Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Namo aplinka
Supermamų klubas > Mūsų namai > Flora
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
DeeDee

Ankstesnių temų sąrašas

user posted image

Akims paganyt ir idėjų pasisemt - Sodai - atgaiva akims

Internetiniai fotoalbumai - DUK, kaip patalpinti foto temoje neturint pakankamo kiekio žinučių.

Kuriančios svajonių sodus - tema, kurioje plepam ne į temą
jolaxus
ir vėl jubiliejus sokiai.gif
jau 40 tema, nieko sau kalbos liejasi neužstrigdamos bigsmile.gif
Tina*
O koks jaukus vaizdelis temos pradzioje, taip ir noris atsidurt toje nuotraukoje smile.gif
spyglis2
labas 4u.gif
nesu augalų žinovė ir mylėtoja, bet taip susiklostė, kad įsigijom namą, ir šiemet jau reikia pradėt rūpintis aplinka, todėl prašau patarimo ax.gif užmačiau labai gražių žemaūgių lelijų pirkti ir pagalvojau, kad būtų labai gražu jas į didelį vazoną pasodinti ir ant pievos pastatyt g.gif kažin ar verta tai daryt? man lyg ir prašytųsi kažkokio dar augaliuko šalia į tą vazoną, tai kas tada dėrėtų šalia tų žemų lelijų (ten baltos)? ačiū už patarimus ax.gif
jolaxus
QUOTE(spyglis2 @ 2009 03 19, 09:57)
labas 4u.gif
nesu augalų žinovė ir mylėtoja, bet taip susiklostė, kad įsigijom namą, ir šiemet jau reikia pradėt rūpintis aplinka, todėl prašau patarimo  ax.gif užmačiau labai gražių žemaūgių lelijų pirkti ir pagalvojau, kad būtų labai gražu jas į didelį vazoną pasodinti ir ant pievos pastatyt  g.gif kažin ar verta tai daryt? man lyg ir prašytųsi kažkokio dar augaliuko šalia į tą vazoną, tai kas tada dėrėtų šalia tų žemų lelijų (ten baltos)? ačiū už patarimus ax.gif
*

manyčiau, kad geriau tokiu atveju derinti kelis vazonus su skirtingai augalais. Vien todėl, kad lelijoms nužydėjus nelabai norėsi tų stiebų demonstruoti, tokiu atveju galėtum juos patraukti iš eterio. smile.gif
O jei apskritai galvoti apie puošimą vazonais, tai gal geriau rinktis vienmetes gėles - jos žydi praktiškai visą sezoną ir mažiau galvos skausmo dėl dekoratyvumo praradimo, kas būdinga daugiametėms ar svogūninėms.
spyglis2
QUOTE(jolaxus @ 2009 03 19, 09:04)
manyčiau, kad geriau tokiu atveju derinti kelis vazonus su skirtingai augalais. Vien todėl, kad lelijoms nužydėjus nelabai norėsi tų stiebų demonstruoti, tokiu atveju galėtum juos patraukti iš eterio. smile.gif
O jei apskritai galvoti apie puošimą vazonais, tai gal geriau rinktis vienmetes gėles - jos žydi praktiškai visą sezoną ir mažiau galvos skausmo dėl dekoratyvumo praradimo, kas būdinga daugiametėms ar svogūninėms.
*

su viskuo sutinku, bet:
1. neturiu žalio supratimo ką su kuo derinti... blush2.gif kokios gėlės tarpusavy gražiai atrodo, nežinau kada kokios žydi...
2. kol kas negyvenam ten, nuvažiuosiu geriausiu atveju kartą du į savaitę, taip, kad priežiūros irgi daug negalėsiu skirti blush2.gif todėl reikia mažiau lepių gėlių...
žinau iš anytos, kad petunijos nors ir gražu, bet labai lepios, bijo smarkaus lietaus ir vėjo g.gif mačiau kaip ji cackinasi su jom kaip su mažais vaikais... g.gif
3. gal tada kaip pradedančiai kažką patarsit nuo ko pradėt ax.gif
Streamy
QUOTE(spyglis2 @ 2009 03 19, 10:16)
su viskuo sutinku, bet:
1. neturiu žalio supratimo ką su kuo derinti...  blush2.gif kokios gėlės tarpusavy gražiai atrodo, nežinau kada kokios žydi...
2. kol kas negyvenam ten, nuvažiuosiu geriausiu atveju kartą du į savaitę, taip, kad priežiūros irgi daug negalėsiu skirti  blush2.gif todėl reikia mažiau lepių gėlių...
žinau iš anytos, kad petunijos nors ir gražu, bet labai lepios, bijo smarkaus lietaus ir vėjo  g.gif mačiau kaip ji cackinasi su jom kaip su mažais vaikais... g.gif
3. gal tada kaip pradedančiai kažką patarsit nuo ko pradėt  ax.gif
*

Begonijos arba pelargonijos, su jomis tikrai nera tiek vargo kaip su petunijomis ir labai graziai atrodo ir vienos ir kitos.

