Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Nėštumo ir gimdymo atostogos
Supermamų klubas > Socialinis gyvenimas > Socialinių reikalų labirintuose
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
Jogailė
QUOTE(Kristina Kup @ 2010 01 06, 19:23)
Sveikos,
Noriu paklausti, nuo kurios dienos galima iseiti dekretiniu atostogu? Aciu biggrin.gif
*

g.gif O tai ne nuo tada, kai išleidžia gyd.? Pagal mane tai nuo 30 savaitės
bichter
blush2.gif Atsiprasau, jei pasikartosiu, bet kaip situacija su dvynukais? ar paliko dvi pasalpas? Jei taip, tai ar gaus dvi maksimalias pasalpas? (pvz.)
Nasturcija
QUOTE(linosska @ 2010 01 06, 20:57)
blush2.gif  Atsiprasau, jei pasikartosiu, bet kaip situacija su dvynukais? ar paliko dvi pasalpas? Jei taip, tai ar gaus dvi maksimalias pasalpas? (pvz.)
*

Siuo metu nera panaikinta pasalpa dvinukams.
Tuo atveju, kai apdraustajam gimsta du ir daugiau vaikų ir jis yra šių vaikų priežiūros atostogose, motinystės (tėvystės) pašalpa didinama atsižvelgiant į vienu metu gimusių vaikų skaičių (gimus dvynukams – 2 kartus, gimus trynukams – 3 kartus ir t.t.). mirksiukas.gif

Ar gaus dvi maksimalias pasalpas, priklausys nuo draudziamuju pajamu, t.y. ar jie lygus ar didesni uz maksimalu dydi.
bichter
g.gif Labai aciu blush2.gif , bet kaip priklausys nuo draudziamuju pajamu... Dvinuku mama gales gauti dvi maksimalias pasalpas? ar taip supratau? blush2.gif blush2.gif
Nasturcija
QUOTE(linosska @ 2010 01 06, 21:48)
g.gif Labai aciu  blush2.gif , bet kaip priklausys nuo draudziamuju pajamu... Dvinuku mama gales gauti dvi maksimalias pasalpas? ar taip supratau? blush2.gif  blush2.gif
*

Nezinau ka Jus vadinat maksimalia pasalpa? Maksimali pasalpa siuo metu yra 5 draudziamuju pajamu dydzio (nuo liepos 1 d. bus 4).
2010 metų draudžiamųjų pajamų dydį – 1 170 litų. Reiškia maksimali pasalpa siuo metu 5850 Lt. Jei mamos pajamos leidzia, tai gaus sia maksimalia, uz dvynukus du.
Jullaja
Noresiu dar daugiau patarimu!!!
Labai tikiuos, kad kazkas dar zino nu bent ka nors apie tas autorines ir ju iskaiciavima i pasalpa - nes triju skirtingu zmoniu, bendravusiu su Sodros konsultantais atsakymai skirtingi doh.gif

QUOTE(nigma @ 2010 01 06, 18:23)
bent jau gruodzio menesi siu subsidiju nebebuvo..ir nera jau garantiju ar bus siais metais  ax.gif
tas tai taip, ilgai uztrunka tas pinigu atgavimas, o gal zinote ar jie isiskaiciuoja i nestyumo gimdymo ir tas motinystes pajamas? na tarkim situacija tokia, kad skiaciuojasi dekretas nuo 2008 m. gruodzio o siuos pinigus is garantinio gavau 2009m geguze, bet realiai jie yra uz laikotarpi iki 2oo8m. gruodzio (ta prasme iki datos nuo kurios skaiciuojasi dekretas..) blush2.gif ?

Tikrai zinau, kad jie itraukiami nuo ju priskaiciavimo, bet ne gavimo dienos

QUOTE(nigma @ 2010 01 06, 18:23)
///ir dar noriu paklausti jei dekretas nuo 2009 m. gruodzio 30 d. tai skaiciuos nuo 2008m. gruodzio 1 d. ar nuo 30d?
aciu  4u.gif
*

2008 gruodis ( kas priskaiciuota uz visa gruodzio men)-2009 lapkritis

Nu ir klausimas apie sukciavima lotuliukas.gif nu ir isidarbinima budama nescia

Svarstau iseit is darbo ( turedama gan dideli atlyginima) - nes jegu mano nera, psichologinis spaudimas toks, kad tenka zlumbt vos ne kas diena...
Bet iseidama prarasciau galimybe iseit nestumo-gimdymo atostogu doh.gif
Turiu pazistamu, kuriu imoneje yra pastovi darbuotoju kaita ir darbuotoju trukumas - jie sutinka ( ir bus net patenkinti) kad net ir du menesius pas juos dirbsiu... bet atlyginimas butu minimumas - t.y. 800 ant popieriaus... man tinka ( nes iseidama is senos darbovietes gausiu iseitine pasalpa + nepanaudotus atostoginius.) tai pinigai man jau ir nesvarbu smile.gif
Klausimas... ar tai, kad isidarbinsiu pries pat dekreta ( nors ir su zymiai mazesniu atlyginimu) bus itartinas?????

Kazkokia diskriminacija- nesciai jau negalima nei isidarbinti, nei premija gauti, nei atlyginima pakelti- kaip kazkoks antrarusis zmogus ta nescioji doh.gif doh.gif doh.gif
visko būna
QUOTE(ericaa @ 2010 01 06, 19:27)
Man labiausiai rūpėjo iš kokių mėn. skaičiuos motinystės (tėvystės) pašalpą. Tai pasirodo, jau skaičiuos tik nuo to, ką būsiu "užsidirbus" per 12 mėn. iki išeinant vaiko priežiūros atostogų. Nors ten ir ne visi mėnesiai išdirbti, nors milijonas biuletenių doh.gif

ar teisingai supratau, kad imamas uždarbis, gautas tik per paskutinius 12 mėnesių? Pas mane per tuos metus irgi krūva biuletenių (su jais kaip ir aišku), neapmokamų atsotogų ir nedarbingumo pažymų, už kurias nebuvo mokamas socilainis draudimas? Ar tie laikotarpiai irgi įsiskaitys, tai yra dar labiau sumažins mano dekretines?
nigma
QUOTE(Jullaja @ 2010 01 06, 23:10)
Tikrai zinau, kad jie itraukiami nuo ju priskaiciavimo, bet ne gavimo dienos
2008 gruodis ( kas priskaiciuota uz visa gruodzio men)-2009 lapkritis

