Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: NAMO APLINKA 49
Supermamų klubas > Mūsų namai > Flora
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
simson
user posted image

user posted image
Tina*
O pas mane simet acidantheros sugalvojo nezydet kazkodeltais unsure.gif pirmi metai tokie oziai uzpuole doh.gif
rokoko
QUOTE(Tina* @ 2009 09 05, 18:02)
O sitos nakvisos spalva niekaip negaliu atsigrozet, toks akinantis ryskumas:
*

misurine.
mano misuriniu nakvisu bukietelis zydi visa vasara iki siol, taip negausiai, bet uztikrintai.

grazia gelyte Simson parode wub.gif kas tai?
Tina*
rokoko, t.y. acidanthera 4u.gif kvapni labai ji.
jediara
Ar kuri auginate stiebinį migdolą? Kažin, kaip tokie žiemoja? Turiu krūmą, bet mačiau, kad labai gražiai atrodo stiebinis ax.gif
vida777
Mergaites, gal auginat kuri, ar zinot apie sios hortenzijos (Hydrangea paniculata "Pinky Winky") zydejima?

user posted image

Ar jos ziedai ilgai buna balti ir kokia spalva nusidazo galiausiai - i raudonuma ar i alyvine g.gif ? Noriu pirkti, bet galvoju kokiam fone ja sodinti reikes - prie baltos sienos ar tamsiame (tamsiai zaliame) patvoryje wink.gif . Jos labai grazus ryskus bordines spalvos stiebai, auga staciai, nevirsta i sonus.

http://images.google.de/images?client=fire...mp;aq=f&oq=

Dee Dee, primink kokia tu turi g.gif , apie kurios ruzavuma kalbejom...
DeeDee
QUOTE(vida777 @ 2009 09 07, 09:23)

Dee Dee, primink kokia tu turi  g.gif , apie kurios ruzavuma kalbejom...
*

Hydrangea Paniculata 'Vanille Fraise' turiu wink.gif Žiedų spalva nebuvo saldaininė, iš toli žiūrint, murzinai rausva, o iš arti - matėsi pro rausvumą prasimušantis žalumas. Artimiausiom dienom nufotkinsiu 4u.gif
Rutytis
Sveikutes,noreciau patarimo,nusipirkau dekoratyvinio mulco,na tokie rudi pagaliukai-zievutes,gal kas turit pavyzdeliu,kaip su jais pagrazint aplinka,aplink gelynus,alpinariumuose?nes mano fantazija toli nesiekia,turiu galvoje pora ideju,bet noreciau apibendrinimui blush2.gif
jolaxus
QUOTE(shidochika @ 2009 09 07, 09:39)
Sveikutes,noreciau patarimo,nusipirkau dekoratyvinio mulco,na tokie rudi pagaliukai-zievutes,gal kas turit pavyzdeliu,kaip su jais pagrazint aplinka,aplink gelynus,alpinariumuose?nes mano fantazija toli nesiekia,turiu galvoje pora ideju,bet noreciau apibendrinimui  blush2.gif
*

pasiganyk čia
vida777
QUOTE(DeeDee @ 2009 09 07, 08:34)
Hydrangea Paniculata 'Vanille Fraise' turiu wink.gif Žiedų spalva nebuvo saldaininė, iš toli žiūrint, murzinai rausva, o iš arti - matėsi pro rausvumą prasimušantis žalumas. Artimiausiom dienom nufotkinsiu  4u.gif
*

aha, nufotkink ir apibudink jos ziedu spalvu eiga. Ir dar parasyk kokioje vietoje (sviesos atzvilgiu) pas tave auga - tu gi visada i teisinga vieta viska sodini, tavim galima pasitiketi biggrin.gif .
Mano favorite visa laika buvo sluoteline "Grandiflora"... turiu itarima, kad jos su "Vanille" mazai skiriasi, kaip manai?
Rudeni man uzeina hortenziju manija - kai visur taip graziai zydi wub.gif .
DeeDee
QUOTE(vida777 @ 2009 09 07, 10:22)
aha, nufotkink ir apibudink jos ziedu spalvu eiga. Ir dar parasyk kokioje vietoje (sviesos atzvilgiu) pas tave auga - tu gi visada i teisinga vieta viska sodini, tavim galima pasitiketi  biggrin.gif .
Mano favorite visa laika buvo sluoteline "Grandiflora"... turiu itarima, kad jos su "Vanille" mazai skiriasi, kaip manai?
Rudeni man uzeina hortenziju manija - kai visur taip graziai zydi  wub.gif .
*

visiškoj saulėkaitoj auga abi (Grandiflora ir Vanille Fraise). Spalva žiedynų šiek tiek skiriasi, Grandifloros rausvumas vos matomas ir tolimesnis žalumas švelnesnis, o Vanille Fraise sodresnių spalvų. Tik tiek, kad pirmoji šiek tiek seniau yra pasodinta, o antroji tik šiemet, kitais metais turėtų labiau pasimatyti visi panašumai ir skirtumai.
Abiejų žiedynus nufotkinsiu vieną šalia kito, geriau viskas matysis mirksiukas.gif
simson
QUOTE(Tina* @ 2009 09 07, 00:21)
rokoko, t.y. acidanthera  4u.gif kvapni labai ji.
*

