam smile.gif
*

cia temukej daugiau ir tiksliau rasite mirksiukas.gif ...
http://www.supermama.lt/forumas/http://www.supermama.lt/forumas/index.php?showtopic=572534

o ismokos priklausys nuo to: ka ji veikia tuo laiku, kai vaikui suejo du metukai, jei atostogauja iki 3 metu, tai is paskutiniu metu skaiciuojamos pajamos bus nulis, jei dirba, tai skaiciuos is gaunamu pajamu....

cia priklauso, kada gims mazylis (svarbu kad butu keletas menesiu ne su nuliais....)
o del procentu tai ziuresi, ka nauji istatymai nuspres.... liepos menesi....

tiesiog paziurekite nurodytoj temukej, ten turetumet rasti atsakyma mirksiukas.gif
@KIMIRK@
gal kas paaiskins toki dalyka,
tarkim vaikui 2 metai sueina pavasari,i darzeli priima nuo rugsejo.su dviem metais baigiasi vaiko pinigai.lieka vyro atlyginimas.aisku sumazeja pajamos,mama negali iseiti i darba,laukia rugsejo.seimoje 3 vaikai (daugiavaike),5 asmenys.
noriu paklausti ,sumazejus pajamoms,turetu moketi vaiko pinigus,tik po kiek mano atveju moketu uz kiekviena?po 93 ar 45? moketi turetu uz 4 men,kadangi mama eina nuo rugsejo dirbti ir vel seimos pajamos (uzteks kiekvienam po 525) .bet deklaruojam pajamas uz praeitus metus,kada tada ismokes po deklaracijos kitais metais?ar moka vaiko pinigus atbuline tvarka? gal kas suprasit ka parasiau.
JOLANCIUK
QUOTE(@KIMIRK@ @ 2010 06 18, 14:14)
gal kas paaiskins toki dalyka,
tarkim vaikui 2 metai sueina pavasari,i darzeli priima nuo rugsejo.su dviem metais baigiasi vaiko pinigai.lieka vyro atlyginimas.aisku sumazeja pajamos,mama negali iseiti i darba,laukia rugsejo.seimoje 3 vaikai (daugiavaike),5 asmenys.
noriu paklausti ,sumazejus pajamoms,turetu moketi vaiko pinigus,tik po kiek mano atveju moketu uz kiekviena?po 93 ar 45? moketi turetu uz 4 men,kadangi mama eina nuo rugsejo dirbti ir vel seimos pajamos (uzteks kiekvienam po 525) .bet deklaruojam pajamas uz praeitus metus,kada tada ismokes po deklaracijos kitais metais?ar moka vaiko pinigus atbuline tvarka? gal kas suprasit ka parasiau.
*

nuo 2 iki 7 jei pajamos vienam seimos asmeniui nevirsije 525 lt-galit rasyt prasyma,kad moketu po 52 lt.o toliau tai nelabai supratau klausyma,prie ko deklaravimas ir vaiko pinigai!?ir kodel turi moket uz 4 menesius,jei vaiko pinigai mokami kas menesi!?Jei daugevaike seima tai iki 18 metu mokes.
http://www.spcentras.lt/spc/index.php?m=11&l=2375
@KIMIRK@
QUOTE(JOLANCIUK @ 2010 06 18, 17:21)
nuo 2 iki 7 jei pajamos vienam seimos asmeniui nevirsije 525 lt-galit rasyt prasyma,kad moketu po 52 lt.o toliau tai nelabai supratau klausyma,prie ko deklaravimas ir vaiko pinigai!?ir kodel turi moket uz 4 menesius,jei vaiko pinigai mokami kas menesi!?Jei daugevaike seima tai iki 18 metu mokes.
http://www.spcentras.lt/spc/index.php?m=11&l=2375
*

tai kai vaikui sueina 2 metukai iskart galu rasyt prasyma vaiko pinigeliams?ir sekanti menesi gausiu?bet jie ziuri praeitu metu pajamas,o praeiti metai(isnesa pragyvenima).tai kaip jie remiasi,juk praso praeitu metu pajamu pazymas.ar ne?o moketu uz 4 menesius todel,kad grystu i darba ir (uztenka 525) tai vel nuims vaiko pinigus.zodziu turetu moketi ta laika kai vaikui sueina 2 metai kol grysiu i darba.deklaravimas prie to kad privalomai turiu kasmet deklaruoti pajamas,o vaiku pinigai(gal nesiskaiciuoja?) i pajamas.na daug parasiau,nezinau ar suprantamai.
JOLANCIUK
QUOTE(@KIMIRK@ @ 2010 06 18, 19:14)
tai kai vaikui sueina 2 metukai iskart galu rasyt prasyma vaiko pinigeliams?ir sekanti menesi gausiu?bet jie ziuri praeitu metu pajamas,o praeiti metai(isnesa pragyvenima).tai kaip jie remiasi,juk praso praeitu metu pajamu pazymas.ar ne?o moketu uz 4 menesius todel,kad grystu i darba ir (uztenka 525) tai vel nuims vaiko pinigus.zodziu turetu moketi ta laika kai vaikui sueina 2 metai kol grysiu i darba.deklaravimas prie to kad privalomai turiu kasmet deklaruoti pajamas,o vaiku pinigai(gal nesiskaiciuoja?) i pajamas.na daug parasiau,nezinau ar suprantamai.
*