*

tai kokio velnio sodra praso pazymos dar ir uz 2009 m. gruodi doh.gif

ir dar klausimukas ax.gif ar sodra negali matyti ka man ismokejo darbas uz tarkim 2008m. gruodi?nes ta menesi teko keisti darba ir sodra praso pazymos is vienos darbovietes uz 2008m. tik gruodi..bet ta buvusi darboviete uzsidarineja dabar ir tiesiai sviesiai pasake neturi laiko dabar mano pazymom verysad.gif nepriprasau niekaip..
Jogailė
QUOTE(visko būna @ 2010 01 07, 08:59)
ar teisingai supratau, kad imamas uždarbis, gautas tik per paskutinius 12 mėnesių? Pas mane per tuos metus irgi krūva biuletenių (su jais kaip ir aišku), neapmokamų atsotogų ir nedarbingumo pažymų, už kurias nebuvo mokamas socilainis draudimas? Ar tie laikotarpiai irgi įsiskaitys, tai yra dar labiau sumažins mano dekretines?
*

Na bent jau aš taip supratau, kad man ims tik 12 mėn. O daugiau nežinau. Gal pasiskambinkt, ten paaiškinsit savo situaciją ir jie pasakys tiksliai 4u.gif
l'eau
QUOTE(visko būna @ 2010 01 07, 08:59)
*

įskaičiuojamas, ne uždarbis, o draudžiamosios pajamos, t.y. visos pajamos, nuo kurių buvo mokamos ligos ir motinystės socialinio draudimo įmokos. neapmokamos atostogos tikrai neįsiskaičiuos. įsiskaičiuos ne laikotarpiai, o pajamos, t.y. jei pajamos buvo mažesnės, išmoka irgi bus mažesnė.

dėl autorinių nenorintiems peržiūrėti dedamų nuorodų ir perskaityti pirmos temos žinutės :
Asmenys, kurie dirba pagal autorines sutartis, sporto ar atlikėjo veiklos sutartis, taip pat savarankiškai dirbantys asmenys (išskyrus asmenis, dirbančius pagal verslo liudijimus) nuo 2009-01-01 yra draudžiami motinystės, tėvystės bei motinystės (tėvystės) pašalpoms gauti. Šie asmenys, pateikę vaiko gimimo liudijimą, prilyginami asmenims, kuriems suteiktos vaiko priežiūros atostogos. Šių asmenų vaiko priežiūros atostogų pradžia laikoma kita po tėvystės atostogų ar nėštumo ir gimdymo atostogų diena.
Šie asmenys turės teisę gauti pašalpą, jeigu pirmajai vaiko priežiūros atostogų dienai turi ne trumpesnį kaip12 mėnesių per paskutinius 24 mėnesius ligos ir motinystės socialinio draudimo stažą;
Laikoma, kad šie asmenys yra įgiję ligos ir motinystės socialinio draudimo stažą motinystės (tėvystės) pašalpai gauti, jei iki vaiko priežiūros atostogų pradžios už juos buvo sumokėtos ligos ir motinystės socialinio draudimo įmokos nuo ne mažesnės negu 12 MMA dydžio draudžiamųjų pajamų sumos per paskutinius 24 mėnesius.
Šie asmenys laikomi apdraustaisiais nuo socialinio draudimo pradžios datos iki draudiminio įvykio dienos, jei per šį laikotarpį buvo sumokėtos socialinio draudimo įmokos nuo pajamų sumos, ne mažesnės kaip šio laikotarpio minimalių mėnesinių algų suma.
Asmenys, gaunantys pajamas pagal autorines sutartis, iš sporto ar atlikėjo veiklos, apdraustaisiais laikomi ne ilgesnį kaip 24 mėnesių laikotarpį nuo socialinio draudimo pradžios datos.
Motinystės (tėvystės) pašalpa skaičiuojama pagal apdraustojo asmens draudžiamąsias pajamas, turėtas per 12 kalendorinių mėnesių, buvusių prieš vaiko priežiūros atostogų pradžios mėnesį (šių asmenų vaiko priežiūros atostogų pradžia laikoma kita po tėvystės atostogų ar nėštumo ir gimdymo atostogų diena). Pavyzdžiui, jeigu vaiko priežiūros atostogos suteiktos nuo 2010 m. sausio mėn., motinystės (tėvystės) pašalpos dydis būtų apskaičiuojamas įvertinus laikotarpio nuo 2009 m. spalio 1 d. iki 2009 m. gruodžio 31 d. draudžiamąsias pajamas.
Šiems asmenims motinystės (tėvystės) pašalpa mokama įvertinant jų draudžiamąsias pajamas (pajamas, nuo kurių skaičiuojamos ligos ir motinystės socialinio draudimo įmokos). Jeigu asmuo šių pajamų turi, bet jos yra mažesnės negu motinystės (tėvystės) pašalpos dydis, šiam asmeniui mokama šios pašalpos dalis. Laikoma, kad jie turėjo pajamų visą mėnesį, jeigu įmokos sumokėtos nuo pajamų sumos, ne mažesnės nei MMA, priešingu atveju šių asmenų draudžiamųjų pajamų turėjimo laikotarpis laikomas proporcingai mažesniu. Ūkininkams pašalpa mokama neatsižvelgiant į draudžiamąsias pajamas.

-------------------------------------------------------------------------------
Redaguota moderatoriaus, komentaras "ne į temą"
Jullaja
QUOTE(l'eau @ 2010 01 07, 16:23)
na jau g.gif  liūdna aišku kai nėščiosios taip apie save galvoja arba stipriai sutirština spalvas. juk tikrai nėra 'negalima' - tiesiog dėl padažnėjusių sukčiavimų atidžiau tiriami įtartini atvejai. nevogusioms ir nesidarbinusioms fiktyviai tikrai nėra ko bijoti, o pats įsidarbinimas nėra laikomas nusikaltimu. pati asmeniškai pažystų ir premijas nėštumo metu gavusių ir įsidarbinusių nėštumo metu ir padidėjusiais atlyginimais, bet jos savęs nei antrarūšėmis nei kaip viena čia spaminusi dalyvė nusikaltėlėmis nelaikė. matyt čia nuo žmogaus požiūrio į save priklauso g.gif žiūrėkit į savo situaciją logiškai - juk jūs nesidarbinate prieš dekretą, o keičiate darbą. tai nėra draudžiama. be to galbūt galite išeiti nepanaudotų atostogų, o po to paimti biuletenį. nepamirškite kad dekreto metu taip pat skaičiuojamos kasmetinės atostogos, kurių galima išeiti anksčiau. mano asmenine nuomone jums labiau ir dėl savęs ir finansiškai naudingiau panaudoti visas galimas atostogas ir pasiimti biuletenį. jei teisingai supratau ir iki dekreto liko du mėnesiai tikrai galite tai padaryti. sėkmės mirksiukas.gif

*

Mano nuomone apie save tikrai gera- esu issilavinusia, pries nestuma labai sekmingai dirbusia ir kopusia karjerais laiptas bei laiminga seimoje moteris... bet kai aplinkuj visi bando mane itikinti kad nestumo metu esu niekam verta, darbe nereikalinga ir trukdau... gal tai ir ne mano problemos, o mano darbdaviu... bet patikekite tikrai nemalonu... del dekreto+ kasmetiniu atostogu - tai jus teisi ( nors finansishkai ( jei paskaiciuot geriau pakeitsti darba- tuo labiau i darba, kur budama nescia buvau smerkiama ir psichologishkai spaudziama tikrai nenoresiu grizti pasibaigus vaiko prieziuros atostogoms).... bet neturiu nei jegu, nei noro kovoti... siandien gydytoja pamacius mane tokioj busenoj, israse siuntima i ligonine... tai prie ko cia nuomone apie save?

