Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ketonemija
Supermamų klubas > Motinystė ir tėvystė > Vaikų sveikata > Ligos
Pages: 1, 2, 3
ruta2000
Norėčiau pasidalinti pstirtimi su mamom, kurių vaikučiai serga ketonemija. Žinau, kad ši liga būna dažnam vaikučiui, o informacijos ne per daugiausiai. Kuo maitinate savo ligoniukus? Kaip dažnai kartojasi vėmimai? Maniškis vemia kas mėnesį. Kas antrą kartą važiuojam į ligoninę. Gal negerai maitinu? Atrodo, tikrai, riboju riebaliukus, bet.... Nežinau, todėl ir noriu pasitarti.
Venta
Mums ketonemija buvo, kai buvom pasigavę Adeno virusą ir vėmėm. Tai kokias tris-keturias dienas nėjo acetono pašalinti.
Bet čia tikriausiai nelabai ta liga, kuri jus kamuoja? Dėl ko jūs kas mėnesį vemiat? Ką sako gydytojai?
ruta2000
QUOTE(Venta @ 2005 10 29, 15:43)
Mums ketonemija buvo, kai buvom pasigavę Adeno virusą ir vėmėm. Tai kokias tris-keturias dienas nėjo acetono pašalinti.
Bet čia tikriausiai nelabai ta liga, kuri jus kamuoja? Dėl ko jūs kas mėnesį vemiat? Ką sako gydytojai?
*

Ne, jums buvo ne ketonemija. Jums tiesiog nuo vėmimo susidarė acetonas. O mums jis kaupiasi kasdien po truputį nuo riebaus maisto. Po to, kai prisikaupia, pradedam vemti. Reikia gerti daug skysčių, kad išsiplautų acetonas. Ir labai žiūrėti mitybą. Nieko riebesnio negalima. Bet mums vistiek taip atsitinka. Daktarai sako, kad apie 8-9 metus išaugsim.
Simma
Mano sunus budamas penkiu metu amziaus sirgo ketonemija. Viskas prasidejo,kad kartais pavalges imdavo vemti,taip tesesi gan ilgai.Aisku kreipemes i savo gydytoja,kuri patare vartoti Linex doh.gif ..baigesi tuo,jog mes po kurio laiko viena ryta patys isvezeme vaika i ligonine ( tiesa, pries tai visa para vemusi ir viduriavusi),nors nakti iskviesta gydytoja,apziurejusi pareiske,kad tai visiskai sveikas bernas,duokit jam ramuneliu arbatos ir bus viskas gerai...
Ligonineje para gulejo su laselinemis,veliau ir siektiek valgyt leido..liesa sriuba su kruopomis,kose virta vandenyje,liesa mesyte..
Gal puse metu ir namie panasiai maitinomes.Isleisdama namo gydytoja perspejo,kad sveikiausia sunui siuo metu tai kas neskanu..jokiu sokoladu,kepsniu,rukytu gaminiu ,cipsu,limonadu ir t.t.

P.S. ir dar,sunus susirgo pradejes lankyti privatu darzeli-mokykla(budavo visa diena),pasirodo jis ten ilga laika beveik badaudavo. Pakabindavo valgio pora saukstu,o kai mokytoja nusisukdavo ar eidavo su kitom mokytojom paplepet ,tuoj tekinas su lekstem nuo stalo..
Venta
[/QUOTE] Ne, jums buvo ne ketonemija. Jums tiesiog nuo vėmimo susidarė acetonas. O mums jis kaupiasi kasdien po truputį nuo riebaus maisto. Po to, kai prisikaupia, pradedam vemti. Reikia gerti daug skysčių, kad išsiplautų acetonas. Ir labai žiūrėti mitybą. Nieko riebesnio negalima. Bet mums vistiek taip atsitinka. Daktarai sako, kad apie 8-9 metus išaugsim.

Mums prie Adeno viruso buvo užrašytos dar dvi diagnozės: tai ketonemija ir laringitas. Ketonemija, kaip suprantu, tai acetono kaupimasis, ir nesvarbu nuo kokios priežasties. Tiesiog sutrinka normalios organizmo funkcijos, virškinant maistą. Todėl pradeda išsiskirti acetonas.

