Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Kalakutas, kalakutiena
Supermamų klubas > Mūsų namai > Kulinarinės idėjos > Antri patiekalai
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
Atize
Na stai drauge dovanu dave kalakuta smile.gif ir as manau paruosti panasiai kaip vista tik kad suzinojau kad jo mesa yra truputi sausoka. HELP padekit gal kas zinot skaniu ir isbandytu receptu kalakuto kepimui orkaiteje ir jo marinavimui. Manau amerikietes mamytes ji kiekvienais metais kepa padekit man unsure.gif . As vat turiu ir nelabai zinau kaip skaniai ji issikepus jis toks didelis blink.gif beveik 10 vistu.
Atize
na negi nieks kalakuto nekepa, o as maniau kad amerikietes mamytes ji per padekos diena valgo dabar matau kad klydau unsure.gif
laurechka
Sveika, pasiziurek www.delfi.lt ten buvo kalakuto receptu. Manau, turetu but neblogi. O pas mane visi receptai tai tik anglu kalba... Skanaus!
egle108
Sveikos, mielosios!
As is kart prie reikalo smile.gif Turiu kalakuto krutinele. Gal zinote, kaip ja skaniai paruosti?
bea
reikejo tema pavadint kalakutas ir kaip ji ruoshti ar kazka... tokie klaustukai tai veda i nevilti. paieskosiu jej mazoji uzmigs ir dydziojo filmukai nesibaigs
ENIGMA
biggrin.gif MAKARONAI SU KALAKUTIENOS FILĖ
200 g spagetti makaronų
1 vištienos sultinio kubelis
15 juodųjų alyvuogių
50 g rūkytos kalakuto file
50 g fermentinio sūrio
1 valgomasis šaukštas sviesto
1 valgomasis šakštas grietinės
vegetos,kario, džiovintų salierų lapelių
Makaronus išvirti vištienos sultinyje. Sviestą, grietinę ištirpdyti, ideti vegetos ir kario ir pakaitinti iki užvirimo. Alyvuoges perpjauti per pusę, sūrį ir kalakutienos file supjaustyti kubeliais. Makaronus sudėti i lėkštę, užpilti padažu, į viduriuką suberti sumaišytas alyvuoges, sūrį ir file. viską apibarstyti džiovintais smulkintais salierų lapeliais.

biggrin.gif KALAKUTO KRŪTINĖLĖ SU MEDUMI
700-800g kalakuto krūtinėlės
200-300 g medaus
1/4 stiklinės balto vyno
100 g lazdynų riešutų
100 g razinų
100 g abrikosų
100 g migdolų drožlių
5 gvazdikėliai, 1 šaukštelis cinamono, druskos, pipirų.
Druska įtrintą mėsą kepti orkaitėje (iš pradžių 200°C, po 15 min.-160°C temperatūroje) dažnai palaistant tirpintu medumi. Vaisius nuplauti ir apvirti su vynu. Gvazdikėlius sugrūsti, sumaišyti su likusiu medumi, pipirais, cinamonu, vaisiais ir pakaitinti. Iškepusią mėsą supjaustyti ir sudėti į lėkštę. Į vidurį sukrėsti karštą mišinį

biggrin.gif KALAKUTO KRŪTINĖLĖ SU PERSIKAIS
500 g kalakuto krūtinėlės
5 šaukštai sojos padažo
2 šaukštai medaus
7 šaukštai persikų nektaro
truputi svogūnų laiškų, krapų
1 skiltelė česnako
500 gpersikų iš dėžutės
1 šaukštas vyno acto
2 šaukštai aliejaus, druskos, 1 šaukštas miltų.
Mėsą nuplauti, išdžiovinti ir supjaustyti šiaudeliais. Sojos padažą, medų ir nektarą sumaišyti ir užpilti mėsą, palikti 2 val. pastovėti. Česnaką, persikus,svogūną ir krapus supjaustyti. Mėsą išimti iš marinato ir kepti aliejuje apie 10 min. ant stiprios ugnies. Į marinatą įpilti vyno acto ir 50 ml vandens. Į kepančią mėsą sudėti visas daržoves ir persikus. kai svogūnai apkeps įdėti miltų, supilti marinatą ir dar kepti 15 min. Paskaninti druska ir imbieru. patiekti su ryžiais

