Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Juka
Supermamų klubas > Mūsų namai > Flora
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
linaj
tai kas nutinka kai koto zieve atsoka g.gif
Biscotti
QUOTE(aidosius @ 2005 11 21, 14:09)
Nieko jai neatsitiko smile.gif Tiesiog atėjo žiemos metas,trūksta saulės spindulių,prasidėjo šildymo sezonas,o Jukoms tai-nepatinka schmoll.gif Jaunos Jukos per žiemą nedaug lapų numeta,bet pagyvenusios... cry.gif O kai lapai krenta,tai kotas gražus lieka tongue.gif Svarbiausia-neperlaistyti
*

Ačiū 4u.gif Tikiuosi, kad išgyvens iki pavasario ax.gif
birgiolita
Uzsiauginau juka is sonines atzalos jau gal kokio metro buvo ir per baliuka nukentejo mano vargsele nulauze vyras visa virsune. Jei as ja paliksiu tokia be virsunes augti ar ji man prades leisti atzalas, gal reikia nuskabyti tuos lapus kad susidarytu kotas? Patarkit prasau ka man su ja daryti?
Samanta
O gal kuri žino kodėl šoniniai lapeliai kurie tik pradėjo augti džiūva? Gal ko trūksta? Ar gal vandens per daug? cry.gif
Nerytė
QUOTE(aidosius @ 2005 11 21, 14:12)
O tavo Juka gal prie radijatorių stovi? g.gif Gal jai oras per sausas? g.gif Pabandyk dažniau apipurkšti...
*

Sveika,

Na ji nelabai toli nuo radijatoriaus, bet radijatoriai dabar pas mus užsukti, nes nėra šalta, o ji jau nuo rudens tokia apdžiūvusiais galiukais stovi sad.gif na tikiuosi, kad apipurškimas padės rolleyes.gif
aidosius
QUOTE(linaj @ 2005 11 21, 13:48)
tai kas nutinka kai koto zieve atsoka g.gif
*

Sveika.O kaip suprast"atšoka"?Gal nuotraukėlę gali įmest?Šiaip tai,kai lapus nuskini,pasilieka truputis to lapo"mėsos" biggrin.gif ar kaip ten pavadinti doh.gif Po kurio laiko ta "mėsa" biggrin.gif išdžiūsta ir pradeda atšokinėti.Kai ją nulupi,gaunasi gražus kotas tongue.gif Bet gal ten pas tave tikrai kotas atšokinėja? blink.gif Įdėk nuotrauką,kad nenupasakočiau taip,kad patį kotą nenulupinėtum... tongue.gif
aidosius
QUOTE(birgiolita @ 2005 11 21, 17:22)
Uzsiauginau juka is sonines atzalos jau gal kokio metro buvo ir per baliuka nukentejo mano vargsele nulauze vyras visa virsune. Jei as ja paliksiu tokia be virsunes augti ar ji man prades leisti atzalas, gal reikia nuskabyti tuos lapus kad susidarytu kotas? Patarkit prasau ka man su ja daryti?
*

O tu palik ir pažiūrėk kas gausis smile.gif Jei nepatiks,tai supjaustysi ir pasidauginsi mirksiukas.gif Jei paliksi be viršūnės,tai tikrai pradės leisti šonines atžalas.Lapų,likusių,aš nesnuskabyčiau schmoll.gif Sekmės.
aidosius
QUOTE(Samanta @ 2005 11 21, 17:32)
O gal kuri žino kodėl šoniniai lapeliai kurie tik pradėjo augti džiūva? Gal ko trūksta? Ar gal vandens per daug?  cry.gif
*

Jie gi labai jautrūs,gal jiems apipurškimo trūksta? g.gif
birgiolita
QUOTE(aidosius @ 2005 11 22, 14:35)
O tu palik ir pažiūrėk kas gausis smile.gif Jei nepatiks,tai supjaustysi ir pasidauginsi mirksiukas.gif Jei paliksi be viršūnės,tai tikrai pradės leisti šonines atžalas.Lapų,likusių,aš nesnuskabyčiau schmoll.gif Sekmės.
*

Aciu labai uz ats. as panasiai ir galvoju paliksiu ir ziuresiu kas bus blush2.gif
marsiukė
QUOTE(KVN @ 2005 11 19, 00:31)
Gal galit pasakyt - kas mano gėlytei atsitiko ?  cry.gif Atrodo tikrai nesu jos perlaisčiusi, bet lapai iš apačios nyksta  cry.gif Jokių vabaliukų, musyčių ar kitų bjaurybių nesimato  ax.gif  Šitą gėlytę labai labai myliu  wub.gif  Kaip man ją išgelbėt?  blink.gif  verysad.gif
*

