Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Bandelės, pyragėliai - 2 tema
Supermamų klubas > Mūsų namai > Kulinarinės idėjos > Saldumynai
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
rasyte_
QUOTE(Morgan @ 2009 10 14, 15:05)
Tai kad sviezios biggrin.gif Sakau gal trumpai minkau tesla,nes kad iskiltu tai laukiu ilgai,o gal silumos per mazai gaunasi? g.gif O kai mieles sudedi i piena kad istirptu,ar reikia kad pienas ataustu visai?Nes as dar silta supilu.
*

As tai mieles (slapias) issuku su sauksteliu cukraus, paskui uzpilu apie 100ml silto pieno ismaisau ir padedu, kad suputotu, kai jos labai labai suputja tada pilu jau i miltus ir t.t thumbup.gif
Morgan
QUOTE(rasyte_ @ 2009 10 14, 16:07)
As tai mieles (slapias) issuku su sauksteliu cukraus, paskui uzpilu apie 100ml silto pieno ismaisau ir padedu, kad suputotu, kai jos labai labai suputja tada pilu jau i miltus ir t.t thumbup.gif
*

Oi as niekad nemaciau kad man jos putotu bigsmile.gif Ot vista...tai turbut del to ir neiskyla doh.gif Nu sian sausu nusipirkau,bandysiu su varske bandeles.Nepasiduosiu protest.gif biggrin.gif
aguonele
Noriu padekoti daividija uz rageliu recepta 4u.gif
Dariau su avietemis,labai skanu, net mb labiausiai gyre rolleyes.gif
man mieles kuo puikiausiai jogurte suputojo,as visada palaikau siltai apie ~10 min uzdengus ...
user posted image
~♥KaipTaiKaip♥~
Kepiau Mišelės bandeles su cinamonu . apsivalgymas bigsmile.gif
user posted image
Aruša
O aš kur parašyta sausų mielių, visada dedu šviežių mielių arba išvis nedarau blush2.gif Nesiseka man su tom mielėmis, nekyla tešla doh.gif
dangerele
QUOTE(aguonele @ 2009 10 14, 18:30)

user posted image
*

Gal kas galetu man pagelbeti ir pasakyti marcipaninio cukucio recepta, labai panasiai atrodo kaip sis auksciau esantis, aguoneles iskeptas. Tik maniskis sukutis kuri labai megstu yra apibarstytas aguonom, sezamais, ir yradaras ne uogiene o marcipaninis kremas. Sakes man taip patinka, perku IKI arba maksimose dar buna. Maldauju padekit, labai svajoju ji issikepti pati. smile.gif))))
*Aušrė*
QUOTE(lotute @ 2009 09 25, 12:08)
viena kart dariau nesigavo, antrą kart bijau bandyti lotuliukas.gif
*

Kažkada ir aš "pliuškas" kepiau, man irgi nesigavo schmoll.gif schmoll.gif schmoll.gif .
Daugiau nesiryžtu, O va "totoriškos bandelės " LIUKS thumbup.gif
Morgan
QUOTE(♠Aušra♠ @ 2009 10 15, 19:16)
O aš kur parašyta sausų mielių, visada dedu šviežių mielių arba išvis nedarau blush2.gif  Nesiseka man su tom mielėmis, nekyla tešla doh.gif
*

Man tai net neuzputoja kaip ten turi but kad tirpini ir lauki kad uzputotu doh.gif Bandziau ir sausas ir zalias,tas pats.Nesuprantu g.gif Gal piena uzvirt reikia,o gal ilgiau palaukt kad jos uzputotu.

Gal galit kuri paaiskint mieliu tirpinimo procesa iki putojimo.Kokio karscio reikia pieno?Ir kiek paprastai trunka kol isputoja?

Dar:ar gali but kad per daug miltu,reiktu daugiau skystesnes teslos kad iskiltu? 4u.gif
daividija
QUOTE(Morgan @ 2009 10 16, 13:33)
Man tai net neuzputoja kaip ten turi but kad tirpini ir lauki kad uzputotu doh.gif Bandziau ir sausas ir zalias,tas pats.Nesuprantu g.gif Gal piena uzvirt reikia,o gal ilgiau palaukt kad jos uzputotu.

