Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Namo aplinka 47 tema
Supermamų klubas > Mūsų namai > Flora
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
Tina*
As pirma, as pirma !!! bigsmile.gif
vida777
[quote=apzeldintoja diplomante,2009 06 23, 12:50]
[quote=Srove,2009 06 19, 19:50]

user posted image
srove......vat sitas..............matau kad tiltelis o po juo veja.......var sicia pasidare idomu kaip padaryta......
*

[/quote]
nugi tikrai ten nera jokio tiltelio... kur melyna - petuniju ar surfiniju vazonas su "koja", pastatytas ant vejos, o aplinkui juoda gelyno zeme.
*MONAMI*
QUOTE(Tina* @ 2009 06 23, 17:44)
As pirma, as pirma !!!  bigsmile.gif
*

aš jau galvojau,kad praleidau kokią sukurtą temą,kad nieks neateina bigsmile.gif ,bet paskui pagalvojau,kad geri orai tai gėlynuos visos tupi bigsmile.gif

QUOTE(vida777 @ 2009 06 23, 19:28)
nugi tikrai ten nera jokio tiltelio... kur melyna - petuniju ar surfiniju vazonas su "koja", pastatytas ant vejos, o aplinkui juoda gelyno zeme.
*

nėra,bet kai parašė tai ir aš grįžau pažiūrėti,tai iš pirmo žvilgsnio yra tiltelio efektas biggrin.gif
DeeDee
Spėju, kad tiesiog a_d nepasididino nuotraukos, mažytėj gal ir galima kažkokį tiltelį įžiūrėt. Pasididinus - tampa vysks aišku 4u.gif
Knifofija
QUOTE(*MONAMI* @ 2009 06 23, 18:49)
aš jau galvojau,kad praleidau kokią sukurtą temą,kad nieks neateina  bigsmile.gif ,bet paskui pagalvojau,kad geri orai tai gėlynuos visos tupi  bigsmile.gif
nėra,bet kai parašė tai ir aš grįžau pažiūrėti,tai iš pirmo žvilgsnio yra tiltelio efektas  biggrin.gif
*

Ko gero ne gėlynuose tupi, o Jonus su Janinom sveikina. O gal paparčio žiedo ieško ???
saulute111
Sveikos, jei priimsit, bandysiu ir as prie jusu prisijungti, o tai vis ksaitineju, skaitineju ir bandau pati viska daryti, bet, kad o taciau ......... jauciu padarysiu betvarke.... ryt sukelsiu nuotraukas gal kas patars, ka kur sodint, ka persodint, bandau formuot 2 alpinariumus, viena su prudeliu ir kaskada, bet neturiu aiskios vizijos, o tik supiltus 2 kalnelius ir iv, primetytu augaliuku is turgaus, medelynu ar kaimynu ax.gif
naitas
Galbūt tai vaikiška.. bet šiand ypatingai susižavėjau pas tėvus augančia veigėla.. štai jos žiedų foto
user posted image

mama gavo dovanų prieš 8 metus mažutį krūmelį. Dabar jau krūmas apie 2 metrų aukščio. Ir žydi žydi žiedais apsipylęs.
Kai kuriom žiemom apšaldavo šakelės. Šiais metais gal neapšalo, gal todėl taip džiugiai žydi.
leliumai
user posted image user posted image user posted image
Tina*
Tikrai visos Jonines svente, nes vos kelios zinutes beparasytos smile.gif
Papildyta:
smėlio smiltelė, grazus katileliai wub.gif
Papildyta:
O pas mane turetu but idomus derinys: pradejo zydet keliu melynu atspalviu pentiniai ir gaure ilgom geltonom uodegom netrukus pasipuos. Laukiu labai kaip atrodys.
rokoko
QUOTE(smėlio smiltelė @ 2009 06 22, 06:21)
kas iš daugiamečių gėlių tinka šalia jazminų?
*

sunkus klausimas smile.gif - daug kas.
juk zydi baltai, o paskui paprasta zaluma - neutralus krumas atrodo.
panasiu metu, vos veliau prazysta karpatiniai, didziaziedziai, tankiazziedziai katileliai [sie visai nusipjauna] - gali pabandyti.
geles-kupstai ilgais lapais,
zemei uzdengti pvz silinis gvazdikas [buna ir pilkais,ir tamsiais lapais], prazys iskart po jazmino,
avizuole baltais dryziais [cia man labai tinkama atrodo blush2.gif ]

QUOTE(muminukas @ 2009 06 22, 07:34)
merginos, o ką galėčiau pasodinti dar į šitą eilę? norėtųsi nelepių žydinčių daugiamečių

pasodinta skirtingų spalvų bijūnų (kokių brolis davė, tokius ir ėmiau) ir ciklameninių primulių (raktažolių), tik gal ne visos prigijo, papildysiu kitais metais. ta juosta apie pusmetrio pločio, o ilgio kiek matosi, visai nedidukai kampukai netilpo.
*

man Tinos mintis patiko del viszalumo ir vienmeciu.