Na va, matau tokią pat bėdą, kaip ir pas mano juką, tik, deja, jau buvusią... sad.gif taip lapai džiuvo džiuvo, dar persodinau, taip tęsėsi apie metus, kol pagaliau pats kotas (ten kur lapai) pati šaka nulužo.Iš pradžių nesupratau, gakvojau, kad mažoji nulaužė, bet pati nusibaigė...Gaila, bet taip ir nesupratau, kas jai nutiko (ir perstačiau, kur daugiau šviesos, ir tręšiau, ir persodinau...)
Elzė
help.gif help.gif mano Jukai kažkas atsitiko. Šiandien pažiūrėjau- o gi ant jos kažkokie gyviai gyvena. Ka daryti? Kuo nupurkšti? Kodėl jie atsirado? Ga; kas jau susidūrė su tokia problema?
Prisegu nuotraukas. Tie vabaliukai tai kažkokie žali. Nors su blicu tuoje nuotraukoje balti gavosi.
help.gif help.gif help.gif help.gif

*Jolanta*
QUOTE(KVN @ 2005 11 19, 00:31)
Gal galit pasakyt - kas mano gėlytei atsitiko ?  Atrodo tikrai nesu jos perlaisčiusi, bet lapai iš apačios nyksta  Jokių vabaliukų, musyčių ar kitų bjaurybių nesimato  Šitą gėlytę labai labai myliu  wub.gif  Kaip man ją išgelbėt?    verysad.gif
*

cry.gif Ir man taip pat nutiko ...didziajai jukai ... tik jai tamsiai ruduoja lapai... Na laaaaaaaaaaabai norisi tiketi ,kad cia tik metu laikas kaltas,,,,ir kad siuo metu laiku ypac didziosios jukos numeta daug lapu.... verysad.gif bet kodel praejusiais metai to nebuvo g.gif gal kad nepurksdavau...turbut jai nepatinka tie apipurskinejimai ... laistau gan retai...patikrinusi zeme... Persodinant ja nemaciau jokiu vabaliuku,kirminiuku.... schmoll.gif Viename vazonelyje augo 3 jukos ... bet mazoji tai visai nunyko... suminkstejo kotas blink.gif tai gal ir diziajai tai gresia blink.gif cry.gif help help help help.gif help.gif

QUOTE(marsiukė @ 2005 11 22, 19:17)
Na va, matau tokią pat bėdą, kaip ir pas mano juką, tik, deja, jau buvusią... sad.gif taip lapai džiuvo džiuvo, dar persodinau, taip tęsėsi apie metus, kol pagaliau pats kotas (ten kur lapai) pati šaka nulužo.Iš pradžių nesupratau, gakvojau, kad mažoji nulaužė, bet pati nusibaigė...Gaila, bet taip ir nesupratau, kas jai nutiko (ir perstačiau, kur daugiau šviesos, ir tręšiau, ir persodinau...)
*

blink.gif cry.gif schmoll.gif nenoooriu kad taip nutiktu...
Turiu kelias jukas ... o kooooooooooooodel doh.gif pati didziausioji turejo pradeti lapus mesti cry.gif Vis paspaudau ar kotas neminksteja ... regis nea... unsure.gif
*Jolanta*
QUOTE(Ryziuke @ 2005 11 26, 14:16)
help.gif  help.gif mano Jukai kažkas atsitiko. Šiandien pažiūrėjau- o gi ant jos kažkokie gyviai gyvena. Ka daryti? Kuo nupurkšti? Kodėl jie atsirado? Ga; kas jau susidūrė su tokia problema?
Prisegu nuotraukas. Tie vabaliukai tai kažkokie žali. Nors su blicu tuoje nuotraukoje balti gavosi.
help.gif  help.gif  help.gif  help.gif
*

fear.gif fear.gif fear.gif kaip baisuuuuuu blink.gif umn.gif: tu nelauk atsakymo...o skubek pas gelininkes ...pas viena + pas kita ... pasitark doh.gif ....
Papasakok kaip sekesi ....
aidosius
QUOTE(Ryziuke @ 2005 11 26, 14:16)
help.gif  help.gif mano Jukai kažkas atsitiko. Šiandien pažiūrėjau- o gi ant jos kažkokie gyviai gyvena. Ka daryti? Kuo nupurkšti? Kodėl jie atsirado? Ga; kas jau susidūrė su tokia problema?
help.gif  help.gif  help.gif  help.gif
*

Sveika.Bėk greičiau į kokią artimiausią gėlių parduotuvę(aš Senukuose pirkau) ir prašyk Actaros.Pasidaryk tirpalą ir purkšk.Ir žemes gerokai apipurkšk blink.gif
Board
Sveikos jukų augintojos, kaip čia aš jūsų anksčiau nepastebėjau doh.gif

Tiek klausimų turėjau kai mano dvi jukos nunykt bandė verysad.gif , kiek vargo kol atgaivinau, ir dabar jau 6 metai, o dar tik maždaug metrinės, gal biški ir žemesnės rolleyes.gif , bet labai jau kotai nelygūs, suprantu ten kur jau sumedijo nebeištiesinsi, o kur dar žalias ar yra vilties?
Ir ar dažnai reikia jukas purkšt? Nes nei karto nesu to dariusi blush2.gif , tik retkarčiais dulkes nušluostau nuo lapų ax.gif
ZIGOTA...
QUOTE(Auges @ 2005 12 01, 11:14)
Sveikos jukų augintojos, kaip čia aš jūsų anksčiau nepastebėjau  doh.gif