vaiko pinigai i deklaracija nerasomi.(jie nesiskaiciuoja)
galit rasyt prasyma,bet jei jusu pajamos vyrsyje kiekvienam seimos nariui 525 lt,tai jums vaiko pinigai nepriklauso.
moka nuo vaiko gymimo iki 2 metu-97 lt,jei motinistes pasalpa,ka jus gaunat is sodros,nevirsyje 525 lt.
nuo 2 iki 7 metu,o kai jus daugevaike seima,tai iki 18 metu,jie ziuri paskutinius 12 menesiu,jusu pajamas,jei uztenka kiekvienam po 525 lt,tada nieko nemokes.
nezinau ar suprantamai parasiau blush2.gif
meilikatyte
QUOTE(dreamix @ 2010 06 16, 16:45)
*

galiu atsakyt,turi gimt vaikutis kol pirmam sueis 3m.tada gaus tuos pacius pinigelius kaip su pirmu vaikuciu.nes mano toke pati situacija buvo, kai bus laikas eit i dekreta nueis i darboviete ir parasys prasyma kad skaiciuotu is pirmo dekreto isejimo pinigelius mirksiukas.gif

QUOTE(@KIMIRK@ @ 2010 06 18, 20:14)
*

netik is preitu metu ima pajamas,as kaiptik pati del to teiravausi reike paimti paskutiniu 12men.pajamas man liepe imt 2010-06-01 iki 2009-06-01d.visus pinigelius ir pasiskaiciuot jei nevirsys tu 525lt.tada ateiti ir susitvarkyti
vikosiuks
QUOTE(meilikatyte @ 2010 06 18, 19:53)
netik is preitu metu ima pajamas,as kaiptik pati del to teiravausi reike paimti paskutiniu 12men.pajamas man liepe imt  2010-06-01 iki 2009-06-01d.visus pinigelius ir pasiskaiciuot jei nevirsys tu 525lt.tada ateiti ir susitvarkyti
*

bet pagal naujas taisykles nuo sausio pirmos iki sausio pirmos pajamas ziuri....
meilikatyte
QUOTE(vikosiuks @ 2010 06 18, 20:59)
bet pagal naujas taisykles nuo sausio pirmos iki sausio pirmos pajamas ziuri....
*

jos visos taip sako smile.gif kai as ejau tvarkytis dokumentu mano specelistes nebuvo tada sirgo ir pavadavo kita ir ji man sake nebutinai is pereitu metu is paskutiniu 12men.ir kaip tik senden vel buvau pas savo ir ji man pasake kad is kitu metu bet as kai uzsiminiau kad jusu kolege sake nebutent is preitu metu ir ji patvirtino nes as jei sakiau kad nuo vasario musu labai pajamos sumazejo ir ji man liepe uz tuos va 2009 06 01 iki 2010 06 01d pajamas pimt tikrai nemeluoju bent pas mus siluteje taip skaiciuoja
vikosiuks
QUOTE(meilikatyte @ 2010 06 18, 20:12)
jos visos taip sako  smile.gif kai as ejau tvarkytis dokumentu mano specelistes nebuvo tada sirgo ir pavadavo kita ir ji man sake nebutinai is pereitu metu is paskutiniu 12men.ir kaip tik senden vel buvau  pas savo ir ji man pasake kad is kitu metu bet as kai uzsiminiau kad jusu kolege sake nebutent is preitu metu ir ji patvirtino nes as jei sakiau kad nuo vasario musu labai pajamos sumazejo ir ji man liepe uz  tuos va 2009 06 01 iki 2010 06 01d pajamas pimt tikrai nemeluoju bent pas mus siluteje taip skaiciuoja
*

tai gal nelabai tuose istatymuose pacios dar gaudosi.....
vienos taip kalba, kitos taip... cia lygiai tas pats, kad uz pirmus du naujagimio menesius visosm be isimciu priklauso 97 litukai... bet ne visur juos nori moketi..... doh.gif doh.gif
nors seniau budavo,kad skaiciuoja nuo tos dienos, kai prasyma parasai (uz 12 atbuliniu menesiu)
@KIMIRK@
QUOTE(JOLANCIUK @ 2010 06 18, 19:42)
vaiko pinigai i deklaracija nerasomi.(jie nesiskaiciuoja)
galit rasyt prasyma,bet jei jusu pajamos vyrsyje kiekvienam seimos nariui 525 lt,tai jums vaiko pinigai nepriklauso.
moka nuo vaiko gymimo iki 2 metu-97 lt,jei motinistes pasalpa,ka jus gaunat is sodros,nevirsyje 525 lt.
nuo 2 iki 7 metu,o kai jus daugevaike seima,tai iki 18 metu,jie ziuri paskutinius 12 menesiu,jusu pajamas,jei uztenka kiekvienam po 525 lt,tada nieko nemokes.
nezinau ar suprantamai parasiau  blush2.gif
*

