Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Vištos ir viščiukai
Supermamų klubas > Mūsų namai > Fauna
Pages: 1, 2, 3, 4
*Aukse*
Na va, ryt dvi savaites kaip musu broileriai auga pas mus. Storiuliukai grazuoliukai, 3 tfu. Bet naktimis dar po lempa laikau. Diena, jei silta, tai lauke dezej sedi. Pas mane ju 33 siai dienai smile.gif Kol kas nei vienas nenumirojo, tai tikiuosim,kad ir toliau augs tvarkingai. Planuoju ateinanti menesi vel pasiimti ju. Bet si karta apie 50 vnt svarstom. Sitie jau bus paauge, tai vistidej gales sedeti, o juos pakeis maziukai po lempa. Planuoju realizuoti bandyti vistiena. Dabar eda virtas bulves, zolyte, ivairius grudus ir dar startinio kombikormo imaisau,kad nieko netruktu. Kokios dabar vistienos kaimiskos kainos? Kaip su realizacija kazi?
Dar turiu tris dedancia sjau dedekles ir 4 sabo vistaites 1,5 menesio amziaus jaunas dar su sabo gaideliu suaugusiu thumbup.gif Gaidys tai su dedeklem sedi, bet vistaites dar mazos ir baikscios labai. Buvo 5, bet vat kai atejo griaustinis ir zaibai, tai is to streso viena buvo uzmindyta likusiu 4 doh.gif Perkeliau visas 4 atskirai i narveli salia triusiu. Laisvas narvas nuo triusiu buvo, tai ten dabar, kaip kokie balandziai sedi. O be to ir dedekles jas skriaudzia. Kazi gales jos uzaugusios eiti bendrai gyventi ar taip ir teks man jas laikyti narve? Nes tas gaidys tai pasustrintas, jo neuzkibins jokia vista biggrin.gif
Mrs. R
Mano "padevetos" dedekles nededa kiausiniu. Pusdieni vaiksto palaidos, seriu maisto atliekomis (is ugdymo istaigos), papildomai gauna kriaukliu ir premixo, atrodo labai graziai, kiausiniu ner. Sakau- mazu pameta, kai lauke buna? Sesuo is ten pat pirko- deda... Negi reiks i puoda kist?
Tiesa, dar agresyvokos- kapoja viena kita, o silpnesne negyvai uzvare...
Snapus karpau, tauku duodu, siemet pirma kart tokiu problemu turiu...
IngridaB
Nusipirkau šiandien 10 broilerių,penkių parų.Jiems tik kombikormo galima,virto kiaušinio negalima? g.gif
*Aukse*
QUOTE(IngridaB @ 2013 05 25, 14:25)
Nusipirkau šiandien 10 broilerių,penkių parų.Jiems tik kombikormo galima,virto kiaušinio negalima? g.gif
*

Prisimenu, kad seniau,kai nebuvo labai jau to kombikormo, taigi serdaoi vienadienius smulkiai kapotu virtu kiausiniu, varske. Bet girdejau,kad nuo kiausinio susiklijuoja joms zarnos, tai ir kritimu buna. As penkiu paru visciukams jau pasiuliau virtu bulviu biski ( verdu su lupenom ir biski rankom pagniauzau pries duodama) ir grudu ivairiu. Bet duodu ir kombikormo. Nuo triju savaiciu planuoju nebeduoti jau jo g.gif
Mergelė
QUOTE(Mrs. R @ 2013 05 24, 14:08)
Mano "padevetos" dedekles nededa kiausiniu. Pusdieni vaiksto palaidos, seriu maisto atliekomis (is ugdymo istaigos), papildomai gauna kriaukliu ir premixo, atrodo labai graziai, kiausiniu ner. Sakau- mazu pameta, kai lauke buna? Sesuo is ten pat pirko- deda... Negi reiks i puoda kist?
Tiesa, dar agresyvokos- kapoja viena kita, o silpnesne negyvai uzvare...
Snapus karpau, tauku duodu, siemet pirma kart tokiu problemu turiu...
*

