Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Nedarbingumo pažymėjimas, ligos pašalpa
Supermamų klubas > Socialinis gyvenimas > Socialinių reikalų labirintuose
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
vikosiuks
gal kas apsviestu: biuletenyje zmogus gali buti 120dienu per metus, o kas po to? prasideda mokesciai kokie ar kas? nes kazkaip susidurem su tokia situacija tiek dienu ligos neranda, bet tempia iki to laiko ir is ligonines nepaleidzia, nei gydo, nei vaistu duoda, tipo stebejimas tik neaisku ko?.... jau ir atostogos nuo liepos 1 prasidejo, bet vistiek niekas neaisku, kaip su atostoginiais bus? nebus is ko ju skaiciuoti? ar ims sausio menesi?
verdni
Sveiki, man neaisku del dienu skaiciaus nestumo metu. Nestumas yra rizikingas. Jei esu isnaudojus 76 dienas iki nestumo, ar nestumo metu as galiu tureti nedarbinguma likusias 77 dienas is 153 dienu? Ginekologe sako, jog galiu tureti ir daugiau. Gal kam teke susidurti ir zinote, kaip yra is tiesu.
jurmarta
paaiskinkit man prasau ta nauja sistema:gavau biuleteni nuo liepos 20 iki 29 d...toliau jis bus pratestas manau dar ne karta,nes patyriau nelengva operacija...ar man reikia dabar prisijungti prie sodros elektronines sistemos ir suvesti ten kazkokius savo duomenis?ar tai daryti reikia,kad nedarbingumo pazymejimas bus uzdarytas??? g.gif
v.vileva
QUOTE(jurmarta @ 2011 07 23, 15:39)
paaiskinkit man prasau ta nauja sistema:gavau biuleteni nuo liepos 20 iki 29 d...toliau jis bus pratestas manau dar ne karta,nes patyriau nelengva operacija...ar man reikia dabar prisijungti prie sodros elektronines sistemos ir suvesti ten kazkokius savo duomenis?ar tai daryti reikia,kad nedarbingumo pazymejimas bus uzdarytas??? g.gif
*

Pas mus darbe, jei biuletenis nera ilgas, tai jam pasibaigus darbuotojas prisijungia prie Sodros el. sistemos ir uzpildo prasyma ir imone ta pati padaro (patvirtina, kad tomis dienomis darbuotojas tikrai nedirbo ir negavo pajamu). O jei biuletenis ilgesnis, tai susitariama, kad mazdaug praejus menesiui (pagal gydytojo jau uzpildytus el. nedarbingumo lapelius) ir istaiga, ir darbuotojas pateikia informacija Sodrai apie sirgta laikotarpi, po to vel, jei dar tesiamas biuletenis, dar po menesio, nes kitaip darbuotojas labai jau ilga laikotarpi turetu sedeti ir be darbo uzmokescio, ir be ligos pasalpos schmoll.gif
Lydute
Laba dienelė, prašau, apšvieskite mane... Jau praėjo geras mėnuo po biuletenio tačiau pašalpos iš sodros negavau. Ar čia reikia rašyti dar kažkokį prašymą ar kame reikalas , gal kas žinote? Anksčiau jokių prašymų nereikėjo prašyti. Elektroninėje sistemoje nepavyksta rasti apie tai informacijos.
Papildyta:
Ar gali būti taip, kad el. sistemoje sodros puslapyje nesimato to biuletenio?
JOLANCIUK
QUOTE(Lydute @ 2011 08 21, 08:58)
Laba dienelė, prašau, apšvieskite mane... Jau praėjo geras  mėnuo  po biuletenio tačiau pašalpos iš sodros negavau. Ar čia reikia rašyti dar  kažkokį prašymą ar kame reikalas ,  gal kas žinote? Anksčiau jokių prašymų nereikėjo prašyti. Elektroninėje sistemoje nepavyksta rasti apie tai informacijos.
Papildyta:
Ar  gali  būti taip, kad el. sistemoje sodros puslapyje nesimato to biuletenio?
*