Labas rytas visoms 4u.gif
spyglis2
QUOTE(aistejukas @ 2009 03 19, 09:21)
Begonijos arba pelargonijos, su jomis tikrai nera tiek vargo kaip su petunijomis ir labai graziai atrodo ir vienos ir kitos.

Labas rytas visoms 4u.gif
*

pelargonijos atkrenta - negaliu jų pakęsti schmoll.gif blush2.gif
begonijos gražu ax.gif
Streamy
QUOTE(spyglis2 @ 2009 03 19, 10:23)
pelargonijos atkrenta - negaliu jų pakęsti  schmoll.gif  blush2.gif
begonijos gražu  ax.gif
*

Pelargoniju as irgi nemegau iki praeitos vasaros. MB savo mamai padovanojo vazona su bordo ziedais su baltu. Lapai blizgantys. Nu fantastika. Man reikejo ilgai irodineti, kad ten pelargonija. Niu grozis wub.gif Ir ziedai dekoratyvus ir lapai grazus wub.gif Tik paziurek kokiu yra:
user posted imageuser posted imageuser posted image
DeeDee
QUOTE(spyglis2 @ 2009 03 19, 09:23)
pelargonijos atkrenta - negaliu jų pakęsti  schmoll.gif  blush2.gif
*

teks keist požiūrį arba labiau priežiūros reikalaujančias gėles tongue.gif
O jei rimtai, daugiau info galima rasti:
Lauko, balkono gėlės - 1tema
Lauko, balkono gėlės - 2 tema
spyglis2
ačiū mergaitės, bandysiu domėtis, bet beveik esu tikra, kad įkyrėsiu su savo klausimais blush2.gif
Papildyta:
beje, ta pirmoji pelargonija tikrai gražiai žiūrisi blush2.gif
Spurga577
Aš taip pat nekenčiau palergonijų nuo mokyklos laikų (matematikė per kontrolinius skabydavo ir nervindavo visus smile.gif)

Mano situacija panaši - tik persikraustėme į naują namą. Meilės augalams sočiai, o vat laiko ir supratimo tai gerokai mažiau...

Tikrai siūlyčiau dar kartą pagalvoti apie palergonijas. Papasakosiu savo patirtį smile.gif Ant visų langų name turim kalviškus balkonelius, jų gal 10 vnt., namas 1 aukšto. Pernai gana anksti susodinau į lovelius ant aukštesnių langų svyrančias pačias paprasčiausias raudonas palergonijas, o į lovelius prie žemų langų susodinau tokios pat spalvos kompaktines.

Patikėk, neesu kokia profė, ir tikrai neturiu daug laiko (maža dukrytė + vyras + darbas +...). Priežiūros reikia, bet ji nesidėtinga ir neužima laiko, o rezultatai pasakiški. Labai gaila, kad kažkaip išsitrynė nuotraukos, net visos "patyrusios" draugės ir giminaitės labai pavydėjo - sakė, kad nerealiai gražios smile.gif
spyglis2
įtariu teks pertvarkyt savo vertybių skalę lotuliukas.gif doh.gif
Itukas
QUOTE(Spurga577 @ 2009 03 19, 10:55)
Aš taip pat nekenčiau palergonijų nuo mokyklos laikų (matematikė per kontrolinius skabydavo ir nervindavo visus smile.gif)

Mano situacija panaši - tik persikraustėme į naują namą. Meilės augalams sočiai, o vat laiko ir supratimo tai gerokai mažiau...

Tikrai siūlyčiau dar kartą pagalvoti apie palergonijas. Papasakosiu savo patirtį smile.gif Ant visų langų name turim kalviškus balkonelius, jų gal 10 vnt., namas 1 aukšto. Pernai gana anksti susodinau į lovelius ant aukštesnių langų svyrančias pačias paprasčiausias raudonas palergonijas, o į lovelius prie žemų langų susodinau tokios pat spalvos kompaktines.

Patikėk, neesu kokia profė, ir tikrai neturiu daug laiko (maža dukrytė + vyras + darbas +...). Priežiūros reikia, bet ji nesidėtinga ir neužima laiko, o rezultatai pasakiški. Labai gaila, kad kažkaip išsitrynė nuotraukos, net visos "patyrusios" draugės ir giminaitės labai pavydėjo - sakė, kad nerealiai gražios smile.gif
*

labas rytas. Jau taip graziai papasakojai, tada kausimelis- augaliukus pirkai jei taip tai kur/
sidabrinekuoja
Isdykele, tai gal tie daigiukai kaip ir sake yra herberos g.gif . Auginu ir nezinau ka doh.gif
vida777
QUOTE(Spurga577 @ 2009 03 19, 09:55)
Labai gaila, kad kažkaip išsitrynė nuotraukos, net visos "patyrusios" draugės ir giminaitės labai pavydėjo - sakė, kad nerealiai gražios smile.gif
*

butu dyyydelis prasymas kaip nors atrasti tas nuotraukas, arba is naujo prifotkinti - ypac domina balkoneliai, ne pelargonijos biggrin.gif .