biggrin.gif KALAKUTIENOS PLOVAS
450 g kalakuto krūtinėlės
200 g svogūnų
3 susmulkintos česnako skiltelės
200 g geltonos paprikos
200 g raudonos paprikos
4 šaukštai razinų
150 g ryžių
2 stiklinės sultinio
1/2 šaukštelio ciberžolės
1/3 šaukštelio maltų gvazdikėlių, druskos, pipirų
Mėsą supjaustyti 2 cm dydžio kubeliais, smulkiai supjaustyti svogūną. Paprikas nuplauti, išimti sėklas ir supjaustyti juostelėmis. Mėsą pakepinti aliejuje, poto sudėti svogūnus, paprikas, razinas, česnaką ir ryžius. kepti toliau, kol ryžiai pasidarys skaidrūs, tada užpilti sultiniu. Sudėti prieskonius ir troškinti dar 50 min., kol suminkštės mėsa.

biggrin.gif VIRTA KALAKUTIENA SU BALTUOJU PADAŽU
1 kg kalakutienos
prieskonių
prieskoninių daržovių
druskos
stiklinė baltojo padažo
Mėsa sukapojama arba supjaustoma gabalais ir verdama prieskonių bei prieskoninių daržovių sultinyje.
Virta kalakutiena tiekiama sudėta į pašildytą pusdubenį, užpilta baltuoju padažu, su virtomis bulvėmis, troškintomis morkomis arba ryžių koše. Atskirai duodama šviežių daržovių salotų arba marinuotų vaisių.
SKANAUS clap.gif
bea
tai as gal ir nebeieshkosiu wink.gif rolleyes.gif
Atize
siaip as tokia temu esu uzvedusi tik gaila kai man tai labai aktualu buvo nieks nezinojo kaip ji skaniai paruost ir gavosi nelabai skanu sausa berysio. nors po to pasidariau gabaliukai tai gavosi thumbup.gif ka as galiu pasakyt tai priklauso nuo marinato kaip pamarinuosi taip ir gausis unsure.gif http://supermama.com/InvisionBoard/http://www.supermama.lt/forumas/index.php?showtopic=2140
egle108
Aciu uz receptus. O as kalakuta supjauciau gabaleliais,apibarsciau prieskoniais,siek tiek palaikiau saldytuve.Tuomet apkepiau keptuveje ir paskum troskinau puode uzpylusi siek tiek vandens.Paskui padariau padaza,uzpyliau kalakuta.valgeme su ryziais.Gavosi thumbup.gif Pabandykit smile.gif
SuperMama
egle108

kai kita karta formuluosi klausima, sukonkretink
nes rasydama temos pavadinime tik klaustukus rizikuoji is viso nesulaukti atsakymu.
Ariela
Mano kaime augina kalakutus. Jie kaip zinia uzauga nemenki. Pries savaite gavau 3 tokius "kalakuciukus" po beveik 20 kg.

Net nezinau ka su jais veikti. Na is krutineles tai kepsnius iskepu, o is lesku farsa darau. Ir tai del to kad kitko neismanau.

