Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Implantai ir dantų protezavimas
Supermamų klubas > Konsultacijų centras > Klausimas odontologei
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
wajew
ketvirtadienį man jau suks jau ketvirtąjį implantą, liko dar 2 priekyje viršutiniame žandikaulyje.
Šiandien dariau burnos higieną, jau sveikam dantyje higienistė pamatė apatiniame žandikaulyje kariesą, atseit čia nuo metalo keramikos, nes šalia dantukas aptrauktas metalo keramika.
Merginos, noriu paklausti ar savaitę po implantacijos galiu burnoj tvarkyti dantuką su jau turimu karieso
Ir dar , implantuos 1 implantą viršutiniame žandikaulyje kairėj pusėj (mano atžvilgiu) 7 dantuką, o gydytojas sako, kad reikia dar vieno aštuntam, o man sakau dėl funkcionavimo pakaks tik septinatam implantuoti, labai jau trūksta pinigėlių, o norisi susitvarkyti, dar laukia 3-ų implantų protezavimas
Šiap seniai berašiau, nors pastoviai viską skaitydavau, pavydžiu Florestinai, pasiekė pergalę, o man tik šviesa truputį matosi tunelio gale
Florestina
QUOTE(wajew @ 2010 01 04, 20:14)

Ir dar , implantuos 1 implantą viršutiniame žandikaulyje kairėj pusėj (mano atžvilgiu) 7 dantuką, o gydytojas sako, kad reikia dar vieno aštuntam, o man sakau dėl funkcionavimo pakaks tik septinatam implantuoti, labai jau trūksta pinigėlių, o norisi susitvarkyti, dar laukia 3-ų implantų protezavimas
Šiap seniai berašiau, nors pastoviai viską skaitydavau, pavydžiu Florestinai, pasiekė pergalę, o man tik šviesa truputį matosi tunelio gale
*

Man rodos, kad aštuntų (protinių) iš viso neimplantuoja. g.gif Man šešti du implantuoti ir tai jau gydytojas aiškino, kad sunku prieiti. doh.gif
wajew
QUOTE(Florestina @ 2010 01 04, 21:20)
Man rodos, kad aštuntų (protinių) iš viso neimplantuoja. g.gif Man šešti du implantuoti ir tai jau gydytojas aiškino, kad sunku prieiti. doh.gif
*

Florestina, nagi nuėjau prie veidrodžio, paskaičiavau, ne taip surašiau, šeštą suks, o siūlo ir septintoj vietoj, aš atsisakiau, nežinau ar gerai padariau, laukiu ketvirtadienio, bijau, kad neįpirštų
Ačiū, Florestina už atsakymą
P.S. Kaip suprasti du šešti, dantys numeruojami po vieną numerį, t.y. turbūt šeštas ir septintas?
Kalpana
QUOTE(wajew @ 2010 01 04, 21:14)
ketvirtadienį man jau suks jau ketvirtąjį implantą, liko dar 2 priekyje viršutiniame žandikaulyje.
Šiandien dariau burnos higieną, jau sveikam dantyje higienistė pamatė apatiniame žandikaulyje kariesą, atseit čia nuo metalo keramikos, nes šalia dantukas aptrauktas metalo keramika.
Merginos, noriu paklausti ar savaitę po implantacijos galiu burnoj tvarkyti dantuką su jau turimu karieso
*

Idomiai skamba paaiškinimas, kad „kariesas nuo metalo keramikos“. Kariesas gali išsivystyti vainikėliu apvilktame dantyje po vainikėliu, kai yra sąlygos ties ta vieta, kur vainikėlis pereina į dantį (ties dantenomis) užsilaikyti apnašui. Jei tarpdantyje užsilaiko dėl vienokių ar kitokių priežasčių maistas, tai gali gesti tiek apvilktas, tiek šalia esantis dantis. Na dar būna atvejų, kai dėl labai glaudaus kontakto tarp dantų, sunku tą tarpdantį išsivalyti specialiu tarpdančių siūlu.
Jei kariesas šalia tos vietos kur buvo suktas implantas, gerai būtų palaukti porą savaičių, jei, aišku, to sugedusio danties neskauda. Jei kur nors toliau, galima gydyti, bet, šiaip irgi geriau palaukti kol daugiau apgis žaizda. Na, kokias 9 dienas. Siūlai jau tikriausiai bus išimti.
Aštuntų dantų srityje neimplantuojama. Septintų srityje apsimoka sukti, jei protezuotas tas dantis turės kontaktą kramtymo metu su apatiniu dantimi. Yra viena didelė problema su paskutinių viršutinių dantų sritimi. Ten esantis kaulas ne visuomet yra pakankamai tankus ir kietas, kad tiktų implantacijai. Na, bet jei gydytojas siūlė implantuoti, tai reiškia, kad kaulas toje srityje yra kokybiškas.
simsimas2002
O kam nors is jusu dare kompiuterinė tomografija pries implantuojant?
Gidentoje lygtai apie ja neuzsimena...
vija
QUOTE(simsimas2002 @ 2010 01 05, 10:40)
*