Tina, o tu jas iskasi ziemai, ar jos gali neperziemoti zemeje?
vida777
QUOTE(DeeDee @ 2009 09 07, 09:46)
visiškoj saulėkaitoj auga abi (Grandiflora ir Vanille Fraise). Spalva žiedynų šiek tiek skiriasi, Grandifloros rausvumas vos matomas ir tolimesnis žalumas švelnesnis, o Vanille Fraise sodresnių spalvų. Tik tiek, kad pirmoji šiek tiek seniau yra pasodinta, o antroji tik šiemet, kitais metais turėtų labiau pasimatyti visi panašumai ir skirtumai.
Abiejų žiedynus nufotkinsiu vieną šalia kito, geriau viskas matysis  mirksiukas.gif
*

ok, gaudysiu bangas kitamet. Kitamet bus dar aktualiau karsta.gif .
As tai sauleje nesodinsiu - uzsiknisiu laistyti. MB sese turi H.p. "Grandiflora" didziuli kruma saules atokaitoje, tai kasdien po kelis kibirus vandens supila. Tik pas mane numatytoje vietoje gali buti net per daug seselis laugh.gif.

Va sitos dar reikes ieskotis H. macrophylia "Endless Sommer":

Zydi ilgai (du kartus), ant pirmameciu ugliu (skirtingai nei visos kitos macrophylia), atspari salciams, nes dangstyti tai jau tikrai nesiruosiu schmoll.gif .
jediara
QUOTE(DeeDee @ 2009 09 07, 09:34)
Hydrangea Paniculata 'Vanille Fraise' turiu wink.gif Žiedų spalva nebuvo saldaininė, iš toli žiūrint, murzinai rausva, o iš arti - matėsi pro rausvumą prasimušantis žalumas. Artimiausiom dienom nufotkinsiu  4u.gif
*

Jei ne paslaptis - kur galima įsigyti? ax.gif
DeeDee
QUOTE(vida777 @ 2009 09 07, 11:03)
ok, gaudysiu bangas kitamet. Kitamet bus dar aktualiau  karsta.gif .
As tai sauleje nesodinsiu - uzsiknisiu laistyti. MB sese turi H.p. "Grandiflora" didziuli kruma saules atokaitoje, tai kasdien po kelis kibirus vandens supila. Tik pas mane numatytoje vietoje gali buti net per daug seselis laugh.gif.

Zydi ilgai (du kartus), ant pirmameciu ugliu (skirtingai nei visos kitos macrophylia), atspari salciams, nes dangstyti tai jau tikrai nesiruosiu  schmoll.gif .
*

dar ir nuo dirvožemio priklauso, maniškės auga molyje, aišku, šiek tiek pyliau komposto sodinant. Dar šiemet aplink šaknis želė pabarsčiau, plius mulčas ir laistyt užteko tik tiek, kad tuo pačiu dar ir rododendrus palaistydavau. Tikrai nesikankinu su jomis laugh.gif

Norėtau ir ašai tos didžialapės Endless Sommer, vis neprisiruošiu nusipirkt bigsmile.gif

QUOTE(jediara @ 2009 09 07, 11:10)
Jei ne paslaptis - kur galima įsigyti?  ax.gif
*

'Sodo skrynioj' pirkau, šalia Kauno ( link Karmėlavos važiuojant) wink.gif.
jediara
QUOTE(DeeDee @ 2009 09 07, 11:21)
'Sodo skrynioj' pirkau, šalia Kauno ( link Karmėlavos važiuojant) wink.gif.
*

Ačiū, reikės pasižiūrėti 4u.gif
DeeDee
biggrin.gif
user posted image

user posted image
jediara
QUOTE(DeeDee @ 2009 09 07, 12:03)
biggrin.gif
user posted image

user posted image
*

geras biggrin.gif thumbup.gif
vida777
QUOTE(DeeDee @ 2009 09 07, 11:03)
biggrin.gif
user posted image
*

dviratis vyriskas mastau.gif .... o kur deklas buteliui bigsmile.gif wink.gif ? Sakyciau, ne visai tobulas irengimas lotuliukas.gif ....
Rutytis
QUOTE(jolaxus @ 2009 09 07, 07:46)

AČIUKAS 4u.gif
Wolke

Zydi ilgai (du kartus), ant pirmameciu ugliu (skirtingai nei visos kitos macrophylia), atspari salciams, nes dangstyti tai jau tikrai nesiruosiu  schmoll.gif .
*

