Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Kaip ir kada įvedamas "kietas" maistas?
Supermamų klubas > Motinystė ir tėvystė > Vaikų mityba > Mažylio iki 1 metų meniu
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
Sidabrinė
QUOTE(^lauryte^ @ 2007 01 13, 21:00)
nesuprantu vieno dalyko    g.gif : ar pradedant ragauti morku tyre reikia ja skiesti misiniu ar duoti tiesiai is indelio? ar skiedziat tik savo virta morkyte?
planuojam pradeti nuo hipp morku tyres  ax.gif
*

Kad savo gamintas kosytes reikia skiesti misinuku,o del pirktiniu tai neperku - nezinau.Ziurek ant indelio,juk rasoma.
mamulka
QUOTE(^lauryte^ @ 2007 01 13, 23:00)
nesuprantu vieno dalyko    g.gif : ar pradedant ragauti morku tyre reikia ja skiesti misiniu ar duoti tiesiai is indelio? ar skiedziat tik savo virta morkyte?
planuojam pradeti nuo hipp morku tyres  ax.gif
*

as neskiedzoau,kai pirma karta daviau morku is hipp'o smile.gif
nomedziukas
Na, mano mažyliui jau beveik 8 mėn.Valgo tik mano pienuka ir banana bei obuoli,dar vaisines tyreles.Visiškai nenori valgyti košių, nei grūdinių, nei daržovių.Gal kas galit patart, kaip įpratint prie košių. smile.gif
Sanrita
Antra diena kaip bandome Hipp morkų su bulve tyrelės. Po kelis šaukštus.
Vakar dar buvo nieko ... Spjaudėsi, vaipėsi, purtėsi ...
Nu bet šiandien - su kiekvienu šaukštu spiegė pasikūkčiodama g.gif
Nuraminu ir vėl bandau... o ji vėl verkti doh.gif

Ar tai reiškia kad jai nepatinka morkos skonis ?
Bandyti ką nors nauja ?

Ar verkia tik dodėl, kad tai jai naujas pojūtis ?

Mamytės prašau patarimo verysad.gif

džiaugsmelis
QUOTE(Sanrita @ 2007 01 21, 15:41)
Antra diena kaip bandome Hipp morkų su bulve tyrelės. Po kelis šaukštus.
Vakar dar buvo nieko ... Spjaudėsi, vaipėsi, purtėsi ...
Nu bet šiandien - su kiekvienu šaukštu spiegė pasikūkčiodama  g.gif
Nuraminu ir vėl bandau... o ji vėl verkti  doh.gif

Ar tai reiškia kad jai nepatinka morkos skonis ?
Bandyti ką nors nauja ?

Ar verkia tik dodėl, kad tai jai naujas pojūtis ?

Mamytės prašau patarimo  verysad.gif
*

as manau, kad dar nenori. tai ir nereikia kisti. juk jai dar tik 4 menesiai, suspesit dar. Jei valgot MP, tai is viso nepanikuok, na jei misini, tai iki 6 men vis tiek kaip nors pradesit tas koses valgyti mirksiukas.gif
sako, kad pats koses nustumimo gilyn refleksas dar nesusiformaves. sakau. 4 men daar nera ko panikuoti.
ai, atsiprasau beveik penki blush2.gif , bet vis tiek dar nera ko panikuoti.
villu
QUOTE(LiVo @ 2004 11 03, 21:03)
baisiai kvailai skamba: duokit kosiu kuo anksciau; dabar, net misiniu maitinamiems vaikams ivedineti kieta maista rekomenduojama nuo 6 men, o kodel? todel, kad kudikiu virskinamasis traktas pasiruosia kieto maisto virskinimui tik tada: padideja fermentu kiekis, subresta skrandzio gleivine, o jei ta kudiki imsi farsiruori kosem nuo 3 men, tai jo organizmas bus tik apkraunamas tuo, ko jis negali suvirskinti, islys visokios alergijos ir pan.
siaip as maitinau vien Mp iki 5 men, po to po truputi pradejau duot gremzto obuoliuko, nuo 5.5 pradejau pasiulyt darzoviu koses, tai l. sunku buvo ja prie to pratint, bet po truputi isivaziavom ir nuo 6.6 ivedziau dar ir kruopu kosyte, o darzoviene jau valgo su mesyte.
o Motinos piene yra visko, ko reikia kudikiui, ir dabar mokslininkams tyrinejant MP, ten randa dar visokiu geru dalyku, tai vien jo pilnai paanka iki 6 men, kt dalykas jei vaikas nebepriauga pakankamai svorio, kas rodo kad pienelio truksta, tada primaitinima reik pradet anksciau.
*