Man Gidentoj nedarė. Dantis buvo trauktas prieš porą mėnesių, apatinis.Kai pilnai užgijo, įsuko implantą. Prigijo puikiai. Reikia kažkaip susiruošt ant jo vainikėlį užsimaut... Tikiuosi, dabar laikas nebeturi reikšmės?
simsimas2002
QUOTE(vija @ 2010 01 05, 11:55)
Man Gidentoj nedarė. Dantis buvo trauktas prieš porą mėnesių, apatinis.Kai pilnai užgijo, įsuko implantą. Prigijo puikiai. Reikia kažkaip susiruošt ant jo vainikėlį užsimaut... Tikiuosi, dabar laikas nebeturi reikšmės?
*

tomografijos kiek suprantu nereikejo daryti?
vija
QUOTE(simsimas2002 @ 2010 01 05, 10:58)
tomografijos kiek suprantu nereikejo daryti?
*

ne, jokių tomografijų nedarė
Karklas
QUOTE(simsimas2002 @ 2010 01 05, 10:40)
*

Man darė kompiuterinę tomografiją.Sakė, kad taip yra tiksliau.Implantavo apatiniame žandikaulyje, o ten labai arti nervas praeina, ir taip tiksliau galima parinkti implanto dydį.
simsimas2002
QUOTE(Karklas @ 2010 01 05, 18:36)
Man darė kompiuterinę tomografiją.Sakė, kad taip yra  tiksliau.Implantavo apatiniame žandikaulyje, o ten labai arti nervas praeina, ir taip tiksliau galima parinkti implanto dydį.
*

nervai praieina salia 7 danties apacioje ar ne? kokioje klinikoje implantavo?
Papildyta:
QUOTE(Florestina @ 2010 01 04, 21:20)
*

Florestina, ar Gidentoje dare tau tomografija? 4u.gif
Karklas
QUOTE(simsimas2002 @ 2010 01 05, 17:44)
nervai praieina salia 7 danties apacioje ar ne? kokioje klinikoje implantavo?
Papildyta:
Florestina, ar Gidentoje dare tau tomografija?  4u.gif
*

Implantavo Kauno klinikose.6 -7 dantys.
simsimas2002
QUOTE(Karklas @ 2010 01 05, 18:54)
Implantavo Kauno klinikose.6 -7  dantys.
*

Aciu 4u.gif man irgi 6-7 apacioje. teks turbut klinikos ieskotis kuri daro tomografija...
wajew
QUOTE(Kalpana @ 2010 01 04, 22:08)
Idomiai skamba paaiškinimas, kad „kariesas nuo metalo keramikos“. Kariesas gali išsivystyti vainikėliu apvilktame dantyje po vainikėliu, kai yra sąlygos ties ta vieta, kur vainikėlis pereina į dantį (ties dantenomis) užsilaikyti apnašui. Jei tarpdantyje užsilaiko dėl vienokių ar kitokių priežasčių maistas, tai gali gesti tiek apvilktas, tiek šalia esantis dantis. Na dar būna atvejų, kai dėl labai glaudaus kontakto tarp dantų, sunku tą tarpdantį išsivalyti specialiu tarpdančių siūlu.
Jei kariesas šalia tos vietos kur buvo suktas implantas, gerai būtų palaukti porą savaičių, jei, aišku, to sugedusio danties neskauda. Jei kur nors toliau, galima gydyti, bet, šiaip irgi geriau palaukti kol daugiau apgis žaizda. Na, kokias 9 dienas. Siūlai jau tikriausiai bus išimti.
Aštuntų dantų srityje neimplantuojama. Septintų srityje apsimoka sukti, jei protezuotas tas dantis turės kontaktą kramtymo metu su apatiniu dantimi. Yra viena didelė problema su paskutinių viršutinių dantų sritimi. Ten esantis kaulas ne visuomet yra pakankamai tankus ir kietas, kad tiktų implantacijai. Na, bet jei gydytojas siūlė implantuoti, tai reiškia, kad kaulas toje srityje yra kokybiškas.
*