Tiek klausimų turėjau kai mano dvi jukos nunykt bandė  verysad.gif , kiek vargo kol atgaivinau, ir dabar jau 6 metai, o dar tik maždaug metrinės, gal biški ir žemesnės rolleyes.gif , bet labai jau kotai nelygūs, suprantu ten kur jau sumedijo nebeištiesinsi, o kur dar žalias ar yra vilties?
Ir ar dažnai reikia jukas purkšt? Nes nei karto nesu to dariusi  blush2.gif , tik retkarčiais dulkes nušluostau nuo lapų ax.gif
*

Ojjjj SOS!!!!!! Ką daryti? Prieš pusantro mėnesio iš MAXIMOS pirkau Juka. Kaip jas laistyti aš žinau, tik dabar nežinau ką daryti. Kažkur po poros savaičių vieno jukos koto ( ji iš trijų) labai pradejo linkti, pasidarė nebegyvi.. as nesupratau kas yra. na taip ir buvo ji su savo tokiais lapais. prieš pora dienu, pačiupinėjau tą kotą ogi žiūriu, kad minkštas - supuvo... doh.gif doh.gif doh.gif .na nupjoviau aš tą supuvusį kotą ir nežinau ką dabar daryti, ar išviso išrauti tą kotą ar nepakenks kitiems dviem kotams.tie kiti kotai sveiki. ojjj padėkite... verysad.gif
Nerytė
[quote=Ryziuke,2005 11 26, 15:16]
help.gif help.gif mano Jukai kažkas atsitiko. Šiandien pažiūrėjau- o gi ant jos kažkokie gyviai gyvena. Ka daryti? Kuo nupurkšti? Kodėl jie atsirado? Ga; kas jau susidūrė su tokia problema?
help.gif help.gif help.gif help.gif

Man tai čia panašu į amarus blink.gif ..... būtinai bėk pas gėlininkus kokių tručiznų pirkt
*Jolanta*
QUOTE(astrid @ 2005 12 02, 12:50)
Ojjjj SOS!!!!!! Ką daryti?  Prieš pusantro mėnesio iš MAXIMOS pirkau Juka. Kaip jas laistyti aš žinau, tik dabar nežinau ką daryti. Kažkur po poros savaičių  vieno jukos koto ( ji iš trijų) labai pradejo linkti, pasidarė nebegyvi.. as nesupratau kas yra. na taip ir buvo ji su savo tokiais lapais. prieš pora dienu, pačiupinėjau tą kotą ogi žiūriu, kad minkštas - supuvo... doh.gif  doh.gif  doh.gif .na nupjoviau aš tą supuvusį kotą ir  nežinau ką dabar daryti, ar išviso išrauti tą kotą ar nepakenks kitiems dviem kotams.tie kiti kotai sveiki. ojjj padėkite... verysad.gif
*

Va va ...man irgi taip...buvo verysad.gif mazasis kotas suminkstejo.... o dabat didysis ... 1,5 gal aukstesnis .... pradejo akyse nykti...vis spaudau spaudau ta kota ...su dideliausia baime verysad.gif

Manau butinasi reik istraukt ta nupuvusi kota.... faktas kad nebeprigis schmoll.gif ... jo saknys nupuvusios taip pat ... o zalos nzn ar gali padaryt ar tai uzkreciama nzn ... kazkada mamytes minejo jog taip nutinka nuo dazno laistymo...o as kaip tik ...sakyciau retokai laistau....
*Jolanta*
QUOTE(Auges @ 2005 12 01, 10:14)
Sveikos jukų augintojos, kaip čia aš jūsų anksčiau nepastebėjau  doh.gif

Tiek klausimų turėjau kai mano dvi jukos nunykt bandė  verysad.gif , kiek vargo kol atgaivinau, ir dabar jau 6 metai, o dar tik maždaug metrinės,
*

Pasidalink prasyciau ax.gif kas joms buvo...kaip gaivinai...kaip isgelbejai jas g.gif 4u.gif
ZIGOTA...
QUOTE(*Jolanta* @ 2005 12 05, 22:22)
Va va ...man irgi taip...buvo  verysad.gif  mazasis kotas suminkstejo....  o  dabat  didysis ...  1,5 gal aukstesnis .... pradejo  akyse nykti...vis spaudau spaudau ta kota ...su dideliausia baime  verysad.gif

Manau butinasi reik istraukt ta  nupuvusi kota.... faktas  kad nebeprigis  schmoll.gif ... jo saknys nupuvusios taip pat ...  o zalos nzn ar gali  padaryt ar tai uzkreciama  nzn ...  kazkada mamytes  minejo jog taip nutinka nuo  dazno laistymo...o as kaip tik  ...sakyciau retokai laistau....
*