Beje, mano vidurinysis sūnus (jam dabar 12 metų) kokius keturis metus maždaug kas du mėnesius vemdavo. Atsikelia ryte labai norėdamas gerti. Būdavo pabalęs. Ir paskui vėmimas. Taip iki pietų. Ir iki vakaro jau aprimdavo. Neduodavau nieko valgyt, o vakare džiūvėsėlį. Priežasties taip ir nenustatė. Galvojau, gal nuo ilgo sėdėjimo rpei kompiuterio. Bet nustojus naudotis kompiuteriu, niekas nepasikeitė. Gydytoja aiškina, kad galbūt skrandis jautrus, kad negalima jokių gazuotų gėrimų, šokoladų, ketčupo, čipsų ir pan. Na, kad labai jis to maisto daug valgytų, tai niekad taip ir nebuvo. Bet dabar kai visai negauna, lyg aprimo tie vėmimai. Acetono aišku aš jam kaip ir netikrinau....
Simma
Venta,skaiciau israsa is ligonines,ten aiskiai gydytojos buvo parasyta-ketonemija.
Gerti,tai kas be ko,liepe ir daug.
Venta
Simma, čia buvo komentaras, skirtas rutai smile.gif Tiesiog nevykusiai pacitavau.
Sviesele
Mano 2,5 mažylei dabar irgi nustatė ketonemija ir liepė ant dietos ilgam pasodinti, nes acetono šlapime net 4 pliusiukus virš rodė, bet po to apsirgo vyresnioji ir padariau išvadą, kad tai žarnyno virusas, ne kas kita, o acetonas susidarė, nes parą, ką gerdavo, tą vemdavo... Tai dabar irgi esu pasimetus, ar čia mažę ant toa dietos laikyt, ar ne, nes ji buvo jau pripratus normalų maistą valgyt, o dabar vos ne "neperdozuot pieno produktų, jokių riebalų ir t.t.". kas svarbiausia, nes "actimel" uždraudė, kai stengdavomės nors po 1 buteliuką į dieną duoti.
amcia
keliu tema i virsu. mes turim ta beda. jau pora savaiciu nevalgom nieko riebesnio, atsisakem sviesto, tai lyg ir nesijaucia acetono kvapo is burnos. o siaip pastoviai jausdavosi, nors versdavom vaika gert pastoviai. vemimai kartodavosi kas pora men, apsieidavom be lasalines, bet krastini karta atsidurem ligoninej, o ten dar ir virusa pasigavom verysad.gif . daktarai sako, kad yra vaiku, kurie taip iki pilnametystes, kiti iki 4metu isauga, bet kartais gali dar buti ir gilesniu priezasciu, kas baisiausia.
gulbė
sveikos mamytės
mes taip pat vargstam bet mums būna tik acetono kvapas šlapime neranda ketonų tik po roto viruso visai nevalgom sviesto ir riebaus maisto truputį geriau bet visai tai nepasveikom ieškojom ir baisesnių priežasčių tyrė genetikai. Nustatė kad greičiausiai dėl to kad labai alergiškas, o šiaip acetonligė tai tulžies arba kepenų blogo darbo priežastis nes būtent šie organai virškina riebalus.Mums acetonas buvo antrą dieną po gimimo ir nuo to laiko nuolat kartojasi jau beveik trys metai. Dažniausiai ieškoma cukrinio arba necukrinio diabeto.
Prašau mamyčių turinčių tokių ligoniukų aktyviau dalyvauti temoje nes labai reikia patarimų gal kas išgijot ar išaugote.
amcia
mano vaikui(3m) siek tiek padiedeje kepenys, bet galejo buti tai ir pasekme ano paumejimo ir viruso. detaliau dar tirsimes. cukrus nebuvo padidejes, kiek tyre. slapime, kiek darydavo, vis rasdavo ketonu. seimos dakrare liepe gerti essentiale, geriam kasdien po puse, bet nezinau ar yra is to kokios naudos. beje, ketonus pacioms galima pasitikrint vaiko slapime, berods vaistinese yra pirkt tu markeriu, kuriuos naudoja ligoninej. kai nupirksiu, parasysiu tiksliau.
amcia
man niekas taip tiksliai ir nepaaiskino koks maistas kenkia kepenims. zinau, kad riebus, bet ar i ta savoka ieina absoliuciai visi riebalai ar tik gyvuliniai, ar zuvies taukai, riebi zuvis irgi kenkia? o mesa? kiauliena, aviena turbut visa, o gyvuliu, pauksciu kepenis idomu ar galima vartoti?
jukka
Na prisijungiame ir mes prie jusu 4u.gif
Mano suneliui 3 metukai ir jau kokius metus karts nuo karto randa mums acetono slapime unsure.gif Ir vemimai kartojasi retkarciais be paaiskinamos priezasties doh.gif Gal po to kai vandens mazai isgeria g.gif Ar tiesiog tas acetonas po truputi kaupiasi ir paskui pradeda vemti g.gif
Pediatre mums uzdraude valgyti: 1) desreliu, 2) bulviniu blynu, 3) grietines, varskes (daug), 4) sviesto (daug), 5) sokolado, kakavos, 6) sokoladiniu sureliu. doh.gif O daugiau nieko nepaaiskino, nei kaip ta liga vadinasi, nei daugiau ka nors schmoll.gif
O siaip, mes ta liga suradome, del to, kad jam koki karta per menesi pilvo apacia labai skaudejo naktimis ir verke baisiai, o kai pasiusiodavo apsiramindavo. Tai daktare pasake, kad tai del tu ketonu unsure.gif Bet nepasakyciau, kad jis tuos produktus labai jau valge, nebent mes su varske persistengem mastau.gif
amcia
sveika, prisijungus. kiek radau informacijos, tai skysciai tiesiog padeda isplauti tuos ketonus is organizmo, bet nepadeda kepenims susitvarkyti su riebalais, ty, kovoja tik su pasekmemis, bet tai irgi gerai. beje, rytinis vemimo priepuolis gali kilti ir del bado, reikia ziureti, kad vaikas vakare butinai pavalgytu vakariene, pageidautina maisto, turincio nemazai angliavandeniu, tarkim makaronu. mat, tokio pobudzio ketonemija budinga tik liekniems vaikuciams, jei miega ilgai, augantis organizmas jaucia bada ir del to gali kilti tas ketonemijos priepuolis. tik vel gi man ne visai aisku kaip tai susije su kepenu veikla ir riebalais g.gif (tai as perskaiciau wikipedi'joj).
jukka
QUOTE(amcia @ 2007 12 18, 13:39)
sveika, prisijungus. kiek radau informacijos, tai skysciai tiesiog padeda isplauti tuos ketonus is organizmo, bet nepadeda kepenims susitvarkyti su riebalais, ty, kovoja tik su pasekmemis, bet tai irgi gerai. beje, rytinis vemimo priepuolis gali kilti ir del bado, reikia ziureti, kad vaikas vakare butinai pavalgytu vakariene, pageidautina maisto, turincio nemazai angliavandeniu, tarkim makaronu. mat, tokio pobudzio ketonemija budinga tik liekniems vaikuciams, jei miega ilgai, augantis organizmas jaucia bada ir del to gali kilti tas ketonemijos priepuolis. tik vel gi man ne visai aisku kaip tai susije su kepenu veikla ir riebalais  g.gif  (tai as perskaiciau wikipedi'joj).
*