Labai pritariu siai nuomonei! drinks_cheers.gif As pati gyvenu airijoj, kai papasakojau musu gydytojai,kad lietuvoj vaikus primaitina jau nuo 2 men., tai ji pasiurpo. Cia aiskiai parasyta informaciniuose bukletuose apie pirmaji kieta kudikiu maista- maitinancioms misineliais- nuo 4-6men, savo pienu- tik nuo 6. Juk net parduotuvese maistelio nebuna vaikam mazesniem nei 4 men. As vaikuti maitinu misineliu, mum jau 4men Gydytojos rekomendacija, neseniai pradejau duoti tik sultyciu ir kolkas neskubu duoti nieko daugiau.
Tiesa, nesizavekit parduotuviniu maistu kudikiam, ten tiek nereikalingu priedu, pvz. kaip druska, cukrus. Ji reiktu vartoti tik extra atvejais.
Thomo mama
mano mažyliui 3,5 mėnesio, o valgom daržoves,košes,mėsytę ir vaisius.Pradėjom valgyti nuo 2 mėn. ir neturim jokių problemų,tik visą maista prieš duodama sutrinu blenderiu ir neperku jokių maistų tarp buteliukų,o gaminu pati.
opium
QUOTE(koyoties @ 2006 10 07, 11:37)
o cia tai man idomiai kad pirmiausia duoti vaikui mp paskui koses g.gif nu jo vaikas prigers to pieno o tai kaip koses isiulyti jei jis sotus g.gif kazka gal praklausei.po primaitinimo tai reikia duoti atsigerti mp, bet pries schmoll.gif  schmoll.gif
*

pradėjau nuo avižų ir kukurūzų. Iš pradžių daviau Bebi firmos hipoalerginę, kiek vėliau pabandžiau paprastas kukurūzų kruopas-dar klabiau tiko nei tirpi košė thumbup.gif
o neatsigėrus MP net nebando valgyt rolleyes.gif
mamiux
O mano mergytei jau lygiai 9 menesiai,o ji ir dar nieko nevalgo isskyrus mano piena g.gif ,kariaujam,kankinames,vistiek kazkada ismoksim valgyti smile.gif .Jau ir negaliu pati maitinti,l.sergu,bet negaliu nutraukti kol neismoko valgyti.Sauksteli pamato ir verkia.Pati paemusi i rankytes koki maisto gabaleli tai ciulpia,laizo,bet tik tiek kolkas.Na,dar laukiu.
Sidabrinė
Maniskei jau nebe daug liko iki 6 menesiu gimtadienio,o valgo jau daug ka:tyreles,mano virtas kosytes(darzoviu),jogurta,banana,geria arbatyte ir zinoma pagrindinis maistas misinukas.Sulauke 6 men ragausim mesyte biggrin.gif
Anna-Mariab
QUOTE(san @ 2004 09 29, 21:46)
pasidalinkite patirtimi, kaip keiciasi mazylio maitinimas pradejus primaitinti "kietu" maistu (t.y. jau ne be tik pienu)?

na kad pradeti po sauksteli ir didinti porcija, kad bandyti po viena darzove kelias dienas, tas aisku.
dar isskaiciau, kad, kol pripranta koses valgyti, reikia jas pasiulyti pries piena, o po to po pieno.

bet va kas man neaisku:

kiek suprantu, ispradziu (na kol po sauksteli ar du), tai ta kose bus prie vieno maitinimo salia pieno - t.y. duodi ta sauksteli koses, o po to, kaip iprastai, pieno. ar taip?

o kada atsiranda taip, kad vienas maitinimas jau vien tik kose?
o kada du maitinimai vien tik kose?

ir dar, kuri maitinima geriausia pradeti pakeitineti kose?
*

Aciu uz gera tema thumbup.gif
Papildyta:
QUOTE(Thomo mama @ 2007 02 06, 18:37)
mano mažyliui 3,5 mėnesio, o valgom daržoves,košes,mėsytę ir vaisius.Pradėjom valgyti nuo 2 mėn. ir neturim jokių problemų,tik visą maista prieš duodama sutrinu blenderiu ir neperku jokių maistų tarp buteliukų,o gaminu pati.
*

mano mazylis irgi 3.5 men.bet as dar tik duomiuosi kaip pradeti ji maitinti kietu maistu.Cia ,anglijoje sveikatos ministerija pataria duoti kieta maista tik nuo 6 men....O visi maisteliai(koseles,tyreles) kurios parsiduoda parduotuvese,ant etikeciu parasyta,kad nuo 4 men.Tai va ,as manu ,kad uz poros savaiteliu ir as jau pradesiu duoti koseles,nes maniskis labai daug misinuko suvalgo.po 220 ml kas 3-4 val g.gif
papse
QUOTE(Anna-Mariab @ 2007 02 13, 00:28)

mano mazylis irgi 3.5 men.bet as dar tik duomiuosi kaip pradeti ji maitinti kietu maistu.Cia ,anglijoje sveikatos ministerija pataria duoti kieta maista tik nuo 6 men....O visi maisteliai(koseles,tyreles) kurios parsiduoda parduotuvese,ant etikeciu parasyta,kad nuo 4 men.Tai va ,as manu ,kad uz poros savaiteliu ir as jau pradesiu duoti koseles,nes maniskis labai daug misinuko suvalgo.po 220 ml kas 3-4 val g.gif
*

kiekviena mama zino kada jei pradeti duoti mes pradejom nuo 4.men ragauti, bet manau nuo 2men tai jau truputeli per anksti .
ziedune
QUOTE(Thomo mama @ 2007 02 06, 18:37)
*

