Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pirmoji Komunija
Supermamų klubas > Poilsis, pomėgiai ir šventės > Šventės
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
Cuca
Nusprendziau pasiuti,nes kelios progos nusimato,reikia tokios universalesnes ax.gif smile.gif
Bet dabar labai reikia berniukui kostiumo....ar ji galima butu issinuomuoti? O gal kuri uzmatet pirkti? Labai prasau patarimo 4u.gif
mamaEgle
QUOTE(Lucca @ 2007 06 13, 13:03)
Nusprendziau pasiuti,nes kelios progos nusimato,reikia tokios universalesnes ax.gif  smile.gif
Bet dabar labai reikia berniukui kostiumo....ar ji galima butu issinuomuoti? O gal kuri uzmatet pirkti? Labai prasau patarimo  4u.gif
*

Pažiūrėk nuomos punktuose, turėtų būti, Vilniuj daug punktų tikrai rasi. O prieš tai paskambinėk, nereikės lakstyti. Nes pirkt gal nelabai apsimoka, juk tie vaikai taip greitai auga doh.gif doh.gif
china
sveikos,
norejau paklaust keliu metu mazdaug vaikai eina pirmos komunijos. gavau ziniu, kad mano kriksto dukra eis rugpjuti, bet jei tada tik bus 8 sueja blink.gif man kazko atrodo per maza dar, ar cia visi tokie maziukai eina g.gif
Daivulyte
Pagrinde eina baige 4klases,musu taip pat .
nebijau
QUOTE(Lucca @ 2007 06 13, 14:03)
Nusprendziau pasiuti,nes kelios progos nusimato,reikia tokios universalesnes ax.gif  smile.gif
Bet dabar labai reikia berniukui kostiumo....ar ji galima butu issinuomuoti? O gal kuri uzmatet pirkti? Labai prasau patarimo  4u.gif
*

Savo berniukui pirkau turguj, Gariunuose, mokejau 120lt.(ten kur pardavineja nuotaku sukneles, buna ir vyrisku, vaikisku kostiumu). Priejom pirma komunija, sudalyvavom isleistuvese(ketvirtoku), apsivilkes buvo gimines baliuje, liks ir penktos klases rugsejo pirmajai. thumbup.gif Jauciuosi sutaupiusi nuomai... blush2.gif
china
QUOTE(Daivulyte @ 2007 06 17, 20:14)
Pagrinde eina baige 4klases,musu taip pat .
*

reiksiasi gerai man pasirode, kad per anksti, bet kiekvienas pagal save, kazko labai teveliams norisi greiciau.

o man teks suknes ieskoti, gerai, kad rugpjuti, tai nors pasirinkimas bus nemazas ax.gif

nebijau, o gal atkreipei demesi ir i mergaiciu sukneles? idomu kokios kainos
nebijau
QUOTE(china @ 2007 06 19, 12:45)
nebijau, o gal atkreipei demesi ir i mergaiciu sukneles? idomu kokios kainos
*

Maciau, nes simet ir vyro mergaite-trecioke-pirmos komunijos ejo. Aisku, tai skonio reikalas, bet baznycioje man labai kiciniai pasirode mergaites, paverstos i nuotakas mazas, su pustomis baltomis sukniomiskaip tortai, net blizguciais siuvinetos, o viena net su nuometu blink.gif Nu tokia beskonybe doh.gif Graziausiai atrode mergytes su kukliomis baltomis suknelemis ir vainikeliais, be jokiu ten triju aukstu sukuosenu, palaidais plaukais. Kukliu sukneliu kaina svyruoja nuo 70 iki 200lt. Mes pirkom uz 75lt. Musiske buvo ir kukli, ir grazi, ir i akis issaukianciai nekrito thumbup.gif
china
QUOTE(nebijau @ 2007 06 19, 11:17)
mergaites, paverstos i nuotakas mazas, su pustomis baltomis sukniomiskaip tortai, net blizguciais siuvinetos, o viena net su nuometu blink.gif Nu tokia beskonybe doh.gif
*

drinks_cheers.gif man ir pustos princesiskos sukneles schmoll.gif nors turbut mergaitems ju labai norisi.
ieskosiu kazko puosnaus, bet ne per daug, kad zmoniu nejuokinti ax.gif
reiks kaip nors prisiruosti i gariunus nulekt