jei labai nori ten bijunu,ir siaip - gelynelio ilgo, stai kaip:
i tarpus prie zoles kisk aukstas lelijas - zydes po bijunu [ar veliau siek tiek, nelygu rusis], o nuzydejus nesimatys [uzstos bijunu lapai] ju baisiu stiiebu kol nudzius ir nupjausi.
i tarpus tarp paciu bujunu - didziosios margutes. zydes ir bujos pavasari tada, kai bijunu lapai tik zelia, o paskui suzele uzdengs/uzgos marguciu ''šieną", kol ji galesi nupjauti.
[sie du patarimai is mano gelyno - liuks isejo]
priekyje paeiliui sodinti anksti zydincias svogunines [krokai, hiacintai pvz] ir veliau vasara-rudeni zydincias zemas gelytes, augancias kupteliais [pvz serencius, arba zemaugius daugiamecius astrus]
4u.gif

QUOTE(kice @ 2009 06 22, 13:12)
  Pas mane salia tvoros, neplaciame zoles ruoze auga jaunos kolonines tujos.. Beda, kad MB labai tingi pjauti skysta zolyte po tujomis, o jei nepjauna - negrazu buna.. Galvoju, kokiu neaukstu augaliuku pasodinti, kad uzdengtu zeme ir augtu po tujomis..
*

sliauziantis [ir mindomas - toks labai jau smulkus tankus] ciobrelis
paronichija
sagina subulata - jei nera labai sauleta ir sausa [nords pas mane po kadagiu tokioj vietoj gerai augo]
Sroves ryskus pvz - sliauzianti silinge [pati as dregnoj vietoj po spiraline tuja pakisau]

Žuvelė
Ir aš prašausi į būrį smile.gif
Štai dalelė mūsų namuko aplinkos: čia
leliumai
QUOTE(Tina* @ 2009 06 24, 23:53)
smėlio smiltelė, grazus katileliai  wub.gif
*

Visos gėlės iš arti gražios smile.gif Man labai įstrigo berods "Rasose" perskaityto straipsnio viena mintis, kad gražios gėlės dar nėra gražus gėlynas. Turiu puikią šio teiginio iliustraciją savo kieme lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif Man patinka, kai pasirodo kas pas ką žydi einamuoju metu - labai gerai susižiūrėt, kas gali papildyti derinius savam kieme ar užpildyti "žydėjimo skyles".

Kalbant apie katilėlius:
1 - Tavo rodyti karpatiniai katilėliai atrodo kaip labai kompaktiškos pagalvėlės, t.y. žiedukai labai arti paties kelmelio ir taip taisyklingai išsidėstę. Pas mane foto irgi karpatiniai, tačiau nors pats kerelis kompaktiškas, žiedai iškelti ant laibų ilgokų stiebelių. Kame reikalas? Ar pas Tave kažkokia jų veislė? Aš sėjau iš sėklų.
2 - iš Knifofijos parsigabento rainerio katilėlio dar neišsiskleidusius žiedus kažkas nugraužia. Kieno tai darbas ir ar yra kokių kovos būdų?
user posted image user posted image

Rokoko, DeeDee, ačiū už pamąstymus daugiamečių prie jazminų tema 4u.gif
leliumai
QUOTE(Žuvelė @ 2009 06 25, 00:56)
Štai dalelė mūsų namuko aplinkos
*

Tavasis "paslaptingas krūmas" Hebe ochraea. Už atpažinimą turėtum mintyse padėkoti PP iš RSF.

Matosi, kad dar tik kuriatės ir kieme matomos užuomazgos kuriamų želdinių. Gėlynėliai kol kas kaip ir pas daugelį čia užsukančių "eksperimentiniai" wink.gif. Keletas minčių:
- labai trūksta medelių/krūmelių. Vertėtų pradėt sodint nuo jų, nes sumedėję augalai sudaro pagrindą;
- prie įvažiavimo keliuko gėlių plotelio kontūrus reiktų atnaujinti, dabar kiek "išplaukę";
- gėlynėlį prie terasos vertėtų daryti kur kas platesnį ir parinkti aukštesnių gėlių;
- vazono prie terasos nederėtų statyt ant vejos - geriau jį perkelti ant kieto pagrindo;
- alpinariumas atrodo kiek "pasimetęs erdvėje". Reiktų jam "užnugario" ar atitinkamos aplinkos.

vida777
QUOTE(Žuvelė @ 2009 06 24, 23:56)
*

tavo paslaptingasis augalas yra visiskai paprastas ir nepaslaptingas ax.gif . Kaip jau smelio smiltele minejo, tai ochrine hebe. Pas mane sia ziema uzmirko ir nusalo verysad.gif , nors siaip yra atspari salciams.

p.s. Rokoko, ar pas tave ji (kur daviau maza kelmeli) isgyveno ?
Tina*
*

Zinai, man uzkliuvo netvarkingi vejos krastai, tokie lyg isplauke. Akyse vis stovi aiskios Knifofijos linijos smile.gif

