Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Trąšos, raugai, antpilai
Supermamų klubas > Mūsų namai > Flora
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Casual
QUOTE(mikuotuke @ 2009 05 28, 21:33)
Aš ne greisi, bet taip  mirksiukas.gif  tiesa, mulčas turi apimti visą (as) lysvę (es)  mirksiukas.gif taigi tarpai tarp augalų taip pat turi būti mulčiuoti  mirksiukas.gif
*

o tarpuvagiai?

tai gaunasi toks kaip ir darzas shieno kupetoj? unsure.gif

Ziauriai noreciau pabandyti, eisiu ieskoti shienuko blush2.gif (idomu ka kalbes kaimynai doh.gif )
*GREISI*
QUOTE(dooovile @ 2009 05 28, 22:10)
o tarpuvagiai?
tai gaunasi toks kaip ir darzas shieno kupetoj?  unsure.gif

Ziauriai noreciau pabandyti, eisiu ieskoti shienuko  blush2.gif  (idomu ka kalbes kaimynai doh.gif )
*

Šiaip iš rudens šieno šiaudų prisivežam taip lengviau.O šienas daugiausia tenka medeliams.Tarpuvagiai taip pat eina kartonas,o paskui šiaudai,kad gražu būtų.
Nebeleidžia įkelt nuotraukų.Įmečiau kelias noriu savo daržovių skyrelyje.Kai būsiu darže pafotkinsiu.Šiaip ,kad žolė neaugtų turi būti kokia dešimt ar penkiolika cm mulčo.
satanele
Siandiena teko keliauti karves meslo ieskoti laukuose,radau parsitempiau i kibira ir uzpyliau vandeniu,parauginsiu dvi dienas ir sako galima tresti,bet ant virsaus uzpylus vandens pasimate juodi vabalai ,kazin ar as neuznesiu i siltnami kokiu prazitu ,kaip jus darytumet schmoll.gif
*GREISI*
QUOTE(satanele @ 2009 05 28, 22:38)
Siandiena teko keliauti karves meslo ieskoti laukuose,radau parsitempiau i kibira ir uzpyliau vandeniu,parauginsiu dvi dienas ir sako galima tresti,bet ant virsaus uzpylus vandens pasimate juodi vabalai ,kazin ar as neuznesiu i siltnami kokiu prazitu ,kaip jus darytumet schmoll.gif
*

nu kai užraugi dilgėlių jų irgi būna.bet mirkdami jie ,juk nusibaigia g.gif .
blakstiena5
kas mirs numirs, kas skris isskris ar isropos....nepergyvenkit, kai rugsta jis gan stiprus gaunasi tad nekiekvienam gyviui ten isgyvent
satanele
QUOTE(*GREISI* @ 2009 05 28, 22:46)
nu kai užraugi dilgėlių jų irgi būna.bet mirkdami jie ,juk nusibaigia  g.gif .
*

O dilgeliu raugui paemiau 200 litru backa ,prisiroviau dilgeliu uzpyliau su saltu vandeniu ,praeita karta i kibira as jas uzplikinau ,bet kol dilgeliukai irugs,laistysiu su karvytes kakuciu bigsmile.gif
Casual
QUOTE(*GREISI* @ 2009 05 28, 22:33)
Šiaip iš rudens šieno šiaudų prisivežam taip lengviau.O šienas daugiausia tenka medeliams.Tarpuvagiai taip pat eina kartonas,o paskui šiaudai,kad gražu būtų.
Nebeleidžia įkelt nuotraukų.Įmečiau kelias noriu savo daržovių skyrelyje.Kai būsiu darže pafotkinsiu.Šiaip ,kad žolė neaugtų turi būti kokia dešimt ar penkiolika cm mulčo.
*

nenoriu ikyret, bet dar paklausiu blush2.gif o tai siaudais ir vasara apdet galima? ar reik pradzioj nuravet ar ir taip zoles pradings jei apdesiu shienu? po brashkem itariu ypac tinka nes uogos neissiterlina?
o ten anoj temoj aplink kokiu augalu vagas apmulchiuota?
ar tikrai reikia tokio storo sluoksnio?
o tai zemes tada pries ziema neperkasinejate?
jei nukasat bulves tai ziemai vel shienu apdedate?
ar tinka bet kokia sudziuvus zole ar reik butent shiaudu kad piktzoliu nebutu?
ten idetoj nuorodoj aprashyme rasho, kad mulchiavimui atsiveze seno shieno.... o naujas irgi tinka?
mikuotukė
QUOTE(*GREISI* @ 2009 05 28, 22:46)
nu kai užraugi dilgėlių jų irgi būna.bet mirkdami jie ,juk nusibaigia  g.gif .
*