Gelaite
Sveikos, noreciau patarimo is nusimananciu sia tema mamyciu ax.gif Pakolkas turiu 7men staza, dirbau nuo 2009 metu sausio pab iki 2009 metu rugpjucio pab. Taip pat mokausi neakivaizdiniame skyriuje. Dabar man 6 sav. nestuke.gif , tai kaip suprantu, man dar reikia 5men stazo, kad gauciau motinystes pasalpa? Gimdymo terminas rugsejo 4d. Kada man dabar butu butina isidarbinti, kad dar speciau gauti pasalpa? Jei pvz isidarbinciau nuo kovo 1d, ar viskas butu tvarkoje? Buciau labai dekinga uz atsakyma, nes nors pati ir skaitau ta visa info, bet esu pasimetusi, noreciau konkreciai isgirsti patarimo mano situacijai. Labai aciu smile.gif
Murčikas
QUOTE(Gelaite @ 2010 01 07, 17:50)
Sveikos, noreciau patarimo...

sveika, tu jau turi 7 menesius stazo, + dekretas kiek zinau irgi ieina i stazo skaiciavima, tai dar + 4 menesiai grubiai, tai tau lieka padirbeti del ramios dusios pora menesiu, kad turetum staza, bet butinai reikes isdirbti iki dekreto. nes jei ir turesi 12 men staza, bet pries dekreta nedirbsi, ismoku negausi. sekmes ir lengvo nesiojimo
Natalija*
Sveiki, iškilo kalusymas: ar ligos pašalpos gautos is Sodros slaugant vaiką ir išmokos vaikui iki 3 metų, tie 97 lt. yra įskaičiuojami į pajamas, nuo kurių sakičiuojamos dekretinės? g.gif
4u.gif
Enita
QUOTE(murka2008 @ 2010 01 07, 18:46)
sveika, tu jau turi 7 menesius stazo, + dekretas kiek zinau irgi ieina i stazo skaiciavima, tai dar + 4 menesiai grubiai, tai tau lieka padirbeti del ramios dusios pora menesiu, kad turetum staza, bet butinai reikes isdirbti iki dekreto. nes jei ir turesi 12 men staza, bet pries dekreta nedirbsi, ismoku negausi. sekmes ir lengvo nesiojimo
*

Tik nėštumo ir gimdymo atostogų pašalpai taip pat reikia turėti 12 mėnesių stažą, kitaip ji nepriklausys.
Murčikas
enita, rimtai doh.gif nesusiprotejau blush2.gif jei gimdyt rugsejo 4, tai i dekreta liepos pirmom dienom, tai jei kova isidrbrint, bus tik +4 menesiai iki dekreto, is viso 11 menesiu 4u.gif

dar pamirsau pridurt, kad kaip cia buvo mineta, skaiciuos pasalpa ne is anksciau dirbtu menesiu pajamu, o is 12 menesiu iki dekreto pradzios pajamu, paims sudes algas, kur nebuvo parasys 0 ir padalins is 12 4u.gif
DomingoFaustas
dėl autorinių nenorintiems peržiūrėti dedamų nuorodų ir perskaityti pirmos temos žinutės :
Asmenys, kurie dirba pagal autorines sutartis, sporto ar atlikėjo veiklos sutartis, taip pat savarankiškai dirbantys asmenys (išskyrus asmenis, dirbančius pagal verslo liudijimus) nuo 2009-01-01 yra draudžiami motinystės, tėvystės bei motinystės (tėvystės) pašalpoms gauti. Šie asmenys, pateikę vaiko gimimo liudijimą, prilyginami asmenims, kuriems suteiktos vaiko priežiūros atostogos. Šių asmenų vaiko priežiūros atostogų pradžia laikoma kita po tėvystės atostogų ar nėštumo ir gimdymo atostogų diena.
Šie asmenys turės teisę gauti pašalpą, jeigu pirmajai vaiko priežiūros atostogų dienai turi ne trumpesnį kaip12 mėnesių per paskutinius 24 mėnesius ligos ir motinystės socialinio draudimo stažą;
Laikoma, kad šie asmenys yra įgiję ligos ir motinystės socialinio draudimo stažą motinystės (tėvystės) pašalpai gauti, jei iki vaiko priežiūros atostogų pradžios už juos buvo sumokėtos ligos ir motinystės socialinio draudimo įmokos nuo ne mažesnės negu 12 MMA dydžio draudžiamųjų pajamų sumos per paskutinius 24 mėnesius.
Šie asmenys laikomi apdraustaisiais nuo socialinio draudimo pradžios datos iki draudiminio įvykio dienos, jei per šį laikotarpį buvo sumokėtos socialinio draudimo įmokos nuo pajamų sumos, ne mažesnės kaip šio laikotarpio minimalių mėnesinių algų suma.
Asmenys, gaunantys pajamas pagal autorines sutartis, iš sporto ar atlikėjo veiklos, apdraustaisiais laikomi ne ilgesnį kaip 24 mėnesių laikotarpį nuo socialinio draudimo pradžios datos.
Motinystės (tėvystės) pašalpa skaičiuojama pagal apdraustojo asmens draudžiamąsias pajamas, turėtas per 12 kalendorinių mėnesių, buvusių prieš vaiko priežiūros atostogų pradžios mėnesį (šių asmenų vaiko priežiūros atostogų pradžia laikoma kita po tėvystės atostogų ar nėštumo ir gimdymo atostogų diena). Pavyzdžiui, jeigu vaiko priežiūros atostogos suteiktos nuo 2010 m. sausio mėn., motinystės (tėvystės) pašalpos dydis būtų apskaičiuojamas įvertinus laikotarpio nuo 2009 m. spalio 1 d. iki 2009 m. gruodžio 31 d. draudžiamąsias pajamas.
Šiems asmenims motinystės (tėvystės) pašalpa mokama įvertinant jų draudžiamąsias pajamas (pajamas, nuo kurių skaičiuojamos ligos ir motinystės socialinio draudimo įmokos). Jeigu asmuo šių pajamų turi, bet jos yra mažesnės negu motinystės (tėvystės) pašalpos dydis, šiam asmeniui mokama šios pašalpos dalis. Laikoma, kad jie turėjo pajamų visą mėnesį, jeigu įmokos sumokėtos nuo pajamų sumos, ne mažesnės nei MMA, priešingu atveju šių asmenų draudžiamųjų pajamų turėjimo laikotarpis laikomas proporcingai mažesniu. Ūkininkams pašalpa mokama neatsižvelgiant į draudžiamąsias pajamas.

