Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Viskas apie mokestį už darželį
Supermamų klubas > Socialinis gyvenimas > Socialinių reikalų labirintuose
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
Niktė
QUOTE(jurguliooks @ 2010 02 28, 17:32)
sveikos,na nieko nesuprantu,mes darzelyje savo klausem gal kokios lengvatos priklauso del mokejimo,nes
esam siuo metu abu bedarbei,darbo birzoj as -ketvirtas menuo eina vyras eina -1 menuo,tikrai nebera lesu uz darzeli susimoket,dukra eina i priesmokykline grupe,sunus i darzeli,tai beveik 400lt.tikrai nebeisgalim sumoket,bet darzelyje pasake nera jokiu nuolaidu,padekit,gal galima kur kreiptis
*

Jeigu šeimos vienam nariui neišeina 525 lt tai priešmokyklinėje grupėje priklauso nemokami pietūs. O nuo kokios sumos kompensuojasi darželio grupė nustato kiekviena savivaldybė atskirai
LaNinja
QUOTE(inga v @ 2010 02 15, 22:12)
labukas,
as su klausimu:

ar yra kokios privilegijos darbe? t.y. mazametis namie, darzely, o tevai dirba? ar yra kokiu lengvatu is darbovietes?
*

As tik dar zinau, kad privaloąją karo tarnybą atliekančių tėvų (karininkai įskaitomi)vaikams yra 50 proc. nuolaida mokesčiui už darželį.
Irina 1984
[Sveiki,gal kas gales patart kur man kreiptis ir aplamai ar man priklausis kokios lengvatos uz darzelio mokesti.As is sodros gaunu 649 uz vaika,vyras is darbo gauma 364Lt ir cia yra visos musu pajamos.Pas mus du vaikai vyresnioji eina i lopsine grupe.Kur man kreiptis??
bbbituteee
QUOTE(jurguliooks @ 2010 02 28, 19:32)
sveikos,na nieko nesuprantu,mes darzelyje savo klausem gal kokios lengvatos priklauso del mokejimo,nes
esam siuo metu abu bedarbei,darbo birzoj as -ketvirtas menuo eina vyras eina -1 menuo,tikrai nebera lesu uz darzeli susimoket,dukra eina i priesmokykline grupe,sunus i darzeli,tai beveik 400lt.tikrai nebeisgalim sumoket,bet darzelyje pasake nera jokiu nuolaidu,padekit,gal galima kur kreiptis
*

kaip tik vakar, ta pacia situacija kaimyne pasakojo, jie su vyru abu stovi birzoj ir negauna nei Lt is jos, turi trys vaikucius visi darzelio amziaus, o vienas priesmokiklynukas, ir lygiai taip pat pasake, padeti niekuo negalim, neveskit jei neisgalit.o ju pajamos tik 150Lt uz vaikucius is socialinio, net pasalpos neduoda , socialines nes prastovet turi puse metu birzoj, baisu , nera net is ko gyvent o dar uz darzeli reik moket, tik jie moka puse sumos nes daugiavaikiai, bet uz tris vaikus subega vistiek. doh.gif
pupppsis_22
QUOTE(jurguliooks @ 2010 03 03, 12:39)
seika nu kazkokia nesamone,tai nieko neduoda jokiu pasalpu?as ir bandysiu eit balandzio pirmai talonas,i socialini,nejau norint gaut kazkokias pasalpas reik prastovet birzoj pusmeti,o kaip pragyvent ta pusmeti?kazkoks kosmaras
*

sveiki na as nestoviu birzoje pusmeti,bet soc pasalpa gaunu.as gyvenu su maziuku savo dviese mes.stoviu dar tik 3men birzoje.gauname maisto paketus,soc.pasalpa,alimentai priteisti taciau nemoka vaikui.gal cia visur kitokia situacija.
dangira044
QUOTE(pupppsis_22 @ 2010 03 03, 15:05)
sveiki na as nestoviu birzoje pusmeti,bet soc pasalpa gaunu.as gyvenu su maziuku savo dviese  mes.stoviu dar tik 3men birzoje.gauname maisto paketus,soc.pasalpa,alimentai priteisti taciau nemoka vaikui.gal cia visur kitokia situacija.
*

Jums moka pašalpą, nes vaikučiui dar nėra trijų metų smile.gif
Baružėlė
sveikos pas mane tokia situacija mano vaikas sirgo 2 mėn.ir nėjom į darželį pažymą atnešiau už visą laikotarpį,taip pat gaunu soc pašalpą tai už darželį mokėti nereikia, bet mums kažkodėl išrašė sąskaitą už du mėnesius kurių metu vaikas sirgo...ar taip gali būt?jei serga taip pat reikia mokėti? g.gif ar kaip čia suprasti? g.gif
Justina2009
PLaciau paskaitykite apie mokestį uz darželius, maitinimą ir lengvatas. Jas nustato kiekviena savivaldybė.Čia apie Kauną
http://kaunas.lt/index.php?3916922977
Jūs pati privalote sekti už ką ir kiek priskaičiuoja ir aiškintis. Nes jeigu Jūs nesidomėsite tai prirašys neatsakingai. Mes turėjome tokių problemų. Išsiaiškinome kiek viena diena kainuoja (maitinimas plius ugdymas, priešmokyklinėse grupėse už ugdymą nėra mokesčio, nes skiriami krepšeliai kaip ir mokyklose), kiek lankėme darželį ir už tiek mokame. Nes vistiek nemaža suma gaunasi už mėnesį, o kai atlyginimas minimalus. Visada teiraukitės ir Jums turi atsakyti. 4u.gif

Zydrulyte
QUOTE(ladybird77777 @ 2010 03 05, 13:31)
sveikos pas mane tokia situacija mano vaikas sirgo 2 mėn.ir nėjom į darželį pažymą atnešiau už visą laikotarpį,taip pat gaunu soc pašalpą tai už darželį mokėti nereikia, bet mums kažkodėl išrašė sąskaitą už du mėnesius kurių metu vaikas sirgo...ar taip gali būt?jei serga taip pat reikia mokėti? g.gif ar kaip čia suprasti? g.gif
*

skaičiuoja už einamąjį menesį ax.gif kadangi Jūs sirgot,o jie neturėjo pateisinamo dokumento jie išrašė sąskaita pilna suma. Jums išminisuos sekanti menesi ta pinigų sumą biggrin.gif
Baružėlė
QUOTE(Zydrulyte @ 2010 03 07, 16:05)
skaičiuoja už einamąjį menesį  ax.gif  kadangi Jūs sirgot,o jie neturėjo pateisinamo dokumento jie išrašė sąskaita pilna suma. Jums išminisuos sekanti menesi ta pinigų sumą  biggrin.gif
*