Labas vakarėlis,
Mūsų padėvėtos vištukės irgi apstojo dėti kiaušinukus. Būna ir lauke. Gauna įvairaus maisto, jau dabar po truputuką įmaišom baltyminių? Kas čia joms galėjo nutikti ir nepatikti. Aš jau irgi mąstau, kad varyt puodan. Plunksnos irgi buvo pradėję augti, o dabar vėl nusišėrė. doh.gif
Kažin ar yra kokie vištų supirkėjai, kurie atvažiuoja ir išsiveža? Nes tokių plikų turim 32.
bevardė
Nu jau sugalvojot dedekles i puodą dėt, jau geriau lenkišką broilerį suvalgysiu nei seną kietą dedeklę. O šiaip vištos kartais "išsideda" kiaušinius ir reikia pertraukos. O gal kokia kiaunė įsisuko? Jei vištos lauke, ir yra galimybė nuklyst bųna kad jos susiranda sau naują kiaušinių dėjimo lizdą, aš va vieną radau senoje numestoje padangoje, skylutė maža ir kaiip jos ten įsigudrindavo kiaušus padėt. Pakampes apvaikščiokit, gal kur suslapstė smile.gif
Mergelė
Šiandieną kaip tik tą ir padariau. Bet nieko neradau. Manau, kad kiaunė, tai stvertų vištą g.gif Va kas būna, kai miesčionka pradeda ūkininkauti lotuliukas.gif Dėl vištos puode, tai juokavau. Bet gal kokiom konservom, tai ir nieko g.gif
Iš Kaimo
Sveikos. Gal priimsite ir mane. Tik mano viščiokai jau užauginti, liko kalakutai. Šiandien pradėjau skerstuves broileriukų, nes nepaeina nuo sunkumo. Pasvėriau, vidurkis 3 kg thumbup.gif
IngridaB
QUOTE(Iš Kaimo @ 2013 06 14, 19:36)
Sveikos. Gal priimsite ir mane. Tik mano viščiokai jau užauginti, liko kalakutai. Šiandien pradėjau skerstuves broileriukų, nes nepaeina nuo sunkumo. Pasvėriau, vidurkis 3 kg thumbup.gif
*

Per kiek laiko užaugo?Mano dar nepilnas mėnuo,bet pučiasi,ypač vienas.Įtariame,kad gaidžiukas? g.gif
O mano dedeklė šiandien išperėjo 8 geltonus kamuoliukus.Bet taip tiksliai tris savaites.Du kiaušiniai buvo likę,gal ir iš tų dar išsiperės.Bet taip gražiai vedžiojosi,kapstė su koja,mokino,labai saugojo.Vakare jau šildė po savimi visus.Net skiauterė jos pačios paraudo,pavaikščiojus .O tai sėdėjo nejudėdama tris savaites tai ir skiauterė buvo pabalusi.Šaunuolė. thumbup.gif
Iš Kaimo
Nuo balandžio 23 auginami. Senai jau reikėjo kirsti, bet vis tingėjau užsiimti, dar šaldytuve nuo pernai kalakutienos atsargos. Gal perini kokius retos veislės?Einu, dar porai suorganizuosiu kirtimą, bus ryt sparnelių pasikepti lauke smile.gif
IngridaB
QUOTE(Iš Kaimo @ 2013 06 14, 20:10)
Gal perini kokius retos veislės?Einu, dar porai suorganizuosiu kirtimą, bus ryt sparnelių pasikepti lauke smile.gif
*

Paprastos olandiškos rudosios. ax.gif
Kur gauti juodųjų harkų?Mes prieš kelioliką metų auginome,labai patiko,labai dėslios buvo. g.gif Bet sako dabar Vengrai nebe leidžia išvežti? g.gif
IngridaB
Iš kaimo,o kuo matinote broilerius,kad taip greitai užaugo?Man močiutė,iš kurios pirkau viščiukus, liepė,pirkti kombikormą mažiems broileriams.Dabar jau kiaušinį pradedu duoti.Ir turbūt mažai leidote judėti?Labai greitai užaugo. bigsmile.gif
Iš Kaimo
Manyčiau, kad ne stebuklingai greitai. Užpernai per tokį laiką buvo didesni.Pradžioje bent mėnesį duodu startinį kombikormą. Patarčiau vengti "Kauno grūdų", patys geriausi, bet ir brangiausi Kretingos, bet jų kartais tiktai būna . Neblogi ir pigiai gaunu Joniškio grūdų pašarus, Litagroj bazėse ant Kauno kelio yra. Gerumą kombikormo patikrina mūsų kalė. Jei nešu Kretingos, eina iš proto, kaip nori , kad įpilčiau, kiek mažiau Joniškio. O į Kauno grūdų kombikormą jokio dėmesio biggrin.gif Nuo mėnesio duodu kviečių, dar trečdalį kombikormos įmaišydama. Vat nuo per didelio kombikormo kiekio jie nepaeina. Gaila, neturėjau daug kviečių, tik išvalų maišelį, nes pritrūko sėklai ir susėjo viską. O miežių įpyliau, nenori lęsti. Vežti miežius į malūną tingėjau. Neturiu jokio ūkinio pastato, tai auginu juos iš pradžių šiltnamy dėžėj 1,5x1m, paskui perkeliu į ilgą dėžę lauke. Toj lauko dėžėj yra durelės, aptveriam žolės plotelį su tinklu neaukštu, tai išeina, žolės palesa, kai karšta , vėl į dėžę sulenda, nes ten pavėsis iš plokštės padarytas.
Kalakutus irgi auginu: šiltnamis- dėžė - šuns voljeras +aptvertas žolės plotas - vėl šiltnamis. Gruodžio pradžioje visi į šaldiklius smile.gif
IngridaB
Matai,žmogau kaip nežinai ir mokaisi.Mano Kauno kombikormas. ax.gif Pradėjau virto kiaušinio duoti,verdu dedėkliukams ir tiems duodu.Gaila,kad dedėklės šiek tiek apstojo dėti kiaušinius. ax.gif O žąsiukų neauginate? g.gif
Nebandėte pirkti paukščių už Paliūniškio ,paukščių fermos?Vis man giria,bet nenuvažiuoju. schmoll.gif
emissaa
Merginos gal žinote, ar kur nors Vilniuje galėčiau surasti vištyčių dedeklių
kokio 1 -2 mėn. amžiaus? Tokių gražesnių su kuodukais norėčiau ax.gif močiutei į kaimą biggrin.gif
Iš Kaimo
QUOTE(emissaa @ 2013 06 15, 13:27)
Merginos gal žinote, ar kur nors Vilniuje galėčiau surasti vištyčių dedeklių 
kokio 1 -2 mėn. amžiaus? Tokių gražesnių su kuodukais norėčiau  ax.gif  močiutei į kaimą  biggrin.gif
*