man jų gaila būtų unsure.gif išrankiočiau su kokiu lapu, nors ir bijau - iš lietaus statinės visada vargšiukus išgaudau verysad.gif wub.gif
*GREISI*
QUOTE(dooovile @ 2009 05 28, 23:15)
nenoriu ikyret, bet dar paklausiu blush2.gif  o tai siaudais ir vasara apdet galima? ar reik pradzioj nuravet ar ir taip zoles pradings jei apdesiu shienu? po brashkem itariu ypac tinka nes uogos neissiterlina?
o ten anoj temoj aplink kokiu augalu vagas apmulchiuota?
ar tikrai reikia tokio storo sluoksnio?
o tai zemes tada pries ziema neperkasinejate?
jei nukasat bulves tai ziemai vel shienu apdedate?
ar tinka bet kokia sudziuvus zole ar reik butent shiaudu kad piktzoliu nebutu?
ten idetoj nuorodoj aprashyme rasho, kad mulchiavimui atsiveze seno shieno.... o naujas irgi tinka?
*

Nuotraukųdaug visur pridėjau ,jau nepamenu kas kur .Bet mulčiuoti galima viską ir bet kokiu sluoksniu .Tačiau per storesnį neperauga piktžolės.Taip šiaudais gal geriau,bet šienas irgi labai vertingas.Pernai šiltnamiai buvo juo mulčiuoti,nepastebįjau,kad žolė augtų smarkiau,negu kai buvo nemulčiuotas.Tik šienas turi būtų išdžiūvęs.Dėl bulvių,tai jos dabat storai pas mane šiaudais uždengtos,o pernykštę žemę lyginom,nes sklype vyko pasikeitimai.O kai nuimsim derlių pagalvosim kaip lengviau,nes vyras su bulvėmis tvarkosi ne aš.Tik palengvinu darbą.Kaip minėjau į tarpueilius sudedu kartoną,tai kitą metą į tas vagas galima bus kitką sėti.Dar karą pasakysiu,kad šienas ir naujas ir senas tinka.Tik turi būti išdžiovintas.Arba dėti iš kelių kartų,kad išdžiūtų,paskui kitą sluoksnį.
Papildyta:
Kelios nuotraukos iš interneto platybių.
Casual
QUOTE(*GREISI* @ 2009 05 29, 12:35)
Nuotraukųdaug visur pridėjau ,jau nepamenu kas kur .Bet mulčiuoti galima viską ir bet kokiu sluoksniu .Tačiau per storesnį neperauga piktžolės.Taip šiaudais gal geriau,bet šienas irgi labai vertingas.Pernai šiltnamiai buvo juo mulčiuoti,nepastebįjau,kad žolė augtų smarkiau,negu kai buvo nemulčiuotas.Tik šienas turi būtų išdžiūvęs.Dėl bulvių,tai jos dabat storai pas mane šiaudais uždengtos,o pernykštę žemę lyginom,nes sklype vyko pasikeitimai.O kai nuimsim derlių pagalvosim kaip lengviau,nes vyras su bulvėmis tvarkosi ne aš.Tik palengvinu darbą.Kaip minėjau į tarpueilius sudedu kartoną,tai kitą metą į tas vagas galima bus kitką sėti.Dar karą pasakysiu,kad šienas ir naujas ir senas tinka.Tik turi būti išdžiovintas.Arba dėti iš kelių kartų,kad išdžiūtų,paskui kitą sluoksnį.
Papildyta:
Kelios nuotraukos iš interneto platybių.
*

antroje nuotraukoje aplink augalus deda laikrasti ir popieriu ir tik tada pila mulchiaus; o kam tie laikrasciai? nuo ju geriau? kodel ne is karto shiaudus? g.gif
jus irgi i tarpueilius kartona..... o kodel ne siaudus? g.gif
kaleda
Papildoma kliūtis piktžolėms. Su kartonu bandžiau mulčiuoti aplink krūmus - patiko. Ir žemė visada drėgna, ir piktžolių mažiau (bando lysti tik pačios stipriausios).
Darže dar tik eksperimentai...
*GREISI*
QUOTE(dooovile @ 2009 05 29, 17:13)
antroje nuotraukoje aplink augalus deda laikrasti ir popieriu ir tik tada pila mulchiaus; o kam tie laikrasciai? nuo ju geriau? kodel ne is karto shiaudus? g.gif
jus irgi i tarpueilius kartona..... o kodel ne siaudus?  g.gif
*

Ypač gerai,kai mažai mulčo turi.
Casual
QUOTE(*GREISI* @ 2009 05 29, 17:45)
Ypač gerai,kai mažai mulčo turi.
*

uzsidegiau mulciavimu lotuliukas.gif doh.gif jau audziu minti prie kurios sodybos sustoti shiaudu paprashyti.... blush2.gif bent jau po brashkem pakisht butu oi kaip gerai rolleyes.gif
dar labai noreciau po serbentais numulciuoti kazkokiu budu, nes ten ravet nespeju, zliuges, pienes, garshvos ir visoks kitas brudas atrodo lyg per viena diena uzauga doh.gif
dwynuke
QUOTE(*GREISI* @ 2009 05 26, 23:16)
Protingas daržas knygose jie minimi,kad iš mulčiuojamų lysvių jie pasitraukia,nes jiems vasarą drėgna ir šalta.
*