QUOTE(smėlio smiltelė @ 2009 06 25, 07:58)
Kalbant apie katilėlius:
1 - Tavo rodyti karpatiniai katilėliai atrodo kaip labai kompaktiškos pagalvėlės, t.y. žiedukai labai arti paties kelmelio ir taip taisyklingai išsidėstę. Pas mane foto irgi karpatiniai, tačiau nors pats kerelis kompaktiškas, žiedai iškelti ant laibų ilgokų stiebelių. Kame reikalas? Ar pas Tave kažkokia jų veislė? Aš sėjau iš sėklų.
*

Stai del ko as klausiau ar tai tas pats lygindama siuos katilelius ! Ziedukai lyg tokie patys, bet augimas visai skirtingas. Tie kaip pagalveles yra karpatiniai, pirkti maximoj, ziedeliai palei pat krumeli. O tas - kur issikasiau pievoj - ziedeliai iskile ant stiebeliu. Tad lieka atviras klausimas ar sitie: http://public.fotki.com/Tinute/augalaiprie...vkatilelis.html
http://public.fotki.com/Tinute/augalaiprie...bkatilelis.html
tokie pat su situo: http://public.fotki.com/Tinute/augalaiprie...scampanula.html

Knifofija, be jusu neisiversime schmoll.gif smile.gif

Papildyta:
Augimo salygos visiskai tos pacios - auga jie salimais tame paciame alpinariume.
satanele
Sveikutes,pas mane lygiai tas pats su tom isplaukusiom linijom,gal patartumet kaip jas tvarkyti,buciau labai ,labai dekinga 4u.gif
Tina*
Va sito meno as ir pati dar mokausi blush2.gif
Žuvelė
Sveikutės,

Tai aš taip ir maniau, kad anoks jis čia ir paslaptingas, tik buvo keista, kad niekas iš tų, kas domisi augalais ir apželdinimu - nežinojo smile.gif

O dėl aplinkos - su viskuo sutinku. Taip, tik kuriamės ir tai darome patys - kažkaip nekilo ranka mokėti tokius pinigus už apželdinimą...
Medeliai ir krūmeliai yra, tik jų nefotografavau - dar labai nesutvarkyta smile.gif Visi gėlynų kontūrai bus atnaujinti, nes norim kaip ir įrėminti tokiomis medinėmis tvorelėmis, įkasamomis į žemę. Vazonų truputį per daug - vienas skirtas prie pirties (kurios dar nėra lotuliukas.gif ), bet ne gi paliksi tučią smile.gif

QUOTE(smėlio smiltelė @ 2009 06 25, 08:19)
Tavasis "paslaptingas krūmas"

Matosi, kad dar tik kuriatės ir kieme matomos užuomazgos kuriamų želdinių. Gėlynėliai kol kas kaip ir pas daugelį čia užsukančių "eksperimentiniai" wink.gif. Keletas minčių:
- labai trūksta medelių/krūmelių. Vertėtų pradėt sodint nuo jų, nes sumedėję augalai sudaro pagrindą;
- prie įvažiavimo keliuko gėlių plotelio kontūrus reiktų atnaujinti, dabar kiek "išplaukę";
- gėlynėlį prie terasos vertėtų daryti kur kas platesnį ir parinkti aukštesnių gėlių;
- vazono prie terasos nederėtų statyt ant vejos - geriau jį perkelti ant kieto pagrindo;
- alpinariumas atrodo kiek "pasimetęs erdvėje". Reiktų jam "užnugario" ar atitinkamos aplinkos.
*

Čia turit omeny prie tvoros? Jei atvirai - tai tikrai nieko nedarysiu blush2.gif Laba nemėgstu dirbtinumo ir griežtumo. Net ir veja pas mus kaip aš sakau - laukinė - pilna įvairių lauko augalėlių ir gėlių. Bet aš būtent tokios ir norėjau. Kaimynų veja visa kaip nulieta, spalva net elektrik atrodo - negražu man. Negyva kažkaip.

QUOTE(Tina* @ 2009 06 25, 09:25)
Zinai, man uzkliuvo netvarkingi vejos krastai, tokie lyg isplauke. Akyse vis stovi aiskios Knifofijos linijos  smile.gif

Knifofija
QUOTE(Žuvelė @ 2009 06 24, 23:56)
*

Paslaptingas krūmas - hebė.
Papildyta:
QUOTE(Tina* @ 2009 06 25, 08:25)
Zinai, man uzkliuvo netvarkingi vejos krastai, tokie lyg isplauke. Akyse vis stovi aiskios Knifofijos linijos  smile.gif
Stai del ko as klausiau ar tai tas pats lygindama siuos katilelius ! Ziedukai lyg tokie patys, bet augimas visai skirtingas. Tie kaip pagalveles yra karpatiniai, pirkti maximoj, ziedeliai palei pat krumeli. O tas - kur issikasiau pievoj - ziedeliai iskile ant stiebeliu. Tad lieka atviras klausimas ar sitie: http://public.fotki.com/Tinute/augalaiprie...vkatilelis.html
http://public.fotki.com/Tinute/augalaiprie...bkatilelis.html
tokie pat su situo: http://public.fotki.com/Tinute/augalaiprie...scampanula.html

Knifofija, be jusu neisiversime  schmoll.gif  smile.gif

Papildyta:
Augimo salygos visiskai tos pacios - auga jie salimais tame paciame alpinariume.
*

Karpatiniai katilėliai yra keleto veislių, gali skirtis žiedų forma, aukščiu, atspalviais. Pievoje rastas gali būti laukinės formos. Vėliau nufotografuok, kai sužys visas iš vieno žiedelio sunku pasakyti.

