Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Gamtos stebuklas - putino uogos!
Supermamų klubas > Grožis ir sveikata > Ekologiškas gyvenimo būdas
Pages: 1, 2, 3
vilialia1
Sveikos mamytes ir ne tik...Kiek cia ieskojau info apie putina neradau...taigi pagalvojau, kad butinai pasidalinsiu ir parasysiu kokios naudingos yra putino uogos, o gal ir is jusu kazka naujo suzinosiu...
Kam naudingos putino uogos:

* Sergantiems širdies ligomis, kai padažnėjęs širdies plakimas,
kolitu, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opalige, dažnu vidurių
užkietėjimu patariama 3-4 kartus per dieną suvalgyti po 1 šaukštą
putino uogų pusę valandos prieš valgį. Uogas valgykite neskubėdami,
po vieną ir ilgiau palaikydami burnoje. Galite valgyti ir džiovintų
putino uogų, tik jas 1 valandą pamirkykite verdančiame vandenyje. Tinka
naudoti ir atšildytos šaldytos uogos.

* Sergantiems avitaminoze: putino uogas suberkite į sietelį, perpilkite
verdančiu vandeniu ir pertrinkite per sietelį. Gautą tyrelę
sumaišykite lygiomis dalimis su medumi ir palikite 1 savaitę
nusistovėti. Viename šaukšte šio mišinio yra visos paros vitaminų
norma.

* Aukštą kraujo spaudimą galite gydyti ir taip: sutrinkite 40 g putino
uogų ir užpilkite 200 g šilto medaus, gerai išmaišykite. Gerkite po 1
šaukštą 4 kartus per dieną po valgio. Šis mišinys tinka ir kosuliui
gydyti.

Gydomoji sulčių galia

* Jei gausiai išbėrė veido odą, gerkite putinų uogų sulčių.
* Jei staiga pradėjo skaudėti galvą, išgerkite putinų uogų sulčių,
jos padės geriau nei vaistai.
* Turintiems aukštą kraujo spaudimą patariama 3 kartus per dieną gerti
po ketvirtadalį stiklinės putinų uogų sulčių. Geriant sultis
sustiprės širdis, centrinė nervų sistema, kepenų darbas.
* Gastritą patariama gydyti ir putino uogų sultimis su medumi. Manoma,
kad šis mišinys apsaugoja nuo vėžio ir stabdo vėžinių ląstelių
augimą, be to, mažina kraujo spaudimą.

Putino uogų antpilai

* Putino uogų antpilas imuniteto stiprinimui, širdies skausmų
malšinimui, sudirgusios centrinės nervų sistemos raminimui: 1
šaukštą putino uogų užpilkite 1 stikline verdančio vandens,
uždenkite ir palikite nusistovėti 1-2 valandas, po to nukoškite.
Gerkite po pusę stiklinės 2 kartus per dieną.

* Antpilas, gydantis aterosklerozę, kraujagyslių spazmus, gastritą,
skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligę: 20 g sutrintų putino
uogų užpilkite 250 ml verdančio vandens, palikite 4 valandas
nusistovėti, po to nukoškite. Gerkite po pusę stiklinės 2-3 kartus per
dieną prieš valgį.

* Sergant nervų sistemos ligomis gerkite tokio putino uogų antpilo: 25 g
putino uogų užpilkite 3 stiklinėmis verdančio vandens, uždenkite ir
palikite 3 valandas nusistovėti, po to nukoškite. Gerkite po pusę
stiklinės 4 kartus per dieną prieš valgį. Tokiu antpilu patariama
gydyti depresiją, jo patariama gerti nuo pogimdyminio kraujavimo bei
gausių skausmingų menstruacijų.

* Žmonėms, kuriems kyla votys, patariama kasdien išgerti putino uogų
antpilo po 3- 4 stiklines.