kol gaunu vaiko prieziuros pinigelius,kartu su vyro sudejus tai virsija 525 .bet kaip man vaiko pinigai baigsis,tai neuzteks po 525,geguze-birzeli-liepa-rugpjuti.nuo rugsejo einu dirbt ir vel gaunasi kad uzteks (525)bet uz tuos 4 men ar man kada sumokes,ar jie taip nuplauks?ar tik dar kitais metais eiti ir nesti pazyma (praeitu) metu,kad ieitu tie 4 men.na manau suprantamai...
vikosiuks
QUOTE(@KIMIRK@ @ 2010 06 18, 20:37)
kol gaunu vaiko prieziuros pinigelius,kartu su vyro sudejus tai virsija 525 .bet kaip man vaiko pinigai baigsis,tai neuzteks po 525,geguze-birzeli-liepa-rugpjuti.nuo rugsejo einu dirbt ir vel gaunasi kad uzteks (525)bet uz tuos 4 men ar man kada sumokes,ar jie taip nuplauks?ar tik dar kitais metais eiti ir nesti pazyma (praeitu) metu,kad ieitu tie 4 men.na manau suprantamai...
*

speju nuplauks.....
nes metu pajamu vidurkis vistiek gausis didesnis...
@KIMIRK@
QUOTE(vikosiuks @ 2010 06 18, 20:41)
speju nuplauks.....
*

na tikekimes,kad ne...viltis...
jei kartais mokes mamos priminkit po kiek dabar kiekvienam vaikui,seima (daugiavaike).
bet atimti vaiko prieziuros pinigus,gal nesigaus didesnis vidurkis,juk pajamos mazeja.
meilikatyte
QUOTE(vikosiuks @ 2010 06 18, 21:32)
tai gal nelabai tuose istatymuose pacios dar gaudosi.....
vienos taip kalba, kitos taip... cia lygiai tas pats, kad uz pirmus du naujagimio menesius visosm be isimciu priklauso 97 litukai... bet ne visur juos nori moketi..... doh.gif  doh.gif
nors seniau budavo,kad skaiciuoja nuo tos dienos, kai prasyma parasai (uz 12 atbuliniu menesiu)
*

va del tu paciu pinigeliu as ejau aiskintis jau antra karta ir cia viena laiska atsiunte is ministerijos nesiausi ir niekaip nesuprantu kaip kitos gauna jos aiskina kad jei nevirsija tu 525lt.motinystes pasalpos tada gauciau bet mano gaunasi 1050lt.tai man nepriklauso as su ja gincijuosi kad visos kitos gauna o ko man cia nenorit moket pas kita viresne nusiunte ji man vel aiskina kad nepriklauso tai niekaip nesuprantu kaip cia is tikruju ar priklauso ar ne liepe konkreciai viena zmogu pamineti kuris gauna tai sake patikrins ir tada konkreciai ir man pasakys kas kaip
vikosiuks
QUOTE(@KIMIRK@ @ 2010 06 18, 20:45)
jei kartais  mokes mamos priminkit po kiek dabar kiekvienam vaikui,seima (daugiavaike).
bet atimti vaiko prieziuros pinigus,gal nesigaus didesnis vidurkis,juk pajamos mazeja.
*

http://www.socmin.lt/index.php?533031094
[size=7]Nuo 2010 m. sausio 1 d. iki 2011 m. gruodžio 31 d.

Išmoka vaikui

1. Šeimos ar bendrai gyvenančių asmenų auginamam ir (ar) globojamam vaikui nuo gimimo dienos iki 2 metų yra skiriama ir mokama 0,75 bazinės socialinės išmokos dydžio (97,5 Lt) išmoka per mėnesį, jeigu vaiko tėvai ar globėjai pagal Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymą už tą vaiką negauna socialinio draudimo motinystės (tėvystės) pašalpos arba ją gauna, tačiau ši pašalpa yra mažesnė negu 1,5 valstybės remiamų pajamų dydžio (525 Lt).

2. Šeimos ar bendrai gyvenančių asmenų auginamam ir (ar) globojamam vaikui yra skiriama ir mokama 0,4 bazinės socialinės išmokos dydžio (52 Lt) išmoka per mėnesį, jeigu vidutinės pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės negu 1,5 valstybės remiamų pajamų dydžio (525 Lt):

- kai vaikas yra nuo 2 iki 7 metų;

- kai vaikas yra nuo 7 iki 18 metų, jeigu šeima ar bendrai gyvenantys asmenys augina ir (ar) globoja tris ar daugiau vaikų. Išmoka vaikui mokama, kol kiekvienam vaikui sukaks 18 metų, jei vyresni kaip 18 metų vaikai mokosi, bet ne ilgiau kaip iki jiems sukaks 24 metai.

Dokumentai, reikalingi išmokai gauti, pateikiami atsižvelgiant į aplinkybes:

1. prašymas;
2. asmens tapatybės dokumentas;
3. vaiko (vaikų) gimimo liudijimas (liudijimai)*;
4. mokyklos pažyma, jeigu vyresnis kaip 18 metų asmuo mokosi;

Išmoka vaikui nemokama, jei jis yra pilnametis ar emancipuotas ir turi savo vaikų, asmuo susituokia, yra paskelbta paieška arba jis teismo pripažintas nežinia kur esančiu, asmuo yra pilnametis, atliekantis bausmę, sulaikytas ar suimtas. [/color]
Papildyta:
QUOTE(meilikatyte @ 2010 06 18, 20:55)
va del tu paciu pinigeliu as ejau aiskintis jau antra karta ir cia viena laiska atsiunte is ministerijos nesiausi ir niekaip nesuprantu kaip kitos gauna jos aiskina kad jei nevirsija tu 525lt.motinystes pasalpos tada gauciau bet mano gaunasi 1050lt.tai man nepriklauso as su ja gincijuosi kad visos kitos gauna o ko man cia nenorit moket pas kita viresne nusiunte ji man vel aiskina kad nepriklauso tai niekaip nesuprantu kaip cia is tikruju ar priklauso ar ne liepe konkreciai viena zmogu pamineti kuris gauna tai sake patikrins ir tada konkreciai ir man pasakys kas kaip
*

