Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Buto pirkimo etapai ir sumos
Supermamų klubas > Mūsų namai > Namai > Nuoma, butų pirkimas, agentūros
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Su44ka
QUOTE(Lady Dy @ 2013 05 15, 11:39)
Mes jame negyvename,kiek žinau skyrybų atveju jis nedalomai liktų man
I dar galimi buto pirkėjai jauna šeima,aišku jie imtųsi paskolą,o kaip notarui reiks nurodyt tikrąją pardavimo-pirkimo sumą,nes  dažnai nurodoma mažesnė,kad mokėt mažesnius mokesčius
*

Vyro sutikimo reikes TIK jei tas butas yra "jungtines nuosavybes". Jei jis yra Jusu asmenine nuosavybe tada vyras cia ne prie ko.

Kitas aspektas yra jei sis butas yra "seimos turtas". Seimos turtui priskyriamas tas nekilnojamasis turtas kuris priklauso jums arba vyrui(nesvarbu kokios nuosavybes teise: asmenines ar jungtines) kuriame jus gyvenate su seima, ARBA jei tai yra vienintelis seimos nekilnojamasis turtas(t.y. pvz jusu seima turi nuosava buta Alytuje, bet jus ten negyvenate, o nuomuojates buta Vilniuje ir daugiau nekilnojamojo turto neturite. Tai tas butas Alytuje butu seimos turtas). Taigi siuo atveju norint parduoti seimos turta reikia ir teismo leidimo ir vyro sutikimo.

Kas del mazesnes pardavimo sumos sutartyje:

Nieko neiseis jei butas perkamas su paskola ir paskolos dydis bus daugiau negu 70% nuo busto vertes. Jei pirkejai neturi daug grynu, tai is kur jie juos paims kad sumoketi jums uz buta "neoficialiai"? Taip pat kaip tokiu atveju jus zadate uztikrinti tu pinigu gavima, pasitikesite pirkejo zodziu?
Lady Dy
Mes gyvename nuosavame name,o tą butuką aš paveldėjau, ir dar ten nesu registruota,ar tai sudarys kokių nors problemų parduodant?
Su44ka
QUOTE(Lady Dy @ 2013 05 15, 15:13)
Mes gyvename nuosavame name,o tą butuką aš paveldėjau, ir dar ten nesu registruota,ar tai sudarys kokių nors problemų parduodant?
*

Neturetu buti jokiu problemu, bet kadangi siaip ar taip bendrausite su notaru ir sudarinesite pirkimo-pardavimo sutarti pasiteiraukite. Notarai turi suteikti visa informacija
Eve-line
Sveiki,
esu labai zalia buto pirkime, ir man reikai patarimo.
Is kur zinoti, ar butas turi isiskolinimu? noriu pirkti buta, ir noriu buti apsaugota nuo praeitu seimininku skolu.
Lady Dy
QUOTE(Eve-line @ 2013 05 15, 16:47)
Sveiki,
esu labai zalia buto pirkime, ir man reikai patarimo.
Is kur zinoti, ar butas turi isiskolinimu? noriu pirkti buta, ir noriu buti apsaugota nuo praeitu seimininku skolu.
*

Bent mano a a tėvukas taip darė,su pardavėjais pervažiavo per visas instancijas,su dokumentais ir pasitikrino ar nėr skolų,tik po to pinigėlius sumokėjo
La Lobe
QUOTE(Lady Dy @ 2013 05 15, 15:56)
Bent mano a a tėvukas taip darė,su pardavėjais pervažiavo per visas instancijas,su dokumentais ir pasitikrino ar nėr skolų,tik po to pinigėlius sumokėjo
*

Dabar visi registrai yra online ir notarai tikrina patys, sudarant sandori, ar nera isiskolinimu, hipotekos ir t.t.
Del skolu dujoms, lesto ir kt. - yra skaitikliu rodmenys, o buto savininkas turi pateikti paskutini apmokejima (ji galima istraukti ir e.bankininkystes), kuriame matysis, iki kokio rodmens yra apmoketa.
SVT
Sveikos,

ar teko dabar (po krizės) rezervuoti (pasirašyti buto preliminarią pirkimo-pardavimo sutartį ~10% nuo visos kainos), kai projekto darbai tik prasidėjo. Geriausi butai pastatytame name jau būna išpirkti, o rizikuoti irgi baisu g.gif
SVT
Niekas nepirko nepastatyto buto per paskutinius metus? doh.gif
Eve-line
turiu toki klausima: per kiek laiko pardavejui pasaket kad pirksit buta? Iskart apziurejus ar po keliu dienu?
Ziurineju as butus, bet nenoriu daryti skuboto sprendima. jei man butas patiktu, pasakyciau per kokias 3 dienas... Ar vis delto jei patinka, reikia griebti buta?
vaiciuke
QUOTE(Eve-line @ 2013 05 27, 11:19)
turiu toki klausima: per kiek laiko pardavejui pasaket kad pirksit buta? Iskart apziurejus ar po keliu dienu?
Ziurineju as butus, bet nenoriu daryti skuboto sprendima. jei man butas patiktu, pasakyciau per kokias 3 dienas... Ar vis delto jei patinka, reikia griebti buta?
*