*

[/quote]

Šie asmenys turės teisę gauti pašalpą, jeigu pirmajai vaiko priežiūros atostogų dienai turi ne trumpesnį kaip12 mėnesių per paskutinius 24 mėnesius ligos ir motinystės socialinio draudimo stažą

Cia stazas autorinio darbo ar bendrai? dieve kaip viskas sudetinga... doh.gif Jeigu pvz as turiu autorini darba mazdaug karta per metus ir gaunu uz ta darba ne maza suma tai kaip cia ta staza skaiciuoti? to darbo trukme buna labai ivairi
saulala
QUOTE(DomingoFaustas @ 2010 01 07, 21:50)
Cia stazas autorinio darbo ar bendrai? dieve kaip viskas sudetinga...  doh.gif  Jeigu pvz as turiu autorini darba mazdaug karta per metus ir gaunu uz ta darba ne maza suma tai kaip cia ta staza skaiciuoti? to darbo trukme buna labai ivairi
*

1 MMA = 1 mėn. stažo.
l'eau
QUOTE(DomingoFaustas @ 2010 01 07, 21:50)
Cia stazas autorinio darbo ar bendrai? dieve kaip viskas sudetinga...  doh.gif  Jeigu pvz as turiu autorini darba mazdaug karta per metus ir gaunu uz ta darba ne maza suma tai kaip cia ta staza skaiciuoti? to darbo trukme buna labai ivairi
*

taigi parašyta - ligos ir motinystės socialinio draudimo stažas. tai reiškia tai ką jūs įvardinote 'bendrai'
QUOTE(saulala @ 2010 01 07, 23:10)
1 MMA = 1 mėn. stažo.
*

nevisai taip. jei pajamų per mėnesį gauta pvz. 3 MMA, nuo to stažas netaps trijų mėnesių. tiesiog kad skaičiuotųsi pilnai, reikia įmokas mokėti bent nuo vieno MMA sumos
Jullaja
vioskas super, bet SODROJ periodishkai (priklausomai nuo konsultantes) sako, kad autorines iskaiciuojamas ne pilnai - 100 % o padauginus is 0.26 koeficiento... doh.gif
beje i klausima is kur tas koeficientas, kokiame istatyme galima paskaityti apie apskaiciavimo tvarka ir t.t. niekas neatsako...

Kitas dalyjkas, anksciau buvau isitikinus, kad darbo stazas- tai realiai vienas rodyklis, o ne du skirtingi- darbo stazas pagal autorines sutartis ir darbo stazas pagal darbines sutartis....

As kartais paimu autorines per atostogas, kai turiu tam laiko, cia tikrai nera pastovias pajamos- 1-2 kartus per metus.... ir nuo ju mokamas socialinis draudimas... o dabar iseina, kad jei negauni is autoriniu 10 tukstanciu per metus, tai ir socialinio d5raudimo imokas neaishku kam sumoki- nes nieko is to gero nebus doh.gif doh.gif doh.gif

Klausimu su tom autorinem daugiau nei atsakymu
Amri32
Sos, Mamytės, skubiai prašau, gal kuri žinote - šnd sužinojome, jog MB tedirbs iki sausio18d...Bankrutuoja jų įmonė cry.gif cry.gif cry.gif O man gimdyti apie vasario vidurį (jei ištempsiu tiek...).Taip išeina, kad tėvystės pašalpai (vienkartinė, mėnesio) trūksta mėnesio?Stažą turi jis daugelio metų. Išanksto dėkoju už atsakymą....
Jullaja
QUOTE(Amri32 @ 2010 01 08, 11:27)
Sos, Mamytės, skubiai prašau, gal kuri žinote - šnd sužinojome, jog MB tedirbs iki sausio18d...Bankrutuoja jų įmonė cry.gif  cry.gif  cry.gif O man gimdyti apie vasario vidurį (jei ištempsiu tiek...).Taip išeina, kad tėvystės pašalpai (vienkartinė, mėnesio) trūksta mėnesio?Stažą turi jis daugelio metų. Išanksto dėkoju už atsakymą....
*

iseina, kad taip... jau bus nedirbantis ir ne bus kam jo atostogoms isleist

nebent spes rast kita darba
Gelaite
QUOTE(murka2008 @ 2010 01 07, 19:46)
*

QUOTE(Enita @ 2010 01 07, 20:53)
Tik nėštumo ir gimdymo atostogų pašalpai taip pat reikia turėti 12 mėnesių stažą, kitaip ji nepriklausys.
*

QUOTE(murka2008 @ 2010 01 07, 22:00)
enita, rimtai  doh.gif  nesusiprotejau  blush2.gif  jei gimdyt rugsejo 4, tai i dekreta liepos pirmom dienom, tai jei kova isidrbrint, bus tik +4 menesiai iki dekreto, is viso 11 menesiu  4u.gif

dar pamirsau pridurt, kad kaip cia buvo mineta, skaiciuos pasalpa ne is anksciau dirbtu menesiu pajamu, o is 12 menesiu iki dekreto pradzios pajamu, paims sudes algas, kur nebuvo parasys 0 ir padalins is 12  4u.gif
*

Velnias, vistiek nesuprantu doh.gif Kada veliausiai galiu isidarbinti, kad gauciau pasalpa? Jei nuo kovo 1d, tai kaip suprantu, jau nebespesiu. O jei nuo vasario 1d? Nezinau ir ka daryt, kaip cia nepaveluot i ta traukini...Kaip suprantu, tas 12menesiu jau turi buti dar pries iseinant i dekreta. I dekreta nuo 7men iseinama? Jei taip, tada isidarbinciau nuo vasario 1d, tai butu tureti 7men + iki dekreto 5men pradirbti (nuo vasario iki liepos) ir dar dekretas dasides? Nu ir makalyne man tos pasalpos 4u.gif Labai aciu jums uz pagalba, tikiuos dar padesit iki galo issiaiskinti blush2.gif
Jullaja
QUOTE(Gelaite @ 2010 01 08, 11:52)
Velnias, vistiek nesuprantu doh.gif  Kada veliausiai galiu isidarbinti, kad gauciau pasalpa? Jei nuo kovo 1d, tai kaip suprantu, jau nebespesiu. O jei nuo vasario 1d? Nezinau ir ka daryt, kaip cia nepaveluot i ta traukini...Kaip suprantu, tas 12menesiu jau turi buti dar pries iseinant i dekreta. I dekreta nuo 7men iseinama? Jei taip, tada isidarbinciau nuo vasario 1d, tai butu tureti 7men + iki dekreto 5men pradirbti (nuo vasario iki liepos) ir dar dekretas dasides? Nu ir makalyne man tos pasalpos 4u.gif Labai aciu jums uz pagalba, tikiuos dar padesit iki galo issiaiskinti blush2.gif
*

I dekreta galima iseiti veliau, arba is vis neiti.
Turi 7 men- reikia dar 5, isidarbinus vasari 5 menesius surinksi liepos 1-ajai...
nuo liepos pirmos gali eit dekretiniu... jie bus trumpesni. I dekretines leidziama iseiti veliau, bet tada josd trumpesnes...