o jus sodroj prasima raset,kad ismoketu jums uz nedarbinguma?
Lydute
QUOTE(JOLANCIUK @ 2011 08 21, 09:07)
o jus sodroj prasima raset,kad ismoketu jums uz nedarbinguma?
*

na va, tai dabar dar ir prašymą reikia parašyti? Nuo kada? Jau net susinervinau - pirmą kartą išgirdau tokį dalyką, niekas nieko nesakė, tik čia SM dabar perskaičiau doh.gif O per kiek laiko reikia parašyti prašymą?
Bekasė
QUOTE(Lydute @ 2011 08 22, 01:04)
na va, tai  dabar dar ir prašymą reikia parašyti?  Nuo kada? Jau net susinervinau - pirmą kartą išgirdau tokį dalyką, niekas nieko nesakė, tik čia SM dabar perskaičiau  doh.gif  O  per kiek  laiko reikia parašyti prašymą?
*

tai, kad visada taip buvo.
Skirtumas tik tas, kad anskciau pats su visais dokumentas vaziuodavai i sodra, priduodavai nedarbingumo pazymejima ir kartu prasyma uzpildydavai.
O dabar nebera popierinio pazymejimo ir sitie duomenys elektroniniu budu suvaiksto. O pacientas turi arba nuvaziuoti ir uzpildyti rastiska prasyma, arba tai irgi daryti elektroniniu budu ( pvz per elektronine bankininkyste).
Anksciau bent jau teko susidurti, kad iki kalendoriniu metu galo buvo galima pateikti prasyma uz per tuos metus tureta nedarbinguma.
Lydute
QUOTE(Bekasė @ 2011 08 22, 09:04)
tai, kad visada taip buvo.
Skirtumas tik tas, kad anskciau pats su visais dokumentas vaziuodavai i sodra, priduodavai nedarbingumo pazymejima ir kartu prasyma uzpildydavai.
O dabar nebera popierinio pazymejimo ir sitie duomenys elektroniniu budu suvaiksto. O pacientas turi arba nuvaziuoti ir uzpildyti rastiska prasyma, arba tai irgi daryti elektroniniu budu ( pvz per elektronine bankininkyste).
Anksciau bent jau teko susidurti, kad iki kalendoriniu metu galo buvo galima pateikti prasyma uz per tuos metus tureta nedarbinguma.
*

Tikrai taip, ėmiau jau atsiminti. Per tas ligas visai atmintis sušlubavo doh.gif O aš kad laukiu išmokos lotuliukas.gif
Dabar ar tik ne per pusę metų reikia prašymą parašyti...

Laimė
Ar turi ligos pasalpa "lubas"? zinau, kad apie tai galima pasiskaityti Sodros psl., bet gal kas mintinai zinote? blush2.gif Dekui 4u.gif
JOLANCIUK
QUOTE(Laimė @ 2011 09 08, 11:49)
Ar turi ligos pasalpa "lubas"? zinau, kad apie tai galima pasiskaityti Sodros psl., bet gal kas mintinai zinote? blush2.gif Dekui 4u.gif
*

tos pacios "lubos" kaip ir motinystes,motinystes(tevystes) pasalpoms.
"Maksimalus mėnesio kompensuojamasis uždarbis – einamųjų metų draudžiamųjų pajamų, galiojančių pirmąją laikinojo nedarbingumo dieną, 4 dydžių suma."
Laurita84
Gal kuri zinosit g.gif