O TU JOMS AISKIAI PACITUOK UZRASA

Šeimos ar bendrai gyvenančių asmenų auginamam ir (ar) globojamam vaikui nuo gimimo dienos iki 2 metų yra skiriama ir mokama 0,75 bazinės socialinės išmokos dydžio (97,5 Lt) išmoka per mėnesį, jeigu vaiko tėvai ar globėjai pagal Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymą už tą vaiką negauna socialinio draudimo motinystės (tėvystės) pašalpos arba ją gauna, tačiau ši pašalpa yra mažesnė negu 1,5 valstybės remiamų pajamų dydžio (525 Lt).

apie dekreto pinigus sioje citatoje neuziminama, taigi neturi teises aiskinti,kad gavote dekreta uz kelis menesius....
o pirmus du menesius motinystes (tevystes) pasalpos (tos kur moka iki 2 metu) ir negauni...!!!!! http://www.sodra.lt/index.php?cid=329

i tuos pinigelius motinystes pasalpa (trumpiau dekreto pajamos) neisiskaiciuoja http://www.sodra.lt/index.php?cid=325

taigi gali drasiai joms sakyt, pirmus du mensius jokiu pajamu nera.... taigi uz tuos du men ir priklauso... mirksiukas.gif

jei ka liepk pasiskambinti laiske nurodytu numeriu... isaiskins jai....
arba pasakyk, kad skunda parasysi... tegul biski pasidomi, o ne sedi ir aiskina.... lotuliukas.gif
@KIMIRK@
ten auktom materijom parasyta,man kas galit paprasciau.vaikams-14,9,bus tuo metu 2 metukai.
vikosiuks
QUOTE(@KIMIRK@ @ 2010 06 18, 21:12)
ten auktom materijom parasyta,man kas galit paprasciau.vaikams-14,9,bus tuo metu 2 metukai.
*

52 litukus mokes visiems trims nuo 2 metu iki kol kiekvienam sueis 18.

bet jei vaikai mokysis, tai mokes iki 24 metu mirksiukas.gif
meilikatyte
QUOTE(vikosiuks @ 2010 06 18, 22:06

O TU JOMS AISKIAI PACITUOK UZRASA

[i)
Šeimos ar bendrai gyvenančių asmenų auginamam ir (ar) globojamam vaikui nuo gimimo dienos iki 2 metų yra skiriama ir mokama 0,75 bazinės socialinės išmokos dydžio (97,5 Lt) išmoka per mėnesį, jeigu vaiko tėvai ar globėjai pagal Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymą už tą vaiką negauna socialinio draudimo motinystės (tėvystės) pašalpos arba ją gauna, tačiau ši pašalpa yra mažesnė negu 1,5 valstybės remiamų pajamų dydžio (525 Lt).[/i]

apie dekreto pinigus sioje citatoje neuziminama, taigi neturi teises aiskinti,kad gavote dekreta uz kelis menesius....
o pirmus du menesius motinystes (tevystes) pasalpos (tos kur moka iki 2 metu) ir negauni...!!!!! http://www.sodra.lt/index.php?cid=329

i tuos pinigelius motinystes pasalpa (trumpiau dekreto pajamos) neisiskaiciuoja http://www.sodra.lt/index.php?cid=325

taigi gali drasiai joms sakyt, pirmus du mensius jokiu pajamu nera.... taigi uz tuos du men ir priklauso... mirksiukas.gif

jei ka liepk pasiskambinti laiske nurodytu numeriu... isaiskins jai....
arba pasakyk, kad skunda parasysi... tegul biski pasidomi, o ne sedi ir aiskina.... lotuliukas.gif
*

oj kiek as jom aiskinau jos savo varo ir viskas ten gi buva pazimeta net ryskeiom juodom raidem jos gincijasi su manim ir viskas.tai sakau jos man liepe konkreciai nurodyt is musu miestelio zmogu kuris taip gavo pinigelius tada ir pasakys ar priklauso ar ne.
na as manau man reik kaskur konkreciai pasiskambint ir issiaiskinti ir kad jom paskiau paaiskintu ir dar turiu savo duomenis duot kad paminetu nes laiskas kur buvo cia vienos mamytes vardu is kart atkreipe demesi kieno cia vardas ko nemano tai va reiks eit kovoti del savo pinigeliu doh.gif
virdzinija 7
QUOTE(vikosiuks @ 2010 06 18, 21:35)