Kalpana, ačiū už išsamią konsultaciją. Norėčiau jūsų paklausti - apatiniame žandikaulyje tiltelis su metalo keramika, o šalia pats paskutinis dantukas su kariesu (supratau, kad skylutė), taip man vakar higienistė paporino, aš juntu skausmą, kai valau dantukus toj vietoj, tiesiog tarpdantis na labai siauras, lyg ir nėra tarpelio, su siūlu valausi, sunkus priėjimas prie jo.
O va ketvirtadienį man viršutiniame suks implantą vietoj šeštuko, o siūlė ir dar septintukui dėti implantą, birželio mėn. darė kaulo priauginimo operaciją, prieš Naujus nusiunčiau el.p. gydytojui nuotrauką, paskyrė datą. Ar galiu apseiti be septintuko, apačioj žandikaulyje visi dantukai sutvarkyti, viršutinio žandikaulio implantai liesis su protezuotu tilteliu apatiniame žandikaulyje
Labai stengiausi kuo aiškiau parašyti, turbūt pavyko
Belty
Na va teko tik apsispresti sau paciai viduje, paskambinti gydytojui, o cia jau ir implantas isuktas .
Nespejau net mirkteleti biggrin.gif
Procedura nemaloni, bet pvz man kanalu valymas dar nemielesnis schmoll.gif
Isriege Strauman sveicaru gamybo implanta ir sekantis susitikimas po 6 menesiu biggrin.gif
Saziningai saldziau zanda 2 valandas gryzusi po proceduros tikiuosi nesutinsiu. biggrin.gif

Aciu uz issamius atsakymus siame skyrelyje ir sekmes visoms siame "saves grazinimo" kelyje biggrin.gif
Florestina
QUOTE(vija @ 2010 01 05, 10:55)
*

Gidentoj jau daro nuo gruodžio mėnesio. Man sausio 14 darys, kad galutinai įsitikintų, kad viskas gerai ir būtų atskaitos taškas ateičiai. Nes po protezavimo teks reguliariai lankytis, kas tam tikrą laiką, pirmą karta po metų, vėliau dar po trijų metų. Tai vat pas mane kitais metais ir bus dviems implantams metai ir vienam jau bus laikas antrai patikrai. 4u.gif O šiaip jaučiuosi gerai, dantukai jau nebetrukdo.
Papildyta:
QUOTE(simsimas2002 @ 2010 01 05, 17:44)

Florestina, ar Gidentoje dare tau tomografija?  4u.gif
*

Mane du kartus siuntė į Žalgirio g. darytis panoraminės nuotraukos, o kitą savaitę darys pačioj Gidentoj, nes jie jau turi savo aparatą. Atsimenu, kad kai nuėjau dėl gijimo galvučių prisukimo- tai Gumbelevičius gyrėsi, kad aparatą nusipirko. Beje, ten darė mano mamai.
Papildyta:
QUOTE(Belty @ 2010 01 05, 19:59)

Saziningai saldziau zanda  2 valandas gryzusi po proceduros tikiuosi nesutinsiu. biggrin.gif