Aciu Greisi. kagi reiks bandyti mulciuoti- gal pasitrauks tie vabalai.
skaidruole
QUOTE(Mrs. R @ 2009 05 26, 14:58)
gal pasakytumet kuo parugstinti dirva? Cia reiketu silauogem. pasodintos jos i durpes, apmulciuotos durpem, bet jauciu, smelis persisunke ir nusarmino jiems dirva... Gal spygliu pabarstyt? miske gyvenam - galeciau pagrebt... o jei kokiu durpiu uzpilu laistyciau? g.gif
*

Auginu ir as silauoges dirva joms rugstinu pieno isrugom 1l isrugu 9l vandens per vasara palaistau 3-4kartus
Casual
kazi normalu butu tiesiog prie kokios trobos kaime sustot ir iejus paklaust ar shiaudu turi? g.gif g.gif o kiek tie shiaudai kainuoti gali? juos smulkinti reikia ar galima ilgus deti?

o kartonas aplink krumus visai bet koks tinka ar reikia kokio minkstesnio kad praleistu dregme, vandeni kai luija ir pan?
blakstiena5
tinka mulciavimui ir nupjauta zole, nu jei kaime zadat prasyt parduot siaudu tai manau uz rulona koki 20 lt galetu prasyt arba net uzdovanotu, ziurint pas kokiu zmoniu pataikysit smile.gif dar pjuvenom mulciuoja, bet kiek skaiciau merginos kur raso tai tinka alksnio, kitos rugstina g.gif ax.gif

šiaip mulčiuoti galima ir plonai ir iki penkiolikos cm.Visi variantai tinka ir yra geriau negu žemė plika.Šiaudai stiprina dirvą.

SUBTILINAS – šieno lazdelės (lot. Bacillus subtilius). Skaido augalų ląstelieną ir ligniną. Pagamina daugiau nei 70 antibiotikų, daug fermentų, skirtų įvairios organikos skaidymui, vitaminų. Jis galingas patogeninių grybų, ypač šaknų puvėsio ir miltligės, priešininkas. Šių bakterijų pagrindu pagaminti Fitosporin – M, Baktofit, Rizoplius.

Šieno lazdelių daugiausia sušutusiame, bet nesupelijusiame varpinių žolių šiene, augaliniame mulčiuje, seno šieno krūvose. Imama 150 g sušutusio šieno, litras vandens ir arbatinis šaukštelis kreidos, viskas virinama 5–10 minučių. Šieno lazdelių sporos išlieka gyvos. Tamsoje per tris paras bakterijos skysčio paviršių padengs plona plėvele. Tai motininė kultūra.

Sklype į kibirą karšto vandens įdedama 1,5–2 kg šieno, įpilama motininė kultūra ir pridengiama nuo saulės. Po trijų dienų gautu skysčiu jau galima purkšti agurkus, uogienojus ir vynuoges. Jei šią procedūrą atliksite kartą per savaitę, tai augalai daug rečiau sirgs. Dar geriau į preparatą įmaišyti mikrotrąšų.

Koks viso to galutinis rezultatas? AUGALŲ MULČIAS IR ORGANIKA. Gyvas dirvožemis, kuriame nuo pat pradžių yra ir naudingųjų mikrobų, ir puikios sąlygos jų dauginimuisi. Puvenos butelyje yra daug patogesnės negu komposto krūva, tačiau biologinį dirvožemio aktyvumą gali padidinti tiktai organika.
(paskelbe GREISI temoje „Noriu savo daržovių. II, Dalinamės patirtimi .“)
blakstiena5
mano auganciai rozei siltnamyje kazkas yra verysad.gif aplinkui siaucia vorai tai ant jos ir pamaciau voratinkliu, taip pat skleidzias ziedukas ir pradeda dziut tik pradejes zydet bei lapai vietomis kaip dziut nori g.gif zeme dregna, neperdziuva.snd su ukisko muilo ir svogunu lukstu skiediniu nulaisciau lapus, nzn ar gerai padariau ar ne blush2.gif nzn kaip isgelbet, butu gaila kad numirtu, pati prisiauginau ir dar .............na svarbi jinai man, pagelbekit kas esat zinoves blush2.gif 4u.gif
mikuotukė
QUOTE(blakstiena5 @ 2009 05 31, 23:01)
mano auganciai rozei siltnamyje kazkas yra  verysad.gif aplinkui siaucia vorai tai ant jos ir pamaciau voratinkliu, taip pat skleidzias ziedukas ir pradeda dziut tik pradejes zydet bei lapai vietomis kaip dziut nori g.gif zeme dregna, neperdziuva.snd su ukisko muilo ir svogunu lukstu skiediniu nulaisciau lapus, nzn ar gerai padariau ar ne blush2.gif nzn kaip isgelbet, butu gaila kad numirtu, pati prisiauginau ir dar .............na svarbi jinai man, pagelbekit kas esat zinoves blush2.gif  4u.gif
*