daivulyte, nebesimato tavo sukneles g.gif
bolivija
pirmoji komunija ??? Tikras galvos skausmas ka padovanoti? krikštasūniui 11 metų. Nesugalvoju kas būtų geriausia? Ar reiktų dovanoti kažką religingo? Pvz.: grandinėlę su kryžiukų ar vaikišką bibliją? Nenoriu nei to nei to...alia ką dar? g.gif doh.gif
Undzinka
QUOTE(bolivija @ 2007 06 28, 07:21)
pirmoji komunija ??? Tikras galvos skausmas ka padovanoti? krikštasūniui 11 metų. Nesugalvoju kas būtų geriausia? Ar reiktų dovanoti kažką religingo? Pvz.: grandinėlę su kryžiukų ar vaikišką bibliją?  Nenoriu nei to nei to...alia ką dar?  g.gif  doh.gif
*

Mes turejom tokia pat problema nesenai,bet manau issprendem,vaikas liko patenkintas:)
Nupirkau sidabrine plokstele (na ta plokstele kaip pakabukas,staciakampio formos).Nuejau pas graveri-juvelyra ,kuris isgraviravo vaiko inicialus vienoje puseje,o kitoje komunijos data).Dar nupirkom grandinele stambesne,na,kad berniukui tiktu.Supakavom ir iteikem.Vaikas is kart uzsidejo ir buvo labai patenkintas:)
Gal tiks mintis:)
bolivija
oi mintis labai patinka.. thumbup.gif

bet nesu susidurusi su tokiu dalyku, gal gali pasakyt kur ta plokstele pirkot ir kur graviravot, matau kad irgi is vilniaus
Undzinka
QUOTE(bolivija @ 2007 06 29, 13:16)
bet nesu susidurusi su tokiu dalyku, gal gali pasakyt kur ta plokstele pirkot ir kur graviravot, matau kad irgi is vilniaus
*

Pakabuka-plokstele pirkau juvelyriniu prekiu parduotuveje.Manau,kad pasivaiksciojus po parduotuves tikrai rasi.Mes pirkom tokia visai paprasta be jokiu imantrybiu,todel inicialai labai graziai ziurejosi:) O graviravau Rotundo gatveje esancioje juvelyriniu dirbiniu parduotuveje-taisykloje.Ji ten laaaabai senai isikurusi:)
Jei
QUOTE(Jol7 @ 2006 07 19, 13:19)
Iki ko daėjome...pažįstamas kunigas, daktaras, advokatas ir t.t. Be pažįstamų nė krust... lotuliukas.gif
Atleiskite man, bažnyčia žiaurius ragus užsiaugino  doh.gif Rašteliai, pažymos, kursai, leidimai ir t.t. Kokia teisę turi kažkoks kunigėlis (jis ne toks pat žmogus kaip aš, jis kažkuo ypatingas?) man leisti arba neleisti, duoti pažymą tuoktis kitoj parapijoj ar neduoti, įsileisti vaikelį į bažnyčią ar neįsileisti? Įsivaizduoju tą maža žmogutį kiekvieną sekmadienį stovintį su lapeliu rankoje -pasirašys ar nepasirašys kunigėlis...
Mano vaikas lanko tikybą. Didele laiko dalį ten ne apie tikėjimo tiesas kalba...o apie tėveliu, jų pajamas ir t.t. ir panašiai.
*