nu as turiu ax.gif is mazycio krumelio uzsiauginau,dabar jau visas krumas rolleyes.gif manoji per diena gauna daugiau saules nei pavesio,ir jei pamirstu kokia diena uzpilt vandens,visi lapai nulinke - vienzo pijoke didziule rolleyes.gif
Dovis
Sveikos mergytes, pagaliau pas mus isklojo trinkeles. Pagal mano nora pridare klombu, tai as dabar turiu didziausia galvos skausma,ka ir kaip suderinti. Prasau labiau patyrusiu, patarkit ka man ten pasodinti, kaip sukomponuoti. Turiu kelis augalus, pagal jusu kolekcijas gal ir labai menki, bet cia mano pirmi augalai. Teks skaityti ir tobuleti, bet pradziai pagelbekit, nes reikia viska susodinti.
Va cia musu bendras vaizdelis.
user posted image
Savaitgali nusipirkau po pora kalniniu puseliu, virzius ir 2kukmedzius. Tokie suskiai, kad vos matos biggrin.gif Bet as tokiu mazuciu pradzioje ir norejau.
user posted image
Kaip juos ten toj "liepsneleje" sudelioti? O gal ju perdaug tokiam plotui? O gal isvis nedera tarpusavyje? Dar tokia pat "liepsnele" yra ir arciau gatves. Tai kazin ar jas vienodas reiktu daryti, tik gal augalus pusemis sukeisti? Ar galima butu kazkokius kitokius augalus pasirinkti?
Dar va tokiu visokiu siloku ir ropiu kelis vazonus turiu. Nebetelpa man jie ten.Gal juos dar kur panaudoti?
user posted image
user posted image
Busiu dekinga uz jusu nuomone. Japonisku sodu nebenoriu ir knygu skaityt nesiuskit biggrin.gif
jolaxus
QUOTE(Dovis @ 2009 09 07, 19:50)
Sveikos mergytes, pagaliau pas mus isklojo trinkeles.
*

labai jau gracingų linijų prilankstė tau 4u.gif
pirmiausia dėl kukmedžių - jei ten ne kokie nykštukiniai (tiesą sakant nežinau ar tokių būna) tai kukmedžiai yra gana stambūs augalai. Jei ant jų yra kažkokia etiketė pasigooglink pagal pilną pavadinimą ir išsiaiškink kokie jie bus suaugę. Bent jau taip, kaip jie dabar sudėti, tai nemanau, kad verta sprausti, kad vėliau netektų perkėlinėt. O štai pušaitės su viržiais turėtų labai neblogai derėti. Beje, jos irgi tikiuosi ne kokios aukštaūgės. Tokiai vietai labiausiai tiktų kalninės pušelės.
Dėl antros liepsnelės, tai kodėl nepakartojus panašios kompozicijos, bet su kitų spalvų viržiais.
Aišku čia ir sukulentų kompozicijos būtų gražu. Tau rinktis, ką norėtum iš karto matyt įžengus į kiemą smile.gif
vida777
QUOTE(Wolke @ 2009 09 07, 17:45)
nu as turiu  ax.gif is mazycio krumelio uzsiauginau,dabar jau visas krumas  rolleyes.gif manoji per diena gauna daugiau saules nei pavesio,ir jei pamirstu kokia diena uzpilt  vandens,visi lapai nulinke  - vienzo pijoke didziule  rolleyes.gif
*

tai va, sakau, kad ant saules su jomis - prapultis biggrin.gif .
Parasyk kada pas tave zydejo, as numesiu pora savaiciu, bus kaip tik pas mane.

QUOTE(Dovis @ 2009 09 07, 18:50)
Busiu dekinga uz jusu nuomone. Japonisku sodu nebenoriu ir knygu skaityt nesiuskit biggrin.gif
*

na na pasiaiskink, kodel nebenori japonisko sodo tongue.gif ?
o po arka nebedarysi jokio gelyno, ka ten planuoji?
labai graziai iskloti takeliai wub.gif , o ka sodinsi tame apskritime ? As jame isivaizduociau koki kamienini lapuoti arba spygliuoti medeli .... O kur tavo kadagys ax.gif ?
keletas bendru pastebejimu -
puseles sodink kur labiau sauleta, virziams reikia saules ir dregmes, kukmedziams tinka pavesinga vieta;
kukmedziai auga laabai letai, jei tikiesi is ju medeliu arba kad ka nors pridengtu (pvz. nuo gatves) - pavargsi laukti;
kukmedziai yra tamsios spalvos, nepasodink ju prie tamsios sienos - visai prapuls;
smth1
QUOTE(vida777 @ 2009 09 07, 21:04)
tai va, sakau, kad ant saules su jomis - prapultis  biggrin.gif .
na na pasiaiskink, kodel nebenori japonisko sodo  tongue.gif ?
labai graziai iskloti takeliai  wub.gif , o ka sodinsi tame apskritime ? As jame isivaizduociau koki kamienini lapuoti arba spygliuoti medeli .... O kur tavo kadagys  ax.gif  ?
puseles sodink kur labiau sauleta, virziams reikia saules ir dregmes, kukmedziams tinka pavesinga vieta;
kukmedziai auga laabai letai, jei tikiesi is ju medeliu arba kad ka nors pridengtu (pvz. nuo gatves) - pavargsi laukti;
kukmedziai yra tamsios spalvos, nepasodink ju prie tamsios sienos - visai prapuls;
*

Kukmedziai gal auga ir letai, bet isauga i didelius krumus. Nesodink ten ju. O del pusaiciu tai irgi vertetu pasigilinti kokia ten veisle. Nes ant etiketes raso ju 10-ties metu auksti, kad orientuotis kokiu greiciu auga.
O toliau jau tai ka cia derint. Virziai tinka su pusim. Sukulentai vieni su kitais, visa kita parase pries mane.
Perse
QUOTE(simson @ 2009 09 06, 19:36)
user posted image
*