Visaip buna smile.gif ziurint kokio paklausumo butas. mes savo sprendima pasakem jau apziuros metu ir brokere perskambino vakare tos pacios dienos, susake salygas ir klause, ar tinka, nes po musu dar du pirkejai lauke, kuriems butas tiko...taigi griebem is karto. kita diena palikom rankpinigius. nuo skelbimo pasirodymo ir rankpinigiu sumokejimo praejo dvi paros...
Bet kitus esam ziureje, del vieno derejomes, pardavejai kainos nenuleido ir dar dabar (jau kokie du metai) tas butas tai pranyksta is rinkos, tai vel pasirodo smile.gif
Grantee
kada yra atsiskaitoma su notaru už jo paslaugas? 4u.gif
konfetti
QUOTE(La Lobe @ 2013 05 14, 09:32)
Vis tiek reikia teismo leidimo, nes nors ir vaikai registruoti kitur, tai yra seimos turtas ir tokia praktika susideliojusi yra, kad nuejus pas notara, jis gali pareikalauti to teismo leidimo. Bus gaistamas laikas. Geriau iskart viska susitvarkyt (teismo leidimas isduodamas nemokai ir maksimaliai per 5 darbo dienas, bet buna ir greiciau).
*

o jei sakykim mes perkam namą, o paskui parduodam savo turimą butą (vaikai turėtų būt jau priregistruoti name) - vistiek reikia teismo sprendimo? O teismai be problemų tuos leidimus duoda?

QUOTE(La Lobe @ 2013 05 16, 08:30)
Dabar visi registrai yra online ir notarai tikrina patys, sudarant sandori, ar nera isiskolinimu, hipotekos ir t.t.
*

Tai reiktų suprast, kad tų visokių pažymų nereikia nei reikalaut iš pardavėjo, nei patiems parduodant nereikia jų? g.gif
vaiciuke
QUOTE(Grantee @ 2013 05 27, 20:09)
kada yra atsiskaitoma su notaru už jo paslaugas?  4u.gif
*

Po sandorio iforminimo, is karto tame paciame kabinete smile.gif

QUOTE(konfetti @ 2013 05 28, 07:40)
o jei sakykim mes perkam namą, o paskui parduodam savo turimą butą (vaikai turėtų būt jau priregistruoti name) - vistiek reikia teismo sprendimo? O teismai be problemų tuos leidimus duoda?
Tai reiktų suprast, kad tų visokių pažymų nereikia nei reikalaut iš pardavėjo, nei patiems parduodant nereikia jų? g.gif
*

Jei yra nurodomas bustas, kuriame vaikai gyvena po busto pardavimo, isduoda lengvai. Betn jau prie musu nesikabinejo. Bet anskciau buvo atvejis, kai tevai neturejo kito busto ir teismui pateike ale garantini vieno zmogaus rasta, kad kol bus isigytas naujas bustas, seima gyvens jo name, teismas toki prasyma atmete...

Parduodant reikia pazymu is buta aptarnaujanciu bendroviu (lesto, vilniaus energijos, vilniaus vandenu, plius administratoriaus arba bendrijos), kad nera isiskolinimu. Apie visokius ikeitimus mums nieko pateikti nereikejo, nors butas buvo ikeistas. Pateikem tik banko leidima buta parduoti.
konfetti
QUOTE(vaiciuke @ 2013 05 28, 08:10)

Parduodant reikia pazymu is buta aptarnaujanciu bendroviu (lesto, vilniaus energijos, vilniaus vandenu, plius administratoriaus arba bendrijos), kad nera isiskolinimu. Apie visokius ikeitimus mums nieko pateikti nereikejo, nors butas buvo ikeistas. Pateikem tik banko leidima buta parduoti.
*

o to kažkokio energetinio naudingumo sertifikato (gal ne taip įvardijau tik) - būtinai reikia? Jo reikalauja notaras?
vaiciuke
QUOTE(konfetti @ 2013 05 30, 07:44)
o to kažkokio energetinio naudingumo sertifikato (gal ne taip įvardijau tik) - būtinai reikia? Jo reikalauja notaras?
*

Reikia, bet siūlyciau ji uzsakinet per notara, yra zymiai pigiau. Bet perklauskit notaro, ar tikrai uzsako, nes kai as bandziau dometis, man buvo pasakyta, kad tai tik buvo Aplinkos ministro blefas, jokios tvarkos nera (ir notaru rumu tinklapyje yra pranesimas, kad tai tik Aplinkos ministro zodziai). Taciau jau atejus tvirtinti sandorio, notaras man pasake, kad gerokai permokejau, o pas juos sertifikatas kainuoja berods 20 lt
konfetti
QUOTE(vaiciuke @ 2013 05 30, 08:43)
Reikia, bet siūlyciau ji uzsakinet per notara, yra zymiai pigiau. Bet perklauskit notaro, ar tikrai uzsako, nes kai as bandziau dometis, man buvo pasakyta, kad tai tik buvo Aplinkos ministro blefas, jokios tvarkos nera (ir notaru rumu tinklapyje yra pranesimas, kad tai tik Aplinkos ministro zodziai). Taciau jau atejus tvirtinti sandorio, notaras man pasake, kad gerokai permokejau, o pas juos sertifikatas kainuoja berods 20 lt
*

O tai čia reiktų kažkaip iš anksto užsakyti pas notarą ar jau atėjus pasirašinėt pirkimo-pardavimo sutarties? kaip supratau, jei mes imam paskolą iš banko, tai ir pas notarą eisim banke (bent taip sakė vadybininkė, kad pas juos vietoj jis yra), tai vat ir galvoju - ar čia reikia iš anksto domėtis? Bet šiaip čia pardavėjo rūpestis? O jau kai mes pardavinėsim savo butą - bus mūsų rūpestis?
Dar iškilo klausimas - pasirašant preliminarią pirkimo sutartį (kai duodami rankpinigiai) - irgi reikia pas notarą eiti?
Kadija
QUOTE(vaiciuke @ 2013 05 30, 08:43)
*