IR AS RETAI LAISTAU... MAN RODOS KAD TA JUKA MAXIMOJE PERLAISTE. NES AS TAI ZINAU KAIP TAS JUKAS AUGINTI IR TODEL NELIEJAU DAZNAI...
Nerytė
O kas kiek laiko Jukas reikia apipurksti ziema? g.gif
success
QUOTE(Nerytė @ 2005 12 06, 16:03)
O kas kiek laiko Jukas reikia apipurksti ziema?  g.gif
*

Labutis. Nutariau pasidalinti savo 'jukų mylėtojos' patirtimi. Žodžiu gavo vyras ją dovanų prieš 1,5 metų pavasarį, kai aš dar buvau visiška augalų priešė (ne todėl, kad jų nekenčiau, bet todėl, kad neraukiau kaip su jais elgtis g.gif ir jie visi pas mane nusibaigdavo). Dėl anksčiau minėtų priežasčių daviau ją persodinti mamai ir rudeniop išsivežiau į Vinių. Nežinau, kaip aš jos nenumarinau iki sekančio pavasario, nes stengiausi kaip galėjau, - ir nelaistydavau mėnesiais (reeeeetsykiais nupurkšdavau duše), ir kilnodavau iš kampo į kampą ir ant skersvėjų pastatydavau, kol suradau pastovią vietą, o apie tręšimą iš viso pamirškite. Žiemą mes ne mėgėjai kepti, tai radiatorius prisukam iki 18-20C. Žodžiu atkentėjo nabagė iki kito pavasario nuleidusi ausis. O kitą pavasarį susiėmiau ir padovanojau vyrui zamioculcą 4u.gif. Tuo pačiu pamąsčiau, kad kai bus dvi gėlytės gal dažniau jas pastebėsiu ir imsiu pagaliau rūpintis, plius dar įsimylėjau tą kvietką iš pirmo žvilgsnio ax.gif. Taip ir nutiko.
Nusipirkau porą gražių vazonų ir abu su piniguočiu persodinau į super (kaip dabar matau) žemę. Ją pirkau banginyje - padėta salėje, o ne tame šiltnamyje (tik šiukštu ne Juknevičiaus). Dar įsigijau Vilmorin trąšų lapiniams augalams ir tręšiau kas 2 savaites, vasarą kartais purkšdavau, dabar nebe (žiemą tikrai ne), nes jau didelė ir į dušą nebetelpa. Laistau tik kai išdžiūna, nuolat nuvalau lapus, kurie tfu, tfu nė vienas nenukrito ir net neparudavo nuo praeito pavasario thumbup.gif, tik pati kartais vieną kitą nukerpu, kad formuotųsi kamienas ir augalas atrodytų lengviau, nes laaaabai jau aplapojęs. Visą rudenį, o ir žiemą taip ir nenustojo lapotis,- kažkokia darboholikė pasidarė (zamioculcas beje irgi gigantas dabar vėl su 4 naujais daigais - dar vazoną susprogdins). O mes su vyru tai labai jomis džiaugiamės ir didžiuojamės.
P.S. pirmosios pasakojimo dalies kartoti ant savo augalų nepatariu, o visa kita tikrai nieko ypatingo. Beje žiemą gėlėms geriau vėsiau, nes sausa butų šiluma jas tikrai žudo.
pupulis+
QUOTE(mama39 @ 2004 10 23, 17:49)
Araukarija  laistyti reikia labai saikingai,o ziema labai retai.Ziema reikia laikyti vesioje,bet ne per salciausioje patalpoje iki+5.Daznai purksti ir drekinti patalpos ora.Per siltoje ir sausoje vietoje laikomos araukarijos sakos nulinksta,ima byreti spygliai.Kenkia dregmes perteklius.Gruodzio ir sausio men.virsuniu auginiais(pjauti vidurinius uglius)gali pasidauginti ,bet isisaknija sunkiai
*

grazi gelele
ZIGOTA...
Skaiciau skaiciau ir vistiek aiskiai nesupratau... tai ar purksti siuo metu laiku juka?
Ar tresti?

Na as nupuvusio jukos koto nulauziau ta lapu "keke" ir y vandeny pamerkiau, labai greitai isleido saknis. As ja vel pasodinau, tik dabar nezinau kaip laistyti. Medinio koto nera tik tie lapai... g.gif

Ir dar klausimas. Tos mano Jukos liko du kotai viename vazone augti, ir to mazesnio koto lapai nuo smailejanciu lapu galu dziusta... gal kad radiatorius salia? To kito koto kur didelis tai lapai nedziusta ir viskas jam gerai, sau grazus auga. Na ir purskiu ta juka, kotai kieti, vabalu jokiu nera...

Dar noriu apie persodinima ziniu gauti, ar sodinti y paprasta zeme kur gelems ar y palmiu? Ar ant dugno tikrai reikia deti akmenuku?
success
QUOTE(astrid @ 2006 01 09, 23:34)
Skaiciau skaiciau ir vistiek aiskiai nesupratau... tai ar purksti siuo metu laiku juka?
Ar tresti?