Na mes pries miega dazniausiai valgome avizine kose pienine arba Nordic su vandeniu padaryta. Beje, pieno mano vaikas irgi nelabai toleruoja doh.gif Tai, kai dabar atsirado tas pienas be laktozes - tai mums tikras issigelbejimas thumbup.gif Nes jau nezinojau ko vaikui paivairinti valgiarasti doh.gif
O del kepenu tai as irgi nezinau blush2.gif Pediatre mums isvis nieko nepaaiskino doh.gif Gal tikrai reikia pagerti tu vitaminu kepenims - Essentiale mastau.gif
Zuwytes

Maša
2005 05 02, 11:18
Dukrytė (2,5 m.) pradėjo reguliariai vemti. Vakar buvo jau trečias vėmimas per savaitę. Lyg ir neapsinuodijusi (daržely kiti vaikai valgę tą patį nevemia, namuose vyresnysis irgi taip pat), vemia visąlaik tik naktį, dukart vėmė per miegus. Po pirmo vėmimo padarė kraujo tyrimą, nes įtarė plaučių uždegimą, bet kraujas geras. Dabar paskyrė išmatų tyrimą dėl kirminų.
Neviduriuoja, nuotaika gera, pilvuko skausmu nesiskundžia, tik jau pora savaičių smarkiai sumažėjęs apetitas. Anksčiau niekada nėra vėmus.
Norėčiau sužinoti, kokios dar galėtų būti vėmimo priežastys, kokius tyrimus vertėtų pasidaryti ir kaip maitinti vaiką, kad neišprovokuot vėmimo?
Neramu dėl to naktinio vėmimo, kad vaikas neužspringtų miegodamas vėmalais... sad.gif
Pediatrė Virginija
2005 05 03, 15:29
Panašu, kad mergaitei gali vystytis ketonemija(tai mergaičių bėda, kai jų organizme kaupiasi gyvulinės kilmės riebalų apykaitos medžiagos). Todėl reikia vengti gyvulinės kilmės riebalų- sviesto, grietinės, riebios mėsos, lydytų sūrių. Kada atsiranda tokie vėmimo epizodai, svarbu vaiką pakankamai girdyti saldžiomis arbatomis (saldinti vaisių cukrumi, ne sacharoze), parūgštintomis citrinų sultimis. Tik kai vaikas vemia, niekuomet neduokite šiltų gėrimų, juos reikia atšaldyti ir girdyti mažais gurkšneliais bet dažnai.

Papildyta:
Sveikos,

Virsuje pacitavau gydytojos senoka komentara, kuri radau forume.
Mano mergina tai iki sio men viskas buvo gerai, bet po plaucu uzdegimo kuris stipriais antibiotikais buvo gydomas jai irgi naktiniai vemimai prasidejo.
O kaip i megdavo piena ir sviesta ........
Tai dabar bandau dieta - be gyvulines kilmes riebalu. Mano daktare sake, kad zuvi galima ir zuvu taukus galima - visi riebalai kurie ne is gyvuliu galimi. Pieno grieztai ne, bet mes misinius dar geriam.
Ir dar - mano mergytei israse Pangrol - tokie virskinimo fermentai, tai vemimas kaip ir aprimo (tpfu tpfu tpfu...).
amcia
aciu uz citata, zuwyte,
del fermentu: mums gydytoja ligonineje sake, kad fermentai jokios itakos nedaro-jie skiriami kai sutrikus kasos funkcija, o cia -kepenys, na nebent ju irgi truktu.
o kodel negalima pieno, nugriebto tarkim? o gal jusu mergaite netoleruoja/nevirskina pieno, todel jai ir israse Pangrol? kokius tyrimus jums dare?
Zuwytes
QUOTE(amcia @ 2007 12 25, 21:45)
aciu uz citata, zuwyte,
del fermentu: mums gydytoja ligonineje sake, kad fermentai jokios itakos nedaro-jie skiriami kai sutrikus kasos funkcija, o cia -kepenys, na nebent ju irgi truktu.
o kodel negalima pieno, nugriebto tarkim? o gal jusu mergaite netoleruoja/nevirskina pieno, todel jai ir israse Pangrol? kokius tyrimus jums dare?
*

iki siol 2.5 metu piena gerai toleravo (ar bent jau gere tikrai daug ir nieko blogo nuo jo nebuvo).
O pieno negalima nes tai gyvulines kilmes produktas.
As tiesa sakant dar tik 2 savaites kaip su tuo susidurusi, tai tik persakau musu pediatres nuomone ax.gif
swelnute
Stai tokį kaišką rašiau prieš pusantrų metų, dabar maniškei treji ir tfu tfu tfu...nebuvo daugiau priepuoliukų tokių. Bet kai pamato pjaustant lašinukus, net dreba kaip jai jų norisi.... doh.gif
Kiek pamenu, darėme šlapimo tyrimą ir jis nieko nerodė, nes labai bijojau cukrinio diabeto.