Nebutu notarai, jei neuzsidetu 10 litu atkainio uz ora lotuliukas.gif naudingumo sertifikata uz 10 litu isduoda statybos produkcijos sertifikavimo centras. Jie teikia elektronine jo forma, todel reikia kituose miestuose gyvenantiems prasyti atsiusti originala (nezinau ar tai kainuoja papilomai). O Vilnieciai gali atsiimti originala pas juos. mirksiukas.gif Internete ikelus reikalaujamus duomenis ir atlikus apmokejima, sertifikatas suruosiamas per keleta dienu.

Del to kieno rupestis sitie sertifikatai, kas moka pas notara ir pan. susitaria salys. Dazniausiai dalinasi sias islaidas pusiau. O pas notara pasirasant preliminaria sutarti neinama, pasirasote ja tarpsuvyje, irasote kad sumoketi rankpinigiai, nustatot datas reikalingas, numatot jei pageidaujate notara, paskui vykdysite pirkimo- pardavimo sandori ir viskas.
cia radau net pavyzdiai yra ir aiskiau isdestyta kas jose turi buti nurodoma: http://www.aruodas.lt/informacija-perkanti...mo-zingsniai-3/
vaiciuke
QUOTE(konfetti @ 2013 05 30, 10:41)
O tai čia reiktų kažkaip iš anksto užsakyti pas notarą ar jau atėjus pasirašinėt pirkimo-pardavimo sutarties? kaip supratau, jei mes imam paskolą iš banko, tai ir pas notarą eisim banke (bent taip sakė vadybininkė, kad pas juos vietoj jis yra), tai vat ir galvoju - ar čia reikia iš anksto domėtis? Bet šiaip čia pardavėjo rūpestis? O jau kai mes pardavinėsim savo butą - bus mūsų rūpestis?
  Dar iškilo klausimas - pasirašant preliminarią pirkimo sutartį (kai duodami rankpinigiai) - irgi reikia pas notarą eiti?
*

nezinau tvarkos del sertifikatu isdavimo. musu atveju as bendravau su notaro teisininke visa laika jai ruosiant sutarties projekta, todel viskas man buvo paaiskinta, kur kokius dokumentus paimti, ka uzsako jie. sertifikatas yra pardavejo rupestis.
kitus klausimus atsake Kadija smile.gif

QUOTE(Kadija @ 2013 05 30, 21:15)
Nebutu notarai, jei neuzsidetu 10 litu atkainio uz ora lotuliukas.gif
*

tai ka tada uzsideda firmos situos sertifikatus isduodancios...jei as pasirinkau pigiausia varianta ir sumokejau 80 lt uz dokumenta, kurio nereikia niekam...cia pigiausias variantas buvo, kiti siulesi uz 100 ir daugiau..
o notarai gauna atlyginimus is sandoriu sumu, nereik noret, kad jie uz dyka dirbtu wink.gif be to, jie yra privatus smile.gif
Anabeliukė
QUOTE(vaiciuke @ 2013 05 28, 10:10)
Jei yra nurodomas bustas, kuriame vaikai gyvena po busto pardavimo, isduoda lengvai.
*

o jeigu vaikai gyvens įkeistam būste, leidimą irgi lengvai gausim? situacija tokia, kad įkeičiam savo butą ir dar imam paskolą namui pirkti. tai prašyme galim rašyti, kad vaikai gyvens erdvesniam būste ir pan.? unsure.gif
Eve-line
Nuo kada skaitosi, kad butas jau nupirktas? Kai pasirasoma pirkimo-pardavimo sutartis pas notara?
Kaip elgtis tokioj situacijoj, kai pasakoma, kad seimininkams reikes 1,5 menesio issikraustyti is buto? (esu zalia pirkime tai nzn kaip reaguoti) Jei sutartis bus pasirasyta pvz. per pora savaiciu, o jie dar neissikraustys menesi, tai man reikes moket paskola, bet pati as dar negyvensiu bute... unsure.gif Ar kaip cia yra is tikruju? unsure.gif
vaiciuke
QUOTE(Anabeliukė @ 2013 06 01, 22:55)
o jeigu vaikai gyvens įkeistam būste, leidimą irgi lengvai gausim? situacija tokia, kad įkeičiam savo butą  ir dar imam paskolą namui pirkti. tai prašyme galim rašyti, kad vaikai gyvens erdvesniam būste ir pan.?  unsure.gif
*

Ikeitimui irgi reikia teismo leidimo mirksiukas.gif bet taip, galit rasyti, kad gyvens erdvesniame buste smile.gif

QUOTE(Eve-line @ 2013 06 02, 20:50)
Nuo kada skaitosi, kad butas jau nupirktas? Kai pasirasoma pirkimo-pardavimo sutartis pas notara?
Kaip elgtis tokioj situacijoj, kai pasakoma, kad seimininkams reikes 1,5 menesio issikraustyti is buto? (esu zalia pirkime tai nzn kaip reaguoti) Jei sutartis bus pasirasyta pvz. per pora savaiciu, o jie dar neissikraustys menesi, tai man reikes moket paskola, bet pati as dar negyvensiu bute...  unsure.gif  Ar kaip cia yra is tikruju?  unsure.gif
*

