Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Darželis balkone
Supermamų klubas > Mūsų namai > Flora
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
Tinaite
Maniskiai pomidorai dar mazi ir agurkai mazi,bet jau po truputi leidzia tikruosius lapelius smile.gif Tik vat uosvis(gyvenam kartu)vis dar saiposi is tokio mano darzo,sako,neaugs tau nei agurkai,nei moliugai nei zirniai.
Zirnius is pradziu auginau mazam indelyje,kol sutvirtejo,o dabar 10 cm gylio dezeje persodinau visus vienu metu isemusi is tu indeliu,nes saknims jau vietos nebuvo.Maniau,kad nusals,bet jie puikiai auga nestiklintam balkone,tik nakciai pridengiu plevele.
Reikes viska nufotografuoti.
Ir ridikeliai po truputi formuoja vaisius.
Tiesa,kai buvo sitie salciai,pomidorus ir agurkus laikiau kambaryje,nes net ir kitam stiklintam balkone buvo nakti salta.
Idomu bus paziureti pas jus visas kokiu derliu sulauksite smile.gif
Arven
Sia savaite mano mamos ridikeliai stikliniam siltnamyje nusalo. unsure.gif
*Keila*
Pagaliau jau savo pirmasias darzoves naudoju pagal paskirti biggrin.gif padariau saltibarscius su savo augintais krapais. Atrodo toks menkniekis, bet jau kaip malonu, kad savo uzauginta galiu valgyti
Shania
Jau valgom savo krapus, laukiam, kol paaugs bazilikai ir svoguniuku laiskai. Agurkai auga letai bet uztikrintai ax.gif dar laukiam bepasirodanciu spinatu rolleyes.gif
žostautė
QUOTE(aistulle2000 @ 2009 04 22, 13:43)
Pagaliau jau savo pirmasias darzoves naudoju pagal paskirti biggrin.gif  padariau saltibarscius su savo augintais krapais. Atrodo toks menkniekis, bet jau kaip malonu, kad savo uzauginta galiu valgyti
*

Geruma biggrin.gif Aš savo svogūnų laiškus jau vartoju kurį laiką smile.gif Šiandien perkrausčiau agurkus į lovelį ir išpikiavau dalį pomidorų smile.gif Kokia smaguma ima smile.gif
*Keila*
QUOTE(žostautė @ 2009 04 22, 14:20)
Geruma biggrin.gif Aš savo svogūnų laiškus jau vartoju kurį laiką smile.gif Šiandien perkrausčiau agurkus į lovelį ir išpikiavau dalį pomidorų smile.gif Kokia smaguma ima smile.gif
*

O man su svogunais kazko ne taip gavosi, nusipirkau turgelyje svoguniuku, tai tik vienas isleido laiskus, o kiti ne is vietos, tai visus ismeciau, o jie jau apacioj papuve buvo blink.gif , eiusiu nauju pirkti. Aha smagu, kai gali pats stebeti procesa, kai is mazos seklytes isauga kokia nors darzove. As tai ryt darbelio turesiu daug kai stalaza atves, tai darbuosiuos is peties biggrin.gif O jus agurkus lovelyje taip ir auginsit? Po kiek pasodinot i ji?
Ugniux
Labas,

mano svogūnų laiškus užpuolė kažkokie vabaliukai.... na, jų dar nedaug, bet vistiek nervina.... kaip kovoti????
Pomidorų daigeliai auga gražiai, tik tie, kur sėkloms daiginti skirtoje žemėje susodinti, tai visai neauga, jaučiu teks mest.. bet kol dar gyvi, nekyla ranka jų išmest...
Bazilikus persodinau jau į jiems skirtą vazonėlį, labai tikiuosi, kad jiems ten patiks.
Krapai kažkokie nusigandę ir kiek pablyškę.. Tai net nežinau, ką man su jais daryt..
Mergaitės, o mairūnus jūs labai išretinat?? Po kiek į vazonėlį sodinat??
Spungė
QUOTE(aistulle2000 @ 2009 04 22, 15:07)
O man su svogunais kazko ne taip gavosi, nusipirkau turgelyje svoguniuku, tai tik vienas isleido laiskus, o kiti ne is vietos, tai visus ismeciau, o jie jau apacioj papuve buvo blink.gif , eiusiu nauju pirkti. Aha smagu, kai gali pats stebeti procesa, kai is mazos seklytes isauga kokia nors darzove. As tai ryt darbelio turesiu daug kai stalaza atves, tai darbuosiuos is peties biggrin.gif O jus agurkus lovelyje taip ir auginsit? Po kiek pasodinot i ji?
*