*

Tik iki 18m,nesvarbu kad mokysis schmoll.gif
vikosiuks
QUOTE(virdzinija 7 @ 2010 06 18, 22:14)
Tik iki 18m,nesvarbu kad mokysis schmoll.gif
*

daugiavaikems parasyta, kad jei mokosi- moka iki 24m...
tikrai zinau,kad ne viena mama savo vaikui tuos pinigelius gauna thumbup.gif
Papildyta:
QUOTE(meilikatyte @ 2010 06 18, 21:47)
oj kiek as jom aiskinau jos savo varo ir viskas ten gi buva pazimeta net ryskeiom juodom raidem jos gincijasi su manim ir viskas.tai sakau jos man liepe konkreciai nurodyt is musu miestelio zmogu kuris taip gavo pinigelius tada ir pasakys ar priklauso ar ne.
na as manau man reik kaskur konkreciai pasiskambint ir issiaiskinti ir kad jom paskiau paaiskintu ir dar turiu savo duomenis duot kad paminetu nes laiskas kur buvo cia vienos mamytes vardu is kart atkreipe demesi kieno cia vardas ko nemano tai va reiks eit kovoti del savo pinigeliu doh.gif
*

as jusu vietoj nuejus paklausciau vieno klausimo...
sis istatymas galioja ir yra visoj lietuvoj vienodas......
tai kodel prasot tik to kaimo mamytes pavardes, sakyk istatymas visiems miestams vienodas.....

ir prie ko cia ta kita mamyte... (jei ji viena tedirba, ir dirba blogai, tai is kur logiskai mastant ta mamyte paimsi) bet is kitu miestu galima nors ir desimtis.... (forume pasiskaityk, kas gavo pinigelius, nors is sodros virsija 525)
sakyciau numeri matai, pasiimk ir pasiskambink...
prie mano akiu liepciau paskambinti ir pasiteirauti...
aisku jei pati pries tai busi pasiskambinus ir pasiskundus, kad tokioj ir tokioj seniunijoj tau iskraipo istatymus, tau gali padeti surasyti skunda - prasyma, ir pamatytum ,kaip greit litukus ismoketu....

tegul neklaidina viso miestelio.... (man pasakytu, kad paminek mamytes pavarde)
iskart pasiskambinciau i ministerija ir apskusciau.... lotuliukas.gif
vikosiuks
QUOTE(milda1985 @ 2010 06 19, 10:31)
ar yra mamyciu kuriomss kaune is eiguliu seniunijos pervede po 97lt kur priklauso uz pirmus du vaikucio men?
*

zinai ka patarsiu
o tu pasiulyk joms pagooglinti ir pasiziureti kieno vardu buvo gautas laiskas, tegul pasiziuri koki darba zmogus dirba ir kokiu principu toki klausima iskele.. mirksiukas.gif
gal suveiks mirksiukas.gif nes juk ji is kauno, tik kitos vietos, bet istatymas tai ar taip ar taip visai lietuvai vienodas... tegul maziau ant kitu peciu krauna, ne jusu problema mamytes ieskoti, ju problema istatymus ismanyti, o jei neismanai- pasikonsultuoti su ismananciais....
pasakyk, kad pati laiska nusiustu jei tingi skambinti ir gaus ta pati atsakyma.. mirksiukas.gif
JOLANCIUK
QUOTE(@KIMIRK@ @ 2010 06 18, 20:45)
jei kartais  mokes mamos priminkit po kiek dabar kiekvienam vaikui,seima (daugiavaike).
*

skaiciuoja pajamos uz paskutinius 12 menesiu,tai nesvarbu,kad jums 4 menesiai iseina maziau nei 525 lt,bet viska kartu sudejus uz 12 menesiu ir padalinus is seimos nariu skaiciaus gausis vistiek daugiau nei 525 lt.Jei ne-tai tada galit eit prasyma rasyt,kad moketu po 52 lt.
@KIMIRK@
QUOTE(JOLANCIUK @ 2010 06 19, 12:22)
skaiciuoja pajamos uz paskutinius 12 menesiu,tai nesvarbu,kad jums 4 menesiai iseina maziau nei 525 lt,bet viska kartu sudejus uz 12 menesiu ir padalinus is seimos nariu skaiciaus gausis vistiek daugiau nei 525 lt.Jei ne-tai tada galit eit prasyma rasyt,kad moketu po 52 lt.
*

bandysim,gal kas nors gausis.o kodel galvojat kad bus vidurkis didesnis,juk atemus 4 men pajamas,daug reiskia,o likusios pajamos pastovios.
vikosiuks
QUOTE(@KIMIRK@ @ 2010 06 19, 15:27)
bandysim,gal kas nors gausis.o kodel galvojat kad bus vidurkis didesnis,juk atemus 4 men pajamas,daug reiskia,o likusios pajamos pastovios.
*

jei nesigaus vidurkis 525 thumbup.gif
JOLANCIUK
QUOTE(@KIMIRK@ @ 2010 06 19, 15:27)
*

bet vistiek per tuos 4 menesius pajamu bus kazkiek,tai kai viska sudes,gali iseiti daugiau 525 lt,nors ir pora centu bus daugiau-jau negausit 4u.gif
vikosiuks
QUOTE(JOLANCIUK @ 2010 06 19, 16:29)
bet vistiek per tuos 4 menesius pajamu bus kazkiek,tai kai viska sudes,gali iseiti daugiau 525 lt,nors ir pora centu bus daugiau-jau negausit  4u.gif
*

bet 5 asmenims, jei po 525- tai 2625lt reikia ...
tai jei tetukas gauna 1500lt ir mamyte tarkim tiek pat.... =3000lt/men
4 menesius mamyte buna be pajamu, o ir teciui sake pajamos mazeja tarkim liks koks 1200lt tevelio alga... 4800 (uz 4 men)
o isejus mamytei i darba vel bendros pajamos gausis 3000lt/men

metams 5 asmenims bendros pajamos turi nevirsyti 31500lt
o pagal pavyzdi jiems metams gaunasi 28800lt

taigi manau kad 4 menesiai tokiai dideliai seimai, labai daug gali nuostolio padaryti...
jei ims vidurki, tai turetu moketi, jei nevirsysit metiniu pajamu....