Nuo liepos menesio pabaigos esu bedarbe, iki to laiko buvau vaiko auginimo atostogose, dabar turiu biuleteni vaiko slaugai, ar man priklauso ismoka is Sodros?
Lydute
Laba diena, help, gal kas žinote? Kaip skaičiuojamas biuletenis - atmetus vieną mėnesį, t.y. jeigu dabar rugsėjis, tai praleidžiame rugpjūtį ir tada skaičiuojama iš liepos, birželio ir gegužės ar taip: jeigu dabar rugsėjo 9d., tai skaičiuojama nuo rugpjūčio 9d. iki gegužės 9d.?
Ir kitas - ar skaičiuojama pagal išmokėtus pinigus, t.y. kiek pervesta į sąskaitą (faktinius pinigus) ar pagal priskaičiuotus - pvz., buvo paskaičiuota, bet vėlavo pervesti.
Būsiu dėkinga 4u.gif
*Sweetness*
Laba vakara, labai prašau konsultacijos..
Šiuo metu esu po operacijos, nedarbingumas bus apie mėnesį laiko. Dirbu nuo šių metų Liepos 1 d., iki tada buvau užsiregistruovusi darbo biržoje. Ar man priklauso nedarbingumo pašalpa? Būtų labai baisu, jei negaučiau jokių pinigėlių..
Labai laukiu atsakymo 4u.gif
Liutukeee
QUOTE(*Sweetness* @ 2011 10 04, 22:03)
Laba vakara, labai prašau konsultacijos..
Šiuo metu esu po operacijos, nedarbingumas bus apie mėnesį laiko. Dirbu nuo šių metų Liepos 1 d., iki tada buvau užsiregistruovusi darbo biržoje. Ar man priklauso nedarbingumo pašalpa? Būtų labai baisu, jei negaučiau jokių pinigėlių..
Labai laukiu atsakymo 4u.gif
*

O nedarbingumo pazymejima nuo kada turite?Jei nuo spalio.pr.-tai Jums skaiciuos pinigelius is pilno ketvircio-liepos-rugpjucio-rugsejo menesiu.O jei nedarbingumas nuo rugsejo-tai pinigeliai bus prastesni,nes skaiciuos is birzelio-liepos-rugpjucio.O Jus juk nedirbot birzeli. verysad.gif
*Sweetness*
QUOTE(Liutukeee @ 2011 10 05, 10:30)
O nedarbingumo pazymejima nuo kada turite?Jei nuo spalio.pr.-tai Jums skaiciuos pinigelius is pilno ketvircio-liepos-rugpjucio-rugsejo menesiu.O jei nedarbingumas nuo rugsejo-tai pinigeliai bus prastesni,nes skaiciuos is birzelio-liepos-rugpjucio.O Jus juk nedirbot birzeli. verysad.gif
*

Nedarbingumas nuo rugsėjo 28 d., Oi kaip gaila, vos dėl kelių dienelių..
Liutukeee
QUOTE(*Sweetness* @ 2011 10 05, 11:53)
Nedarbingumas nuo rugsėjo 28 d., Oi kaip gaila, vos dėl kelių dienelių..
*

O Jus kai stovejot darbo birzoj gavot pasalpa?
Papildyta:
Kazkaip sunerimau,ar tik nebusiu nusikalbejusi.Reikia daugiau informacijos is jusu.

Ligos pašalpa skiriama, jeigu asmuo:

•pripažintas laikinai nedarbingu (išduotas elektroninis nedarbingumo pažymėjimas);
•yra draudžiamas ligos ir motinystės socialiniu draudimu;
•tapo laikinai nedarbingu darbo laikotarpiu (asmenys, gaunantys pajamas pagal autorines sutartis – draudimo laikotarpiu*);
•dėl ligos nedirbo ir prarado darbo pajamas;
•pirmajai laikinojo nedarbingumo dienai turi ne trumpesnį kaip 3 mėnesių per paskutinius 12mėnesių arba 6 mėnesių per paskutinius 24 mėnesius ligos ir motinystės socialinio draudimo stažą;
•arba neįgijo nustatyto stažo, nes:
◦yra iki 26 metų amžiaus ir nurodytu laikotarpiu mokėsi nustatyta tvarka įregistruotose bendrojo lavinimo ar profesinėse mokyklose pagal dieninę mokymo formą bei aukštosiose mokyklose pagal dieninę ar nuolatinę studijų formą ir pertrauka nuo mokslo pabaigos (pagal mokslo baigimą įrodantį dokumentą) iki tapo apdraustuoju, neviršija 3 mėnesių;
◦nurodytu laikotarpiu buvo pareigūnas, profesinės karo tarnybos karys ar statutinis valstybės tarnautojas (draudžiamas pagal Valstybinio socialinio draudimo įstatymo 4straipsnio 2 dalies 1 ar 2 punktą), ir pertrauka nuo tarnybos pabaigos iki tapo apdraustuoju neviršija 3 mėnesių.
•į „Sodros“ teritorinį skyrių su prašymu skirti ligos pašalpą kreipėsi ne vėliau kaip per 6mėnesius nuo ligos pabaigos.