Ar Vilniuje yra koks gyvūnų turgus?Seniau Maišiogaloje būdavo gyvūnų turgus , o dabar tai nežinau. g.gif Pagal skelbimus reikėtų ieškoti, kas parduoda vištaites.
Iš Kaimo
Ingrida, ar verta duoti virto kiaušinio, gi brangu g.gif Pernai aš kalakučiukams pirkau žemdirbių turguje žirnių miltų, blogiausiu atveju cielų žirnių rasite. Arba kukurūzų. Labai geras baltymų šaltinis.Dar veterinarinėje vaistinėje nusiperku pakelį vitaminų-mikroelementų ir į vandenį duodu. Kalakutams gerai dilgėlės, jie jų šluoteles nuskabo, gal vištoms tiktų. Juk dilgėlės daug kalcio turi. Paliūniškio fermoje nepirkau, perku iš "Pūkuotuko", o šiemet parvežė iš Kaišiadorių viščiokus. Kartą esu turguje pirkusi, daugiau niekada schmoll.gif , kažkokie ligoti, suvargę, nors pirkau iš žinomo ūkininko. Kalakutų parveža iš lenkų, daug pigiau gaunasi ir sveikesni. Žąsų ir ančių neturiu kur laikyti, jokio kūdriuko.
O kiaušus nustojo dėti, gal per karšta dabar. Dėl kapojimo draugių, pas kažkurią čia taip vištos elgiasi.Kol išmokau kalakutus auginti, jie man irgi kokį pasigavę kapodavo iki kraujų, paskui atskyrus gydydavau. Konsultavausi su zootechnikais, sakė, kad nuo streso ir gali trūkti baltymų.Bet kombikorman tų baltymų sočiai. Tada pradėjau naktimis nešildyti nuo kelių savaičių ir į erdvesnį narvą dedu, pasitaisė reikalai.
rusniukas
Na pasigirsiu ir aš savo ūkiu ax.gif , vakar mažoji vištytė išperėjo jai patikėtus fazano viščiukus, jau buvau nurašius, kad nieko nebus, nes vakar jau buvo 28 d. kaip sėdi doh.gif , prieš kelias dienas buvau susiruošus paimti iš jos kiaušiukus, bet netyčia pastebėjau kad vienas prakaltas, taigi gražinau turtelį tongue.gif . Gal patarsit kuo maitinti tuos fazaniukus, dabar kol kas tik kiaušinį virtą davėm g.gif
Broleriai tai mūsų ir taip pat į pabaigą, dar sakėm kokių porą-trejetą savaičių palaikysim, nes kaip tik ūgtels kalakučiukai, teks jiems vietą užleisti. Kol dar nedideli, tai nešiojam iš gardo į lauką, kai nebus brolerių, tereikės dureles atidarinėti
IngridaB
Iš Kaimo,o tai jūms kalakučiukus atveža iš lenkų asmeniškai? g.gif Ar galima kur gauti? g.gif
Iš Kaimo
QUOTE(IngridaB @ 2013 06 17, 06:42)
Iš Kaimo,o tai jūms kalakučiukus atveža iš lenkų asmeniškai? g.gif Ar galima kur gauti? g.gif
*

Beveik asmeniškai. biggrin.gif Kooperuojamės kelios, yra vienos ryšiai su perykla, kokį vasarį ušsakom ir gegužį-birželį atveža. Šiemet jau vėlu, veža užsakytą kiekį.
Faznai- mano nešsipildžiusi svajonė. Kada nors auginsiu.
rusniukas
Mūsų kalakučiukai irgi iš lenkų atvažiavę, tokie juodi baltom galvom. Kažkas čia mums bandė aiškint kad jie neauga dideli, tipo ne tie didieji blink.gif . Gal galit kas pasakyt kiek laiko juos auginti, kokio jie svorio būna?
Iš Kaimo
QUOTE(rusniukas @ 2013 06 17, 08:10)
Mūsų kalakučiukai irgi iš lenkų atvažiavę, tokie juodi baltom galvom. Kažkas čia mums bandė aiškint kad jie neauga dideli, tipo ne tie didieji  blink.gif . Gal galit kas pasakyt kiek laiko juos auginti, kokio jie svorio būna?
*