Sveiki, iškilo kalusymas: ar ligos pašalpos gautos is Sodros slaugant vaiką ir išmokos vaikui iki 3 metų, tie 97 lt. yra įskaičiuojami į pajamas, nuo kurių sakičiuojamos dekretinės? 

ligos pasalpos gautos slaugiant vaika- iskaiciuojamos; 97 Lt- neiskaiciuojamos
l'eau
QUOTE(Jullaja @ 2010 01 08, 10:19)
Kitas dalyjkas, anksciau buvau isitikinus, kad darbo stazas- tai realiai vienas rodyklis, o ne du skirtingi- darbo stazas pagal autorines sutartis ir darbo stazas pagal darbines sutartis....

taip ir yra.
apie kooficientus
Savarankiškai dirbančių asmenų ar asmenų, kurie gauna pajamas iš sporto ar atlikėjo veiklos arba pagal autorines sutartis, socialinio draudimo stažas nustatomas pagal sumokėtas socialinio draudimo įmokas.

Asmenų, gavusių pajamas iš sporto veiklos, asmenų, gavusių pajamas iš atlikėjo veiklos, ir asmenų, gavusių pajamas pagal autorines sutartis, nuo kurių 2009 ir 2010 metais įmokėtos sumažinto tarifo privalomojo ligos ir motinystės socialinio draudimo įmokos, tų metų draudžiamosiomis pajamomis laikomos gautos pajamų sumos, apskaičiuotos proporcingai mokėtoms valstybinio socialinio draudimo įmokoms: atitinkamais metais gauta pajamų suma dauginama iš dydžio, kuris apskaičiuojamas atitinkamų metų sumažintą draudėjų ir apdraustųjų ligos ir motinystės socialinio draudimo įmokos tarifą, taikomą pajamoms, gautoms iš sporto bei atlikėjo veiklos, ar pajamoms, gautoms pagal autorines sutartis (atitinkamai gautoms iš savo darbdavio arba ne iš savo darbdavio), dalijant iš tų metų draudėjų bendrojo ligos ir motinystės socialinio draudimo įmokų tarifo, nustatyto pajamoms, gautoms pagal autorines sutartis (atitinkamai gautoms iš savo darbdavio arba ne iš savo darbdavio), ar sportininkų bei atlikėjų gautoms pajamoms.

QUOTE(Amri32 @ 2010 01 08, 10:27)
Sos, Mamytės, skubiai prašau, gal kuri žinote - šnd sužinojome, jog MB tedirbs iki sausio18d...Bankrutuoja jų įmonė cry.gif  cry.gif  cry.gif O man gimdyti apie vasario vidurį (jei ištempsiu tiek...).Taip išeina, kad tėvystės pašalpai (vienkartinė, mėnesio) trūksta mėnesio?Stažą turi jis daugelio metų. Išanksto dėkoju už atsakymą....
*

stažą žmogus turi, nieko netrūksta. kiek sumažės tik pašalpos dydis (nebent bus išmokėta išeitinė), tačiau nesant darbdavio, nebus kas tų atostogų išleidžia.
l'eau
QUOTE(Gelaite @ 2010 01 08, 10:52)
Velnias, vistiek nesuprantu doh.gif  Kada veliausiai galiu isidarbinti, kad gauciau pasalpa? Jei nuo kovo 1d, tai kaip suprantu, jau nebespesiu. O jei nuo vasario 1d? Nezinau ir ka daryt, kaip cia nepaveluot i ta traukini...Kaip suprantu, tas 12menesiu jau turi buti dar pries iseinant i dekreta. I dekreta nuo 7men iseinama? Jei taip, tada isidarbinciau nuo vasario 1d, tai butu tureti 7men + iki dekreto 5men pradirbti (nuo vasario iki liepos) ir dar dekretas dasides? Nu ir makalyne man tos pasalpos 4u.gif Labai aciu jums uz pagalba, tikiuos dar padesit iki galo issiaiskinti blush2.gif
*

dekretas įsiskaičiuos į stažą, vadinas jums reikia dar bent beveik keturių mėnesių. grubiai reikia spėti iki maždaug vasario. paprastas pavyzdys, jei perskaitysite klausimų tikrai nebeturėtų kilti :
dirbta 2009-03 - 2009-12 ir 2010-04 - 2010-06, dekretas 2010-06, atlyginimas pastovus, tarkim 1000
kaip matome stažo yra (dirbti metai per du metus iki dekreto), o va pašalpa skaičiuojama birželio - gegužės pajamų. per ta laikotarpį dirbta aštuoni mėnesiai, taigi pašalpa mažėja iki 1000* (8/12) maždaug 670 lt
Minlina
QUOTE(Amri32 @ 2010 01 08, 11:27)
*

