Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Kai streikuoja širdelė
Supermamų klubas > Grožis ir sveikata > Šeimos ir moters sveikata > Ligos
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
linafr
QUOTE(ZBITKA @ 2005 01 21, 12:44)
Siandien siaubingai permuse sirdis issigandau.. kartais buna kelis kartus i diena, kartais kuri laika isvis nebuna. Pries kelis metus tyriausi pas kardiologe nieko nerado, sake nuo nervu..paskyre tik gudobeles lasiukus..gal kas zinot kokiu kitokiu vaistu cheminiu ar augaliniu?.. sad.gif
*

Pabandyk pagerti kalio chlorido, jis stiprina sirdies raumenis, man labai padejo.
Sekmes
aistukas
QUOTE(milabra @ 2007 05 20, 22:01)
O aš jau po visų echoskopijų smile.gif Infarkto nepatvirtino smile.gif Pasirodo mano vienas vožtuvas laisvas kaip burė - jis ne "vaikšto" o plazdena kaip paklodė vėjyje. Parodė net man ekrane. Ir vat tas plazdenimas sukėlė man skausmus.
Kai pasakė, iš karto ramiau pasidarė. Geriausia yra žinoti kas yra, nors tai ir būtų nemaloniausia žinia. O mano atveju - nieko blogo, tiesiog tai įgimta, bet grėsmės nekelia. Gėriau Mildronato kursą, gudobelės, kalio. Dabar prirašė vaistų, kurie būtent tą skausmą nuims, jei pasikartos....
*

Sveikos sirdininkes. 4u.gif
Man ir visokie nemalonus pojuciai sirdies plote:sone ties pazastim, po krutim ir kazkur apie stemple.Buna kartais permusimai, labai stiprus sirdies plakimas, o buna, kad sirdi taip stipriai, skaudziai gnybia. Dariaus echoskopija, tai zinau, kad turiu Mitralinio voztuvo plolapsa (nepilna). Sako, kad vos ne kas trecias zmogus ji turi ir jis jokiu negerumu neturetu sukelt. Logiskai mastant, tai juk ir as pati jo daugeli metu nejutau.
Itariu Milabra, kad ir tau tas pats. O ar tau tas gydymas padejo? Man viska vercia nervams.Bet gudobeles ir valerijonai man nepadeda. g.gif
tytuka
QUOTE(mile @ 2005 07 11, 11:51)
Ne per seniausiai prasidėjo nemalonūs pojūčiai širdies plote. Kartais tirpsta ranka, kartais skaudžiai ją suspaudžia, o kartais juntu sunkumą  cry.gif . Gydytojai sako, kad mano širdis sveikut sveikutėlė. Tad nelabai suprantu kas čia darosi. Gal kam taip buvo ir turit kokių patarimų  cry.gif  Ačiū.
*

Man buvo panasiai. Darbe buvo didelis kruvis ir jauciausi kaip aprasei. Pasidariau kardiograma ir viskas ok. Tuomet mama patare vaistinej nusipirkti kalio druskos (lyg taip vadinasi, nesu tikra) sirdziai stiprint ir viskas praejo.
glossi
merginos, gal kam reikia Mildronato? blush2.gif Nusipirkau visa pakuote 250mg.60kap. Mokejau 29lt su cnt. Parduociau uz 19lt. blink.gif
Kita diena nuejau pas daktara ir jis pasake , kad man ju visai nereikia. Ir israse kitus doh.gif
mamyciukas***
sveikos!

mano drauge tai Cardiplant vartoja thumbup.gif , sake jai labai patiko, augalinis vaistas sirdies veiklai gerinti, dusuli, sirdies plakima mazina, ji labai patenkinta 4u.gif
janina***
sveikos!

man ir teko Cardiplant vartot, tikrai neblogas vaistukas, man labai padejo thumbup.gif . nes sirdele pastaruoju metu kazko manes nebeklause biggrin.gif
*indruliukas*
QUOTE(janina*** @ 2007 12 22, 19:24)
sveikos!
man ir teko Cardiplant vartot, tikrai neblogas vaistukas, man labai padejo thumbup.gif . nes sirdele pastaruoju metu kazko manes nebeklause biggrin.gif
*

mmmmmmm...... g.gif reiks ir man pabandyt, o tai ieskau vis sau tinkamu vaistuku, o apie juos esu seniau girdejus atsiliepimu geru blink.gif
Cumbawamba9
labuka,

jungiuos i jusu gretas unsure.gif
jau menesi skaudejo sirdi, tai vakar nuejau pas kardiologa, kraujo spaudimas aukstokas, po to kardiograma padare, su echoskopu paziurejo, rado keleta nukrypimu smulkiu, del kai kuriu toliau tirtis reiks, taip pat del skydliaukes, zodziu, nori nuodugniai istirt, nes mano tevelis 35 m. nuo infarkto mire unsure.gif o siaip tai echoskopas rode, kad yra voztuvo buriu (berods taip vadinas) nesandarumas, del to kraujo dalis patenka i sirdi ir del to skauda:( tai labia baisu man kazkaip, bijau as verysad.gif kazin kaip su nestumu, galesiu del to vaiku turet, bo laikrodis jau tiksi, 25 ant nosies.. prirase kardioace kol kas, o po to bus matyt. gal kokiu patarimu kas galit duot, kaip su fiziniu kruviu, mityba? ar nuramint? blink.gif blush2.gif
Au_soleil
QUOTE(kvaksiuks @ 2007 12 30, 13:48)
labuka,

jungiuos i jusu gretas unsure.gif
jau menesi skaudejo sirdi, tai vakar nuejau pas kardiologa, kraujo spaudimas aukstokas, po to kardiograma padare, su echoskopu paziurejo, rado keleta nukrypimu smulkiu, del kai kuriu toliau tirtis reiks, taip pat del skydliaukes, zodziu, nori nuodugniai istirt, nes mano tevelis 35 m. nuo infarkto mire unsure.gif  o siaip tai echoskopas rode, kad yra voztuvo buriu (berods taip vadinas) nesandarumas, del to kraujo dalis patenka i sirdi ir del to skauda:( tai labia baisu man kazkaip,  bijau as verysad.gif  kazin kaip su nestumu, galesiu del to vaiku turet, bo laikrodis jau tiksi, 25 ant nosies.. prirase kardioace kol kas, o po to bus matyt. gal kokiu patarimu kas galit duot, kaip su fiziniu kruviu, mityba? ar nuramint?  blink.gif  blush2.gif
*

O tik sirdi skaudejo ar ir galva spaude? nes man kai pakiles spaudimas buvo, tai ir galva spaude unsure.gif nu tas pakiles, tai buvo virs 140 o antras apie 90, biski virs. Siaip man jau gal pries 3 metus (daba 22metai) nustate prolapsa (mitralinis sirdies voztuvas nesandariai kazkaip uzsidaro ir praleidzia krauja). Tai ziuriu panasu kaip ir pas tave. As dar ir sportuoju, tai kai nustate pries 3 metus labai bijojau. bet sake viska galiu iprastai daryti, tik vengti kruviu. tai vat ir nepersistengiu kai jau jauciu kad sunku smile.gif karts nuo karto ir man suskausta, o vasara tai ir spaudimas buvo pakiles, tai teko ir vaistus gerti, bet dar daug dave tas, kad pati labai nervavausi, ir bijojau del savo sveikatos, tai israse net raminanciu biski, sedatif, jos nera stiprios. Del to sirdies voztuvo pralaidumo kasmet pasitrikinu, reikia stebet ar tas pralaidumas nedideja, tphu tphu tphu, viskas gerai smile.gif
Del sito tai tikrai galima vaiku tureti, tik pati per daug nesijaudink, zn kad sunku, nes pati tai stresavau.. Beje, KT nevartoji?? unsure.gif
Cumbawamba9
QUOTE(Zvaigzdute^ @ 2007 12 30, 11:27)
O tik sirdi skaudejo ar ir galva spaude? nes man kai pakiles spaudimas buvo, tai ir galva spaude  unsure.gif  nu tas pakiles, tai buvo virs 140 o antras apie 90, biski virs. Siaip man jau gal pries 3 metus (daba 22metai) nustate prolapsa (mitralinis sirdies voztuvas nesandariai kazkaip uzsidaro ir praleidzia krauja). Tai ziuriu panasu kaip ir pas tave. As dar ir sportuoju, tai kai nustate pries 3 metus labai bijojau. bet sake viska galiu iprastai daryti, tik vengti kruviu. tai vat ir nepersistengiu kai jau jauciu kad sunku smile.gif karts nuo karto ir man suskausta, o vasara tai ir spaudimas buvo pakiles, tai teko ir vaistus gerti, bet dar daug dave tas, kad pati labai nervavausi, ir bijojau del savo sveikatos, tai israse net raminanciu biski, sedatif, jos nera stiprios. Del to sirdies voztuvo pralaidumo kasmet pasitrikinu, reikia stebet ar tas pralaidumas nedideja, tphu tphu tphu, viskas gerai smile.gif
Del sito tai tikrai galima vaiku tureti, tik pati per daug nesijaudink, zn kad sunku, nes pati tai stresavau.. Beje, KT nevartoji??  unsure.gif
*