Tokių nei mačius, nei regėjus :bigsmile:Gal kokia lenkų veislė vietinė g.gif Nes tie paprastieji , kur seniau pas mus augindavo, gal kokius 10-12 kg traukia. Mes auginam But 7 , balti. Užauga per 5-6 mėnesius iki 15-17 kg, vienais metais buvo iki 20-22. Viskas priklauso, kiek kombinuotų, o vėliau baltyminio lesalo duoti. Patinai būna kokiais 3-5 kg sunkesni už pateles.Ryja jie nesvietiškai daug, viską ką žalia pamato, grūdus, bulves virtas, kukurūzus patys išsilukštena, įmeti kopūsto galvą, tai nė koto nelieka. Dilgėlių šluotas surišu ir kabinu, suryja , tik stagariukai lieka.
rusniukas
QUOTE(Iš Kaimo @ 2013 06 17, 09:26)
Tokių nei mačius, nei regėjus :bigsmile:Gal kokia lenkų veislė vietinė g.gif Nes tie paprastieji , kur seniau pas mus augindavo, gal kokius 10-12 kg traukia. Mes auginam But 7 , balti. Užauga per 5-6 mėnesius iki 15-17 kg, vienais metais buvo iki 20-22. Viskas priklauso, kiek kombinuotų, o vėliau baltyminio lesalo duoti. Patinai būna kokiais 3-5 kg sunkesni už pateles.Ryja jie nesvietiškai daug, viską ką žalia pamato, grūdus, bulves virtas, kukurūzus patys išsilukštena, įmeti kopūsto galvą, tai nė koto nelieka. Dilgėlių šluotas surišu ir kabinu, suryja , tik stagariukai lieka.
*

Na ne vietinė lenkų veislė, kanadietiški jie skaitosi, na žodžiu jie juodi. O vakar kalakutų kovos šokį mačiau, kaip įdomiai, dar visai mažučiukai, o uodegas kaip povai išskleidė du, atsistojo šonu vienas prieš kitą, tik pasiputė ir sukasi ratu bigsmile.gif . Apskritai pirmą kart kalakutus augančius matau, tai man vis kasdien kokia nuostaba su jais lotuliukas.gif
Iš Kaimo
Labai fainuoliai jie, kaip maži drakoniukai. Tokie žirglioja ilgais kaklais, labai gražiai miega, atrodo kaip negyvi, pajudini, atsikelia. Paskui paaugę pradeda muštis, daužosi kaklais ir jei kuris kitam įžniybia, tai vedžiojasi cypiantį. Kai visai dideli, tai net apsikruvinę vaikšto. Matyt, kova dėl hierarchijos. Kai paauga, reikia saugotis, kad neįkirstų, nes snapai kaip ylos ir jėgos oho ho kiek. Pernai nešiau vieną budeliui, kaip pasispardė, kaip rėžė per šlaunį nagais, per storus treningus pervarė man šlaunį keliais brėžiais iki kraujų. Saugoti, kad nepabėgtų, nes suris viską, kas žalia. Sykį man pabėgę surijo iki žemės žirnius, jurginus, net fitolaką nuodingą, ir nieko schmoll.gif
rusniukas
QUOTE(Iš Kaimo @ 2013 06 17, 10:14)
jurginus, net fitolaką nuodingą, ir nieko schmoll.gif
*

lotuliukas.gif , nu aišku reiks tada akylai stebėt, kad tik kad nepabėgtų.

Ačiū jums, iš Kaimo, už vertingą info, reiks dabar brangiausiajam perduot. Šiemet susigundė jis tų kalakučiukų, tai aš kažkaip dar skeptiškai į tai žiūriu tongue.gif. Su vištom tai viskas aišku, šiemet jau ir kiekis padvigubėjo, tik kaži kaip reiks sudoroti pusšimtį doh.gif
Mrs. R
Na, kaime kai laikydavo kalakutus, tai vaikščiodavo jie palaidi, daržų nenulesdavo. užtat.... mes bėgdavom nuo jų, o anie vydavosi kokį pusę km.... pikčiau už šunis...
Iš Kaimo
Aš darau talką kalakutų skerdimui ir pešimui, pati tik su verdančiu vandeniu lakstau smile.gif Per vieną dieną 4-5, nes vakare išmėsinėjimas iki antros nakties užtrunka. Daugiau nevaliočiau. Lupu odelę, atskiriu krūtinėles, šlaunis, dalį palieku iškaulinus, o kitas ir blauzdeles į faršą. Va čia ir prasideda darbas. Blauzdelėse yra tokios sausgyslės, tai išrankioti mėsą tarp jų doh.gif Mažiausią išilgai perpus ir kalėdoms bei Naujiesiems, visas kalakutas į jokią orkaitę netilps. Sykį broliui daviau, atvažiuojam švęsti Kalėdų, o brolienė susinervavus nuo ryto kalakutą visą kepa kažkaip įgrūdus, laukėm, laukėm, ištraukėm, gabalais supjaustėm ir ant keptuvės dabaigėm biggrin.gif
Keliauju kaisti vandens ir likusius viščiokus reiks kirsti. Ateina karščiai, nugaiš dar šiluminį smūgį gavę. Užuojauta, kam reiks po 50 nupešti, pakęsti negaliu tokio darbo. biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(Mrs. R @ 2013 06 17, 10:40)
Na, kaime kai laikydavo kalakutus, tai vaikščiodavo jie palaidi, daržų nenulesdavo. užtat.... mes bėgdavom nuo jų, o anie vydavosi kokį pusę km.... pikčiau už šunis...
*