gal kam aktualu - kiliminis kadagis, auga letai, tik 10 cm aukscio :
http://images.google.de/images?client=fire...Suche&gbv=2
sidabrinekuoja
Nu busiu nekukli ir dar pasivaidensiu ir paklausiu patarimo, nes pati mastau ir neismastau.
user posted image
Tai va klausimukas butu toks. Ten uz to geltono krumo matosi budlejos kelmas, kuris bando atzelt, bet abejoju, kad atzels graziai. Palei pat veja pasodintas sliauziantis silinis baltas gvazdikas ir sukisti keli hiacintu svogunai, kad lapainu gelstu. Silinis gvazdikas turi susiliet su veja, o ka uz jo sodint ? g.gif Nesugalvoju. Visa diena nuo pat ankstyvo ryto ten kaitina saule, o ir ta tvora ne grazuole, bet greitai jos tikrai nekeisim schmoll.gif Kelis metu ji ten tikrai dar bus.

user posted image
Aplink ersketi ir obeli prisodinta narcizu. Pernai zydejo daug, o siemet tik siti keturi unsure.gif . Nesuprantu kas negerai. Gal juos reikia pradet trest, kai tik pavasari islenda?
Ir is paradines puses zydi tik du doh.gif

user posted image
Sitas pakrastys labai liudnas. Dabar cia amzinas pavesis, vasara kai saule pakyla auksciau, tvora meta puses metro seseli ir vistiek buna tamsu. Ten prie veigeles ikisau hortenzija, bet man atrodo, kad per arti. Jeigu ne per arti tai ar galima butu i tarpa tarp hortenzijos ir to nabagisko mazo krumuko (ten hebe, man rodos ji apsalo), kad linksmiau tas pakrastys atrodytu ikisti aukstaugiu cesnaku? Ar jiems ten per anksta? Astilbe ten turbut netilps g.gif

agneee1
gal kuri zinot paslapti kur rasti didesniu akmenu gelynams ? kalbu ne apie parduotuves g.gif
DeeDee
QUOTE(agneee1 @ 2009 03 19, 12:37)
gal kuri zinot paslapti kur rasti  didesniu akmenu gelynams ?    kalbu ne apie parduotuves  g.gif
*

žinom
agneee1
QUOTE(DeeDee @ 2009 03 19, 13:40)
žinom
*

blush2.gif gal galima suzinoti ? 4u.gif
Regila
Štai čia straipsniukas apie tvoras, statinius, kuriuos norime paslėpti. Gal čia kas ras patinkančių augalų, gal tiesiog mintį, ką sodinti..:
http://www.sodai.lietuvoje.com/straipsniai21.html
agneee1
QUOTE(agneee1 @ 2009 03 19, 13:48)
blush2.gif    gal galima suzinoti  ? 4u.gif
*

laikiu atsakymo rolleyes.gif
smth1
QUOTE(sidabrinekuoja @ 2009 03 19, 13:09)
Nu busiu nekukli ir dar pasivaidensiu ir paklausiu patarimo, nes pati mastau ir neismastau.
user posted image
Tai va klausimukas butu toks. Ten uz to geltono krumo matosi budlejos kelmas, kuris bando atzelt, bet abejoju, kad atzels graziai. Palei pat veja pasodintas sliauziantis silinis baltas gvazdikas ir sukisti keli hiacintu svogunai, kad lapainu gelstu. Silinis gvazdikas turi susiliet su veja, o ka uz jo sodint ? g.gif Nesugalvoju. Visa diena nuo pat ankstyvo ryto ten kaitina saule, o ir ta tvora ne grazuole, bet greitai jos tikrai nekeisim schmoll.gif Kelis metu ji ten tikrai dar bus.

user posted image
Aplink ersketi ir obeli prisodinta narcizu. Pernai zydejo daug, o siemet tik siti keturi unsure.gif . Nesuprantu kas negerai. Gal juos reikia pradet trest, kai tik pavasari islenda?
Ir is paradines puses zydi tik du doh.gif

user posted image
Sitas pakrastys labai liudnas. Dabar cia amzinas pavesis, vasara kai saule pakyla auksciau, tvora meta puses metro seseli ir vistiek buna tamsu. Ten prie veigeles ikisau hortenzija, bet man atrodo, kad per arti. Jeigu ne per arti tai ar galima butu i tarpa tarp hortenzijos ir to nabagisko mazo krumuko (ten hebe, man rodos ji apsalo), kad linksmiau tas pakrastys atrodytu ikisti aukstaugiu cesnaku? Ar jiems ten per anksta? Astilbe ten turbut netilps g.gif
*