Na, kad auklėtoja pasakė čia už praėjusius du mėnesius g.gif
vilma19831025
as ir savo dukra leidziu i darzeli tai si ta ppasakoti galiu.as taip apt esu bedarbe stoviu darbo birzoje ir gaunu kompensacija uz darzeli,o mokama man ji taip reikia kad nevisrytu pajamos 525 lt vienam seimos nariui,ir dar reikia isstoveti birzoje 3 menesius pristatai dokumentus ir ja gauni smile.gif
jurguliooks
QUOTE(vilma19831025 @ 2010 03 08, 08:51)
as ir savo dukra leidziu i darzeli tai si ta ppasakoti galiu.as taip apt esu bedarbe stoviu darbo birzoje ir gaunu kompensacija uz darzeli,o mokama man ji taip reikia kad nevisrytu pajamos 525 lt vienam seimos nariui,ir dar reikia isstoveti birzoje 3 menesius pristatai dokumentus ir ja gauni smile.gif
*

o is kokio jus miesto?ar gal daugiavaike esat?tipo mums sake nieko nepriklauso,nu dar eisiu i soc.balandzio 1 talonas
pupppsis_22
QUOTE(jurguliooks @ 2010 03 08, 12:28)
o is kokio jus miesto?ar gal daugiavaike esat?tipo mums sake nieko nepriklauso,nu dar eisiu i soc.balandzio 1 talonas
*

pvz kedainiuose mano draugei taip pat pasake darzelyje direktore kai prastovesi db 3men tada atneskite pazyma ir jei nevirsija 525lt tada bus nemokamas maitinimas. g.gif o as pati tai ir nuo ruksejo gauname mes nemokama maitinima.as esu vienisa mama,alimentu nemoka tetis,dokum visus pristaciau,dar mes soc pasalppa gauname,stoviu db nuo susio 1d.manau cia skirtingai darzeliuose.taciau db bei seniunija ir sodra tai juk visur vienodai turetu dirbti jau ten istatymai tie matys nesvarbu kox miestas.
vilma19831025
QUOTE(jurguliooks @ 2010 03 08, 11:28)
*

as esu kauniete,ne as ne daugiavaike turiu 2 vaikucius vienas antrokas,reiketu jums pasidometi is tikruju gal gautumete tik reikia isstoveti birzoje 3 men ir kad neviesytu pajamos,po to as pristaciau is vyro darbovietes pazymas uz tris menesius seimos sudeti parasiau ir atsvieciau visas kopijas gimimo liudijimu,kaip sumazejo uz darzeli dabar as moku ~ 85 lt
indijasvaja
Mamytes, o ar priklauso dar kokia lengvata? Dabar uz darzeli mokame 50%, nes daugiavaike, bet dar stoviu db, tai gal bent uz nelankytas dienas galima nemoket?
donateja
Nelankytas dienas pateisina tik gydytojo pažyma.
...JA VEL...
Sveikos,gal galit padėt susivokt kiek iš tikro reik mokėt už daržą, nes jau nieko nebesuprantu blush2.gif Vieną mėn. ateina 35lt kitą 54lt .Esam daugiavaikiaiir soc. remiami.Kai buvau pas buhalterę daržo sakė rei mokėt tik už ugdymo priemones.Tai kiek jos bekainuoja??negi pabrango??Praitais metais tai būdavo po 11lt į mėn.,negi daba taip subrango??Jaučiu senai bebuvau pokalbio su buhaltere biggrin.gif vėl prirašius bus skaičiukų kokių nereik.Nes jau esu buvus ne kartą doh.gif vis supainioja skaičiukus įrašydama.Bet va labai domina-noriu būt nors kiek apšviesta:kokia suma skiriama priemonėm ,kokia maistui kokia ten nežinau dar kam.Labai būsiu dėkinga.
pupppsis_22
pas mus kedainiuose musu darzelyje jei gauna vaikas nemokama maitinima tai moka tik uz einama diena i darzeli po 1lt.na mano vaikas valgo nemokamai tai mes jau po lita mokam nuo sausio1d.tai praita menesi tik 15lt,nes ejome 15dienu.
agurčikas
QUOTE(timotey @ 2010 03 13, 10:17)
Nelankytas dienas pateisina tik gydytojo pažyma.
*

Dar pateisina, jeigu tėtis ar mama buvo atostogose. Tokiu atveju reikia iš darbo atnešti įsakymo kopiją apie atostogas.
Ir dar, jeigu yra vyresnių brolių ar sesių, kurie lanko mokyklą ir jų atostogų metu darželinukas neina į darželį, galima atnešti pažymą iš mokyklos apie atostogas, tada irgi yra pateisinama.
Niktė
QUOTE(agurčikas @ 2010 03 16, 13:05)
Dar pateisina, jeigu tėtis ar mama buvo atostogose. Tokiu atveju reikia iš darbo atnešti įsakymo kopiją apie atostogas.
Ir dar, jeigu yra vyresnių brolių ar sesių, kurie lanko mokyklą ir jų atostogų metu darželinukas neina į darželį, galima atnešti pažymą iš mokyklos apie atostogas, tada irgi yra pateisinama.
*