Iš tikrųjų iki ko priėjome...pažįstamas kunigas ir pan. Jei aš sąmoningai apsisprendžiu kad mano vaikas yra katalikas, tai ir tam reikalingus dalykus atliksiu kantriai, nebambėdama.Juk AŠ NORIU, kad mano vaikas preitų pirmos komunijos MAN to reikia, NE BAŽNYČIAI. IR JOKIŲ IŠSKIRTINIŲ SĄLYGŲ NEREIKIA IEŠKOTI. Aš tiesiog vykdau tam tikrus rikalavimus.Ir darau tai kartu su vaiku parodydama jam, kad tai svarbu. Jei reikia, ir paskatindama, paaiškindama, kodėl tą ar aną reikia daryti. Pas ms tai trunka vienerius mokslo metus į bažnyčią eina as antrą savaitę paprastą dieną ir kartais sekmadieniais ( mokytoja pasako, kada reikia dalyvauti mišiose). Mano mergaitė priėjo praėjusią vasarą. Jokių čia jūsų išvardintų sunkumų nepatyrėme. Aišku, nepatogumų kartais buvo, reikėjo derinti savo planus, darbus. Bet juk tai gana svarbus įvykis vaiko gyvenime( net jei ir formaliai į tai žiūrėsime), tam reikia tiek vaiko, tiek tėvų pastangų bent minimalių...
monceaster
Mano mokykloje ( dirbu mokytoja ) Tai komunija prieina vaikai kurie yra 5-okai, ispazinti 4-okai. Tai pirma jie prieina ispazinti po to komunija...o kai sulaukia 14-15 metu buna dervavojimas. ax.gif
Ingulis
O kokios galimos dovanos pirmosios komunijos proga? Neužilgo krikšto sūnus priims pirmą komuniją, todėl suku galvą dėl dovanos.. Patarkite 4u.gif
Ingulis
Perskaičiau visą temą.. Gaila, kad didžioji jos dalis ne į temą.. verysad.gif Gegužės mėnesį krišto sūnus priims pirmą komuniją.. jam 11 metų.. ką būtų galima padovanoti? gal atsiras daugiau mamyčių, kurios patars, duos idėjų 4u.gif
gabiiiiiiii
o as galiu pasigirti kadangi budama maza nepriejau pirmos komunijos tai dabar eisiu kovo gale.bijau labai,nezinau kokias nuodemes sakyti,kaip ka daryti blush2.gif ax.gif doh.gif
Margita
QUOTE(gabiiiiiiii @ 2008 03 08, 20:59)
bijau labai,nezinau kokias nuodemes sakyti,kaip ka daryti blush2.gif  ax.gif  doh.gif
*

Mano draugė kiek eidavo(kol į mokyklą ėjo),vis sakydavo,kad nulaužė medelį-jai būdavo didelė nuodėmė lotuliukas.gif .

Mano kavalierius gegužės 18 d. eis prie pirmos komunijos.Taip kad intensyviai mokomės poterius smile.gif .Bet patarkit kaip berniuką reikia papuošt g.gif .Kiek esu mačiusi,tai juodos kelnės ir balti marškinukai-man tai nelabai patinka blush2.gif .
Pjuvena po krūmu
QUOTE(Margita @ 2008 03 13, 00:04)
Mano draugė kiek eidavo(kol į mokyklą ėjo),vis sakydavo,kad nulaužė medelį-jai būdavo didelė nuodėmė lotuliukas.gif .

Mano kavalierius gegužės 18 d. eis prie pirmos komunijos.Taip kad intensyviai mokomės poterius smile.gif .Bet patarkit kaip berniuką reikia papuošt g.gif .Kiek esu mačiusi,tai juodos kelnės ir balti marškinukai-man tai nelabai patinka blush2.gif .
*

Dažniausiai rengia kaip kad ir sakei: juodos kelnės, balti baltinukai. Aišku, berniuko labai jau neišpuoši, tačiau man šviesios kelnytes gražiau atrodo ax.gif
Papildyta:
QUOTE(Ingulis @ 2008 03 04, 13:28)
O kokios galimos dovanos pirmosios komunijos proga? Neužilgo krikšto sūnus priims pirmą komuniją, todėl suku galvą dėl dovanos.. Patarkite  4u.gif
*

nežinau, gal visi skirtingai ką sugalvoja, bet manau kad mergaitei gali būti grandinėlė su pakabuku kryžiuku, berniukui koks siuvenyrinis angeliukas iš stiklo. Tuos daiktelius prieš tai bažnyčioj pašventina tie kurie dovanoja.
gabiiiiiiii
bet tai pas mane kunigas toks geras,sake mano viena nuodeme yra neatleistina,tipo kad gyvenu su vyru ne santuokoje.tai saku ka man daryt.sako si karta bus atleista,o poto tipo nebeatleis.nu sakau tai ka poto man celibto laikytis?tai jis man sako tik nevaidink, kad jus lovoj su vyru saskem zaidziat.tai kai taip uzlenke nezinau kaip isisvartysiu.sako tipo kad jam turiu pasakyti netik kad gyvenu nesantuokoj,bet kad ir turiu lytinius santikius.
jis kuo toliau tuo labaiu man neaiskus darosi kazkoks g.gif
Pjuvena po krūmu
QUOTE(gabiiiiiiii @ 2008 03 13, 18:57)
bet tai pas mane kunigas toks geras,sake mano viena nuodeme yra neatleistina,tipo kad gyvenu su vyru ne santuokoje.tai saku ka man daryt.sako si karta bus atleista,o poto tipo nebeatleis.nu sakau tai ka poto man celibto laikytis?tai jis man sako tik nevaidink, kad jus lovoj su vyru saskem zaidziat.tai kai taip uzlenke nezinau kaip isisvartysiu.sako tipo kad jam turiu pasakyti netik kad gyvenu nesantuokoj,bet kad ir turiu lytinius santikius.
jis kuo toliau tuo labaiu man neaiskus darosi kazkoks g.gif
*