O tu nenori isplest to zeldynams skirto ploto i ploti? As galvoju, kad tavo vietoj tuos sonus, kuriuose auga augalai- isdidinciau pieveles saskaita. Salia tvoros sodinciau krumus, o link isores- geles. Daugiau tilptu:)) Man labai grazu tavo zydintys krumai dabar- forma, spalvos. Ir man atrodo, kad tokiam kompaktiskame sode yra grazu suzaidimas formomis- visokie formuoti krumeliai, zoliniai augaleliai. Nuzydi vienas krumas, ima zydet kitas...Gelem stengciausi nebeapsikrauti. Kuo daugiau rusiu- ypac tokiam mazam plote, tuo daugiau misraines.
sidabrinekuoja
Nu dar koki puse metro galeciau paduot i prieki, Bet tada is kiemo tik takas liktu doh.gif . O ka tu siulytum sodint prieshortenzija ir hebe. Man su augalais sunkoka, patirties nera. Kazkaip taupumo sumetimais nesinori nusipirkt ir ismest,nes ne taip auga kaip reikia. Taip su snapuciais pernai buvo. Tuejo buti zemi kiliminiai augalai, o gavos vos ne krumai. Ir dar turiu gvazdiku i ,kuriuos ziuriu ir nesuprantu, jie pas mane visnmeciai ar daugiameciai. Kai pirkau nebuvo parasyta kas per vieni, bet labai panasus i tikruosiu. Lapai pilkai sidabriski. Jeigu vienmeciai, tai kodel jie nenunyksta? Zydes jie ar nezydes? Zinociau ,kad nezydes rauciau lauk ir sodinciau lavandas. Jie ten prie pat duru isrykiuoti, prie kuoliuko. Tas kuoliukas su didziuliu didziuliu kabliu, vasara duris prikabinam, kad vejas neuzdarytu. Tas kuolas su kabliu kaip tik tarp lavandu gautusi,o uz ju lelijas sodinciau
leliumai
QUOTE(spyglis2 @ 2009 03 19, 09:57)
ir šiemet jau reikia pradėt rūpintis aplinka, todėl prašau patarimo  ax.gif užmačiau labai gražių žemaūgių lelijų pirkti ir pagalvojau, kad būtų labai gražu jas į didelį vazoną pasodinti ir ant pievos pastatyt  g.gif
*

vazonai nestatomi ant pievos, jie statomi ant grindinio, terasoje ir pan. Pirma, po pastoviai stovinčiu vazonu žolė nunyksta, o antra, tai prasilenkia su geru skoniu 4u.gif
QUOTE(vida777 @ 2009 03 19, 12:17)
gal kam aktualu - kiliminis kadagis, auga letai, tik 10 cm aukscio :
*

Pasodinus tokį aukštėliau, jis "teka" žemyn:
user posted image
QUOTE(smth1 @ 2009 03 19, 14:26)
O tu nenori isplest to zeldynams skirto ploto i ploti?
*

Pritarčiau smth1 thumbup.gif Reiktų pas Tave, sidabrinekuoja, pagalvot apie plotelių kitokią formą. Principai tokie: skaidyti plotą į kelias erdves, galuose sodint šiltų spalvų augalus (optiškai artina), šonuose šaltų (optiškai tolina).
Vaizdinė medžiaga pamąstymui apie siaurų ilgų sodų išplanavimą:
user posted image user posted image user posted image

sidabrinekuoja
Aciu 4u.gif . Man labiausiai patinka pirmas ir ketvirtas. Bet nuotraukose gal tas mano sodas kiek didesnis atrodo, nes realiai tai tie paveiksleliuose palyginti su maniskiu labai labai dideli doh.gif
Negaliu pvz sau leisti tureti stalo su kedem, nes tada viskas uzgrusta bus, o jeigu dar pastatysiu skalbiniu dziovykla, tai isvis niekas nepraeis. Vietoj tukedziu prie krumo statysim suoliuka. O jeigu sumanysim koki kepsni kieme isiskept tai valgysim ant zoles ka nors pasitiese. Tsakant kaip gamtoje iskylaujant biggrin.gif
leliumai
QUOTE(sidabrinekuoja @ 2009 03 19, 15:40)
nuotraukose gal tas mano sodas kiek didesnis atrodo, nes realiai tai tie paveiksleliuose palyginti su maniskiu labai labai dideli doh.gif
*

bet išplanavimo, formų parinkimą tikrai galima "copy paste" biggrin.gif
DeeDee
QUOTE(smėlio smiltelė @ 2009 03 19, 14:38)
vazonai nestatomi ant pievos, jie statomi ant grindinio, terasoje ir pan. Pirma, po pastoviai stovinčiu vazonu žolė nunyksta, o antra, tai prasilenkia su geru skoniu 4u.gif
*