Papildyta:

Ligos ir motinystės socialinio draudimo stažą sudaro laikotarpiai, per kuriuos mokamos ar turėjo būti mokamos socialinio draudimo įmokos ligos ir motinystės socialiniam draudimui, taip pat per kuriuos apdraustasis asmuo gavo socialinio draudimo ligos (įskaitant darbdavio mokamas 2pirmąsias ligos dienas), profesinės reabilitacijos, motinystės, tėvystės, motinystės (tėvystės) pašalpas, ligos dėl nelaimingo atsitikimo darbe ar profesinės ligos pašalpas, taip pat nedarbo socialinio draudimo išmokas.

Papildyta:
Imeciau pora citatu.Reik zinot kiek Jus laiko per paskutinius 12ar24men.dirbot.O gal gavot pasalpa stovedama darbo birzoje.Kas del darbo birzos-tai as pati nelabai zinau.Gal kuri kita patartu?
*Sweetness*
Darbo biržoj stovėjau beveik metus, prieš tai buvau vaiko auginimo atostogose, jų metu bankrutavo įmonė kurioje dirbau, dėl to atsidūriau DB. Pašalpą gavau pirmą pusmetį, kai įstojau. Oi kaip būtų gerai, jei tai kažką keistų.. Labai ačiū jums už pastangas 4u.gif 4u.gif
Liutukeee
QUOTE(*Sweetness* @ 2011 10 05, 15:40)
Darbo biržoj stovėjau beveik metus, prieš tai buvau vaiko auginimo atostogose, jų metu bankrutavo įmonė kurioje dirbau, dėl to atsidūriau DB. Pašalpą gavau pirmą pusmetį, kai įstojau. Oi kaip būtų gerai, jei tai kažką keistų.. Labai ačiū jums už pastangas 4u.gif  4u.gif
*

Jums reiktu i SODRA pasiskambint,nes as tai nelabai zinau kaip ten su tom DB. verysad.gif Bijau ka ir bekomentuot,nes nesu garantuota.

Bet as tai manau,kad Jus atitinkat salyga:
pirmajai laikinojo nedarbingumo dienai turite ne trumpesnį kaip 3 mėnesių per paskutinius 12mėnesių ligos ir motinystės socialinio draudimo stažą,nes dirbote beveik 3menesius(be 3dienu),o kazkuri laikotarpi gavot nedarbo socialinio draudimo išmokas.
*Sweetness*
QUOTE(Liutukeee @ 2011 10 05, 19:43)
Jums reiktu i SODRA pasiskambint,nes as tai nelabai zinau kaip ten su tom DB. verysad.gif Bijau ka ir bekomentuot,nes nesu garantuota.

Bet as tai manau,kad Jus atitinkat salyga:
pirmajai laikinojo nedarbingumo dienai turite ne trumpesnį kaip 3 mėnesių per paskutinius 12mėnesių  ligos ir motinystės socialinio draudimo stažą,nes dirbote beveik 3menesius(be 3dienu),o kazkuri laikotarpi  gavot nedarbo socialinio draudimo išmokas.
*

Ačiū jums labai 4u.gif 4u.gif
Skambinau būtent į pašalpų skyrių, bet ten kelinta diena niekas neatsako. Na kaip bus taip, juk gijimas dėl to nepagreitės..
*Linele*
Sveikos, labai reikia skubios konsultacijos.
Esu vaiko priežiūrios atostogose su 4mėn sūnum (antru vaiku).