tai priklauso nuo darželio. Kituose darželiuose teisinasi tik gydytojo pažyma.
...JA VEL...
Išsiaiškinau rolleyes.gif jei esi daugiavaike ir soc. remtina ar mažas pajamas gaunanti šeima nereikia mokėt nė lito blush2.gif Skambinausi į švietimą labai maloniai paaiškino.Daba liko iki darželio nukeliaut sudėt visus taškelius ant i. Aišku direktorė supyko kad švietimui skambinau,nes švietimas aišku skambino jai,bet o ką daryt.Manau darželio vadovai gerai žino įstatymus,tik ne visada juos naudoja pagal paskirtį.11. Mokestis už vaiko maitinimą ir ugdymo paslaugas nemokamas, jeigu:
11.1. šeima gauna socialinę pašalpą pagal Socialinės paramos skyriaus pateiktas pažymas;
jurguliooks
QUOTE(mamy5 @ 2010 03 16, 15:49)
Išsiaiškinau  rolleyes.gif    jei esi daugiavaike ir soc. remtina ar mažas pajamas gaunanti šeima nereikia mokėt nė lito  blush2.gif  Skambinausi į švietimą labai maloniai paaiškino.Daba liko iki darželio nukeliaut sudėt visus taškelius ant i. Aišku direktorė supyko kad švietimui skambinau,nes švietimas aišku skambino jai,bet o ką daryt.Manau darželio vadovai gerai žino įstatymus,tik ne visada juos naudoja pagal paskirtį.11. Mokestis už vaiko maitinimą ir ugdymo paslaugas nemokamas, jeigu:
11.1. šeima gauna socialinę pašalpą pagal Socialinės paramos skyriaus pateiktas pažymas;
*

a cia rimtai?is kokio jus miesto?tipo klaipedoje niekas nepriklauso,jokios lengvatos uz darzeli,as ir galvoju jug turi buti kazkaip,nes turiu du vaikus,dukra i paruosiama grupe eina sunus i darzeli,ir jokios nuolaidos g.gif ,o kaip reik sumoket jai pajamos tik 1100lt,visai seimai,reik i man kazka daryt,kazkur kreiptis,auksciau ax.gif
...JA VEL...
Taip iš Klaipėdos esu.Vyro pajamos mažos 1200 aš stoviu darbo biržoj.Ėjau į soc. rūpybą ten parašiau prašymus gauti paramai.Esame 5 asmenų šeima.Tai va gaunu šiek tiek iš soc rūpubos pinigėliu,už maitinimą nemoku vaikų(o kaip išsiaiškinau nei už ką nereik mokėti).
vikosiuks
QUOTE(mamy5 @ 2010 03 16, 16:49)
Išsiaiškinau  rolleyes.gif    jei esi daugiavaike ir soc. remtina ar mažas pajamas gaunanti šeima nereikia mokėt nė lito  blush2.gif  Skambinausi į švietimą labai maloniai paaiškino.Daba liko iki darželio nukeliaut sudėt visus taškelius ant i. Aišku direktorė supyko kad švietimui skambinau,nes švietimas aišku skambino jai,bet o ką daryt.Manau darželio vadovai gerai žino įstatymus,tik ne visada juos naudoja pagal paskirtį.11. Mokestis už vaiko maitinimą ir ugdymo paslaugas nemokamas, jeigu:
*

o cia tik daugiavaikem?
ar tiesiog soc remtinom seimom irgi ?
jurguliooks
QUOTE(mamy5 @ 2010 03 16, 16:57)
Taip iš Klaipėdos esu.Vyro pajamos mažos 1200 aš stoviu darbo biržoj.Ėjau į soc. rūpybą ten parašiau prašymus gauti paramai.Esame 5 asmenų šeima.Tai va gaunu šiek tiek iš soc rūpubos pinigėliu,už maitinimą nemoku vaikų(o kaip išsiaiškinau nei už ką nereik mokėti).
*

o i koki darzeli einat,jai nepaslaptis?mes lankom zuvedra
tai vat,as ir galvoju gal cia tik daugiavakems seimoms,sita lengvata uz darzeli g.gif
vikosiuks
QUOTE(jurguliooks @ 2010 03 16, 17:47)
a cia rimtai?is kokio jus miesto?tipo klaipedoje niekas nepriklauso,jokios lengvatos uz darzeli,as ir galvoju jug turi buti kazkaip,nes turiu du vaikus,dukra i paruosiama grupe eina sunus i darzeli,ir jokios nuolaidos g.gif ,o kaip reik sumoket jai pajamos tik 1100lt,visai seimai,reik i man kazka daryt,kazkur kreiptis,auksciau ax.gif
*

su tokiom pajamom priklauso, as 1100 gaunu turiu du vaikus ir darzelis uz puse kainos, bet dabar galvoju gal jei soc gauni,gal ir moket nereikia, ar tik daugiavaikem.
...JA VEL...
Na neparašyta kad būtent daugiavaikėm, manau visiem tai taikoma.

III. UŽMOKESČIO LENGVATŲ TAIKYMAS IR JAS PATVIRTINANČIŲ DOKUMENTŲ PATEIKIMAS

10. Mokestis už vaiko maitinimą ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupėse tėvų prašymu mažinamas 50 procentų Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos nustatytos vaikų dienos maitinimo normos už kiekvieną lankytą, nelankytą ir nepateisintą dieną, jeigu:
10.1. vaikas (vaikai) turi tik vieną iš tėvų, pateikus tai patvirtinančius dokumentus;
10.2. šeima augina tris ir daugiau vaikų, pateikus šeimos sudėtį patvirtinantį dokumentą;
10.3. tėvas atlieka tikrąją karinę tarnybą, pateikus tai patvirtinančią pažymą;
10.4. vaikas auga moksleivių ar studentų šeimoje, kurioje vienas iš tėvų mokosi mokymo įstaigos dieniniame skyriuje, pateikus pažymas apie mokslo tęsimą vasario ir rugsėjo mėnesiais;
10.5. vaikas, turi žymių vystymosi sutrikimų, pateikus gydytojų konsultacinės komisijos (GKK) pažymą ar neįgalumo pažymėjimą;
10.6. sunki šeimos materialinė padėtis ar (ir) toje pačioje įstaigoje ugdomi vaiko brolis (sesuo) Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus komisijos teikimu.
11. Mokestis už vaiko maitinimą ir ugdymo paslaugas nemokamas, jeigu:
11.2. vaikas auga socialinės rizikos šeimoje, kuri nesirūpina vaiku ir nepateikia dokumentų dėl lengvatos taikymo, pagal Vaikų teisių apsaugos tarnybos pateiktas pažymas ir Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus komisijos teikimu;
11.3. vaikai į įstaigą nevedami, kai oro temperatūra yra žemesnė kaip minus 20o C arba dėl ekstremalių įvykių;
11.4. tėvams (globėjams) raštu pageidavus, vaikas nelanko įstaigos dėl:
11.4.1. vaiko ligos, pateikus gydytojo pažymą, ir savaitę po jos;
11.4.2. tėvų (globėjų) kasmetinių atostogų, pateikus dokumentą iš darbovietės;
11.4.3. motinos nėštumo, gimdymo atostogų, pateikus dokumentą iš darbovietės;
11.4.4. tėvų nemokamų atostogų, pateikus dokumentą iš darbovietės;
11.4.5. tėvų darbo pagal kintantį darbo grafiką, pateikus dokumentą iš darbovietės;
11.4.6. mokinių atostogų bei vasaros (birželio–rugpjūčio mėnesiais);
11.4.7. nelaimių šeimoje (artimųjų mirtis ir pan.).
12. Dokumentai, patvirtinantys lengvatos taikymą, pateikiami savivaldybės švietimo įstaigos direktoriui, priimant vaiką į įstaigą, o dokumentai apie vėliau atsiradusią teisę į lengvatą – bet kuriuo metu.
13. Lengvata taikoma nuo prašymo bei dokumentų, patvirtinančių lengvatos taikymą, pateikimo kitos dienos. Už praėjusį laikotarpį mokestis neperskaičiuojamas.
14. Lengvatos taikymas įforminamas švietimo įstaigos direktoriaus įsakymu.
15. Paaiškėjus apie neteisėtą naudojimąsi lengvata, mokesčiai yra perskaičiuojami ir sumokami neginčo tvarka.

V. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

einam į berželį darželį
Tikiuosi nesupyks nieks kad patalpinau čia ką radau,nes man pravertė.Net manau atsišviest einant pas darželio buhalterę(nes ji vėl sakys kad nežino įstatymų).
vikosiuks
QUOTE(mamy5 @ 2010 03 16, 19:15)
Na neparašyta kad būtent daugiavaikėm, manau visiem tai taikoma.     

III. UŽMOKESČIO LENGVATŲ TAIKYMAS IR JAS PATVIRTINANČIŲ DOKUMENTŲ PATEIKIMAS

10. Mokestis už vaiko maitinimą ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupėse tėvų prašymu mažinamas 50 procentų Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos nustatytos vaikų dienos maitinimo normos už kiekvieną lankytą, nelankytą ir nepateisintą dieną, jeigu:
10.1. vaikas (vaikai) turi tik vieną iš tėvų, pateikus tai patvirtinančius dokumentus;
10.2. šeima augina tris ir daugiau vaikų, pateikus šeimos sudėtį patvirtinantį dokumentą;
10.3. tėvas atlieka tikrąją karinę tarnybą, pateikus tai patvirtinančią pažymą;
10.4. vaikas auga moksleivių ar studentų šeimoje, kurioje vienas iš tėvų mokosi mokymo įstaigos dieniniame skyriuje, pateikus pažymas apie mokslo tęsimą vasario ir rugsėjo mėnesiais;
10.5. vaikas, turi žymių vystymosi sutrikimų, pateikus gydytojų konsultacinės komisijos (GKK) pažymą ar neįgalumo pažymėjimą;
10.6. sunki šeimos materialinė padėtis ar (ir) toje pačioje įstaigoje ugdomi vaiko brolis (sesuo) Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus komisijos teikimu.
11.2. vaikas auga socialinės rizikos šeimoje, kuri nesirūpina vaiku ir nepateikia dokumentų dėl lengvatos taikymo, pagal Vaikų teisių apsaugos tarnybos pateiktas pažymas ir Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus komisijos teikimu;
11.3. vaikai į įstaigą nevedami, kai oro temperatūra yra žemesnė kaip minus 20o C arba dėl ekstremalių įvykių;
11.4.5. tėvų darbo pagal kintantį darbo grafiką, pateikus dokumentą iš darbovietės;
12. Dokumentai, patvirtinantys lengvatos taikymą, pateikiami savivaldybės švietimo įstaigos direktoriui, priimant vaiką į įstaigą, o dokumentai apie vėliau atsiradusią teisę į lengvatą – bet kuriuo metu.
13. Lengvata taikoma nuo prašymo bei dokumentų, patvirtinančių lengvatos taikymą, pateikimo kitos dienos. Už praėjusį laikotarpį mokestis neperskaičiuojamas.
15. Paaiškėjus apie neteisėtą naudojimąsi lengvata, mokesčiai yra perskaičiuojami ir sumokami neginčo tvarka.

V. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

einam į berželį darželį
Tikiuosi nesupyks nieks kad patalpinau čia ką radau,nes man pravertė.Net manau atsišviest einant pas darželio buhalterę(nes ji vėl sakys kad nežino įstatymų).
*

is kokio cia tinklapio,gal gali nuoroda imesti?
taip supratau,kad atitinku 11.1 punkta nes soc pasalpa su savo pajamom gausiu, tai darzelis taip ir liks uz puse kainos

dabar taip pagalvojau, geriau susitvarkyt ir gaut is socialinio pasalpa tuos 300lt, negu pilnai darzeli kompensuos, uztenka ir kad puse kompensuoja, nereikia noret per daug ax.gif
...JA VEL...
www.klaipeda.lt žiūrėt švietimas ir mokslas, toliau švietimas, toliau dėl užmokesčio už vaikų išlaikymą savivaldybės švietimo įstaigose, įgyvendinančiose ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, nustatymo tvarkos aprašo patvirtinimo.
vikosiuks
QUOTE(jurguliooks @ 2010 03 16, 17:47)
*

jei vienam asmeniui seimoje nesigauna 525lt- tai darzelis uz puse kainos.
atnesi pajamas irodancius dokumentus (savo ir vyro) ir uzpildai darzelyje prasyma. kartais uztenka darzely su kita aukletoja pakalbet ir daug suzinai, kol man nepasikeite aukletoja ir as nezinojau, kad puse kainos.

pacituosiu straipsni:
Pusę kainos turi teisę mokėti daugiavaikių, mažas pajamas aunančių šeimų tėvai, taip pat mamos ar tėvai, auginantys vaikus vieni.

„Vos ne kas antra šeima už darželį moka pusę kainos“, - pastebėjo R.Kazakevičienė. Jos teigimu, nuo sausio mėnesio padaugėjo tėvų, kurie lengvatą gauna dėl mažų pajamų. Vienos šeimos nariui, atskaičius mokesčius, per mėnesį turi tekti ne daugiau kaip 525 litai.