agurkus persodinau po vieną į 5 litrų talpos vazonus ir vandens talpas. Neužteks kitaip vietos šaknims, pradės gelsti, leipti, neišmaitins vaisių, tai ir derliaus nebus. Tokiems augalams kaip pomidorai ir agurkai reikia erdvės.
*Keila*
QUOTE(mikuotuke @ 2009 04 22, 17:27)
agurkus persodinau po vieną į 5 litrų talpos vazonus ir vandens talpas. Neužteks kitaip vietos šaknims, pradės gelsti, leipti, neišmaitins vaisių, tai ir derliaus nebus. Tokiems augalams kaip pomidorai ir agurkai reikia erdvės.
*

As irgi persodinsiu i 5 litru butelius po viena, bet galvojau kaip Zostaute darys? g.gif
žostautė
QUOTE(aistulle2000 @ 2009 04 22, 17:35)
As irgi persodinsiu i 5 litru butelius po viena, bet galvojau kaip Zostaute darys? g.gif
*

Metriniame lovelyje - trys agurkai. Tikrai nesiruošiu apsikraut nupjautais bambaliais ir dar balažin kuo schmoll.gif Turgun su agurkais nei su pomidorais neplanuoju eit, kiek užaugs, tiek bus gana mirksiukas.gif
marimacho
sveikos, merginos 4u.gif

o kada jau sodinsit agurkus ir pomidorus i jau jiems skirtas vietas? as vis dar kankinu mazuose indeliuose kambary, nes balkone dar per salta per nakti isnesti, tai galvojau persodinti i vazonus tik tada kai jau galesiu isnesti i balkona, nes namie neturesiu vietos kur juos sukraut doh.gif bet kazin ar jie ilgai gyvens tuose mazuose indeliuose doh.gif

kada jau bus galima isnesti agurkus ir pomidorus po visam i balkona? g.gif
Arven
Gal turit ideju, kokie prieskoniai ar gelytes yra sliauziancios, svyrancios, smulkiai zydi ir auga neaukstos (pora cm)? Noriu apsodint aplink zemuoges ir braskes loveliuose, kad per krastus svirtu... Manau butu grazu. rolleyes.gif
Dzhine
Pomidorus ir įvairius dalykus dar augina štai taip: bigsmile.gif
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
ooo
visai noreciau tokio akvariumo su pomidorais thumbup.gif
o as vakar vakare iejau i savo "siltnami" paziuret gal kartais dygsta koks augaliukas, ka savaitgali pasejau - ogi ziuriu, zeme lovely kazkaip keistai iskilnota - pakrapstau ja - ogi nerealiai daug ridikeliu ir salotu pridyge thumbup.gif tik per tankiai susejau, teks retinti blush2.gif nu bet nesitikejau kad taip greit sudygs - ridikeliai jau 3 cm ilgio daigiukai ax.gif
InDovi
QUOTE(Dzhine @ 2009 04 22, 18:26)
Pomidorus ir įvairius dalykus dar augina štai taip:  bigsmile.gif

oho! fantastiskai atrodo biggrin.gif bet balkone tai nerizikuociau tokiom grozybem apsikraut blush2.gif

As irgi agurkus loveliuose auginu, Ziviva man padovanojo jau sudygusiu karnisoniuku - tai auga ir vargo nemato, pumpurelius krauna wub.gif
Pomidorai vazonuose augs, juk ir yra parasyta, kad vazoniniai pomidorai - tikrai nemanau, kad jiems reiktu didziausiu talpu... cia mano nuomone unsure.gif