Papildyta:
QUOTE(satanele @ 2009 06 25, 08:52)
Sveikutes,pas mane lygiai tas pats su tom isplaukusiom linijom,gal patartumet kaip jas tvarkyti,buciau labai ,labai dekinga 4u.gif
*

Nagi didelį peilį į rankas ir pirmyn. Užtenka vieną kartą per metus atpjauti, o paskui užtenka tik nukarpyti išlindusias žoles.
Tina*
Va kaip idomiai cia su tais katileliais - net atrodo vienos rusies tarpusavy gali skirtis.
smth1
*

Jeigu nemegsti dirbtinumo, tai ka veikia alpinariumas pas tave? Vieta juk lygi lygi, jis pas tave dirbtinai supiltas. 4u.gif
Velgi jei nemegsti dirbtinumo, megsti naturaluma, tai reiskia isgrynintai ir eiti ta linkme. Jei naturali pieva- tai saulutes, dobiliukai tureti baltuoti. Jei gelynas atskiriamas naturaliai nuo vejos, peiliu grazia linija reiketu atkirsti. Tvoreles tik prides dirbtinumo geriausiu atveju, kico- antruoju atveju.
Labai skoningi, gerai parinkti vazonai jusu kieme!
Pritariu, kad alpinariumas, gelynas pries terasa yra pasimete erdveje dar kolkas. Man asmeniskai ziurint i nesvarbu kieno aplinka 'isfifyrinimas' nedaro ispudzio. Ir nevertinu pagal tai kas su pincetu ravejo, o kas tik su rankom, kas trasom lieja kas savaite, o kas ne. Sonio reikalas ar reikia krumu priesais alipinariuma ar gelyna, bet uzbaigtumo ir idejos jiems dar truksta.

Knifofija
QUOTE(Tina* @ 2009 06 25, 10:33)
Va kaip idomiai cia su tais katileliais - net atrodo vienos rusies tarpusavy gali skirtis.
*

Pilnas katilėlio adresas:
Magnolijainių klasė
Astražiedžių poklasis
Katilėlinių šeima
Katilėlių gentis
Karpatinių katilėlių rūšis
O veislių gali būti begalės.
satanele
QUOTE(Knifofija @ 2009 06 25, 11:00)
Paslaptingas krūmas - hebė.
Papildyta:

Karpatiniai katilėliai yra keleto veislių, gali skirtis žiedų forma, aukščiu, atspalviais. Pievoje rastas gali būti laukinės formos. Vėliau nufotografuok, kai sužys visas iš vieno žiedelio sunku pasakyti.

Papildyta:

Nagi didelį peilį į rankas ir pirmyn. Užtenka vieną kartą per metus atpjauti, o paskui užtenka tik nukarpyti išlindusias žoles.
*

notworthy.gif O nededat atitvareliu?as dabar galvoju ir akmenu atitvarus daryti ,nezinau gal be rysio schmoll.gif
inrinke
QUOTE(smėlio smiltelė @ 2009 06 25, 08:58)
gražios gėlės dar nėra gražus gėlynas
*

Labai labai patiko si mintis. smile.gif
Tiek daug kalbat apie katilelius, tai susigundziau ir saviskius parodyti. blush2.gif Nors jau nemazai ziedeliu jau nuzydejo, bet man jie labai grazus. wub.gif
user posted image
user posted image
saulute111
Na, paskaicius jusu komentarus ir paziurejus foto, man su savo baisu ir rodytis, bet taip nenoriu dar daugiau nesamoniu pridaryt doh.gif
Name kol kas negyvenam, bet sia vasara jau iskelsim (teliko durys ir sanmazgai), bet aplinka jau pradejau, nesinori ateit i molynus, sklypas 16 aru, paciam gale padariau mini darza, prieky norejau ale gelyna,

taigi, sioje foto turetu matytis planuoto gelyno fragmentai, norejau viska numulciuot, todel jau pradejau klot plevele, nes zoleslenda labai ikyriai, beje zolyte uzseta, bet sudygo lopais, prasta dirva, bet siemet jau teks but taip. uz gelyno palei tvora priseta "zuikio uodegeliu". Kampe vijokline roze ant supiltos kruveles akmenu, gelyne yra rododendras apsuptas geltonu naslaiciu, azalija, pusis, besidriekianti rozyte ir kitu nezinau - dave kaimynai g.gif
user posted image

toliau akmenukais aptvertas kanu ratas, irgi turetu but numulciuotas, buksmedzio ratukas

user posted image

Cia namo kita puse, sone padaryta akmeninis puslankis kepsninei (bandziau nukopijuot cia matyta varianta blush2.gif , bet iki Westos originalo tooooooooooli)
sonuose pasodintos 3 vynuoges, noreciau jas apjungti arkomis, kitam sone jazminas, kuris nelabai dar prigijo, toliau fone matosi dalis sklypo ir vidury - graikmedis ir kedrine pusis (cia zole uzsejom tik pries pora dienu). Pagal labai tolimus planus, palei tvora, kuios yra dar tik balti stulpai eis keliukas i sklypo gale busiancias (tikiuos vyras negaus leidimo mirksiukas.gif ) gamybines patalpas...