Gal galit kuri paaiskint mieliu tirpinimo procesa iki putojimo.Kokio karscio reikia pieno?Ir kiek paprastai trunka kol isputoja?

Dar:ar gali but kad per daug miltu,reiktu daugiau skystesnes teslos kad iskiltu? 4u.gif
*

Piena pasildyk,kad butu siltas,nu toks siltas vos vos,ikisk pirsta ir paziurek,nu kaip vaikams maudyt,nes kai per karstas mieles zus ir tada neputos visai.Supilk ten mieles ir idek sauksta cukraus,gerai ismaisyk,geriausia sluotele,kad istirptu ir uzdengus padek siltai.PO 10-15 min jau turi buti uzsidejus tokia kaip kepure.(Bet turi buti joms silta)tada persijok miltus,dek visada maziau negu recepte,po to dadesi minkant,visus kitus produktus,supilk tas mieles ir minkyk,tesla turi buti minksta,truputi lipni,tada padek siltai kokiom 2-3 val,as dar ilgiau laikau,tada smarkiai pakyla.
aguonele
As darau taip:
Prisipilu puse virdulio vandens ir uzverdu.piena,vandeni ar jogurta, na zodziu ko receptas praso pasildau iki 35° (turiu termometra), tada dedu cukraus ir mieles sausas ir ismaisau sluotele. taiva, dabar statau inda su mielemis ant virdulio ir uzdengiu ranksluostuku.Tas vanduo garuoja ir taip mieles suputoja per 10 min thumbup.gif
o toliau jau kaip reikia pagal recepta darau mirksiukas.gif
kice
o kam jus taip sudetingai darote? Sausas mieles sumaisau su miltais ir viska darau pagal recepta, o "gyvas" mieles istrinu su cukrumi, kol suskysteja. Teslai naudoju vos silta piena. Ir viskas.. Visada puikiai iskyla smile.gif
~♥KaipTaiKaip♥~
Tas mielių laikymas nieko neduoda, juk taip yra tikrinama ar mielės gyvos. Jei jos pasenusios, niekaip neužsidės kepurė ir neiškils, dėl to ir reikalingas šis etapas. Ar aš klystu g.gif
rugiagele26
Na man niekad neputojo mieles, kiek esu dariusi ka nors... bet iskildavo kuo puikiausiai.
dalitavit
Cia netucia uzejau ir uzsinorejau tokiu gerybiu..pilva gurgia..begsiu ka panasaus daryt biggrin.gif wub.gif blush2.gif
Morgan
QUOTE(daividija @ 2009 10 16, 18:06)
Piena pasildyk,kad butu siltas,nu toks siltas vos vos,ikisk pirsta ir paziurek,nu kaip vaikams maudyt,nes kai per karstas mieles zus ir tada neputos visai.Supilk ten mieles ir idek sauksta cukraus,gerai ismaisyk,geriausia sluotele,kad istirptu ir uzdengus padek siltai.PO 10-15 min jau turi buti uzsidejus tokia kaip kepure.(Bet turi buti joms silta)tada persijok miltus,dek visada maziau negu recepte,po to dadesi minkant,visus kitus produktus,supilk tas mieles ir minkyk,tesla turi buti minksta,truputi lipni,tada padek siltai kokiom 2-3 val,as dar ilgiau laikau,tada smarkiai pakyla.
*

Oho koks procesas bigsmile.gif As cukraus niekada nedejau doh.gif Ir iskart supildavau mieles ir maisydama sildydavau piene.Dar gera ta ideja su siltu vandeniu puode thumbup.gif Nu reiks isbandyt.Aciu laaaabai 4u.gif
-Maria-
Skani ir smagi tešla bandelėm (apie 15-20 bandelių):

2 kiaušiniai
stiklinė natūralaus jogurto
stiklinė ar 0,75 stiklinės saulėgrąžų aliejaus
šaukštelis kepimo miltelių
šaukštelis druskos
apie 5 stiklinės miltų

Kiaušinius sumaišyti su jogurtu ir aliejum, įberti druską, pilti pusę miltų, kepimo miltelius, likusius miltus ir viską išminkyti. Jeigu trūksta miltų, dėti daugiau, kad tešla nebūtų lipni, bet turi būti minkšta. Išminkius uždengti ir palaikyti 20 minučių.