Labai jau anksti jus pradejot kisti savo kudikeliui kieta maista,o dar mesyte kaip supratau.Juk kudikiams iki triju men zarnynas dar tik pratinasi, kai maistelis patenka per burnyte
LiVo
Sveikos, aš kaip mamka su patirtim mirksiukas.gif pasidalinsiu patirtim. Pirmą savo merginą pradėjau po truputį pratint prie kieto maisto nuo 5,5 mėn., nekaip sekėsi, nes kaip dabar įsitikinu ne nuo to pradėjau, daviau obuoliuko, banano, saldžių tyrelių, tai ji nenorėjo ir nelabai valgė daržovienę, kruopienes, ir mane vis kankino, praktiškai 1,5 metų ji buvo gyva mano pienu, aišku, kad vyresniam nei pusmečio kūdikiui reikia jau įvairesnių medžiagų nei yra piene, turėjom mažakraujystę.
Su antra mergina aš jau kitaip pradėjau, vėlgi pradėjau nuo 5,5 mėn, bet nedaviau nei obuoliuko nei saldžių tyrelių, daviau morkų tyrę, iš karto po truputį ant šaukšto galo, ragaut, po truputį daugiau ir taip visą savaitę, kol vaikas yra alkanas duodi morkų tyrę, kitą sav. duodi jau morka+ bulvė. Kantriai kantriai duodi alkanam žmogiukui, tiesa per prievarta nekišam, kai jau žmogiukas parodo, kad nenori neduodam daugiau pamaitinam pieniuku, nes jei prievarta naudos neduos- bijos valgyt. kai pripras pprie daržovių, į daržoves dedam ir mėsytės, kai gerai valgys daržoves + mėsa, tada pratinam prie kruopienių, kai valgys ir tai ateis vaisių ir desertų eilė. Mums ji dar neatėjo, vaikas labai godžiai valgo košes, tiesiog traukia, siurbia nuo šaukštelio. Nesvarbu ar pirksim tas daržovienes ar virsim, su kruopienėm tas pats, svarbu, kad tie produktai butų tinkami kūdikiui, pagal amžių.
Tai va, kas skundžiasi, kad valgo vaisius ir saldžias tyreles, padarė klaidą, kaip ir aš su pirma dukrele, juk po saldumų bulvė ir morka baisiai neskanu.
Mike
QUOTE(LiVo @ 2007 02 23, 22:26)
Sveikos, aš kaip mamka su patirtim  mirksiukas.gif pasidalinsiu patirtim. Pirmą savo merginą pradėjau po truputį pratint prie kieto maisto nuo 5,5 mėn., nekaip sekėsi, nes kaip dabar įsitikinu ne nuo to pradėjau, daviau obuoliuko, banano, saldžių tyrelių, tai ji nenorėjo ir  nelabai valgė daržovienę, kruopienes, ir mane vis kankino, praktiškai 1,5 metų ji buvo gyva mano pienu, aišku, kad vyresniam nei pusmečio kūdikiui reikia jau įvairesnių medžiagų nei yra piene, turėjom mažakraujystę.
Su antra mergina aš jau kitaip pradėjau, vėlgi pradėjau nuo 5,5 mėn, bet nedaviau nei obuoliuko nei saldžių tyrelių, daviau morkų tyrę, iš karto po truputį ant šaukšto galo, ragaut, po truputį daugiau ir taip visą savaitę, kol vaikas yra alkanas duodi morkų tyrę, kitą sav. duodi jau morka+ bulvė. Kantriai kantriai duodi alkanam žmogiukui, tiesa per prievarta nekišam, kai jau žmogiukas parodo, kad nenori neduodam daugiau pamaitinam pieniuku, nes jei prievarta naudos neduos- bijos valgyt. kai pripras pprie daržovių, į daržoves dedam ir mėsytės, kai gerai valgys daržoves + mėsa, tada pratinam prie kruopienių, kai valgys ir tai ateis vaisių ir desertų eilė. Mums ji dar neatėjo, vaikas labai godžiai valgo košes, tiesiog traukia, siurbia nuo šaukštelio. Nesvarbu ar pirksim tas daržovienes ar virsim, su kruopienėm tas pats, svarbu, kad tie produktai butų tinkami kūdikiui, pagal amžių.
Tai va, kas skundžiasi, kad valgo vaisius ir saldžias tyreles, padarė klaidą, kaip ir aš su pirma dukrele, juk po saldumų bulvė ir morka baisiai neskanu.
*

Taigi, as pradejau savo 5 men maziui duoti pagremzto obuolio (visos mano pazistamos mamos pradejo nuo jo arba nuo banano) ir galvoju, kaip jis po saldaus skanaus obuoliuko ims valgyt beskone virta bulve? g.gif Nors, tiesa sakant, panasu, kad ir tas obuolys jam nelabai - ciumpa sauksteli i burnyte, tada nusikrato kaip baisaus slykstumo paragaves ir ta tyrele atsiduria ant smakro tongue.gif . O gal dar tiesiog nuryt nemoka? Per kiek mazdaug laiko maziai ismoksta nuryti tokia skysta tyrele?
Cuteangel
QUOTE(Mike @ 2007 02 26, 13:08)
Taigi, as pradejau savo 5 men maziui duoti pagremzto obuolio (visos mano pazistamos mamos pradejo nuo jo arba nuo banano) ir galvoju, kaip jis po saldaus skanaus obuoliuko ims valgyt beskone virta bulve? g.gif  Nors, tiesa sakant, panasu, kad ir tas obuolys jam nelabai - ciumpa sauksteli i burnyte, tada nusikrato kaip baisaus slykstumo paragaves ir ta tyrele atsiduria ant smakro tongue.gif . O gal dar tiesiog nuryt nemoka? Per kiek mazdaug laiko maziai ismoksta nuryti tokia skysta tyrele?
*