user posted image

user posted image

Na va, nesijuokit labai, gal kitamet geriau atrodys, laukiu patarimu drinks_cheers.gif

p.s. niekada neturejau sodo, kaimo, darzo, o dabar noriu visko lotuliukas.gif tik kai liepe isrinkt is lysves, kas nereikalinga, nezinojau nuo ko pradet
leliumai
QUOTE(Knifofija @ 2009 06 25, 11:00)
*

aš tam naudoju kuo plokštesniu paviršiumi kastuvą. Bet man prisireikia per metus poros kartų.
QUOTE(inrinke @ 2009 06 25, 13:04)
Tiek daug kalbat apie katilelius, tai susigundziau ir saviskius parodyti. blush2.gif
*

bujojimas nesvietiškas thumbup.gif
QUOTE(saulute111 @ 2009 06 25, 13:24)
*

+ priekinė gėlyno linija;
+ tai, kad bandoma derinti skirtingų aukščių augalus gėlyne;
+ smulkių akmenėlių takelis - dvelkia šiluma 4u.gif;
+ akmenėliais grįsta vieta kepsninei;

- akmenų kalnas aplink vijoklinę rožę;
- tvarkinga akmenų "vorelė" palei gėlyno kraštą ir buksmedį (jų išvis nereiktų);
- kanų ratas priešais gėlyną (jį užstos) - verčiau palikti veją, nedarant jokio apskritimo formos plotelio;
- baltai-raudonai dryžuotas daiktas gėlyne;

? ko rododendras toks raudonai rudas - ar tik nemiršta;
? ar iš eglučių palei ribą su kaimynais darysit karpomą gyvatvorę (būtų puikus fonas gėlėms);
? ar kepsninė neaprūkins arti pasodintų vynuogių ir jazmino lapų;
? nelabai supratau iš aprašymo vynuogių sujungimo arkomis (ar jos tiesiog lips ant vertikalios sienelės išlenktos pagal dalį apskritimo ar kažkaip kitaip);

Galvoju, kad gal vertėtų pratęsti gėlyno priekinę liniją iki eglaičių ir visą tą kampą iki priekinės tvoros paskirt gėlynui, t.y. žolytę tarp dabar formuojamo gėlyno ir tvoros taip pat paversti gėlynu g.gif Tiesa, neįžiūrėjau foto, kurioj vietoj pasodintos azalija ir pušaitė.

Šiaip man Tavoji pradžia atrodo visai neblogai 4u.gif O gėles, kokias šalia kokių sodinti atsirinksi laikui bėgant. (aš pati dabar tokius eksperimentus vykdau ir patiriu kūrybines kančias: ką su kuo ir prie ko...)
saulute111
Na labai aciu uz patarimus, dar idedu viena foto, kur noreciau padaryti kaskadeli ir vandens telkinuka, bent nezinau ar palikt 2 kalnelius ar viena, ir kokia forma telkinuko vandens, jis netoli terasos,
user posted image
o del egluciu, taip ketinam daryt gyvatvore, nes toje puseje ne koks vaizdas.. Eglutes pasodinom pavaari, is 70 tik 2 neprigijo, diomu ar rudeni jau jas galima apkarpyt?

Rododendras galcojau, kad misrta, bet isleido naujus lapelius, gal prigijo g.gif
leliumai
QUOTE(saulute111 @ 2009 06 25, 14:39)
dar idedu viena foto, kur noreciau padaryti kaskadeli ir vandens telkinuka, bent nezinau ar palikt 2 kalnelius ar viena, ir kokia forma telkinuko vandens, jis netoli terasos,
Eglutes pasodinom pavaari, is 70 tik 2 neprigijo, diomu ar rudeni jau jas galima apkarpyt?
*

kaip tik dar ketinau užklausti dėl vaizdo nuo terasos. Kaip suprantu, akims paganyt norit įrengt tvenkinėlį su kriokliuku.
Svarbiausia, nedarykit tokio didelio "išsišokančio" iš lygaus sklypo paviršiaus kalniuko (-ų). Jei jau daryt, tai tik plačią ir žemą kalvelę, kad įsilietų į bendrą vaizdą. Tvenkinėlio formą reiktų derint prie kitų naudojamų sode linijų (greičiausiai tiktų netaisyklingos formos ar apskritimo variacijos).