Išsituokusiems tėvams užtenka pateikti ištuokos liudijimo nuorašą. Pažymas reikia teikti darželio administracijai, ši perduoda savivaldybės Švietimo ir ugdymo skyriui.
...JA VEL...
Na bet jei gaunat soc. pašalpą tai manau ir neturit visai mokėt už draželį.Nes kaip jau rašiau mes gaunam soc. ir tuo pat metu mes nebemokam už darželį
vikosiuks
QUOTE(mamy5 @ 2010 03 16, 19:37)
Na bet jei gaunat soc. pašalpą tai manau ir neturit visai mokėt už draželį.Nes kaip jau rašiau mes gaunam soc. ir tuo pat metu mes nebemokam už darželį
*

bet jus jei neklystu daugiavaike, o as tik su dviem vaikais ir atitinku 11,1 punkta,kad gaunu soc pasalpa

...JA VEL...
nemokamas joks mokestis už darželį jei ; šeima gauna socialinę pašalpą pagal Socialinės paramos skyriaus pateiktas pažymas; Tai yra jei gauni soc. paramą kaip ir rašote kad gaunate tai manu ir neturite mokėti.
Ui nesupykit nemoku paryškint ar kitaip ten pavingiuot.Na bet esmę manau taip parašiau.Ir manau tai netaikoma būtent daugiavaikėm.Na bijau ginčytis manau bus geriausi jei paskambinsit į švietimą,ten paaiškins tikrai viską.Man paaiškino taip pagal mano situaciją.
vikosiuks
QUOTE(mamy5 @ 2010 03 16, 19:48)
nemokamas joks mokestis už darželį jei ; šeima gauna socialinę pašalpą pagal Socialinės paramos skyriaus pateiktas pažymas; Tai yra  jei gauni soc. paramą kaip ir rašote kad gaunate tai manu ir neturite mokėti.
Ui nesupykit nemoku paryškint ar kitaip ten pavingiuot.Na bet esmę manau taip parašiau.Ir manau tai netaikoma būtent daugiavaikėm.
*

tai mokestis nemokamas uz maitinima is mano puses darzeliui, o as skaitau skaitau ir kazkodel supratau kad man socialinis nemoka uz darzeli...
bet vistiek nesigaus isvis nemoketi g.gif

oi dekui, reikes nueiti pasiryskinti..
bet cia jauciu tuos nuostatus reikia rasti ne klaipedos miestui, o siauliu, ir tada eiti i darzeli.
kaip saunu,kad sugalvojau cia uzeit pasiskaitinet thumbup.gif
kuo toliau tuo daugiau lengvatu islenda, lengviau bus gyvent wub.gif

super didelis dekui uz kantrybe, kita butu ranka numojus ir pasakius, galvok kaip nori - matosi, kad mama, o ne kokiam socialiniam dirbate, ten niekas niekam nepadeda , neapsviecia, turi nuejus but aiskiarege, kad zinotum kas ir kur priklauso.

o gal yra bendras lietuvos respublikoj istatymas, su tais nuostatais? gal koki linka zinot, lengviau bus irodinet, jei nenores sutikti su mano pasakymu

radau siauliu savivaldybes tinklapy tik toki aprasyma priimta 2007m, kad puse kainos, apie pilna finansavima ne zodzio http://www.siauliai.lt/svietimas/priesmokyklinis.php

dabar dar toks klausimas moku puse kainos uz darzeli, o dabar pradesiu gauti soc pasalpa ir nereikes moket uz maitinima- tai vistiek nesigaus nieko nemoket - ar tas likes 50 procentu ir yra mokestis tik uz maista?
jurguliooks
QUOTE(vikosiuks @ 2010 03 16, 18:53)
tai mokestis nemokamas uz maitinima is mano puses darzeliui, o as skaitau skaitau ir kazkodel supratau kad man socialinis nemoka uz darzeli...
bet vistiek nesigaus isvis nemoketi g.gif

oi dekui, reikes nueiti pasiryskinti..
bet cia jauciu tuos nuostatus reikia rasti ne klaipedos miestui, o siauliu, ir tada eiti i darzeli.
kaip saunu,kad sugalvojau cia uzeit pasiskaitinet thumbup.gif
kuo toliau tuo daugiau lengvatu islenda, lengviau bus gyvent wub.gif

super didelis dekui uz kantrybe, kita butu ranka numojus ir pasakius, galvok kaip nori - matosi, kad mama, o ne kokiam socialiniam dirbate, ten niekas niekam nepadeda , neapsviecia, turi nuejus but aiskiarege, kad zinotum kas ir kur priklauso.

o gal yra bendras lietuvos respublikoj istatymas, su tais nuostatais? gal koki linka zinot, lengviau bus irodinet, jei nenores sutikti su mano pasakymu
radau siauliu savivaldybes tinklapy tik toki aprasyma priimta 2007m, kad puse kainos, apie pilna finansavima ne zodzio http://www.siauliai.lt/svietimas/priesmokyklinis.php
*

na jo,kai nebuvo is ko moket uz darzeli,tai ejau pas buhaltere,sakiau veliau sumokesiu,gal kokias lengvatas duos kas nors,bet buhaltere pasake tiesei sviesei,jokiu lengvatu jums nepriklauso,na ir isejau nuleidus galva,galvoju nesamone abu bedarbei ir nera jokiu lengvatu g.gif ,tai va,talonas tik balandzio pirmai i soc.reik viska pasirasyt ant lapo kad nepamirsciau ko paklaust,tai ziuresiu ka ten babces sakys socialiniam
vikosiuks
QUOTE(jurguliooks @ 2010 03 16, 20:23)
na jo,kai nebuvo is ko moket uz darzeli,tai ejau pas buhaltere,sakiau veliau sumokesiu,gal kokias lengvatas duos kas nors,bet buhaltere pasake tiesei sviesei,jokiu lengvatu jums nepriklauso,na ir isejau nuleidus galva,galvoju nesamone abu bedarbei ir nera jokiu lengvatu g.gif ,tai va,talonas tik balandzio pirmai i soc.reik viska pasirasyt ant lapo kad nepamirsciau ko paklaust,tai ziuresiu ka ten babces sakys socialiniam
*

tau gerai - klaipedos miestas yra patvirtines toki sprendima truputi aiskiau, nei siauliu miestas http://www.klaipeda.lt/klaipeda/content/do...;categoryId=602 (spustelk zodeli pridedama)

o siauliai uzrase,kad gali atleisti nuo mokescio arba sumazinti 50%, bet nieko neivardijo tiksliau,kada visai atleidzia nuo to mokescio.