Laba diena, mano dukrytei 2m ir maždaug prieš pusmetį pajutau acetono kvapą sklindantį iš burnytės, buvo silpnos būklės, net pastovėti jai sunku buvo, iškart nuvežiau pas gydytoją, ji man paaiškino, kad tai dėl karščiavimo (tuo metu peršalimo liga sirgom), o po pusdienio atsigavo ir silpnumas praėjo, kitą kartą acetono kvapą pastebėjau kai dukrytė vėl karščiavo, karts nuo karto lengvą šį kvapą pajuntu, o va prieš porą dienų sunerimau, mažylė atsikėlusi ryte, atėjo pas mane į virtuvę, ant minkštos dalies gulinėjo, pamaniau, kad tai oras kaltas, bet kai jai atsisėdus pamačiau jos baltai-melsvą veiduką, lupytes be kraujo, svirduliuojančią, didelėm blizgančiom akim, išsigandau, iškart nunešiau į kambarį, pamatavom temperatūrą, rodė 36,2 ir pati vėsi buvo, bet pusryčiaujant ją maitinom ir ji su didžiausiu malonumu valgė pienišką sriubą, lyg prieš 10 min.nieko nebuvo atsitikę, jau valgant žandukai įgavo spalva ir pati atsigavo, o po kiek laiko vėl lakstė ir dūko...

Atleiskit, už ilgą pasakojimą, bet nežinojau kuri dalis šioje istorijoje svarbiausia, tik dar norėiau paminėti, kad prieš 1,5m gulėjome ligoninėje su nenustatytos kilmės žarnyno infekciją ir labai dukrytė mėgsta sviestą, bet dažnai neduodu....

--------------------

Pediatrė Virginija 2006 08 17, 12:06 Paskelbta: #50

Gydytoja pediatrė

Tai tipiški požymiai vaiko, kuriam yra sutrikęs gyvulinės kilmės riebalų virškinimas- jie labai mėgsta sviestą, gali kabinti šaukštais. Ši problema labiau vargina mergaites ir joms laikas nuo laiko išsivysto ketoneminės krizės- su pykinimu, vėmimu, stipriu acetono kvapu iš burnos, silpnumo priepuoliais. Augant, ši problema išnyksta.
Todėl tokiai mergaitei reikia riboti gyvulinės kilmės riebalus- sviestą, riebią mėsą, pieną varškę, kiaušinius- kad nesuvirškinti riebalai susikaupę neintoksikuotų organizmo.
Jei pajutote acetono kvapą iš burnos, siūlykite mergaitei gerti kuo daugiau skysčių, pageidautina saldintų vynuogių cukrumi ar gliukoze.

augustella
Sveikos mamytes,

mano mergytei dabar 3,6 metai. Vargom ir mes su ta acetonemija.Matyt nuo roto viruso ir prasidejo,jai tada buvo gal 1 metai 10 men.ir prie kiekvienos ligos,kuria susirgdavo islisdavo tas acetonas,ir slapime ir is burnytes jausdavosi.Musu buvo problema dar viena,kad mergaite buvo nevalgi ir labai labai mazai gerdavo skysciu. o butent prie sitos ligos reikia daug gerti.Yra toks fermentas HEPATIL,jo duodi ir jis suskaldo labai greitai acetona,ir dar vaistinese tam tikrose yra pirkti lakmuso popiereliai acetonui slapime nustatyti,as perku KETOSTIX.vaikas pasisioja i puoduka ikisi lapeli ir iskarto matai kiek acetono yra.Gydytojai sako,kad ta acetonemija reiskia PAGIRIAS.vaikas tada mieguistas pasidaro,bent jau mano buvo,ir aisku temperatura buna.nu kai vemia tai cia dar blogiau.as dar girdydavau rehidrona-mes ir su svirsktu geriam,visais imanomais budais,tas rehidronas-drusku tirapals,jo vaistinese yra milteliais.vietoj laselines.Pagrindinis dalykas yra girdyti nedideliais kiekiais ir daznai,nes skysciai ispalauna tuos ketonus.Dar as buvau pavasari klinikoj CORSANUM,ten dirba gyd. Edita Gaveliene,ji konsultuoja sitais klausimais.Taip pieno gryno gerti negalima,tik kosese.
ji man atsiunte kokie produktai rekomenduotini ir vengtini,as galesiu atsiusti,jei kas nores.o dabar bendrais bruozais idedu.
Maitinimosi principai
1. Valgyti dažnai, nedideliais kiekiais.
Rekomenduotina valgyti ne rečiau kaip kas 3 val.
2. Sumažinti riebalų kiekį maiste.
Rinktis maisto produktus be matomų riebalų (liesa mėsa), vengti riebių padažų ( majonezo), riebaluose ruoštų patiekalų, kečupo.
3. Valgykite pakankamai vaisių ir daržovių.
Rekomenduojamas vaisių kiekis dienai-300g (maždaug trys vienetai vaisių)
Mažiausias rekomenduojamas daržovių kiekis dienai-400g (į šitą kiekį įeina ir šviežios ir troškintos daržovės).
4. Salotas ruoškite naudodami nedaug (šaukštą porcijai) aliejaus.
Per dieną reiktų suvalgyti 2-3 šaukštus aliejaus.Tiktų alyvų, rapsų, šaltalankiu, linų sėmenų aliejus.
Netinka grietinė, majonezas.
5. Atsisakykite riebaluose kepto bei rūkyto maisto!
6. Venkite šalto maisto.
Netinka ledai, gėrimai, jogurtas kiti produktai iškart iš šaldytuvo. Maistas gali būti kambario temperatūros.
7. Valgykite mažiau cukraus.
Venkite saldžių gėrimų ( ypač kolos ir pan.), saldainių, riebių tortų, sirupe konservuotų vaisių.
8. Reikalingi polivitaminai kasdien profilaktinė dozė.
9. Būtina gerti daug skysčių (vemiant tai ypač svarbu).
10. Po vėmimo vieną dvi dienas maitinti vandeny virta koše, makaronais, džiūvėsėliais, krekeriais.
11. Vengti parduotuvėje pirkto jau paruošto, rūkyto, aštraus maisto.
jukka
QUOTE(augustella @ 2008 01 17, 17:18)
Sveikos mamytes,