As daug skaiciau masciau, klausinejau pazistamu mamu nuo kada pradeti papildoma maitinima ir visgi nusprendziau nuo 4 menesio jau pradeti primaitinti savo mazyle. Matydavau kaip ji ziuri i mama ir i teti valgancius, sirdis neistvere ir nusprendziau duot. Nuo pat pirmo sauksto mazyle valgo kaip isbadejusi. Gal pirma sauksteli susiraukia siek tiek, o po to tik pabandyk neduoti. Kazkokia dali beziaumodama isstumia is burnytes, bet tai normalu, nuryja tikrai daug. Taigi, labai sunku pasakyti kada vaikas ismoksta ryti, manau kiekvienas individualiai. Vienas keturiu, kitas tik devyniu menesiu gali pradeti normaliai valgyti. Tiesa, kai pradejau duoti darzovytes, tai susitvarke mano mazyles pilvelio bedos, pasidare ramesne, lengviau suprasti vaika biggrin.gif
dincikas
QUOTE(Thomo mama @ 2007 02 06, 17:37)
*

Aišku, kiekvienos reikalas kaip maitinti ir kada įvesti kietą maistą, bet aš, atsiprašau - pakraupau, kad 3,5 mėnesio vaikas valgo košes ir mėsą blink.gif mega_shok.gif swoon.gif
O kodėl nutarėt taip anksti šitiek visko duoti? g.gif Juk dabar net mišinuku maitinamiems vaikams patariama tik PRADĖTI primaitinimą nuo 4 mėnesių g.gif
pavilonyte
Na ir man atrodo, kad nuo 3,5 mėn mėsytė anksti, gal nuo 7 ar bent nuo 6 mėnesiuko. Mums rytoj 5 mėnesiukai tai po truputį pradėsim morkytes ragauti, vėliau bulvytę įvesiu, dar vėliau kt. daržoves. Neduodu nei obuolio, nei banano. geriam MP.
ziedune
QUOTE(Cuteangel @ 2007 02 26, 19:45)
As daug skaiciau masciau, klausinejau pazistamu mamu nuo kada pradeti papildoma maitinima ir visgi nusprendziau nuo 4 menesio jau pradeti primaitinti savo mazyle. Matydavau kaip ji ziuri i mama ir i teti valgancius, sirdis neistvere ir nusprendziau duot. Nuo pat pirmo sauksto mazyle valgo kaip isbadejusi. Gal pirma sauksteli susiraukia siek tiek, o po to tik pabandyk neduoti. Kazkokia dali beziaumodama isstumia is burnytes, bet tai normalu, nuryja tikrai daug. Taigi, labai sunku pasakyti kada vaikas ismoksta ryti, manau kiekvienas individualiai. Vienas keturiu, kitas tik devyniu menesiu gali pradeti normaliai valgyti. Tiesa, kai pradejau duoti darzovytes, tai susitvarke mano mazyles pilvelio bedos, pasidare ramesne, lengviau suprasti vaika  biggrin.gif
*

Ir as savo berniuka nuo 4men pradejau kosytem maitinti.Nes pastebejau,kad jis jau labai domisi kaip mes valgom ir kai pirma kart daviau virta morkyte,tai jis kuo puikiausiai mokejo valgyti thumbup.gif .Toks vaizdas,kad gime mokedamas. pamazu porcija didinui, po to ivedziau bulvyte, kalafijora, brokoli, o dabar jau 190 g darzoviu kosytes pietums suvalgo.O tarp maitinimu duodu ir banano,ir obuoliuko paragauti, ir pirktiniu tyreliu, viska sveicia lotuliukas.gif
dincikas
QUOTE(pavilonyte @ 2007 02 27, 13:15)
Neduodu nei obuolio, nei banano. geriam MP.
*

Banano ir aš nedaviau schmoll.gif Nu manęs tie parduotuviniai kažkaip nežavi, o kai nėr iš kur kitur gaut, tai kol kas ir neduodu smile.gif O obuolį daviau, irgi ne pirktinį aišku smile.gif Labai mėgsta. Tik va kai tyreles saldžias vaisines buvau pradėjus duot, tai buvo "metęs" obuoliuką valgyt, nes juk tyrelės saldžiau, t.y. skaniau biggrin.gif Tai dabar labai retai tyreles duodu.

QUOTE(ziedune @ 2007 02 27, 13:27)
O tarp maitinimu duodu ir banano,ir obuoliuko paragauti, ir pirktiniu tyreliu, viska sveicia  lotuliukas.gif
*

thumbup.gif Šaunuolis, kad viską šveičia thumbup.gif Maniškis irgi labai gerai valgo, kol kas nesiskundžiu rolleyes.gif (3x tfu) biggrin.gif
Burka
QUOTE(silvijyte @ 2004 10 24, 13:08)
Nekankinkit vaiku maitindamos vien savo pienu iki nezinia kiek vaikas nuo triju ar keturiu men. turi gauti daugiau medziagu negu yra motinos piene o nuo sesto menesio motinos nebe toks maistingas.tada ir prasideda rachitai ir kiti dalykai.vaikai mokosi sedeti juda ir jiems reikalinga daugiau energijos.duokit kosiu kuo anksciau
*