Nuoviras su medumi

Jau nuo senų laikų putino uogų nuoviru su medumi buvo gydomas kosulys,
karštinė, vandenligė, kraujo spaudimas, širdies ir kraujagyslių
ligos, viduriavimas, užkimimas.
Nuovirą gaminkite taip: 1 stiklinę putino uogų užpilkite 1 litru
virinto vandens, pavirkite 10-12 minučių ant silpnos ugnies, uždenkite
ir palikite nusistovėti 1-1,5 valandos, po to nukoškite ir įdėkite 3
šaukštus medaus. Gerkite po pusę stiklinės 3-4 kartus per dieną.

Sergant peršalimo ligomis

* Sergant bronchitu gerkite putino uogų nuoviro: 3 šaukštus putino
uogų sumaišykite su 3 šaukštais medaus, užpilkite 1 litrą vandens ir
pavirkite 10 minučių ant silpnos ugnies, po to nukoškite. Gerkite šilto
nuoviro po pusę stiklinės 3-4 kartus per dieną.
* Skaudant gerklę, užkimus putinų uogų antpilu skalaujama gerklė: 1
šaukštą putino uogų suberkite į stiklainį, užpilkite 1 stikline
verdančio vandens, uždenkite, šiltai apriškite ir palikite 2 valandas
nusistovėti, po to nukoškite. Į stiklinę šilto vandens įpilkite 1-2
šaukštus antpilo ir skalaukite gerklę 3 kartus per dieną.
* Jeigu peršalote, išgerkite putino uogų nuoviro su medumi, po to
atsigulkite ir šiltai užsiklokite. Naktį kelis kartus gausiai
suprakaituosite, būtinai pasikeiskite sušlapusius baltinius sausais.

Putinas ir kosmetika

* Dėmės, atsiradusios moterims ant veido po gimdymo, išnyks per dvi
savaites, jei ant veido kasdien dėsite putinų uogų kaukes.
* Išsilygins raukšlės, oda taps lygesnė ir švaresnė, jei kasdien
pamasažuosite odą užšaldytų putino sulčių ledo gabalėliais.
* Veido kaukė spuoguotai, strazdanotai ir dėmėtai veido odai: lygiomis
dalimis sumaišykite šviežias putino uogų sultis su grietine,
užtepkite ant veido ir palaikykite 15 minučių, po to veidą nuplaukite
šiltu vandeniu.

Tai va...mamyte mano geria nuo didelio spaudimo... thumbup.gif O, jei po kokio baliuko bloga buna, tai uzpilat verdanciu vandeniu uogites ir geriat visa diena tokia arbatyte...Nelabai skanu doh.gif , bet padeda biggrin.gif
Sophi
QUOTE(vilialia1 @ 2009 10 17, 15:13)
Sveikos mamytes ir ne tik...Kiek cia ieskojau info apie putina neradau...taigi pagalvojau, kad butinai pasidalinsiu ir parasysiu kokios naudingos yra putino uogos, o gal ir is jusu kazka naujo suzinosiu...

Kur jų gaut?
Saulužė
Dėkui už tiek receptų 4u.gif

O negalima buvo šios info tiesiog įkelti į temą Gydomės ekologiškai g.gif paskiau mėtysis tema pačiam gale ax.gif
Tora 5

Kazin,ar vaistineje parduoda putino dziovintas uogas?Gal kas mate?
regna
QUOTE(Tora 5 @ 2009 10 18, 11:59)
Kazin,ar vaistineje parduoda putino dziovintas uogas?Gal kas mate?
*

Tora5 4u.gif -jeigu turi galimybę nueiti į turgų pas bobulkas,kurios pardavinėja žoleles,pas jas būna pirkti.Ir,pačiai ,pasiruošti,daug maloniau.