NT iregistruojama is karto po pirkimo-pardavimo sandorio iforminimo pas notara (notaras gali pats nusiust duomenis i registra, jums eiti nereikes, mes ejom, nes buvo uzluze sistemos).
Issikraustymo terminas man atrodo yra sutartinis, jus galit reikalauti, kad issikraustytu per menesi nuo notarines sutarties pasirasymo, visisko atsiskaitymo ar tiesiog suderinus konkrecia data (mano atveju as rinkausi pirkejais tuos, kurie dave ilgesni issikraustymo termina, bet jei jums joks kitas pirkejas i nugara nekvepuoja, galit nurodyti savo salygas).
taip, paskola reikes moketi...deja....taip jau yra....nebent galima atideti pirmos imokos termina menesiui ar ilgesniam laikui
Kadija
QUOTE(vaiciuke @ 2013 06 01, 19:09)

tai ka tada uzsideda firmos situos sertifikatus isduodancios...jei as pasirinkau pigiausia varianta ir sumokejau 80 lt uz dokumenta, kurio nereikia niekam...cia pigiausias variantas buvo, kiti siulesi uz 100 ir daugiau..
o notarai gauna atlyginimus is sandoriu sumu, nereik noret, kad jie uz dyka dirbtu wink.gif be to, jie yra privatus  smile.gif
*

Taip, tos firmos kraunasi pinigelius is nezinanciu/neiskanciu/nesidominciu. Bet juk jie del to nera kalti, kad Jus nezinot? Apibendrinant, nezinojimas neatleidzia nuo atskaomybes..

O del notaru- noreti, kad jie kartais dirbtu uz dyka galima. Juk istatyme numatyta galimybe notarui atsizvelgus i turtine padeti is viso ar is dalies atleisti asmeni nuo atlyginimo mokejimo... biggrin.gif
vaiciuke
QUOTE(Kadija @ 2013 06 04, 23:26)
Taip, tos firmos kraunasi pinigelius is nezinanciu/neiskanciu/nesidominciu. Bet juk jie del to nera kalti, kad Jus nezinot? Apibendrinant, nezinojimas neatleidzia nuo atskaomybes..

O del notaru- noreti, kad jie kartais dirbtu uz dyka galima. Juk istatyme numatyta galimybe notarui atsizvelgus i turtine padeti is viso ar is dalies atleisti asmeni nuo atlyginimo mokejimo...  biggrin.gif
*

Su viskuo sutinku mirksiukas.gif
Kadija
QUOTE(vaiciuke @ 2013 06 05, 08:48)
Su viskuo sutinku  mirksiukas.gif
*

drinks_cheers.gif musu notaro paslaugos dar laukia... matysim kaip seksis.
o klausykite, kas susidurete su tomis pazymomis is visu vandentiekiu, elektros tinklu ir t.t. ar ilgai jas rengia? nes kaip suprantu jie turi atvykti uzfiksuoti skaitikliu parodymus, per kiek dienu jie atvyksta?
vaiciuke
QUOTE(Kadija @ 2013 06 05, 11:21)
o klausykite, kas susidurete su tomis pazymomis is visu vandentiekiu, elektros tinklu ir t.t. ar ilgai jas rengia? nes kaip suprantu jie turi atvykti uzfiksuoti skaitikliu parodymus, per kiek dienu jie atvyksta?
*

Nebepamenu, bet berods ar kita diena, ar per kelias dienas. ziurint, koks uzimtumas. pacias pazymas isduoda is karto vietoje. LESTO israso online, reikia tik skambucio, kad tokia pazyma reikalinga, atsiuncia el pastu. Bet jei name yra bendrija, uztenka tik bendrijos pazymos.

Uz Vilniaus vandenu ir Vilniaus energijos pazymas reikia moketi po 5 lt, LESTO pazyma nemokama 4u.gif
Kadija
QUOTE(vaiciuke @ 2013 06 05, 11:37)
Nebepamenu, bet berods ar kita diena, ar per kelias dienas. ziurint, koks uzimtumas. pacias pazymas isduoda is karto vietoje. LESTO israso online, reikia tik skambucio, kad tokia pazyma reikalinga, atsiuncia el pastu. Bet jei name yra bendrija, uztenka tik bendrijos pazymos.

Uz Vilniaus vandenu ir Vilniaus energijos pazymas reikia moketi po 5 lt, LESTO pazyma nemokama  4u.gif
*

Dekui uz informacija.. mat musu pardaveja tokia pasimetusi su tomis pazymomis, tai gal jai NT vadybininke pades jas uzsakyti ir gauti greiciau internetu.. ax.gif zinosiu ir as dabar situacija thumbup.gif
konfetti
QUOTE(Kadija @ 2013 06 05, 10:21)
*