mano mergytei dabar 3,6 metai. Vargom ir mes su ta acetonemija.Matyt nuo roto viruso ir prasidejo,jai tada buvo gal 1 metai 10 men.ir prie kiekvienos ligos,kuria susirgdavo islisdavo tas acetonas,ir slapime ir is burnytes jausdavosi.Musu buvo problema dar viena,kad mergaite buvo nevalgi ir labai labai mazai gerdavo skysciu. o butent prie sitos ligos reikia daug gerti.Yra toks fermentas HEPATIL,jo duodi ir jis suskaldo labai greitai acetona,ir dar vaistinese tam tikrose yra pirkti lakmuso popiereliai acetonui slapime nustatyti,as perku KETOSTIX.vaikas pasisioja i puoduka ikisi lapeli ir iskarto matai kiek acetono yra.Gydytojai sako,kad ta acetonemija reiskia PAGIRIAS.vaikas tada mieguistas pasidaro,bent jau mano buvo,ir aisku temperatura buna.nu kai vemia tai cia dar blogiau.as dar girdydavau rehidrona-mes ir su svirsktu geriam,visais imanomais budais,tas rehidronas-drusku tirapals,jo vaistinese yra milteliais.vietoj laselines.Pagrindinis dalykas yra girdyti nedideliais kiekiais ir daznai,nes skysciai ispalauna tuos ketonus.Dar as buvau pavasari klinikoj CORSANUM,ten dirba gyd. Edita Gaveliene,ji konsultuoja sitais klausimais.Taip pieno gryno gerti negalima,tik kosese.
ji man atsiunte kokie produktai rekomenduotini ir vengtini,as galesiu atsiusti,jei kas nores.o dabar bendrais bruozais idedu.
Maitinimosi principai
1. Valgyti dažnai, nedideliais kiekiais.
Rekomenduotina valgyti ne rečiau kaip kas 3 val.
2. Sumažinti riebalų kiekį maiste.
Rinktis maisto produktus be matomų riebalų (liesa mėsa), vengti riebių padažų ( majonezo), riebaluose ruoštų patiekalų, kečupo.
3. Valgykite pakankamai vaisių ir daržovių.
Rekomenduojamas vaisių kiekis dienai-300g (maždaug trys vienetai vaisių)
Mažiausias rekomenduojamas daržovių kiekis dienai-400g (į šitą kiekį įeina ir šviežios ir troškintos daržovės).
4. Salotas ruoškite naudodami nedaug (šaukštą porcijai) aliejaus.
Per dieną reiktų suvalgyti 2-3 šaukštus aliejaus.Tiktų alyvų, rapsų, šaltalankiu,  linų sėmenų aliejus.
Netinka grietinė, majonezas.
5. Atsisakykite riebaluose kepto bei rūkyto maisto!
6. Venkite šalto maisto.
Netinka ledai, gėrimai, jogurtas kiti produktai iškart iš šaldytuvo. Maistas gali būti kambario temperatūros.
7. Valgykite mažiau cukraus.
Venkite saldžių gėrimų ( ypač kolos ir pan.), saldainių, riebių tortų, sirupe konservuotų vaisių.
8. Reikalingi polivitaminai kasdien profilaktinė dozė.
9. Būtina gerti daug skysčių (vemiant tai ypač svarbu).
10. Po vėmimo vieną dvi dienas maitinti vandeny virta koše, makaronais, džiūvėsėliais, krekeriais.
11. Vengti parduotuvėje pirkto jau paruošto, rūkyto, aštraus maisto.
*

4u.gif Ačiū labai už tokį išsamų paaiškinimą thumbup.gif Reikės atspausdinti tavo žodžius ir turėti po ranka. ax.gif

Mano vaikas irgi nemėgsta valgyti, nedaug geria doh.gif ir acetono kvapas šlapime kartais jaučiasi verysad.gif Daug kokių produktų nevirškina, vėmimai neaiškūs būna verysad.gif Na žodžiu, situacija labai panaši į jūsų.

O aš net ir nežinojau, kad ir su temperatura būna doh.gif Kaip tik neseniai taip buvo - mieguistumas, pilvo skausmai ir temperatura, išgėrė daugiau vandens ir kaip ranka nuėmė viską. Dabar supratau, kad čia irgi dėl to acetono verysad.gif Nes aš niekaip suprasti negalėjau, nuo ko jam taip. g.gif

Beje, E. Gavelienė dar dirba Santariškėse. Tikrai labai gera dietologė. Ji visokias dietas labai puikiai sudarinėja thumbup.gif Daug Santariškių darbuotojų jos dėka atsikratė nereikalingų kilogramų tongue.gif Dietos tikrai puikios, net duoda receptus kaip tai gaminama. Mano draugė laikėsi tos dietos, tai sakė, kad tikrai nesunku laikytis, nes dieta ne tokia alinanti (nu, visai ne i tema nuvairavau doh.gif )
jukka
Augustella, gal galetum man atsiusi tu produktu sarasa, kuriu negalima valgyti 4u.gif
Mums pediatre uzdraude valgyti sokolada, surelius, desreles, bulviniu blynus, sviesta, kakavos. O apie piena sake, kad galima doh.gif Bet sunelis vistiek jo nevirskina netgi kosese ir negeria to pieno. Vienintele iseitis mums tai tas valio pienas zero lactose. Nors paivarinti valgiarasti galima ax.gif
amcia
ir as noreciau sarasiuko i az. beje, ar skiriasi HEPATIL nuo ESSENCIALE ? mums rekomendavo pastaruosius.
ir dar norejau paklaust mamu, kaip elgtumetes, jei vel vaika istiktu krize kai butina lasaline: kaip nepatekt i infekcini skyriu ir susilasint lasaline g.gif ? gal turit minciu? zinau, kad jav tokiems vaikams isduodamas rastas su diagnoze ir dakt parasais, kuri parodzius pakartotinais atvejais vaikui negresia infekc.sk.
jukka
QUOTE(amcia @ 2008 01 18, 16:27)
ir as noreciau sarasiuko i az. beje, ar skiriasi HEPATIL nuo ESSENCIALE ? mums rekomendavo pastaruosius.
ir dar norejau paklaust mamu, kaip elgtumetes, jei vel vaika istiktu krize kai butina lasaline: kaip nepatekt i infekcini skyriu ir susilasint lasaline  g.gif ? gal turit minciu? zinau, kad jav tokiems vaikams isduodamas rastas su diagnoze ir dakt parasais, kuri parodzius pakartotinais atvejais vaikui negresia infekc.sk.
*