Dukrytę (pirmą vaiką 2.5 metų) paguldė į ligoninę. Formaliai aš su ja guliu ligoninėje.
Tetukas prižiūri sūnų namie.
Ar priklauso tėtukui sveiko vaiko priežiūros atostogos? Nes šeimos centras ir sodra patys nelabai žino liepia laukt kol išsiaiškins kitą savaitę doh.gif Vaiką reikia prižiūrėti, todėl negali tėtukas eiti į darbą. Kaip ir kur apiforminti visą tą dalyką gal jūs žinote 4u.gif
WeGa
o kur galima pasiziuret sodros duomenis apie save? nedarbingumo lapelius ir tt
JOLANCIUK
QUOTE(Amellie @ 2011 10 10, 20:42)
o kur galima pasiziuret sodros duomenis apie save? nedarbingumo lapelius ir tt
*

https://gyventojai.sodra.lt/faces/pages/forms/pub/Login.jspx
padraika22
sveikos, kaip yra apmokamas biuletenis? ar tik ji uzdarius ar kas menesi? mama jau nuo rugpjucio galo turi biuleteni bet iki siol tegavo kelis simtus litu. kaip cia taip gali buti? g.gif
JOLANCIUK
QUOTE(padraika22 @ 2011 11 05, 18:35)
sveikos, kaip yra apmokamas biuletenis? ar tik ji uzdarius ar kas menesi? mama jau nuo rugpjucio galo turi biuleteni bet iki siol tegavo kelis simtus litu. kaip cia taip gali buti?  g.gif
*

Ismoka,kai uzdaromas biliutenis,nes tik tada eini i sodra prasimo pildyt.
padraika22
QUOTE(JOLANCIUK @ 2011 11 05, 17:43)
Ismoka,kai uzdaromas biliutenis,nes tik tada eini i sodra prasimo pildyt.
*

na mamai 1 bileteni uzdare, bet ji nerase jokiu prasymu. imones buhalteres klause tai ji sake nieko rasyt nereikia, atseit ji nuves dokumentus ir viskas. bet uz bilioteni gavo, bet labai mazai
JOLANCIUK
QUOTE(padraika22 @ 2011 11 05, 18:54)
na mamai 1 bileteni uzdare, bet ji nerase jokiu prasymu.  imones buhalteres klause tai ji sake nieko rasyt nereikia, atseit ji nuves dokumentus ir viskas. bet uz bilioteni gavo, bet labai mazai
*

"Iš „Sodros“ biudžeto lėšų ligos pašalpa mokama:
nuo trečiosios laikinojo nedarbingumo dienos iki septintosios (imtinai) – 40 procentų, nuo aštuntosios laikinojo nedarbingumo dienos – 80 procentų pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio dydžio;"

"Kreipiantis dėl ligos pašalpos skyrimo apdraustojo pasirinktam „Sodros“ teritoriniam skyriui reikia pateikti:

prašymą skirti pašalpą (gali būti pateikiamas per Elektroninę gyventojų aptarnavimo sistemą (EGAS) https://gyventojai.sodra.lt/, pildomas atėjus į „Sodros“ teritorinį skyrių arba atsiunčiamas paštu (prašymo forma yra „Sodros“ interneto svetainėje (Gyventojų portalas/Viešoji sritis/Pašalpos arba Paslaugos);
Pranešimą dėl pašalpos skyrimo (forma NP-SD), išskyrus asmenis, gaunančius pajamas pagal autorines sutartis. Darbdavys šį pranešimą gali pateikti per Elektroninę gyventojų aptarnavimo sistemą (toliau – EDAS) arba užpildęs popierinį dokumentą;
duomenis apie asmeninę sąskaitą, į kurią bus pervedama ligos pašalpos suma. Prašymuose dėl pašalpų ir išmokų skyrimo turi būti nurodomi sąskaitų numeriai arba kortelių sąskaitų numeriai, kuriuos sudaro 20 simbolių: LT ir 18 skaitmenų, o ne kortelių numeriai. Nurodžius tik kortelės numerį (16 simbolių) pašalpų sumos nebus įskaitomos."