vajezau, ar jiems rimtai net tokius dalykus reik sakyt? O kur parašyta kad turėjimas lytinius santykius yra nuodėmė? g.gif Na kažkaip jau čia kunigas turbūt senų pažiūrų pasitaikė.
jblmami
Mano merginos eina prie pirmos komunijos 06.04.08. Praktiskai uz 10dienu. O pas mus prisnigo doh.gif Vilksis vaikai ant sventiniu sukneliu kailinius ir zieminius batus ausis lotuliukas.gif
Bet geriausia, kad jos man klausima uzdave. Jei mes valgom kristaus kuna,o kunigai dar ir jo krauja geria, tai mes kanibalai. Tai jos man sako , kad ir jos dabar taps kanibalais blink.gif blink.gif blink.gif Nezinau ko jos ten ir ismoko, kad tokie svarbus klausimai liko neatsakyti ir tik vienus poterius tesugebejo ismokti g.gif
jblmami
QUOTE(Ingulis @ 2008 03 04, 15:08)
Perskaičiau visą temą.. Gaila, kad didžioji jos dalis ne į temą..  verysad.gif  Gegužės mėnesį krišto sūnus priims pirmą komuniją.. jam 11 metų.. ką būtų galima padovanoti? gal atsiras daugiau mamyčių, kurios patars, duos idėjų  4u.gif
*

Man atodo, tiktu auksinis ar sidabrinis krizelis su grandinele tokia proga.
Maniskes eis uz 10 dienu ir jau as zinau, kad gaus auksinius kryzeliu su grandinelem. ax.gif Pusesere issipliurpe biggrin.gif
Erszebeth
Kaip keista, taip anksti komunija blink.gif Mano dukros bus gegužės vidury, tai irgi iš viso šių metų "kurso" pirmoji banga. Gali būti šalta, o gali ir ne unsure.gif Suknelę parsisiuntėm su gėlytėm ant petukų (dukrai leidau pačiai išsirinkti), tai netgi nebeišeitų kažką ant viršaus apsivilkt, negražiai atrodytų blush2.gif

Maniškė per pamokėles irgi gerai suskėlė - ruošė išpažinčiai ir prie nuodėmių paminėjo burtininkavimus, magijas visokias ir t.t. O ji paklausė, ar tuomet pačių kunigų atliekami egzorcizmai ne nuodėmė biggrin.gif
jblmami
QUOTE(Erszebeth @ 2008 03 30, 12:21)
Kaip keista, taip anksti komunija  blink.gif Mano dukros bus gegužės vidury, tai irgi iš viso šių metų "kurso" pirmoji banga. Gali būti šalta, o gali ir ne  unsure.gif Suknelę parsisiuntėm su gėlytėm ant petukų (dukrai leidau pačiai išsirinkti), tai netgi nebeišeitų kažką ant viršaus apsivilkt, negražiai atrodytų  blush2.gif

Maniškė per pamokėles irgi gerai suskėlė - ruošė išpažinčiai ir prie nuodėmių paminėjo burtininkavimus, magijas visokias ir t.t. O ji paklausė, ar tuomet pačių kunigų atliekami egzorcizmai ne nuodėmė  biggrin.gif
*

thumbup.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif

Tai kad cia visada taip anksti, nas tai surista su velykom.