dabar pasijutau,kaip kokia.... svetimus litus paskaiciavau..... doh.gif
niu bet jei nuo to tik aiskiau, tai valio thumbup.gif drinks_cheers.gif
@KIMIRK@
QUOTE(vikosiuks @ 2010 06 19, 17:20)
bet 5 asmenims, jei po 525- tai 2625lt reikia ...
tai jei tetukas gauna 1500lt ir mamyte tarkim tiek pat.... =3000lt/men
4 menesius mamyte buna be pajamu, o ir teciui sake pajamos mazeja tarkim liks koks 1200lt tevelio alga... 4800 (uz 4 men)
o isejus mamytei i darba vel bendros pajamos gausis 3000lt/men

metams 5 asmenims bendros pajamos turi nevirsyti 31500lt
o pagal pavyzdi jiems metams gaunasi 28800lt

taigi manau kad 4 menesiai tokiai dideliai seimai, labai daug gali nuostolio padaryti...
jei ims vidurki, tai turetu moketi, jei nevirsysit metiniu pajamu....

dabar pasijutau,kaip kokia.... svetimus litus paskaiciavau..... doh.gif
niu bet jei nuo to tik aiskiau, tai valio thumbup.gif  drinks_cheers.gif
*

saunuole,tikra saunuole,aciu,jau aiskiau pasidare. thumbup.gif reikia kartais svetimus pinigus paskaiciuoti,kad tokie kaip as suprastu. lotuliukas.gif
virdzinija 7
QUOTE(vikosiuks @ 2010 06 18, 22:22)
Papildyta:
tai kodel prasot tik to kaimo mamytes pavardes, sakyk istatymas visiems miestams vienodas.....

ir prie ko cia ta kita mamyte...  (jei ji viena tedirba, ir dirba blogai, tai is kur logiskai mastant ta mamyte paimsi) bet is kitu miestu galima nors ir desimtis.... (forume pasiskaityk, kas gavo pinigelius, nors is sodros virsija 525)
aisku jei pati pries tai busi pasiskambinus ir pasiskundus, kad tokioj ir tokioj seniunijoj tau iskraipo istatymus, tau gali padeti surasyti skunda - prasyma, ir pamatytum ,kaip greit litukus ismoketu....

tegul neklaidina viso miestelio....  (man pasakytu, kad paminek mamytes pavarde)
*

gaudavo ir gauna 2 skirtingi dalykai ax.gif smile.gif
daugiavaikes gauna tik iki 18 metu,net ir tada jeigu vaikas mokosi-mano atveju 2 vaikai studentai ir uz juos spygute biggrin.gif nereikia klaidinti tuo kas buvo,nesivadovaukit senomis nuorodomis ax.gif
Papildyta:
QUOTE(vikosiuks @ 2010 06 18, 21:35)

*

auginant 3-kai pirmajam vaikui sueis 18m-jus nebebusit daugiavaike ir nebemokes 52lt ne uz viena,nebent busit socialiai remtina. doh.gif
vikosiuks
QUOTE(virdzinija 7 @ 2010 06 20, 16:20)
gaudavo ir gauna 2 skirtingi dalykai ax.gif  smile.gif
daugiavaikes gauna tik iki 18 metu,net ir tada jeigu vaikas mokosi-mano atveju 2 vaikai studentai ir uz juos spygute biggrin.gif nereikia klaidinti tuo kas buvo,nesivadovaukit senomis nuorodomis ax.gif
Papildyta:

auginant 3-kai pirmajam vaikui sueis 18m-jus nebebusit daugiavaike ir nebemokes 52lt ne uz viena, nebent busit socialiai remtina. doh.gif
*

galima butu jusu zodzius patvirtinancia nuorodele?
kazkaip sudominot... g.gif
bitute2006
Gal gali kas atsakyti ar dekretiniu pinigai isiskaiciuoja i pajamas pagal kurias skaiciuojasi pasalpa einant vaiko prieziuros atostogu?
boruze_taskuota
Sveikos, gal ir ne čia pataikiau, bet nerandu kur paklausti. Esu girdėjusi, kad yra išmokama vaikui gimus vienkartinė valstybės nustatyta pašalpa, nesvarbu kokios tėvų pajamos. Ar tai tiesa, kur kreiptis? Ačiū už atsakymą
vikosiuks
QUOTE(boruze_taskuota @ 2010 06 21, 09:57)
Sveikos, gal ir ne čia pataikiau, bet nerandu kur paklausti. Esu girdėjusi, kad yra išmokama vaikui gimus vienkartinė valstybės nustatyta pašalpa, nesvarbu kokios tėvų pajamos. Ar tai tiesa, kur kreiptis? Ačiū už atsakymą
*

Gimus vaikui

* Kiekvienam gimusiam vaikui skiriama 11 bazinių socialinių išmokų dydžio (1430 Lt) vienkartinė išmoka.