ne, KT meciau pries kokius 3 metus ax.gif pas mane kraujo spaudimas pastoviai apie 120/130-80/90. gydytoja sako, kad padidintas, bet dar normos ribose. galva normaliai, nedaznai skauda, bet vat sirdis kabalduojas, kai pakyla.
o kas butu, jei pralaidumas sirdies padidetu? operacija? blink.gif as nesportuoju - na, tik kieme su suniu palakstau biggrin.gif bet ketinau pradet nuo nauju metu, visgi noris pakoreguot linijas po ziemos mirksiukas.gif tai vat ir galvoju, galima-negalim? ka galima?,,, kitas dalykas, kad pastaraisiais metais labai daznai sergu, temp daznai buna 37.2. dar sake ir del sito kazkokius tyrimus darys.
kas keisciausia, kad 24 metus jokiu sutrikimu su sirdim neturejau, o va, bac.. taip ir buna, jei jau pradedi ligu ieskotis, tai kai islenda visur ir visos unsure.gif
sedatif as tai jau seniai karts nuo karto pageriu - darbas kartais sunervina mirksiukas.gif reiks musietais ir dabar iskalt koki "lapeli", ko gero siuo metu man ta sirdi labiau skauda nuo nervu, o ne nuo prolapso unsure.gif
Au_soleil
QUOTE(kvaksiuks @ 2007 12 30, 14:52)
ne, KT meciau pries kokius 3 metus ax.gif pas mane kraujo spaudimas pastoviai apie 120/130-80/90. gydytoja sako, kad padidintas, bet dar normos ribose. galva normaliai, nedaznai skauda, bet vat sirdis kabalduojas, kai pakyla.
o kas butu, jei pralaidumas sirdies padidetu? operacija?  blink.gif  as nesportuoju - na, tik kieme su suniu palakstau biggrin.gif  bet ketinau pradet nuo nauju metu, visgi noris pakoreguot linijas po ziemos mirksiukas.gif  tai vat ir galvoju, galima-negalim? ka galima?,,, kitas dalykas, kad pastaraisiais metais labai daznai sergu, temp daznai buna 37.2. dar sake ir del sito kazkokius tyrimus darys.
kas keisciausia, kad 24 metus jokiu sutrikimu su sirdim neturejau, o va, bac.. taip ir buna, jei jau pradedi ligu ieskotis, tai kai islenda visur ir visos unsure.gif
sedatif as tai jau seniai karts nuo karto pageriu - darbas kartais sunervina mirksiukas.gif  reiks musietais ir dabar iskalt koki "lapeli", ko gero siuo metu man ta sirdi labiau skauda nuo nervu, o ne nuo prolapso unsure.gif
*

Nu sportuot, judeti kazkiek tai tikrai reikia 4u.gif siaip pasiklausk pas gydytoja, bet manau kad tikrai neturetu uzdrausti smile.gif
Jei padidetu pralaidumas, tai net nezinau, nueik i www.sveikas.lt, ten prie sirdies ligu susirask apie prolapsa, yra aprasyta placiau, kokie patarimai, koks gydymas smile.gif
Del skydliaukes tai gali buti kad padaznejes sirdies ritmas. O koks pas tave jis?
Wirga
mano mama sirdis irgi pastoviai neklausydavo, sirdis plakdavo, dusuli jausdavo, tai ji kiek atsimenu Cardiplant gerdavo blink.gif
Diari
Laba diena visoms.
Labai aktuali tema ir man,nutariau parasyti smile.gif .Man jau turbut gera menesi ,kaip pradejau jausti kaip stipriai plaka sirdis ir jauciu kad atrodo jis issoks per gerkle.Prasidejo nuo to kad jauciau kai tik ejau miegoti,kad labai plaka stipriai ir daznai,bet butent tas plakimas jauciasi gerkleje.Su kiekviena diena as pastebiu ,kad jauciu ne tik nakti,bet ir diena,nesvarbu ka daridama,net dabar tai jauciu.Eiti pas gyd tikrai neturiu kada,nes dirbu ir plius kol visose eilese pralauksiu,ne...,zinau kad pas kardiologa reikia pries menesi uzsirasyti,o kur dar eile kardiograma padaryti.
Gal pas ka is jusu panasiai buvo?
Au_soleil
QUOTE(Laura1975 @ 2008 01 13, 11:28)
Laba diena visoms.
Labai aktuali tema ir man,nutariau parasyti  smile.gif  .Man jau turbut gera menesi  ,kaip pradejau jausti kaip stipriai plaka sirdis ir jauciu kad atrodo jis issoks per gerkle.Prasidejo nuo to kad jauciau kai tik ejau miegoti,kad labai plaka stipriai ir daznai,bet butent tas plakimas jauciasi gerkleje.Su kiekviena diena as pastebiu ,kad jauciu ne tik nakti,bet ir diena,nesvarbu ka daridama,net dabar tai jauciu.Eiti pas gyd tikrai neturiu kada,nes dirbu ir plius kol visose eilese pralauksiu,ne...,zinau kad pas kardiologa reikia pries menesi uzsirasyti,o kur dar  eile kardiograma padaryti.
*

Nu as tai nelaukciau ir pas privatu eiciau, sveikata juk svarbiau nei darbas, galima kokia val anksciau iseiti, ar kad ir po darbo tiesiai pas gydytoja 4u.gif
Diari
QUOTE(Zvaigzdute^ @ 2008 01 13, 14:00)
Nu as tai nelaukciau ir pas privatu eiciau, sveikata juk svarbiau nei darbas, galima kokia val anksciau iseiti, ar kad ir po darbo tiesiai pas gydytoja  4u.gif
*

Gal kas gali patarti privacia kokia istaiga Vilniuje,kad viska galma butu padaryti vienoje vietoje ir normaliom kainom,buciau dekinga.
Baravyke
QUOTE(Laura1975 @ 2008 01 13, 22:39)
Gal kas gali patarti privacia kokia istaiga Vilniuje,kad viska galma butu padaryti vienoje vietoje ir normaliom kainom,buciau dekinga.
*

Kardiolita Laisves pr. Vilniuje. Kainos visur pas privatininkus panasios..apie 100 lt konsultacija + tyrimai.

As jau pripratau 'jausti' sirdi. Tai plaka, tai persimusa, tai paskausta, tai iduria. Nustate mitralinio voztuvo nepakankamuma (igimtas). Sake su tokiu nepakankamumu 50 proc. zmoniu gyvena - nemirtinas smile.gif Zmones, kam labiau pasireiskia nepakankamumas - greitai pavargsta ka nors darydami - tada daro korekcines (dar vadina "kosmetinem:) operacijas).

sirdies raumeniui labai svarbus mineralai : kalis, magnis. Reikia veingti suraus maisto, retkarciais pavartoti Kalio arba magnio. Vengti infekcijos patekimo i krauja (anginos, atsargiai raut dantis, kraujo uzkretimo)...nes gali infekcija apsigyvent tame voztuve ir tada bus rimtos problemos.

Tai tiek zinau biggrin.gif
Diari
QUOTE(Baravyke @ 2008 01 14, 14:11)
Kardiolita Laisves pr. Vilniuje. Kainos visur pas privatininkus panasios..apie 100 lt konsultacija + tyrimai.

As jau pripratau 'jausti' sirdi. Tai plaka, tai persimusa, tai paskausta, tai iduria. Nustate mitralinio voztuvo nepakankamuma (igimtas). Sake su tokiu nepakankamumu 50 proc. zmoniu gyvena - nemirtinas smile.gif Zmones, kam labiau pasireiskia nepakankamumas - greitai pavargsta ka nors darydami - tada daro korekcines (dar vadina "kosmetinem:) operacijas).

sirdies raumeniui labai svarbus mineralai : kalis, magnis. Reikia veingti suraus maisto, retkarciais pavartoti Kalio arba magnio. Vengti infekcijos patekimo i krauja (anginos, atsargiai raut dantis, kraujo uzkretimo)...nes gali infekcija apsigyvent tame voztuve ir tada bus rimtos problemos.

Tai tiek zinau  biggrin.gif
*

Aciu labai.
Vicious Vici
QUOTE(Migliukas @ 2007 02 01, 09:41)

man buvo ta pati problema, kadangi ji uzeidavo pakankamai daznai, kartrais net kelis kartus per savaite, man gydytojai pasiule pasidaryti operacija. Ji nera sudetinga, tiesiog guli po rentgenu ir tau kirksnyse padaromos penkios skylutes, per jas ivedami laideliai iki sirdies, surandamas AV sinusinis mazgas ir ta vieta, kuti praleidzia elektroimpulsus yra prideginama. Operacija trunka apie 3 valandas, ir po keliu dienu isvaziuoji namucio. Jau praejo daugiau nei metai po operacijos ir ne karto daugiau takichardijos priepuolio neturejau:)))

jėzuuuus blink.gif bet skamba vistiek siaubingai... geriau bandyti vitaminukais smile.gif ax.gif
Arvile'
QUOTE(Laura1975 @ 2008 01 13, 12:28)
Laba diena visoms.
Labai aktuali tema ir man,nutariau parasyti  smile.gif  .Man jau turbut gera menesi  ,kaip pradejau jausti kaip stipriai plaka sirdis ir jauciu kad atrodo jis issoks per gerkle.Prasidejo nuo to kad jauciau kai tik ejau miegoti,kad labai plaka stipriai ir daznai,bet butent tas plakimas jauciasi gerkleje.Su kiekviena diena as pastebiu ,kad jauciu ne tik nakti,bet ir diena,nesvarbu ka daridama,net dabar tai jauciu.Eiti pas gyd tikrai neturiu kada,nes dirbu ir plius kol visose eilese pralauksiu,ne...,zinau kad pas kardiologa reikia pries menesi uzsirasyti,o kur dar  eile kardiograma padaryti.
*