Sako ,kad putino uogos efektingos,kai jos pašąla,nežinau,kiek tos tiesos.
Bent man draugė atvežė dabar,aš,sudėjau su medum,o,likusias užšaldžiau.
rokinuke
QUOTE(regna @ 2009 10 18, 12:44)
Tora5 4u.gif -jeigu turi galimybę nueiti į turgų pas bobulkas,kurios pardavinėja žoleles,pas jas būna pirkti.Ir,pačiai ,pasiruošti,daug maloniau.

Sako ,kad putino uogos efektingos,kai jos pašąla,nežinau,kiek tos tiesos.
Bent man draugė atvežė dabar,aš,sudėjau su medum,o,likusias užšaldžiau.
*

o kaip sudejai? papasakok placiau. mano abu vaikai db kosti, pakime. turiu tu uogu, kol kas saldytuve. ka patartumet daryti? g.gif
Juillet
Ooo. Geros tos putino uogos. thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif Kai tik pradedu kosėti iš karto išgeriu po penkis puodukus putinų arbatos. Aišku skonis tikrai nėra geras.swoon.gif Vaikus tokį "skanumą" gerti yra labai sunku prikalbint. bet užtat koks efektas blink.gif
regna
QUOTE(rokinuke @ 2009 10 24, 11:39)
o kaip sudejai? papasakok placiau. mano abu vaikai db kosti, pakime. turiu tu uogu, kol kas saldytuve. ka patartumet daryti? g.gif
*

Rokinuke,visai nesenai,gavau siunta putino uogu,tai sudejau sutrynus su medumi.
Valgome,visas su viskuo ,visai skanu su viskuo{aisku waikams,tai nebepatinka}
Bet,galima iswit arbatos ,ja pravesinus gerti su medumi. 4u.gif
rokinuke
QUOTE(regna @ 2009 10 24, 22:50)
Rokinuke,visai nesenai,gavau siunta putino uogu,tai sudejau sutrynus su medumi.
Valgome,visas su viskuo ,visai skanu su viskuo{aisku waikams,tai nebepatinka}
Bet,galima iswit arbatos ,ja pravesinus gerti su medumi. 4u.gif
*

isgere siandien mano abu, didysis kaip isprakaitavo! nes iskart nuejo pietu miegot. kazi vaikams taip galima ju duot? viriau litre vandens 3 saukstus uogu ir tris medaus...
rokinuke
QUOTE(Sophi @ 2009 10 17, 23:26)
Kur jų gaut?
*

mes pirkom seskines turgelyje 4u.gif
Joliee
QUOTE(Sophi @ 2009 10 17, 23:26)
Kur jų gaut?
*

Pas bobutes turguj arba prisiskinti pamiškėj tongue.gif Prieš dvi savaites prisiskyniau smile.gif
vilialia1
QUOTE(valpurgija @ 2009 10 25, 20:43)
turiu labai nedaug putino uogu, bet pasidalinciau, ekologiskos, zolininkes.... 4u.gif
*

O gal ka zino kiek kainuoja turguj uogites? g.gif
SuperBaba
O ti cia taip vadinamos rusiskai-riabina? blush2.gif
rokinuke
QUOTE(SuperBaba @ 2009 11 17, 22:46)
*

riabina tai sermuksnis man atrodo 4u.gif tai ne tai smile.gif
Kveta
QUOTE(SuperBaba @ 2009 11 17, 22:46)
*

Putinas rusiškai - "kalina"
Joliee
Bobutės ir dabar turi turguj, mačiau, netoli litro - 6 Lt, atrodė nesušalusios, nesupuvusios..
rokinuke
QUOTE(jolie23 @ 2009 11 19, 18:07)
Bobutės ir dabar turi turguj, mačiau, netoli litro - 6 Lt, atrodė nesušalusios, nesupuvusios..
*

jos pasale dar geresnes sako wink.gif
vilialia1
Aciu, zinosiu!!!Vadinasi mano drauge perpigiai parduoda!!! unsure.gif Pasalusios dar geresnes ir sveikesnes...ir kartuma preranda!!!
Diva:)
Manosios putino uogos su medumi ax.gif
user posted image