Koks cai vaiko kankinimas blink.gif tikrai galiu pasakyt,kad iki 6 menesiu uztenka maziukui mamos pienuko wub.gif
Mums ryt bus 6 menesiai ir mes vakar nusprendem pabandyt bulvytes,tik paragavom,bet manau,kad maziui patiko thumbup.gif tai daba puoliau skaityt ka cia kada duot,nes nors ir ne pirmas vaikiukas,jokios primaitinimo patirties neturiu blush2.gif Tikiuos nesupyksit,jei issiplesiu ta tema apie motinos pieno maistinguma ir papriestarausiu silvijytes postui blush2.gif zodziu,musu istorija tokia:pirmagymi maitinau tik MP(mamos pienuku) iki 6 menesiu,tada pradejom bandyt darzoves,nei uz ka neeme mazius i burna,tas pats buvo ir su vaisiu tyrelem ir su kosem(jas pabandyt patare gydytoja,nes jos skanesnes,tai manem,kad nors sios sudomins vaikiuka),taciau rezultato jokio,maziukas pripazino tik MP wub.gif gydytoja nuramino,kad retai buna tokie vaikai,bet jam uztenka pienuko ir toliau maitinti,retkarciais vis pabandant pasiulyti kosytes biggrin.gif nevalgem mes nieko nei 7-ta,nei 8-ta,nei 10 men schmoll.gif ir taip iki metu, ir galiu drasiai sakyt,kokie rachitai,jokios ligos musu nepuole,kraujo tyrimai buvo geri,o mazius augo kaip ant mieliu is augimo kreiveje buvo prie didesniu vaikiuku 4u.gif po to pradejo po biski lesineti maista nuo musu stalo,kuo labai dziaugemes biggrin.gif pati dar maitinau iki 2 metu thumbup.gif
Mike
Sveikos, mamytes smile.gif . Noriu paklausti, mazdaug per kiek laiko jusu maziukai ismoko, na bent pramoko, paimti maista is saukstelio ir ji nuryti? Manajam greit bus 6 men, pradejom po truputi darzoviu ragauti nuo 5 men, tai sauksteli ciumpa noriai, pats griebia ir kisa i burnyte, bet nenuryja, beveik visa kose atsiduria ant smakro, pilvo ir tt. O jei mama juokiasi, tai dar ir ispurskia mamai i veida biggrin.gif . Po tokio valgymo virtuve atrodo kaip po morku musio lotuliukas.gif . Na, nenoriu, kad is karto su peliu ir sakute skanautu, bet per kiek laiko bent truputi tas valgymas pasidarys "normalesnis"?
dincikas
Maniškis kažkaip iškart gražiai valgė bigsmile.gif Neturėjom tokios problemos - gal tiesiog "pataikiau" gerą laiką pradėti primaitinti - mums buvo 5,5 mėnesiuko 4u.gif
rasyce
sveikutes mamos, rasau pirma karta, gal galit pasidalint savo patirtimi..
mano sūneliui 5.1mėn. gyd jau patare pradeti primaitinti kietu maistu, patare pradeti nuo bananu, kivi, o poto kruopu ir darzoviu. taciau mano sirdis labai nelinksta prie bananu nes kaip bebutu jie ne musu krastu augalai , o ir apdoroti neaisku kokiais chemikalais. be to paskaitinejus sen bei ten daugkas rekomend pradeti nuo darzoviu, po to vaisiai ir kruopos. butu smagu isgirst nuomones su "patirtimi" . is anksto dėkinga
Mike
QUOTE(rasyce @ 2007 03 21, 16:39)
sveikutes mamos, rasau pirma karta, gal galit pasidalint savo patirtimi..
mano sūneliui 5.1mėn. gyd jau patare  pradeti primaitinti kietu maistu, patare pradeti nuo bananu, kivi, o poto  kruopu ir darzoviu. taciau mano sirdis labai nelinksta prie bananu nes kaip bebutu jie ne musu krastu augalai , o ir apdoroti  neaisku kokiais chemikalais. be to paskaitinejus sen bei ten daugkas rekomend pradeti nuo darzoviu, po to vaisiai ir kruopos. butu smagu isgirst nuomones su "patirtimi" . is anksto dėkinga
*