Na as nupuvusio jukos koto nulauziau ta lapu "keke" ir y vandeny pamerkiau, labai greitai isleido saknis. As ja vel pasodinau, tik dabar nezinau kaip laistyti. Medinio koto nera tik tie lapai...  g.gif

Ir dar klausimas. Tos mano Jukos liko du kotai viename vazone augti, ir to mazesnio koto lapai nuo smailejanciu lapu galu dziusta... gal kad radiatorius salia? To kito koto kur didelis tai lapai nedziusta ir viskas jam gerai, sau grazus auga. Na ir purskiu ta juka, kotai kieti, vabalu jokiu nera...

Dar noriu apie persodinima ziniu gauti, ar sodinti y paprasta zeme kur gelems ar y palmiu? Ar ant dugno tikrai reikia deti akmenuku?
*

Pas mane juka tiesiog nuostabiai auga ir be jokių ypatingų pastangų (kaip čia neprisigyrus tfu tfu).
Persodinti jukas geriau į žemę, skirtą lapiniams augalams. Aš pirkau Banginyje, konsultatnė tokia thumbup.gif pasitaikė, tai kategoriškai atkalbėjo nuo Juknevičiaus 'kirmėlių veisyklų' (visiškas gėlių genocidas) ir pasiūlė Dideivos gruntą lapiniams augalams (tinkamas daiginti). Maniškėms tikrai good.gif , nes ir zamioculcas per visą žiemą naujus daigus vedė ir šakas augino ir juka nesustojo lapus leidusi - net nežinau ar kada jie apsiramins. Ir draugė mano pavyzdžiu pasekė, tai visas savo neaiškias nususėles atgaivino (ta proga net magaryčias suorganizavo). Pabandyk, gal taviškėms patiks.
Aš žiemą gėlių nepurškiu visiškai, tik laistau kai gerai pradžiūva (pas mane tik nereiklios drėgmei). Bet tavo atveju tai nupjautai manau karts nuo karto lengvas dušiukas ir nepamaišytų, nes šaknys dar jaunutės, tai gal gali nepakankamai vandeniu visą aprūpinti (čia tik mano pamąstymai), ypač jei kambary labai šilta ir sausa. Tik čiur nepermirkyk, nes jukos geriau jaučiasi sausos. Šiaip jukų dauginime nesu kompetetinga, nes dar neteko.
Akmenukai (arba drenažas) būtini tik indeliuose, kurių dugne nėra skylutės, per kurią pasišalina vandens perteklius. Tokiuose sodinant reikėtų nepersistengti su vandeniu, nes šaknys gali supūti. O sodinant įprastuose gali 'akmenukų' ir nedėti. Aplamai, jei jauti savo augalo nuotaikas ir jis nėra kaprizingas gali sodinti kur patinka, o jei vis dėlto tavo jukos nuotaikos svyruoja, lapai ima ruduoti ar dar kas nors, geriau rinkis variantą 'su skylute'. Kai kas sako, kad jukas laistyti reikia tik į lėkštutę, bet pas mane indas be skylutės, tai tenka pilti per viršų ir iki šiolei persodinant nesu mačiusi nei vienos įtartinos šaknelės, dar nebuvo nei vieno parudavusio lapo clap.gif (o jai jau treti metai). Tręšiu tik pavasarį - vasarą, sykį į dvi savaites skystomis trąšomis, skirtomis lapiniams augalams, žiemą geriau neaktyvinti - vis tik ramybės metas (nors maniškėms tai akivaizdžiai dzin).
Tai tiek tos išminties.
Sėkmės! mirksiukas.gif
ZIGOTA...
QUOTE(peliukas77 @ 2006 01 11, 00:20)
Pas mane juka tiesiog nuostabiai auga ir be jokių ypatingų pastangų (kaip čia neprisigyrus tfu tfu).
Persodinti jukas geriau į žemę, skirtą lapiniams augalams. Aš pirkau Banginyje, konsultatnė tokia  thumbup.gif pasitaikė, tai kategoriškai atkalbėjo nuo Juknevičiaus 'kirmėlių veisyklų' (visiškas gėlių genocidas) ir pasiūlė Dideivos gruntą lapiniams augalams (tinkamas daiginti). Maniškėms tikrai  good.gif , nes ir zamioculcas per visą žiemą naujus daigus vedė ir šakas augino ir juka nesustojo lapus leidusi - net nežinau ar kada jie apsiramins. Ir draugė mano pavyzdžiu pasekė, tai visas savo neaiškias nususėles atgaivino (ta proga net magaryčias suorganizavo). Pabandyk, gal taviškėms patiks.
Aš žiemą gėlių nepurškiu visiškai, tik laistau kai gerai pradžiūva (pas mane tik nereiklios drėgmei). Bet tavo atveju tai nupjautai manau karts nuo karto lengvas dušiukas ir nepamaišytų, nes šaknys dar jaunutės, tai gal gali nepakankamai vandeniu visą aprūpinti (čia tik mano pamąstymai), ypač jei kambary labai šilta ir sausa.  Tik čiur nepermirkyk, nes jukos geriau jaučiasi sausos. Šiaip jukų dauginime nesu kompetetinga, nes dar neteko.
Akmenukai (arba drenažas) būtini tik indeliuose, kurių dugne nėra skylutės, per kurią pasišalina vandens perteklius. Tokiuose sodinant reikėtų nepersistengti su vandeniu, nes šaknys gali supūti. O sodinant įprastuose gali 'akmenukų' ir nedėti. Aplamai, jei jauti savo augalo nuotaikas ir jis nėra kaprizingas gali sodinti kur patinka, o jei vis dėlto tavo jukos nuotaikos svyruoja, lapai ima ruduoti ar dar kas nors, geriau rinkis variantą 'su skylute'. Kai kas sako, kad jukas laistyti reikia tik į lėkštutę, bet pas mane indas be skylutės, tai tenka pilti per viršų ir iki šiolei persodinant nesu mačiusi nei vienos įtartinos šaknelės, dar nebuvo nei vieno parudavusio lapo  clap.gif (o jai jau treti metai). Tręšiu tik pavasarį - vasarą, sykį į dvi savaites skystomis trąšomis, skirtomis lapiniams augalams, žiemą geriau neaktyvinti - vis tik ramybės metas (nors maniškėms tai akivaizdžiai dzin).
Tai tiek tos išminties.
Sėkmės!  mirksiukas.gif
*