*

O aš nieko sąžiningai nedariau (tik antibus gėriau) ir niekas netino. Bet pas mane inkstų akmenligė, aš nuolat vartoju diuretikus- tai gydytojas sakė, kad galėjo netinti ir dėl to.
Kalpana
Kompiuterinė tomografija - ne tas pats ką paprasta panoraminė rentgeno nuotrauka. Nors jei trimatis tomografas, tai kompiuteryje galima pasirinkti pjūvį ir taip gauti vadinamąją „panoraminę dantų rentgeno nuotrauką“.
Kompiuterinės tomografijos metu reikiama kūno sritis skenuojama pjūviais. Šiuolaikiniais aparatais gaunami vaizdai perkeliami į kompiuterį. Galima pažiūrėti tam tikros srities kaulo storį įvairiomis kryptimis, galima įvertinti kaulo tankį ir t.t.
Ne visuomet prieš implantacją toks tyrimas atliekamas. Jis reikalingas, kai yra nedaug kaulo iki apatinio žandikaulio nervo kanalo, iki viršutinio žandikaulio sinuso ir pan. Gydytojui svarbu žinoti ar yra pakankamas kaulo aukštis iki šių anatominių darinių. Taip pat padeda kai norime įvertinti konkrečios srities kaulo storį; kai abejojama ar konkrečioje vietoje užteks kaulo pasirinkto implanto sukimui. Kompiuterinės tomografijos tyrimo metu gauti duomenys naudojami chirurginių implantacijos gidų gamyboje. Toks tyrimas palengvina gydymo planavimą, kai reikalingas kaulo blokų persodinimas žandikaulio kaulo storinimui ar aukštinimui, kai reikalinga sinuso pakėlimo procedūra ir t.t.
Florestina
QUOTE(Kalpana @ 2010 01 05, 21:41)
*

Man sakė, kad darys tik panoraminę nuotrauką, bet kai pasakojo, kokį aparatą pirko- tai sakė, kad bus galima gauti ir trimatį vaizdą.
Kalpana
Rimtos aparatūros įsigijo Jūsų gydytojas thumbup.gif
wajew
Vėl su nauju implantu. Jau ketvirtą turiu. Niekas neskauda, neištinusi, viskas lyg ir puiku, bet nosies kairės pusės šnervė užsikišusi, lyg slogutė, įtraukiu druskuoto vandens, taip praplaunu, lašinu vaistus.
pamenu, Florestina rašė, kad jokių šnirpštelėjimų negali būti, o aš dar ir po biski pačiaudžiu
Ar slogutė nepridarys mano implantui bėdų?
Kalpana
Buvo keltas sinusas? Implantas viršutiniame žandikaulyje?
Šiaip reikia lašinti vaistus nuo slogos, gerti tam tikrus vaistus. Turėjo išrašyti gydytojas, jei buvo keltas sinusas. Ir dar, gulėti reikėtų ant priešingo šono.
wajew
QUOTE(Kalpana @ 2010 01 08, 22:57)
Buvo keltas sinusas? Implantas viršutiniame žandikaulyje?
Šiaip reikia lašinti vaistus nuo slogos, gerti tam tikrus vaistus. Turėjo išrašyti gydytojas, jei buvo keltas sinusas. Ir dar, gulėti reikėtų ant priešingo šono.
*

geriu antibiotikus Medoclav 625, ačiū, Kalpana, kad priminėte, pamiršau, kad reikia gulėti ant priešingo šono, gyd nesakė, bet pamenu apie tai Florestina anksčiau rašė, na ir kaip aš pamiršau
Florestina
QUOTE(wajew @ 2010 01 08, 22:14)
geriu antibiotikus Medoclav 625, ačiū, Kalpana, kad priminėte,  pamiršau, kad reikia gulėti ant priešingo šono, gyd nesakė, bet pamenu apie tai Florestina anksčiau rašė, na ir kaip aš pamiršau
*

Man gydytojas paaiškino ir davė atmintinę, kad tikrai nepamirščiau.
wajew
QUOTE(Kalpana @ 2009 11 27, 00:26)
Implantavęs gydytojas turėjo atiduoti informaciją (paprastai būna toks lipdukas, kurį klijuoja ant išrašo, ar ant panoraminės rentgeno nuotraukos) kokios firmos kokio diametro ir ilgio implantas įsuktas.
*

Kalpana, o man lipduko nedavė, atidavė mažutę kortelę (delno dydžio), kurioje parašyti implanto duomenys (kaip koks pasas)
Papildyta:
QUOTE(Karklas @ 2009 12 01, 17:32)
Tiltelį daro tik arba ant dviejų nuosavų dantų, arba ant dviejų implantų.
*

O jei yra du vienas šalia kito implantai, 5 ir 6 implantai, o nėra 4, 5, 6 dantukų - kaip čia darys tiltelį, t.y. protezuos? Suprasčiau, jei būtų gydytojas implantavęs 4 ir 6 (aš taip ir maniau anksčiau, tik po padarytos nuotraukos pamačiau kiataip)
Papildyta:
QUOTE(Kalpana @ 2009 12 01, 19:29)
Jei implantuoti, tai reikia dviejų implantų su vainikėliais ant jų. Nuosavas dantis su implantu nejungiamas (išskyrus išimtinus atvejus), nes tokios konstrukcijos neilgaamžės.
*