aš tai pasakysiu paprastai, lai kuo greičiau susiranda kitą darbelį, padirba tą nepilną mėnesiuką, ir tada ramiai išeis tų tėvystės atostogų
Amri32
Labai Ačiū man atsakiusioms Mamytėms 4u.gif ...Bandys, sakė, tempti iki mano gimdymo - juk visos bankroto procedūros nepasidaro per savaitę...Jetau, kaip prakeikiu tą krizę........
saulute32
sveikos. as daba bedarbe doh.gif atleido pagal 126 str (pasibaigus darbo sutarties terminui). stazo uztenka (23 menesiai per 24 menesius). sodroj kai klausiau tai sake gausiu visas ismokas kad ir tada nedirbsiu nes atleista pagal 126 str. ir dadejo "jei istatymai nepasikeis" tai man tie zodziai ir istrigo. o jei jie pasikeis ir nieko negausiu blink.gif doh.gif i dekreta iseinu apie balandzio 15d. tai jei as kokia balandzio 1 d. isidarbinciau kad ir pusei etato, na kad nebuciau "naslaite" ir butu kas isleidzia i dekretines atostogas (o jei nedirbsiu tai pasiemus dekreto bileteni iskart i sodra keliauciau), kazin neprikibs prie manes sodra ar kas kitas, kai dabar taip kabinejas prie mamu g.gif tai daba galvoju ar neiko tokio jei isidarbinus po 15 d. i dekreta iseiciau g.gif blush2.gif
l'eau
'kabinėjas' prie vagiančių ir sukčiaujančių, jei to nedarėt ir neplanuojat - nėra ko bijoti.
jei labai norite - galite darbintis, tačiau nėra būtina, paskaičiusi pirmą žinutę atkreiptumėte dėmesį kad motinystės pašalpa skiriama jei:
nėštumo ir gimdymo atostogos suteiktos darbo laikotarpiu arba Jūs esate atleista iš darbo nėštumo metu ar nėštumo ir gimdymo atostogų metu dėl įmonės, įstaigos ar organizacijos likvidavimo, bankroto ar pasibaigus terminuotos darbo sutarties terminui arba paskyrimo į pareigas terminui ar įgaliojimų laikui;
bet jei labai norite - darbintis tikrai niekas nedraudžia smile.gif
o to 'jei nepasikeis' tiesiog perdėtai išsigandot. ligos ir motinystės įstatymas taip paprastai nekaitaliojamas.
saulute32
QUOTE(l'eau @ 2010 01 08, 14:03)
'kabinėjas' prie vagiančių ir sukčiaujančių, jei to nedarėt ir neplanuojat - nėra ko bijoti.
jei labai norite - galite darbintis, tačiau nėra būtina, paskaičiusi pirmą žinutę atkreiptumėte dėmesį kad motinystės pašalpa skiriama jei:
nėštumo ir gimdymo atostogos suteiktos darbo laikotarpiu arba Jūs esate atleista iš darbo nėštumo metu ar nėštumo ir gimdymo atostogų metu dėl įmonės, įstaigos ar organizacijos likvidavimo, bankroto ar pasibaigus terminuotos darbo sutarties terminui arba paskyrimo į pareigas terminui ar įgaliojimų laikui;
bet jei labai norite - darbintis tikrai niekas nedraudžia smile.gif
o to 'jei nepasikeis' tiesiog perdėtai išsigandot. ligos ir motinystės įstatymas taip paprastai nekaitaliojamas.
*

na gal jus ir teisi ax.gif palauksiu iki balandzio 1 ir jei iki tada nepasikeis istatymai tai per 15 dienu jis tikrai neturetu pasikeisti ax.gif tik jei nedirbsiu ir stazas neis tuo laiku kai busiu vaiko auginimo atostogose g.gif
l'eau
QUOTE(saulute32 @ 2010 01 08, 13:16)
jei nedirbsiu ir stazas neis tuo laiku kai busiu vaiko auginimo atostogose
*

čia teiginys ar klausimas?
meilikatyte
labukas 4u.gif man iskilo klausimas nezinau ar cia paklausiu.kaip girdejau zada sodra truputi pertvarka daryti jei esi vako prieziuros atostoguose ir pastojai su kitu tai nebemokes ismokos antram jei nebusi dirbusi gal kas ka apie tai girdejot?nes as esu dabar vaiko prieziuros atostoguose trecius metus ir dabar laukiuosi i dekreta turiu iseit kovoviduri ir dabar nezinau ka man daryt aciu uz atsakyma is anksto 4u.gif

ir dar del dekretiniu mano kaimyne dabar isejo i dekreta ir dekreto metu iki gimdymo negali dirbti nes jei ismokejo dekretines teks grazinti sodrai pinigelius.kaip cia budavo kad galedavo dirbt ir po dekretiniu iki kiek pati galejai o daba jau nebegalesit
l'eau
QUOTE(meilikatyte @ 2010 01 08, 13:25)
1. kaip girdejau...
2. mano kaimyne dabar isejo i dekreta ir dekreto metu iki gimdymo negali dirbti nes jei ismokejo dekretines teks grazinti sodrai pinigelius.kaip cia budavo kad galedavo dirbt ir po dekretiniu iki kiek pati galejai o daba jau nebegalesit
*

1.netikėkit VBS, tokio projekto nėra ir jis neplanuojamas, na gal tik VBS pletkų lygyje mirksiukas.gif
2.visada taip buvo - dirbti nieks nedraudžia, tačiau jei gaunamas atlyginimas - išmokamas pašalpos ir jo skirtumas jei atlyginimas mažesnis arba negaunama nieko jei didesnis už pašalpą. motinystės pašalpa išmokama iš karto, todėl jei po jos išmokėjimo asmuo gauna pajamų, turi gražinti permoką.
saulute32
QUOTE(l'eau @ 2010 01 08, 14:18)
*

klausimas blush2.gif
Karina123
QUOTE(l'eau @ 2010 01 08, 14:18)
*

Tai jai esat vaiko auginimo atostogose tai ir eina stažas,

nesupratau jusų klausymo g.gif
saulala
QUOTE(l'eau @ 2010 01 08, 09:58)
nevisai taip. jei pajamų per mėnesį gauta pvz. 3 MMA, nuo to stažas netaps trijų mėnesių. tiesiog kad skaičiuotųsi pilnai, reikia įmokas mokėti bent nuo vieno MMA sumos
*

Tu klysti.
"Tais atvejais, kai įmokos sumokėtos nuo mažesnės arba didesnės nei MMA, socialinio draudimo stažas laikomas proporcingai mažesniu arba didesniu."
šaltinis

QUOTE(Jullaja @ 2010 01 08, 10:19)
o dabar iseina, kad jei negauni is autoriniu 10 tukstanciu per metus, tai ir socialinio draudimo imokas neaishku kam sumoki- nes nieko is to gero nebus  doh.gif  doh.gif  doh.gif
*

"Tu kaltas vien jau tuo, kad aš noriu ėsti", - pasakė vilkas ėriukui.

Nori, dar bajerį pasakysiu? Jei žmogus neturi darbo santykių ir privalomuoju sveikatos draudimu nėra draudžiamas valstybės lėšomis, tenedrįsta turėti pajamų iš autorinių sutarčių mažiau kaip už 12 MMA... Nes gali tekti visus uždirbtus atiduoti ir dar skolingas valstybei liksi. Juk tokiu atveju PSD įmokų per metus privalo būti 9 proc. nuo 9600 lt ir ne mažiau. Nesvarbu, kad gal tik 600 lt uždirbai.
KERERA
Sveiki, turiu toki paprasta klausyma, esu su vaikuciu vaiko prieziuros atostogose ir tuo paciu metu vel iseisiu i dekreta. 2009 11 12 vaikuciui suejo 2 metai, o i dekreta iseisiu 2010 03 08. Nes tuos 4 men. negausiu jokiu pajamu... tai kaip man bus skaiciuojamos dekretines? ar taip pat kaip su pirmuoju?
Beje, ar vel visus popierius sodroje is naujo reikes tvarkyti, ar tik papildyti... 4u.gif
ACIU 4u.gif
saulute32
QUOTE(Karina123 @ 2010 01 08, 15:10)
Tai jai esat vaiko auginimo atostogose tai ir eina stažas,