Pas mane viskas balkone (istiklintam) ir agurkai, ir pomidorai nakvoja. Tfu tfu, nesusalo rolleyes.gif
alfa159
Vakar su vaikais i balkoninius lovelius zirniu pasodinom. Ziuresim, kas gausis. g.gif
milereta
QUOTE(alfa159 @ 2009 04 23, 10:18)
Vakar su vaikais i balkoninius lovelius zirniu pasodinom. Ziuresim, kas gausis.  g.gif
*

Puikiai augs. Mes pernai taip auginom.
Tinaite
Is mano zinomu mazaugiu,svyranciu prieskoniu yra vaistinis ciobrelis.Juos siulo auginti ir alpinariumuose.Pas mane jie puikiai augo mazame,zemame,plastikiniame indelyje ir labai graziai sviro zemyn ir zydejo smulkiais,rausvais ziedeliais.Prieziuros beveik nereikia.Daugiameciai.
Arven
QUOTE(milereta @ 2009 04 23, 10:23)
Puikiai augs. Mes pernai taip auginom.
*

O ir zirniu sulauket? Ar tik tusciai perzydejo?
Tinaite
Tikiuosi ir as zirniu sulaukti smile.gif
Vat su ridikeliais vargas,jiems turbut reikia gilaus indo.Bet vistiek nelabai supratau kaip jie cia pas mane auga.Vienam indelyje nuo margarino,jau augina vaisius,o kitam inde(gana giliam)-istyso,tai teko rauti laukan ir seti is naujo.Turbut jiems patinka kai buna erdvu ir daug zemes ir dar saulute pasildo.Si kart bandau auginti nestiklintam balkone.Tikiuosi,kad uzaugs.
Spungė
QUOTE(Tinaite @ 2009 04 24, 14:29)
Is mano zinomu mazaugiu,svyranciu prieskoniu yra vaistinis ciobrelis.Juos siulo auginti ir alpinariumuose.Pas mane jie puikiai augo mazame,zemame,plastikiniame indelyje ir labai graziai sviro zemyn ir zydejo smulkiais,rausvais ziedeliais.Prieziuros beveik nereikia.Daugiameciai.
*

taigi, o kodėl gi neauginus? sėklų turiu, saulutę jie mėgsta, tai kodėl nesėju doh.gif lotuliukas.gif
juk žiemai liks vaistažolių daug wub.gif
Spungė
Įdomu, mūsų pomidorai bus tokio dydžio, ar didesni?

http://images.google.com/imgres?imgurl=htt...VIMKD_Abu_czMCQ

g.gif g.gif g.gif
Spungė
kai kurie nemažai augalų augina aukštyn kojom, tai čia radau anglų kalba patarimus, kaip tokiu būdu auginti pomidorus lotuliukas.gif
tiesą sakant, man tai nepriimtina, bet gal kam nors iš jūsų patiks toks būdas mirksiukas.gif ax.gif

http://www.howdididoit.com/home-garden/how...-tomato-plants/

4u.gif
*Keila*
QUOTE(mikuotuke @ 2009 04 25, 15:53)
Įdomu, mūsų pomidorai bus tokio dydžio, ar didesni?

http://images.google.com/imgres?imgurl=htt...VIMKD_Abu_czMCQ
g.gif  g.gif  g.gif
*

Tikriausiai bus tokie g.gif

As siandien vaziavau i Bangini i Senukus kai ko nusipirkti, tai ne, butinai reikejo kazkokiai sodininku mugej buti doh.gif . Tai pirmu taikymu nulekiau ziureti ka pardavineja, kokius sodinukus. Akys raibo nuo geliu grazumo, medziu ivairiausiu. Tai nusipirkau 5 vienetus remontatiniu zemuogiu sodinuku, nes man visiskai neisdygo, o kurios ir isdygo tai numiro. O paskui zinoma tiesiai i Senukus, vazonu zemuogems pirkti. Bet esu patenkinta, o V eilini karta infarkta gaus lotuliukas.gif
milereta
QUOTE(Arven @ 2009 04 24, 15:40)
O ir zirniu sulauket? Ar tik tusciai perzydejo?
*