Viena manuju eidama ispazinties pasake kunigui apie nuodemes taip: man nieko tokio neatejo i galva. Vertimas is vok. kalbos. Zodziu, neprisimena. doh.gif

Bet geriausia, kad mes turim baznycioj buti 8.30. Nezinau, kaip viska ir suspesiu. Dvi ispuosti, paciai issiruosti ir kad MB neveluotu doh.gif
deimi
O gal,mamytes,turit kokiu nors minciu kaip ta diena idomiai praleisti?Ta prasme vistiek po baznycios planuojate kazkoki pasisedejima,tai gal kazka idomaus savo vaikuciams ruosiate?
jblmami
QUOTE(saulyteee @ 2008 04 01, 22:25)
na ir anksti doh.gif ir kodėl tokiu laiku daro..? g.gif  tai reikės suktis kaip vijurkui... sekmės 4u.gif
*

Aciu 4u.gif
Nezinau kodel taip anksi. per pirmaji tevu susirinkima kunigas sake, kad zino jog visi nepatenkinti del ankstumo, bet vistiek taip pat darys kaip visada(anksti) doh.gif
gabiiiiiiii
priejau pirma komunija.po ispazinties jauciausi kaip isprievartauta viduri baltos dienos doh.gif
gabiiiiiiii
QUOTE(Hoffnung @ 2008 04 06, 09:43)
Na cia dabar kas? Kodel taip ziauriai?
*

tai pasakiau kad gyvenu su vyru nesantuokoj,tai varyt ant manes pradejo.tipo kad mano nuodeme neatleistina,tipo privalaau zenytis arba skirtis
Širdukė
Dukra eis geguze pirma komunija smile.gif Vaiksciojome i uzsiemimus Katedroje, o pries menesi pasake, kad vaikai tures renktis albas, bus visi vienodi. g.gif Mes suknele jau turejom pasiruose ir nesinorejo moketi vel pinigu (80Lt) , tai perejome i kita baznycia, kur galesim su suknele eiti ax.gif . Niekaip nesuprantu, kodel negalima buvo pasakyti dar spalio menesi, kad visi vaikai tures deveti albas ir kad nereikia sukneliu pirktis verysad.gif
renata2x2
QUOTE(Medeina @ 2004 04 26, 10:30)
Po trijų savaičių mūsų krikšto dukra priims Pirmą komuniją.Net neįsivaizduoju,ką mes kaip krikšto tėvai turim daryt.Ar priklauso kažkokios pareigos,pvz.: aprengti ar papuošti žvakę ar dar kas nors?? g.gif Ir ką tokiu atveju dovanoti? g.gif
*

Kiek girdejau visi skirtingai.Tik tikrai galiu patarti nedovanoti kriziuku.Reikia medaljonus mergaitej Sv.Marijos.O berniukam Jezaus.Nes kekvienas zmoelis turi nesti savo kriziu.O jai dar ir krikstatevei uzdes savo kriziu.Negerai
angeluxx
Sveikutės.Sakykit,o ar suknelė pirmosios komūnijos būtinai turi būti balta?Ar gali turėti pvz.raudonas gėlytes,ar būti apsiūta raudonom juostytėm.
saulyteee
Mes ėjom su šampano spalvos suknele, o viršus suknelės buvo auksinės spalvos ir nieko viskas gerai buvo 4u.gif ir atrodėm gražiai biggrin.gif Manau jei truputį tos raudonos spalvos tai nieko.. mirksiukas.gif
Jurevaga
4u.gif Suku galvą, kur pirkti ar nuomoti, o gal siūti suknelę pirmai komunijai. Pasidalinkite patirtimi. Gal kas turite kokių gražių nuotraukyčių, kaip rengėte savo paneles šiai šventei.
laureta
QUOTE(Jurevaga @ 2008 04 15, 21:50)
4u.gif Suku galvą, kur pirkti ar nuomoti, o gal siūti suknelę pirmai komunijai. Pasidalinkite patirtimi. Gal kas turite kokių gražių nuotraukyčių, kaip rengėte savo paneles šiai šventei.
*

Turejau kuklia suknyte. Jokiu blizguciu ar pirstinyciu bei rankinuko.
Puses ilgio, ne iki zemes. Ne pusta. Tiesiog man grazu buvo kaip ji atrode, kukliai ir tiek.
Kitos buvo per daug ispuostos, su sukuosenomis, blizguciais, pustos sukneles. Baznycia kitais metai siuvo kazkokias kaip uniformas ir nebeleido darkytis.
Jurevaga
4u.gif aš irgi noriu ne kokios nors barbiškos, bet kuklios, tačiau stilingos suknelės. Dar gerai būtų koks gražus apsiaustėlis, jei oras bus vėsesnis.
Bet kur visa tai gauti??????
svajoklis
Man tai negrazu tos mini vestuvines sukneles.
Tad mes su dukra nusprendem jog ji puosis Tautiniais rubais.
Mercredi
QUOTE(Jurevaga @ 2008 04 15, 23:14)
4u.gif aš irgi noriu ne kokios nors barbiškos, bet kuklios, tačiau stilingos suknelės. Dar gerai būtų koks gražus apsiaustėlis, jei oras bus vėsesnis.
Bet kur visa tai gauti??????
*