Labas, mano patirtis dar nedidele - mazajam ryt bus 6men, papildomai pradejo ragaut pries 3sav. As irgi bananu neduodu - vis tiek sunokinti dirbtinai, nupurksti bala zino kuo ir tt., nors nemazai pazistamu duoda - ir nieko. Pirmiausia daviau paragauti obuolio - islaikytas, is mamos sodo smile.gif Beje, nuo obuoliuko pradeti ir pediatre patare, ir dauguma draugiu taip pradejo. Mazasis ragavo noriai, nors raukesi, bet ziojosi dar biggrin.gif . O po kokios savaites pradejau duoti bulve - isviriau puse bulves, sumaisiau su savo pienu, po keliu dienu - Hipp morku tyreles. Kadangi maiskiui svoris nuo MP augo net per gerai lotuliukas.gif, tai kruopu kol kas dar nebandau, nuo ju pradeti rekomenduoja jei vaikiuko svoris letai auga. Tai toks kol kas musu meniu, ir jums sekmes "rimta" maista pradedant 4u.gif Viskas bus gerai - matysi, jei kas maziukui netiks - tai ir nevalgys, teks kazka kitka bandyti. Tik del to kivio pacioj pradzioj - nezinau, as turbut neduociau, gal veliau kada, nors siaip tai raso, kad labai sveikas vaisius ir retai sukelia alergijas, bet vistiek...
strazdanėlė...
mes nuo 4 4u.gif
rasyce
labai aciu uz atsiliepimą į mano nerimą. paskaitinejus daugiau gyvenimo istoriju apie vaiku mityba nuspręndėm pradeti nuo virtos bulvytes. nuo obuolio stabdo tai kad jis skanus ir po sunkiau bus įsiūlyti ne tokią skanią bulvę. nors tai veikia ne visus vaikus. pradesim didįjį ragavimą...
Rue
Dukryte pradejo ragauti darzoviniu kosiu nuo 6 men. essen.gif iki tol valge tik MP.
O suneliui dabar 5 men. ir jau pradejom duoti darzovine kose, nes per paskutini menesi priaugom tik 100g. g.gif
Kadangi suneliui yra nedidele mazakraujyste tai daktare patare jau nuo 6,5 -7 men. duoti mesyte.
Manau kad kieta maisteli reikia ivedineti atsizvelgiant i vaika, jei jis nepriauga svorio ar yra mazakraujyste, tai nieko neatsitiks jei maisteli ivedinesit ir 5 men. thumbup.gif
Tik patarimas butu kad geriau pradeti nuo darzoviniu kosiu, o paskui ivesti grudines, nes vaikuciai paragave grudiniu kosiu paskui sunkiai valgo darzovines yahoo.gif
rasyce
sveiki, aciu už patarimus, jau pradejom ragauti virta bulvytę, kolkas atrodo ramu, jokiu didesnių nepageidaujamu reakcijų lyg neatsirado, gal kiek laisvesni viduriukai. pirmą karta nelabai noriai valgė, net kek pažiaukciojo, o antrą kartą jau geriau, ryt bus trečias - žiūrėsim.
Papildyta:
Rue, pastebejau, kad mūsų vaikučiams tik kelių dienų skirtumas, maniškis gimęs 2006 10 16d.
čia neįpareigojančiai, tik šiaip smagu sutikti panašių...
mama_x2
maniskiui 3,5 men...vakar gremzto obuolio daviau, bet nelabai patiko...tai siandien atidariau morkyciu kosyte ir ja duosiu...ziuresim kaip cia gausis smile.gif
juraciukasl
Mano pupai užporyt bus 4 mėn. Seselė patarė duoti obuoliuko. Rekomendavo žalios spalvos, nes raudoni labiau alergizuoja. Aš vis nesiryžtu pradėti. Maitinu vien savo pieneliu.
Ladybird***
Pradėjau duoti mišinuko kartą per parą, nes biški pritrūksru pienelio g.gif
Draugė, auginanti 2 metų sūnų, sakė kad nuo 3 mėnesių galiu duoti mažą šaukštelį banano ax.gif O nuo 4 - 5 mėnesiu pradėsiu pratint prie košyčių. Bet labai palengva ax.gif Po maža šaukstelį į dieną rolleyes.gif Manau mažylio virškinimas taip lengviau prisitaikys, gaudamas po truputį kažko naujo mirksiukas.gif wub.gif
Adamo mamyte
Sveikos 4u.gif Iki 6 men ir 1 savaites mano mazylis valge tik MP. Valgo MP ir dabar. Pradejom ragauti jau darzovienes, jau ir maisytu keliu darzovyciu, valgom desertuku t.y. vaisiu tyreliu (slyvu, melyniu ir obuoliuku) thumbup.gif Ir laabai jau megsta pieniska kukuruzu ir ryziu kosele lotuliukas.gif lotuliukas.gif Manau kad po keliu sav jau mesytes ragausim ax.gif Mamytes, kiekvienam vaikuciui individualiai, nemanau kad reikia taip jau grieztai laikytis grafiku kur literaturoj yra parasyta, savaitele ar ten ar sen, manau nieko nepakeis ax.gif Aisku, tai kas neaisku reikia konsultuotis su vaikucio gydytoja, nes niekas geriau nepatars nei zmogus kuris priziuri maziu ax.gif
mama_x2
na, betkokiu atveju, skirtumas didelis kur damaitint kai valgo MP, kur kai misinukus wink.gif
tos kur duoda MP, veliau reiktu pradet damaitint...
beje, kieta maista pervelai duot irgi nera gerai... jau nuo 6 men reik smile.gif
monyte
QUOTE(ruta_vyshnia @ 2007 03 29, 16:20)
na, betkokiu atveju, skirtumas didelis kur damaitint kai valgo MP, kur kai misinukus wink.gif
tos kur duoda MP, veliau reiktu pradet damaitint...
beje, kieta maista pervelai duot irgi nera gerai... jau nuo 6 men reik smile.gif
*

Nebutinai nuo 6 men reik primaitint.Miglei vakar suejo puse metu,o siand,ejom pas daktare ir ji ja pasvere,pamatavo ir pasake,jei nenoriu galiu dar neprimaitint.
Wiolla
Man irgi gydytoja buvo sakius, kad vien MP galima maitinti ir iki 1 metų, jei pats vaikas nenori nieko kito. smile.gif smile.gif smile.gif

Maniškis pvz nevalgė jokių pirktinių košelių, nei kruopų ( skirtų leliukams), nei daržovių, net jogurtų ir varškių nevalgė tų kur skirta leliams. Ir jei ne mano kaimynė, tai nežinau kaip mums būtų sekęsi su košelėmis. Ji man pasakė, kad jos dukra irgi nevalgė pirktinių, tada pabandžiau pati išvirt daržoves, jos tiko ir jas valgėm. Deje kai pradėjo valgyt mano darytas daržovienes pabandžiau ir ne karta nupirkti pirktinių daržovienių ( ir su mėsyte ir su žuvyte) nei vienos nevalgė. Net nevalgė kruopų košių kur skirta mažiukams. tada aš pati virdavau grikius ir maišydavau juos su mėsyte tik tada valgydavo.