man irgi labai panasus pozymiai jau apie menesi... pradzioj atrodydavo, kad tik pavalgius, tarsi sunku kvepuoti budavo, nors tikrai nepersivalgydavau... paskui pamatvau pulsa, tai apie 80-88 per minute... Kiek zinau, tai siek tiek per daznas verysad.gif pries uzmiegant jauciu, kad sirdis dauzosi, ne tai, akd labai daznai plaka, bet labai stipriai. Buna nakti prabundu ir ta pati jauciu, tada baisu pradeda darytis. Ryte prabundu su tuo paciu jausmu. O diena buna jauciu durima, kartais oro trukuma, kartais atrodo taip sirdele suspurda, jog per gerkle issoks g.gif neramu labai... pasiskaicius cia ir pakalbejus su bendraamziais, atrodo, akd gali buti nuo nervu, nuo pervargimo. Tikiuos, akd tik tiek ir yra, nes nesinori jaunai tureti sirdies problemu schmoll.gif po poros savaiteliu turesiu savaite atostogu, tikiuos atsigausiu unsure.gif magni geriu jau dvi savaites, bet pakolkas jokiu rezultatu...
Diari
QUOTE(Kadra @ 2008 01 16, 00:36)
man irgi labai panasus pozymiai jau apie menesi... pradzioj atrodydavo, kad tik pavalgius, tarsi sunku kvepuoti budavo, nors tikrai nepersivalgydavau... paskui pamatvau pulsa, tai apie 80-88 per minute... Kiek zinau, tai siek tiek per daznas  verysad.gif  pries uzmiegant jauciu, kad sirdis dauzosi, ne tai, akd labai daznai plaka, bet labai stipriai. Buna nakti prabundu ir ta pati jauciu, tada baisu pradeda darytis. Ryte prabundu su tuo paciu jausmu. O diena buna jauciu durima, kartais oro trukuma, kartais atrodo taip sirdele suspurda, jog per gerkle issoks  g.gif  neramu labai... pasiskaicius cia ir pakalbejus su bendraamziais, atrodo, akd gali buti nuo nervu, nuo pervargimo. Tikiuos, akd tik tiek ir yra, nes nesinori jaunai tureti sirdies problemu  schmoll.gif po poros savaiteliu turesiu savaite atostogu, tikiuos atsigausiu  unsure.gif  magni geriu jau dvi savaites, bet pakolkas jokiu rezultatu...
*

Buvau vakar pas terapeuta,tai padare kardiograma,parode kad yra sirdies permusimai ir kardiologe sake istirti striumai.Tai siandien is ryto pridaviau krauja hormonams tikrinti,pirmadieni bus atsakymas ir eisiu i privatu endokrinologa ,nes musu poliklinikoj tik kovo 13 artimiuasias numeriukas.
Mind
QUOTE(Laura1975 @ 2008 01 13, 11:28)
Laba diena visoms.
*

Sveika.
Pazistamas jausmas. Ir su juo gyvenu jau 7 metai. Tik nepastoviai as ji jauciu, man uzeina kai kada rudeni, kai kada pavasari. Nebutinai tau sirdies problemos yra, gali buti tai ir beprasidedancios depresijos pozymiai. Tokius pacius pojucius sukelia ir skydliaukes sutrikimai. Padarys tyrimus, pasakys, kas ir kaip. 4u.gif
gintute.j
Kai buvau nescia, suzinojau, kad turiu priesirdziu pertvaros aneurizma. Gal kas irgi turi sia bedele? Butu idomu pasidalinti ziniomis...
Nijolija
QUOTE(gintute.j @ 2008 01 17, 11:57)
Kai buvau nescia, suzinojau, kad turiu priesirdziu pertvaros aneurizma. Gal kas irgi turi sia bedele? Butu idomu pasidalinti ziniomis...
*

tokios bedos neturejau ,bet va visa nestuma kentejau nuo tachikardijos kuri mane kankina jau 5metai , viskas prasidejo kaip gime pirmoji dukra ir stai tesiasi ,iki dabar tyriasi nugi nieko neranda ,israse vaistu pagerti tris men ir viskas po to vel kartojasi ,o kaip laukiausi antros tai be gudobeles miegoti nenueidavau g.gif dabar neseniai pagimdziau pries kelis menesukus , tai vel viskas is pradziu g.gif baisu jug dar ims ir susirgsiu kokia liga , kaip gi gali nieko nerasti g.gif isviso nesuprantu,kol maitinu tai neisiu niekur , bet po to vel lyisu i akis daktaram , o jus nepastebejot kad sirdele dar labiau pradeda dauzytis kap kokio alkoholio pavartoji doh.gif
una
Sveikos, va papasakosiu jums siaubiakų, bet čia tik toks moralas - jei po nėštumo darosi kažkas, ko neturėtų būti, ir jei tą "kažką" sunku apibūdinti, reikėtų išsitirti dėl širdies. Vos nenusimirojau prieš Kalėdas doh.gif
Su širdim problemų kaip ir neturėjau. Sakau "kaip ir", nes minėjo - irgi aiškiai nepatvirtino - vadinamą "prolapsą". Per nėštumą pradėjau dusti, na, čia atseit "visoms būna", vaikas spaudžia diafragmą ir t.t. ir pan. O apie tą prolapsą kaip tyčia irgi išgirdau per nėštumą, va čia jau buvo ženklas. Kaip dabar aiškėja, man vystėsi širdies nepakankamumas. O nuo ko? Pasirodo, nuo paprasto kaip 2kart2 daikto - sutrikusios elektrolitų pusiausvyros ir magnio ŽIAURAUS trūkumo per nėštumą. Nors aš gėriau visokius papildus, organizmas suvartoja labai daug, man medžiagų apykaita, pasirodo, nestandartinė (čia jau vėliau paaiškėjo), man turėjo varyt lašines litrais, ko, aišku nebuvo.
Paskui beveik 2 metus slenksčius numyniau pas pulmonologus, aiškino apie astmas, alergijas, padarė galaižin kiek tyrimų, nes šitaip dusti aš galiu atseit tik nuo plaučių ligos... jo... kai padaro spirometriją - plaučiai funkcionuoja 120 proc., o aš kvėpuot negaliu. Astma? Su astma irgi neatitinka parametrai. Alergijos? Kiek tyrė, akivaizdžios alergijos aplinkos dalykams nerasta. Tiesa, turėjau pobaisį chronišką sinusitą. Va tą apsigydžiau. Bet dusulys neišnyko. O aš nieko, ničnieko nesupratau...
Tiesa, po gimdymo jau man pačiai buvo aišku, kad tokia tachikardija neturėtų būti, bet ji nebuvo visą laiką, tik epizodiškai. Širdies neskaudėjo visai. Va tik tas nežmoniškas dusulys. Ir visiškas energijos nebuvimas, kiekvienas dalykas - didžiausia problema.
Rezultatas: su tokia nuvargusia širdim, kurios niekas negydė (jauna... ne pensininkė gi ax.gif ) susigavau kažkokį virusą, kuris išprovokavo ūmų miokarditą. Tada greituškė ištempė į ligoninę, kur - o mielasis vargeli! - sugalvojo lašinę eufilino bronchams plėsti. Pasirodo, aš jam alergiška... na, mirtinai.
Po kelių lašų pasaulis pranyko, toliau nepasakosiu. Tos ligoninės reanimacijos medikų garbei pasakysiu kad jie padarė viską, kad pataisytų tą nelemtą reikalą. Po naktelės "ten" rytą jau buvau "čia". Diagnozė - ūmus kardiogeninis šokas, viruso sukelto ūmaus miokardito komplikacija. Pagulėjau savaitę dar kitos ligoninės reanimacijoj, pašiurpinau medikus savo charakteriu ir sveikimo tempais, ir nieko... namo paleido.
Ir ką dabar? Dabar jau mėnuo po. Atsistatinėja viskas gerai. Tachikardija, aišku, dar yra, skaudėt skauda. Bet niekas netrūko, neplyšo, infarktas neįvyko, tik man priskyrė tokį retą Takotsubo sindromą, kuris gali išsiprovokuoti po didelių stresų, pervargus ir pan. Pagydomas, tik reikia neužleisti, laiku nustačius praeina 95 proc. jį patiriančių (nes jis nepastovus, kaip pvz., yda, tik išprovokuojamas). Bet bjaurus tuo, kad negydant viena iš komplikacijų - kardiogeninis šokas.
Ai, dar gyvensiu biggrin.gif
Va, gudobeles geriu, dar gersiu mildronatą, vitaminus, magnius, turėtų viskas būti gerai.
Svarbiausia - kvėpuoju! biggrin.gif
Nijolija
QUOTE(una @ 2008 01 17, 23:57)
Sveikos, va papasakosiu jums siaubiakų, bet čia tik toks moralas - jei po nėštumo darosi kažkas, ko neturėtų būti, ir jei tą "kažką" sunku apibūdinti, reikėtų išsitirti dėl širdies. Vos nenusimirojau prieš Kalėdas  doh.gif
Su širdim problemų kaip ir neturėjau. Sakau "kaip ir", nes minėjo - irgi aiškiai nepatvirtino - vadinamą "prolapsą". Per nėštumą pradėjau dusti, na, čia atseit "visoms būna", vaikas spaudžia diafragmą ir t.t. ir pan. O apie tą prolapsą kaip tyčia irgi išgirdau per nėštumą, va čia jau buvo ženklas. Kaip dabar aiškėja, man vystėsi širdies nepakankamumas. O nuo ko? Pasirodo, nuo paprasto kaip 2kart2 daikto - sutrikusios elektrolitų pusiausvyros ir magnio ŽIAURAUS trūkumo per nėštumą. Nors aš gėriau visokius papildus, organizmas suvartoja labai daug, man medžiagų apykaita, pasirodo, nestandartinė (čia jau vėliau paaiškėjo), man turėjo varyt lašines litrais, ko, aišku nebuvo.
Paskui beveik 2 metus slenksčius numyniau pas pulmonologus, aiškino apie astmas, alergijas, padarė galaižin kiek tyrimų, nes šitaip dusti aš galiu atseit tik nuo plaučių ligos... jo... kai padaro spirometriją - plaučiai funkcionuoja 120 proc., o aš kvėpuot negaliu. Astma? Su astma irgi neatitinka parametrai. Alergijos? Kiek tyrė, akivaizdžios alergijos aplinkos dalykams nerasta. Tiesa, turėjau pobaisį chronišką sinusitą. Va tą apsigydžiau. Bet dusulys neišnyko. O aš nieko, ničnieko nesupratau...   
Tiesa, po gimdymo jau man pačiai buvo aišku, kad tokia tachikardija neturėtų būti, bet ji nebuvo visą laiką, tik epizodiškai. Širdies neskaudėjo visai. Va tik tas nežmoniškas dusulys. Ir visiškas energijos nebuvimas, kiekvienas dalykas - didžiausia problema.
Rezultatas: su tokia nuvargusia širdim, kurios niekas negydė (jauna... ne pensininkė gi  ax.gif ) susigavau kažkokį virusą, kuris išprovokavo ūmų miokarditą. Tada greituškė ištempė į ligoninę, kur - o mielasis vargeli! - sugalvojo lašinę eufilino bronchams plėsti. Pasirodo, aš jam alergiška... na, mirtinai.
Po kelių lašų pasaulis pranyko, toliau nepasakosiu. Tos ligoninės reanimacijos medikų garbei pasakysiu kad jie padarė viską, kad pataisytų tą nelemtą reikalą. Po naktelės "ten"  rytą jau buvau "čia". Diagnozė - ūmus kardiogeninis šokas, viruso sukelto ūmaus miokardito komplikacija. Pagulėjau savaitę dar kitos ligoninės reanimacijoj, pašiurpinau medikus savo charakteriu ir sveikimo tempais, ir nieko... namo paleido.
Ir ką dabar? Dabar jau mėnuo po. Atsistatinėja viskas gerai. Tachikardija, aišku, dar yra, skaudėt skauda. Bet niekas netrūko, neplyšo, infarktas neįvyko, tik man priskyrė tokį retą Takotsubo sindromą, kuris gali išsiprovokuoti po didelių stresų, pervargus ir pan. Pagydomas, tik reikia neužleisti, laiku nustačius praeina 95 proc. jį patiriančių (nes jis nepastovus, kaip pvz., yda, tik išprovokuojamas). Bet bjaurus tuo, kad negydant viena iš komplikacijų - kardiogeninis šokas.
Ai, dar gyvensiu  biggrin.gif
Va, gudobeles geriu, dar gersiu mildronatą, vitaminus, magnius, turėtų viskas būti gerai.
Svarbiausia - kvėpuoju!  biggrin.gif
*