O kaip su registrų centru, kai parduodi butą - reikia eiti ten išrašo ar nereikia? g.gif Nes kažkur skaičiau, kad parduodanr butą reikia gauti iš registrų centro išrašą. Bet paskambinau į registrų centrą, ten man pasakė, kad visus reikalingus dokumentus užsako notaras ir galime su notaru susiskambinti ir pasitikslinti nebent...tai taip išeina, kad jei aš parduodu savo butą, man iš registrų centro nereikia nieko? g.gif
O tas visas pažymas (Lesto, vandens ir t.t.) - reikia užsakinėti jau po pardavimo-pirkimo sutarties pasirašymo?
Kadija
QUOTE(konfetti @ 2013 06 05, 12:52)
O kaip su registrų centru, kai parduodi butą - reikia eiti ten išrašo ar nereikia?  g.gif Nes kažkur skaičiau, kad parduodanr butą reikia gauti iš registrų centro išrašą. Bet paskambinau į registrų centrą, ten man pasakė, kad visus reikalingus dokumentus užsako notaras ir galime su notaru susiskambinti ir pasitikslinti nebent...tai taip išeina, kad jei aš parduodu savo butą, man iš registrų centro nereikia nieko? g.gif
O tas visas pažymas (Lesto, vandens ir t.t.) - reikia užsakinėti jau po pardavimo-pirkimo sutarties pasirašymo?
*

as nelabai eksperte, gal mane pataisys, jei suklysiu.. bet tos pazymos iki prikimo- pardavimo dienos turi buti isimtos. Nes, kaip suprantu, nuo tu rodmenu toliau jau mokesite uz suteiktas paslaugas Jus, o ne pardavejas.. juk jus tapsite buto savininku. bent as taip suprantu.. g.gif
tik as mastau, ar pasikeitus savininkui, reikia eiti i lesto, vandentieki ir t.t., kad perrasytu paslaugu teikimo sutartis? ar lieka galioti sudarytos ankstesniojo gyventojo? g.gif
mums padeda NT vadybininke, tai sake visas pazymas reikalingas is registru centro ji uzsakys, suderins su notaru ar pan. , tai as nelabai zinau kaip su siomis pazymomis viskas vyksta.. rolleyes.gif
konfetti
QUOTE(Kadija @ 2013 06 05, 13:00)
as nelabai eksperte, gal mane pataisys, jei suklysiu.. bet tos pazymos iki prikimo- pardavimo dienos turi buti isimtos. Nes, kaip suprantu, nuo tu rodmenu toliau jau mokesite uz suteiktas paslaugas Jus, o ne pardavejas.. juk jus tapsite buto savininku. bent as taip suprantu..  g.gif
tik as mastau, ar pasikeitus savininkui, reikia eiti i lesto, vandentieki ir t.t., kad perrasytu paslaugu teikimo sutartis? ar lieka galioti sudarytos ankstesniojo gyventojo?  g.gif
mums padeda NT vadybininke, tai sake visas pazymas reikalingas is registru centro ji uzsakys, suderins su notaru ar pan. , tai as nelabai zinau kaip su siomis pazymomis viskas vyksta..  rolleyes.gif
*

radau savo buto pirkimo sutartį (prieš 14m sudarytą) - tai ten joje įrašyta, kad tie buvę savininkai įsipareigoja jau po sutarties pasirašymo per kažkiek dienų atsiskaityt su visom tom elektros, vandens tiekimo bendrovėm g.gif
O pasikeitus savininkui - būtinai reikia visas sutartis (su Lesto ir kitom įstaigom) perrašyti savo vardu, kad paskui nebūtų kokių netikėtų nemalonumų.
Kadija
QUOTE(konfetti @ 2013 06 05, 14:02)
radau savo buto pirkimo sutartį (prieš 14m sudarytą) - tai ten joje įrašyta, kad tie buvę savininkai įsipareigoja jau po sutarties pasirašymo per kažkiek dienų atsiskaityt su visom tom elektros, vandens tiekimo bendrovėm  g.gif
  O pasikeitus savininkui - būtinai reikia visas sutartis (su Lesto ir kitom įstaigom) perrašyti savo vardu, kad paskui nebūtų kokių netikėtų nemalonumų.
*

4u.gif aciu
lod
Labas,noriu paklausti,pardavem buta geguzes pradzioj ,pas notara patvirtinti visi dokumentai.notare perspejo,naujus seimininkus,kad kuo greiciau iregistruotu buta savo vardu.bet jie dar to nepadare,nes atejo saskaita uz vandeni musu vardu.ka daryt?butas jau nemusu,o saskaitos eina musu vardu.
Levander
QUOTE(lod @ 2013 06 05, 18:31)
Labas,noriu paklausti,pardavem buta geguzes pradzioj ,pas notara patvirtinti visi dokumentai.notare perspejo,naujus seimininkus,kad kuo greiciau iregistruotu buta savo vardu.bet jie dar to  nepadare,nes atejo saskaita uz vandeni musu vardu.ka daryt?butas jau nemusu,o saskaitos eina musu vardu.
*

tai nereiškia, kad jie buto neįregistravo savo vardu 4u.gif pirkėjai tik nenuėjo į vandenis ir nepersirašė ant savęs mirksiukas.gif
mums jau 5 metai sąskaita už karštą vandenį ateina buvusios savininkės vardu. visur susitvarkėm ant savęs, o kai ten nuėjom, sako jokio skirtumo, galit ir neperrašyt mirksiukas.gif tai taip ir palikom, nes buvusi savininkė-mano anyta biggrin.gif jei svetimas žmogus būtų, tai aišku būtumėm tą sutartį perrašę.
vaiciuke
QUOTE(konfetti @ 2013 06 05, 13:52)
O kaip su registrų centru, kai parduodi butą - reikia eiti ten išrašo ar nereikia?  g.gif tai taip išeina, kad jei aš parduodu savo butą, man iš registrų centro nereikia nieko? g.gif
*

Pazymas is Nt registro uzsako notaras (galit turbut ir patys, truputi sutaupysit pinigeliu, bet laiko tai tikrai ne...man taip isejo, kad turejau pati eiti, valanda laiko laukiau eilej.....)
Lesto vandens ir kitos pazymos butinos sutarties pasirasymui pas notara.