Dokumentai, reikalingi išmokai gauti:

1. prašymas;
2. asmens tapatybės dokumentas;
3. vaiko gimimo liudijimas arba civilinės metrikacijos skyriaus išduotas dokumentas, kai vaiko gimimo liudijimas neišduodamas*.

taigi priklauso tiek vienkartine 1430lt tiek uz pirmus du mazylio menesius po 97lt (visoms, neziurint busimu sodros pajamu, kurios ziurimos tik norint gauti 97lt iki 2 metu, jei sodros ismoka mamytei nevirsys 525lt/men)
JOLANCIUK
QUOTE(bitute2006 @ 2010 06 21, 02:31)
Gal gali kas atsakyti ar dekretiniu pinigai isiskaiciuoja i pajamas pagal kurias skaiciuojasi pasalpa einant vaiko prieziuros atostogu?
*

apie kokia pasalpa turit omeny?
vikosiuks
QUOTE(JOLANCIUK @ 2010 06 21, 10:46)
*

manau motinystes (tevystes) pasalpa turi omeny
Raganaa999
va sitas ir man aktualu, ar dekreto pinigai isiskaiciuoja..
Tarp vaiku gaunasi pas mane 2 metu skirtumas, ir iseidama antro vaiko prieziuros atostogu galiu rinktis, ar kad moketu tiek pat kaip uz pirma, ar palei nauja tvarka kad skaiciuotu 12 menesiu paskutiniu.. siaip tai labiau apsimoka kad ta pati moketu... bet jeigu dekreto pinigai isiskaiciuoja kaip pajamos, tada jau apsimoka paskutinius 12 menesiu imti.. Gal kurii zinot ar dekretopinigai irgi skaiciuojasi kaip pajamos g.gif
Natele
QUOTE(boruze_taskuota @ 2010 06 21, 09:57)
*

Tiesa. Jau ir ismokos dydi jums parase. Paprastai reikia nueiti i jums paskirta pagal gyvenam. vt. socialini skyriu.
bitute2006
QUOTE(JOLANCIUK @ 2010 06 21, 10:46)
*

motinystes pasalpa turejau galvoje
dajolu
Gal galima butu gauti laisko is ministerijos kopija i dzaivyte@yahoo.com

Aciu
l'eau
QUOTE(bitute2006 @ 2010 06 21, 16:22)
motinystes pasalpa turejau galvoje
*

motinystės pašalpa ir yra dekreto pašalpa. dekreto pinigai skaičiuojant dekretą net teoriškai įsiskaičiuoti negali. motinystės pašalpa yra draudžiamosios pajamos, taigi jos gali būti įskaičiuojamos skaičiuojant motinystės (tėvystės) pašalpą.
meilikatyte
QUOTE(vikosiuks @ 2010 06 18, 23:22)
Papildyta:

ir prie ko cia ta kita mamyte...  (jei ji viena tedirba, ir dirba blogai, tai is kur logiskai mastant ta mamyte paimsi) bet is kitu miestu galima nors ir desimtis.... (forume pasiskaityk, kas gavo pinigelius, nors is sodros virsija 525)

tegul neklaidina viso miestelio....  (man pasakytu, kad paminek mamytes pavarde)
*

na bandysiu kovoti nepalikt tu pinigeliu itraukent ir daugiau mayciu,kaimyne ir vasario men.pagimde kai isikalbejau tai ir negavo,tai bursimes i viena ir eisim kovot biggrin.gif

QUOTE(bitute2006 @ 2010 06 21, 03:31)
*

na kiek as suprantu dekretiniu pinigeliai neitraukemi kai einat i vaiko prieziuros atostogu,dekretiniu ir vaiko prieziuros atostogu pinigelei apskaiciuojami is atlyginimo.dekretines skaiciuoja is paskutiniu 12men.o is keliu men.skaiciuoja vaiko prieziuros atostogom dabar tikslei nezinau pries keleta metu man skaiciavo is paskutinio isdirbto ketvircio smile.gif
l'eau
QUOTE(meilikatyte @ 2010 06 22, 10:59)
na kiek as suprantu

neteisingai suprantat, dekreto pinigai yra draudžiamosios pajamos.
spongebob
QUOTE(Raganaa999 @ 2010 06 21, 13:09)
va sitas ir man aktualu, ar dekreto pinigai isiskaiciuoja..
Tarp vaiku gaunasi pas mane 2 metu skirtumas, ir iseidama antro vaiko prieziuros atostogu galiu rinktis, ar kad moketu tiek pat kaip uz pirma, ar palei nauja tvarka kad skaiciuotu 12 menesiu paskutiniu.. siaip tai labiau apsimoka kad ta pati moketu... bet jeigu dekreto pinigai isiskaiciuoja kaip pajamos, tada jau apsimoka paskutinius 12 menesiu imti.. Gal kurii zinot ar dekretopinigai irgi skaiciuojasi kaip pajamos  g.gif
*

kai nueisit i sodra del dekreto o paskui del VPA jums reikes parasyti prasyma kad taikytu jums palankesni vidurki smile.gif kauno sodroj jos pacios duoda kad parasytum kaip kitur nezinau,jei neduos tai pacios paprasykit nes mes kol kas galim rinktis thumbup.gif
meilikatyte
QUOTE(l'eau @ 2010 06 22, 13:15)
neteisingai suprantat, dekreto pinigai yra draudžiamosios pajamos.
*