Gal zinote kokiu idomiu patiekalu?
Laiza
Turejom ir mes tokia "beda". smile.gif
Gamint galima viska ta pati, ka ir is vistienos. Man skaniausi budavo troskiniai ir siaip - gabaleliais pjaustyta, apkepta ir kokiu nors padazu uzpilta kalakutiena..
Is vaikystes prisimenu kepta kalakutiena (berods, mociute kepdavo jei ne visa, tai bent didele dali) su brukniu uogienes padazu.. wub.gif
Bitulka
Oi mano anyta tokius "gyvulius" augina laugh.gif . Tai kiekvienais metais Kaledoms ir Naujiems gaunam po toki pauksteli. As tai darau is lesku vyniotinius, o is krutines arba vadinamus karbonadus kepu, arba darau "Suvorovo" kepsniukus (mes taip vadinam o kaip is tikruju tai nezinau), ten kokius likusius kauliukus ir sparniukus isverdu nuimu mesyte ir saltiena padarau. taip kad galima ji visa labai gerai sunaudoti ir prisigalvoti visokiausiu skanumynu. beje ir saslykai geri gaunasi thumbup.gif
ringa
O aš iš anytos gavusi kalakutų darau taip: Į puodą troškinimui orkaitėje (na toks špižinis, sunkus) dedu daug morkų griežinėliais supjaustytų,kalakuto kūno dalis, netinkamas niekam kitam, svogūnų arba porų, vėl mėsą, vėl morkas ir taip iki viršaus sluoksniuoju. Viršutinis sluoksnis tusi būti daržovių. Pilu truputį vandens, prieskonių kokių tik norit, lauro lapų būtinai, ir į orkaitę. Baigiant troškinti galima dar grietinės uždėti. O kai neturėjau orkaitės, tai ir ant dujinės viršaus išsitroškino.
Tas derinys kalakuto su morkytėm thumbup.gif thumbup.gif liuks gaunasi. Dar prie viso to man patinka bulvių košė ar bulvės.
Mazule
Labai skanu is kalakuto file kepti karbonadus - tokiu valgiau gyvendama Slovenijoje - ten vienas populiariausiu patiekalu!!!!!!!! - ir paprasta, ir labai skanu thumbup.gif
lota
QUOTE (mazule2 @ 2004 11 02, 19:23)
Labai skanu is kalakuto file kepti karbonadus - tokiu valgiau gyvendama Slovenijoje - ten vienas populiariausiu patiekalu!!!!!!!! - ir paprasta, ir labai skanu thumbup.gif

Aha, man is Slovenijos irgi vienas maloniausiu prisiminimu - skani kalakutiena wub.gif . Ir kepsniai sultingiausi be jokio vargo gaudavosi, o Lietuvoj kiek pirkau maximoj krutineles file, nieko panasaus nepagaminu, isdziuna, sprangi kazkokia sausa mesa dry.gif
asfaltuota
Aš , musėt reklamos paveikta, irgi kalakutienos faršo nusipirkau. Labai gražiai įpakuota, ir mėsytė neblogai atrodė. Iškepiau kotletukus ir nusivyliau- daug kažkokių kauliukų jaučiasi, plius dar tie kotletukai kažkokie spyruokliuojantys, kaip, kad sojos gavosi... Et ...netikra mėsa....
Rigedora
nu vat ir man vakar pareiškė norą gauti kalakutienos paragauti vyras, tik aš nemoku jos ruošti... g.gif kai verdi ji man kažkokiom mazgotėm atsiduoda ( čia vaikui mažam virdavau kukuliukus).
une
o gal patartumet ,kur nupirkti 8-10 kg kalakuta? labai reikia.
ringa
Man problemų nekyla - anyta užaugina, kad sūnelio badu nepadvasinčiau biggrin.gif O šiaip tai turguje būna.
ramaske
Ka mamytes skaniai gaminat is kalakutienos,ju krutineliu?
laurindre
Nepamirškite, kad nei kalakuto, nei vištienos krūtinėlių negalima ilgai virti ar kepti. Jei gaminsite trumpai, mėsytė bus sultinga ir švelni.

Mano anyta iš kalakuto krūtinėlių daro labai skanius kotletus. Deda 2/3 kalakuto krūtinėlės, 1/3 batono mirkyto piene, ir daug pjaustytų svogūnų. Svogūnas būtinai pjaustytas, tada kotletai sultingesni gaunasi, ir dar įvairių prieskonių pagal kiekvieno skonį.

O aš pati iš kalakuto šlaunies verdu plovą. Ant aliejau pakepinu česnaką, po to pjaustytą svogūną ir morkas. Tada dedu kūbeliais pjaustytą mėsą, ant viršaus Žalius ryžius ir užpilu vandeniu. Tiesa dar reikia prieskonių, žinoma. Dabar jau yra net specialūs plovui. Visa tai darau greitpuodyje. Bet galima naudoti didelį puodą, arba net kiša į orkaitę.
Chada
o mums tai skaniausia "gryna" mesyte, pamarinuojam majoneze ir vistienos prieskoniuose, palaikom kokias kelias valandas ir folijoje orkaitej kepam, liux thumbup.gif
Limcamca
kaip tik vakar dariau.
Kalakuto file apvoliojau miltuose su druska, pipirais ir iv.prieskoninemis zolelemis. Pakepiau apie 3 min. Ant virsaus supyliau pjaustytu sampinjonu, svoguniuku ir grietineles. Troskinau apie 15 min, ant silpnos ugnies. Valgem su ryziais. Bet labai skanu ir su sv.salotomis. Skanaus smile.gif
une
paskutiniu metu ypac pamegom kalakutiena thumbup.gif na skani mesyte buvo ir anksciau, bet retai pirkdavau, o siuo metu-pati skaniausia mesyte tapo biggrin.gif
tai va galiu pasiulyti toki recepteli, super paprasta ir nieko naujo, bet visgi:

orkaitėje kepti kalakutienos petukai
kalakutienos petukai - 2vnt.
keletas saukstu majonezo
petrazoliu rysuliukas
krapu rysuliukas
sviesto apie 50 gr
svogunas
kokios 6 skilteles cesnako
prieskoniai is pakeliu ( as dedu Santa Marijos 'penkiu pipiru misinio' ir saldvos 'prieskonius steikui' -labai gausiai (jie be konservantu ir druskos) )
druskos

garnyras:
bulves
keletas morku
kalafijoras
(vyras dar pomidoru su grietine reikalauja smile.gif, o man labai skanu svieciai marinuoti agurkai... )
druska, pipirai, truputis kmynu

kartais is vakaro pamarinuoju mesyte, o kartais visai ne, vistiek labai skanu buna. taigi mesa itrinu prieskoniais ir majonezu , dedu i skarda, tada mesyte subadau. taip pat visur i skarda pripjaustau poros centimetru ilgio ,morku gabaleliu, stampiai kalafijora ir sveikas bulvytes sukaisioju... tada darzoves pabarstau druska, pipirais, kmynais ir po gabaliuka sviesto uzdedu ir truputi vandens ipilu, bet labai nedaug. viskas -i orkaite ir kepa mazdaug 220 laipsniu temperaturoj apie 1val-1.15 min. keleta kartu bekepant darzoves apvartau su saukstu, o ant mesytes vis uzpilu susidariusio skyscio. tada ji buna labai sultinga thumbup.gif

geroji puse sio patiekalo man yra ta, kad vaikai tokiu budu suvalgo ir morkas ir kalafijorus, ko siaip niekada nebuna g.gif
nuo tokio kiekio pavalgom visa seima, ir dar lieka uzkasti veliau, kai akys nori... biggrin.gif

skanaus ! stai ir ukisko dydzio , vyriska porcija
Kozete
Nu mums su vyru, tai abiems tokios porcijos užtektų, o gal dar ir trečiam liktų. biggrin.gif
une
as juk taip ir sakiau wink.gif
jolaxus
Suplanavau mamai gimtadienio proga nupirkti ir iškepti kalakutą. Bet pržiūrėjau, kad čia niekas ir neparašė apie viso kalakuto kepimo subtilybes. Ar jis farširuotas kepamas? Koks įdaras geriausiai tiktų? Ar čia man ieškoti prie vištienos patiekalų g.gif
une
jei zadi laaabai dideli kalakuta, tai daug subtilybiu ten, kad ji skanu , grazu ,toki kaip " is paveiksliuko" smile.gif iskepti... kepiau 4 kartus, bet dar karta ,jei kepciau-vel is naujo kuisciau info... ja randu cia: apie kalakuta
jolaxus
QUOTE(une @ 2005 08 10, 17:51)
jei zadi laaabai dideli kalakuta, tai daug subtilybiu ten, kad ji skanu , grazu ,toki kaip " is paveiksliuko" smile.gif iskepti... kepiau 4 kartus, bet dar karta ,jei kepciau-vel is naujo kuisciau info... ja randu  cia: apie kalakuta
*

nu joooooooo, va taip žmogus būni priverstas tobulinti užsienio kalbos žinias blink.gif na ką, einu ieškoti kaip kalakutas angliškai biggrin.gif nelengva bus.......angliškai apie maistą mažiausiai sugebėčiau pasakyti g.gif
vienok, ačiū už info cool.gif