Tokias ir as turiu wub.gif Bet jos pas mane bent be kvapo schmoll.gif
toratora

Kaip juos ten toj "liepsneleje" sudelioti? O gal ju perdaug tokiam plotui? O gal isvis nedera tarpusavyje? Dar tokia pat "liepsnele" yra ir arciau gatves. Tai kazin ar jas vienodas reiktu daryti, tik gal augalus pusemis sukeisti? Ar galima butu kazkokius kitokius augalus pasirinkti?

user posted image
user posted image

As tai siuliciau liepsneles padaryt vienodas . Grazu butu jei visi augalai butu teisiklingu formu ir neaugtu dideli smile.gifO sodint galima pagal laso forma:didesnis,mazesnis ir maziausis blush2.gif
Wolke
QUOTE(vida777 @ 2009 09 07, 21:04)
*

birzelio8d.buvo toks vaizdas :rolleyes:ziedynai pamazu skleidziasi,ji tarpkitko buvo melyna pirkta smile.gif
user posted image
Papildyta:
keleta rudeniniu kompoziciju su virziais bigsmile.gif
user posted image

user posted image

user posted image

user posted image
Papildyta:
uuups - sorry....kad tokios dideles nuotraukos ...... dry.gif
Tina*
QUOTE(simson @ 2009 09 07, 10:52)
Tina, o tu jas iskasi ziemai, ar jos gali neperziemoti zemeje?
*

Taip, reikia jas iskasti. O vakar perskaiciau kodel jos pas mane nezydejo sia vasara. buvau labai nustebinta. Žiemą gumbasvogūnius reikia laikyti 12-14 laipsniu temp. Net rekomenduoja palaikyti prie radiatoriaus, 25 laipsniu. Tai paskatina zydejima. Vesiai rusy laikytos (pas mane taip ir buvo) prastai zydi.

*

Pas mane kazkas panasaus yra: cia Tik sita foto pernykscia atrodo. Simet gausiai zydi. Ziemoja be didesniu roblemu lauke. Pridengta.

QUOTE(Perse @ 2009 09 07, 21:15)
Tokias ir as turiu  wub.gif  Bet jos  pas mane bent be kvapo  schmoll.gif
*

Problemos su uosle pas jumis panele tongue.gif 4u.gif
Fragrant Peacock Orchids http://www.ehow.com/how_5268922_cultivate-...ck-orchids.html
That first year I could smell them from 15 feet away.
http://forums.gardenweb.com/forums/load/ne...0140812969.html
Papildyta:
Wolke, va cia tai bent rudens grozybes thumbup.gif wub.gif
Rutytis
Virziai labai graziai ziurisi su pusaitem ar panasaus tipo spygliuociais blush2.gif
Dovis
QUOTE(jolaxus @ 2009 09 07, 19:08)
Tau rinktis, ką norėtum iš karto matyt įžengus į kiemą smile.gif
*

Aciukas uz komentarus. matai turiu suktis su tuo ka turiu. Brangiu augalu nenoriu pirkti, nes gyvenam praktiskai laukuose. Musu kvartale statybos vyksta. Tvoros dar nera, tai ilgapirsciai ten ir dienos metu ramiai galetu issirauti kas jiems patiktu. O ka noreciau matyt savo kieme, tai baisiai brangu. Bonsines puseles ir kitokios egzotines mandrystes blush2.gif
QUOTE(vida777 @ 2009 09 07, 20:04)

na na pasiaiskink, kodel nebenori japonisko sodo  tongue.gif ?
labai graziai iskloti takeliai  wub.gif , o ka sodinsi tame apskritime ? As jame isivaizduociau koki kamienini lapuoti arba spygliuoti medeli .... O kur tavo kadagys  ax.gif  ?
*

Man iki to Japonisko sodo, panasiai kaip iki menulio biggrin.gif Cia as taip apie save bandziau priminti biggrin.gif
O kadagi turiu. Kokia gera tavo atmintis tongue.gif Uzkeltas jis i IIa terasa. Ten dar ir gauta dovanu kalnine pusi laikau. Bijau,kad kas nepavogtu. Bet gal pries ziema reiktu juos pasodinti? Ar gali jie taip lauke vazonuose ziemoti? Nenusals?
Po arka pasilikau ploteli smile.gif
user posted image
Nors trinkelistai atkalbinejo. Bet as va turiu vizija ir man reikia smile.gif Ten atvesta elektra,tai noresiu kokio "akmeninio"sviestuvo. Kaip anksciau kazkas pametejo minti su akmenukais ir agava, tai bandysiu tai igyvendinti. Uosvis agava pazadejo, belieka gelsvu akmenuku uzsipirkti ir tinkama sviestuva susirasti. Mastau,kad tuose akmenukuose puikiauisai ir koks vazonas su zydinciom gelep tiktu. Bet cia jau kitai vasarai.
Paciam apskritime, tai ir as mastau apie koki tai meduka ant koto. Buvau nusiziurejus tokia pusele, gelsvais spygliais. Pavadinimo deja neatsimenu. Bet va fonas sviesus, tai pradings ji, nors gal ir tiktu g.gif Centras kaip centras, o ka va aplinkui sumastyt? Zole uzset? Bet taip nesinori, o dar pjaut kai reikes doh.gif
Tai i kuria vieta man dabar tuos kukmedzius kisti tongue.gif O jei ten patalpinti tik laikinai? Zeme nebaigta islyginti. Tai galiu tik tom klombom tenkintis. Ir tai dar reikia viska iskasti ir zemiu priversti.
QUOTE(toratora @ 2009 09 07, 20:17)