ISVADA cia viskas nuo magnio trukumo pas tave ? o tachikardja irgi nuo magnio , nes man irgi yra toks dalykas kaip tachikardija , ir kiek laiko gerti magni ir koki, nugi baisu ka tu cia pasakiai ,as ir ka tik po gimdymo , o tie dusuliai stiprus buvo ? br... laikykis , kiek jusu leliui laiko wub.gif
una
QUOTE(sapokiene @ 2008 01 18, 10:43)
ISVADA cia viskas nuo  magnio trukumo pas tave ? o tachikardja irgi nuo magnio , nes man irgi yra toks dalykas kaip tachikardija , ir kiek laiko gerti magni ir  koki, nugi baisu ka tu cia pasakiai ,as ir  ka tik po gimdymo , o tie dusuliai stiprus buvo ?  br... laikykis , kiek jusu leliui laiko  wub.gif
*

Laba. Vaikis nemažas, 1m. ir 10 mėn. Mano tachikardija gali būti polinkis, kaip ir aritmija, kuri pas mane minimali, bet irgi buvo prasidėjusi su visu tuo reikalu kartu. O šiaip priklausau "aritmikų" giminei, bet jie visi neapturėjo niekada infarkto ir sėkmingai gyvena. Seneliui su aritmija jau 92 smile.gif
Nuo magnio trūkumo ji netiesiogiai gali būti, nes nuo to trūkumo silpsta širdis ir kraujagyslės, spazmuoja, o širdis bando atsikompensuoti "užvarydama" didelį pulsą, kas ir yra tachikardija. Nuo jos širdis dar labiau silpsta, ir taip užsiveda tas ratas. Kadangi mane per nėštumą žiauriai pykino (tiek jau nenormalu), dar sutriko elektrolitų pusiausvyra, kas, pasirodo, numušė imunitetą, pradėjo kabintis infekcijos ir t.t.
Dusuliai po gimdymo pradžioj buvo nelabai stiprūs, o paskui - vis didyn, turėjau atseit vartoti purškalus nuo bronchų, jie man nieko nepadėjo, o jų šalutinis poveikis - didina tachikardiją (nuo ko iš esmės ir turėjo gydyti doh.gif ). Paskui į galą prieš šitus įvykius vos galėjau įtraukt oro.

Ką patarčiau: reikia širdies echoskopijos, vadinamos "širdies tyrimas dinamikoje", kur stebi širdies darbą. Kardiograma NIEKO neparodys. Bet neįsivaizduoju, kur ir kaip gali tai atlikti, jei esi ne Lietuvoje (o gal Lietuvoje?)...
O profilaktiškai reikia gert magnį su vit. B grupe, bet kiek, neaišku. Aš dabar geriu standartiškai, bet man toks jausmas, kad mažoka. Reikia patikrinti, ar viskas gerai su elektrolitais. Man daro tokius tyrimus, vadinamą elektrolitų pusiausvyrą. Nes ant šito, pasirodo, viskas ir laikosi pas mane blink.gif
Bet jei tikrai jauti, kad negerai, kad savijauta kažkokia "ne tokia", reikėtų kreiptis į gydytojus ir aiškintis. Širdis - dalykas rimtas, vien patarimai iš šono čia mažai padėti gali.
Aš dar vartoju tokius silpnus raminamuosius nuo tachikardijos, bet labai mažas dozes, plius tai savaime silpni vaistai, o geriu jų po pusę tabletės nakčiai, tai pripratimų būti neturėtų. Be to, reikės po kokio mėnesio juos mesti.

Tiesa, dar - būtų gerai matuoti kraujospūdį ir pulsą. Aš dabar kaip tik to mokausi - studijuoju, ką reiškia mano tokia ar anokia savijauta, koks pulsas ir kraujospūdis tada būna. Kad neišsigąsčiau, jei kažką negero pradėsiu jausti, ir kad žinočiau, ką daryti.
T.y. būtų pravartu įsigyti gerą aparatą, tokį, kur rodo pulsą ("Microlife" yra geras). Tada ir gydytojui gali argumentuoti, kad va, būna taip ir taip. Suprantu, kad juokingai atrodo kaip bobutei vis zyzinti tą aparatą, bet kai susiduri su tokiom problemom, juokas kažkaip dingsta.
Nijolija
o kaip tirti elektrolitus ,kaip supratau tachikardija silpnina sirdi , man uzeina tik vakarais ir tik kaip susinervinu ,labai bijau tokiu ligu pries du metus dare man ekoskopija ,ikr tikrai nieko nerado , bet va vistiek as sekmingai jauciu tuos duzius ir tikrai pergyvenu del kiekvieno diegimo , man jau fobija blush2.gif po to dar kaip laukiausi uk tyre irgi su tokiais aparatais kuriuos pakabina kairej pusej prie sirdies ,ir nesiojau 5dienas pirma kart rado tachikardija bet patys nesuprato is kur ji, o va pries pat gimdyma kazkur balandzio gale vel nesiojau ir nieko nerado sako viskas gerai , negirdejau apie tuos kompiteriukus lietuvoje , gal ir cia jais tiria g.gif na dabar pasigimdziusi esu 7men , tai nezinau gal vel tirtis kaip sakant ieskoti ligu...........................
una
QUOTE(sapokiene @ 2008 01 18, 21:13)
o kaip tirti elektrolitus ,kaip supratau tachikardija silpnina sirdi ,  man uzeina tik vakarais ir tik kaip susinervinu ,labai bijau tokiu ligu pries du metus dare man ekoskopija ,ikr tikrai nieko nerado ,  bet va vistiek as sekmingai jauciu  tuos duzius ir tikrai pergyvenu del kiekvieno diegimo , man jau fobija  blush2.gif  po to dar kaip laukiausi uk tyre irgi su tokiais aparatais kuriuos pakabina kairej pusej prie sirdies ,ir  nesiojau 5dienas pirma kart rado tachikardija bet patys nesuprato is kur ji, o va pries pat gimdyma kazkur balandzio gale  vel nesiojau ir nieko nerado sako viskas gerai ,  negirdejau apie tuos kompiteriukus  lietuvoje , gal ir  cia jais tiria  g.gif  na  dabar  pasigimdziusi esu 7men , tai nezinau  gal vel tirtis kaip sakant ieskoti  ligu...........................
*

Tai sakau, yra spec. tyrimas, būtent tiria elektrolitų balansą, taip ir vadinasi.
Bet juk čia individualiai, tachikardijos priežasčių gali būti visokių. Gali būti pačios širdies kokios nors ypatybės. Man pačioje širdyje anatomiškai nieko blogo ir defektyvaus neranda, o va ta elektrolitų pusiausvyra pas mane labai greit išbalansuojama.