padarei gerai, ūkinio muilo poveikis panašus kaip žaliojo kalio muilo. Rožę užpuolė voratinklinė erkutė. Ji atsiranda, kai būna šilta ir sausa. Patarčiau dabar kasdien ar kas antrą dieną "maudyti" rožę, gausiai nuplaunant visą žaliąją augalo antžeminę dalį. Kas kelintą maudymą kol kas papurkšk tuo muilo skiediniu, kad erkutės būtų nepatenkintos sąlygomis mirksiukas.gif
ilja
Po kiek laiko nuo daigų pasodinimo šiltnamyje galima jau laistyti diglėlių raugu? Bijau nudegint unsure.gif
mikuotukė
QUOTE(ilja @ 2009 06 01, 11:56)
Po kiek laiko nuo daigų pasodinimo šiltnamyje galima jau laistyti diglėlių raugu? Bijau nudegint unsure.gif
*

grynu raugu nereikia laistyti, skiesk santykiu 1:10 ir jau gali net daigelius tokiu skiediniu lieti mirksiukas.gif
ilja
QUOTE(mikuotuke @ 2009 06 01, 11:57)
grynu raugu nereikia laistyti, skiesk santykiu 1:10 ir jau gali net daigelius tokiu skiediniu lieti  mirksiukas.gif
*

Tai taip, skiestu laistysiu, tik bijojau paankstinti. Prieš kelias dienas tik daigus perkėliau į šiltnamį, noriu juos pastiprint. Beje, o tas raugas kiek ilgai gali stovėt? Galvoju kiek čia tų dilgėlių raut g.gif
mikuotukė
QUOTE(ilja @ 2009 06 01, 12:02)
Tai taip, skiestu laistysiu, tik bijojau paankstinti. Prieš kelias dienas tik daigus perkėliau į šiltnamį, noriu juos pastiprint. Beje, o tas raugas kiek ilgai gali stovėt? Galvoju kiek čia tų dilgėlių raut g.gif
*

hmm, dėl stovėjimo... aš tai visada nedaug pasidarau jo, kad iškart sunaudočiau, kai tik įrūgsta g.gif
o kaip kitos merginos naudoja? ilgai? kiek pasidarote?
Milka-Vanylka
QUOTE(mikuotuke @ 2009 06 01, 13:15)
hmm, dėl stovėjimo... aš tai visada nedaug pasidarau jo, kad iškart sunaudočiau, kai tik įrūgsta  g.gif
o kaip kitos merginos naudoja? ilgai? kiek pasidarote?
*

as turiu 60l backute nulaistau dadedu pripilu ir vel laustau g.gif kai vaikas atsigule i ligonine islaikiau kokias 3 savaites ir nieko.kazin ar tik man vienai,bet ju kvapas man primene kakos kvapa,o jei jau netycia imerki rankas tai nuplaut sunku.
žostautė
QUOTE(JUNIGEDA2 @ 2009 06 01, 12:28)
as turiu 60l backute nulaistau dadedu pripilu ir vel laustau g.gif kai vaikas atsigule i ligonine islaikiau kokias 3 savaites ir nieko.kazin ar tik man vienai,bet ju kvapas man primene kakos kvapa,o jei jau netycia imerki rankas tai nuplaut sunku.
*

Taip, kvapas tikrai toks. Manasis stovi jau belenkiek laiko, nes daugokai prisidariau savo mažam daržiukui. Bet naudoju, o kas jau jam gali nutikt...
Lewisia
Kalendoriuje skaičiau kad dildelių raugu netinka laistyti svogūnai,pupelės ir žirniai.
Antpilą gaminti mėdinėse statinėse(nenaudoti metalinių indų).
Casual
QUOTE(Lewisia @ 2009 06 02, 21:10)
Kalendoriuje skaičiau kad dildelių raugą gaminti mėdinėse statinėse(nenaudoti metalinių indų).
*

na cia jau tobulybes siekiancioms mirksiukas.gif gal kokie 3 metai kaip is metalinio uzraugimo indo lieju - nematau jokiu blogu padariniu schmoll.gif g.gif
*GREISI*
QUOTE(dooovile @ 2009 06 02, 21:36)
na cia jau tobulybes siekiancioms mirksiukas.gif  gal kokie 3 metai kaip is metalinio uzraugimo indo lieju - nematau jokiu blogu padariniu  schmoll.gif  g.gif
*

aš irgi.Sutinku,kad medis geriau ,bet deja tokios neturiu.
Mantilė
o didelėj statinėj raugiat ? gal pradžiai tiktų kibiras metalinis?
*GREISI*
QUOTE(Mantilė @ 2009 06 04, 13:42)
o didelėj statinėj raugiat ? gal pradžiai tiktų kibiras metalinis?
*