QUOTE(Kadija @ 2013 06 05, 14:00)
as nelabai eksperte, gal mane pataisys, jei suklysiu.. bet tos pazymos iki prikimo- pardavimo dienos turi buti isimtos. Nes, kaip suprantu, nuo tu rodmenu toliau jau mokesite uz suteiktas paslaugas Jus, o ne pardavejas.. juk jus tapsite buto savininku. bent as taip suprantu..  g.gif
tik as mastau, ar pasikeitus savininkui, reikia eiti i lesto, vandentieki ir t.t., kad perrasytu paslaugu teikimo sutartis? ar lieka galioti sudarytos ankstesniojo gyventojo?  g.gif
*

nelabai taip 4u.gif savininkas tai pasikeicia, bet jei senieji savininkai dar vis gyvena tame paciame bute, tai jie ir moka uz paslaugas. Naujiems savininkams pareiga moketi uz paslaugas pereina nuo senuju savininku issikelimo momento, o tai nebutinai yra sutarties pasirasymo data. Tos pazymos reikalingos kaip patvirtinimas, kad savininkas nera skolingas uz paslaugas. gal pvz jis keleta metu jau nemoka uz paslaugas.
notarineje sutartyje (bent jau musu atveju) yra punktas, kad per menesi berods naujieji savininkai privalo perregistruot sutartis savo vardu. neprisimenu, kaip buvo sutartyje, kai mes pries 9 metus pirkom buta, bet kai kuriu sutarciu as taip ir neperrasiau savo vardu ax.gif

QUOTE(lod @ 2013 06 05, 18:31)
Labas,noriu paklausti,pardavem buta geguzes pradzioj ,pas notara patvirtinti visi dokumentai.notare perspejo,naujus seimininkus,kad kuo greiciau iregistruotu buta savo vardu.bet jie dar to  nepadare,nes atejo saskaita uz vandeni musu vardu.ka daryt?butas jau nemusu,o saskaitos eina musu vardu.
*

Jau atsakiau anksciau ir Levander atsake, kad NT iregistravimas registre visiskai nesusijes su sutarciu pasirasymu del paslaugu bustui teikimo (vanduo, elektra ir tt.)

Beje, geriau reikalauti, kad pirkejas perrasytu sutartis savo vardu, kadangi jeigu kokia skola ar kas, gali buti bedu paskui...irodinek, kad negyvenai, nenaudojai ir tt.... kai eisiu pasirasyt naujuoju adresu sutartis, perklausiu ir del senuju, nes su pirkejais susipykom buta perduodami, tai visokiu fintu gali pridaryti....
Kadija
QUOTE(vaiciuke @ 2013 06 06, 15:02)

Beje, geriau reikalauti, kad pirkejas perrasytu sutartis savo vardu, kadangi jeigu kokia skola ar kas, gali buti bedu paskui...irodinek, kad negyvenai, nenaudojai ir tt.... kai eisiu pasirasyt naujuoju adresu sutartis, perklausiu ir del senuju, nes su pirkejais susipykom buta perduodami, tai visokiu fintu gali pridaryti....
*

Mes pirkejai, bet del savo ramybes perrasysim tas sutartis, o kad issikelimas vyks praktiskai sutarties paisrasymo diena, bent jau taip planuojame, tai realiai kiek bus parodymuose- tiek ir pamokes.. O kaip po to irodyti, kiek tas skaitiklis dar prisuko per 10 dienu kol dar gyvens seimininkai? nejau vel kviesti, kad fiksuotu g.gif nes cia nuo seimininku geranoriskumo iseina, kad viskas priklauso..
vaiciuke
QUOTE(Kadija @ 2013 06 06, 20:57)
Mes pirkejai, bet del savo ramybes perrasysim tas sutartis, o kad issikelimas vyks praktiskai sutarties paisrasymo diena, bent jau taip planuojame, tai realiai kiek bus parodymuose- tiek ir pamokes.. O kaip po to irodyti, kiek tas skaitiklis dar prisuko per 10 dienu kol dar gyvens seimininkai? nejau vel kviesti, kad fiksuotu  g.gif nes cia nuo seimininku geranoriskumo iseina, kad viskas priklauso..
*

Musu atveju buvo taip: sutarties pasirasymo diena buvo pazymos apie skolu nebuvima tai dienai, kai jos israsytos (tikrai tai nebuvo sutarties pasirasymo data), o kai atidavem raktus, surasem buto perdavimo akta, kuriame nurodem skaitliuku duomenis, iki ju ir sumokejau, uz kitas paslaugas sumokejau i prieki (siandien paziurejau, kad 2 lt nepriemoka, jei bus ir uz energija nepriemoka, sumokesiu, nes labai jau besikabinejantys pirkejai pasitaike...)
Kadija
QUOTE(vaiciuke @ 2013 06 10, 09:01)
Musu atveju buvo taip: sutarties pasirasymo diena buvo pazymos apie skolu nebuvima tai dienai, kai jos israsytos (tikrai tai nebuvo sutarties pasirasymo data), o kai atidavem raktus, surasem buto perdavimo akta, kuriame nurodem skaitliuku duomenis, iki ju ir sumokejau, uz kitas paslaugas sumokejau i prieki (siandien paziurejau, kad 2 lt nepriemoka, jei bus ir uz energija nepriemoka, sumokesiu, nes labai jau besikabinejantys pirkejai pasitaike...)
*