pratęsiu: trečia, apsunkina vejos pjovimą.
vida777
QUOTE(sidabrinekuoja @ 2009 03 19, 13:44)
Nu dar koki puse metro galeciau paduot i prieki, Bet tada is kiemo tik takas liktu doh.gif . O ka tu siulytum sodint prieshortenzija ir hebe. Man su augalais sunkoka, patirties nera. Kazkaip taupumo sumetimais nesinori nusipirkt ir ismest,nes ne taip auga kaip reikia. Taip su snapuciais pernai buvo. Tuejo buti zemi kiliminiai augalai, o gavos vos ne krumai. Ir dar turiu gvazdiku i ,kuriuos ziuriu ir nesuprantu, jie pas mane visnmeciai ar daugiameciai. Kai pirkau nebuvo parasyta kas per vieni, bet labai panasus i tikruosiu. Lapai pilkai sidabriski. Jeigu vienmeciai, tai kodel jie nenunyksta? Zydes jie ar nezydes? Zinociau ,kad nezydes rauciau lauk ir sodinciau lavandas. Jie ten prie pat duru isrykiuoti, prie kuoliuko. Tas kuoliukas su didziuliu didziuliu kabliu, vasara duris prikabinam, kad vejas neuzdarytu. Tas kuolas su kabliu kaip tik tarp lavandu gautusi,o uz ju lelijas sodinciau
*

jei tau paciai truksta ideju ir patirties, gal bandyk tada kopijuoti patinkancias augalu kompozicijas is katalogu, neto (ten dazniausiai buna net augalu pavadinimai surasyti).

vos nepakartojau s.smilteles vaizdu doh.gif , gerai, kad paziurejau atgal.
sidabrinekuoja
QUOTE(smėlio smiltelė @ 2009 03 19, 15:44)
bet išplanavimo, formų parinkimą tikrai galima "copy paste"  biggrin.gif
*

Nu ir antras labai neblogas variantas g.gif . Jeigu daryt copy paste reikia isgyvendint budleja, nes ji tikrai labai netvarkingai auga. Itariu jau jos tai nepaformuosi, ne tas atvejis. Bet toki kelma iskast, tai ka as zinau....Turbut vistiek saknu liktu,o jeigu liktu saknu, nes jis labai senas, negaleciau sodint kito krumo. Be to kaimynas skotas labai pergyvena, kad gink Dieve nei lapelis jo pusej nenukristu. Jis ta geltona kruma is savo puses taip nukarpe, kad duobe liko, tik nuotraukoj nesimato. doh.gif
O jeigu vietoj budlejos bandyt sodint sibiriniu vilkdalgiu kupsta? Jie auksti buna. Noreciau tai rozes, bet turbut ten nelabai tiktu, o ir kaip minejau uzsilike budlejos saknys trukdytu jai augt unsure.gif
Papildyta:
QUOTE(vida777 @ 2009 03 19, 15:49)
jei tau paciai truksta ideju ir patirties, gal bandyk tada kopijuoti patinkancias augalu kompozicijas is katalogu, neto (ten dazniausiai buna net augalu pavadinimai surasyti).

vos nepakartojau s.smilteles vaizdu  doh.gif , gerai, kad paziurejau atgal.
*

Aha turiu paveiksliuku issisaugojus, bet man rodos tos kompozicijos pas mane netelpa doh.gif . Uztat ir zyziu cia, kaip ten tie cesnakai auga, ar labai astilbes pleciasi... Nesusigaudau kiek tiems augalams vietos reikia doh.gif
Papildyta:
user posted image
Sitas man patinka. Ta auksta augala uz tos sidabrines zolytes auganti turiu.
Itukas
QUOTE(agneee1 @ 2009 03 19, 13:37)
gal kuri zinot paslapti kur rasti  didesniu akmenu gelynams ?    kalbu ne apie parduotuves  g.gif
*

Sveikute, matau niekas neatsake. Kiek zinau zvyro karjeruose akmenu yra , pardavimui ir visokio dydzio. pasiskambyk ir pasiklausk, bent jau apie kauna tikrai parduoda
nu arba laukuose 4u.gif
vida777
QUOTE(smėlio smiltelė @ 2009 03 19, 14:38)
user posted image   user posted image   user posted image

*

man labiausiai 2-as 3-ias ir 6-as, ach, vis tos "paslaptys" biggrin.gif ...