As tai siuliciau liepsneles padaryt  vienodas . Grazu butu jei visi augalai butu teisiklingu formu ir neaugtu dideli smile.gifO sodint galima pagal laso forma:didesnis,mazesnis ir maziausis  blush2.gif
*

as irgi panasiai mastau, bet va ar taip panasiai palikti kaip dabar isdeliota? Ar dar kazkaip kaitalioti? Dabar puseles mazos, virziai aukstesni, bet ar ilgai g.gif Nors gal paaugusias pusis bus galima persodinti?
O jetau kiek prirasiau doh.gif
jolaxus
QUOTE(Wolke @ 2009 09 07, 21:31)
keleta rudeniniu kompoziciju su virziais  bigsmile.gif
*

gražu wub.gif

QUOTE(Dovis @ 2009 09 07, 23:07)
O ka noreciau matyt savo kieme, tai baisiai brangu. Bonsines puseles ir kitokios egzotines mandrystes blush2.gif
<...>
Tai i kuria vieta man dabar tuos kukmedzius kisti tongue.gif O jei ten patalpinti tik laikinai? Zeme nebaigta islyginti.
*

a'la bonsines pušeles nėra sunku pasidaryti - paskaityk knygas lotuliukas.gif tas pačias pušeles imi ir skabai jaunus ūgliukus pagal literatūroje nurodomas genėjimo rekomendacijas. ir apskritai genėti spygliuočius galima visą sezoną, nes jie sakais užsiklijuoja žaizdą ir beveik nieko nepraranda.
o kukmedžius jei galvosi laikinai kišti, tai kišk su visu vazonu į žemę, kad paskui šaknų nebejudinti, kai rasi nuolatinę vietą. Juk medelynuose kol neparduoti augalai tai irgi vazonuose vargsta, tik gal jau kai visai striuka, tai juos į didesnius vazonus persodina ir tiek.
DeeDee
<...> Bet gal pries ziema reiktu juos pasodinti? Ar gali jie taip lauke vazonuose ziemoti? Nenusals?

<...>
Paciam apskritime, tai ir  as mastau apie koki tai meduka ant koto. Buvau nusiziurejus tokia pusele, gelsvais spygliais. <...>

<...> ar taip panasiai palikti kaip dabar isdeliota? Ar dar kazkaip kaitalioti? <...>
*

pirktiniuose vazonuose nušals;

kaip ten patamsėj galės agava augti iki šiol nesuprantu ir kas ten žiemos metu bus g.gif

klausimas ne į temą, kas taip sumąstė trinkeles dėt? biggrin.gif Ir jei jau nišoj agava, tai apskritime gal kokia juka, o aplink nedideli vienmečių kupsteliai ax.gif

Atstumai tai netinkami parinkti, nebet pušis ir kukmedžius kaip daugiametes gėles kas kelerius metus žadat persodint ( kas yra blogai ir tokie pasižaidimai tik kritiniu atveju leistini). Vienoj liepsnelėj vieną pušelę ir 2 viržių krūmelius palikčiau, bet ir kalninei mažokas plotas ten.
Na, o tarpus, kol plėsis didysis krūmas, galima užpildyti vienmetėm/ dvimetėm ar daugiametėm. Man asmeniškai šalia kalninių pušaičių gražiai žiūrisi žemaūgiai pentiniai 4u.gif
smth1
Nors trinkelistai atkalbinejo. Bet as va turiu vizija ir man reikia smile.gif Ten atvesta elektra,tai noresiu kokio "akmeninio"sviestuvo. Kaip anksciau kazkas pametejo minti su akmenukais ir agava, tai bandysiu tai igyvendinti. Uosvis agava pazadejo, belieka gelsvu akmenuku uzsipirkti ir tinkama sviestuva susirasti. Mastau,kad tuose akmenukuose puikiauisai ir koks vazonas su zydinciom gelep tiktu. Bet cia jau kitai vasarai.
*

O kodel tu ta plota po stogu palikai trinkelem nedengta tai taip ir nesupratau..Kad uzpilti akmenukais ir sudet vazonus? O kam to reik? Kodel negali vazonu deti ant trinkeliu?
rokoko
QUOTE(Dovis @ 2009 09 07, 18:50)
Sveikos mergytes, pagaliau pas mus isklojo trinkeles. Pagal mano nora pridare klombu, tai as dabar turiu didziausia galvos skausma,
*

mane is pirmo zvilgsnio trikdo geometriniu formu gausa: kvadratine ''triumfo arka'', apvalus langas ir apvali ''klomba'' salia, tos vingiuotos ''liepsneles'', na ir dar ta staciakampe agavos augimviete... g.gif
pirma mintis - jokiu medziu i nuolatine vieta nesodinciau, jei is tiesu niekas paciai dar neaisku. dumociau dumas per ziema, susideliojus mintis - pavasari rimtesni sodinimai. 4u.gif
o kol kas liepsneles uzsodinciau silokais ir perkunropem, linksmesniam pavasariui ikisciau svoguniniu - tai lenga, galima keisti ir iskasti kada panorejus.
na, tame rate mano zvilgsniu gali buti laisvu formu nemazas medis lapuotis su vos bordiniu atspalviu lapais - kazkaip gal ''praskiestu'' ta formu ivairove blush2.gif

QUOTE(vida777 @ 2009 09 07, 20:04)
kukmedziai auga laabai letai,
*

maniskiai kukmedziai tai tikrai greitai auga blush2.gif
vienas senas ir milziniskas, kitas labai stipriai kasmet nugenimas - beveik visi nauji ugliai, tik tam, kad kuo labiau tanketu. - nera ten jam vietos plestis.