Paprasciausiai sutryniau ir sumaisiau su medumi...Skonis tai jau taip- kaip vaikams ikisti reiketu, neisivaizduoju biggrin.gif
kleof
QUOTE(Diva:) @ 2009 11 23, 12:44)
Manosios putino uogos su medumi  ax.gif
user posted image
Paprasciausiai sutryniau ir sumaisiau su  medumi...Skonis tai jau taip- kaip vaikams ikisti reiketu, neisivaizduoju  biggrin.gif
*

O tai valgot sau visais kauliukais? Esu girdėjusi, bet pati dar nei karto nebandžiau. Dabar gavau uogų, mąstau ką su jomis daryti. Dar vienamoteriškė sakė, kad vaikams reikėtų nepadauginti. Minėjo, kad reikia sutrinti kelias užplikytas uogas ir išgerti ar suvalgyti (nežinau kaip ir pavadinti).
Diva:)
QUOTE(kleof @ 2009 11 28, 19:18)
O tai valgot sau visais kauliukais? Esu girdėjusi, bet pati dar nei karto nebandžiau. Dabar gavau uogų, mąstau ką su jomis daryti. Dar vienamoteriškė sakė, kad vaikams reikėtų nepadauginti. Minėjo, kad reikia sutrinti kelias užplikytas uogas ir išgerti ar suvalgyti (nežinau kaip ir pavadinti).
*

As jau kadangi antra savaite nesuprantu kaip jauciuosi , tiesiog jauciu kaip organizmas kovoja su bacilomis ir virusais, bet neatguliau, o imbierui ir citrinai manau gana jau, nes buvo valgoma istisai, tai putino uogas pradejau valgyti, tiesiog po kelis saukstus kasdien su viskuom, o pora dienu jau visai mane buvo "susuke", tai dariausi arbata ir i lova.Tikrai isprakaituoji ir ryte atsikeli prasviesejusiom akim ir galva. Ta galiu tikrai patvirtinti- isbandyta! As irgi manau, kad labai jau padauginti nereiketu tokiu dalyku, su saiku. Vat vakar grizau is parodos, zmoniu daug buvo ir vel tas pats-akyse lyg smelio pripilta, galva pradejo skaudet- vel "ikaliau" putinu biggrin.gif arbatos, na ir gyva siandien, dirbu...Taip jau trecia savaite kovoju, vaistu kol kas neprireike jokiu..
Koru
esu dekinga uz tiek daug receptu, nes is tiesu, putino uogos yra stebuklingas vaistas, o informacijos apie jas nera labai daug
suri kata
Gal žinote kur pirkti putino sodinukų? Labai norėčiau pasisodinti sode wub.gif Labai juos mėgstu, ypač pašalusių, ta rūgštelė.. Dabar tik po mišką išėjus pasivaikščioti kur radusi nuskabau, mmm wub.gif Net nežinojau, kad šios uogos tokios vertingos thumbup.gif
Laukinė prerija
Išsispaudžiau su sulčiaspaudę jo sulčių. Turbūt dingo vitaminai? Bet jau sėklų didumas doh.gif
soalina
QUOTE(Laukinė prerija @ 2010 10 06, 17:56)
Išsispaudžiau su sulčiaspaudę jo sulčių. Turbūt dingo vitaminai? Bet jau sėklų didumas doh.gif
*