Jei tau darė tokį įdomų tyrimą ir nieko nerado, tai ir ačiū Dievui mirksiukas.gif ligų ieškoti specialiai tikrai nereikia.
Tirkis tik tada, kai jauti kažką neįprasto, manau. jei nieko nejauti, nieko ir nedaryk. Nors su mažu vaikeliu tikrai privargsti, tad jei bus noro ir bent kokių tachikardijos požymių, gal pasidaryk tą tyrimuką, kai vaikučiui kokie metai bus? Profilaktikai? Na, čia šiaip pasvarstymas.
Man niekada net echo nedarė iki tol, o pasirodo, reikėjo.
Apie tą "advanced" kraujospūdžio aparatą aš ir kalbu todėl, kad nenoriu lakstyti pas gydytojus dėl kiekvieno sudiegimo. Tada pasimatuočiau pati - ir op, jau žinau, kas yra kas. O tada žiūriu, nuo ko taip atsitinka - pervargau, mėnulio fazė smile.gif ir pan. O su gydytojais tada galima aptarti, kokius vaistus naudoti ir pan., bet čia retkarčiais, o ne kiekvienąkart suskaudus.
uoga22
As irgi turiu problemyciu su sirdim, nors dar jauna esu (23). Kardiograma nieko blogo niekada nerodo, kraujospudis mano mazokas, bet dazniausiai buna idealus- 120/80. siaip kasdien sportuoju, stengiuos "sveikai" gyvent. bet va kazkada istiko priepuolis, emiau labai stipriai jausti sirdi, labai ne,nemalonus jausmas. tada ji eme vis labaiu dauzytis, eme tirpti rankos ir kojos ir isvis pasidare silpna. atvykusi GMP pamatavo kraujospudi ir dave relaniumo. nuramino kad cia tiesiog tachikardijos priepuolis (pries tai labai sunkus menuo darbe buvo+visokie vakareliai ir miego trukumas, nereguliarus pavalgymas). na zodziu nuramino, kad praeis, dar gyvensiu, liepe kasdien gert sirdies darba derinancius lasus ir valerijono tabletes. taigi diagnoze paparasta- sirdele streikuoja nuo nervu. Nesamone. nutariau normaliai issitirt. padare sirdies echoskopijai r o dieve, pasirodo turiu sirdies yda. igimta. priesirdziu pertvaroj turiu atvira ovaliaja anga. Gal kas su tuo susiduret? gydytoja nieko nesake, ta skylute nuo gimimo ir apie jokia operacija neuzsimine. bet va intere radau daug info ir ji manes nenudziugino. negaliu ramiai gyvent, bijau operacijos, o jos anksciau ar veliau prireiks. Ir vis pamastau, kodel vieni sulaukia 100 metu, o as tokia jauna ir turiu tiek problemu. stengiuos daugiau ilsetis. bet vis tiek jauciu nuolatine baime, nes ta sirdi daznai jauciu. o normalus sveikas zmgus jos jausti neturi.
Gal kas turi panasiu bedu?
Nijolija
nu va sianakt ir vel sirdele plaznojo jau seniai taip bebuvo numigau gal geras 5 val , kaip supratau dar vienas priepuolis , ir pati nesuprantu kas cia per velnias ir kada tai praeis , kur tik einu visis sakop nervai blabla bla...... doh.gif o kaip jum sekasi ? kaip uoga22 ? ar viena kart tau buvo toks priepuolis po kurio taip susirupinai ? ,man toki jau koki 4 metai , zinok tu gali paskaityti mamu diskusijas apie sia liga vaiku sveikateles , kudikeliai gimsta su siom ligom ,bet kad tu tik po 23 metu suzinojai turinti sia liga tai umn.gif o ka tavo gimdytojai sako ? nezinojo , na nebent niekad nesirgai .... bigsmile.gif
Papildyta:
pamirsau dar UOGA22 as savo sirdi jauciu nuolat, vel leksiu kabintis daktaram ant ausu ...
Arvile'
QUOTE(sapokiene @ 2008 01 21, 18:54)
nu va sianakt ir  vel sirdele plaznojo jau seniai taip bebuvo numigau gal geras 5 val ,  kaip supratau dar vienas priepuolis , ir  pati nesuprantu kas cia  per velnias ir  kada tai  praeis , kur tik einu visis sakop nervai blabla bla...... doh.gif o kaip jum sekasi ? kaip uoga22  ? ar viena kart tau buvo toks priepuolis po kurio taip susirupinai ? ,man toki jau koki 4 metai ,  zinok tu gali paskaityti mamu diskusijas apie sia liga vaiku sveikateles ,  kudikeliai gimsta su siom ligom ,bet kad tu tik po 23 metu suzinojai turinti sia liga tai  umn.gif  o ka tavo gimdytojai sako ? nezinojo , na  nebent niekad nesirgai .... bigsmile.gif
Papildyta:
pamirsau dar UOGA22 as savo sirdi jauciu nuolat,  vel leksiu kabintis daktaram ant ausu ...
*

man irgi sianakt taip sirdele dauzesi, kad eina sau... verysad.gif uzmigti negalejau, tada isgeriau raminanciu vaistu siekt tiek, siaip ne taip pavyko uzmigti, pamiegojau gal tik kelias valandeles, nes i darba keltis reikejo... o siandien jauciu lyg durima kartais. Irgi visi sako, kad nervai, pervargimas ir pan. Bet man jau labai neramu darosi... reiks begti pas gydytojus...
Nijolija
QUOTE(Kadra @ 2008 01 21, 22:08)
man irgi sianakt taip sirdele dauzesi, kad eina sau...  verysad.gif  uzmigti negalejau, tada isgeriau raminanciu vaistu siekt tiek, siaip ne taip pavyko uzmigti, pamiegojau gal tik kelias valandeles, nes i darba keltis reikejo... o siandien jauciu lyg durima kartais. Irgi visi sako, kad nervai, pervargimas ir pan. Bet man jau labai neramu darosi... reiks begti pas gydytojus...
*

o tau taip daznai buna frusty.gif ar cia pirmas kartas ? o niekad dar nestyriai?
uoga22
anksciau niekas sirdies echoskopu netikrino, tai nieks ir nerado kad ten skylute. ir siaip niekada sveikata nesiskundziau, visada buvau sportiska. siaip ir dbr sportuoju. o sirdi jauciu pastoviai. kartais paskausta, kartais jauciuos labai gerai....Kai buna labai blogai, ikalu relaniumo, pamiegu ir viskas buna ok.siaip sveikas zmogus sirdies nejaucia..... Ai jau kazkaip susitaikiau su tuo kad galiu numirt. baigiu nugalet ta baime. tik gaila kad tokia jauna ir dar nepatyriau visu gyvenimo dziaugsmu. O gydytoja nieko nesake blogo. liepe gert visokius kalius magnius valerijonus nuo nervu, saugot sveikata ir keist darba smile.gif ir pastoviai stebet. tai va po 3 men vaziuosiu vel tikrintis. o intere prisiskaiciau daug apie sita beda. baisu pasidare ir daugiau nebeskaitau. cia vienos paprasciausiu sirdies operaciju, dar kosmetinem vadinamos, tik deja operuojamos kai vaikutis buna labai mazas. o cia kazkokia velniava su manim.... Bet as gyvensiu tongue.gif
Arvile'
QUOTE(sapokiene @ 2008 01 21, 22:37)
o tau  taip daznai buna  frusty.gif   ar cia pirmas kartas ?  o niekad dar nestyriai?
*

na siaip niekad problemu su sirdim lyg ir neturejau, atsimenu tik kazkada dar mokykloj tyre mus visus profilaktiskai ir pasake, kad pas mane padidejes kairysis skilvelis g.gif ir tiek... budavo kartais sudiegia, bet retai, ir pamirsti. O dabar jau koks menesis kaip jauciu beveik istisai, kad turiu sirdi... naktim baladojasi, kartais smarkiau, kartais silpniau, kartais oro truksta... Duok Dieve, kad cia tik pervargimas. Va kita savaite einu atostogu, gal atsigausiu kazkiek... bet pas gydytoja vistiek noreciau nueiti, del visa ko unsure.gif
una
QUOTE(Kadra @ 2008 01 23, 16:08)
na siaip niekad problemu su sirdim lyg ir neturejau, atsimenu tik kazkada dar mokykloj tyre mus visus profilaktiskai ir pasake, kad pas mane padidejes kairysis skilvelis  g.gif  ir tiek... budavo kartais sudiegia, bet retai, ir pamirsti. O dabar jau koks menesis kaip jauciu beveik istisai, kad turiu sirdi... naktim baladojasi, kartais smarkiau, kartais silpniau, kartais oro truksta... Duok Dieve, kad cia tik pervargimas. Va kita savaite einu atostogu, gal atsigausiu kazkiek... bet pas gydytoja vistiek noreciau nueiti, del visa ko  unsure.gif
*