QUOTE(Wolke @ 2009 09 07, 20:31)
keleta rudeniniu kompoziciju su virziais 
*

labai labai grazu wub.gif cia tavo? bigsmile.gif

-------------------

padekite 4u.gif
del per dideles dregmes [manau] mano Jurginai apsinese balksvomis apnasomis - kas tai?
kaip gydyti?
ar yra sansu islaikyti gumbus per ziema, gal jie irgi pazeisti kaip nors? kaip juos apdirbt iskasus? [Humbesio zinau]
vida777
QUOTE(Dovis @ 2009 09 07, 22:07)
Aciukas uz komentarus. matai turiu suktis su tuo ka turiu.
*

Jei vasara ten bus "agavos" stilius, tai tame apskritime sodinciau viksvu kruma (tik viksvos velai pavasari atzelia), aplink silokus, perkunropes, levizijas arba vietoj viksvu uolini kadagi, kuris auga labai plonas ir labai smailas biggrin.gif . Kaip jau DeeDee minejo juka, ja sodinciau toje liepsneleje prie sienos ir uzpilciau taip pat akmenukais. Ji viszale, be to pakankamai greitai dauginasi atzalomis, tarp akmenuku dar gali ikisti koki stepini kilimini augaliuka. O pusele tupdyciau kitoje liepsneleje per pati platuma, arba net ir abi (kad gultu siek tiek ant takelio, jei niekam netrukdys) ir neleisciau joms perdaug sakotis, o nugnybiant uglius koreguoti tiek auksti, tiek ploti. Puseles meta spyglius nuo sakeliu apacios, tokiu budu jos atrodytu ne tokios veslios - truputi nuogos, pasidraikiusios (lyg smelynuose ar kalnuose augancios) , na vos ne bonsai tongue.gif .
leliumai
QUOTE(jolaxus @ 2009 09 07, 23:18)
ir apskritai genėti spygliuočius galima visą sezoną, nes jie sakais užsiklijuoja žaizdą ir beveik nieko nepraranda.
*

cituoju E. V. Navio knygą apie genėjimą: "Lietuvoje gausiai sakus skiriantiems spygliuočiams genėti dažnai parenkamas pavasaris, o tai yra pats netinkamiausias laikas. Tuomet sakai būna skysti, vėsoje lėtai džiūstantys, todėl medžiai daug jų praranda ir ilgam nusilpsta. Tinkamiausias laikas spygliuočiams genėti - vasara, jos sausesnieji ir šiltesnieji periodai. "
QUOTE(vida777 @ 2009 09 08, 00:27)
uolini kadagi, kuris auga labai plonas ir labai smailas  biggrin.gif
*

Jei veislė 'Skyrocket', tai ne toks jau ir plonas LT užauga (plotis apie metrą).
jolaxus
QUOTE(rokoko @ 2009 09 08, 00:05)
del per dideles dregmes [manau] mano Jurginai apsinese balksvomis apnasomis - kas tai?
kaip gydyti?
ar yra sansu islaikyti gumbus per ziema, gal jie irgi pazeisti kaip nors? kaip juos apdirbt iskasus? [Humbesio zinau]
*

nepatarsiu kaip gydyti, tačiau neseniai skaičiau, kad norint sėkmingai gumbus išlaikyti per žiemą, reikia neskubėti jų iškasti, nebijoti šalnų, kurios grunto gilyn dar neįšaldo, leisti jurginams subrandinti naujus pumpurus kitų metų augimui. Tiek teorinių žinių
Oli_vija
QUOTE(Wolke @ 2009 09 07, 21:31)
uuups - sorry....kad tokios dideles nuotraukos ...... dry.gif
*

kaip žaibas tvoskė gerų emocijų pliūpsnis thumbup.gif biggrin.gif
toooooks saulėtas šiltas ruduo biggrin.gif

Ačiū Tau už grožį drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif
toratora
[quote=rokoko,2009 09 07, 23:05]
mane is pirmo zvilgsnio trikdo geometriniu formu gausa: kvadratine ''triumfo arka'', apvalus langas ir apvali ''klomba'' salia, tos vingiuotos ''liepsneles'', na ir dar ta staciakampe agavos augimviete... g.gif
pirma mintis - jokiu medziu i nuolatine vieta nesodinciau, jei is tiesu niekas paciai dar neaisku. dumociau dumas per ziema, susideliojus mintis - pavasari rimtesni sodinimai. 4u.gif
Tuos skirtingas geometrines formas galima apjungt sodinant panasios formos augalus. pvz. rutuliukus smile.gif
1. liepsnelese : siauriausioj vietoje virzis ,toliau 1 kalnine pusele (ja fomuoti rutului),ir placiausioje vietoje dar kokia pusi kuri auga didesne (pvz.pinus leukodermis ,compact gem, )
2.i rutuli galima sodint kleva ,irgi teisiklingos formos (pvz. acer pseudoplatanus ,simon-louis freres, arba acer pseudoplatanus ,briliantissimum, o apacioje vasara apsodint vienmetem.
3. i staciakampe kloma sodinciau rododendrus,jie grazei prie iejimo atrodis,prie ju gerai tiks ir akmenukai.
PS man kukmedziai tada issimusa is bendro konteksto sad.gif
Nuk
QUOTE(Dovis @ 2009 09 07, 19:50)
*