As irgi isspaudziu su sulciaspaude, padalinu porcijom i saldymo indelius ir i saldytuva. O veliau paimu viena indeli, sudedu medaus pagal skoni ir geriam kaip arbata -> keleta sauksteliu uzpilu karstu vandeniu ir vsio. Tikiuos kazkiek vitaminu dar lieka... smile.gif
Kristyte
Mes tai pertrinam per sieteli, paskui sumaisom su medum ir vsio thumbup.gif Anksciau dedavom i saldikli, bet pasirodo nereikia - puikiausiai issilaiko per ziema ir saldytuve, tik tiek, kad vietos laisvos reik turet saldytuve rolleyes.gif Bet zinant, kad vienam saukste sio misinio yra visa paros doze vitaminu, tai vietos nesunku atrasti mirksiukas.gif
Dobiliukė
Putinai, be gerųjų savybių, turi ir nuodingų medžiagų, kurios yra skūrelėje (jeigu uoga nevisai prinokus) ir sėklose. Štai todėl yra rašoma, jog putinų uogas geriausia skinti po šalnų, nes tuomet tos nuodingos medžiagos dingsta iš skūrelės (aišku, galima sušaldžius laikyti šaldiklyje - tas pats), tačiau iš sėklų niekur nedingsta, todėl jų valgyti nereikia mirksiukas.gif
vaiduokliukas
Laba diena, šiandien iškiliaspaudziau su mediniu grūstuviu ir merliuku puse litro putino uogu sulčiu, sumaisiau su tiek pat medaus, ir dabar galvoju kiek toks padarytas vaistas gali isbuti saldytuve, ar jis man nesurugs? Per kiek reiktu suvartoti? nes mastau jei jis greitai gendantis, kitas uogas gal isvirt, gal ilgiau issilaikys g.gif Jei kas zinote patarkite, is anksto dekoju 4u.gif
Satura
kitas uogas galima tiesiog užšaldyti šaldiklyje ir atsitirpinti pagal poreikį smile.gif Verdant visi vitaminai pražus, kam to reikia? smile.gif
babis
O man viena pediatre pasake toki receptuka nuo kosulio:
isspausti putino uogu sulciu+svoguno sultys+medus, viska sumaisyti lygiomis proporcijomis. Vaikams gerti po arbatini sauksteli 3 kartus dienoje, suaugusiems po dideli sauksta3 kartus dienoje.
soalina
QUOTE(babis @ 2010 10 28, 15:21)
O man viena pediatre pasake toki receptuka nuo kosulio:
isspausti putino uogu sulciu+svoguno sultys+medus, viska sumaisyti lygiomis proporcijomis. Vaikams gerti po arbatini sauksteli 3 kartus dienoje, suaugusiems po dideli sauksta3 kartus dienoje.
*

hmhm... idomu, o vaikams nuo kokio amziaus? g.gif
Ingrida2009
PUTINŲ UOGOS NUODINGOS doh.gif doh.gif doh.gif
Reikia virint arba šaldyt doh.gif net paukščiai iki šalnų jų neliečia schmoll.gif pasiskaitykit, bent prieš vaikams duodamos unsure.gif cool.gif
uolma
QUOTE(Ingrida2009 @ 2010 11 05, 09:58)
PUTINŲ UOGOS NUODINGOS doh.gif  doh.gif  doh.gif
Reikia virint arba šaldyt doh.gif  net paukščiai iki šalnų jų neliečia  schmoll.gif  pasiskaitykit, bent prieš vaikams duodamos unsure.gif  cool.gif
*

Taigi keli postai aukščiau ir parašyta, kad skinti uogas po šalnų, nes nepašalę nuodingos. Manau kas tuo domisi, jau perskaitė tai ir įsiminė. O šalnos jau kokios buvo po -7 net, praitą mėnesį.
Viola fiola
As karta pirkau putino uogu Centrineje ukininku prekyvieteje, cia kur Ukmerges g., priesais Maxima. Bet uogos tokios neskanios blush2.gif
kunigunda78
QUOTE(Viola fiola @ 2010 11 05, 10:43)
As karta pirkau putino uogu Centrineje ukininku prekyvieteje, cia kur Ukmerges g., priesais Maxima. Bet uogos tokios neskanios  blush2.gif
*

o kai jas paverdi dar ir kvapelis koks būna lotuliukas.gif
spurgela
QUOTE(kunigunda78 @ 2010 11 05, 11:23)
o kai jas paverdi dar ir kvapelis koks būna  lotuliukas.gif
*

as tai sviezias sultis su medumi padarau tada visai skonis malonus gaunasi. dabar pabadysiu ledo kubeliu putino sulciu uzsaldyti, poto grazinsiuos rolleyes.gif
Laisvė
QUOTE(vilialia1 @ 2009 10 17, 14:13)
Putino uogų antpilai
Nuoviras su medumi