Spygliuočiams patartina leist porą metų paaugt, įsitvirtint ir tada jau griebtis žirklių.
Tina*
QUOTE(Knifofija @ 2009 06 25, 11:46)
Pilnas katilėlio adresas:
Magnolijainių klasė
Astražiedžių poklasis
Katilėlinių šeima
Katilėlių gentis
Karpatinių katilėlių rūšis
O veislių gali būti begalės.
*

Visas link'as doh.gif

QUOTE(inrinke @ 2009 06 25, 13:04)
Tiek daug kalbat apie katilelius, tai susigundziau ir saviskius parodyti. blush2.gif
*

O kokie jie zaviai ivairus wub.gif sitie kaip pakalnutes.
saulute111
Vel as, o idomu gelyna geriau ulciuoti ar uzvezt ir uzpilta gera zeme ir leist augalams plestis bei didinti ju ivairove (noriu daugemeciu augalu), ar mulciuot dazytom pjuvenom (brangios jos, bet man grazu...).

ir jei ta visa kampa skirt gelynui, tai pakaks zolyte uzpilt zemem, ar ja reikia nukast(nu taip nepatinka ravet ax.gif )
Tina*
Kuo geriau idirbsi zeme dabar, tuo maziau pikzoliu ravejimo laukia ateity. As vistik suplanuociau augalus, juos pasodinciau, tiesciau plevele ir pilciau skalda. Ne mulca.
sidabrinekuoja
O mano karpatinis katilelis dar tik ruosiasi zydet unsure.gif . Isaugo i toki tvarkinga rutulio formos kupsteli. Net gaila bus rudeni draskyt. Galvoju dasipirkt balto katilelio ir pamaisyt kas antra. Smelio smiltele, pas tave turbut taip pat kas antra susodinta, jau kaip grazu wub.gif
Tina*
As velena nuimu netgi pries pleveles tiesima, o jei tu uzpilsi zemem - neuzilgo ir ravesi smile.gif
saulute111
QUOTE(Tina* @ 2009 06 25, 14:57)
Kuo geriau idirbsi zeme dabar, tuo maziau pikzoliu ravejimo laukia ateity. As vistik suplanuociau augalus, juos pasodinciau, tiesciau plevele ir pilciau skalda. Ne mulca.
*

Bet man prie gelyciu lyg ir noris kito mulco, ne skaldos, skalda man kabiau patinka kai buna prie medeliu, ypac spygliuociu g.gif net nezinau, ka daryt.

O kai tiesiat plevele, kaip paliekat vietos, kad jie plestus ir naujus iterpiat?
Žuvelė
O vat ir ne, vieta pas mus nėra lygi, kaip tik ten ir buvo kalniukas. Tik kad kai pamatus kasė, tooookių akmenų rado, kad jais tiesiog tą kalniuką ir apjuosėm.
Pievoj dobiliukų užtenka, o saulučių sėklas mama renka, nes pas juos vejoje kaip tik auga.
Dėl tvorelės - drįstu nesutikti, nes manau, ji kaip tik derės prie medinės terasos labai panašių pamatukų. Todėl niekas ir nelygina gėlynų kraštų. Tik vat mąstau: vyras alpinariumo kontūrus nori apjuosti (pusę jau ir apjuosė) akmenimis g.gif Gal vis gi reikėtų vientisumą išlaikyti? Bet kažkaip man netinka ta medinė tvorelė....

Oi apie pasimetimą, tai viskas dar čia pas mus pasimetę ir greitai tikrai nesusijungs į visumą... Bet nesinori tučios žemės laikyti, tai nors laikinai gėlėmis apsisodinau smile.gif Priekyje gėlynas - man ir gražu, nes visos žydi, gražiai suaugo ir... tragiškai atrodo tokios įvairios spalvos ir miksas!!!!! Na, bet bus ką veikti ateity wink.gif

QUOTE(smth1 @ 2009 06 25, 11:38)
Jeigu nemegsti dirbtinumo, tai ka veikia alpinariumas pas tave? Vieta juk lygi lygi, jis pas tave dirbtinai supiltas. 4u.gif
Velgi jei nemegsti dirbtinumo, megsti naturaluma, tai reiskia isgrynintai ir eiti ta linkme. Jei naturali pieva- tai saulutes, dobiliukai tureti baltuoti. Jei gelynas atskiriamas naturaliai nuo vejos, peiliu grazia linija reiketu atkirsti. Tvoreles tik prides dirbtinumo geriausiu atveju, kico- antruoju atveju.
Labai skoningi, gerai parinkti vazonai jusu kieme!
Pritariu, kad alpinariumas, gelynas pries terasa yra pasimete erdveje dar kolkas. Man asmeniskai ziurint i nesvarbu kieno aplinka 'isfifyrinimas' nedaro ispudzio. Ir nevertinu pagal tai kas su pincetu ravejo, o kas tik su rankom, kas trasom lieja kas savaite, o kas ne. Sonio reikalas ar reikia krumu priesais alipinariuma ar gelyna, bet uzbaigtumo ir idejos jiems dar truksta.
*

O vat su ta plėvele tai mes visai nepagalvojom... reiks ir man vyrui pasakyti, nes jis nori tik mulčium pabastyti.