Buvo ir žirnių. smile.gif
Spungė
Jau kaip saulė balkone kepina blink.gif kažin, agurkai ištvers ateinančius didžiuosius vasaros karščius g.gif
dar jaučiu, kad surizikuosiu ir lovelyje auginsiu mangoldų - lapinių runkelių, nes labai barščiukų norisi essen.gif
ooo
as zinokit turiu tikra nesibaigiancio dziaugsmo saltini thumbup.gif
ridikeliai ir salotos auga super - per savaitgali nuostabiai vijoklines sparagines pupeles sudygo, laiskiniai svogunai dar, krapai ir bazilikai, dar laukiu petrazoliu ir sakaiu jau laikas nasturtas seti ax.gif
nu bet kiekvienas daigelis man tiek dziaugsmo suteikia, kad negaliu apsakyt ax.gif blush2.gif biggrin.gif
vassara
QUOTE(ooo @ 2009 04 27, 09:51)
as zinokit turiu tikra nesibaigiancio dziaugsmo saltini  thumbup.gif
ridikeliai ir salotos auga super - per savaitgali nuostabiai vijoklines sparagines pupeles sudygo, laiskiniai svogunai dar, krapai ir bazilikai, dar laukiu petrazoliu ir sakaiu jau laikas nasturtas seti  ax.gif
nu bet kiekvienas daigelis man tiek dziaugsmo suteikia, kad negaliu apsakyt  ax.gif  blush2.gif  biggrin.gif
*

thumbup.gif labai smagu bigsmile.gif
pas mane taip pat bujoja salotos tik va su ridikeliais nezinau kas bus, turbut tik lapus valgysim hihihi.gif
as jau vakar i sriuba pasiskabiau krapu ir laiskiniu svogunu rolleyes.gif biggrin.gif
Spungė
QUOTE(ooo @ 2009 04 27, 09:51)
as zinokit turiu tikra nesibaigiancio dziaugsmo saltini  thumbup.gif
ridikeliai ir salotos auga super - per savaitgali nuostabiai vijoklines sparagines pupeles sudygo, laiskiniai svogunai dar, krapai ir bazilikai, dar laukiu petrazoliu ir sakaiu jau laikas nasturtas seti  ax.gif
nu bet kiekvienas daigelis man tiek dziaugsmo suteikia, kad negaliu apsakyt  ax.gif  blush2.gif  biggrin.gif
*

Nasturtos į lauką sėjamos gegužės pradžioje, tad balkone joms jau tikrai metas dygti mirksiukas.gif sėk, labai gražiai pražys rolleyes.gif
Papildyta:
Beje, yra žurnalų "moters savaitgalio patarimai" atskira serija - leidinys AUGALŲ PRIEŽIŪRA.
Naujame "augalų priežiūros" žurnale (nr.2) yra visas geras straipsnis apie BALKONININKYSTĘ bigsmile.gif thumbup.gif Pasirodo, tai vos ne atskira ūkininkavimo mini šaka lotuliukas.gif
ooo
QUOTE(vassara @ 2009 04 27, 10:14)
thumbup.gif labai smagu  bigsmile.gif
pas mane taip pat bujoja salotos tik va su ridikeliais nezinau kas bus, turbut tik lapus valgysim hihihi.gif
as jau vakar i sriuba pasiskabiau krapu ir laiskiniu svogunu  rolleyes.gif  biggrin.gif
*

as anksciau kur buvau is nojaus seklu pasisejus, tai niekas nesudygo - tik dvi petruskes doh.gif teko set is naujko - per savaite viskas thumbup.gif

QUOTE(mikuotuke @ 2009 04 27, 10:54)
Nasturtos į lauką sėjamos gegužės pradžioje, tad balkone joms jau tikrai metas dygti  mirksiukas.gif  sėk, labai gražiai pražys  rolleyes.gif
Papildyta:
Beje, yra žurnalų "moters savaitgalio patarimai" atskira serija - leidinys AUGALŲ PRIEŽIŪRA.
Naujame "augalų priežiūros" žurnale (nr.2) yra visas geras straipsnis apie BALKONININKYSTĘ  bigsmile.gif  thumbup.gif  Pasirodo, tai vos ne atskira ūkininkavimo mini šaka  lotuliukas.gif
*

mano balkonas nestiklintas, tai labai neskubu su nasturtom ax.gif
o vat apie balkoninkyste tai esu girdejusi biggrin.gif
Tessa_i.p.
Kaip smagu, kad mūsų darželiai gražiai auga thumbup.gif