nesupratau jusų klausymo g.gif
*

paskaitykit auksciau ax.gif as dabar bedarbe, atleido pagal 126 str. tai jei nedirbanti iseisiu vaiko auginimo atostogu, visas ismokas gausiu bet stazas turbut neis nes nedirbu g.gif
Karina123
QUOTE(saulute32 @ 2010 01 08, 15:29)
paskaitykit auksciau  ax.gif  as dabar bedarbe, atleido pagal 126 str. tai jei nedirbanti iseisiu vaiko auginimo atostogu, visas ismokas gausiu bet stazas turbut neis nes nedirbu  g.gif
*

pabandykit sodroje paklausti 870070080
l'eau
QUOTE(saulute32 @ 2010 01 08, 14:29)
paskaitykit auksciau  ax.gif  as dabar bedarbe, atleido pagal 126 str. tai jei nedirbanti iseisiu vaiko auginimo atostogu, visas ismokas gausiu bet stazas turbut neis nes nedirbu  g.gif
*

jokio skirtumo. vaiko auginimo atostogos į stažą įeiną. nuorodą į įstatymą buvau įmetusi anksčiau.
QUOTE(saulala @ 2010 01 08, 14:22)
Tu klysti.

matyt norėjot pasakyti kad jūs klystat. šaltinis yra teisės aktas. tokios nuostatos jame nėra. sodra savo tinklapyje taip pat skelbia kitokią informaciją. aišku galite manyti kitaip, bet nuo to teisės aktai nepaiskeis rolleyes.gif be to, atkreipkite dėmesį, kad jūsų nurodytame 'šaltinyje' informacija bent pusmečiu pasenusi, nes kalbama apie '3 mėnesių per paskutinius 12 mėnesių arba 6 mėnesių per paskutinius 24 mėnesius ligos ir motinystės socialinio draudimo stažą' rolleyes.gif
saulala
QUOTE(l'eau @ 2010 01 08, 14:57)
matyt norėjot pasakyti kad jūs klystat. šaltinis yra teisės aktas. tokios nuostatos jame nėra. sodra savo tinklapyje taip pat skelbia kitokią informaciją. aišku galite manyti kitaip, bet nuo to teisės aktai nepaiskeis rolleyes.gif be to, atkreipkite dėmesį, kad jūsų nurodytame 'šaltinyje' informacija bent pusmečiu pasenusi, nes kalbama apie '3 mėnesių per paskutinius 12 mėnesių arba 6 mėnesių per paskutinius 24 mėnesius ligos ir motinystės socialinio draudimo stažą' rolleyes.gif
*

Chm. Rodos, taip aiškiai parašiau, tik du žodžiai: "Tu klysti". Bet, pasirodo, tai reiškia "aš klystu" g.gif Net man, filologei, iki tokių interpretacijų toloka.
Šį šaltinį nurodžiau, nes info apie stažo skaičiavimą jame nepasenusi. Niekas nuo 2009-01-01 šiuo atžvilgiu nepasikeitė nei autoriams, nei kitiems savaraniškai dirbantiems asmenims.

Jei nepatinka, galiu ir Sodros tinklalapyje skelbiama informacija pasiremti: čia
Lygiai tokie patys žodžiai: "Jei įmokos sumokėtos nuo mažesnės arba didesnės nei MMA, socialinio draudimo stažas laikomas proporcingai mažesniu arba didesniu".
Rioma
Sveikos mamytes 4u.gif

Turiu gal but naudingos info busimom mamytem, kurios uzsiima individualia veikla.
Pati turiu pagrindini darba + gaunu pajamas uz individualia veikla, tai sis klausimas man buvo super aktualus... Tai gi, siandien gavau atsakyma is sodros.
Zodziu motinystes pasalpa bus skaiciuojama ir nuo individualios veiklos, tik butinai pries iseinant i dekreta reikia ja nutraukti, kitaip pinigeliu nebus.
O pasiskaiciuoti galima taip: tarkim deklaravote, kad uz individualia veikla per pastaruosius 12 men gavote 12000 Lt pajamu. Tai visa suma bus dauginama is koeficiento 0.3509 ir dalinama is 12 men. t.y. 12000 * 0.3509 / 12 = 350 Lt. Gauta suma ir bus tas pinigeliu skaicius kuri gausite kas menesi uz vaikuti...

Saugaus ir lengvo nesiojimo nestuke.gif
Killing_me_softly
QUOTE(Rioma @ 2010 01 08, 15:46)
Zodziu motinystes pasalpa bus skaiciuojama ir nuo individualios veiklos, tik butinai pries iseinant i dekreta reikia ja nutraukti, kitaip pinigeliu nebus.

O man šiandien Sodroj sakė, kad nutraukti nebūtina, tik reikia pasirašyti pasižadėjimą, kad nebevykdysi individualios veiklos, o jei gausi iš jos pajamų - grąžinsi permoką... g.gif
QUOTE(Rioma @ 2010 01 08, 15:46)
O pasiskaiciuoti galima taip:  tarkim deklaravote, kad  uz individualia veikla per pastaruosius 12 men gavote 12000 Lt pajamu.  Tai visa suma bus dauginama is koeficiento 0.3509 ir dalinama is 12 men. t.y. 12000 * 0.3509 / 12 = 350 Lt. Gauta suma ir bus tas pinigeliu skaicius kuri gausite kas menesi uz vaikuti...

O gal žinote, koks koeficientas už 2010 m.? Nes jau taikomas kitoks įmokų tarifas ir visiškai kitaip apskaičiuojamos...
Nasturcija
QUOTE(Killing_me_softly @ 2010 01 08, 19:41)
O man šiandien Sodroj sakė, kad nutraukti nebūtina, tik reikia pasirašyti pasižadėjimą, kad nebevykdysi individualios veiklos, o jei gausi iš jos pajamų - grąžinsi permoką... g.gif

O gal žinote, koks koeficientas už 2010 m.? Nes jau taikomas kitoks įmokų tarifas ir visiškai kitaip apskaičiuojamos...
*

Uz 2010 m. jokio koeficento nebus, tiksliau 100 proc. Nuo kokios sumos mokesi imokas, tokia ir trauks i pajamas. Tarkim uz sausi uzdirbai 2000 lt. Imokas reikia moket 28,5 proc. nuo 1000 (50 proc.) , t.y. sumokesi 285 Lt imoku ir 1000 lt bus traukiamas i pajamas.
Papildyta:
QUOTE(Rioma @ 2010 01 08, 16:46)
Sveikos mamytes  4u.gif

Turiu gal but naudingos info busimom mamytem, kurios uzsiima individualia veikla.
Pati turiu pagrindini darba + gaunu pajamas uz individualia veikla, tai sis klausimas man buvo super aktualus... Tai gi, siandien gavau atsakyma is sodros.
O pasiskaiciuoti galima taip:  tarkim deklaravote, kad  uz individualia veikla per pastaruosius 12 men gavote 12000 Lt pajamu.  Tai visa suma bus dauginama is koeficiento 0.3509 ir dalinama is 12 men. t.y. 12000 * 0.3509 / 12 = 350 Lt. Gauta suma ir bus tas pinigeliu skaicius kuri gausite kas menesi uz vaikuti...