Per tą laiką pasiruoškite įdarą, galima feta maišyti su petražolėm, galima faršo, grybų įdarą daryt...

Imti tešlos po rutuliuką, iškočioti, dėti įdarą ir formuoti bandeles, su sūriu galima daryti atviras bandeles, su faršu ar grybais uždaras. Sudėti į skardą ant kepimo popieriaus, aptepti kiaušinio plakiniu, apibastyti sezamu.

Kadangi aš bandelių gaminime dar žalia, tai manosios negražios formos blush2.gif

user posted image

Aš dariau su faršu, pakepinau jį su svogūnu ir tarkuota cukinija, gale įmaišiau pjaustytų petražolių.
Renata123
QUOTE(-Maria- @ 2009 10 20, 11:52)

Nezinau ar jos grazios, ar ne tongue.gif bet jau apetita kelia bigsmile.gif Kaip tik saldytuve turiu farsa, kuri jau pats laikas sunaudoti, tai siandien kepsiu.
Ir kaip tik isbandysiu jusu tesla be mieliu. O kokia ta tesla g.gif (nu gal kvailai cia klausiu), nes visad bandeles darau su mielem doh.gif
O ta naturalu jogurta, gal galima kefyru pakeist?
-Maria-
QUOTE(Renata123 @ 2009 10 20, 12:59)
O ta naturalu jogurta, gal galima kefyru pakeist?
*

Man irgi įdomu, ar galima, norėjau bandyt praeitą kartą, bet vyras kaip tik nupirko jogurto ir netekau galimybės eksperimentuoti doh.gif biggrin.gif
O kokia tešla, tai net nežinau, kaip pasakyti, jeigu iškepusi kokia, tai tarp bulkutės ir kibino tarpinis variantas biggrin.gif
Marcelė
Laba diena
Merginos padekit. Mano mieliniai kepiniai dazniausia gaunasi sausi ir labai kietu virsum. Ka ne taip darau. Tesla paprastai renkuosi universalia mieline, stengiuosi kept, kad virsus butu siek tiek rusvas ir 220°C.Gal kazkokios gudrybes yra, kaip pvz ideti i orkaite inda su vandeniu ar isemus kepinius apgengti siek tiek dregnu ranksluosciu. Patarkit, nes taip norisi tu minkstu bandeliu....
daividija
QUOTE(Marcelė @ 2009 10 22, 09:02)
Laba diena
Merginos padekit. Mano mieliniai kepiniai dazniausia gaunasi sausi ir labai kietu virsum. Ka ne taip darau. Tesla paprastai renkuosi universalia mieline, stengiuosi kept, kad virsus butu siek tiek rusvas ir 220°C.Gal kazkokios gudrybes yra, kaip pvz ideti i orkaite inda su vandeniu ar isemus kepinius apgengti siek tiek dregnu ranksluosciu. Patarkit, nes taip norisi tu minkstu bandeliu....
*

labai karsta temperatura,apdega virsus,as visada nusitatau 175-180C.I orkaites apacia gali istatyti inda su vandeniu(nors pati niekada nebandziau),tai negaliu tiksliai pasakyt ar veiksminga,tik zinau,akd kai kurioms bulkutems taip daro.
Marcelė
Tokia temperatura statau, nes daugely literaturos rasiniu taip rekomentuoja. O prie zemesnes nesudzius?
Morgan
Gavosi man bandeles thumbup.gif thumbup.gif Ir tesla iskilo ir minkstos thumbup.gif Sian kepiau su mesyte pieniskas.Kirto net mano maziukas biggrin.gif Aciu visoms uz kantrybe 4u.gif
daividija
QUOTE(Marcelė @ 2009 10 22, 10:11)
Tokia temperatura statau, nes daugely literaturos rasiniu taip rekomentuoja. O prie zemesnes nesudzius?
*

Nu man jos niekada nebuna isdziuvusios g.gif
bumbasi
Katik ir as kepiau bandeles. Dar karstas slammsciu ax.gif Kepiau su kopustais ir lasinukais. Man rodos su raugintais gautusi skaniau, astriau siektiek.Bandeles is mielines teslos ir toookios minkstos...Bent jau kol karstos ax.gif

Tik kaip reik padaryt grazias bandeles. Man tokios nekokios iseina verysad.gif
-Maria-
QUOTE(-Maria- @ 2009 10 20, 11:52)