QUOTE(sidabrinekuoja @ 2009 03 19, 14:40)
Negaliu sau leisti tureti stalo su kedem, nes tada viskas uzgrusta bus, o jeigu dar pastatysiu skalbiniu dziovykla, tai isvis niekas nepraeis. Vietoj tukedziu prie krumo statysim suoliuka. O jeigu sumanysim koki kepsni kieme isiskept tai valgysim ant zoles ka nors pasitiese. Tsakant kaip gamtoje iskylaujant biggrin.gif
*

netikiu netikiu netikiu schmoll.gif !
pas mane darzas dar siauresnis nei tavo, ir telpa 4 kedes su stalu, ir didelis medinis gultas, o pas kaimynus ir vaiku smelio dezes, ir supynes, ir kompostines telpa doh.gif .
tau tikrai reikia perorganizuoti savo kiemo erdve. Jei nori gelyno, tai kam tau tokia didele pieva ? arba pasidaryk (3-ias pav.) platesni gelyna is sonu ir siauresni perejima i pieva-aikstele (kad ir per visa darzo ploti), o gale ir vel gelyna.
jei teisingai suprantu is nuotraukos, kedes stovi prie putino krumo... o jei tu pastatytum prie pat tvoros uz to krumo suoliuka, nedideli staleli ir is galu po kede, vietos tikrai nesumazetu.
Bijuna
[quote=Spurga577,2009 03 19, 10:55]

Ant visų langų name turim kalviškus balkonelius

Spurga577, kur daretes tuos balkonelius? Tikrai nezinau kaip jie vadinasi, bet tikrai zinau kad ju noriu. Kaip suprantu, jie tokie kaip dideli balkonai, bet mazi, loveliams ar vazoneliams susistatyti? g.gif Maciau per televizija ir tikrai labai uzsimaniau. Grazu labai.
DeeDee
QUOTE(vida777 @ 2009 03 19, 15:16)
<...>
tau tikrai reikia perorganizuoti savo kiemo erdve. <...>
*

traukiu iš konteksto - pritariu pasisakiusiųjų mintims ir idėjoms, gal didesnis kiekis žmonių padės apsispręsti, Sidabrinekuoja wink.gif 4u.gif
sidabrinekuoja
QUOTE(vida777 @ 2009 03 19, 16:16)
man labiausiai 2-as 3-ias ir 6-as, ach, vis tos "paslaptys"  biggrin.gif ...
netikiu netikiu netikiu  schmoll.gif !
pas mane darzas dar siauresnis nei tavo, ir telpa 4 kedes su stalu

Einam pamatuosim lotuliukas.gif

Ten ne putinas, kazkoks viszalis krumas. Irvyras siulo prie tvoros statyt, bet kur tada hortenzija det. Po langais uz to krumo didziule roze auga ir ten jau nieko nepastatysi.
vida777
QUOTE(sidabrinekuoja @ 2009 03 19, 15:38)
Einam pamatuosim lotuliukas.gif

Ten ne putinas, kazkoks viszalis krumas. Irvyras siulo prie tvoros statyt, bet kur tada hortenzija det. Po langais uz to krumo didziule roze auga ir ten jau nieko nepastatysi.
*

nebegaliu isei pamatuot - sniegas drebia kaip pasiutes laugh.gif - nu gerai, kad dar siupelis sniegui kast prie duru tebestovi...
teisingas tas tavo vyras drinks_cheers.gif , putinas ten ar ne, bet man atrodo, kad vistiek viburnum rusies, bet uz jo tikrai galetum irengti pasisedejima.
jei nori rimtai susitvarkyti savo kiema, tai imk ir pirmiausia nuspresk, kur bus pasisedejimas, kur zaidimai, o kur pagulejimai biggrin.gif . Tada matysi, kur ta hortenzija ir visokie kitokie augaleliai labiausiai tiks - vienur reikes aukstesniu, kitur zemesniu ir t.t.
sidabrinekuoja
QUOTE(DeeDee @ 2009 03 19, 16:37)
traukiu iš konteksto - pritariu pasisakiusiųjų mintims ir idėjoms, gal didesnis kiekis žmonių padės apsispręsti, Sidabrinekuoja wink.gif  4u.gif
*

Reiks man viska susirasyt, nes antraip pamirsiu doh.gif ir bandyt mieruot ar praeisiu ar nepraeisiu stala ir keturias kedes vidury kiemo pasistacius, o tada jau griebsiu jauti uz ragu. Kad tik snipstas is to nesigautu unsure.gif

smth1
QUOTE(vida777 @ 2009 03 19, 16:53)
nebegaliu isei pamatuot - sniegas drebia kaip pasiutes  laugh.gif - nu gerai, kad dar siupelis sniegui kast prie duru tebestovi...
teisingas tas tavo vyras  drinks_cheers.gif , putinas ten ar ne, bet man atrodo, kad vistiek viburnum rusies, bet uz jo tikrai galetum irengti pasisedejima.
jei nori rimtai susitvarkyti savo kiema, tai imk ir pirmiausia nuspresk, kur bus pasisedejimas, kur zaidimai, o kur pagulejimai  biggrin.gif . Tada matysi, kur ta hortenzija ir visokie kitokie augaleliai labiausiai tiks - vienur reikes aukstesniu, kitur zemesniu ir t.t.
*

As irgi daug kam pritariu, nebus is sito kiemo stadionas begiojimui, tai gal tada ta erdve geriau protingai suplanuot pasisedejimui ir pasigrozejimui? Ir pirmiausia apsispresk apie jau augancius sumedejusius augalus- kuriu tu nori , kuriu tikrai ne. Susideliok pliusus ir minusus, nepasiduok emocijoms;) Iskask ko nereikia. Kai galvoje ar plane matysi tik pagrindinius didelius augalus (krumus), apsispresk ar norisi dar dideliu, ir tada paprasciau man rodos bus apsisprest del geliu.