Dekoju uz patarimus. O tas kotas kur supuvo tai jau is jo nieko nebeliko... visas sudziuves jau... kaip persodinsiu pavasary tai tada as jy pasalinsiu. Ziema as juka laistau karta y menesy, nes dazniau bijau, nes kiek pasiziuriu zeme vis dregna tik praejus menesiui nuo paliejimo sausa.
Na o pavasary ir vasara koks laistymas, turbut dazniau, negu karta per menesi a?
success
QUOTE(astrid @ 2006 01 11, 13:00)
Dekoju uz patarimus. O tas kotas kur supuvo tai jau is jo nieko nebeliko... visas sudziuves jau... kaip persodinsiu pavasary tai tada as jy pasalinsiu. Ziema as juka laistau karta y menesy, nes dazniau bijau, nes kiek pasiziuriu zeme vis dregna tik praejus menesiui nuo paliejimo sausa.
Na o pavasary ir vasara koks laistymas, turbut dazniau, negu karta per menesi a?
*

Tikrinimo principas tas pats - pirštą į žemę ir žiūri, kas ten dedasi.
Mano langai į pietus, tai vasarą būna 'Egiptas', o jei apsiniaukę, tai normalu, todėl kartais laistau sykį į savaitę, o kartais ir kas 4-5 dienas - pagal vaizdelį vazone, dažniausiai beveik kai visiškai išdžiūva. O žiemą ir aš panašiai kaip tu sakei, bet mano per 1 m nuo radiatoriaus, tai gal truputuuuuuką dažniau, bet atsargiai.

O dėl to koto tai taip ir maniau, jei tuščias tai žinok, kad jau ir AMEN.
Sėkmės tau toliau.
ZIGOTA...
QUOTE(peliukas77 @ 2006 01 11, 18:15)
Tikrinimo principas tas pats - pirštą į žemę ir žiūri, kas ten dedasi.
Mano langai į pietus, tai vasarą būna 'Egiptas', o jei apsiniaukę, tai normalu, todėl kartais laistau sykį į savaitę, o kartais ir kas 4-5 dienas - pagal vaizdelį vazone, dažniausiai beveik kai visiškai išdžiūva. O žiemą ir aš panašiai kaip tu sakei, bet mano per 1 m nuo radiatoriaus, tai gal truputuuuuuką dažniau, bet atsargiai.

O dėl to koto tai taip ir maniau, jei tuščias tai žinok, kad jau ir AMEN.
Sėkmės tau toliau.
*

Tai taip tam kotui amen doh.gif Na bile kiti du kotai sveiki gyvi smile.gif Dekoju uz patarimus 4u.gif
Žydraakė
Laba 4u.gif Reikia patarimo unsure.gif
Namie auginu juką, gavau dovanų, didelė. Praėjus porai mėnesių nuo pervežimo, pradėjo leisti naujus lapus. Labai apsidžiaugiau, kad priprato prie naujos aplinkos, auga, nenyksta bigsmile.gif Laistau retokai, bet gana dažnai purškiu. Namuose šilta. Lapus naujus vis dar leidžia, bet nuo apačios prie koto lapai pradėjo gelsti blink.gif Kas jai atsitiko g.gif
Dėkui už atsakymą 4u.gif
spurgele
QUOTE(Žydraakė @ 2006 02 17, 16:23)
Namie auginu juką, gavau dovanų, didelė. Praėjus porai mėnesių nuo pervežimo, pradėjo leisti naujus lapus. Labai apsidžiaugiau, kad priprato prie naujos aplinkos, auga, nenyksta bigsmile.gif Laistau retokai, bet gana dažnai purškiu. Namuose šilta. Lapus naujus vis dar leidžia, bet nuo apačios prie koto lapai pradėjo gelsti blink.gif Kas jai atsitiko g.gif
Dėkui už atsakymą 4u.gif
*

gal tiesiog meta senus lapus, o toj vietoj bus sukietėjęs kamienas
ZIGOTA...
QUOTE(Žydraakė @ 2006 02 17, 17:23)
Dėkui už atsakymą 4u.gif
*

na jukos apatinius lapus ziemos metu meta.taip pat daro ir dracenos. mano juka irgi kelis per ziema numet, pagelto.tai as juos nuimu ir viskas.beje mano juka irgi didele 4u.gif
irina B
QUOTE(astrid @ 2006 01 09, 23:34)
Ar tresti?