Aš dariau su faršu, pakepinau jį su svogūnu ir tarkuota cukinija, gale įmaišiau pjaustytų petražolių.
*

Vėl dariau bandeles su faršu, šįkart kibinų formos, labai skanu thumbup.gif
user posted image
Danguolė
QUOTE(-Maria- @ 2009 10 23, 17:59)
Vėl dariau bandeles su faršu, šįkart kibinų formos, labai skanu thumbup.gif
*

Mmmm, labai skaniai atrodo, tikiu ir tokios yra ax.gif O faršą žalią naudojai?
-Maria-
QUOTE(Danguolė @ 2009 10 23, 19:09)
Mmmm, labai skaniai atrodo, tikiu ir tokios yra  ax.gif O faršą žalią naudojai?
*

Pakepinau prieš tai 4u.gif
Danguolė
QUOTE(-Maria- @ 2009 10 23, 19:18)
Pakepinau prieš tai 4u.gif
*

Reikės išbandyti ir man smile.gif
daividija
Siandien kepiau bandeles su morkom...
user posted image

300g miltu+1/4 puodelio arba maziau arba truputi daugiau miltu,
1/4 a.s.druskos,
2 v.s. cukraus,
1+1/4 a.s. sausu mieliu,
1/4 puoduko silto pieno,
40 g kreminio surio,
20 g minksto sviesto,
1 didelis kiausinis,
1 puodukas smulkiai tarkuotu morku,
aptepimui kiausinis+pienas.
IDARAS:
1/4 a.s cinamono,
2 v.s. rudo cukraus
razinu
2 v.s. tirpinto sviesto,

APTEPIMAS:
pienas+cukraus pudra+citrinos rugstis.

Miltus,cukru,druska ir sausas miels persijoti i dubeni.
Supilti piena,kiausini ir tarkuotas morkas.Mikseriu su teslos maisymo antgaliu maisyti leciausiu greiciu,palaipsniui sudeti suri ir sviesta.Toliau mikseriu maisyti pie 20min.Tesla gaunasi gan lipni,bet gan gera minkymui.As idejau truputi miltu ir minkiau ant stalo.
Tesla sudeti i aliejumi istepta dubeni ir padeti siltai,kad pakiltu apie 2val.

Ruda cukru sumaisyti su cinamonu.

Tesla iskocioti kvadrato formos,aptepti tirpintu sviestu,apibarstyti cukrumi+cinamonu,ant virsaus razinas ir susukti voleliu.

Supjaustyti mazdaug 5 cm storio bandelemis ir sudeti i kepimo popieriumi istiesta skarda.palikti,kad pakiltu-45min.
Aptepti kiausinio+pieno plakiniu(ka as nepadariau) ir deti i ikaitinta orkaite 180C 20-25min,kol graziai pageltonuos.

Tuo metu pasidaryti glaju.
Kelis saukstus cukraus pudros uzpilti trupuciu pieno,ideti itrinos rugsteles ir ismaisyti.
kai bandeles truputi atves-aptepti glajumi.
user posted image
labai skanios ir minkstos bandeles,morkos nelabai jauciasi,bet spalvyte tai labai grazi.Mano vaikai negali atsitraukti nuo skardos doh.gif ,nors morkos neikisi nei stovedamas su sautuvu.
georgiana
turiu klausima i kuri niekur nerandu atsakymo: siandien pirkau saldytos Judex mielines teslos ir nezinau ka is jos daryti, labai prasau jusu patarimo, nes deja aprasymo ant pakuotes nera nei api kildinima, nei apie atsildyma nei apie gaminius g.gif nusipirkau ir dabar suku galva ka pagaminti doh.gif
grange
Sveikos, vakar kelias val.skaičiau temą, nes prireikė bandelių su dešrelėm...
pasisėmiau daug idėjų,nesu niekada nieko kepus pati iš mielinės tešlos,tai pirmasis bandymas sakyčiau gavois neblogas smile.gif