Eik būtinai. Va tas "trūksta oro" man visada sukelia negerų jausmų -tiek kai pati jaučiu, tiek kai apie tai kalba kitas.
Aš, aišku, ne kokia diagnostikė šitam reikale, bet man čia panašu į širdies nepakankamumą plius aritmiją. Nepakankamumas darosi nuo pervargimo, jei širdis nėra stipri (pasirodo, ir pas mane tokia, ji atseit sveika, bet reikalaujanti "priežiūros").
Faktas, reikia tau poilsio ir kažko stiprinančio, o vat ko - medikai turėtų pasakyti.
aurusha
Man nuo 15 gal metu sirdi vis skauda.. budavo anksciau isvis kai uzeidavo, tai vos ne puse kuno paralizuodavo...taip duria sirdi, kad ne pajudet negali, ar kvepuot... nustate antrine kardiopatija..pavartojau metus vaistus, lyg ir pagerejo, tik dbr kai vyras panervuoja tai vel uzeina skausmai..tik ne tokie baisus... verysad.gif
minik
QUOTE(Kadra @ 2008 01 15, 23:36)
man irgi labai panasus pozymiai jau apie menesi... pradzioj atrodydavo, kad tik pavalgius, tarsi sunku kvepuoti budavo, nors tikrai nepersivalgydavau... paskui pamatvau pulsa, tai apie 80-88 per minute... Kiek zinau, tai siek tiek per daznas  verysad.gif  pries uzmiegant jauciu, kad sirdis dauzosi, ne tai, akd labai daznai plaka, bet labai stipriai. Buna nakti prabundu ir ta pati jauciu, tada baisu pradeda darytis. Ryte prabundu su tuo paciu jausmu. O diena buna jauciu durima, kartais oro trukuma, kartais atrodo taip sirdele suspurda, jog per gerkle issoks  g.gif  neramu labai... pasiskaicius cia ir pakalbejus su bendraamziais, atrodo, akd gali buti nuo nervu, nuo pervargimo. Tikiuos, akd tik tiek ir yra, nes nesinori jaunai tureti sirdies problemu  schmoll.gif po poros savaiteliu turesiu savaite atostogu, tikiuos atsigausiu  unsure.gif  magni geriu jau dvi savaites, bet pakolkas jokiu rezultatu...
*

perskaiciau beveik visa tema ir daugumos jusu nusiskundimai ir problemos labai primena manuosius. Be to, kaip ir dauguma cia rasanciuju, as savo negalavimus irgi ilga laika priskyrinejau nuovargiui, stresui ir pan. Ir vis atideliodavau vizita pas gydytoja (dazniausiai motyvuodama tuo, kad nera laiko arba kad praeis savaime). Tai va ka dabar galiu pasakyti is savo skaudzios patirties, tokie dalykai daugumoje atveju savaime nepraeina, todel patariu ir kitoms nelaukti, o kuo greiciau pasitikrinti ir verciau suzinoti, kad nieko nera, nei kankintis visa likusi gyvenima. Niekada nebuciau galejusi pagalvoti, kad tie pries mazdaug metus prasideje ir is paziuros visai nekalti sirdies negalavimai, kuriuos dauguma cia minejote, galiausiai isaugs i diagnoze-depresija. Dar ir dabar sunku patiketi tokia diagnoze ir susitaikyti su tuo, kad tenka gydyti ne sirdi, o gerti antidepresantus. O ilga laika jokiu kitu depresijai budingu pozymiu nejauciau, tik vis tie sirdies naktiniai baladojimai ir nerimas bei miego problemos (kuriuos irgi, maniau, isprovokuoja sirdis). Kardiologai atliko begales tyrimu, netgi skyre gydyma nuo tachikardijos, ir negalejo paaiskinti tokios mano savijautos ir kodel gydymas ne tik kad neduoda rezultatu, bet, priesingai, blogina mano savijauta.
Nesakau, kad butinai visoms taip gali nutikti (duok dieve, kad ne vienai taip nenutiktu), taciau nuo tokios diagnozes nera apsaugotas ne vienas, ypac moterys po gimdymo. Todel ir siulau nepaziureti pro pirstus kad ir i atrodo nekalta sirdeles maustelejima ar permusinejimus ir juolab nemanyti, kad viskas praeis savaime. Bukite sveikos biggrin.gif 4u.gif
una
QUOTE(minik @ 2008 01 29, 15:00)
perskaiciau beveik visa tema ir daugumos jusu nusiskundimai ir problemos labai primena manuosius. Be to, kaip ir dauguma cia rasanciuju, as savo negalavimus irgi ilga laika priskyrinejau nuovargiui, stresui ir pan. Ir vis atideliodavau vizita pas gydytoja (dazniausiai motyvuodama tuo, kad nera laiko arba kad praeis savaime). Tai va ka dabar galiu pasakyti is savo skaudzios patirties, tokie dalykai daugumoje atveju savaime nepraeina, todel patariu ir kitoms nelaukti, o kuo greiciau pasitikrinti ir verciau suzinoti, kad nieko nera, nei kankintis visa likusi gyvenima. Niekada nebuciau galejusi pagalvoti, kad tie pries mazdaug metus prasideje ir is paziuros visai nekalti sirdies negalavimai, kuriuos dauguma cia minejote, galiausiai isaugs i diagnoze-depresija. Dar ir dabar sunku patiketi tokia diagnoze ir susitaikyti su tuo, kad tenka gydyti ne sirdi, o gerti antidepresantus. O ilga laika jokiu kitu depresijai budingu pozymiu nejauciau, tik vis tie sirdies naktiniai baladojimai ir nerimas bei miego problemos (kuriuos irgi, maniau, isprovokuoja sirdis). Kardiologai atliko begales tyrimu, netgi skyre gydyma nuo tachikardijos, ir negalejo paaiskinti tokios mano savijautos ir kodel gydymas ne tik kad neduoda rezultatu, bet, priesingai, blogina mano savijauta.
Nesakau, kad butinai visoms taip gali nutikti (duok dieve, kad ne vienai taip nenutiktu), taciau nuo tokios diagnozes nera apsaugotas ne vienas, ypac moterys po gimdymo. Todel ir siulau nepaziureti pro pirstus kad ir i atrodo nekalta sirdeles maustelejima ar permusinejimus ir juolab nemanyti, kad viskas praeis savaime. Bukite sveikos  biggrin.gif  4u.gif
*

Ir tau sveikatos drinks_cheers.gif
O aš esu atvirkštinis variantas smile.gif
Man iki šiol sunku patikėti, kad mano "depresija" ir tariama plaučių obstrukcija iš tiesų yra širdies, tiksliau medžiagų apykaitos problemos doh.gif Aš būtent į kiekvieną maustelėjimą žiūrėdavau iš serijos: praeis, negi gali būti kas rimto, čia tik nuovargis, stresai ir depresija. Net kai savaitė po gimdymo vaistinėj pirkau kažką ir vos nešleptelėjau žemėn, neėmiau galvon. Ta proga pasimatavau ten kraujospūdį, jis buvo žemas, o pulsas 95. Paskui prie tos savijautos tiesiog pripratau ir niekur jau "nešlepsėjau" smile.gif . Būtent taip ir gyvenau beveik dvejus metus. O pas kardiologą nesusipratau nueiti...
Nijolija
QUOTE(una @ 2008 01 18, 23:51)
Tai sakau, yra spec. tyrimas, būtent tiria elektrolitų balansą, taip ir vadinasi.
Bet juk čia individualiai, tachikardijos priežasčių gali būti visokių. Gali būti pačios širdies kokios nors ypatybės. Man pačioje širdyje anatomiškai nieko blogo ir defektyvaus neranda, o va ta elektrolitų pusiausvyra pas mane labai greit išbalansuojama.

Jei tau darė tokį įdomų tyrimą ir nieko nerado, tai ir ačiū Dievui  mirksiukas.gif ligų ieškoti specialiai tikrai nereikia.
Tirkis tik tada, kai jauti kažką neįprasto, manau. jei nieko nejauti, nieko ir nedaryk. Nors su mažu vaikeliu tikrai privargsti, tad jei bus noro ir bent kokių tachikardijos požymių, gal pasidaryk tą tyrimuką, kai vaikučiui kokie metai bus? Profilaktikai? Na, čia šiaip pasvarstymas.
Man niekada net echo nedarė iki tol, o pasirodo, reikėjo.
Apie tą "advanced" kraujospūdžio aparatą aš ir kalbu todėl, kad nenoriu lakstyti pas gydytojus dėl kiekvieno sudiegimo. Tada pasimatuočiau pati - ir op, jau žinau, kas yra kas. O tada žiūriu, nuo ko taip atsitinka - pervargau, mėnulio fazė smile.gif  ir pan. O su gydytojais tada galima aptarti, kokius vaistus naudoti ir pan., bet čia retkarčiais, o ne kiekvienąkart suskaudus.
*

o va as pamirsau paklausti apie ta aparata ADVANCED tai jis rodo tik pulsa ir spaudima >>> prie ko cia sirdies sudiegimas? blush2.gif na jei gali paaiskink kvailam zuikiui blush2.gif blush2.gif
una
QUOTE(sapokiene @ 2008 01 29, 22:35)
o va as pamirsau paklausti apie ta aparata ADVANCED tai jis rodo tik pulsa ir spaudima >>> prie ko cia sirdies sudiegimas?  blush2.gif  na jei gali paaiskink kvailam zuikiui  blush2.gif  blush2.gif
*

biggrin.gif cia ne jo pavadinimas, cia jo epitetas. Nes jis rodo pulsa, o tai mums ir svarbiausia. Jei turi problemu su sirdim, vien is kraujospudzio ne ka suprasi. Tiksliau, absoliuciai nieko mirksiukas.gif
Reik ziuret prie Microlife firmos kraujospudzio matuokliu. Patogiausia, aisku, riesinis.
http://www.microlife.lt/sw10989.asp?Segmen...&Country=22

jei veiks nuoroda. Apatinis, BP W 100, tarkim, zinau, kad geras.