IV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

7. Tėvai (globėjai)atleidžiami nuo mokesčio arba mokestis mažinamas 50 procentų kitais šiame sprendime nenumatytais atvejais atskiru Šiaulių miesto savivaldybės tarybos sprendimu.
8. Dokumentai (prašymai, pažymos ir kt.), kurių pagrindu taikomos lengvatos, teikiami švietimo įstaigos direktoriui ar jo įgaliotam asmeniui priimant vaiką į ikimokyklinio ugdymo įstaigą arba atsiradus kitoms lengvatų, nurodytų aprašo 5–6 punktuose, taikymo aplinkybėms.
9. Nepateikus dokumentų, mokestis skaičiuojamas bendra tvarka.
10. Lengvatos taikymas įforminamas švietimo įstaigos direktoriaus įsakymu.
11. Mokestis už vaiko išlaikymą ikimokyklinio ugdymo įstaigoje už praėjusį mėnesį turi būti sumokėtas iki einamojo mėnesio 20 dienos.
12. Jeigu dėl nepateisinamų priežasčių nesumokamas mokestis už vaiko išlaikymą
ikimokyklinio ugdymo įstaigoje ilgiau kaip du mėnesius, įstaigos vadovas turi teisę išbraukti vaiką iš sąrašų, prieš tai raštu informavęs tėvus(globėjus).
13. Mokesčio už vaiko išlaikymą ikimokyklinio ugdymo įstaigoje skolos iš tėvų (glob ėjų) išieškomos Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.
vikosiuks
QUOTE(vikosiuks @ 2010 03 16, 20:44)
tau gerai - klaipedos miestas yra patvirtines toki sprendima truputi aiskiau, nei siauliu miestas http://www.klaipeda.lt/klaipeda/content/do...;categoryId=602 (spustelk zodeli pridedama)
o siauliai uzrase,kad gali atleisti nuo mokescio arba sumazinti 50%, bet nieko neivardijo tiksliau,kada visai atleidzia nuo to mokescio.

IV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

7. Tėvai (globėjai)atleidžiami nuo mokesčio arba mokestis mažinamas 50 procentų kitais šiame sprendime nenumatytais atvejais atskiru Šiaulių miesto savivaldybės tarybos sprendimu.
8. Dokumentai (prašymai, pažymos ir kt.), kurių pagrindu taikomos lengvatos, teikiami švietimo įstaigos direktoriui ar jo įgaliotam asmeniui priimant vaiką į ikimokyklinio ugdymo įstaigą arba atsiradus kitoms lengvatų, nurodytų aprašo 5–6 punktuose, taikymo aplinkybėms.
9. Nepateikus dokumentų, mokestis skaičiuojamas bendra tvarka.
10. Lengvatos taikymas įforminamas švietimo įstaigos direktoriaus įsakymu.
11. Mokestis už vaiko išlaikymą ikimokyklinio ugdymo įstaigoje už praėjusį mėnesį turi būti sumokėtas iki einamojo mėnesio 20 dienos.
12. Jeigu dėl nepateisinamų priežasčių nesumokamas mokestis už vaiko išlaikymą
ikimokyklinio ugdymo įstaigoje ilgiau kaip du mėnesius, įstaigos vadovas turi teisę išbraukti vaiką iš sąrašų, prieš tai raštu informavęs tėvus(globėjus).
13. Mokesčio už vaiko išlaikymą ikimokyklinio ugdymo įstaigoje skolos iš tėvų (glob ėjų) išieškomos Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.
*

radau darzelio aprasyma:

Mokestis už vaikų išlaikymą ikimokyklinio ugdymo įstaigoje nemokamas:
· jei vaikas nelanko įstaigos dėl ligos ir savaitę po jos;
· tėvų (globėjų) kasmetinių atostogų metu;
· vasaros mėnesiais, pateikus tėvų (globėjų) prašymą;
· moksleivių atostogų metu;
· nelaimingų atsitikimų šeimoje atvejais;
· kai oro temperatūra yra žemesnė kaip minus 20° C, arba dėl ekstremalių įvykių;
· jei šeima gauna socialinę pašalpą.

Mokestis už vaikų išlaikymą ikimokyklinio ugdymo įstaigoje mažinamas 50%:

· jei vaikas turi vieną iš tėvų (vienas yra miręs, jei vaikui nenustatyta
ir nepripažinta tėvystė);
· jei šeima augina tris ir daugiau vaikų (vaikai iki 18 metų ir vyresni,
jei mokosi dieninėse visų tipų mokyklose arba jiems nustatytas neįgalumas);
· jei vienam šeimos nariui tenka mažiau nei 1,5 Lietuvos Respublikos Vyriausybės
nustatytų valstybės remiamų pajamų dydžio per mėnesį;
· jei vaikas auga moksleivių ar studentų šeimoje, kurioje vienas
iš tėvų mokosi mokymo įstaigos dieniniame skyriuje;
· jei vienas iš tėvų atlieka tikrąją karinę tarnybą;
...JA VEL...
Nėra už ką VIKOSIUKS .Man smagu kad padėjau nors kiek ,nes pati einu ir vargstu su visai soc. ir va dar darželiais ,nes nieks nieko neaiškina ,o turi viską žinoti pagal juos pats.Nes kaip tu gali žmogau mokėt darželiui jei tau pačiam teikaima parama valstybės,tai taip išeitų pagal darželį kad tau parama skiriama kad sumokėtum darželiui??????????????Bet darželis gi atgauna tuos pinigėlius kurių mes nesumokam,jiem tuos pinigėlius perveda švietimas.Tai gaunasi kad darželis gauna švietimo ir mūsų pinigus.Na nieko teks rašyt prašymą kad gražintų,nes mes mokėjom tą jų sumą kurios nereikėjo.Jau taip buvo.
Vikosiuk kai pradėsi gaut soc.paramą nieko nereikės mokėt už darželį,tau turi tuos popierukus duot su 0,00 skaičiukais arba visai jų nebeduot.Bet paimk įš soc. rūpybos kad esat soc. remtini,nes kitaip švietimas kol nusiunčia praeina porą mėn už kuriuos ir toliau mokėsit.
jurguliooks
QUOTE(vikosiuks @ 2010 03 16, 20:05)
radau darzelio aprasyma:

Mokestis už vaikų išlaikymą ikimokyklinio ugdymo įstaigoje nemokamas:
·        jei vaikas nelanko įstaigos dėl ligos ir savaitę po jos;
·        tėvų (globėjų) kasmetinių atostogų metu;
·        vasaros mėnesiais, pateikus tėvų (globėjų) prašymą;
·        moksleivių atostogų metu;
·        nelaimingų atsitikimų šeimoje atvejais;
·        kai oro temperatūra yra žemesnė kaip minus 20° C, arba dėl ekstremalių įvykių;
·    jei šeima gauna socialinę pašalpą.