O del hortenzijos - mano akimis per arti veigeles ji. As ja traukciau link hebes. Ir priekyje (gal ne visai priekyje, pametyk viena salimais, kita toleliau) cesnaka gali pasisodint siais metais. Paskiau ziuresi kiek uzaugo hortenzija- ar bus jam ten kur islist ar nebe. Del astilbes- na zemauge gal isipaisytu.
sidabrinekuoja
QUOTE(smth1 @ 2009 03 19, 17:12)
As irgi daug kam pritariu, nebus is sito kiemo stadionas begiojimui, tai gal tada ta erdve geriau protingai suplanuot pasisedejimui ir pasigrozejimui? Ir pirmiausia apsispresk apie jau augancius sumedejusius augalus- kuriu tu nori , kuriu tikrai ne. Susideliok pliusus ir minusus, nepasiduok emocijoms;) Iskask ko nereikia. Kai galvoje ar plane matysi tik pagrindinius didelius augalus (krumus), apsispresk ar norisi dar dideliu, ir tada paprasciau man rodos bus apsisprest del geliu. 

O del hortenzijos - mano akimis per arti veigeles ji. As ja traukciau link hebes. Ir priekyje (gal ne visai priekyje, pametyk viena salimais, kita toleliau) cesnaka gali pasisodint siais metais. Paskiau ziuresi kiek uzaugo hortenzija- ar bus jam ten kur islist ar nebe. Del astilbes- na zemauge gal isipaisytu.
*

Aciu 4u.gif
O ka siulytum sodint vietoje to budlejos kelmo. Noreciau, kad siek tiek privatumo teiktu augalai. Tokio ukscio tvoros kaip kaimynai is vienos puses pasistate nenoreciau, jeigu kada darysim tai neauksta.
DeeDee
Sidabrinekuoja, radau taviškio kiemo dydžio foto, pažiūrėk į trečią nuotrauką, telpa ten staliukas ir kėdės wink.gif
sidabrinekuoja
QUOTE(DeeDee @ 2009 03 19, 17:43)
Sidabrinekuoja, radau taviškio kiemo dydžio foto, pažiūrėk į trečią nuotrauką, telpa ten staliukas ir kėdės wink.gif
*

Tikrai telpa. Bet man maniskis, kad ir labai nemoksiskas, bet grazesnis blush2.gif .Tam kieme man per daug plytu ir per mazai zalumos.
DeeDee
QUOTE(sidabrinekuoja @ 2009 03 19, 16:54)
Tikrai telpa. Bet man maniskis, kad ir labai nemoksiskas, bet grazesnis blush2.gif .Tam kieme man per daug plytu ir per mazai zalumos.
*

čia pirmos pasitaikiusios foto ir tik pasisedėjimo vietą norėjau parodyt wink.gif
Va, dar pasižiūrėk, kaip išsprendė pasisedėjimo klausimą ( ir katinas kieme gyvena biggrin.gif )
Small town garden 1, Small town garden 2

vida777
QUOTE(sidabrinekuoja @ 2009 03 19, 12:09)
user posted image
Tai va klausimukas butu toks. Ten uz to geltono krumo matosi budlejos kelmas, kuris bando atzelt, bet abejoju, kad atzels graziai. Palei pat veja pasodintas sliauziantis silinis baltas gvazdikas ir sukisti keli hiacintu svogunai, kad lapainu gelstu. Silinis gvazdikas turi susiliet su veja, o ka uz jo sodint ? g.gif Nesugalvoju. Visa diena nuo pat ankstyvo ryto ten kaitina saule, o ir ta tvora ne grazuole, bet greitai jos tikrai nekeisim schmoll.gif
*

vienas is variantu budlejai pakeisti, galetu buti japonine kerija (Kerria japonica), nors ji man visada patiko, bet sia ziema kazkaip ivertinau dar viena jos privaluma, kad nors ir ne viszale, bet per ziema sakeles islieka zalios ir tikrai pagyvina aplinka :
http://images.google.de/imgres?imgurl=http...t%3D18%26um%3D1
http://images.google.de/images?hl=de&c...=18&ndsp=18
rudeni zydi pakartotinai, greitai plinta atzalomis, todel reiketu saknyna "ireminti". Turetu graziai atrodyti su melynai ar violetiniai zydinciais augalais (veronikos, katileliai...), jei ten sauleta, ir sidabrakrumiui patiktu :
http://www.rojaussodai.lt/straipsnis.php?id=663
sidabrinekuoja
Biskiuka nesuprantu. Ji lipanti?
Ant to trumpo tvoros gabaliko jau ragane Rubens lipa. Nuo tvoros laipinsiu ant namo sienos. Lips virs Ville de lyon raganes. Pastaroji nusikerpa beveik iki zemes, o Rubens ne.