Kai laisvi vaikšto, tai gal taip visko nelesa, o maniškiai tik pro grotas laisvę mato biggrin.gif
Jei puldavo, reiškia tyčia užerzindavote biggrin.gif . Pati kaimynų gaidį erzindavau, kad tik pultų, o paskui mamai skųsdavausi, mol, ėjau pro šalį ir kad puolė scare.gif
IngridaB
Jūs mergaitės aprašynėkite savo paukščių nuotykius kuo daugiau.Taip įdomu skaityti,o dar kiek sužinai. wub.gif
Iš Kaimo,ačiū nusipirkau pašarų Litagroje Joniškio.Tik dedėkliukėms negavau,sakė atsiveš ketvirtadienį. 4u.gif
rusniukas
QUOTE(IngridaB @ 2013 06 18, 06:01)
Jūs mergaitės aprašynėkite savo paukščių nuotykius kuo daugiau.Taip įdomu skaityti,o dar kiek sužinai. wub.gif
*

Man tai labai įdomu ir stebėti. Nu kokia faina mūsų perekšlytė-vištytė, kaip ji auklėja savo fazaniukus. Kaip fainai jie išlenda ir sulanda po sparanais mamai. Ta tik suburbuliuoja kažką biggrin.gif , o tie špingalietai kaip kulkos laksto, jaučiu kad ir skraidyt tuoj pradės lotuliukas.gif , kaži kaip vištytė reaguos kad jos vaikai skraido, o ji ne lotuliukas.gif Reikia kada pafotkint blush2.gif
Iš Kaimo
Rusniukai, nagi greičiau šen nuotraukas fazaniukų. Niekad nemačius. smile.gif
Jei norit linksmų nutikimų, tai pas mane jų į valias. MB pareiškė, kad jis ne galvažudys ir kalakutams galvų nekapos. Teko samdytis kilerius. Atėjo vienas, intelekto nesužalotu veidu, ir dar pagalbinį atsivedė. Liepiau vestis kalakutą į parkelį ir ten įvykdyti žudynes, kad vaikai mano nematytų, nes dar per maži tam buvo. Po kiek laiko kileris ateina doooobrai pamušta akimi ir šniurkščiojantis padėjėjas kalakutą negyvą nešasi. Klausiu, kas yra?. Taigi, sako padėjėjas netvirtai kalakutą laikė, tas pasimuistė ir sparnu akin nevykėliui budeliui. biggrin.gif
Po kelių savaičių vėl laikas pjauti. Šaukiuosi to pačio kilerio. Ateina penkiese, ir nė vienas nedrįsta čiupt kalakutą. Sakau, bambalį dalinsitės penkiems, jei vienas su paukščiu nesusitvarkot. Tai šiaip taip keliese vieną kalakutą nukirto. blush2.gif
IngridaB
Pasakokite toliau......... bigsmile.gif Aš vakar net mb garsiai skaičiau apie jūsų kalakutus. ax.gif
Mano dedeklė visai išprotėjo,aš jos jau bijau,kai įeinu padėti maistą,ar vandenį,mane puola kaip išprotėjusi,mb net neina. doh.gif
Bet kaip pučiasi broileriai. bigsmile.gif Mes prieš daugelį metų auginome sodyboje,šėrėme grūdais,lakstė jie palaidi po kiemą,visą vasarą augo. biggrin.gif
Iš Kaimo
QUOTE(IngridaB @ 2013 06 18, 20:17)
Pasakokite toliau......... bigsmile.gif Aš vakar net mb garsiai skaičiau apie jūsų kalakutus. ax.gif
Mano dedeklė visai išprotėjo,aš jos jau bijau,kai įeinu padėti maistą,ar vandenį,mane puola kaip išprotėjusi,mb net neina. doh.gif
Bet kaip pučiasi broileriai. bigsmile.gif Mes prieš daugelį metų auginome sodyboje,šėrėme grūdais,lakstė jie palaidi po kiemą,visą vasarą augo. biggrin.gif
*