Jau nuo senų laikų putino uogų nuoviru su medumi buvo gydomas kosulys,
{...}.
Nuovirą gaminkite taip: 1 stiklinę putino uogų užpilkite 1 litru
virinto vandens, pavirkite 10-12 minučių ant silpnos ugnies, uždenkite
ir palikite nusistovėti 1-1,5 valandos, po to nukoškite ir įdėkite 3
šaukštus medaus. Gerkite po pusę stiklinės 3-4 kartus per dieną.

*

Išbandyta jau prieš daug metų thumbup.gif Ir retsykiais naudojama. Bėda, kad tų uogų vis sunkiau gauti...
/asta/
QUOTE(vaiduokliukas @ 2010 10 21, 13:44)
Laba diena, šiandien iškiliaspaudziau  su mediniu grūstuviu ir merliuku puse litro putino uogu sulčiu, sumaisiau su tiek pat medaus, ir dabar galvoju kiek toks padarytas vaistas gali isbuti saldytuve, ar jis man nesurugs? Per kiek reiktu suvartoti? nes mastau jei jis greitai gendantis, kitas uogas gal isvirt, gal ilgiau issilaikys  g.gif  Jei kas zinote patarkite, is anksto dekoju  4u.gif
*

bent jau spanguolės žymiai ilgiau laikosi šaldytuve sutrintos be jokiu priedu-medaus ar cukraus. Manau, kad ir putino uogoms tas pats galioja. kadangi putino uogų paprastai turiu nedaug, tai išspaudziu sultis per marlę ir užšaldau mažuose indeliuose.
įdomu būtu sužinoti ar tai geriausias šių uogų išlaikymo būdas, ar visgi geriau džiovinti ir daryti kokius nors užpilus ir arbatas? ar galima jų sultis po šaukštelį vartoti profilaktiškai, ar geriau naudoti tik sergant? o sergant ar geriau plikyti karštu vandeniu ir gerti kaip arbatą, ar vėlgi vartoti tik sultis?
Nidulia
QUOTE(vaiduokliukas @ 2010 10 21, 14:44)
Laba diena, šiandien iškiliaspaudziau  su mediniu grūstuviu ir merliuku puse litro putino uogu sulčiu, sumaisiau su tiek pat medaus, ir dabar galvoju kiek toks padarytas vaistas gali isbuti saldytuve, ar jis man nesurugs? Per kiek reiktu suvartoti? nes mastau jei jis greitai gendantis, kitas uogas gal isvirt, gal ilgiau issilaikys  g.gif  Jei kas zinote patarkite, is anksto dekoju  4u.gif
*

tikrai per daug prisidarei, suges greitai. Ryskiai reikia pasidalinti su manimi smile.gif
uolma
Pas mane stovi šaldytuve spaustos uogos su medum šaldytuve nuo pirmų šalnų, ir negenda. Nemanau, kad jos greitia gendančios.
Etama
Laba,
turiu putinų, spanguolių ir medaus. Kaip pasigaminti ilgiau galintį stovėti mišinuką, kas rytą po šaukštą suvalgyti pvz.?
Ar plikyti vandeniu, trinti, ar tiesiog suberti viską ir sumaišyti? g.gif
Nidulia
Etamuska, putinus sumaigyk mediniu kocelu (nemalk per metaline mesmale) ir uzpilk medumi. Galesi saukstais valgyti arba arbatas darytis, tik kauliuka isspjauk. Jei putinu turi daug, dali idek i maiselius i i saldikli. Kai reiks, issiimsi.
o spanguoles as sutryniau, smaisiau su tarkuotu imbieru ir sumaisiau su medumi-arbatas darausi. Pirma karta pasveikau be antibu smile.gif
Etama
QUOTE(Nidulia @ 2011 10 21, 13:16)
Etamuska, putinus sumaigyk mediniu kocelu (nemalk per metaline mesmale) ir uzpilk medumi. Galesi saukstais valgyti arba arbatas darytis, tik kauliuka isspjauk. Jei putinu turi daug, dali idek i maiselius i i saldikli. Kai reiks, issiimsi.
o spanguoles as sutryniau, smaisiau su tarkuotu imbieru ir sumaisiau su medumi-arbatas darausi. Pirma karta pasveikau be antibu smile.gif
*