Yra galybė nuomos punktų, kur galit išsirinkti tinkamiausią 4u.gif
ozzy
Mūsų komunija gegužės 18d. Nuomavomes nuomos punkte. Tiksliau,užsisakėm ir palikom 50 litų užstatą. Suknelė l. grazi,ne barbiska.Šukuosenos nedarysim,tiesiog paleisim plaukus ir viskas. Sutikit,tai neeilinė diena.
Nors-dar neaišku ar prileis prie komunijos,nelabai išmanom poterius ir t.t. blush2.gif
Jurevaga
QUOTE(ozzy @ 2008 04 16, 10:24)
Mūsų komunija gegužės 18d. Nuomavomes nuomos punkte. Tiksliau,užsisakėm ir palikom 50 litų užstatą. Suknelė l. grazi,ne barbiska.Šukuosenos nedarysim,tiesiog paleisim plaukus ir viskas. Sutikit,tai neeilinė diena.
Nors-dar neaišku ar prileis prie komunijos,nelabai išmanom poterius ir t.t. blush2.gif
*

O kuriame mieste radote tokia suknele? T. y. norėjau paklausti kokiame mieste gyvenate? gal tai Kaunas?
Nes as kiek ziurejau tai nieko gero neradau. todel ir puoliau i panika. Tiesa zinau tik kelis nuomos punktus.
DianaG
Labas,

Patarkit ką padovanoti krikšto dukrai Pirmos Komunijos proga ? ax.gif Sakot kryžiukai negerai doh.gif ,tai ką tokio įsimintino padovanojus? g.gif Neturiu fantazijos... blush2.gif
kristalė
Norėjau paklaust, ar pirmosios komunijos metu galima ką nors dovanoti? Mano sūnėnas eis pirmos komunijos ir nežinau, ar galima ką nors dovanoti ar ne? Būkit geros, pasidalinkit savo patirtimi
jblmami
QUOTE(kristalė @ 2008 04 19, 21:02)
Norėjau paklaust, ar pirmosios komunijos metu galima ką nors dovanoti? Mano sūnėnas eis pirmos komunijos ir nežinau, ar galima ką nors dovanoti ar ne? Būkit geros, pasidalinkit savo patirtimi
*

Manosios gavo auksinius kryzelius su grandinelem. Bet viena mama kitoj temoj rase, kad negerai dovanoti kryzeli, nes taip vaikui uzdedi savo kryziu. O gyvenime turi kiekvienas nesti savo kryziu. Jinai patare dovanoti medalionus(sv. Marijos, Jezaus). Pas mus tai tik pinigais visi.
Erszebeth
O kaip ketinate švęsti ar šventėte pirmos komunijos dieną? Esu girdėjus, kad vilniečius iš visų bažnyčių masiškai veža į Belmontą, bet man tai komiškai skamba lotuliukas.gif Ar darote kokias nors vaišes, ar kviečiate svečių? Kaip suprantu, krikštatėvius lyg ir būtina g.gif Žodžiu, norėtųsi patirties ir idėjų, ką veikti po bažnyčios biggrin.gif
saulyteee
Mes pirmos komunijos priėjome praeitą vasarą. Mūsų situacija(vieta) buvo gan dėkinga: nes pirmos komunijos ėjome kaime tad po to kepėme šašlykus, žaidėme įvairius žaidimus, ėjome maudytis (buvo liepos mėn.) 4u.gif Tad šauniai tą dieną atšventėme smile.gif
Daivulyte
Mes ir nedovanojom kryziuko ,bet padovanojos grandinele su zuvyte