Tiesa, o kaip jūs alipnariumus prižiūrit, ty, kai suauga? Man kai kurie augalėliai persipynė, net vienas kitą bando užgožti... Bandau aprauti kraštus, bet kad labai jau greitai auga arba lieka žemės tuščios aplink...
Tina*
Kai tiesiu plevele, aplink augala iskerpu skyle. Saknys po zeme tegul pleciasi, o lietu agro praleidzia. Virsuj augti irgi netrukdo. Aisku sliauzianciu cia jau nepasodinsi. Bet sliauziantys ir be pleveles zeme uzdengia. Ravet vietu nelieka.
Papildyta:
Naujus iterpiu prapjovus nauja skyle plevelej.
ADA
Mes ne visur užsėjom iš syk pievelę... Liko juosta...

Vis rankos "nedaeina" ten tvarkyti doh.gif MB sumąstė (nes aš vis skundžiuosi, kad sėdėdama terasoje nematau alpinariumo lotuliukas.gif ), padaryti man dar vieną kalnelį, kuriame pasidaryčiau taip, kad matyčiau sėdėdama terasoje biggrin.gif
Ir čia prasideda kūrybinės kančios blush2.gif

Gal nebūtų sunku žvilgterėjus pasakyti savo nuomonę - kas ten žiūrėtųsi blush2.gif 4u.gif

Vieta - tiesiai prieš terasą ax.gif
user posted image

Plotelį pradėjom formuoti taip blush2.gif
user posted image

4u.gif
smth1
QUOTE(saulute111 @ 2009 06 25, 16:40)
Bet man prie gelyciu lyg ir noris kito mulco, ne skaldos, skalda man kabiau patinka kai buna prie medeliu, ypac spygliuociu g.gif  net nezinau, ka daryt.
O kai tiesiat plevele, kaip paliekat vietos, kad jie plestus ir naujus iterpiat?
*

Tikrai nesiulyciau tiesti agropleveles ir akmenuku pilti gelyne. Ne karta augalus kelsi i kita vieta, persodinsi, pasodinsi nauju augalu ir t.t. Kas liks is tos agropleveles, kai tu ja karpysi ir perkarpysi? Ir tas geliu saknu ploto uzpylimas skalda..nei grazu, nei funkcionalu. Mulcius- naturalesne medziaga, bet agropleveles nesiulyciau, del mano jau paminetos priezasties.
zmogs
QUOTE(saulute111 @ 2009 06 25, 13:39)
Na labai aciu uz patarimus, dar idedu viena foto, kur noreciau padaryti kaskadeli ir vandens telkinuka, bent nezinau ar palikt 2 kalnelius ar viena, ir kokia forma telkinuko vandens, jis netoli terasos,
user posted image
o del egluciu, taip ketinam daryt gyvatvore, nes toje puseje ne koks vaizdas.. Eglutes pasodinom pavaari, is 70 tik 2 neprigijo, diomu ar rudeni jau jas galima apkarpyt?

Rododendras galcojau, kad misrta, bet isleido naujus lapelius, gal prigijo g.gif
*

Jau šitam forume buvo rašyta, kad rododendrams reikia rūgšies. Gal vertėtų jam žemę parūgštinti ir kažkiek atskirt nuo kitų augalų, kuriem rūgštumo nereikia?
Knifofija
QUOTE(satanele @ 2009 06 25, 10:55)
notworthy.gif O nededat atitvareliu?as dabar galvoju ir akmenu atitvarus daryti ,nezinau gal be rysio schmoll.gif
*

Man nepatinka jokie atitvarai, labai dirbtinai atrodo. O apie akmeninius atitvarus iš vis suvargsi kol žoles nupjaustysi. nebent su kokiu trimeriu.
Srove
QUOTE(vida777 @ 2009 06 23, 19:28)
*

Visiskai teisingai.Bet tiltelis mintyse yra, tik per baseineli, pakabinamas ant virviu su kokiais nutysusiais i vandeni augaliukais.

QUOTE(satanele @ 2009 06 25, 09:52)
*

As pakrascius apipjaunu peiliu, isimu priaugusia velena ir iskart apkerpu krasta zoles, pakreipus zirkles sonu, kad kliutu ir saknims siek tiek, kazkaip ilgai tada neatauga man zole i sona.

QUOTE(Knifofija @ 2009 06 25, 22:59)
Man nepatinka jokie atitvarai, labai dirbtinai atrodo. O apie akmeninius atitvarus iš vis suvargsi kol žoles nupjaustysi. nebent su kokiu trimeriu.
*

Pas kaimyne vien akmenukai, turi ir trimeri, bet vistiek nenupjauna iki galo, karpo zirklemis, o dar tas ravejimas tu tarpu tarp akmenu doh.gif ir kirmeliukams gera terpe veistis.
rokoko
QUOTE(vida777 @ 2009 06 25, 07:48)
p.s. Rokoko, ar pas tave ji (kur daviau maza kelmeli) isgyveno ?
*

taip smile.gif
kokia gavau, tokia tebeturiu - turbut labai letai auganti... cool.gif