Kalpana, o kodėl negalima kartu prie implantų šalai prijungti nuosavą, jei jis tik vienas?
Kalpana
QUOTE(wajew @ 2010 01 11, 17:25)
Kalpana, o man lipduko nedavė, atidavė mažutę kortelę (delno dydžio), kurioje parašyti implanto duomenys (kaip koks pasas)

Nesvarbu kokiu pavidalu, svarbu, kad gavote smile.gif

O jei yra du vienas šalia kito implantai, 5 ir 6 implantai, o nėra 4, 5, 6 dantukų - kaip čia darys tiltelį, t.y. protezuos? Suprasčiau, jei būtų gydytojas implantavęs 4 ir 6 (aš taip ir maniau anksčiau, tik po padarytos nuotraukos pamačiau kiataip)

Galbūt 4 danties srityje trūko kaulo ar dėl kitų priežasčių sritis nebuvo palanki implantacijai.
Ant implantų galima kabinti konsolę, t. y., dirbtinį dantį, kuris prie likusios protezo konstrukcijos laikosi tik iš vienos pusės, kaip balkonas.
Beje, nuotraukoje, dėl vaizdo iškraipymų, dėl implanto formos ir pločio gali atrodyti vaizdas šiek tiek kitaip, nei yra realiai. Gali šiaip būti ir taip, kad ant to implanto puikiai bus padarytas vainikėlis, kuris stovės 4 danties vietoje. 6 vietoje kitas implantas ir.. gautųsi 4-6 dantų tiltas.
Teisingai atsakytų ir paaiškintų kodėl implantuota taip ir kaip bus protezuojama tik Jūsų gydytojas.

Kalpana, o kodėl negalima kartu prie implantų šalai prijungti nuosavą, jei jis tik vienas?
*

Galima ir jungiama tuomet, kai nėra geresnės išeities. Bet toks tiltas, kai jungiamas nuosavas dantis prie implanto, yra gerokai rizikingesnis. Didesnė protezo netekimo tikimybė (beje, pagrinde dėl komplikacijų, susijusių su nuosavu dantimi).
Borzika
QUOTE(Kalpana @ 2009 12 01, 18:29)
Jei vienas iš dantų, kurie yra šalia trūkstamo danties tarpo, toks "ant ribos" (iš serijos: "gali stovėti du metus arba gali stovėti 10 metų, bet kol kas rauti nereikia") irgi reikia pagalvoti ar verta ant jo mauti vainikėlį ir daryti atrama tiltiniam protezui.

Norėčiau ir aš patarimų 4u.gif
Situacija yra tokia:
- viršutiniam žandikauly nėr 5 danties; 4 dantis protezuotas maždaug prieš 7 metus; 6 ir 7 - plombuoti. Ar verta rizikuot ir tiltą daryt ant 4-6 dantų, ar verčiau ištraukt 4 ir tiltą daryt ant 3-6? mastau.gif
- apatiniam žandikauly (toj pačioj pusėj) nėra 6-8. Ką čia geriau daryt? Ar įmanomas koks nors variantas be implanto, ar be šansų? unsure.gif
Kalpana
Reikia įvertinti atraminius dantis. Šiuo atveju, 6 ir 4. Gal tas 4 dantis yra pakankamai tvirtas, gerai laikosi kaule ir, galima prognozuoti, kad stovės ilgai.
Funkciniu požiūriu, tiltas 4-6 yra geriau. Dėl to, kad jungiami tos pačios grupės dantys, o atraminiams dantims paskirstomas tik vieno trūkstamo danties, šiuo atveju penkto, krūvis. Jei protezuojama 3-6, jungiami skirtingų grupių dantys, jiems paskirstomas dviejų trūkstamų dantų krūvis. Aktualu tampa ir protezo estetika, nes iltiniai dantys dažniausiai yra gerai matomi šypsantis, kalbant ir t.t. Reikia, kad protezuojantis gydytojas labai gerai įvertintų 4 dantį. Jei komplikacijų, susijusių su šiuo dantimi, rizika nedidelė, tai tuomet jungti 4-6.
Apačioje, jei trūksta 6,7,8 dantų, tai tik implantai. Na dar yra galimybė atstatyti išimamais protezais. Bet, jei yra pakankamai kaulo implantacijai, leidžia finansai, geriausiai implantuoti ir protezuoti.
simsimas2002
Norėčiau ir aš patarimo 4u.gif