bingo, radau, turkey
na dabar aš jam duosiu garo thumbup.gif
jolaxus
kažkaip pastaruoju metu tenka man saviveikla užsiimti g.gif
panaršiau po internetą, pasimokiau anglų kalbos smile.gif ir supratau, kad kalakutai kepimui marinuojami labai panašiai kaip vištiena, pagrindinės marinatų sudėtinės dalys daugiausiai minimos receptuose yra sojos padažas, vynas, česnakas, citrusinių vaisių sultys ir pan. Teks panaršyti po virtuvės spinteles ir susirinkti tinkamą puokštę mano kalkutui cool.gif
une
na taip, bet visas menas paciame kepime wink.gif
vakare prisesiu ir parasysiu,kokias atsimenu smuklmeneles ,kad turkis butu pats tas -lyg is knygos puslapio trauktas wink.gif
jolaxus
QUOTE(une @ 2005 08 11, 15:07)
na taip, bet visas menas paciame kepime wink.gif
vakare prisesiu ir parasysiu,kokias atsimenu smuklmeneles ,kad turkis butu pats tas -lyg is knygos puslapio trauktas wink.gif
*

labai labai lauksiu 4u.gif
gal tarp tų smulkmenėlių dar kokį sėkmingą įdarą pasiūlytum? Tik aš nemėgstu paprikos, taigi malonėkite jos išvengti blush2.gif
Žūžū
sveikutes 4u.gif
pries kelias dienas irgi gaminau kalakutiena, pries tai uzsukau cia unsure.gif ir radau tik pora recepciuku kurie nors kiek vilioja mano skrandi...
vis del to bandziau daryti kazka panasaus i tecio receptuka nu ten tai skonis blink.gif aisku ir kaloriju bomba bet.... kartais galima ax.gif
zodziu darom taip:
1. dvi kalakuto slauneles
2. daug morku (as sunaudojau pakeli ale nepaziurejau kiek ten buvo nu bet kazkur apie 500-700g)
2. du porai.
3. dziovintos slyvos (pagal skoni. as dejau kokias 10-15)
4. grietineles (as pyliau 500ml, bet kitam kartui pairuosciau 1l)
5. sviesto.
6. druskytes, galima pipiriuku cia jau pagal skoni...

o ruosiam taip:
is vakaro MB nuvilko skuryte ir supjauste gabaliukais (mazdaug 2*2cm) sudruskino ir i saldytuva.
kita diena susipjausciau morkas ir porus griezineliais. ir dejau i molini puoda (galima spizini) pora saukstu sviestuko, morkyciu, poru, slyvu, mesytes (puse), tada viska uzpyliau grietinele (irgi mazdaug puse) ir vel pora saukstu sviestuko.. tada vel dedam kaip nuo dugno: morkyciu, poru, slyvu, mesytes, sviestuko, morkytes, poru, slyvu, sviestuko uzpilam grietinele ir saunam i orkaite.. apie 1,5val ir "sedevras" paruostas.. salia virem bulves ir padeliojom griezineliais pjaustytus pomidorus ir agurkus (be jokiu grietiniu ar alieju, nes butu ko gero per riebu)... nu zinokit skanumelis essen.gif
tikrai rekomenduoju 4u.gif
Gyvenimas yra gražus
Receptėlis su kalakutiena 4u.gif

4 porcijoms reikės:

1 žiedinių kopūstų gūžės (600 g),
500 g kalakutienos filė,
1 pundelio svogūnų laiškų su galvutėmis,
4 pomidorų,
3 valg. šaukštų alyvuogių aliejaus,
,altų juodųjų pipirų,
250 ml daržovių sultinio,
250 ml grietinėlės,
250 ml tamsaus alaus,
2 valg. šaukštų miltų,
1 žiupsnelio cukraus,
petražolių šakelės,
druskos pagal skonį.

Žiedinius kopūstus nuvalyti, nuplauti ir supjaustyti. Virti 12 minučių verdančiame pasūdytame vandenyje, išgriebti sieteliu ir leisti nutekėti vandeniui.

Kalakutienos filė nuplauti ir supjaustyti juostelėmis arba kubeliais. Svogūnų laiškus nuvalyti, nuplauti ir supjaustyti stambiais žiedais. Pomidorus nuplauti, supjaustyti skiltelėmis.

Įkaitinti puode alyvuogių aliejų ir apkepti kalakutienos gabaliukus iš visų pusių. Sudėti svogūnų laiškus ir pomidorus, lengvai apkepti, pasūdyti ir pabarstyti pipirais. Supilti sultinį, alų, grietinėlę, užvirinti ir sutirštinti miltais.