Aš jau nuo šeštadienio apgyvendinau nestiklintam balkone pomidorus, paprikas ir žemuoges. Kol kas viskas gerai auga, tik vakar toks nemažas vėjas buvo, tai stipiai pleveno mano pomidorų lapeliai biggrin.gif
InDovi
As irgi dziaugiuos keikvienu lapeliu! visiems vis rodau blush2.gif

pas mane jau prazydo zemuoge! as ju is sodo issikasiau ir namie auginu, viduj ir balkone, daug ziedeliu bus thumbup.gif

is savo darzo dar tik salotomis vaisinausi, nes krapai ir petrazoles dar miniatiuriniai biggrin.gif
žostautė
QUOTE(InDovi @ 2009 04 27, 11:47)
As irgi dziaugiuos keikvienu lapeliu! visiems vis rodau  blush2.gif

pas mane jau prazydo zemuoge! as ju is sodo issikasiau ir namie auginu, viduj ir balkone, daug ziedeliu bus  thumbup.gif

is savo darzo dar tik salotomis vaisinausi, nes krapai ir petrazoles dar miniatiuriniai  biggrin.gif
*

Aš tai žemuogių ir pasisėjus turiu, ir pasodinau iš Regillos keletą. Žiūrėsim, ar kas gero gausis smile.gif
InDovi
QUOTE(žostautė @ 2009 04 27, 11:50)
Aš tai žemuogių ir pasisėjus turiu, ir pasodinau iš Regillos keletą. Žiūrėsim, ar kas gero gausis smile.gif
*

as irgi sejau zemuoges, bet jos tooookios mazutes dar, ant lapeliu vos faktura matosi. O jau visa menesi auga! jauciu siemet is ju uogu dar nebus smile.gif
Spungė
Mergaitės, kas turite paprastų agurkų daigelių (ne kornišonų) Kaune? Gal dar ir veislę prisimintumėt ax.gif Porą paimčiau. žinoma, ne dykai. Jei galima, norėtųsi kuo skubiau blush2.gif
Spungė
mergaitės ax.gif tai niekas man nepagelbės ax.gif bet dabar vėloka agurkus sėti turbūt g.gif juolab, kad poros tereikia g.gif
o gal surizikuosiu unsure.gif
satanele
QUOTE(mikuotuke @ 2009 04 27, 10:54)
Nasturtos į lauką sėjamos gegužės pradžioje, tad balkone joms jau tikrai metas dygti  mirksiukas.gif  sėk, labai gražiai pražys  rolleyes.gif
Papildyta:
Naujame "augalų priežiūros" žurnale (nr.2) yra visas geras straipsnis apie BALKONININKYSTĘ  bigsmile.gif  thumbup.gif  Pasirodo, tai vos ne atskira ūkininkavimo mini šaka  lotuliukas.gif
*

Sejau as nasturtas ,pakelyje ju buvo penkios ,sudygo viena g.gif
Jūržolė
QUOTE(mikuotuke @ 2009 04 28, 09:50)
mergaitės  ax.gif  tai niekas man nepagelbės  ax.gif  bet dabar vėloka agurkus sėti turbūt  g.gif  juolab, kad poros tereikia  g.gif
o gal surizikuosiu  unsure.gif
*

Aš galvočiau, kad visai ne per vėlu sėti agurkus, mano dar taip pat neišdygę. Kai šalta ir trūksta šviesos agurkai prastai auga, o kai šilta ir šviesu jie sparčiai auga ir pasivija anksčiau pasėtus.
Tik va mano laiškiniai svogūnai visai nenori augti ant palangės, persodinsiu aš juos į šiltnamį.
Spungė
QUOTE(Jūržolė @ 2009 04 28, 11:30)
Aš galvočiau, kad visai ne per vėlu sėti agurkus, mano dar taip pat neišdygę. Kai šalta ir trūksta šviesos agurkai prastai auga, o kai šilta ir šviesu jie sparčiai auga ir pasivija anksčiau pasėtus.
Tik va mano laiškiniai svogūnai visai nenori augti ant palangės, persodinsiu aš juos į šiltnamį.
*