nu man kaip ant juoko būtų tokiam kiekiui pomidorų ir agurkų,nekalbant jau ir apie kitas daržoves.Bet aišku galit ir į kibirą.Kėkvienam pagal poreikius.
Mantilė
QUOTE(*GREISI* @ 2009 06 04, 13:48)
nu man kaip ant juoko būtų tokiam kiekiui pomidorų ir agurkų,nekalbant jau ir apie kitas daržoves.Bet aišku galit ir į kibirą.Kėkvienam pagal poreikius.
*

tikrai juokingai parašiau lotuliukas.gif jei matysiu ,kad patinka augaliukams traša-pirksiu statinę thumbup.gif
mikuotukė
Man užtenka pusės kibiriuko ax.gif pagal poreikius blush2.gif
Casual
QUOTE(mikuotuke @ 2009 06 04, 19:00)
Man užtenka pusės kibiriuko  ax.gif  pagal poreikius  blush2.gif
*

drinks_cheers.gif
pas mane didokas kibiras bet ir naudoju faktishkai vien shiltnamiui ax.gif
pumpocka
Na prisiskaiciau apie ta rauga.Ir as susigundziau,prisipyliau vandens didele backa ir priroviau dilgeliu.Atrodo kasdien skaitau sia tema,bet vistiek norisi paciai paklausti.
Ar reikia uzdengti ta backa? Kiek paru laikyti ta rauga,kad galetu lastyti?
Aciu 4u.gif
mikuotukė
QUOTE(pumpocka @ 2009 06 04, 20:51)
Na prisiskaiciau apie ta rauga.Ir as susigundziau,prisipyliau vandens didele backa ir priroviau dilgeliu.Atrodo kasdien skaitau sia tema,bet vistiek norisi paciai paklausti.
Ar reikia uzdengti ta backa?  Kiek paru laikyti ta rauga,kad galetu lastyti?
Aciu 4u.gif
*

Laikyk apie 10 dienų, kol pradės smirdėti gerai blink.gif biggrin.gif O dėl uždengimo... koks skirtumas, nežinau, aš tai nedengiu tongue.gif
blakstiena5
as uzsiraugiu kanele 13l nu man uztenka, nzn kaip jus darot, bet as skiedziu, po 0,7 stiklaini pilu i 10 l laistytuva smile.gif ir atskyrai kibira su karves meslu, jei pritruksta dilgeliu lieju su joms smile.gif bet va pamate draugas kokie mano pomidorai laistomi su cemeryciom, kaip as vadinu lotuliukas.gif sako gal tu nebeliek, jie isprotes, taip suskuto augt net grazu ziuret tik bijau kad nepadauginciau ir nebutu daugiau lapu nei vaisiu blush2.gif

nu bet smarve tu dilgeliu thumbup.gif tai karves meslas jau kvepia palyginus su joms lotuliukas.gif lotuliukas.gif
blakstiena5
Labiausiai paplitusios ligos ir profilaktika

* Tikroji miltligė - viršutinė lapų pusė apsitraukia balkšvai pilkomis apnašomis. Pažeidžia pupeles, žirnius, salierus, agurkus, ridikėlius, pomidorus. Profilaktika - beicuokite sėklas, sodinkite dideliu atstumu, daigus purkškite dirvinio asiūklio nuoviru.

* Netikroji miltligė - apatinė lapų pusė apsitraukia balkšvai pilkomis apnašomis, o viršutinėje pusėje atsiranda gelsvų dėmių. Pažeidžia kopūstus, žirnius, špinatus, svogūnus, salotas, bulves, agurkus, cukinijas, runkelius, lapinius runkelius - beicuokite sėklas, nupurkškite dirvinio asiūklio nuoviru.

* Rūdys - viršutinėje lapų pusėje atsiranda rudai oranžinių dėmių, apatinėje - susidaro geltonai oranžinės pūslelės. Pažeidžia pupeles, žirnius, salierus - beicuokite sėklas, laistydami stenkitės nesudrėkinti lapų, nupurkškite dirvinio asiūklio nuoviru, česnako antpilu.

* Kekerinis puvinys - ant lapų ir stiebų atsiranda rudų dėmių, o po to pasidengia pilkšvu pelėsiu ir supūva. Pažeidžia pupeles, žirnius, salotas, agurkus, pomidorus, cukinijas, svogūnus - tarp augalų turi būti dideli tarpai, saikingai tręškite, nupurkškite dirvinių asiūklio nuoviru.

* Lapų dėmėtligė - ant lapų, vaisių ir šaknų atsiranda rudų dėmių. Pažeidžia pupeles, žirnius, salierus, agurkus, runkelius, pomidorus - beicuokite sėklas, augalų nesodinkite arti vienas kito, daigus nupurkškite dirvinių asiūklių nuoviru.