o jei ir putinus, ir spanguoles kartu sumakaluoti? 4u.gif
ne stebuklą turiu, iš babuškų turguje po pusltrį nusipirkau, tai neverta šaldyti irnesakyk.gif
uolma
Pernai su blenderiu tryniau uogas, dabar su mėsmale sumaliau ir su medum lygiom dalim sumaišiau gavosi 3,5 litro. Ir dar 3 kg džiovinau su elektrine džiovykle, tik bijau ar neperdžiovinau aš jų,tokios kietokos gavosi, minkštų pabijojau palikt, kad neišsilaikys. Gal kas džiovinote uogas, kokios turi būti?
Nidulia
gali ir kartu spanguoles+putinai+ medus. tik putinus imesk kelioms dienoms i saldikli, nes jie darnegave geru salnu, todel yra lengvai nuodingi. Kai sutrinsi putinus, gal per merliuka perspausk, kad kauliukai jame liktu smile.gif
Uolma, jei kietos-geraiisdziovinai reiskia:)
tik kam jus su mesmalem malate, kiek vitaminu metalas sunaikina.
SmilgaS
Sveiki, gal galite pasakyti kur perkate putinų uogas.
Labai man jų reikia. Iš turgaus nesinori pirkti ax.gif
Gal pati skinate ir turite perteklių?
Vilnius
4u.gif

QUOTE(uolma @ 2011 10 21, 22:13)
Pernai su blenderiu tryniau uogas, dabar su mėsmale sumaliau ir su medum lygiom dalim  sumaišiau gavosi 3,5 litro. Ir dar 3 kg džiovinau su elektrine džiovykle, tik bijau ar neperdžiovinau aš jų,tokios kietokos gavosi, minkštų pabijojau palikt, kad neišsilaikys. Gal kas džiovinote uogas, kokios turi būti?
*

uolma
QUOTE(SmilgaS @ 2011 11 02, 10:59)
Sveiki,  gal galite pasakyti kur perkate putinų uogas.
Labai man jų reikia. Iš turgaus nesinori pirkti  ax.gif
Gal pati skinate ir turite perteklių?
Vilnius
4u.gif
*

renku miške pati, bet pertekliaus tikrai neturiu. Gal po kelių metų ir turėsiu jei viskas gerai pavyks, ką esu suplanavus. mirksiukas.gif
Nidulia
Smilga, as paskelbiau, kad pirkciau putino Sodo, daržo ir miško gėrybių turgelis temoje ir viena mamyte man pririnko smile.gif
As jas laikau saldukluje, kiek reikia issitraukiu, uzpilu verdanciu vandeniu, nupilu ta vandeni ir mediniu koceliuku sumaigau (labai lengai maigosi) tada i merliuka ir isspaudziu sultis. Dedu pora sauksteliu i karsta vandeni (tik ne i verdanti) ir geriu uzsikasdamamedumi.
Etama
o kiek laiko pakanka palaikyti šaldiklyje, kad nebe nuodas būtų?
Nidulia
paros ko gero pakaks, pas mane stovi ir stovi saldiklyje, issiimu po truputi kiek man reikia tam kartui smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.