Rubens va tokia
user posted image
Wolke
kurios ten buvo `svajoniu `kampelis su Annabbele mirksiukas.gif cia dar pora nuotraukyciu is to kampelio
cia buksmedziai dar maziukai
user posted image
cia didesni....
user posted image

mano narciziukai puode tuoj tuoj zydes ax.gif
user posted image
rozamunda
QUOTE(spyglis2 @ 2009 03 19, 10:16)
su viskuo sutinku, bet:
1. neturiu žalio supratimo ką su kuo derinti...  blush2.gif kokios gėlės tarpusavy gražiai atrodo, nežinau kada kokios žydi...
2. kol kas negyvenam ten, nuvažiuosiu geriausiu atveju kartą du į savaitę, taip, kad priežiūros irgi daug negalėsiu skirti  blush2.gif todėl reikia mažiau lepių gėlių...
žinau iš anytos, kad petunijos nors ir gražu, bet labai lepios, bijo smarkaus lietaus ir vėjo  g.gif mačiau kaip ji cackinasi su jom kaip su mažais vaikais... g.gif
3. gal tada kaip pradedančiai kažką patarsit nuo ko pradėt  ax.gif
*

as pernai isbandziau geliu rinkini ,toki seklu skrituliuka ,pirkau Shetelinge,pasiteisino pilnai thumbup.gif pati nezinijau ko laukt,dygo sudygo ,o paskui zydejo viena po kitos.
sidabrinekuoja
Mano cia svajoniu kampeliai wub.gif . Tik tas geltomas stalas su kedem nepatinka schmoll.gif
rozamunda
QUOTE(smėlio smiltelė @ 2009 03 19, 15:38)
user posted image  user posted image  user posted image

user posted image  user posted image  user posted image

http://i436.photobucket.com/albums/qq84/sm...ras_ilgas_3.jpg[/img][/url]  user posted image
*

drinks_cheers.gif ,vazonus tikrai netinka statyti pievoje.Arba ikask i zeme plastikinius,kad atrodytu,kad naturaliai auga cool.gif arba formuok zvyro takelius ar saleles ir ant jo statyk vazonus grupemis.
Toks sodu skaidymas i zonas irgi pasitvirtina 100%.Pas mane vietoj 6 a,daugelis nutaria,kad visi 10 a:lotuliukas:
rozamunda
QUOTE(sidabrinekuoja @ 2009 03 19, 20:13)
Mano cia svajoniu kampeliai wub.gif . Tik tas geltomas stalas su kedem nepatinka schmoll.gif
*

nu teks pasipest , motusel tongue.gif taigi cia as pries pora dienu seilejaus apie hortenziju kampeli ,is interneto istraukus.Nu gerai gerai,tarsim,kad musu skoniai vienodi ax.gif mirksiukas.gif
O jei rimtai ir taikiai-tai gali hortenzija kelt i priekini plana,ten kur dabar tas bortelis medinis(zalias kupstukas dabar ten),tada kiemuks neatrodys toks pailgas.Dar ant tu paciu borteliu,kad ju nesimatytu ,pasodinciau kokias geles ar viksvas,kad kaip kudlos uzvirstu biggrin.gif
O kaip ziuri i tai ,kad kaip tikra brite pasidarytum prie duru pvz apvalia akmenimis ar trinkelemis grista aikstele baldeliams pasideti,aplinkui zolynai,gelynai ir krumynai.(cia vienam is pvz parodyta panasiai)Kaip sakai g.gif

o kas del tos budlejos-jei jazmina lietuviska ar alyva-per dideli butu?
Nale kvepetu lietuva tevyne lotuliukas.gif

Wolke,aciu 4u.gif
smth1
QUOTE(sidabrinekuoja @ 2009 03 19, 17:26)
Aciu 4u.gif
O ka siulytum sodint vietoje to budlejos kelmo. Noreciau, kad siek tiek privatumo teiktu augalai. Tokio ukscio tvoros kaip kaimynai is vienos puses pasistate nenoreciau, jeigu kada darysim tai neauksta.
*

Gal Philadelphus x virginalis( Mergautinis jazminas)? Neplatus, iki 2m aukscio, graziai zydi.
Ziuriu cia mes choru su rozamunda smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.