Ačiū, einu sėti mirksiukas.gif 4u.gif
ooo
QUOTE(satanele @ 2009 04 28, 11:02)
Sejau as nasturtas ,pakelyje ju buvo penkios ,sudygo viena g.gif
*

as turiu 5 rusiu nasturtu, tai kazkurios vistiek sudygs ax.gif susesiu visas seklas - jei isgygs per tankaii ,tai praretinsiu ax.gif
vijoklines neistveriau ir jau sukisau i zeme - trecdalis jau sudygo, kitu laukiu daigeliu islendant ax.gif
Spungė
QUOTE(ooo @ 2009 04 28, 14:03)
as turiu 5 rusiu nasturtu, tai kazkurios vistiek sudygs  ax.gif  susesiu visas seklas - jei isgygs per tankaii ,tai praretinsiu  ax.gif
vijoklines neistveriau ir jau sukisau i zeme - trecdalis jau sudygo, kitu laukiu daigeliu islendant  ax.gif
*

atsiprašau už neišmanymą - būna vijoklinių ir ne? blink.gif bigsmile.gif
ooo
QUOTE(mikuotuke @ 2009 04 28, 14:11)
atsiprašau už neišmanymą - būna vijoklinių ir ne?  blink.gif  bigsmile.gif
*

mano turimos nasturtos jei tiket uzrasais ant pakeliu - nuo 20 cm iki 3 m biggrin.gif
zalioj stotelej maciau geltonu karpytalapiu vijokliniu ir tokiu bordo didziaziedziu vijokliniu, dar spalvoto misinio apie 40 cm ilgio, nojaus seklu buvo irgi 30-40 cm ivairiaspalviu ir dar Dileta ar kaip ten vadinasi tokiu pasigarbanojusiu sviesiu nusipirkusi turiu ir dar vokisku kazkokiu veisliniu 40 cm ilgio turiu is ermitazo nugriebusi ax.gif
zodziu, uznese mane ant nasturtu biggrin.gif
viena momenta pagalvojau, kad ne toj temoj rasau, bet kadangi nasturtu ziedai salotoms naudojasi, o seklos kaip prieskoniai gaminant ir konservavimui tinka, tai i tema biggrin.gif

va ka seklos.lt turi
http://www.seklos.lt/index.php?id=673
http://www.seklos.lt/index.php?id=754
http://www.seklos.lt/index.php?id=1234
o kur dar kitos firmos...
Tinaite
Ir ne tik kaip vaistazoles sunaudosi,bet ir prieskoniams smile.gif
Spungė
QUOTE(ooo @ 2009 04 28, 14:17)
mano turimos nasturtos jei tiket uzrasais ant pakeliu - nuo 20 cm iki 3 m  biggrin.gif
zalioj stotelej maciau geltonu karpytalapiu vijokliniu ir tokiu bordo didziaziedziu vijokliniu, dar spalvoto misinio apie 40 cm ilgio, nojaus seklu buvo irgi 30-40 cm ivairiaspalviu ir dar Dileta ar kaip ten vadinasi tokiu pasigarbanojusiu sviesiu nusipirkusi turiu ir dar vokisku kazkokiu veisliniu 40 cm ilgio turiu is ermitazo nugriebusi  ax.gif
zodziu, uznese mane ant nasturtu  biggrin.gif
viena momenta pagalvojau, kad ne toj temoj rasau, bet kadangi nasturtu ziedai salotoms naudojasi, o seklos kaip prieskoniai gaminant ir konservavimui tinka, tai i tema  biggrin.gif

va ka seklos.lt turi
http://www.seklos.lt/index.php?id=673
http://www.seklos.lt/index.php?id=754
http://www.seklos.lt/index.php?id=1234
o kur dar kitos firmos...
*

va, aš golden king ir didžiųjų esu pasisėjusi. Su golden king aišku - neaukštos bus, o didžiosios - mišinys, tai neaišku, kas čia auga pas mane lotuliukas.gif