4u.gif Gal Essenciale ir Heptil nelabai ir skyriasi? Nes ir tas ir tas vitaminai kepenims g.gif
O tai gal ir pas mus galima paprasyti savo pediatres tokios pazymos? g.gif O paskui nuvaziuoti i koki vaiku terapini skyri kad sulasintu g.gif
augustella
QUOTE(amcia @ 2008 01 18, 15:27)
ir dar norejau paklaust mamu, kaip elgtumetes, jei vel vaika istiktu krize kai butina lasaline: kaip nepatekt i infekcini skyriu ir susilasint lasaline  g.gif ? gal turit minciu? zinau, kad jav tokiems vaikams isduodamas rastas su diagnoze ir dakt parasais, kuri parodzius pakartotinais atvejais vaikui negresia infekc.sk.
*

Sveikute,

Jei galetum,atsiusk man savo eimala i az,as tau persiusciau failiuka.
Apie ESSENCIALE,tai nezinau,as duodu puse tabletes hepatilio,ir jis greit suskaldo acetona,bet butinai reikia girdyti.per valanda stikline reikia sugirdyti nedideliais kiekais,kai jau acetonas yra.as tam reikalui svirskta tarybiniu laiku turiu.as viena karta nuvaziavau i vivulskio gatve ten privatus kabinetas ten dirba gydytoja ruta maciuleviciene,ji ir baltijos amerikos klinikoj,tai ji pas save daro tas laselines,ir atvaziuoja jei reikia (man atrodo),bet kiti gydytojai man nerekomendavo laselines pagal iskvietimus ,nes galima perlasiniti,ir yra buve visokiu nutikimu. zodziu padaro tyrimus ir tik tada lasina,mano mergaitei tyrima,ir paaiskejo,kad nereikia lasinti,bet geriausia reikia girdyti,REHIDRON, arba yra toks Hipp'o Tirplas ORS 200,berods,ten yra ryziu ir morku nuoviras,irgi sako gerai,prie roto virusu,tai gal ir prie acetono.

http://www.nelly.lt/klinika/
amcia
augustella, aciu uz labai naudinga info .
as irgi turiu nusipirkus KETOSTIX markeriu acetonui. tik, sakyciau, jis nepigus, o acetono kieki as jau is burnos kvapo gana tiksliai nustatau biggrin.gif Na aisku, istikus bedai, jie tikrai leis greiciau susiorientuot kada jau be lasalines neissiversi.
Zuwytes
QUOTE(amcia @ 2008 01 21, 23:00)
augustella, aciu uz labai naudinga info .
as irgi turiu nusipirkus KETOSTIX markeriu acetonui. tik, sakyciau, jis nepigus, o acetono kieki as jau is burnos kvapo gana tiksliai nustatau  biggrin.gif Na aisku, istikus bedai, jie tikrai leis greiciau susiorientuot kada jau be lasalines neissiversi.
*

O kur tu pirkai tu markeriu ? g.gif As jau daug vaistiniu ieskojau ir neradau ....
augustella
QUOTE(Zuwytes @ 2008 01 22, 18:45)
O kur tu pirkai tu markeriu ?  g.gif  As jau daug vaistiniu ieskojau ir neradau ....
*

vat vat. rasti sunku. as pirkau 100 metu vaistinej lazdynuose.dar yra tokia firma gridalab,ten biski kitokie,reikia ziureti firmose,kurios uzsiima medicina.
amcia
as irgi pirkau 100 metu vaistinej. reikia jiems paskambinet ir paprasyt, kad uzsakytu. jiem tai daug vargo nesudaro 4u.gif
Zuwytes
aciu Amcia ir Augustella 4u.gif

o ta 100 metu vaistine Vilniuje ? ax.gif
gal telefoniuka ar adresa dar parasytumet ? drinks_cheers.gif
amcia
cia 4u.gif

QUOTE(Zuwytes @ 2008 01 24, 20:16)
aciu Amcia ir Augustella 4u.gif

o ta 100 metu vaistine Vilniuje ? ax.gif
gal telefoniuka ar adresa dar parasytumet ?  drinks_cheers.gif
*

augustella
QUOTE(amcia @ 2008 01 24, 19:50)
cia  4u.gif
*

ten vilniuje,lazdynu mikrorajone, architektu gatvej,kur yra rimi, ten yra 100 metu vaistine.
Zuwytes
Dar kartą ačiū už pagalbą notworthy.gif
Giga*
bandau atnaujinti tema 4u.gif
atradau kad juosteles kotostix nebetiekiamos i lietuva nuo siu metu sausio men, gal zinote ar yra koks pakaitalas ? ax.gif
Zuwytes
QUOTE(Bomba @ 2009 01 14, 21:49)
bandau atnaujinti tema  4u.gif
atradau kad juosteles kotostix nebetiekiamos i lietuva nuo siu metu sausio men, gal zinote ar yra koks pakaitalas ?  ax.gif
*