pas mane vienoje puseje apacioje truksta 6-7, o virsuj tik 6 ir 7 yra su vainikeliu. jeigu as desiuos implantus tik abudu 6, ar laikysis tas sestas apacioje kai salia nebus 7 ir prades kaulas "tirpti" su laiku? kokios dar pasekmes gali buti jei nesideti 7 implanto?
Kalpana
Implantas apatinio 6 danties vietoje turėtų laikytis.
Įdomu kokia viršutinio 7 danties padėtis. Likęs vienas, be danties atagonisto (apatinio 7 danties), nedalyvautų kramtyme, išilgėtų. Daug kas priklauso nuo sąkandžio. Klausimas ar viršutinio 6 danties vietoje yra pakankamai kaulo implantacijai. Tikėtina, kad gali tekti kelti sinusą (kad ir uždaru būdu). Tokiu atveju gal apsimokėtų tiltas viršuje 7-5, o apačioje implantas 6 danties vietoje. Bet čia pateikiau pavyzdį vieno iš galimų protezavimo variantų, nereiškia, kad jis būtų tinkamas Jūsų atveju. Viską lemia sąkandis, žandikaulio kokybė (kaulo tankumas, aukštis, storis), gretimų dantų būklė, finansai
Manau, kad geriausiai galėtų pakonsultuoti protezuotojas ir implantologas, įvertinę situaciją burnoje ir tų sričių, kuriose trūksta dantų, rentgeno nuotraukas.
Casual
Gal kas parekomenduotu kur Kaune kreiptis del implanto? blush2.gif
simsimas2002
QUOTE(Kalpana @ 2010 01 14, 23:14)
....
Manau, kad geriausiai galėtų pakonsultuoti protezuotojas ir implantologas, įvertinę situaciją burnoje ir tų sričių, kuriose trūksta dantų, rentgeno nuotraukas.
*

Aciu uz atsakyma 4u.gif
Florestina
O man padarė panoraminę, sakė, kad viskas labai gražu ir kad dabar galiu metus nesirodyti.
Borzika
QUOTE(Kalpana @ 2010 01 12, 21:00)
Reikia įvertinti atraminius dantis.

aciuks.gif
O tam rentgeno pakaktų ar jau būtų tomografija reikalinga?
Apačioje, jei trūksta 6,7,8 dantų, tai tik implantai. Na dar yra galimybė atstatyti išimamais protezais. Bet, jei yra pakankamai kaulo implantacijai, leidžia finansai, geriausiai implantuoti ir protezuoti.

Visa bėda tame, kad artimiausius 5 metus finansų implantams tikrai neturėsiu verysad.gif Jau ir taip delsiu daugiau nei 3 metus. Bijau, kad žandikaulis visai nesunyktų unsure.gif

QUOTE(Casual @ 2010 01 14, 23:02)
Gal kas parekomenduotu kur Kaune kreiptis del implanto?

Jei būčiau kaunietė, tikriausiai kreipčiausi į Klinikas.
Florestina
QUOTE(Borzika @ 2010 01 15, 15:55)
Jei būčiau kaunietė, tikriausiai kreipčiausi į Klinikas.
*

Nu jo, ten gera dantų tvarkymo bazė yra. Mano bendradarbę iš Vilniaus siuntė į Kauno klinikas, nes pas ją buvo labai sunykęs kaulas. g.gif
simsimas2002
QUOTE(Florestina @ 2010 01 15, 16:21)
O man padarė panoraminę, sakė, kad viskas labai gražu ir kad dabar galiu metus nesirodyti.
*

Man tik po menesio ziures ar nustojo puliuoti ir tada pasakys kaip ten kaulai laikosi. Kaip noreciau kad viskas greitai pasibaigtu - svepluoti net pradejau be dantu blush2.gif
Florestina
QUOTE(simsimas2002 @ 2010 01 15, 16:14)
Man tik po menesio ziures ar nustojo puliuoti ir tada pasakys kaip ten kaulai laikosi. Kaip noreciau kad viskas greitai pasibaigtu - svepluoti net pradejau be dantu  blush2.gif
*