Dariau pagal receptą, berots daividijos, na ten kur labai linksmai buvo išverstas iš vok. kalbos.
pakilus tešlai, beveik poskystč pasipyliau ant stalo ir vis pridėdavau miltų,kol gavos maloni minkymui ir visai nelipo prie rankų,taip žaidžiau gal pusvalandį doh.gif na bet bandelės gavos minkštutės smile.gif

va rezultatas

user posted image

user posted image

Supynimai ne visų gerai išėjo,bet kaip pirmam kartui tai esu patenkinta smile.gif gan didelės gavos, nes kai perlaužiau į kelias dalis, nebesigavo supinti blush2.gif
daivaP
Nemeluok, kad pirmą kartą kepei cool.gif gavosi nuostabios wub.gif labai gražiai supynei thumbup.gif man tokios nesigavo blush2.gif
grange
QUOTE(daivaP @ 2009 11 04, 20:03)
Nemeluok, kad pirmą kartą kepei cool.gif gavosi nuostabios wub.gif labai gražiai supynei thumbup.gif man tokios nesigavo blush2.gif
*

pirmą pirmą, su mieline tešla nemokėjau nieko schmoll.gif ir iš vis sausainiai,tortai,bandelės visokios ne man kept.. schmoll.gif
Oksanik
QUOTE(grange @ 2009 11 04, 21:59)

Dariau pagal receptą, berots daividijos, na ten kur labai linksmai buvo išverstas iš vok. kalbos.
pakilus tešlai, beveik poskystč pasipyliau ant stalo ir vis pridėdavau miltų,kol gavos maloni minkymui ir visai nelipo prie rankų,taip žaidžiau gal pusvalandį  doh.gif  na bet bandelės gavos minkštutės smile.gif

*

O kur galima rasti recepta?
grange
QUOTE(Oksanik @ 2009 11 04, 21:51)
O kur galima rasti recepta?
*

na aš dariau taip:

500 g miltų
5 g druskos
1 pakelis džiovintų mielių (7 g)
50 ml aliejaus
200 ml pieno
100 ml vandens

Pieną pašildžiau puodelyje su cukrum, sudėjau mieles ir palikau kol užputos.
Į dubenį supyliau miltus, druską, aliejų ir vandenį,ir jau užputojusias mieles.
Tiesa, miltus dėjau ne visus iš kart, maždaug 400 g. o paskiau pridėjau likusius, galėjo būt,kad gavos ir šiek tiek daugiau.
uždengiau rankšluosčiu ir palikau pakilt apie 2 val., kamb. temperatūroj. pakilo beveik trigubai.
tada pasipyliau ant stalo, tešla buvo gerokai bėganti, ir vis pridėdama miltų gerai minkiau, kol nebeliko prie rankų ir buvo maloni minkyti. užtrukau kažkur pusvalandį, bet kuo ilgiau minkai,tuo bandelės minkštesnės. o tada jau kočiojau, dėjau dešrelę, sukau ir kepiau. patepiau kiaušinio baltymu dar.
kepant palikt nemažus tarpus, nes išsipučia smile.gif
-Maria-
Super atrodo thumbup.gif Aš irgi tokių užsimaniau, bet kepti nenoriu, nes darbo daug yra blush2.gif
grange
na biški yra, bet jei labai nori... smile.gif
Aš kepiau duoną, tai taip vienu metu prisėdau.
gavoju kitą kart gal palikt duonkepei maišyt tešlą g.gif
daividija
grange,tavo bandeles gavosi tiesioginiai puikios thumbup.gif supynimas labai grazus,dabar tik kepk ir kepk...
*AMRI*
Turiu rupiu ruginiu miltu.Gal kas gali mestelti bandeliu recepta,kur butu galima panaudoti siuos miltus ax.gif
grange
QUOTE(daividija @ 2009 11 05, 10:57)
grange,tavo bandeles gavosi tiesioginiai puikios thumbup.gif supynimas labai grazus,dabar tik kepk ir kepk...
*

nu,jau mb prašė, ale negerai per daug į kūną eina schmoll.gif

o man dar vienas žmogus, nevalgantis mėsos,klausė kuom galiu pakeist dešrelę, žinau,kad kita forma galiu daryt su daržovėm, bet jei su pynimu,tai jaučiu neišeitų,nebent su kokia saliero šakute g.gif
angi
QUOTE(daividija @ 2009 10 03, 18:04)
As ir vel su bandelem tongue.gif
Kepiau su vysniom wub.gif labai labai skanios gavosi.
Tesla:
200g naturalaus jogurto,
50ml aliejaus,
1 kiausinis,
100g cukraus,
1a.s. druskos,
vanilinio cukraus,
500g miltu,
1 pakelis sausu mieliu