Džiaugtis tuo reikia. Reiškia, prie viščiukų nei katė, nei kas kitas neprieis.Kiek atmenu, kai pas mamą tokia būdavo, tai visą vadą sėkmingai išvedžiodavo. Pas mano brolį tai kasmet po kelias slapukes išsiperina . Pernai nuvažiuoju į svečius, padarytos kelios dėžės ir kiekvienoj po perekšlę su keliais viščiukais. O viena juodukė iškilmingai sėdi su vieninteliu viščiuku. biggrin.gif O viena bjaurybė pas jį buvo- lesdavo kitų vištų kiaušus. Pas juos virš tvartuko šienas, tai vištos įsitaisė ten kiaušinius dėti. Užlipa kiaušinių susirinkti- vis sulesti. Kol vaikai užpelengavo niekdarę, ką ji ten veikia užskridus smile.gif
IngridaB
Mūsų dedeklės tiek įprato,kad būtų žmogus vis pasirodantis per dieną.Per išeigines,jei išvažiuojame su darbu,randame sulestus kiaušinius. bigsmile.gif blink.gif Kaip kad kerštas kažkoks būtų.Paprasta dieną viskas tvarkoje būna. ax.gif
Iš Kaimo
Jei norit atsitikimų su paukščiais, tai papasakosiu, kaip mokėm ančiukus plaukti. Buvom su broliu dar ikimokyklinukai, darželių nebuvo, tėvai dirbo, tai mes valkiojomės po kaimą, ieškodami veiklos pagal savo protus ir sugebėjimus. Eidami palei griovį užmatėm kaimynės antelę su ančiukais plaukiojant. Žiūrim, antytė gražiai nardo, kažką iš dugno traukia, o ančiukia tik plaukioja. Prasta mama, nutarėm, vaikų nardyti nemoko. Reikia mums imtis šio darbo. Pasigaunam ančiuką už kaklo ir kišam po vandeniu.O tie nieko neišmoksta ir užmiega. Gerai, kad kaimynė laiku užmatė, tai liko gal 2-3 iš vados. Mama sumokėjo kaimynei už nugalabytus ančiukus ir dar mums pagal nuopelnus atseikėjo per minkštą vietą ax.gif Lyg šiol man gaila pragaišintų ančiukų verysad.gif
IngridaB
Tai jūs vaikai,aš sena karvė sugebėjau nugalabyti ančiukus. doh.gif Nusipirkome ančiukų(čia prieš kelioliką metų),pripylėme su vaikais vaikišką vonelę vandens ir nuėjome valgyti.Palikome plaukioti ančiukus.Kol pavalgėme,mūsų ančiukai pavargo,kadangi iš vonelės nesugebėjo išlipti,visi iki vieno nuskendo.Iš kitų ančiukų,vieną mažoji sugebėjo priverti tarp durų.Bet paskui,kai išaugo antys,jos įprato,nebe išlipti iš kūdros.Maistą padėdavau ant kranto ir miegoti jos jau negrįždavo.Rudenį,teko eiti iš kaimyno skolintis tinklo,kad išgaudytume.Net elektra nepadėjo.MB bandė įmesti laidą į vandenį,nei velnio.Bijojome,kad rudenį neišskristų į pietus su laukinėmis antimis. biggrin.gif
Iš Kaimo
lotuliukas.gif Nu, negaliu, laidą į vandenį lotuliukas.gif Tai gal žuvies vietoj antienos turėjot? Bet negi joms kojų nesutraukė?
Šiandien sugalvojau kalakutams įmesti dilgėlių. Pamačiau šiltnamy išaugusią tokią riebią, nuskyniau, įmečiau. Jie supuolę lesa ir kojas išsidilgino, gi niegad taip nebuvo. Kratė tas kojas, su snapais kasėsi. Matyt, dilgėlės iš šiltnamio aštresnės nei iš kiemo.O snapų neišsidilgina g.gif
d-oncek
O mano 4 sav. broileriai viduriuoja.Gal ka patartumet?
Iš Kaimo
Aš tai iš anksto apsirūpinu antibiotikais, tiksliau net ne antibiotikai ten, bet jiems reikia recepto. Be jo neparduos turbūt. Reikia kokio pažįstamo veterinaro prašyti, kad išrašytų. Tingiu eiti į kiemą, ryt pavadinimą pažiūrėsiu. Dedasi į vandenį 4 dienas. O iš liaudiškų priemonių, tai veršiukams duodavo ąžuolo žievės nuoviro g.gif ar dilgėlių plikalo. Man veterinaras sakė, kad reikia vaistų, nes gali būti salmoneliozė. Šiaip kartais nuo karščio viduriuoja, bet paprastai keli iš būrio.
d-oncek
Tai vat ,kad ne visi,is 10,keli normaliai daro.Ir pora dienu pries karsti 'pasileido'
rusniukas
QUOTE(Iš Kaimo @ 2013 06 20, 21:51)
Aš tai iš anksto apsirūpinu antibiotikais, tiksliau net ne antibiotikai ten, bet jiems reikia recepto. Be jo neparduos turbūt. Reikia kokio pažįstamo veterinaro prašyti, kad išrašytų. Tingiu eiti į kiemą, ryt pavadinimą pažiūrėsiu. Dedasi į vandenį 4 dienas. O iš liaudiškų priemonių, tai veršiukams duodavo ąžuolo žievės nuoviro g.gif ar dilgėlių plikalo. Man veterinaras sakė, kad reikia vaistų, nes gali būti salmoneliozė. Šiaip kartais nuo karščio viduriuoja, bet paprastai keli iš būrio.
*