Švepluoji be dantų, bet po to viskas praeina. O man kai sudėjo irgi dvi dienas švepla buvau. ax.gif
Casual
QUOTE(Florestina @ 2010 01 15, 16:59)
Nu jo, ten gera dantų tvarkymo bazė yra. Mano bendradarbę iš Vilniaus siuntė į Kauno klinikas, nes pas ją buvo labai sunykęs kaulas. g.gif
*

gal zinot tiksliau? unsure.gif g.gif pas ortodontus tvarkausi, bet ten nera implantus kas deda schmoll.gif g.gif
Hytka
Gal zinote, ar yra koks nors laiko tarpas, per kuri turetu buti isuktas implantas po danties traukimo. Dantis trauktas del uzdegiminio zidinio po juo... Aciu ax.gif
Florestina
QUOTE(Hytka @ 2010 01 15, 19:56)
Gal zinote, ar yra koks nors laiko tarpas, per kuri turetu buti isuktas implantas po danties traukimo. Dantis trauktas del uzdegiminio zidinio po juo... Aciu  ax.gif
*

Man gydytojas sakė laukti pusmetį. g.gif
wajew
Florestina, ar ši temukė nedings? Kiek žinau užsibaigia ties 50 psl., gaila būtų jei pradingtų geros žinios, čia sudėta tiek geros kompetenscijos, patarimų
Florestina
QUOTE(wajew @ 2010 01 15, 21:27)
Florestina, ar ši temukė nedings? Kiek žinau užsibaigia ties 50 psl., gaila būtų jei pradingtų geros žinios, čia sudėta tiek geros kompetenscijos, patarimų
*

Pratęskime ją. Bet naujojoje bus galima bendrauti tik užbaigus šią.

NAUJA TEMA
Kalpana
Borzika, dantų būklei, t.y. šaknų ilgiui, kanalų plombavimo kokybei, aplink dantį esančio kaulo įvertinimui pakanka paprastos mažos dantų rentgeno nuotraukos. Vadinamoje "dentalinėje" mažoje rentgeno nuotraukoje tiksliau matosi patys dantys. Panoraminėje nuotraukoje geriau matosi bendras kaulo vaizdas, apytikslė apatinio žandikaulio nervo kanalo, viršutinio žandikaulio sinuso dugno padėtis. Rašau „apytikslė“, nes trimatės struktūros projektuojamos į plokštumą. Nesudėtingais atvejais implantacijai pakanka panoraminės nuotraukos.
Jei neskubate implantuoti dantų, nėra reikalo darytis panoraminę rentgeno nuotrauką todėl, kad situacija keičiasi, ir po poros ar daugiau metų vėl reikės daryti naują nuotrauką.
Kiek sumažės ir susiaurės žandikaulis per tris metus, priklauso nuo to, kokia jo forma ir struktūra buvo iki tol, koks yra kaulo tankis, nuo genetinio polinkio, medžagų apykaitos ypatumų ir t.t.

Casual, Kaune yra daug gerų implantologų. Pačiose Klinikose yra Dantų implantacijos ir protezavimo skyrius: http://www.kmuk.lt/klinika34/4.php#2 Tikiuosi, kad kontaktiniai telefonai nepasikeitę, nes matau, kad kita informacija puslapyje pasenusi.

Hytka, laiko tarpas nuo danties rovimo iki implantacijos priklauso nuo to, kuriame žandikaulyje (viršutiniame ar apatiniame) bus implantuojama, kurio danties srityje implantuojama, ar buvo po rovimo dėtas dirbtinis kaulas ar ne, kokios firmos implantas bus sukamas. Laikotarpis gali svyruoti, grubiai tariant, nuo 6 savaičių iki maždaug 8-9 mėnesių. Paprastai 3-6 mėnesius laukiama. Ilgiau laukiant, kaulas toje vietoje tampa tankesnis, bet jis pradeda siaurėti persitvarkydamas gijimo metu. Galima ir vėliau implantuoti, jei dantis šoninis ir nėra didelio pavojaus, kad greitai susiaurės kaulas toje vietoje.
wajew
Radau tokią info
Išimami protezai
Bent 2 mėn. po operacijos nerekomenduojame dėvėti išimamu protezu, nes jie gali išprovokuoti ne tik kraujavima,traumuoti žaizda, sukelti skausma, bet ir išjudinti naujaji kaula. Nuolat protezo spaudžiamas kaulo transplantantas
pamažu nyksta ir operacija gali tekti pakartoti. Dėl kramtymo atstatymo gydytojas greiciausiai pasiulys kita alternatyva, kuria aptarte su juo dar prieš operacija.