O daržoves pabandžiau duot nuo 4 men, spjovė ir nevalgė, sekantis bandymas buvo 6 men. Ir kai gavom kaimynės patarimą buvo gal 7 men, va tik hnuo tada pradėjo kažka valgyt daugiau. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Taigi vaikas vaikui nelygus lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Artulia
O man tai keista, kad kai kurios mamos labai skuba vaikuciams duoti papildoma maista g.gif Na, turiu omeny 3-4 men kudikelius blink.gif Aisku, kiekviena mama geriausiai zino, ko reikia jos vaikuciui 4u.gif , bet kam skubet anksti mazylio skranduka apkraut bulviu kosem, morku tyrelem ir pan.? Na, nebent mazylis priauga mazai svorio...O visais kitais atvejais nematau prasmes kisti vaikui kose tuo metu, kai jo skrandukas geriausiai virskina MP arba misinuka. Kas zino, kokia itaka pernelyg ankstyvas primaitinimas gali tureti vaiko skrandziui - gal uzaugus ji del to kamuos skrandzio problemos? Juk ne veltui ant visu kosyciu, tyreliu gamintojai raso, kad reikia pasitarti su gydytoju pries pradedant papildoma primaitinima anksciau nei vaikui sukaks 6 men.
O as papildoma maitinima pradejau , kai dukrai buvo 5 men ir 3 sav. (iki tol maitinau vien MP) Niekur neskubejau, palaipsniui po sauksteli duodavau darzoviu kosytes. Dabar jau valgo daug ka - ivairias kruopu koses, mesyte, tyreles, jogurta, duoniukus ir kt. thumbup.gif
elinga N
mano maziukei 3,5men ir valgom MP.man atrodo,kad ji nedavalgo,nes tikrai ir pienuko neturiu daug,bet padarau misinio,buteliuko isvis neima doh.gif .per trecia menesi priaugo 500g.gydytoja leido ragauti bulves,bet as dar nesiriztu unsure.gif .nezinau,atrodo lieseja mergaite akyse,bet jai misinio nevalgo?? ka daryt,patarkit prasau g.gif
Artulia
QUOTE(elinga N @ 2007 04 01, 18:11)
mano maziukei 3,5men ir valgom MP.man atrodo,kad ji nedavalgo,nes tikrai ir pienuko neturiu daug,bet padarau misinio,buteliuko isvis neima doh.gif .per trecia menesi priaugo 500g.gydytoja leido ragauti bulves,bet as dar nesiriztu unsure.gif .nezinau,atrodo lieseja mergaite akyse,bet jai misinio nevalgo?? ka daryt,patarkit prasau g.gif
*

O vitaminu (skystu pavidalu) gydytoja neskyre mazylei? Jei jai apetito nera, tai gal padetu vitaminai ( nes jie kelia apetita) g.gif
Beje, mano dukra, budama 4, 5 men, priaugo tik 300 g. As gydytojos kabinete iskart supanikavau, o gydytoja mane nuramino. Ji pasake, kad svarbu yra ne tai, kiek priaugo, o ar jos svoris atitinka 4,5 men kudikio svori. Kadangi mes ta svori atitikom, ir nerekomendavo pradeti papildomo primaitinimo. Taip ir tavo mergytei ( musu bendravardei wub.gif) - gal ji sveria pakankamai, kiek turi sverti tokio amziaus kudikis? Tada del tu 500 g. jaudintis nereiketu. Be to, 500 g. yra ne taip jau ir mazai - juk kuo toliau, tuo maziau priaugines dukryte (tik pirmus menesius priauga iskart po kg ir daugiau mirksiukas.gif )
Be to, reikia atkreipti demesi ir i tevus, t.y . jus. Jei vaiko tevai yra ne milzinai ir ne stambuoliai, tai gal vaikas paveldejo vieno is tevu sudejima, todel visai normalu, kad priauga po nedaug mirksiukas.gif
O misinio mazyle nevalgo greiciausiai arba del to, kad

1. jis jai (palyginus su MP) yra neskanus
2. Jai uztenka pieno (tau gal tik atrodo, kad isgeria nedaug mirksiukas.gif )