Sudėti žiedinius kopūstus ir pakaitinti. Pagardinti druska, maltais juodaisiais pipirais ir cukrumi. Išdėlioti į lėkštes ir papuošti petražolės lapeliais.

Limcamca
Įdaryta kalakuto krūtinėlė kepta folijoje
Kalakuto krūtinėlė, 2 kiaušiniai, 2 šaukštai maltų džiūvėsėlių, 20g sviesto, 0,5 šaukšto cukraus, 2 šaukštai razinų, truputis muskalo riešuto, druskos, 1 šaukštas aliejaus.
Krūtinėles mėsa giliai įpjaunama ir pasūdoma.
Paruošiamas įdaras: sviestas išsukamas iki purumo, sukant sudedami tryniai, įberiama muškato riešuto, cukraus, sudedamos nuplikytos ir nusausintos razinos, įmaišomi su džiūvėsėliais išplakti baltymai. Įdaras šaukštu sudedamas į krūtinėlėje padarytą pjūvį.
folija ištepama aliejumi, pabarstoma džiūvėsėliais, ant jos dedama įdaryta krūtinėlė, viskas susukama ir užlenkiami folijos krašteliai. Kepama skardoje, įpylus į ją truputį vandens, karštoje orkaitėje.

Kalakuto krūtinėlė su džiovintomis slyvomis
kalakuto krūtinėlė, 100gr rūkytųlašinių, 50gr riebalų, 250g džiovintų slyvų, 1 šaukštas riešutų branduolių, 2 šaukštai cukraus, 0,5 stiklinės raudonojo vyno, pusė citrinos, 1 šaukštas miltų, gvazdikėlių, druskos.
Nuplautos slyvos užpilamos 1 stikline vandens, sumaišyto su vynu, įtarkuojama citrinos žievelės, suberiamas cukrus bei gvazdikėliai ir troškinama uždengus, kol skystis beveik išgaruoja. Troškiniui truputį pravėsus, išimami slyvų kauliukai.
Kalakuto krūtinėlė supjaustoma storais griežinėliais, prismaigstoma juostelėmis supjaustytų lašinių, pasūdoma, pašlakstoma citrinos sultimis. Krūtinėlės griežinėliai apibarstomi miltais ir kepami riebaluose ant silpnos ugnies, kol gražiai parusvėja (mėsa turi būti minkšta).
Krūtinėlė sudedama į apvalų pusdubenį, ant kiekvieno griežinėlio uždedant po kelias virtas slyvas ir užbarstant sukapotais riešutais.
JJG
Gal kas žinote firmos "arvi kalakutai" kalakutienos faršo energetinę ir maistinę vertę? Bandžiau jų firminėje parduotuvėje pardavėjų klaust, bet jos tik pečiais gūsčioja. O jų internetiniame psl.tokios info įdėta nėra sad.gif

Galbūt reikėjo šią temą geriau į dietologo konsultacijos forumą įdėt... g.gif g.gif g.gif
LAILA
O gal bandyk eskoti kalakutenos energ. vertes, farso bus panasus
JJG
QUOTE(LAILA @ 2006 08 14, 13:38)
O gal bandyk eskoti kalakutenos energ. vertes, farso bus panasus
*

Aš kalakutienos energetinę vertę žinau, bet juk faršą gaminant dedama dalimis kalakutiena, kalakutienos riebalai, kalakutų odelės ir pan. Dėl to ir noriu sužinoti kokia gi iš tikro yra gaminio maistinė ir energetinė vertė.
Renačiukas
Aš neseniai gaminau troškinį iš kalakuto krūtinėlės: supjausčiau mėsytę gabaliukais, pagardinau česnakine druska, apvoliojau miltuose ir apkepinau. Tada į greitpuodį dėjau apkepintą mėsytę, bulves, morkas, supjaustytą cukiniją, šparagines pupeles, krapų, petražolių, vegetos ir troškinau apie 25 min. Tiesa, įpyliau šiek tiek vandens, bet cukinijos ir taip leidžia skystį, dėl to vandens daug nereikėtų. Buvo labai skanu.
mutantė
man tai neskanu kallakutiena, o vyrui labai patinka, tai pesames parduotuveje jimt kalakutiena ar ne? blush2.gif
Dorinda
na nezinau ar as cia i tema atsakysiu blush2.gif , bet kiek supratau energetine verte yra kalorijos turbut ax.gif , tai 112g kalakutienoj yra 220 kaloriju is ju 150 kaloriju yra riebumo kalorijos.
Papildyta:
QUOTE(chanell @ 2006 08 20, 08:07)
na nezinau ar as cia i tema atsakysiu blush2.gif , bet kiek supratau energetine verte yra kalorijos turbut ax.gif , tai 112g kalakutienoj yra 220 kaloriju is ju 150 kaloriju yra riebumo kalorijos.
*