* Fitoftorozė - iš pradžių rudos dėmės ant lapų, o po to - ant stiebų ir vaisių. Pažeidžia bulves, pomidorus - nupurkškite česnakų ar svogūnų antpilu arba dirvinių asiūklių nuoviru, apiberkite akmens miltais, pomidorus nupurkškite neriebiu pienu.

* Fuzarinis vytulys ir puvinys - augalai nuvysta, sunyksta, supūva stiebų pagrindas arba šaknys. Pažeidžia pomidorus, agurkus, cukinijas, žirnius, svogūnus, ridikus, ridikėlius - ligos pernešėjus (nematodus) baidykite medetkomis ir serenčiais.

* Verticilinis vytulys - augalai nuvysta ir sunyksta. Pažeidžia agurkus, cukinijas, saldžiąsias paprikas, baklažanus, pomidorus, ridikus, ridikėlius - tręškite nedaug azoto turinčiomis trąšomis, patręškite kalciu.

* Kryžmažiedžių šaknų gumbas - ant šaknų susiformuoja išaugos, augalai nebeauga. Pažeidžia kopūstus, ridikėlius, ridikus - keiskite auginimo vietą, į sodinimo vietą berkite jūros dumblių klinčių, laistykite dirvinių asiūklių nuoviru.

* Septoriozė - daigų ir jaunų augalų šaknys bei stiebai pajuoduoja ir sunyksta. Pažeidžia kopūstus, agurkus, cukinijas, pomidorus, salotas, morkas - beicuokite sėklas, netankiai susodinkite.

*GREISI*
http://www.organic.lt/lt/pages,id.155
mikuotukė
Greisi, paskaičius tavo nurodytą straipsnį prisiminiau - pernai, sausros metu, lyg nujausdama neravėjau piktžolių - žliūgių ypač, balandų, galinsogų. Ir mano daržovės tarp jų jautėsi kuo puikiausiai. O va kai sugalvojau nurauti, šiek tiek apleipo daržas schmoll.gif kartais ir piktolės pasitarnauja, sulaiko drėgmę, užkloja žemę mirksiukas.gif nes nemulčiuota pas mane ax.gif
merga
naujausiame laikraštyje:
DARŽAS+ SODAS + NAMAI
Yra daug patarimų apie raugus ir užpilus mirksiukas.gif
Milka-Vanylka
QUOTE(merga @ 2009 06 05, 12:59)
naujausiame laikraštyje:
DARŽAS+ SODAS + NAMAI
Yra daug patarimų apie raugus ir užpilus  mirksiukas.gif
*

gal perskaicius pasidalinsit informacija su mumis blush2.gif
*GREISI*
QUOTE(JUNIGEDA2 @ 2009 06 05, 12:07)
gal perskaicius pasidalinsit informacija su mumis blush2.gif
*

Skaičiau,bet ,kad čia visi tie receptai tikrai yra 4u.gif .Aš turiu ir pernykščius laikraščius,tai nieko naujo neparašo,tik tiek ,kad po ranka visada naujas leidinys.O aš visus žurnalus susipirkau doh.gif ,nors visada sakau,kad daugiau nebepirksiu.
*GREISI*
Biologinė kova su Kolorado vabalu

Gerai visiems pažįstamas bulvių ir pomidorų kenkėjas - Kolorado vabalas. Jeigu jo nesunaikinsime, augalai liks be lapų, styros vien nuogi stiebai. Klysta tie, kurie mano, kad tarp bulvių pasodintos pupeles, pupos ar medetkos atbaido vabalus. Bulves, pomidorus, baklažanus, papriką nuo minėtų vabalų tikrai apsaugos pelyno arba debesylo vandeninė ištrauka. Ruošiant pelyno ištrauką, kibirui vandens (10 l) reikės 2-3 kg karčiojo pelyno, 1-2 stiklinių pelenų ir 50 g ūkiško muilo drožlių (jos reikalingos tirpalo lipnumui pagerinti). Viską virinti 5 minutes. Gautą mišinį laikyti apie 2 valandas, kad prisitrauktų. Šia ištrauka augalus galima apdoroti 3 kartus. Beje, pelyno ištrauka efektyviai saugo kopūstus, svogūnus, česnakus nuo daugelio kenkėjų.