Bet kokiu atveju, jei mergaite sveika, guvi, neserga, hemoglobinas geras, neskubek vaikui kisti bulviu koses ir stengtis dirbtinai nupeneti mirksiukas.gif
jurgita112
4u.gif Sveikos visos. pasidalinsiu ir as savo patirtimi. Iki triju menesiu valgem tik MP, po to jo nebeliko ir perejom prie misinuku ir oi daug isvargom kol pataikem koks tinka. Dabar jau mums 4.5 menesio ir galvoju pabandysiu duoti kosytes. Labai patiko, net du saukstus suvalge, bet paskui pastebejau, kad labai jau nerami patapo. Per sunkiai virskinosi jai kaip supratau. Tai nebeduodu. O banano obuoliuko po truputi ji gauna kasdien jau nuo 3.5 menesio. Konsultuojantis su gydytoja ji taip pat patare neskubeti su kosytem, nes kadangi priauga normaliai svorio, tai geriau neapsunkinti skranduko vaikui.... 4u.gif
rasyce
sveikos, mamos
noriu papasakot kaip mes maitinames, nezinau ar gerai, taciau kiekvienas prisitaiko pagal save ir pgl savo fantazija.
papildomai primaitinti pradejau nuo 5 men ir 3sav. pradzia buvo nuo virtos bulves, tai labai nepatiko, nepatiko veliau ir morka ir su morka. nepadėjo ir + MP teko pradet nuo obuoliu tyreles, o ji tai labai skani, tada darzoviu košytę sumąsčiau duoti su tyrele, tai dabar valgom taip: šaukšta daržovių košes reikia padažyt į obuolienę , o tada tai su apetitu papietaujam.
Koše "sinlac" patiko iš karto, nes saldi.
Sėkmes visoms
princesa
su kietu masteliu mano nuomone reikia pradėti apie penktą mėn.
Pakeliautoja
QUOTE(Mike @ 2007 03 16, 14:49)
Sveikos, mamytes smile.gif . Noriu paklausti, mazdaug per kiek laiko jusu maziukai ismoko, na bent pramoko, paimti maista is saukstelio ir ji nuryti? Manajam greit bus 6 men, pradejom po truputi darzoviu ragauti nuo 5 men, tai sauksteli ciumpa noriai, pats griebia ir kisa i burnyte, bet nenuryja, beveik visa kose atsiduria ant smakro, pilvo ir tt. O jei mama juokiasi, tai dar ir ispurskia mamai i veida biggrin.gif . Po tokio valgymo virtuve atrodo kaip po morku musio lotuliukas.gif . Na, nenoriu, kad is karto su peliu ir sakute skanautu, bet per kiek laiko bent truputi tas valgymas pasidarys "normalesnis"?
*

lotuliukas.gif nu prajuokinai
manau ne pas viena mama virtuve kaip po karo lotuliukas.gif

maniskei jau 5men tai pradejau skaitinetis nuo ko pradeti ir tt, pradeti zadu nuo 6menesiu, nes iki 6 pilnai uztenka MP taip sake kursuose specialistai

visgi nzn nuo ko reiks pradet ar kruopu ar darzoviu g.gif
Virgita
Daugumos gydytojų nuomonė tokia: jei maitini MP, tai nuo 5,5 - 6 mėn.
ugniukas1
Mums 4.5 men, pradejom valgyti ryziu koses po sauksteli ir + aisku MP. Taip patare musu pediatre. Ir kose su savo pienuku darau, tai gal del to vaikeliukui taip skanu, albai noriai valgo ir puikiai nuryja. thumbup.gif O pradejom primaitinti del to, kad tiesiog pajutau, kad reikia. Nenoriu vaiko priristi prie MP iki 3 metu blush2.gif
Bet va kas man idomu: Lietuvoje pediatrai pataria pradeti primaitinima nuo bulviu ,veliau morku ir t.t. O amerikieciu rekomendacijose pirmiau eina grudai - ryziai, veliau kukuruzai ir t.t. o darzoves tik nuo 6 men g.gif
Kentė
As kai ilgai maitinau,svoris vaiko augo gerai,tai liepe ir primaitinet nuo 6 menesio.Nes mp neuztenka vaikui vitaminu.Bet zinot,gailiuosi,reikejo anksciau duoti mesytes (jautienos),nes po to prasidejo visokios ligos :tai gemoglobinas per zemas,tai elektrocitai nesussinormalizave.Reikejo visokius vaistus gerti.O buciau davus ivairesnio maisto anksciau gal buciau to isvengus g.gif
virugie
Aš maituinau pati bet kai paliko neramus, buvo 4 mėn ir kelios dienos po tuputį pradėjom valgyt tyreles kartais šaukštelį kokį košės ir tapo ramesnis sotus. Manau jokie gydytojai negali nuspręst tai yra individualu, aš norėjau pati maitint MP ir nepratint prie mišinukų tai vieną maitinimą iki 5 mėn pakeitėm koše. ax.gif
Gintarėlis*
Mes jau po šaukštelį banano į dieną suvalgom thumbup.gif Nuo 4rių mėnesių pradėsiu po truputį pratint prie košyčių, nors pediatrė patarė tai daryti tik nuo 6šių unsure.gif
Bet aš būdama nestuke.gif turėjau mažakraujystę ir skaičiau kad ji gali persiduoti ir mano mažyliai user posted image Todėl pradėsiu anksčiau stiprinti. Žinoma MP neišbrauksiu iš valgiaraščio schmoll.gif
dincikas
QUOTE(Pakeliautoja @ 2007 04 19, 19:11)
visgi nzn nuo ko reiks pradet ar kruopu ar darzoviu  g.gif
*

Jei gerai auga svoris, manau reikėtų pradėti nuo daržovių 4u.gif
bucka
o as savo maziukui siandien pabandziau duoti banano (jauciu, kad jam jau nebeuztenka pienuko, tai nutariau po truputuka pratinti prie kitokio maistelio) wink.gif valge net pasicepsedamas! thumbup.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.