Šiaip turbūt geriausia mintis yra Rokoko 4u.gif jei nesi tikra ką nori matyti, tai žiemai tiesiog įkask augalus su vazonais į žemę. Įkask tose vietose, kur planuotum sodinti ir kiekvieną dieną galėtum žiurėti ir galvoti ar tikrai tau taip patinka.
Per žiemą turėsi daug gražaus laiko viską apmąstyti ir gal ką sugalvosi.
Iš savo menkos patirties galiu pasakyti, kad mano pirmasis blynas aplinkos želdinime gavosi prisvilęs, netgi smarkiai blush2.gif Taigi tikrai neverta skubėti drinks_cheers.gif
Dėl kvadrato trinkelėse paantrinsiu mergaitėms - aš jį užkločiau trinkelėmis ir pastatyčiau keletą vazonų, kokį krėslą ar suoliuką. Kažkaip per daug augalų salelių 4u.gif
Dėl pušelių genėjimo. Kam pirkti didelius kultivarus ir juos genėti, jeigu galima įsigyti lėtai augančius ir nieko nedaryti g.gif Jei tavo įsigytos yra didelės, tai jas sodinčiau į kitą vietą, juk vis tiek reikės pirkti daugiau augalų.
Tam apskritime gal atkartoti viržius (jei vidury bus koks tai spygliuotis). Pavasarį - svogūninės. Nekristų į akis tokia formų įvairovė.

Wolke, super duper kompozicijos bigsmile.gif

QUOTE(Tina* @ 2009 09 07, 22:18)
Pas mane kazkas panasaus yra: cia Tik sita foto pernykscia atrodo. Simet gausiai zydi. Ziemoja be didesniu roblemu lauke. Pridengta.
*

Gal gali pasidalinti, kaip uždengi 4u.gif Turiu dvi tokias gražuoles, šią žiemą nedengiau, tai tik kelis žiedus išskleidė unsure.gif Noriu rudenį jas persodinti į kitą vietą ir planuoju žiemai uždengti smile.gif
rokoko
QUOTE(jolaxus @ 2009 09 08, 07:30)
nepatarsiu kaip gydyti, tačiau neseniai skaičiau, kad norint sėkmingai gumbus išlaikyti per žiemą, reikia neskubėti jų iškasti, nebijoti šalnų, kurios grunto gilyn dar neįšaldo, leisti jurginams subrandinti naujus pumpurus kitų metų augimui. Tiek teorinių žinių
*

aciukas 4u.gif
turiu zurnaliuka apie jurginus, ten taip ir pasakyta.
siuo metu svarbu: reikia pamulciuoti jurginu apacia, kad apsaugotume kaklelius rudeni nuo salnu.

na reikia dar pavartyti, gal ir apie ligas parasyta blush2.gif [nepuoli iskart nemaloniu prie dalyku skaityt lotuliukas.gif ]
vida777
Dovis, gerai pagalvojau pagalvojau... kad man nuolat persasi klausimas - ar tu tikrai giliai isitikinusi ir tvirtai zinai, kokio tu stiliaus nori savo aplinkoje (cia toks gerietiskas klausimas, nieko blogo nepagalvok) ? Jei galvoji apie agava ir perki kukmedzius, vat man del to ir persasi tokia mintis ax.gif . Is pradziu norejai japonisko, dabar visgi pasirode, kad japoniskas nebe tau. Tai ka butum darius, jei butum nusipirkus koki viena bonsa, veliau butum ji jurginais apsodinus? Dabar tavojoje vizijoje agava, bet nepamirsk, kad tada tau teks islaikyti Vidurzemio juros stiliu bent jau didesneje aplinkos dalyje rolleyes.gif . Gal tu tikrai dar ramiai, be emociju pagalvok, ar nebus tau paprasciau su lietuvisku stiliumi (nebent jis nezmoniskai ne prie dusios). Tada i apvalia klomba galetum sodinti koki stiebini meduka, aplink - zemus kiliminius augaliukus/gelytes . Po stogu - uzkloti viska trinkelem, palikti lempa, jei ji butu arciau rato ir apsviestu medeli, butu labai grazu. Salia pastatyti suoliuka, kuri, beje, galima taip pat idomiai ir graziai dekoruoti (rozamunda pati pirmoji buvo tau sita ideja pasiuliusi) ir nereiketu galvoti, ka ten padeti ziema vietoj agavos wink.gif . Man asmeniskai nera grazu istisa betono ir muro mase, bet suoliukas sita klausima issprestu radikaliai. Tokiu atveju toliau savo turimus augaliukus galetum sodinti taip : silokus - aplink rata ir liepsnelese, pradedant nuo smaigaliu, laikantis labiau vienos krastines, puseles - i kiekviena liepsnele placiausioje vietoje (nebutinai identiskai). Jei laikytis tos minties, kad jas galima lengvai formuoti, vietos turetu joms pakakti ilgam. Tada nuo puseliu link smaigalio siaurejanciai sodink virzius. Virziams reikia rugscios dirvos! Pavasari virzius nugenesi, o puseles augs toliau ir kaipmat praaugs juos. Sodindama virzius isivaizduok kaip maziukus augaliukus, o pusele - kaip dideli, kad islaikytum bent kiek proporcijas ir po metu nereiketu retinti. Kukmedzius turbut teks padeti i sona, kol jiems atsiras tinkama vieta wink.gif .
Linkiu apsvarstyti visus musu pasiulytus variantus ir priimti tau paciai labiausiai tinkama. Nebutinai patinkama, bet uztat suprantama ir labiausiai tavo dusiai artima - ne ka siulo mada ir rinka, ne ka sodina kaimynai, o toki, jog jaustum, kad butent tuo stiliumi ir ta kryptimi galesi pati toliau laisvai eiti, jei ketini savom rankom kurti aplinka. Ka nors kuriant, reikia tureti pilna supratima arba gilu jausma. As pavyzdziui gerai zinau, koks man paveikslas yra grazus, bet as pati jo niekada nenutapyciau...
rokoko
Vilnietes,
gal kas dar nepasisodinote braskiu?
labai graziu/stipriu daigu yra cia : http://www.forestila.lt/turinys/sodinukai.html
pati is ten pirkau smile.gif
yra ir avieciu sodinuku.