Idaras:
250g vysniu,
100g cukraus,
1 pakelis vanilinio pudingo milteliu(tu kur reikia virti).

glazura:
100-150g cukraus pudros,
1-2 v.s. vysniu sulciu arba citrinos sulciu.

labai skanios bandeles,tas idaras toks rugstokas rolleyes.gif vaikams labai patiko.
*

Gal pagelbesit 4u.gif

jau du kart kepiau sias bandeles, na super skanios wub.gif

si kart apsiziurejau, kad neturiu jogurto unsure.gif

gal ji galima butu pakeist pienu ar kefyru ? g.gif
daividija
QUOTE(angi @ 2009 11 08, 10:10)
Gal pagelbesit  4u.gif

jau du kart kepiau sias bandeles, na super skanios  wub.gif

si kart apsiziurejau, kad neturiu jogurto  unsure.gif

gal ji galima butu pakeist pienu ar kefyru ? g.gif
*

Drasiai gali keisti,skonis tikrai nenukentes mirksiukas.gif
angi
QUOTE(daividija @ 2009 11 08, 15:26)
Drasiai gali keisti,skonis tikrai nenukentes mirksiukas.gif
*

aciu 4u.gif
spyglis2
šiandien kepiau mielines bandeles pagal šį receptą ax.gif dariau su cinamonu ir su lašinukais cool.gif
user posted image
Nerytė
Rageliai su džemu

user posted image

receptas 4u.gif
Polaroid
Bandelės su dešrele. smile.gif
Mums reikės:
Mielinės sluoksniuotos malsenos tešlos (raudonas įpakavimas, 5 lapeliai.)
20 mažų dešrelių. (arba 10 didelių, tik jas pjaunam per pusę.)
Kiaušinio baltymo.
Gaminimas:
Atitirpdinam tešlos lapelius, leidžiam 15 min pakilti (aš padėjau ant katilinės. biggrin.gif)
tada supjaustom stačiakampiais (1 lapelis - 4 mini lapeliai.)
vyniojam dešrelę, ir dedam bandelę siūle žemyn į blėtą padengtą folija/kepimo popierium.
tada kiekvieną bandelę ištepam kiaušinio baltymu,

user posted image

ir štai tokius paruoštus pusfabrikačius dedame į orkaitę.

user posted image

kepam apie 25 minutes.
gavosi labai skanios, traškia tešla bandelės. mirksiukas.gif
user posted image
aguonele
QUOTE(Šiandien @ 2009 12 03, 16:54)
Bandelės su dešrele. smile.gif
*

ale ir skaniai atrodo bigsmile.gif
Polaroid
QUOTE(aguonele @ 2009 12 03, 22:01)
ale ir skaniai atrodo  bigsmile.gif
*

Ačiū blush2.gif
LeKrista
Sveikos kepejeles ir as susigundziau jusu skaniomis bandelemis thumbup.gif Niekada nekepiau bandeliu,o is mieliu is viso jokio kepinio neteko kepti. Ir stai sumasciau pabandyti. Issirinkau Bandeles su obuoliais pagal Sonatina. Ir spekit kas gavosi? Ogi fantastika.... thumbup.gif Apsivalgiau iki negalejimo doh.gif Na seniai nevelgiau tokiu skaniu bandeliu. Aciu jums uz temele ax.gif
O stai ir mano bandeles photo.gif
user posted image

Niam niam tongue.gif
Gintarėtarė
o aš kepiau bandeles su lašinukais. nebepamenu kieno receptas: 30g mielių, 250ml pieno, 500g miltų, 100g sviesto, cukraus, druskytės.
Pirma, mano bandelės išsipūtė nesvietiškai, kokis 5 kartus. nežinau kaip į dar mažesnes tų lašinukų prikišt. nebent kildint tešlą 3 valandas, ir tik tada lipdyt g.gif . ir dar jos labai greit liko kaip nešviežios: per pietus kepiau, vakare jau šiaip sau skonis buvo, kaip pasenusių.. unsure.gif
bandysiu kitą receptuką gal... g.gif mano dukra dievina tas Maximos bandutes, tai bandžiau kažką panašaus, bet kol kas nepavyko..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.