Saugaus ir lengvo nesiojimo  nestuke.gif
*

Na sita zinia apie ind. veiklos koeficentus buvo zinoma jau pries metus. Bet ne visai taip. Gauta suma nebutinai bus tas skaicius, kuri gausite uz vaikuti kas menesi. Visu pirma nuo jos dar atskaiciuojami mokesciai (GPM ir PSD). Be to, net ir individualia veikla vykdantiems asmenims galioja istatymo nuostata, kad "Motinystės (tėvystės) pašalpa per mėnesį negali būti mažesnė kaip trečdalis einamųjų metų draudžiamųjų pajamų, galiojančių vaiko priežiūros atostogų pradžios mėnesį." Siuo metu tai yra 390 Lt.
Zodziu cia daug niuansu, placiau mes diskutavome temoje apie ind. veikla mirksiukas.gif
taskiukas
gal kas galite pasakyti kaip bus su nestumo ir gimdymo atostogu ismoka? t.y. nuo sausio 1 d. lyg ir pasikeite draudziamuju pajamu dydis. As isejau i nestumo ir gimdymo atostogas nuo spalio 1d iki vasario 3d berods. Visa ismoka man sumokejo praeitais metais. Pasikeitus draudziamuju pajamu dydziui ismoketa ismoka uz sausi ir vasario kelias dienas yra didesne nei butu su nauju draudziamuju pajamu dydziu, tai ar sodra reikalaus grazinti skirtuma? Ar jau ismoketoms ismokoms perskaiciavimu nedarys?
DomingoFaustas
Asmenų, gavusių pajamas iš sporto veiklos, asmenų, gavusių pajamas iš atlikėjo veiklos, ir asmenų, gavusių pajamas pagal autorines sutartis, nuo kurių 2009 ir 2010 metais įmokėtos sumažinto tarifo privalomojo ligos ir motinystės socialinio draudimo įmokos, tų metų draudžiamosiomis pajamomis laikomos gautos pajamų sumos, apskaičiuotos proporcingai mokėtoms valstybinio socialinio draudimo įmokoms: atitinkamais metais gauta pajamų suma dauginama iš dydžio, kuris apskaičiuojamas atitinkamų metų sumažintą draudėjų ir apdraustųjų ligos ir motinystės socialinio draudimo įmokos tarifą, taikomą pajamoms, gautoms iš sporto bei atlikėjo veiklos, ar pajamoms, gautoms pagal autorines sutartis (atitinkamai gautoms iš savo darbdavio arba ne iš savo darbdavio), dalijant iš tų metų draudėjų bendrojo ligos ir motinystės socialinio draudimo įmokų tarifo, nustatyto pajamoms, gautoms pagal autorines sutartis (atitinkamai gautoms iš savo darbdavio arba ne iš savo darbdavio), ar sportininkų bei atlikėjų gautoms pajamoms.

Sorry uz nemoksiskuma 4u.gif Bet paaiskinkit man durnai jaunai biggrin.gif Skaitau ir vistiek nesuprantu kaip ta koeficienta apsiskaiciuoti. Pateikit pavyzdi kas nors unsure.gif Daleiskim pajamos pagal autorine sutarti uz laikotarpi yra 25 tukst. Tai is kokio dydzio man reikia dauginti sia suma? Daleiskim gauta ji 2009 metais. Ir iskart pateikit pvz 2010 metams 4u.gif Skaiciuoju ir niekas man cia nesigauna blink.gif
Šeima
QUOTE(taskiukas @ 2010 01 08, 19:46)
gal kas galite pasakyti kaip bus su nestumo ir gimdymo atostogu ismoka? t.y. nuo sausio 1 d. lyg ir pasikeite draudziamuju pajamu dydis. As isejau i nestumo ir gimdymo atostogas nuo spalio 1d iki vasario 3d berods. Visa ismoka man sumokejo praeitais metais. Pasikeitus draudziamuju pajamu dydziui ismoketa ismoka uz sausi ir vasario kelias dienas yra didesne nei butu su nauju draudziamuju pajamu dydziu, tai ar sodra reikalaus grazinti skirtuma? Ar jau ismoketoms ismokoms perskaiciavimu nedarys?
*

Man irgi ismoka persikele i 2010 metus, emiau via iskart, tai klausiau sodroj, ar jei priims mazesni DPD reikes permoka grazinti. Sake kad jau priskaiciuotom ir ismoketom ismokom tas nbus taikoma ir nereiks nieko grazinti, nes buvo ismokama pagal tuo metu galiojancius skaiciavimo metodus, taigi nieko neperskaiciuos.
mar86
Jau nebezinau ka daryti, todel labai labai prasau jusu patarimo! Perskaiciau istatymus, bet ten taip neaiskiai sad.gif
Su vyru visai neturime pajamu, tai vis ieskau ar imanoma gauti nors kokia nors pasalpa. Gimdysiu vasaros pabaigoje.Nedirbu, stazo neturiu.Vyras nedirba, nes mokosi paskutiniam kurse dieniniam.Negi isvis jokia pasalpa nepriklauso mum, is ko reikes gyventi nezinau sad.gif
Galvoju, jei vyras isidarbintu iskart po mokslu baigimo (stazo reikalavimas jam nebutu taikomas kaip supratau, nes mokesi dieniniam ir jam nera 26 metu), padirbtu kelis men - ar galetu jis eit tevystes atostogu 2 metam jei as nedirbu? Ar gautumem ka nors?
Man kaip supratau darbintis neverta (o ir nera kas priimtu), nes neturiu 12 men stazo ir nieko negauciau...

Labai prasau patarkit, ka dar galima padaryti musu atveju, nes jau puolu i depresija, nezinau kaip reikes gyvent be pajamu ir santaupu doh.gif Gal bent priklausytu kokia kitokia pasalpa kaip neturintiems pajamu? nezinau isvis, kazkokie durni musu istatymai, netycia pastoji ir gyvenk kaip nori, nors nei cento neturi sad.gif
Zuikių_dainos
Turiu ir aš klausimą: su pirmu vaiku į dekretą išėjau 2008.07.01, su antru turėčiau išeiti 2010.05.20, tad dar esu su pirmuoju vaiko priežiūros atostogose, bet 2009.09-2009.12 dirbau ir gavau pašalpą.
Kaip man skaičiuos dekretą - ar už 2007.07.01-2008.06.30, ar už 2009.05.01-2010.04.30 ?
ačiū už atsakymus 4u.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.