http://www.sodra.lt/index.php?cid=324
Gytė
Turiu laikina nedarbinguma nuo spalio 20d., agal liga jis tesis ilgai. Niekur nerandu info kiek dienu galima test be pertraukos? Kazkaip yra kazkiek dienu metuose nedarbingumas, o as anksciau neturejau jo. Ir metu sandura, kaip butu skaiciuojamos tos dienos.
Nu nezinau ar aiskiai paklausiau.......
INGRIDIK81
merginos kas gali paskaiciuoti man vidurki? jei imsiu miliuteni si menesi,man skaicios uz paskutinius 3menesius, rugpjutis 400lt,rugseji 1366,lapkrytis 811lt, tai as taip skaiciuoju sudetu viska ,po to padalinu ant 3,gaunu siu menesiu vidurki,po to nuo tos sumos minus 40% ir ta suma kuri yra mazesne tai padalinu i 22darbo dienas ir gaunu savo dienos suma,gavosi 15 lt,ar teisingai as skaiciavau? o nuo tos sumos dar isskaiciuoje mokescius?
vemvet
Situacija tokia, kad slaugiau vaika savaite, biuletenis jau uzdarytas. Savaitgali vaiko sveikata pablogejo, pirmadieni vel reiketu naujo biuletenio. Taip imanoma? Neprisikabins kas, kad atidarom-uzdarom, atidarom-uzdarom g.gif
Tepaluota
O kas gali kabinėtis? unsure.gif
zebrina
Sveiki,gal kas galit patart,turiu biletenį kuris tesis savaitę,ir baigsis po išeiginių dienų(slenkantis darbo grafikas)Tai gal man labiau apsimoka kad rašytų iki išeiginių?Tuo labiau kad 1 diena jau persikeltų į kitą men.Būčiau labai dėkinga už ats. 4u.gif
Tepaluota
Sodra moka vidurkį už darbo dienas, tad jei išeiginė pagal grafiką ne šeštadienį ar sekmadienį, jums apsimoka sirgt, o ne išeiginiaut.
Opdum
kaip yra tokių atvejų jeigu , nuo penktadieniu skaitausi atleista (po 2 dienų) nuo rytojaus einu į biuletenį , kaip būna tokių atvejų ? faktas tai nesustabdo atleidimo , bet ar nebus taip kad , man reikės paskui apmokėti medicinos paslaugas nes biuletenį busiu ilgiau nei oficialiai busiu įdarbinta .. ir kaip ir neturėsiu jau soc. draudimo ? nežinau ar aiškiai išdėsčiau mintys ..?
Asta'J
QUOTE(Can @ 2011 11 23, 23:02)
kaip yra tokių atvejų jeigu , nuo penktadieniu skaitausi atleista (po 2 dienų) nuo rytojaus einu į biuletenį , kaip būna tokių atvejų ? faktas tai nesustabdo atleidimo , bet ar nebus taip kad , man reikės paskui apmokėti medicinos paslaugas nes biuletenį busiu ilgiau nei oficialiai busiu įdarbinta .. ir kaip ir neturėsiu jau soc. draudimo ? nežinau ar aiškiai išdėsčiau mintys ..?
*

Sveikatos draudimas galioja dar mėnesį po paskutiniosios įmokos įmokėjimo
4. Asmenys, už kuriuos mokamos privalomojo sveikatos draudimo įmokos, ir asmenys, kurie moka privalomojo sveikatos draudimo įmokas, nustatytas šio Įstatymo 17 straipsnio 1, 2, 3, 4, 5 ir 6 dalyse, apdraustaisiais laikomi dar vieną mėnesį po to, kai už juos nustota mokėti ar kai jie nustoja mokėti nustatyto dydžio įmokas, jeigu šios įmokos prieš tai buvo mokėtos paskutinius 3 mėnesius.