Aha, mes jau neberadom pirkti.
Pradejom gerti gerasias bakterijas Gefillus ir Bifolac, bei daug vandens ir aprimo tie vemimai. Jau ir pieno produktu , sokolado , mesos po truputi valgom. Nors liezuvis tai dar kartais buna labai demetas. Tikiuosi greit isaugsim ax.gif
augustella
QUOTE(Bomba @ 2009 01 14, 20:49)
bandau atnaujinti tema  4u.gif
atradau kad juosteles kotostix nebetiekiamos i lietuva nuo siu metu sausio men, gal zinote ar yra koks pakaitalas ?  ax.gif
*

yra tokios juosteles,skirtos diabetikams,ten rodo ir gliukoze,ir acetona, dabar nepamenu tiksliai.Bet yra firma Gridalab,rieseje,ji anksciau turejo,gal ir galima is ju ten nusipirkti. Arba firmose farmacinese,kurios uzsiima prekemis skirtomis diabetikams.
Blogi laikai,jei jau nepardavineja.
Giga*
be reikalo panika sukeliau, siandien vaistineje gavom pirkti 4u.gif
siaip diangnozavo mano vyresneliui sit aliga , ale isleido is ligonines be nurodymu aiskiu, siaip stengtis kuo sveikiau maitntis, bet nieko neatsisakyti, nebent patys pastebetume kad nuo kazko blogiau doh.gif zodziu bandysiu atsisakyti einamiausiu nesamoniu tokiu kaip varskytes, desreles, fri bulvytes ir panasiai, gal nebesikartos vemimo silpnumo priepuoliai 4u.gif
Zuwytes
QUOTE(Bomba @ 2009 01 15, 23:51)
be reikalo panika sukeliau, siandien vaistineje gavom pirkti  4u.gif
siaip diangnozavo mano vyresneliui sit aliga , ale isleido is ligonines be nurodymu aiskiu, siaip stengtis kuo sveikiau maitntis, bet nieko neatsisakyti, nebent patys pastebetume kad nuo kazko blogiau  doh.gif zodziu bandysiu atsisakyti einamiausiu nesamoniu tokiu kaip varskytes, desreles, fri bulvytes ir panasiai, gal nebesikartos vemimo silpnumo priepuoliai  4u.gif
*

mums pagrindiniai katalizatoriai pienas ir visi jo produktai bei sokoladas verysad.gif
Giga*
aciu , o kas kitiems labiausia kenkia ? g.gif
swelnute
Na as labai netaikau mazei dietu, valgo viska. Tik prilaikau del lasinuku, reikia pamatyti jos reakcija, kai pamato sudytus lasinius.... blink.gif Toks jausmas, kad atiduotu viska del gabaliuko...
Siaip karts nuo karto jauciu silpna acetono kvapa is burnytes, turejome kelis nedidelius priepuolius, su silpnumu, kad vos ant koju stovejo, bet suvalgius pieniska saldinta sriuba po pusvalandzio praeidavo, kaip niekur nieko.
Bet rudeni turejome rimciau, nuo ryto pradejo skustis pilvo skausmu, beveik nevalge nieko, po pietu miego atsikele karsciuojanti, isbalusi, as iskart pas gydytojus nuveziau, gal koks apendicitas g.gif , ten ji dar apsiveme, mus is kart pagulde i ligonine, slapime daug acetono rado, laselines pastate. Apie para lasino, paskui gerti liepe kiek imanoma daugiau ir vis slapima sesutem nesem, kol acetono nebeliko. Gydytoja man irgi pasake, kad nieko nepadarysi, tik turetu isaugti. Stengtis daug skysciu gerti, riboti riebius maistus. Daugiau nepamenu... doh.gif
Perkūnė
Na mums nediagnozuota ketonemija, bet mes turim panašių problemyčių. Stengiamės gydytis pas homeopatus, ten ir nustatė, kad abiejų sūnų prastesnė kepenų, tulžies pūslės ir kasos veikla. Tik mano vyresnėlis padidėjus acetono kiekiui organizme nevemia, o viduriuoja ir beveik nevalgo kelias paras. Paskutinį kart nuo cepelinų sad.gif Dėl maisto - tai tikrai neuždrausta vaikui paragauti lašinių, netinka riebūs padažai, majonezas, grietinė. Pieno produktai geriau rauginti (kefyras, jogurtas), varškė - netinkamas, sunkus maistas.
Šios problemos lyg ir išaugamos apie 7-8 metus.

O šiaip tai norėjau paguost visas mamytes, kurių vaikučiai turi silpnesnes kepenis ar kasą - sako tokie vaikai turi ypatingai gerą galvą thumbup.gif
Linkime pasveikti 4u.gif
Zuwytes
QUOTE(Perkūnė @ 2009 02 21, 21:47)
Na mums nediagnozuota ketonemija, bet mes turim panašių problemyčių. Stengiamės gydytis pas homeopatus, ten ir nustatė, kad abiejų sūnų prastesnė kepenų, tulžies pūslės ir kasos veikla. Tik mano vyresnėlis padidėjus acetono kiekiui organizme nevemia, o viduriuoja ir beveik nevalgo kelias paras. Paskutinį kart nuo cepelinų sad.gif Dėl maisto - tai tikrai neuždrausta vaikui paragauti lašinių, netinka riebūs padažai, majonezas, grietinė. Pieno produktai geriau rauginti (kefyras, jogurtas), varškė - netinkamas, sunkus maistas.