O tai kaip gyventi - darbe be dantų nesedėsi? tiesa, man spaudžia implantą ir kaulą, jaučiu žaizdelę
Kalpana
Negerai, jei protezas spaudžia implantą ir audinius aplink jį. Negali spausti. Būtinai kreipkitės į protezuotoją.
Protezuotojas turėtų pasiūlyti kaip išspręsti problemą, kad ir be dantų nevaikščiotumėte ir tie laikini protezai nespaustų implanto ir audinių aplink jį. Šoninių dantų srityje galima dažnai ir apsieiti be laikino protezo, o priekinių - nelabai (išskyrus atvejus kai darbe netenka bendrauti su žmonėmis ir pan.). Visuomet surandam vienokį ar kitokį variantą, kad pacientai galėtų drąsiai šypsotis, kol gyja implantas.
ta pati Sonecka
Sveiki,perskaiciau visa tema nuo 1 psl,radau labai daug informacijos ir atsakymu i man rupimus klausimus thumbup.gif Man irgi pribrendo reikalas implantuotis dantukus ,tik labai sunku buvo nusprest kuris gydytojas pats paciausias,profesionaliausias ir t.t. smile.gif Pirmam vizitui buvau pas implantologa Siauliuose.Padarius panoramine nuotrauka gydytojas pasake,kad zandikaulis atrofuotas,kaulo per mazai,galima sukti nebent trumpucius 5mm implantus arba daryti kaulo priauginima su nuosavu kaulu(labai baisiai ta procedura nuskambejo fear.gif )Apatiniam zandikauly,deja sake dirbtinis kaulas netinka verysad.gif Zodziu,kaip ir nieko nenusprendem,jis tiesiog pasiule nuvaziuoti i Kauna pas gydytoja Bojarska dar vienai konsultacijai.Kiek pavyko rasti atsiliepimu apie ji,tai dauguma tik geri g.gif Gal teko kam impalntuotis pas sita gydytoja?Ateinanti penktadieni vaziuoju i konsultacija,matysiu koki sprendima pasiulys,labai tikiuos kuo paprastesnio budo "isiaugint" dantukus ax.gif
Simele
Laba diena,

pries pora dienu issitraukiau iltine sakni is virsutinio zandikaulio. Dabar esu be soninio priekinio danties. kai kalbu nieko nesimato taciau kai sypsausi matosi tuscia ertme.

Paklausiau vieno specialisto kabutese ir issitraukiau ta sakni anksciau laiko. Noriu paklausti esant tokiai situaciajai kokia butu iseitis istatyti ten koki dantuka ar jo pakaitala i ta tuscia ertme? Siek tiek skaiciau internete pats ir susidariau nuomone jog tai kainuotu iki 4000 lt darant inplantacijos budu. Taciau gal yra kokia pigesne iseitis?
man 26 metai.

jauciu labai dideli kompleksa.

isanksto dekoju.
Borzika
QUOTE(Simele @ 2010 01 19, 15:44)
Siek tiek skaiciau internete pats ir susidariau nuomone jog tai kainuotu iki 4000 lt darant inplantacijos budu.
Taciau gal yra kokia pigesne iseitis?

O kokios būklės yra šalia esantys dantys? Jei sveiki, tada, manyčiau, kur kas racionaliau (nors šiai dienai ir brangiau) būtų implantavimas.
Florestina
QUOTE(Borzika @ 2010 01 19, 15:51)
O kokios būklės yra šalia esantys dantys? Jei sveiki, tada, manyčiau, kur kas racionaliau (nors šiai dienai ir brangiau) būtų implantavimas.
*

Aš irgi pritariu, šlifuoti du sveikus dantis neapsimoka. Man vienas negyvas nušlifuotas ir tai pamaudžia. Gydytojas sakė, kad taip yra dėl to, kad visas krūvis valgymo metu tenka nušlifuotiems dantukams. O tada man tėvai siūlė implantus ir finansavimą žadėjo, bet... nugalėjo baimė. O ta implantacija visai nebaisi, kaip paaiškėjo vėliau. ax.gif
SuperMama
Tema uždaryta pasiekus maksimalų leidžiamą puslapių skaičių.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.