Opdum
QUOTE(Asta'J @ 2011 11 24, 13:43)
jeigu šios įmokos prieš tai buvo mokėtos paskutinius 3 mėnesius.[/color]
*

o jeigu ne?.. išėjau iš darbo po kelių savaičių pradėjus dirbti , kaip yra tokių atveju?
Opdum
QUOTE(Can @ 2011 11 24, 14:37)
o jeigu ne?.. išėjau iš darbo po kelių savaičių pradėjus dirbti , kaip yra tokių atveju?
*

jau issiaiskinau paskambinus i sodra ir ligoniu kasas.
Ragany
Sakykit, kaip yra su apmokejimu, kai nelaimigas ivykis nutinka darbo metu? Katik is darbo parveze vyra su gipsu, eidamas pareigas susizalojo koja. Isduotam biuleteny pazymeta, kad tai nelaimingas atsitikimas darbe. Tie istatymai vis keicias, tai nebesusigaudau...
4xmama
sveikos, noriu paklausti jei turiu "biuletenį" su vienu vaiku, jam pasibaigus. galiu iškart imti "biuletenį", nes serga kitas vaikas. ir ar turiu pranešti darbdaviui, kad va pasibaigė ir vėl prasideda nedarbingumas?
ir kitas klausimas: ar tuose biuletniuose matosi, kad aš dėl skirtingų vaikų ir jų ligų negaliu dirbti.
Kolibriukė
Mergaitės,

gal kas esat susidūrę.
Šiuo metu esu nedarbingume dėl nelaimingo atsitikimo, grįžtant iš darbo - paslydau, pasukau koją, pertempiau raiščius. Nedarbingumą man tęstų ir toliau. Dirbu naktį iš 23 į 24. Į darbą, jei sveikata jau leis planuočiau grįžti 27, bet tai yra pirma diena po kalėdinių švenčių. O kaži gydytojai duoda taip biuletenius, jeigu prašyčiau,jog tęstų iki 26 imtinai.
lod
QUOTE(Can @ 2011 11 24, 23:10)
jau issiaiskinau paskambinus i sodra ir ligoniu kasas.
*

tai parasykite cia,gal kada kuriai prisireiks info.
Demokratija
Noriu pasiteirauti, gavus del traumos biuleteni, kada reikia kreiptis i sodra del pasalpos skyrimo? Ar dirbantis puse etato isvis gali gauti ta pasalpa?
Safyrinė
kiek procentų sodra moka už nedarbingumo pažymėjimą jei vienas iš tėvų išeina dėl vaiko ligos? Ir 40%? Ar dėl vaiko daugiau? Kažkodėl galvoje sukasi,kad dėl vaiko ligos moka 80% g.gif kaip čia yra iš tiesų?
JOLANCIUK
QUOTE(Safyrinė @ 2011 12 27, 20:32)
kiek procentų sodra moka už nedarbingumo pažymėjimą jei vienas iš tėvų išeina dėl vaiko ligos? Ir 40%? Ar su vaiku daugiau?
*

nuo pirmosios laikinojo nedarbingumo dienos – slaugant sergančius šeimos narius arba prižiūrint vaiką, 85 proc. pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio dydžio; "

http://www.sodra.lt/index.php?cid=324
datuke
QUOTE(4xmama @ 2011 12 12, 10:14)
sveikos, noriu paklausti jei turiu "biuletenį" su vienu vaiku, jam pasibaigus. galiu iškart imti "biuletenį", nes serga kitas vaikas. ir ar turiu pranešti darbdaviui, kad va pasibaigė ir vėl prasideda nedarbingumas?
ir kitas klausimas: ar tuose biuletniuose matosi, kad aš dėl skirtingų vaikų ir jų ligų negaliu dirbti.
*

iš savos patirties galiu pasakyti, kad toks variantas galimas, darbdaviui pranešdavau, kad dar nedarbingumas tęsiamas, netikslindama, kad kito vaiko slaugai, o ar jis mato, kad skirtingų vaikų- nežinau.
medlink
Sveikos 4u.gif

Gal kuri buvot su tuo susidūrusi ar kur skaičiusi... Sodros konsultantės apie tai nieko negali pasakyti.

Dabar laukiuosi ir dėl nėštumo esu gavusi nedarbingumą. Dvi savaites buvau ginekologijos dienos stacionare, o dabar tęsia šeimos gydytojas. Kiek ieškau info, tai už pirmas dienas moka 40%, paskui 80% ar kažkas panašaus... bet kelios pažįstamos sako, kad jei išbūni visą mėnesį tai sumoka 100% g.gif

ar taip yra ar ne? ir kaip tą mėnesį skaičiuoja? Man nedarbingumas nuo gruodžio 7 dienos.