O sudiegimas prie ko? Nezinau, galbut pas tave problema aiski, ir nesvarbu pastoviai matuoti. Bet man sudiegimas gali reiksti pulso sutrikimus, o tai jau pavojinga. Jei, tarkim, man butu didelis pulsas, zemas spaudimas, o pulsas dar ir su sutrikimais (ta irgi rodo) - tiesiu taikymu skambint greituskei. Todel man jo reikia.
O kartais buna visai "figova" savijauta, o pasimatuoji - nieko labai blogo, tik reikia isgert, pvz, panangino. Tai va, taip kontroliuojuosi, kad neskambineciau gydytojams be jokio reikalo.
Zai
Sveikos,
jungiuos ir aš bent laikinai prie širdininkių ax.gif

Nuo vaikystės turiu diagnozuotą daugelio minėtą mitralinio vožtuvo prolapsą. Bet nuo kokių 16 nebebuvau pas kardiologą blush2.gif
Gal ir blogai, bet... kažkaip nebejaučiau skausmo nuolat, spaudimo kraujo nebesimatavau.... Sakau sau, kad pasveikau biggrin.gif

Bet štai dabar (22 man) pastebėjo tą mano naujoji šeimos gydytoja. Išklausiau piktą paskaitą ir gavau siuntimą ir EKG, ir pas kardiologą, ir dar receptų kelis doh.gif
Kardiograma kažkodėl (ko niekada nebūdavo) pradėjo rodyt ekstrasistoles, o pulsas beveik visada apie 70-80 (sako, kad lyg ir per dažnas unsure.gif )

Na nesijaučiu blogai, neskauda man nieko, kai pervargstu, tai kartais ir suduria (bandau sau įteigti, jog visiems retkarčiais taip suduria). Darbas mano lengvas, sėdimas. Bet neužilgo keliausiu pas kardiologą, jis jau echoskopiją daryt turės. Mėnesiui gavau dozę Mildronato (kuris ir bobutei mano prirašytas lotuliukas.gif ) ir Panangino po 6 kasdien unsure.gif

P. S. Dar norėjau paklausti, kaip dabar echoskopuoja širdį? Ta prasme su garsu, ar be? Nes man vaikystėj tik po tokios echoskopijos pasakė, kad turiu prolapsą
una
QUOTE(eiven @ 2008 01 30, 18:42)
Sveikos,
jungiuos ir aš bent laikinai prie širdininkių  ax.gif

Nuo vaikystės turiu diagnozuotą daugelio minėtą mitralinio vožtuvo prolapsą. Bet nuo kokių 16 nebebuvau pas kardiologą  blush2.gif 
Gal ir blogai, bet... kažkaip nebejaučiau skausmo nuolat, spaudimo kraujo nebesimatavau.... Sakau sau, kad pasveikau  biggrin.gif 

Bet štai dabar (22 man) pastebėjo tą mano naujoji šeimos gydytoja. Išklausiau piktą paskaitą ir gavau siuntimą ir EKG, ir pas kardiologą, ir dar receptų kelis  doh.gif
Kardiograma kažkodėl (ko niekada nebūdavo) pradėjo rodyt ekstrasistoles, o pulsas beveik visada apie 70-80 (sako, kad lyg ir per dažnas  unsure.gif  )

Na nesijaučiu blogai, neskauda man nieko, kai pervargstu, tai kartais ir suduria (bandau sau įteigti, jog visiems retkarčiais taip suduria). Darbas mano lengvas, sėdimas. Bet neužilgo keliausiu pas kardiologą, jis jau echoskopiją daryt turės. Mėnesiui gavau dozę Mildronato (kuris ir bobutei mano prirašytas  lotuliukas.gif  ) ir Panangino po 6 kasdien  unsure.gif
P. S. Dar norėjau paklausti, kaip dabar echoskopuoja širdį? Ta prasme su garsu, ar be? Nes man vaikystėj tik po tokios echoskopijos pasakė, kad turiu prolapsą
*

Laba,
dažnokas pulsas, idealu kai 66. O kad duria širdį, tai jau tikrai ne visiems schmoll.gif čia savęs neapgaudinėk. Jei jau kardiograma rodo ekstrasistoles, reiškia problema yra. Jei nieko nerodytų, tada gal gal.
O po kiek Mildronato skyrė gerti? Man reanimacininkai skyre 1 g per para. Tegu juos grybai, aš nuo 500mg nemiegu naktį, tai kas bus nuo 1g? O pananginas tai daugoka kažkaip 6...
Šiandien suorganizavo man echoskopiją neplanuotai mano gydytoja (jos dviese su kardiologe), tai nei gerai, nei blogai... geriau, bet norėtųsi, kad būtų dar geriau smile.gif
Prirašė va ko: magnio kažkokio spec. (neturiu dabar dėžutės po ranka), kardiogliukano ir dar vitaminų irgi širdžiai pritaikytų. Mildronato paliko 250mg gerti, kad sienom nelipčiau smile.gif
Echoskopino mane įvairiose įstaigose, Santariškėse geresniu aparatu, dabar prastesniu, bet kas reikia matyti, tas matosi. O dėl garso, tai pajungus garsą girdisi ten visi dūžiai ir gurguliavimai, kaip suprantu, bet aš nelabai dėmesį kreipiau, man vaizdas įdomiau blush2.gif

Zai
Na pulsas mano toks visada, kai pasimatuoju mastau.gif
Kažkaip man su ta kardiograma tai labai įdomu, nes niekada ji nieko tokio nerodydavo, pavyzdinė būdavo. O čia dabar - ekstrasistolės blink.gif

Pasižiūrėjau, tai Mildronatas po 500 mg, po vieną per dieną, bet kad jis kažkokį poveikį, tuo labiau stimuliuojantį turėtų, nepastebėjau. Atvirkščiai - būtų net geriau, kad jis mane kažkiek pašokdintų, nes dabar kažkoks žiemos miegas man prasidėjęs - galiu ir po 12-13 val. per parą ramiai išmiegot doh.gif

Pananginą prirašė šeimos gydytoja, po 6 man irgi kažkaip per daugoka atrodo, todėl geriu po kokias 4, nes ir taip šiuo metu nemažai vaistų tenka gert unsure.gif
Nors man jis gerai - o tai jau kelis kartus buvo pas mane toks "neramių kojų sindromas" - atrodo ir pavargai, ir jau miego nori, atsiguli į lovą, o kojos "lyg labai eit ir bėgt norėtų" lotuliukas.gif iš pradžių nesupratau, kame reikalas, dabar jau mėnesį pananginą kai geriu, tokių cirkų nebebuvo biggrin.gif

Dabar dar kardiologas, spėju, iš jo receptukų irgi gausiu unsure.gif

Oi kaip nemėgstu aš tų gydytojų, tų vaistų doh.gif
Arvile'
Sveikutes 4u.gif

taigi, turejau savaitele atostogu, atrodo siek tiek pailsejau, bet sirdies negerumai nepraejo nuo to, kaip as tikejausi... ax.gif
Kadangi siuo metu gyvenu uzsienyje, Lietuvoje buvau tik savaite laiko, tad nespejau rimtesniu tyrimu pasidaryti pas kardiologa. Nuejau pas savo seimos gydytoja, tai ji paklause sirdi su tuo aparaciuku, sake, kad uzimu nera, tik stipriai plaka g.gif apziurejo skydliauke, sake nepadidejus, bet hormoninius tyrimus pasidaryti reiketu, nes mano sese turejo problemu su skydliauke... Padare kardiograma - sake pavyzdine g.gif tad irgi pabande viska suversti nervams, stresui, nuovargiui, ramino, kad nieko labai baisaus negali buti... Israse Metropololum ir gudobeles, bei sirdies darba gerinanciu lasu...