O šiaip tai norėjau paguost visas mamytes, kurių vaikučiai turi silpnesnes kepenis ar kasą - sako tokie vaikai turi ypatingai gerą galvą  thumbup.gif
Linkime pasveikti  4u.gif
*

O kaip nustatinejo? Gal galite tu gyd kontaktus az 4u.gif
swelnute
QUOTE(Perkūnė @ 2009 02 21, 20:47)

O šiaip tai norėjau paguost visas mamytes, kurių vaikučiai turi silpnesnes kepenis ar kasą - sako tokie vaikai turi ypatingai gerą galvą  thumbup.gif
Linkime pasveikti  4u.gif
*

Del geros galvos, istiesu thumbup.gif , mazoji moka (skaicius paeiliui vardina, eilerascius mokosi, dabar prie raidziu "priejo") beveik tiek kiek keliu metu vyresnis brolis. Zinoma, jai lengviau, nes ji is jo mokosi. biggrin.gif
Emperatriz
sakykit acetono 7,8 tai cia labai daug??

ar be rehidrono kaip nors apseitume, nes ji sugirdyt jokiu sansu, ziaukcioja rekia - nei pro kur cry.gif, sake kad jei negers - vezti laselinei verysad.gif , bet taip nesinori. gal uztenka kad geria arbata? Isgerem netoli 2l. jauciasi banguotai. Ryte gulineja verkslena dejuoja kad bloga. Nuo pietu jau geriau zymiai. Ir taip jau 4ta diena. Beje vakar nebuvo jokiu negalavimu. O siandien vel verysad.gif Nezinau kaip elgtis.
augustella

nu jau cia nemazai. svarbiausia girdyti po sauksteli kas 5 minutes,kad vel neisvemtu. O acetona gerai skaido toks fermentas-vaistukas HEPATIL, gali gal po puse tabletytes duot,tai jis numusa acetona,ir svarbiausia kad daug sisiotu. o kuo tu matuoji acetona? Ketostix'o popiereliais? o kiek laiko tavo vaikeliui?
Emperatriz
QUOTE(augustella @ 2009 04 10, 21:44)

nu jau cia nemazai. svarbiausia girdyti po sauksteli kas 5 minutes,kad vel neisvemtu. O acetona gerai skaido toks fermentas-vaistukas HEPATIL, gali gal po puse tabletytes duot,tai jis numusa acetona,ir svarbiausia kad daug sisiotu. o kuo tu matuoji acetona? Ketostix'o popiereliais? o kiek laiko tavo vaikeliui?
*

na vakar buvom pas gyd nes nuo ryto isleipus, tai padare tyrima ir tiek rode. Nelabai aisku is kur nes pries jau buvo nevemusi 2 paras ir sugerdavo apie litra g.gif . Vakar sugerem 2l arbatos. Ir toliau nevemia. O juosteliu tai visas vaistines aplekiau - neturi niekur sad.gif. Jauciasi neblogai, tikuosi neatkris vel. Tik nelabai zinau ka duot valgyt. Kosem gyvenam ir sriuba jau 5 dienos. Bijau ko duot. vakar vistytes biski daviau.

Mum 3 metukai.
Zuwytes
QUOTE(katiliukas @ 2009 04 11, 14:56)
na vakar buvom pas gyd nes nuo ryto isleipus, tai padare tyrima ir tiek rode. Nelabai aisku is kur nes pries jau buvo nevemusi 2 paras ir sugerdavo apie litra  g.gif . Vakar sugerem 2l arbatos. Ir toliau nevemia. O juosteliu tai visas vaistines aplekiau - neturi niekur sad.gif. Jauciasi neblogai, tikuosi neatkris vel. Tik nelabai zinau ka duot valgyt. Kosem gyvenam ir sriuba jau 5 dienos. Bijau ko duot. vakar vistytes biski daviau.

Mum 3 metukai.
*

As duodavau dribsniu su sultim, dziuvesiu (tik skaitytavau kad sudetyje kuo maziau E ir kad be pieno milteliu butu), obuoliu, morku, kopusta, vistiena kepta/virta, tik ja perku turguj, ne parduotuvine, zuvis kepta su pomidoru padazu, makaronai paprastai vandenyje virti su laseliu Olys augalinio aliejaus.
Ai dar Hipp yra tokios tyreles obuoliu su melynem ir avietem ir jogurtu - tai labai gerai jas toleruoja ir dar dabar thumbup.gif
Mums paumedavo nuo desreliu, bet ko kas sudetyje turi pieno (kad ir pieno milteliu), ir nuo visko kas turi kakavos. Ir sintetiniai vitaminai irgi netikdavo (tik zuvu taukai be priedu).

Tiesa visada duodavau vemimo laikotarpiu geruju bakteriju - Bifolac ir Gefillus plus.

Dabar merginai beveik 4 metai ir jau puse metu be vemimu (tpfu tpfu tpfu) thumbup.gif Bet gerasias bakterijas visd dar duodu karts nuo karto.
Emperatriz
o kaip kiausinis?
Zuwytes
QUOTE(katiliukas @ 2009 04 12, 10:26)
o kaip kiausinis?
*

Na musiske ju nelabai valgo, bet kiausinis siaip skaitomas nelabai lengvu maistu. ai dar prisiminiau - nuo krabu lazdeliu veme.
Emperatriz
QUOTE(Zuwytes @ 2009 04 12, 15:05)
Na musiske ju nelabai valgo, bet kiausinis siaip skaitomas nelabai lengvu maistu. ai dar prisiminiau - nuo krabu lazdeliu veme.
*

na mes suvalgem ir viskas gerai thumbup.gif
jau atsigavom bigsmile.gif

o dabar dietos dar kiek laiko laikytis? ar jau galima viska valgyt? ax.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.