Ačiū 4u.gif
JOLANCIUK
QUOTE(medlink @ 2011 12 28, 14:26)
Sveikos  4u.gif 

Gal kuri buvot su tuo susidūrusi ar kur skaičiusi... Sodros konsultantės apie tai nieko negali pasakyti.

Dabar laukiuosi ir dėl nėštumo esu gavusi nedarbingumą. Dvi savaites buvau ginekologijos dienos stacionare, o dabar tęsia šeimos gydytojas. Kiek ieškau info, tai už pirmas dienas moka 40%, paskui 80% ar kažkas panašaus... bet kelios pažįstamos sako, kad jei išbūni visą mėnesį tai sumoka 100%  g.gif 

ar taip yra ar ne? ir kaip tą mėnesį skaičiuoja?  Man nedarbingumas nuo gruodžio 7 dienos.

Ačiū  4u.gif
*

nuo trečiosios laikinojo nedarbingumo dienos iki septintosios (imtinai) – 40 procentų, nuo aštuntosios laikinojo nedarbingumo dienos – 80 procentų pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio dydžio;
nuo pirmosios laikinojo nedarbingumo dienos – slaugant sergančius šeimos narius arba prižiūrint vaiką, 85 proc. pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio dydžio;
nuo pirmos laikinojo nedarbingumo dienos – asmenims, nedarbingiems dėl audinių, ląstelių ar organų paėmimo transplantacijai donorystės tikslu, 100 procentų pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio dydžio."
Skorpe
situacija tokia: 2007 vasario 8 diena isejau i dekreta, veliau vaiko auginimo atostogos iki 3 metu, per tas atostogas isejau vel i dekreta su kitu vaiku ir i vaiko auginimo atostogas su tuo kitu. isbuvau visur maximuma, t.y ir su vienu ir su kitu po du metus. lapkricio 1 diena grizau i darba. padirbau menesi ir nuo gruodzio 9 iki 23 buvau biuletenyje slaugant vaika. is kokiu pajamu man skaiciuos pasalpa uz slauga? nuo 2007 vasario iki 2011 lapkricio gaudavau pinigus is sodros uz dekreta ir vaiku auginimo atostogas. ir esu gavus tik viena alga darbe iki isienant ant biuletenio;)
JOLANCIUK
QUOTE(Skorpe @ 2011 12 28, 15:11)
situacija tokia: 2007 vasario 8 diena isejau i dekreta, veliau vaiko auginimo atostogos iki 3 metu, per tas atostogas isejau vel i dekreta su kitu vaiku ir i vaiko auginimo atostogas su tuo kitu. isbuvau visur maximuma, t.y ir su vienu ir su kitu po du metus. lapkricio 1 diena grizau i darba. padirbau menesi ir nuo gruodzio 9 iki 23 buvau biuletenyje slaugant vaika. is kokiu pajamu man skaiciuos pasalpa uz slauga? nuo 2007 vasario iki 2011 lapkricio gaudavau pinigus is sodros uz dekreta ir vaiku auginimo atostogas. ir esu gavus tik viena alga darbe iki isienant ant biuletenio;)
*

is paskutiniu 3 menesiu darbo uzmokescio kiek zinau skaiciuoja.Uz vaika 85% moka sodra.
Skorpe
QUOTE(JOLANCIUK @ 2011 12 28, 14:14)
is paskutiniu 3 menesiu darbo uzmokescio kiek zinau skaiciuoja.Uz vaika 85% moka sodra.
*

na, kad is triju viskas aisku, bet as gavau dar tik viena DU, iki tol gaudavu pasalpa is sodros, o ten jau buvo 85 proc 3 DU vidurkiu. tai va ar is pasalpos vidurkio skaiciuos, bet cia jau kaip ir gautusi vidurkio vidurkis, ar ir tu draudziamuju pajamu buvusiu iki pirmojo dekreto?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.