Na as nupuvusio jukos koto nulauziau ta lapu "keke" ir y vandeny pamerkiau, labai greitai isleido saknis. As ja vel pasodinau, tik dabar nezinau kaip laistyti. Medinio koto nera tik tie lapai...  g.gif

*

Mano situacija tokia pati biggrin.gif Konsultavausi su pažįstama gėlininke, ji sakė, kad tos ant koto jukos sunkiau auga ir lepesnės. Aš savo gėlytę kartais palaistau ir gana dažnai išmaudau po dušu biggrin.gif
ZIGOTA...
QUOTE(irina B @ 2006 02 20, 00:19)
Mano situacija tokia pati biggrin.gif Konsultavausi su pažįstama gėlininke, ji sakė, kad tos ant koto jukos sunkiau auga ir lepesnės. Aš savo gėlytę kartais palaistau ir gana dažnai išmaudau po dušu  biggrin.gif
*

na ziema daznai nelaistyk, o maudyk gal tik vasar. nes nuo paer dazno laistymo suputi gali.mano vienas jukos kotas supuvo, matyt parduotuveje kokia nemoksa perlaiste.dabar kaip pavasary persodinesiu, tai nupirksiu jukai trecia drauge ir augs vel tryse.
Žydraakė
QUOTE(spurgele @ 2006 02 19, 23:02)
gal tiesiog meta senus lapus, o toj vietoj bus sukietėjęs kamienas
*

QUOTE(astrid @ 2006 02 19, 23:10)
na jukos apatinius lapus ziemos metu meta.taip pat daro ir dracenos. mano juka irgi kelis per ziema numet, pagelto.tai as juos nuimu ir viskas.beje mano juka irgi didele  4u.gif
*

Dėkui 4u.gif Aš įtariau, kad vienoj numestų lapų gali formuotis kotas, bet kai jūs parašėt, tai dabar tikrai lengviau aciuks.gif

Kažkur skaičiau, o gal kažką supainiojau, kad jukos gali augti arba iš koto (ir todėl jos yra lepesnės), arba... O vat kaip jos dar gali augti blink.gif Pas mane tai du kotai, o ant jų viršaus gražūs lapų vainikai bigsmile.gif Prieš keletą mėnesių tuos lapus biškis praretinau, nes jau baisiai tanku buvo doh.gif Du nupjautus augliukus pamerkiau į vandenį ir va neseniai jau persodinau į žemę, nes jie išleido šaknis. Kaži ar bus kas nors gero iš tų augliukų g.gif
Liolialio
Nu mano patirtis sako, kad jukos - vieni nelepiausiu augalu, beveik kaip kaktusai. Maniskes dideles dideliausios, pora mazikiu, visos auga prie lango, prie radiatoriu, laistau tik kai buna sausa zeme, niekada nelaikau, kad pastoviai butu dregna. Klestime ne tas zodis. Netresiu, tik kas keli metai persodinu, nes vos pateke i didesni vazona tuoj puola baisiais tempais stiebtis i virsu. Juka - tiesiog ideali gele tinginiui ir uzuomarsai biggrin.gif
ZIGOTA...
QUOTE(Žydraakė @ 2006 02 20, 08:40)
Dėkui 4u.gif Aš įtariau, kad vienoj numestų lapų gali formuotis kotas, bet kai jūs parašėt, tai dabar tikrai lengviau aciuks.gif

Kažkur skaičiau, o gal kažką supainiojau, kad jukos gali augti arba iš koto (ir todėl jos yra lepesnės), arba... O vat kaip jos dar gali augti blink.gif Pas mane tai du kotai, o ant jų viršaus gražūs lapų vainikai bigsmile.gif  Prieš keletą mėnesių tuos lapus biškis praretinau, nes jau baisiai tanku buvo doh.gif Du nupjautus augliukus pamerkiau į vandenį ir va neseniai jau persodinau į žemę, nes jie išleido šaknis. Kaži ar bus kas nors gero iš tų augliukų g.gif
*

Ir as is tu lapu saknis gavau... buvo gaila ismesti, tai yvandeny pamerkiau ir labai greitai isleido.dabar pasodinusi, auga, bet kas bus toliau bus matyti. smile.gif
Elena4
O mano jukos labai ruduoja blink.gif , ka blogai darau g.gif
Žydraakė
QUOTE(Liolialio @ 2006 02 20, 12:59)
Nu mano patirtis sako, kad jukos - vieni nelepiausiu augalu, beveik kaip kaktusai. Maniskes dideles dideliausios, pora mazikiu, visos auga prie lango, prie radiatoriu, laistau tik kai buna sausa zeme, niekada nelaikau, kad pastoviai butu dregna. Klestime ne tas zodis. Netresiu, tik kas keli metai persodinu, nes vos pateke i didesni vazona tuoj puola baisiais tempais stiebtis i virsu. Juka - tiesiog ideali gele tinginiui ir uzuomarsai  biggrin.gif
*