Gal apie TRISULFONĄ kalbat, bet juos aš pirkau be recepto vet. vaistinėje, tik paskutiniu metu retai būna, mat tinka ir kaip profilaktinė priemonė, mes tai triušiams dedam į vandenį. O mūsų tai kažkuris broileris su krauju tuštinasi, pradžioj kol buvo maži tai buvom panikoj, bet dabar kai jau beveik du mėn, ir vistiek randam tokių krūvelių, ir tuoj laikas bus į puodą, tai net nebekreipiam dėmesio. O gal ten ne kraujas, gal tik tokia spalva g.gif
IngridaB
QUOTE(rusniukas @ 2013 06 20, 23:44)
Gal apie TRISULFONĄ kalbat, bet juos aš pirkau be recepto vet. vaistinėje, tik paskutiniu metu retai būna, mat tinka ir kaip profilaktinė priemonė, mes tai triušiams dedam į vandenį. O mūsų tai kažkuris broileris su krauju tuštinasi, pradžioj kol buvo maži tai buvom panikoj, bet dabar kai jau beveik du mėn, ir vistiek randam tokių krūvelių, ir tuoj laikas bus į  puodą, tai net nebekreipiam dėmesio. O gal ten ne kraujas, gal tik tokia spalva  g.gif
*

O triušiams dėl ko duodate vaistus?Profilaktiškai? g.gif
rusniukas
QUOTE(IngridaB @ 2013 06 21, 05:21)
O triušiams dėl ko duodate vaistus?Profilaktiškai? g.gif
*

Žiemą kartais čiaudo, tai tada ir duodam
rusniukas
Truputis egzotiško mūsų ūkelio smile.gif

fazaniukai

user posted image

fazaniukių įmotė, mažoji vištytė

user posted image

mažasis gaidžiukas ant tvoros

user posted image

kalakučiukai

user posted image

IngridaB
Rusniuk,dieviškos nuotraukos. wub.gif
Kada vištą galima atitraukti nuo viščiukų? g.gif Kol kas gina,kaip tigrė viščiukus.Bijau ir maistą padėti,taip puola pasiputusi. biggrin.gif
Iš Kaimo
Rusniukai, labai gražus ūkelis. Kalakutai juodi gražiai atrodo. Maniškiai balti, tai amžinai murzini vaikšto smile.gif
Ingrida, ar norit atskirti jau perekšlę? Taigi tegul vedžiojasi, nereiks mažylių elektra šildyti.Šiaip tai gerai višta, ji puola ir katiną, ir šarkas ir net vanagą mažesnį. Šiaip tai po mėnesio dvieju perekšlėms prapuola motinystės instinktas ir viščiukai vieni pradeda gyventi.
166cm
laba diena,

kad jau nusipirkau šiandien 20 broileriukų, tai ir snapą į temą įkišiu smile.gif
gegužės gale nusipirkom Kaune Aleksoto turguj irgi 20 "broileriukų", tai savaitės laiko užteko suprast, kad išdūrė ir įkišo mums, jauniems žaliems, dedeklių gaidžiukus. laimei, 19 buvo dedeklių, o vienas broileris, kuris noriai kirto mėsiniams skirtą startinį pašarą ir užaugo trigubai stambesnis už kolegas per 7 dienas. Pasiutau, susikroviau viščiukus ir nuvažiavau į turgų, susiradau pardavėją, pasiėmė viščiukus ir be jokių atsikalbinėjimų grąžino pinigus. tiesą sakant, mano močiutė dar pirmą dieną suabejojo, ar nebus čia mūsų išdūrę, nes akis įgudus. bet aš dar kelias dienas tikėjausi, kad čia veislė kokia nors naujesnė, kaip ir būrė turguj.
tiesa, pirkau iš firminio Vilniaus paukštyno furgono, kur visokie dokumentai, štampai ir t.t. Pardavėjas, matyt, asmeniškai sukčiauja. dabar nepatingėjom pasivažinėt iki Dovainonių

QUOTE(Iš Kaimo @ 2013 06 17, 15:41)
Užuojauta, kam reiks po 50 nupešti, pakęsti negaliu tokio darbo. biggrin.gif
*