cia rasiau apie kalakutienos farsa.
JJG
QUOTE(chanell @ 2006 08 20, 17:09)
Papildyta:

cia rasiau apie kalakutienos farsa.
*

kalorijos gal ir į temą parašytos, tik nelabai čia suprantu dėl tu 150 riebumo kalorijų g.gif g.gif g.gif
biggrin.gif
Dorinda
QUOTE(JJG @ 2006 08 20, 08:32)
kalorijos gal ir į temą parašytos, tik nelabai čia suprantu dėl tu 150 riebumo kalorijų g.gif  g.gif  g.gif
biggrin.gif
*

na as nelabai gal moku isverst is anglu kalbos verciau cia yra taip kad 220 kaloriju and calories from fat 150. Fat yra riebalai, tai taip iseina tos maistingiausios kalorijos yra 150 g.gif
JJG
QUOTE(chanell @ 2006 08 20, 17:40)
na as nelabai gal moku isverst is anglu kalbos verciau cia yra taip kad 220 kaloriju and calories from fat 150. Fat yra riebalai, tai taip iseina tos maistingiausios kalorijos yra 150  g.gif
*

iš kur tu imi šiuos skaičius? gal iš Nutritive Value of Foods (United States Department of Agriculture)? biggrin.gif
Dorinda
QUOTE(JJG @ 2006 08 20, 09:11)
iš kur tu imi šiuos skaičius? gal iš Nutritive Value of Foods (United States Department of Agriculture)? biggrin.gif
*

oi ne, as cia amerikoj kalakutienos farsa perku ir ant pakuotes parasyta.
jeteiko
gal kas zino kaip skaniai paruosti kalaluta?
cile
QUOTE(jeteiko @ 2006 10 24, 11:38)
gal kas zino kaip skaniai paruosti kalaluta?
*

Gal jus pradziai tema paskaitykit, tikrai turetumet ka gero rast wink.gif
lineva
Aš prieš pora dienų kepiau kalakutieną česnakiniame padaže, bet padažas jau paruoštas, na gatavas buvo, pirktinis ax.gif labai skanu ax.gif
korcula
smile.gif Sveikos, siūlau pasigaminti kalakutienos krūtinėlę su džiovintais vaisiais

400-500 gr kalakuto krūtinėlės
1 svogūnas
6- džiovinti persikai
6-7 džiovintos slyvos
apie 100 gr razinų
1 svogūnas
200 gr grietinėlės
sojos padažas
prieskoniai: karis, paukštienos prieskoniai (aš naudoju Santa Maria),

Kalakutienos krūtinėlę supjaustome juostelėmis, pabarstome kariu, paukštienos prieskoniais, sojos padažu. Aš mėsytę dažniausiai pasiruošiu iš vakaro. Druskos dedu labai nedaug ir tik prieš dedant mėsą į keptuvę.

Svogūną supjaustome kubeliais, persikus ir slyvas taip pat padaliname į tris dalis. Džiovintus vaisius dar palaikau keletą minučių šiltame vandenyje, kad jie būtų minkštesni.
Viename šaukšte aliejaus apkepiname svogūną pabarstome juos kariu, po to į keptuvę su svogūnais dedame mėsytę. Pakepus mėsytę apie 10 min, dedame džiovintus vaisius, dar patroškiname max 5 min. Na ir pilame grietinėlę, pakaitiname, aš dar įberiu šiek tiek baltųjų pipirų ir druskytės.
Valgome su ryžiais, tinka ir šviežių daržovių salotos.
Labai skanu ir greita . Niam, niam, niam..... Skanaus essen.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.