labai dekui uz pasidalinima patirtimi 4u.gif
Eve-line
man laaabai reikia jusu pagalbos. Kur galima rasti sutarti rankpinigiams. googlinau, bet man neismeta...
karile_23
na va, pagaliau ir man jau matosi dokumentu tvarkymo pabaiga tai galiu parasyti, kiek kam isleidau (turto verte apie 160 t.):
1. vertinimas 500 lt.
2. pirkimo -pardavimo sutartis pas notara 820 lt.
3. registru centras (per 3 dienas) 129 lt.
4. draudimas 154 lt (metams)
5. ikeitimas (notara ir hipotekai) 740 lt.
6. administravimo mokestis bankui 211 lt (su nuolaida)
viso kainavo 2554 lt.
liko galutinis atsiskaitymas pas notara ir dar karta i registru centra nulekti, taigi galutine suma bus vis 2600 lt. Daugoka verysad.gif vertinima uzsisakiau geguzes 20 diena, o ikeiciau birzelio 12, taigi uztrukau beveik menesi.
Lamama
QUOTE(Eve-line @ 2013 06 13, 12:24)
man laaabai reikia jusu pagalbos. Kur galima rasti sutarti rankpinigiams. googlinau, bet man neismeta...
*

http://rekvizitai.vz.lt/dokumentu-pavyzdzi...avimo-sutartis/
Grantee
QUOTE(karile_23 @ 2013 06 13, 11:53)
na va, pagaliau ir man jau matosi dokumentu tvarkymo pabaiga tai galiu parasyti, kiek kam isleidau (turto verte apie 160 t.):
1. vertinimas 500 lt.
2. pirkimo -pardavimo sutartis pas notara 820 lt.
3. registru centras (per 3 dienas) 129 lt.
4. draudimas 154 lt (metams)
5. ikeitimas (notara ir hipotekai) 740 lt.
6. administravimo mokestis bankui 211 lt (su nuolaida)
viso kainavo 2554 lt.
liko galutinis atsiskaitymas pas notara ir dar karta i registru centra nulekti, taigi galutine suma bus vis 2600 lt. Daugoka  verysad.gif vertinima uzsisakiau geguzes 20 diena, o ikeiciau birzelio 12, taigi uztrukau beveik menesi.
*

norėjau paklausti apie įkeitimą , notarui ir už hipoteką sumokėjot 740 lt, aš kiek domėjausi pažyma įkeitimui kainuoja 30-60 lt, hipotekos sutarties patvirtnimas 50-300, ir registravimas registre 50-100, tai maximum gaunasi 460 lt, iš kur tokia suma pas jus? mes kaip tik rytoj einame pas notarą dėl hipotekos,kai pamačiau jūsų sumą išsigandau g.gif
karile_23
QUOTE(Grantee @ 2013 06 13, 14:43)
norėjau paklausti apie įkeitimą , notarui ir už hipoteką sumokėjot 740 lt, aš kiek domėjausi pažyma įkeitimui kainuoja 30-60 lt, hipotekos sutarties patvirtnimas 50-300, ir registravimas registre 50-100, tai maximum gaunasi 460 lt, iš kur tokia suma pas jus? mes kaip tik rytoj einame pas notarą dėl hipotekos,kai pamačiau jūsų sumą išsigandau  g.gif
*

mokestis priklauso nuo turto vertes. cituoju is seb tinklalapio info
"Notarui mokami mokesčiai:

1. Mokestis už hipotekos sutarties tvirtinimą. Šis mokestis yra nuo 0,2 iki 0,3 procento nuo įkeičiamo nekilnojamojo turto vertės, bet ne mažiau kaip 50 Lt ir ne daugiau kaip 500 Lt.

2. Mokestis už dokumento nuorašo ar išrašo tikrumo liudijimą – 3 Lt už 1 psl.

Gali būti papildomos notaro išlaidos, susijusios su duomenų valstybės registrų centriniuose duomenų bankuose patikrinimu ir panašiai, kuriuos privalės kompensuoti klientas.
Hipotekos įstaigai mokami mokesčiai:

Mokestis už hipotekos sutarties registravimą – 108 Lt."
tai va 0,3 proc notarui, 108 lt hipotekai ir dar visokiu mokesciu tie notarai priskaiciuoja tai man ir susidare 740 lt.
Levander
QUOTE(konfetti @ 2013 05 28, 07:40)
*

buvau pas notarą, nes ir man tas dabar aktualu. jeigu namas jau jūsų nuosavybė ir vaikų vieta deklaruota ten, parduodant butą nereikia teismo leidimo smile.gif
vaiciuke
QUOTE(Grantee @ 2013 06 13, 14:43)
norėjau paklausti apie įkeitimą , notarui ir už hipoteką sumokėjot 740 lt, aš kiek domėjausi pažyma įkeitimui kainuoja 30-60 lt, hipotekos sutarties patvirtnimas 50-300, ir registravimas registre 50-100, tai maximum gaunasi 460 lt, iš kur tokia suma pas jus? mes kaip tik rytoj einame pas notarą dėl hipotekos,kai pamačiau jūsų sumą išsigandau  g.gif
*

Siandien mes irgi beveik uzbaigem savo proceduras... (turto verte 163 t., Vilnius)

1. Vertinimas - 350 lt
2. Pirkimo - pardavimo sutartis (pilnai su visais duomenu tikrinimais) 936,40 Lt (mokejom mes, ty pirkejai)
3. Registru centras 99,73 (per 3dd, idomu kodel skiriasi mokestis nuo kariles_23...)
4. Turto draudimas 146 metine imoka (sita suma priklauso nuo paciu besidraudzianciu, gali buti ir mazesne)
5. Sutarties pasirasymo mokesti (SEB bankas) 207 LT su 50 procentu nuolaida
6. Ikeitimas 815 Lt
Dar matyt kazkiek reikes moketi iregistruojant busta, kai bus ismoketi visi pinigai uz buta....