Mokestis už vaikų išlaikymą ikimokyklinio ugdymo įstaigoje mažinamas 50%:

·        jei vaikas turi vieną iš tėvų (vienas yra miręs, jei vaikui nenustatyta
ir nepripažinta tėvystė);
·        jei šeima augina tris ir daugiau vaikų (vaikai iki 18 metų ir vyresni,
jei mokosi dieninėse visų tipų mokyklose arba jiems nustatytas neįgalumas);
·        jei vienam šeimos nariui tenka mažiau nei 1,5 Lietuvos Respublikos Vyriausybės
nustatytų valstybės remiamų pajamų dydžio per mėnesį;
·        jei vaikas auga moksleivių ar studentų šeimoje, kurioje vienas
iš tėvų mokosi mokymo įstaigos dieniniame skyriuje;
·        jei vienas iš tėvų atlieka tikrąją karinę tarnybą;
*

o mergaites,kokiu pazymu reikia pries einant i soc.?na pavyzdziui del darzelio kai klausiu,ka reikia turet?kad nereiketu bereikalingai paskui vel laukt eiles,nes ir taip skola jau yra uz darzeli,tai gausiu is birzos pinigeliu ir reiks sumoket,o kaip dar gyvent,kazkoks siaubas doh.gif
Papildyta:
QUOTE(mamy5 @ 2010 03 16, 21:29)
Nėra už ką VIKOSIUKS .Man smagu kad padėjau nors kiek ,nes pati einu ir vargstu su visai soc. ir va dar darželiais ,nes nieks nieko neaiškina ,o turi viską žinoti pagal juos pats.Nes kaip tu gali žmogau mokėt darželiui jei tau pačiam teikaima parama valstybės,tai taip išeitų pagal darželį kad tau parama skiriama kad sumokėtum darželiui??????????????Bet darželis gi atgauna tuos pinigėlius kurių mes nesumokam,jiem tuos pinigėlius perveda švietimas.Tai gaunasi kad darželis gauna švietimo ir mūsų pinigus.Na nieko teks rašyt prašymą kad gražintų,nes mes mokėjom tą jų sumą kurios nereikėjo.Jau taip buvo.
*

o kur ta prasyma rasysi?tipo atgauti pinigus galima?kur mokejai uz dazeli?nebesuprantu g.gif doh.gif
...JA VEL...
jurguliooks kaip suprantu gauni dar pašalpą iš darbo biržos? o ar jau buvai nors kart soc rūpyboj? na ar esat jau soc remiami?
žinok einu aiškintis tiesiai su buhaltere,tai ji man perskaičiuoja už tuos praėjusius mėn kai mokėjau ir aš rašau prašymą direktorei kad man gražintų ta permoką
jurguliooks
QUOTE(mamy5 @ 2010 03 16, 21:43)
jurguliooks kaip suprantu gauni dar pašalpą iš darbo biržos? o ar jau buvai nors kart soc rūpyboj? na ar esat jau soc remiami?
žinok einu aiškintis tiesiai su buhaltere,tai ji man perskaičiuoja už tuos praėjusius mėn kai mokėjau ir aš rašau prašymą direktorei kad man gražintų ta permoką
*

taip gaunu is birzos 488lt,ir vyras pirmas menuo gaus 650,abu bedarbei as stoviu4 men.tai talona emiau i soc.vasario men,bet visur uzimta,nera vietu,tai talona gavau tik balandzio1,o iki balandzio pirmos jai nori numirk,kaip pragyvent doh.gif verysad.gif
jai viskas ok,tai jai uz darzeli ir susitvarkys,eisiu ir as pas buhaltere,kad grazintu,kodel jos taip daro?
vikosiuks
tai supratau tik viena, kai tik pradedi gaut is soc rupybos pasalpa(tiksliau dar negauni, nes kiek girdziu po pora menesiu mamytes laukia jos, bet kai tik paskaiciuoja,kad priklauso) iskart issiimti pazyma visoms istaigoms, kad esi socialiai remtinas
- migracijos tarnybai,jei nori nemokamai pasidaryt pasus ir tapatybes korteles.
-darzeliui,jei nori 100% nemoket
- mokyklai, jei nori gauti socialine stipendija (pries tai is mokyklos atnesus pazyma,kad tikrai mokaisi).
ir t.t
kaip suprantu tu pazimu irgi pirma diena negausi-reiks luktelti

o kompensacijoms gauti irgi pazyma reikia issiimti ,kad esi soc remtinas, ar jie ten mato?
lina07
QUOTE(vikosiuks @ 2010 03 16, 23:28)
tai supratau tik viena, kai tik pradedi gaut is soc rupybos pasalpa iskart issiimti pazyma visoms istaigoms, kad esi socialiai remtinas
- mokyklai, jei nori gauti socialine stipendija (pries tai is mokyklos atnesus pazyma,kad tikrai mokaisi).
ir t.t

o kompensacijoms gauti irgi pazyma reikia issiimti ,kad esi soc remtinas, ar jie ten mato?
*

iš sūnaus mokyklos pati nuėjusi gavau pažymą, kad jis mokosi tą pačią dieną. O jeigu eitų sūnus, tai jam į žurnalą reikia užsirašyti tada ir ilgiau palaukti kol padarytų. Dar į darželį paėmiau mokykloje kada atostogos būna pažymą.

kai nunešiau dokumentus į soc. rūpybą, o pažymą sakė galėsiu gauti tik po kelių savaičių, kai patvirtins, kad šeima yrra socialiai remtina, tada ir parašys.