Bet as cia prisiskaiciau, akd kardiograma nieko neparodo, tai va ir nenusiraminau labai doh.gif
Geriu vaistus, tikiuos, kad praeis. Bet pakolkas (geriu dar tik 5 dienos) visi tie pojuciai nepraeje. Gal dauzosi siek tiek maziau, bet maudima vis tiek jauciu.
Ech, o taip norisi buti sveikai blush2.gif
Cumbawamba9
labas 4u.gif

kaip sveikateles ant pavasario? as kaip ir neblogai pradejau jaustis. nes ziema galvojau uzsilenksiu - puslas 104, tada dar labiau susnervinu, kai pasimatuoju, tada jau ir skaudet sirdi pradesa. bet va, issityriau viskas. o viskas prasdiejo nuo to, kad nuejau pas masaziste nugarytes pasimasazuoti, ji kai masazavo, paklause, ar neskauda man sirdies paprastai. pasakiau, kad nuo prolapso skauda. bet va, kilo tokios abejones sirdy, juolab,kad blogai jauciaus ir man vitaminai, kurios skytre cvirkos poliklinkoj, nepamacino. taigis, issityriaus KARDIOLITOJ, ir ka jus sau manot - kaip Cvirkos poliklinikoj prigasdine buvo, kad prolapsas, kad jokio fizinio kruvio negalima ir t.t. tai kardiolitoj priesingai - kai tik nuejau, spaudimas buvo 15o/90. pamyniau dvirati - ogis ogis spaudimas idealus - 120/80. sako, tau fizinis kruvis ne tik kad negalimas, bet ir butinas. jokiu pakitimu organiniu sirdyje nera, prolapsiukas mazytis, net negalima jo prolapsu vadint. nustate, kad yra hiperkinetinis sirdies sindromas - padidintai reaguoja sirdis i stresorius, pervargimus ir t.t. akurat, kai paanalizavau savo gyvenimas, pastarieji metai ir pastaruosius metus dibtas darbas pilni streso buvo, pervargimo, virsvalandziai ir t.t. taigis, suplojau nemazai, bet nors uz eras naujienas. prirase betalok zok 25gr dukart dienoj, tai geriu sau ir vargo kol kas tpfu tpfu nematau ax.gif smile.gif
tai va, galvoju, kuriais daktarais tiket - kurie prigasdino, neleido jokio fizinio kruvio, ar kitais, kuri liepe fizini kurvu daryt? rolleyes.gif
geliuke
QUOTE(kvaksiuks @ 2008 04 11, 11:57)
labas 4u.gif

kaip sveikateles ant pavasario? as kaip ir neblogai pradejau jaustis. nes ziema galvojau uzsilenksiu - puslas 104, tada dar labiau susnervinu, kai pasimatuoju, tada jau ir skaudet sirdi pradesa. bet va, issityriau viskas. o viskas prasdiejo nuo to, kad nuejau pas masaziste nugarytes pasimasazuoti, ji kai masazavo, paklause, ar neskauda man sirdies paprastai. pasakiau, kad nuo prolapso skauda. bet va, kilo tokios abejones sirdy, juolab,kad blogai jauciaus ir man vitaminai, kurios skytre cvirkos poliklinkoj, nepamacino. taigis, issityriaus KARDIOLITOJ, ir ka jus sau manot - kaip Cvirkos poliklinikoj prigasdine buvo, kad prolapsas, kad jokio fizinio kruvio negalima ir t.t. tai kardiolitoj priesingai - kai tik nuejau, spaudimas buvo 15o/90. pamyniau dvirati - ogis ogis spaudimas idealus - 120/80. sako, tau fizinis kruvis ne tik kad negalimas, bet ir butinas. jokiu pakitimu organiniu sirdyje nera, prolapsiukas mazytis, net negalima jo prolapsu vadint. nustate, kad yra hiperkinetinis sirdies sindromas - padidintai reaguoja sirdis i stresorius, pervargimus ir t.t. akurat, kai paanalizavau savo gyvenimas, pastarieji metai ir pastaruosius metus dibtas darbas pilni streso buvo, pervargimo, virsvalandziai ir t.t. taigis, suplojau nemazai, bet nors uz eras naujienas. prirase betalok zok 25gr dukart dienoj, tai geriu sau ir vargo kol kas tpfu tpfu nematau ax.gif  smile.gif
tai va, galvoju, kuriais daktarais tiket - kurie prigasdino, neleido jokio fizinio kruvio, ar kitais, kuri liepe fizini kurvu daryt?  rolleyes.gif
*

Labas.
O tu pas koki gydytoja Kardiolitoj buvai? As vis planuoju nueit, bet nenoriu ant netinkamo gydytojo uzsiraut. Bo jau nemazai pinigeliu kardiologams esu palikusi, o naudos ir to jokios.. schmoll.gif
Arba gal siaip kazkas galetu parekomenduoti kardiologa, kuris ir su prolapsais ir su ritmika gaudosi? (hiperkinetines sirdies sindromas ir t.t.)
Aciu smile.gif
Tigriukė@
[quote=kvaksiuks,2008 04 11, 11:57]
labas 4u.gif

kaip sveikateles ant pavasario? as kaip ir neblogai pradejau jaustis. nes ziema galvojau uzsilenksiu - puslas 104, tada dar labiau susnervinu, kai pasimatuoju, tada jau ir skaudet sirdi pradesa. bet va, issityriau viskas. o viskas prasdiejo nuo to, kad nuejau pas masaziste nugarytes pasimasazuoti, ji kai masazavo, paklause, ar neskauda man sirdies paprastai. pasakiau, kad nuo prolapso skauda. bet va, kilo tokios abejones sirdy, juolab,kad blogai jauciaus ir man vitaminai, kurios skytre cvirkos poliklinkoj, nepamacino. taigis, issityriaus KARDIOLITOJ, ir ka jus sau manot - kaip Cvirkos poliklinikoj prigasdine buvo, kad prolapsas, kad jokio fizinio kruvio negalima ir t.t. tai kardiolitoj priesingai - kai tik nuejau, spaudimas buvo 15o/90. pamyniau dvirati - ogis ogis spaudimas idealus - 120/80. sako, tau fizinis kruvis ne tik kad negalimas, bet ir butinas. jokiu pakitimu organiniu sirdyje nera, prolapsiukas mazytis, net negalima jo prolapsu vadint. nustate, kad yra hiperkinetinis sirdies sindromas - padidintai reaguoja sirdis i stresorius,

Nežinau kaip jums kvaksiuk,bet fizinis kruvis tikrai daro stebuklus.Nesakau,kad reikia begioti 100 km.per valanda,bet tikrai nesedeti ant sofutes ir bijoti jiudeti.Pati turiu problemu su pulsu,tahikardijos priepoliai užeina(šio metų tfiu,tfiu,tfiu) neblogai dirba širdis ,bet labai gerai žinau,kada ta širdis balabojasi taip,kad atruodo nualpsi ir neatsykelsi schmoll.gif Dar pakartuosiu,kad labai didelio fizinio kruvio nereikia,bet padaryti iš ryto lengva mankštele,daugiau vaiksčioti,mažiau važineti su mašina,pažiuresit tikrai savijauta pageres.Laimingai ir sveikit. 4u.gif
luxx
Sveikos,as irgi tuoj busiu etatine visuose ligu skyreliuose,kaip kazkas pradzioj juokavo.As irgi jauciu,kad turiu sirdi,tik mano atvejis dar kitoks.Buna tokie permusimu atvejai,bet nedaznai,tam reikalui pageriu kokios gudobeles,sukatzoles,ar kokiu raminanciu zoliniu ir nuima tam kartui.Bet man maudzia ir jauciu visada toki nemalonuma sirdies plote.Tyriausi santariskes ir manau ,kad ten gerai istyre .Su siuntimu nieko nekainuoja,o be siuntimo apie 130 lt.Na nebaisu dar.Bet istyre,viska aparaturos ir kruvio testai parode gerai,plius mano metuose negali nieko bloga but (kalbos kaip visada).rado ,kad sirdis padidejusi,bet sportinikams taip buna.Ir rezultatas mano skausmai nuo stuburo.Tai jau nepaslaptis ,kad su stuburu turiu rimtu problemu,tik kad nuo to man negeriau.reiskia mankstos, masazai-ju nesidarysi pastoviai kiekviena diena ir taip iseina ,kad jei skauda sirdies plote reikia gert nuskausminamus t.y nuo nugaros.Na situacija beviltiska.Nors ir sake pernai ,kad viskas gerai,bet prasysiu pas terapeuta vel siuntimo i Santarus .Noriu tiesiog ramiai gyvent ir nejaust skausmo.
Cumbawamba9
as kardiolitoj buvau pas Loretą Ivaškevičienę. neinau,ar ji gera, nes labai bijojau dėl sveikatos, tai rašiausi, kas anksčiausiai laisvas buvo ax.gif na bet nieko, ištyrė lyg ir. bet ir pinigėlių nulėšė - 485 mokėjau už viską. .. na, bet už geras žinias negaila blush2.gif šiaip girdėjau, kad santariškėse neblogų kardiologų yra, bet kokių tai nežinau... blush2.gif
Spra
sveikos,

as va labai sunerimau del mamos tai sakau pasiklausiu jusu, gal kam yra taip buve.

trumpai: vyko brolio vestuves. tiksliau vakaras dar nebuvo prasidejes (matyt nervine itampa). mama labai prastai pasijuto. kokia valanda kaip ji sake "tarsi kazkas bukai dauze sirdi". galvojo isgrius. bet niekam nesake, kad nesukeltu panikos. paskui istino kojos. veliau jau viskas aprimo, pamazu skausmas atslugo.

tai vat gal kam yra taip buve, kodel istino kojos? g.gif
liepiau eiti jai pas gydytoja, bet nesutiko, jos manymu geriau nezinoti.. doh.gif o man baisu.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.