„Krikščioniškoji žuvis”, daugelio Kristaus pasekėjų naudojama kaip atsidavimo tikėjimui išraiška, taip pat labai senas simbolis. Žuvies kontūras buvo ankstyvosios krikščionių bažnyčios simbolis. Jos įvaizdis neretai sutinkamas Evangelijose. Apaštalai dažnai buvo vadinami „žmonių žvejais”. Krikščionybės pasėkėjai būdavo vadinami Pisciculi, o šio lotyniško žodžio šaknis reiškia „žuvį”. Be to, tikima, kad sąsaja tarp krikščionybės ir žuvies išreikšta graikiškame žodyje „žuvis” – „ichthus”, kurio raidės tariamos: Iota Chi Theta Upsilon Sigma. Taip gaunamas akrostikas: „Jėzus Kristus, Dievo Sūnus, Išgelbėtojas [Iesous (Jėzus) CHristos (Kristus) THeou (Dievo) Uiou (Sūnus) Soter (Išgelbėtojas)]. Romos valdžios persekiojimo laikais lengvai nupiešiamas „krikščioniškos žuvies” simbolis tarp krikščionių buvo naudojamas kaip slaptažodis. Jei susitikę du nepažįstamieji nebūdavo tikri, ar kitas yra krikščionis, vienas jų nupiešdavo ) formos arką. Jei antrasis būdavo krikščionis, jis užbaigdavo simbolį, pripiešdamas atvirkščią arką, ir sudarydamas simbolį (), vaizduojantį žuvies kontūrą. Tačiau nors ir kaip tvirtai „įaugęs” į krikščionišką tradiciją, šis simbolis nėra krikščionybės kūrinys. Dar iki jos gimimo prieš kelis šimtmečius daugelyje pagoniškų religijų šis simbolis vaizdavo Didžiąją deivę motiną. Jis buvo piešiamas kaip du labai siauri persikertantys pusmėnuliai – vienas jų vaizdavo pusmėnulį prieš jaunatį, kitas – iškart po jaunaties, kuomet mėnulis yra vos matomas. Daugelyje religijų mėnulis siejamas su deive, kaip ir saulė. Ryšys tarp deivės ir žuvies randamas įvairiose senojo pasaulio vietose: pavyzdžiui, Kinijoje Didžioji motina Kwan-yin dažnai vaizduojama žuvies forma; Indijoje į deivę Kali buvo kreipiamasi „žuviaake”; Egipte Izidė buvo vadinama Didžiąja prarajos žuvimi; graikiškas žodis „delphos" reiškė ir „žuvį”, ir „įsčias” (žodis kildinamas iš senovės Delfų, kur gyveno orakulė, garbinusi deivę žuvį Temizę. Vėlesnėje religijoje deivė žuvis buvo geidulingoji Afroditė, savo pasekėjų garbinama šventą dieną penktadienį – tądien būdavo valgoma žuvis ir rengiamos orgijos. Vėlesniais amžiais krikščionybė perėmė šią tradiciją, reikalaudama iš tikinčiųjų penktadieniais valgyti žuvį); senovės Romoje penktadienis buvo vadinamas „dies veneris", arba Veneros, romėnų meilės deivės, diena; Skandinavijoje Didžioji deivė buvo vardu Feja; jos garbei buvo valgoma žuvis; Vidurio Rytuose Didžioji deivė buvo vaizduojama kaip moteris, lyties organus prisidengusi žuvies amuletu.
JulieTa
Jo, labai jau idomu, su tom dovanom g.gif Krikštasūnio bus pirma komunija, o dovanoti tik pinigus, be galo nuobodu. noriu kažką sugalvoti ir originalaus. žuvies idėja ant kokio mobilaus visai idėja superinė, bet gal dar kas turi kokių minčių , a g.gif
uotra
O kur Kaune vedate vaiku,kad paruostu pirmai komunijai? g.gif Mano giminei reikia kitais metais vaikus vesti,bet kai visko prisiklausai...galvos skausmas.
DINSĖ
Sveikos mamytes niekur neradau temos apie pirmaja komunija, kur butu aprasyta kokias baznycias teveliai renkasi, kodel ir kokie skirtumai, labai noretusi kad mamytes kurios ka nors zino pasidalintu ir su kitomis, taip butu lengviau apsispresti smile.gif, kokia baznycia pairinkti smile.gif
Miledi.N
QUOTE(ingute11 @ 2008 05 12, 23:49)
butu lengviau apsispresti smile.gif, kokia baznycia pairinkti smile.gif
*

Pati dar vaikų pirmai komunijai neprivedžiau, bet krikšto dukrą šį sekmadienį pirmai komunijai vesiu, tai galiu pasakyt, kad ėjo į tą bažnyčią kuriai lankoma mokykla priklauso, tiesa pasakius pati nustebau, kai taip pasakė, bet kai atsisakė tą bažnyčia kuri priklauso pagal rajoną, nes mokykla jai nepriklauso, tiesa pasakius švelniai tariant nustebau blink.gif blink.gif blink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.