O kas nors gaunate socialine stipendija mokykloje, domina ar yra tokia Vilniuje ir oc. remtiniems ar Vilniuje yra nuolaidos maitinimui darželyje.

dekui iš anksto 4u.gif
vikosiuks
QUOTE(lina07 @ 2010 03 22, 08:17)
iš sūnaus mokyklos pati nuėjusi gavau pažymą, kad jis mokosi tą pačią dieną. O jeigu eitų sūnus, tai jam į žurnalą reikia užsirašyti tada ir ilgiau palaukti kol padarytų. Dar į darželį paėmiau mokykloje kada atostogos būna pažymą.

kai nunešiau dokumentus į soc. rūpybą, o pažymą sakė galėsiu gauti tik po kelių savaičių, kai patvirtins, kad šeima yrra socialiai remtina, tada ir parašys.

O kas nors gaunate socialine stipendija mokykloje, domina ar yra tokia Vilniuje ir oc. remtiniems ar Vilniuje yra nuolaidos maitinimui darželyje.

dekui iš anksto  4u.gif
*

soc. stipendija, cia naujove, neseniai tik isleistas istatymas, taigi dar niekas nera jos gaves,ji priklauso tik soc remtinos seimos aukstaji moksla studijuojantiems nariams(ir vaikams ir teveliams). drinks_cheers.gif
jei spesite iki velyku susitvarkyti dokumentus- tai ja gausite ir atbuliniais menesiais (pradedant nuo siu metu sausio, jei gaudavote socialine parama) ji kaip ir visos soc paramos priklauso visiems lietuvos miestamams paga vienodus LR istatymus. (neisimtis ir vilnius)
as pati pretenduoju i sia stipendija, tik soc parama pradejau gauti ne nuo sausio menesio, tai net neisivaizduoju, kaip ten bus (bet bandysiu,kaip bus taip),
bet nuejusi i socialini paprasiau, kad mano dokumentus isimties tvarka paskaiciuotu greiciau, nes socialinei stipendijai reikia pazymos iki riboto termino- tai sake, kad visiems kuriems reikia pazymu iki riboto termino- paprasius paskaiciuoja isimties tvarka pirmus.
apie stipendija daugiau cia http://www.vsf.lt/index.php?id=693

bet nepamirskite eidami i socialini atnesti dokumentu , kad tikrai studijuojate aukstaji moksla(nesvarbu ar universitetas ar kolegija, dieninis ar vakarinis ar istestinis(neakivaizdinis))

o jei vaikas mokosi paprastos mokykloj iki 12klasiu- tai tada
Mokiniai turi teisę į:
-nemokamus pietus, nemokamą maitinimą vasaros atostogų metu mokyklose organizuojamose dieninėse vasaros poilsio stovyklose ir paramą mokinio reikmenims įsigyti
-nemokamus pusryčius

cia smulkiau kokius kriterijus reikia atitikti,kad gauti pusrycius, pietus ir mokinio krepseli.
http://www.spcentras.lt/spc/index.php?m=3&l=3202
Baružėlė
na aš esu soc. remtina bet už darželį tenka mokėt mums 100% maitinimas nemokamas, o va kažkokias papildomas paslaugas tenka kas mėn mokėt apie 30Lt.
skaičiau čia, kad privalo gražinti jei sumoki už darželį, bet esi soc.remtina gražina pinigėlius tai mums nieko negražino, nors pati direktorė sakė gražinsim..tai va... ir nesuprantu kas čia ir kaip turi būti nemokama doh.gif
vikosiuks
QUOTE(ladybird77777 @ 2010 03 28, 13:05)
na aš esu soc. remtina bet už darželį tenka mokėt mums 100% maitinimas nemokamas, o va kažkokias papildomas paslaugas tenka kas mėn mokėt apie 30Lt.
skaičiau čia, kad privalo gražinti jei sumoki už darželį, bet esi soc.remtina gražina pinigėlius tai mums nieko negražino, nors pati direktorė sakė gražinsim..tai va... ir nesuprantu kas čia ir kaip turi būti nemokama doh.gif
*

jei esi soc remtina atnesi pazyma is soc rupybos, nuo kada tau suteiktas toks statusas, nuo tada tau priklauso 100proc nemokos darzelio paslaugos. kazkur skaiciau,kad net vaiko bureliai buna nemokami (nors pati tuo dalyku nesinaudoju).
Baružėlė
QUOTE(vikosiuks @ 2010 03 28, 12:10)
jei esi soc remtina atnesi pazyma is soc rupybos, nuo kada tau suteiktas toks statusas, nuo tada tau priklauso 100proc nemokos darzelio paslaugos. kazkur skaiciau,kad net vaiko bureliai buna nemokami (nors pati tuo dalyku nesinaudoju).
*

aš atnešus pažymą bet mums vis tiek tenka mokėt už ugdymo paslaugas,nors kaip suprantu ir už jas mokėt nereikia? g.gif
ir nesuprantu ar turi grąžinti tuos pinigėlius kur sumokėjom ar ne? g.gif
vikosiuks
QUOTE(ladybird77777 @ 2010 03 28, 13:13)
aš atnešus pažymą bet mums vis tiek tenka mokėt už ugdymo paslaugas,nors kaip suprantu ir už jas mokėt nereikia? g.gif
*

zinokit tikrai nesuprantu uz ka jus ten mokat
g.gif
karta per metus nebent uz priemones darzeliui

ziurekit imesiu nuorodele su lentele, kas kompensuojama ir kokiu procentu.
http://www.darzelis.lt/lt/informacija_teveliams/mokestis
dangira044
QUOTE(ladybird77777 @ 2010 03 28, 13:13)
*

Bent jau Vilniuje už ugdymą reikia mokėti visiems po 1 Lt. g.gif Nėra jokių nuolaidų soc. remtiniems schmoll.gif
pupppsis_22
as taip pat esu soc.remtina bet uz ugdyma moku.kiek dienu eina per menesi tiek litu moku.ir 30lt tikrai negalite moketi nes sest sekm neina vaikas tai jau per menesi nusiema apytikxlei 8d.nesvarbu jus esate remtin a ar ne jus mokata ua ta ugdyma.nu nebenorekite uzsokti auksciau kad jums isvis nieko nereiketu moketi.dziaukites bent tuo kad uz maista nemokate ir taip jau nemaza suma susitaupo.gal dar panoresite kad ir uz paslaugas nereiktu moketi jokias nes esate soc,remtina.taip nebus.nesuprantu zmoniu gauna lengvatu kaskokiu,nors ir mazu ir dar negerai buna.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.