Debesylo ištraukai reikės 150-200 g debesylo susmulkintų šaknų, 10 l vandens. Ši mišinį virinti 5 minutes. Gautą nuovirą palikti vienai parai, kad prisitrauktų, tačiau svarbu išlaikyti jo kvapą, kuris pražūtingai veikia kolorado vabalą. Tad tirpalas virinamas ir vėliau laikomas inde su dangčiu. Beje, į šį tirpalą taip pat galima pridėti muilo drožlių (jos ištirpinamos atskirai ir įmaišomos prieš pat ištraukos naudojimą). Sudžiovintos debesylo šaknys savo insekticidinių savybių nepraranda 3 metus
*GREISI*
kas nepažiūrėjo puslapio.Kelias tas geltonas boružes esu pritrėškus blush2.gif .
Papildyta:
Boružės lerva iš arčiau
gosas
Nelabai turiu jau laiko skaityti visos temos bet kada jus sekat tema zinot ar buvo parasyta apie isvyrta pamidoru trunka kuriuo galima purksti medzius ir ne tik jei ne buvo kas seka temele atsakykit parasysiu receptuka jis thumbup.gif
blakstiena5
QUOTE(gosas @ 2009 06 05, 20:55)
Nelabai turiu jau laiko skaityti visos temos bet kada jus sekat tema zinot ar buvo parasyta apie isvyrta pamidoru trunka kuriuo galima purksti medzius ir ne tik jei ne buvo kas seka temele atsakykit parasysiu receptuka jis thumbup.gif
*

pora receptu yra su pomidorais, bet galit idet ir savo varianta, manau tikrai pravers 4u.gif

Papildyta:
NAUDINGIEJI SODO GYVŪNAI
Nei akimirksniu nesustoja gyvenimas sodyboje. Visi sodo gyventojai, o jų yra daugybė – kažkuo vis maitinasi.
Beje, vieni tai daro atvirai, viduryje baltos dienos, o kiti maisto ieško iškeliaudami tik vakare – sutemus. Beje, ne visi gyvūnai ir gyvena vienodai.
KURMIAI. Kurmių būstas yra erdvus, net su 2 galerijomis.
Viena galerija įrengta pagrindinės angos lygyje, o kita – mažoji, po pagrindine anga.
Į viršutinę galeriją veda 3 įėjimai, o į apatinę galeriją – 6.
Tad nekviestiems svečiams kurmius „namuose“ nėra taip lengva užklupti. Dar daugiau nuo pagrindinės angos – vėduoklės principu kurmiai į visas yra išsikasę dešimti angų ir angelių. Nekviestam „svečiui“ nėra taip lengva suvokti, kokiomis angelėmis kurmiai nubėgo. Vėliau visos angos sueina į pagrindinę angą, kuria kurmiai juda link „medžioklės“ plotų. Specialią angą kurmiai išsikasa link vandens telkinių, nes po gausių vaišių ir kurmiams norisi gerti, o ėda kurmiai vos ne nuolat. Per parą kurmiai gali suėsti tiek maisto, kiek ir patys sveria.
Kurmiai ėda sliekus, šliužus, įvairių rūšių vabalus su jų lervomis ir lėliukėmis.
Beje, kurmiai gali suėsti ne tik peles, driežus, bet net ir gyvates.
Į kurmių valdas patenka kiti kurmiai – šie gyviai susimuša iki mirties, o pralaimėjusįjį kurmiai taip pat be gailesčio suėda.
Rupūžių kurmiai neliečia. Kurmiai taip pat neėda ir augalinio maisto. Tiesa, kartais šiek tiek bulvių, burokėlių ar morkų prakanda, bet ne daugiau.
Pasak specialistų, kurmiai greičiau iš bado nugaiš, nei augaliniu maistu ims maitintis.
Be abejo, kurmių krūvelės ne ypač dekoratyviai atrodo darže ar žolės vejoje, tačiau su šiomis žemių krūvelėmis galima kartais susitaikyti, nes naudos sodams kurmiai taip pat atneša nemažai.
PAPRASTASIS KIRSTUKAS. Dirbamose žemėse, netoli žmonių buveinių, gyvena kurmių giminaičiai – paprastieji kirstukai. Jie – protingi, vikrūs, o taip pat kaip ir kurmiai beveik visada alkani. Per parą kirstukai suėda maisto, kuris sveria 2 kartus daugiau nei patys gyvūnai. Todėl paprastieji kirstukai ėda visa tai, ką tik gali suėsti, net ir savo giminaičius, jei šie atkeliauja į jų teritoriją. Tačiau net ir gaišdami iš bado paprastieji kirstukai neėda daržovių.
EŽIAI. Visiška priešingybė kurmiams. Šiuos gyvūnus vienija tik vienas bendras bruožas – pomėgis gyventi atsiskyrėlio gyvenimą.
Ežiai gyvena po krūmais. Beje, jie mėgsta ir dygesnius krūmus, po žagarų krūvomis.
Atsargų žiemai ežiai nekaupia, o per vasarą stengiasi užsiauginti kiek galima daugiau riebalų, kad miego metu pakaktų išgyventi ir nuo šalčio apsisaugoti.
Sakoma, kad ežiai yra patiklūs, todėl juos nėra sunku prisijaukinti.
Ežiai – naudingi sodybos gyviai.
Jei ežiams patiks gyventi Jūsų sodyboje, jie iš sodybos „išvalys“ vabalus, kurklius, mėšlavabalius, cikadas, šliužus, peles, o jei sodyboje atsiras gyvačių, žalčių ar driežų, tai ir šiuos gyvius suės.
Tiesa, ežiai gali ir paukščių lizdus su kiaušiniais ar išsiritusiais paukščiukais išardyti.
Beje, namuose ežiai peles sugeba išgaudyti greičiau nei katės, todėležių nevalia skriausti. (laikraštis „Daržas+Sodas+Namai“)
AUGALUS, KURIUOS PATARIAMA SODINTI ŠALIA ROŽIŲ:
1. paprastoji kraujažolė
2. kurpelė
3. šliaužiančioji vaisgina
4. svogūnas
5. geltonasis bobramunis
6. akvilegija
7. vaistinė medetka
8. krokas
9. plokščialapė zunda
10. ešolcija arba Kalifornietiška aguona
11. snieguolė
12. pelargonija
13. notrelė
14. levanda
15. lobelija
16. sausmedis
17. aguona
18. facelija
19. primulė
20. rudbekija
21. šliaužiančioji žiemė.
Šie augalai privilioja naudinguosius vabzdžius į sodybą. Vabzdžiai savo ruožtu privilioja į sodybą paukščius bei palaiko tinkamą balansą tarp naudingųjų vabzdžių ir kenkėjų bei natūraliai kontroliuoja amarų dauginimąsi.
RUPŪŽĖS. Teigiama, jog rupūžės suėda daug žalingųjų šliužų, tačiau svarbiausia, kad jos palaiko biologinės sistemos pusiausvyrą sodyboje.
Norėdami privilioti rupūžes, pavėsingose sodybos vietose iškaskite nedidels kūdras plokščiais krantais, kad čia pavasarį greičiau sušiltų vanduo.
Taip pat galima drėgnoje vietoje sudėti krūvą akmenų ar iš pavėsingos sandėlio pusės pamatų išimti bent vieną plytą.
Svarbiausia, kad vieta būtų pavėsinga ir drėgna.
Beje, akmenų krūvos gali tapti ir žiogų bei sraigių namais – gyvių, kurie suėda galybę uodelių lervų jūsų poilsiavietėje.
Taip pat manoma, jei iš atneštų rupužių ikrų išsiris rupužiukai, jie, paklusdami instinktui, jūsų sodą laikys ir savo namais.
Vasaros pradžioje ir net viduryje daugelyje smulkių vandens telkinių veisiasi milijonai buožgalvių, kuriuos galite atnešti ir š savo sodybą. Taip pat į savo sodybą atnešti ir suaugusią rupužę; gal jūsų sodyba ir jai patiks.
*GREISI*
Ar žiūrėjot meninį filmą Namai per Baltiją?Tad neverta pirkti cheminių trąšų,kai viskas po ranka.Čia ,tikmenka dalelytė,tačiau ja prisidedame prie žemės išsaugojimo.
blakstiena5
QUOTE(*GREISI* @ 2009 06 05, 22:55)
Ar žiūrėjot meninį filmą Namai per Baltiją?Tad neverta pirkti cheminių trąšų,kai viskas po ranka.Čia ,tikmenka dalelytė,tačiau ja prisidedame prie žemės išsaugojimo.
*