QUOTE(satanele @ 2009 06 25, 10:55)
notworthy.gif O nededat atitvareliu?
*

ne
yra ir specialus peilis pirkt vejos krastui priziureti, vis neprisiruosiu parodyt, kas nezino blush2.gif
sobieska
Saulute111 pastebejau palei terasos kampa ties vieta kepsninei nerealiai graziai apdirbta vazona bigsmile.gif jis ten apklijuotas akmenukais ar kaip...galima issamiau ax.gif
troja3030
labas rytas 4u.gif
SROVE kada ikelsi kaimynes palocius labai jau noriu pamatyti jos sedevrus...nes tavo tai thumbup.gif gal vietomis mano skoniui kai ko ir per daug bet visumoje thumbup.gif o jau tas plotas raitytas palei tvora .... nerealus. o pas tave tokia juoda zeme g.gif tu gal ja kokia specialia pylei ant virsaus.
Tina*
Kaip jusu akantai auga, kurios pirkusios esate? rolleyes.gif
sobieska
QUOTE(Tina* @ 2009 06 26, 09:08)
Kaip jusu akantai auga, kurios pirkusios esate?  rolleyes.gif
*

Normaliai,stiebiasi,zaliuoja,bet dar jokio ziedo uzuomazgos nematau.Beje as ju 2 turiu.O kaip pas tave reikalai mirksiukas.gif
saulute111
QUOTE(sobieska @ 2009 06 26, 06:37)
Saulute111 pastebejau palei terasos kampa ties vieta kepsninei nerealiai graziai apdirbta vazona bigsmile.gif  jis ten apklijuotas akmenukais ar kaip...galima issamiau ax.gif
*

Aha, apsaudziau vazona akmenukais, bet bestovint lauke puse ju apibyrejo, tai vis planuoju, kai jau gyvensiu sutvarkysiu, dar zadejau tarp akmenuku pereit glaistu, o ka patartumet, ar baseineliui geriau plevele dugnan klot, ar pirkt ta paruosta baseinuka?
Papildyta:
Tiesa, kaimyne nusipirko bronziniu dazu ir nupurske savo vazonus keliom spalvom, irgi graziai atrodo, o jei dar juos kokiu strukturiniu tinku prabraukus ir tada nupurskus.....

NUo ko pradet daryt alpinariuma? issikast baseineli, ir tada pradet deliot didziuosius akmenis nuo apacios i virsu, ar reikia betonuot, bent jau kaskados puseje?
Papildyta:
[Ir dar ax.gif ar reikia terasai tvoreles, as nenoriu, bet vyras sako, kad darys kazka
ADA
QUOTE(saulute111 @ 2009 06 26, 10:32)
NUo ko pradet daryt alpinariuma? issikast baseineli, ir tada pradet deliot didziuosius akmenis nuo apacios i virsu, ar reikia betonuot, bent jau kaskados puseje?
*

pirmiausia turbūt apsisprendi dėl formos (pvz. - kaip aš įkėliau foto aukščiau), tada pili žemes, dedi akmenis ir taip suformuosi kalnelį - alpinariumą. Na bent jau mes taip darėm - tą kur matosi kairėje blush2.gif
vida777
QUOTE(saulute111 @ 2009 06 25, 15:40)
Bet man prie gelyciu lyg ir noris kito mulco, ne skaldos, skalda man kabiau patinka kai buna prie medeliu, ypac spygliuociu g.gif  net nezinau, ka daryt.
*

mano nuomone vis ta pati ax.gif ... spalvotas mulcias - ziauru, skaldai - lyg ir ne ta aplinka, naturalus zieves mulcias butu tinkamiausias.
Kanas reiketu i gelyna arba vazona, kaip atskiras objektas - nelabai schmoll.gif .

QUOTE(Žuvelė @ 2009 06 25, 15:49)
Tiesa, o kaip jūs alipnariumus prižiūrit, ty, kai suauga? Man kai kurie augalėliai persipynė, net vienas kitą bando užgožti... Bandau aprauti kraštus, bet kad labai jau greitai auga arba lieka žemės tuščios aplink...
*

kad persipyne, tai dar nieko, bet jei jau uzlipo - reikia rauti. Gal pas tave labai daug ir tankiai visko... tada gal geriau po koki viena kita augala tiesiog iskelti ir leisti kitiems toliau plestis.
Cia as is savo patirties - kol augaliukai mazi, prisodinu daug, beveik tuscios vietos nepaliekant. Laikui begant labai aiskiai matosi kam salygos idealiai tinka, augaliukai bujoja - tuos palieku, kurie nelabai patenkinti, tuos iskeliu, taip paliekant vietos pirmiesiems plestis. Praktiskai per metus kitus gaunasi naturali atranka ir nelieka tusciu plotu.

QUOTE(Tina* @ 2009 06 25, 17:14)
Naujus iterpiu prapjovus nauja skyle plevelej.
*

nebutinai kirpti skyle, uztenka ikirpti kryziu ir, atlenkus kampus, pasodinti augala, po to kampus vel uzkloti.

QUOTE(Srove @ 2009 06 25, 23:36)
Bet tiltelis mintyse yra, tik per baseineli, pakabinamas ant virviu su kokiais  nutysusiais i vandeni augaliukais.
*

nugi labai gaila, kad tu su tookia begaline fantazija esi isprausta i tookius mazus remus biggrin.gif ...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.