sake, kad si treciadieni atves keliu rusiu silauogiu

kontaktai:
http://www.forestila.lt/turinys/kontaktai.html

Papildyta:

QUOTE(toratora @ 2009 09 08, 08:20)
Tuos skirtingas geometrines formas galima apjungt sodinant panasios formos augalus. pvz. rutuliukus smile.gif
*

kokia aiski mintis! thumbup.gif
man nebent intuityviai ''daeitu'' blush2.gif
jolaxus
QUOTE(rokoko @ 2009 09 08, 11:52)
sake, kad si treciadieni atves keliu rusiu silauogiu
*

o kokių šilauogių bus ar nežinai? rolleyes.gif
pavasarį vieną krūmelį pasodinau populiariausiųjų "blue crop", galvoju, kad dėl įvaorpvės dar kokį krūmelį įkurdinčiau greta smile.gif
Tina*
QUOTE(linuke_ @ 2009 09 08, 09:20)
Gal gali pasidalinti, kaip uždengi 4u.gif Turiu dvi tokias gražuoles, šią žiemą nedengiau, tai tik kelis žiedus išskleidė unsure.gif Noriu rudenį jas persodinti į kitą vietą ir planuoju žiemai uždengti smile.gif
*

Labai paprasatas ir pasiteisines metodas - eglisakiu kailinukai ir durpiu batai biggrin.gif
Saknis mulciuoju storu durpiu sluoksniu, o pati krumeli apgaubiu didelemis eglisakiu sakomis, kurias virsuje surisu. Gaunasi tokkia a'la egliu palapine. be to per egliu sakas gerai oras vaiksto.
Papildyta:
MB ant tu silauogiu pasineses, jau raminu, kad gana gi mum ju wacko.gif Kur mes tas uogas desim...
smth1
Dar nepagyriau Wolkes vaizdeliu. PAvydas ima ziurint. Ir net nelabai baltas:)
Nuk
QUOTE(Tina* @ 2009 09 08, 13:51)
Labai paprasatas ir pasiteisines metodas  - eglisakiu kailinukai ir durpiu batai  biggrin.gif
Saknis mulciuoju storu durpiu sluoksniu, o pati krumeli apgaubiu didelemis eglisakiu sakomis, kurias virsuje surisu. Gaunasi tokkia a'la egliu palapine. be to per egliu sakas gerai oras vaiksto.
*

Labai ačiū 4u.gif
vida777
QUOTE(smth1 @ 2009 09 08, 12:52)
Dar nepagyriau Wolkes vaizdeliu. PAvydas ima ziurint. Ir net nelabai baltas:)
*

o as nepuoliau girti, nes nepagalvojau, kad ten Wolkes vaizdeliai doh.gif , kokia geda blush2.gif ... todel giriu dabar, ypac terakotinius lovelius (na kaip visada, vazonas man pirmoje vietoje rolleyes.gif ).
Dovis
Nu va kaip idomiai, kaikam perdaug formu manam kieme pasirode. Kai ziuri bendra vaizda tikrai taip neatrodo. Uz kolonos yra apvalus langas, tai apskritimu minti pratesem ir toliau.O,kad nebutu vienodai nuobodziai, tai dar ir kt formas iterpem. Siaip cia architekto projektas. As norejau kazko tokio, o jis va ir pasiule. Masinos vaziuodamos sustoja paziuret, vadinasi nera blogai biggrin.gif
Einu i savo darza pavepsot, gal kokia aiskesne vizija pamatysiu biggrin.gif Vida,klausi kokio stiliaus noriu? As net nezinau. Rutu ir bijunu nenoreciau, bet niekada nesakyk niekada. Zodziu toli iki jusu man dar biggrin.gif
Papildyta:
O kokiu atstumu silropes sukisti?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.