beje, ar žinojote, kad jauni nasturtų vaisiai gali būti marinuojami kaip kaparėliai? mirksiukas.gif Tad rašome tikrai į temą, nes šos gėlės labai universalios thumbup.gif o lapai sutrinti dedami ant sumušimų,mėlynių, ištinimų - gelbsti mirksiukas.gif
InDovi
QUOTE(mikuotuke @ 2009 04 29, 10:05)
va, aš golden king ir didžiųjų esu pasisėjusi. Su golden king aišku - neaukštos bus, o didžiosios - mišinys, tai neaišku, kas čia auga pas mane  lotuliukas.gif

beje, ar žinojote, kad jauni nasturtų vaisiai gali būti marinuojami kaip kaparėliai?  mirksiukas.gif  Tad rašome tikrai į temą, nes šos gėlės labai universalios  thumbup.gif  o lapai sutrinti dedami ant sumušimų,mėlynių, ištinimų - gelbsti  mirksiukas.gif
*

man cia naujiena thumbup.gif tikriausiai mano darzelis dar padides, lyg dar man maza butu lotuliukas.gif

kas galetu man apie zemuoges paaiskint? pas mane zydi, sakau teciui, jei zydi, tai bus uoga - o jis man - jei apsidulkins bus... tai kaip yra? smile.gif nes is to ziedelio jau darosi uogyte (kazkas panasaus), o pas mane bute ant palanges jos...
ooo
QUOTE(mikuotuke @ 2009 04 29, 10:05)
va, aš golden king ir didžiųjų esu pasisėjusi. Su golden king aišku - neaukštos bus, o didžiosios - mišinys, tai neaišku, kas čia auga pas mane  lotuliukas.gif

beje, ar žinojote, kad jauni nasturtų vaisiai gali būti marinuojami kaip kaparėliai?  mirksiukas.gif  Tad rašome tikrai į temą, nes šos gėlės labai universalios  thumbup.gif  o lapai sutrinti dedami ant sumušimų,mėlynių, ištinimų - gelbsti  mirksiukas.gif
*

misinys irgi nedideles - turejus tai zinau ax.gif
apie nasturtu naudojima maistui

Janina ZVONKUVIENĖ2006-10-19
Krapų vainikas su nasturtų žiedais

Nevalgėte nasturtų ir nepynėte vainikėlio iš krapų želmenų? Tai tikriausiai esate iš... Lietuvos. Kituose kraštuose tai nebūtų naujiena.
Jei, eidami į svečius, vietoj importinės rožės dovanų nunešite krapų vainikėlį, papuoštą nasturtų žiedais, – padarysite puikų siurprizą. Vainikėliui nuvytus, nereikės jo išmesti, jį bus galima... suvartoti. Beje, šviežią valgyti dar labiau tiks.
Nasturtų žiedai – elegantiškos formos. Šios gėlės žavi ne tik grožiu, jos yra puikus prieskonis, net vaistas. Čia visai pritinka ir jauni krapai - kaip puošnus žalumynas. Tą nesunku pastebėti kiekvienam.
Nasturtų žiedai – ypatingi savo forma. Ir lapai išskirtiniai. Nesupykite, tegu nebūna per šiurkštu pasakyti, kad viskas tinka maistui.
Nasturta yra gaiviai kartoko skonio, turi ir gerų vaistinių - antibiotinių - savybių. Šviežios žalios nasturtų sėklos kai kuriuose kraštuose yra mėgstamas prieskonis į įvairius marinatus bei kai kuriems mėsos patiekalams. Atsargoms jas marinuoja į mažus stiklainiukus.
Ne vėlu apie tai kalbėti. Gamta, šiemet vėlinusi mums dovanoti pavasarį, skolą atiduoda rudenį: oras ilgai laikėsi šiltas, net pavasarinės gėlės bando žydėti. Tarsi įgavusios antrą kvėpavimą darželiuose, padaržėse suklestėjo nasturtos – jos žydi, vešliai voliojasi, plačiai draikosi jau žiemoti ruošiamose lysvėse. Patyrusios žolininkės sako, kad nasturtą, kol ji tebežydi, vaisius tebemezga, reikia išrauti su visomis jos padraikomis ir pakabinti saulės nepasiekiamoje pastogėje šaknimis į viršų. Kai išdžius, bus puikus vaistas nuo plaučių ligų.
Visame nasturtos augale yra daug vitamino C, ypač jaunuose lapuose. Jie tinka salotoms, čia dera ir žali krapai – kaip prieskonis. Šių augalų draugystė tiesiog žavi.
Nasturta - šiek tiek įsivaizdinanti gėlė, nes ji kilusi iš šiltųjų kraštų, kur tropinis klimatas – iš Pietų Amerikos. Jos lepumas iki šiol pastebimas – vešliai auga tik „skaniai maitinama“ ir šiltai laikoma. O kai visko gauna, tai ir išsidraiko plačiai, vis didesnį žemės plotą užkloja apvalainais lapais, o žiedų žvilgsnį dažnokai slepia po elegantiškais jų skėčiais.
Papildyta:
Nasturtų salotos