Na kol kas, tfu tfu tfu, ir mano juka nelepi thumbup.gif Biškis buvo pradėję lapų galiukai ruduoti, bet paskui atsikvošėjau, kad per arti židinio stovi, patraukiau tolyn ir liuks thumbup.gif Laistau tada, kai jau žemė būna sausa. Skaičiau, kad jos mėgsta apipurškimą, tai palepinu ją tuo ax.gif
O va apie jos persodinimą tai net baisu pagalvot, nes ji beveik su manim aukščiu lygi doh.gif
dzere22
O mano jukos labai dziusta ir nezinau nuo ko verysad.gif Va tau - ir nelepus augalas. Uztat pradejo is saknu leisti maza daigeli, idomu ka tai reiskia? ir ka daryti su tuo daigeliu? Gal kas zinot - atsiliepkit mirksiukas.gif
Cheburashka
Maniske baigia numirt irgi,ir prie saknu du daigelius isleidus,bet nelabai tikiu,kad is ju kas gero iseis,labai jau plonyciai jie g.gif
melsva
Iš patirties sakau, kad jukos tikrai pats nelepiausias augalelis, jeigu nepersistengi su laistymu. Ziema laistau karta i menesi, kai jau cia buvo rasyta - kai zeme visai isdziuva. stovi prie lango, prie radiatoriaus ant zemes. Didele ir grazi. Prie keleta metu eksperimentavau, pamaniau gal laistau per mazai - pradejau laistyti kas savąite ir lapu galai iskart eme ruduot.
Isvada - joms vandens kuo maziau.
mėta
QUOTE(melsva @ 2006 02 26, 22:46)
Iš  patirties sakau, kad jukos tikrai pats nelepiausias augalelis, jeigu nepersistengi su laistymu. Ziema laistau karta i menesi, kai jau cia buvo rasyta - kai zeme visai isdziuva. stovi prie lango, prie radiatoriaus ant zemes.
Per atostogas juka buvo nelaistyta pora savaičių, tai nulėpo iškart g.gif
ZIGOTA...
QUOTE(mėta @ 2006 02 27, 00:46)
Per atostogas juka buvo nelaistyta pora savaičių, tai nulėpo iškart g.gif
*

Tiesiog butu ydomu pamatyti, kuri kokia juka augina. ydekite nuotraukas.gal musu jukos skiriasi. as kaip grysiu po paskaitu nufotografuosiu ir parodysiu tada savaja smile.gif
Liolialio
user posted image

maniskiu dalis smile.gif

irina B
QUOTE(Liolialio @ 2006 02 27, 17:58)
user posted image

maniskiu dalis smile.gif
*

Labai gražios, didelės kokios thumbup.gif
Kiek tu jų augini, tikriausiai vien jukas ir teaugini?
Žydraakė
O čia manoji ax.gif Tik va suku galvą, kaip ištiesinti tuos kotus g.gif Bet tokią jau gavom dovanų rolleyes.gif
Liolialio
Tai kad vis dovanu gauname kas keli metai biggrin.gif , tai dabar viena beveik 2 m., kita 1,5 m., dar pora nedidukiu. Vyras jau neapsikentes liepia parduoti aggressive.gif , nes daug vietos musu nedideliuose kambariuose uzima. Kai labai prispaudzia, tai ruosiuosi taip ir padaryt unsure.gif , bet kai atlegsta, as irgi apie pardavima "pamirstu" hihihi.gif . Bet, kaip minejau, patirtis rodo, kad jau baisiai paprasta as priziureti first.gif
ZIGOTA...
user posted image

STAI MANO JUKA smile.gif
dzere22
QUOTE(astrid @ 2006 02 28, 20:14)
user posted image
STAI MANO JUKA  smile.gif
*

na grazios jusu Jukos, o maniske atvirksiciai: tas rudas kotukas mazas - o tie zali tokie isistiebe ilgi, kad lapai beliko tik virsunej, o kt nudziuvo, gal is tiesu reikia pastatyti prie radiatoriaus? gal jiems siluma patinka?
ZIGOTA...
QUOTE(dzere22 @ 2006 03 03, 15:49)
na grazios jusu Jukos, o maniske atvirksiciai: tas rudas kotukas mazas - o tie zali tokie isistiebe ilgi, kad lapai beliko tik virsunej, o kt nudziuvo, gal is tiesu reikia pastatyti prie radiatoriaus? gal jiems siluma patinka?
*

As tam kotui jukos, kuris sviesos negauna taip pat salia esanciai orchidejai esu pastacius spec. lempa augalams. beje foto matosi ta lempa smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.