nu as ir rasiau kad dekreto neiskaiciuoja tik gal neaiskei 4u.gif na bet kaip jus minit kad dekretas draudzemos pajamos bet kodel jas iskaiciuoja kai eini kokiu pasalpu tvarkytis vat man tas nesuprantama ax.gif
bitute2006
Nu visai tada nieko nesuprandu del tu pasalpu skaiciavimo doh.gif . Sakykim taip - pasalpa, kuri bus mokama einant i VPA skaiciuojasi pagal 12 men algos vidurki skaiciuojant atgal. Tai jei i vpa iseinama tarkim2010- 09-01. tai imamas skaiciavimo laikotarpis bus 2009-09-01- 2010-08-31.taip? Cia lyg ir viskas aisku. Bet i si laikotarpi ieina 4 men be pajamu, nes uz siuos men is anksto perveda kaip dekretinius pinigus. Tai gaunasi 8 men normalios algos vidurkis ir tie 4 men be pajamu. Tai ir kyla klausimas ar uz tuos keturis men is anksto gauti pinigai isiskaiciuoja i bendra suma kai skaiciuojama pasalpa vpa.
milda1985
nebesuprantu kaip jos seniunijose dirba... snd net ju vedejai skambinau del tu 97lt. uz nepilnus 2men, ir ji pati patvirtino,kad priklauso, tai as jau nebesuprantu kada perves, nes jau vaikui 3,5men spejo sueiti smile.gif
boruze_taskuota
QUOTE(vikosiuks @ 2010 06 20, 20:18)
uz pirmus du mazylio menesius po 97lt (visoms, neziurint busimu sodros pajamu, kurios ziurimos tik norint gauti 97lt iki 2 metu, jei sodros ismoka mamytei nevirsys 525lt/men)
*

Apie šitą niekur neradau jokio įstatymo blink.gif kad būtent už du mėnesius, nesvarbu kokios pajamos...
visai aš nesusigaudau tokiuose dalykuose doh.gif
milda1985
yra istatymas, kad jei is sodros gauni maziau nei 525lt motinystes(tevystes) pasalpos, tai priklauso 97lt is seniunijos. kadangi gimus vaikeliui kol baigiasi motinystes atostogas ir neprasideda vaiko prrieziuros atostogos tu is sodros negauni jokiu pinigeliu tai ta laika tau priklauso is seniunijos... tai yra nuo vaiko gimimo iki dekreto pabaigos. motinystes pasalpa(dekretas), tai nera mmotinystes (tevyste) pasalpa, uz tai turi ir tu 97lituku reikalauti smile.gif taip primaliau, bet gal suprasi smile.gif
vikosiuks
QUOTE(boruze_taskuota @ 2010 06 28, 12:32)
Apie šitą niekur neradau jokio įstatymo  blink.gif  kad būtent už du mėnesius, nesvarbu kokios pajamos...
visai aš nesusigaudau tokiuose dalykuose doh.gif
*

Nuo 2010 m. sausio 1 d. iki 2011 m. gruodžio 31 d.

Išmoka vaikui

1. Šeimos ar bendrai gyvenančių asmenų auginamam ir (ar) globojamam vaikui nuo gimimo dienos iki 2 metų yra skiriama ir mokama 0,75 bazinės socialinės išmokos dydžio (97,5 Lt) išmoka per mėnesį, jeigu vaiko tėvai ar globėjai pagal Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymą už tą vaiką negauna socialinio draudimo motinystės (tėvystės) pašalpos arba ją gauna, tačiau ši pašalpa yra mažesnė negu 1,5 valstybės remiamų pajamų dydžio (525 Lt).

taigi uz pirmus du menesius jus negaunate is sodros jokiu pajamu (motinystes (tevystes) pasalpos).... o pries tai sumoketa motinystes ismoka (dekreto pinigai uz tuos kelis menesius) - i pajamas neisiskaiciuoja. taigi jus pirmus du menesius ne tik kad negaunate mazesnes ar didesnes motinystes(tevystes) pasalpos- bet negaunate isvis jokiu pajamu... taigi todel uz 2 menesiukus ir priklauso 97lt visosm mamytems, nes sodros pajamu nera....
o po 2 menesiu,kai atsiranda pajamos- tada ziurima i ju suma, jei zmogus isejes motinystes (tevystes) atostogu gauna is sodros maziau nei 525lt/men- tai 97lt gali buti pratesti iki 2 metuku, jei daugiau nei 525lt- 97litukai nebepriklauso mirksiukas.gif
vikosiuks
QUOTE(boruze_taskuota @ 2010 06 28, 16:58)
Ačiū smile.gif tai reiks man į seniūniją kreiptis
*

prasyma galima parasyti kartu su vienkartines ismokos prasymu..
pagal viska jos pacios turetu pasiulyt uzpildyti, bet kai kur reikia irodineti,kad pinigeliai priklauso doh.gif
meilikatyte
QUOTE(bitute2006 @ 2010 06 24, 22:10)
Bet i si laikotarpi ieina 4 men be pajamu, nes uz siuos men is anksto perveda kaip dekretinius pinigus. Tai gaunasi 8 men normalios algos vidurkis ir tie 4 men be pajamu. Tai ir kyla klausimas ar uz tuos keturis men is anksto gauti pinigai isiskaiciuoja i bendra suma kai skaiciuojama pasalpa vpa.
*

mum dekretines perveda is kart viena suma,bet duomenis kai issijami ta suma yra padalinta i visa ta 4men.laikotarpi nesigauna kaip tuscias tarpas as kaip tik nesenai pazima issiemiau viskas buvo isdalinta as ir maniau kad tie men.gaunasi kaip ir tusti bet ne,na tikiuosi aiskei parasiau biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.