Perkant busta be paskolos, susitaupo 4u.gif
is viso 2554,13 Lt sad.gif ypac ikeitimui isleistu pinigu gaila.....

preliminaria sutarti pasirasem geguzes 18, ikeitimas siandien, ty birzelio 14...uztruko kazkaip, nors sukomes kaip imanoma greiciau
Eve-line
noriu paklausti del dalies imokos nuosavais pinigais.

Ar seimininkui duodama grynais ar butina daryti pavedima? Pas mane visi pinigai grynieji ir Eurais... Nes jei desiu i banka, konvertuosiu, tai minusas bus doh.gif
Grantee
Eve-line , jei imsit paskolą tai bankas leidžia iki 10 tūkst atsiskaityt grynais, sakykim kaip tie pinigai buvo duoti avansui pagal preliminarią pirkimo-pardavimo sutartį.

mes ir šiandien kaip ir užsibaigėm dokumentaciją.. turto vertė 238 tūkst. Kaunas
1. vertinimas 500,-
2. pirkimo -pardavimo sutartis pas notarą 623 ,- mokėta per pusę su pardavėju
3. registru centras (per 3 dienas) 170 ,-
4. draudimas metams 270,-
5. ikeitimas (notara ir hipotekai) 768,-
6. paskolos sutartis (DNB bankas) 660,-
7. valiutų skirtumas (imam paskolą eurais) 230,-

viso 3221 .. doh.gif

pradėjom tvarkytis gegužės 28 dtai užtrukom grubiai 3 savaites
Levander
QUOTE(Kadija @ 2013 06 05, 11:21)
*

vakar su tuo susidūriau biggrin.gif bet pas mus bendrija. bet gal kam bus aktualu, tai parašysiu . namo buhalterė sakė parašys pažymą, reikalingą notarui, bet dar reikia susikviesti visus, kad patikrintų skaitiklius. aš vėl skambinu notarei, klausti ar tikrai. sakė jiems reikalinga tik pažyma smile.gif jei pirkėjai reikalauja, tada tik reikia kad atvažiuotų užfiksuoti parodymų.

Kadija
QUOTE(Grantee @ 2013 06 14, 16:09)
Eve-line , jei imsit paskolą tai bankas leidžia iki 10 tūkst atsiskaityt grynais, sakykim kaip tie pinigai buvo duoti avansui pagal preliminarią pirkimo-pardavimo sutartį.

mes ir šiandien kaip ir užsibaigėm dokumentaciją.. turto vertė 238 tūkst. Kaunas
1. vertinimas 500,-
2. pirkimo -pardavimo sutartis pas notarą 623 ,- mokėta per pusę su pardavėju
3. registru centras (per 3 dienas) 170 ,-
4. draudimas metams 270,-
5. ikeitimas (notara ir hipotekai) 768,-
6. paskolos sutartis (DNB bankas) 660,-
7. valiutų skirtumas (imam paskolą eurais) 230,-

viso 3221 ..  doh.gif 

pradėjom tvarkytis gegužės 28 dtai užtrukom grubiai 3 savaites
*

Jeigu nuo paraisko uzpildymo banke iki ikeitimo hipotekose, tai labai greitai viska susitvarkete.. mes nuo 24 dar nebaigem.. doh.gif
o del 10 tukstanciu apribojimo grynuju, tai pirma karta apie tai girdziu.. DNB mums ne zodzio nesake ir vsai nesidomejo, kokiu budu mes savo inasa sumokesime- grynais, pavedimu ar dar kaip.. mirksiukas.gif
Eve-line
Kuriam etape reikia jau moket pinigelius (savo inaso dali, ne paskolos dali)?
Levander
QUOTE(Kadija @ 2013 06 14, 23:44)
DNB mums ne zodzio nesake ir vsai nesidomejo, kokiu budu mes savo inasa sumokesime- grynais, pavedimu ar dar kaip..  mirksiukas.gif
*

swedbank irgi nesidomėjo drinks_cheers.gif
QUOTE(Eve-line @ 2013 06 15, 10:23)
Kuriam etape reikia jau moket pinigelius (savo inaso dali, ne paskolos dali)?
*

klausiau notarės, tai sakė geriau prie notaro mokėti pasirašant pardavimo-pirkimo sutartį smile.gif
Grantee
Kadija, su paraiška paskolai banke tai užtrukom apie pora savaičių, buvo biški trukdžių tai ir užtrukom su ja.
terminą parašiau nuo pirkimo-pardavimo sutarties pasirašymo.

o dėl tų tūkts, mes paklausėm kiek galima sumokėti grynais tai taip mums ir atsakė.. aj žiūriu pas mus kažkokia ne tokia vadybininkė,ne taip kaip visi viską daro smile.gif))
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.