draugė augina tai 40, tai 50 broilerių kasmet. sakė, atrado Kauno r. skerdyklą, kur nuveža skerst. telieka atsiimti nukirstus, nupeštus, išskrostus. visai nebrangiai sumoka ir jokio vargo. gaila, pamiršau, kurioj gyvenvietėj vyksta tas veiksmas.
Iš Kaimo
Užjaučiu, bet gerai padarėt, kad grąžinot. Gal prieš metus panašią situaciją "Ūkininko patarėjas" gvildeno, tik ten pirkėjai žioplesni buvo ir nieko nelaimėjo. Senai netikiu turgais ir jų paukščiais. Esu pirmakart ir aš panašiai nusipirkus, tik man įkišo nusividuriavusius, išgaišo pusė. Ir dar iš žinomo ūkininko pirkom, matyt, visokias atliekas į turgų veža. Geriau užsisakyti paukštyne.
O dėl pešimo, tai jeigu visus vienu metu išpjauti, tai kiek laiko užims mėsos sudorojimas doh.gif Man 6 viščiokai ar 4 kalakutai vakaro norma. Taigi išvalyti, išpjaustyti, suvynioti, sumalti. Ir tai iki pusiaunakčio terliojuos.
Rusniukai, o fazanai dėl grožio ar egzotiškam kepsniui?
166cm
pradžioj dvejojau, galvojau draskys akis, įrodinės, kad blogai šėriau ar dar ką nors, bet iš pardavėjo reakcijos supratau, kad buvom 100proc. apgauti. jis net kišo daugiau pinigų nei mokėjom, kad tik greičiau nutilčiau tam turguj doh.gif

QUOTE(Iš Kaimo @ 2013 06 29, 22:48)
O dėl pešimo, tai jeigu visus vienu metu išpjauti, tai kiek laiko užims mėsos sudorojimas doh.gif  Man 6 viščiokai ar 4 kalakutai vakaro norma. Taigi išvalyti, išpjaustyti, suvynioti, sumalti. Ir tai iki pusiaunakčio terliojuos.
*

juos sutvarko, išvalo. na, mano močiutė broilerių niekad nemaldavo, tiesiog šaldydavo cielus, tai aš apie malimą ir pjaustinėjimą nė neturėjau minčių. atšildai, supjaustai, marinuoji...
Iš Kaimo
Aš iš karto sutvarkau pagal paskirtį. Mažesnius riebesnius palieku cielus kepti orkaitėje, o kitus mėsinėju. Jei viščiokas kokių 3 kg. tai viso juk per kartą nesuvalgom. Išpjaustau krūtinėles, mūsų šeimai nuo vieno viščiuko pietums užtenka. Šlauneles nupjaunu su puse stuburo, irgi po 2 į maišelį. Sparnus dedu atskirai, jie gerai ant žarijų pasikepti. Po 2 nugarokaulius su kaklais sudedu į maišelius, būna sriubai. O kalakutų tai šlauneles ir blauzdeles malu į faršą, jį šaldau porcijomis. Grūtinėles irgi padalinu porcijomis. Sparnus kepimui žiemos savaitgaliams orkaitėje.Kalakuto visą nugarokaulį palieku perpus perkirtus, iš bėdos sriuba. Krūtinkaulius iš karto suverdu, nuimu mėsą, sumalu ir nedideliais indeliais užšaldau blynų ar čeburekų įdarams. Tai va, kai prireikia mėsos, nereikia nei malti, nei mėsinėti, imi reikalingą ir gamini, taip mažiau terlionės.
rusniukas
QUOTE(Iš Kaimo @ 2013 06 29, 22:48)

O dėl pešimo, tai jeigu visus vienu metu išpjauti, tai kiek laiko užims mėsos sudorojimas doh.gif  Man 6 viščiokai ar 4 kalakutai vakaro norma. Taigi išvalyti, išpjaustyti, suvynioti, sumalti. Ir tai iki pusiaunakčio terliojuos.
Rusniukai, o fazanai dėl grožio ar egzotiškam kepsniui?
*

Na pradėjom visgi tų 50-ties vištų pjovimą. Nepjaunam mes iš karto visų, vakar 7 sutvarkėm, vienam kartui sočiai, o kadangi buvo pažadėti saviems ir atrimiesiems, tai ir sudoroti nereikėjo, cielas į maišiukus ir į trasą biggrin.gif .
Bet visgi nusprendžiau kad pernai geresnė veislė buvo pakliuvusi, nors iš to pačio paukštyno, pernai per tą patį laiką tokiu pačiu šėrimu buvo virš 3 kg, šiemet visgi apie 2,5, ir forma ne tokia skerdienos g.gif

O fazaniukai atsirado netikėtai. lotuliukas.gif . Pamatėm kad mūsų vištytė visgi labai nori perėti, o savų tų mažylių nenorėjom. Prisiminiau kad turiu vizitkę paukštininko, kur turi gražių veislių. Pasiskambinau, sakau tokia situacija noriu kiaušinių. Sako kad mūsų vištos jau suleistos visos kartu, kiek mums reikėjo išsiperinom, dabar bus mišrūniukai. Sako fazanų galiu pasiūlyt. Aš iš karto klausiu ką aš su jais darysiu lotuliukas.gif . Sako mėsa karališka, prieš kalėdas brangi, dar ačiū pasakysi biggrin.gif . Nu jooo galvoju, o paskui susigundžiau, nes visai gražus paukštis (tik kad neišskristų, tfu, tfu, tfu), gražiai gieda, žiemą lauke galima laikyt, taigi taip ir gavosi. O bus dėl grožio ar kepsnio bus matyt, tegu tik užauga 4u.gif . Dabar tokie kasdien vis raibesni darosi, kojos ilgėja, įdomūs paukščiukai smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.