Gūžį salotų (na tų, mum įprastų ), gerai nuplovę, padalinkite į lapus, sumaišykite su šešiais smulkiai supjaustytais nasturtos lapais. Sumaišykite indelyje du šaukštus aliejaus su dviem šaukštais 6 proc. acto ir pašlakstykite šituo užpilu salotas (aš tai salotų lapus suplėšydavau, nes labai jau nepatogu man valgyti tuos "cielus", o tuos nasturtų lapus tai reikia labai smulkiai susmulkyti, nes skonis stiprus ). Salotas, jei norite, papuoškite keliais nasturtų žiedais, skanaus

Na, dar paminėsiu, kad "patiekalai iš mums įprastų nasturtų turi gydomųjų savybių, ypač esant medžiagų apykaitos sutrikimams senatvėje; jos naudingos ir sergantiems ateroskleroze. Neveltui italai tvirtina, kad Romos kardinolai kasdien valgo nasturtų salotas...

Jei aplink mūsų namus augtų vien tik nasturtos, mums nebūtų pavojaus susirgti skorbutu - mat jų lapuose ir žieduose yra net dukart daugiau vitamino C nei juoduosiuose serbentuose. Naujojoje Zelandijoje iš žalių nasturtų lapų net gaminamas vitamino C ekstraktas. Nasturtose taip pat daug fitoncidų (šito žodžio nesuprantu... ) ir provitamino - karotino."
gundez
Va cia radau isvardintus augalus ir kokiems balkonams tinka:

http://www.sodospalvos.lt/Kuriame_sodyba-3...inimo_galimybes
Spungė
fitoncidai – lakios apsauginės medžiagos. Jas išskiria augalai. Fitoncidai sugeba slopinti bakterijų, grybelių ir pirmuonių augimą arba net sunaikina juos. Tos medžiagos reikalingos patiems augalams apsisaugoti, bet jie fitoncidais pasidalija su žmonėmis.

google visagalis ax.gif
ooo
QUOTE(gundez @ 2009 04 29, 12:18)
Va cia radau isvardintus augalus ir kokiems balkonams tinka:

http://www.sodospalvos.lt/Kuriame_sodyba-3...inimo_galimybes
*

apie balkono grozius - kitoje temoje - sioje apie praktini balkonu augmenijos panaudojima - valgyma biggrin.gif
Spungė
QUOTE(ooo @ 2009 04 29, 12:20)
apie balkono grozius - kitoje temoje - sioje apie praktini balkonu augmenijos panaudojima - valgyma  biggrin.gif
*

Aha drinks_cheers.gif o kadangi nasturtos labai valgomos, kaip išsiaiškinom, tai mes į temą pliurpiam lotuliukas.gif
dar papildysiu - pvz pauostyk nasturtos lapą, jo kvape bus šiek tiek išskiriamų fitoncidų. O jį sutrynus, jų išsiskirs kur kas daugiau.
(močiutė pasakojo, kad kai mažutė buvau,gal vos 4 metukų, močiutei užsigavus, bėgau į darželį, skyniau nasturtos lapą, tryniau ir dėjau ant skaudamos vietos močiutei. Jai tik akys iš nuostabos iššoko, nes niekas nesakė, kad jos gydo ar kaip lotuliukas.gif )

tiesa, dėl vaisių marinavimo kaip kaparėlių- nasturtos turi aitrų skonį, tai nereikia kažko ypatingo tikėtis, bet kad sveika, tai tikrai thumbup.gif
ooo, labai gerą straipsnį radai mirksiukas.gif drinks_cheers.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.