neziurejau blush2.gif
Casual
QUOTE(*GREISI* @ 2009 06 05, 22:55)
*

Ziurejom smile.gif ir vaikus privaloma tvarka prie tv susodinau filmo ziureti lotuliukas.gif

Kas patartu:
Is kur man gauti ezhiu i soda????? g.gif
merga
QUOTE(dooovile @ 2009 06 05, 23:37)
Ziurejom smile.gif ir vaikus privaloma tvarka prie tv susodinau filmo ziureti  lotuliukas.gif
Kas patartu:
Is kur man gauti ezhiu i soda?????  g.gif
*

Žiūrėjau.Ir padariau reziumė,kad pats baisiausias gamtos kenkėjas yra-žmogus verysad.gif
Galiu pasidalinti kurmiais-nupenėti,žvilgančiais kailiukais lotuliukas.gif doh.gif blush2.gif .O del ežių gausi važiuoti į mišką jų ieškoti ar į kokį kaimą kur yra mėšlynai biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(*GREISI* @ 2009 06 05, 13:49)
Skaičiau,bet ,kad čia visi tie receptai tikrai yra  4u.gif .Aš turiu ir pernykščius laikraščius,tai nieko naujo neparašo,tik tiek ,kad po ranka visada naujas leidinys.O aš visus žurnalus susipirkau  doh.gif ,nors visada sakau,kad daugiau nebepirksiu.
*

aga nebepirksi,aš tai beveik visus leidinius prenumeruoju doh.gif doh.gif doh.gif .Ir ne tik leidžiamus Lt biggrin.gif doh.gif fool.gif Esu potenciali geliamanė-maniakė lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.