Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Spiralė Nova T
Supermamų klubas > Grožis ir sveikata > Kontraceptinės priemonės
Pages: 1, 2, 3
Lu Lu
Sena tema : http://www.supermama.lt/forumas/index.php?...2657&st=588

Norejau pasiteirauti, ar nebuvo kam kad idejus spirale padaugejo infekciju ar uzdegimu ? g.gif as isvis anksciau tokiu bedu neturejau, o idejus spirale per menesi viena karta buvo matyt pienlige (iki menesiniu), o antra karta (po menesiniu praejus savaitei ) slapimo pusles uzdegimas doh.gif Pirma menesi atvaiksciojau laiminga, jokiu tepliojimu skausmu, menesines jau du kartus buvo, reguliarios, ne itin gausios ir ilgos, viskas super isskyrus tuos uzdegimus ir infekcijas.. ar gali buti kad priezastis - spirale ? g.gif
žydrynė
QUOTE(Lu Lu @ 2012 02 08, 00:10)
Sena tema : http://www.supermama.lt/forumas/index.php?...2657&st=588

Norejau pasiteirauti, ar nebuvo kam kad idejus spirale padaugejo infekciju ar uzdegimu ?  g.gif as isvis anksciau tokiu bedu neturejau, o idejus spirale per menesi viena karta buvo matyt pienlige (iki menesiniu), o antra karta (po menesiniu praejus savaitei ) slapimo pusles uzdegimas  doh.gif Pirma menesi atvaiksciojau laiminga, jokiu tepliojimu skausmu, menesines jau du kartus buvo, reguliarios, ne itin gausios ir ilgos, viskas super isskyrus tuos uzdegimus ir infekcijas.. ar gali buti kad priezastis - spirale ?  g.gif
*

aišku,kad gali,taigi visur ir rašo,kad spiralės sukelia uždegimus 4u.gif
Lu Lu
Ziuresiu kaip bus toliau, jei taip pastoviai bus, reikes traukti lauk unsure.gif
zivily
O man, zinokit, atvirksciai. Kol neturejau spirales, pienlige buvo daznas svecias pas mane doh.gif O dabar, jau daugiau kaip metai turiu Nova T, ir pienlige vargino tik viena karta thumbup.gif tfu tfu tfu, kad neprisikalbeciau cool.gif
Lu Lu
As jau turiu ja daugiau nei 3 menesius, menesines reguliarios, viena diena tikrai stipriai kraujuoju, o paskui jau normaliai. cikolo virudy viskas ramu tylu, jokiu patepliojimu. Kolkas daugiau infekciju nebuvo... tik vyras sako jaucia ja kartais..tai tikriausiai reikes pas daktare zygiuot trupmpint tuos usiukus biggrin.gif
Vanesa3
Mergaites ar galit pasakyt kiek dabar ji kainuoja.

Kai dejau pries 5 metus kainavo 60 Lt, o dabar 160 Lt. Ar cia taip pabrango ar yra keliu rusiu g.gif
Lu Lu
Nova t kainuoja apie 150 lt 4u.gif yra ir kitos nehormonines, pvz paauksuota ir dar kitokiu mirksiukas.gif
Browny
QUOTE(Vanesa3 @ 2012 03 06, 10:20)
Mergaites ar galit pasakyt kiek dabar ji kainuoja.

Kai dejau pries 5 metus kainavo 60 Lt, o dabar 160 Lt. Ar cia taip pabrango ar yra keliu rusiu  g.gif
*

jo jo, tiek ir kainuoja, bet buna pigiau, kazkaip is kitur kur atsiveza ir LT parduoda.

bet db nebedeciau tokios brangios, LT vaistinese yra pigesniu, o veikimo budas toks pat.

lenkijoje zymiai pigiau tos spirales kainuoja
http://www.doz.pl/szukaj/s0-nova+t
mdeive
As jau 9 menesius turiu Nova T spirale - esu labai ja patenkinta. Tik va si menesi - nei is sio, nei is to jau antra karta po pora dienu pateplioja, nors tikrai ne menesines. Net nebezinau ka galvot- ar ji kur nusedo, ar kas galejo atsitikt... Ar buna tokie tepliojimai? Nors is kitos puses net teopliojimu tai sunku pavadint - tiesiog gausesnes isskyros, ir ju spalva rausva...
O del uzdegimu - tai mane nuo paauglystes, vis reguliarai kankina tai vaginoze, tai pienlige... O isidejus spirale - per 9 menesius tik viena karta.
Bet va tokiu rausvu isskyru, kaip si karta, niekad nebuvo... Pas ginekologe gavau taloneli tik po dvieju savaiciu - ir nebezinau ar man ramiai laukt, ar panikuot doh.gif
žvarba
sakykit, o ir taip esant gausioms mmm įsidėjus šią spiralę labai pagausėjo kraujavimas? hormonų nenoriu, o nehormoninės spiralės bijau dėl siaubingų mmm, kurios dabar iki 7d trunka g.gif o gal įsidėjusios nepastebėjot didelių pokyčių šioje vietoje??
Lu Lu
QUOTE(žvarba @ 2012 03 16, 12:41)
sakykit, o ir taip esant gausioms mmm įsidėjus šią spiralę labai pagausėjo kraujavimas? hormonų nenoriu, o nehormoninės spiralės bijau dėl siaubingų mmm, kurios dabar iki 7d trunka g.gif o gal įsidėjusios nepastebėjot didelių pokyčių šioje vietoje??
*

as pastebejau pokycius, menesines anksciau prasidedavo kazkaip greiciau, pateplioja diena ir kita pradeda kraujuot, dabar taip pamazu, isskyros atsiranda tokios rusvos spalvos, diena, kita (bet siaip uztenka kasdienio ikloto), tada prasideda pirma diena kraujavimas nelabai gausus, antra diena buna gausus, trecia diena jau maziau, ketvirta dar maziau, ir paskui vel diena kita pateplioja. kaip organizmas reaguos i ja suzinosit tik isbandzius, nes kievienas raguoja skirtingai 4u.gif bet siaip kiek girdejau, jei per menesines gausiai ir ilgai kraujuojat, sios spirales deti nepatariama. Mano iki isidejimo menesines buvo normalios, jokiu skausmu ir .t.t, truko 5 dienas (cia jau su tepliojimais).
mdeive
Na as tai pajauciau skirtuma - siaip budavo menesines neilgos ir vidutinio gausumo, dabar gi trys dienos buna beveik plaukimas, na ir tepliojimas pora dienu pries, pora dienu po menesiniu. Bet kentet galima. O siaip jeigu menesines labai gausios, tai spirales nerekomenduoja.
žvarba
QUOTE(Lu Lu @ 2012 03 16, 13:46)
bet siaip kiek girdejau, jei per menesines gausiai ir ilgai kraujuojat, sios spirales deti nepatariama. Mano iki isidejimo menesines buvo normalios, jokiu skausmu ir .t.t, truko 5 dienas (cia jau su tepliojimais).
*

QUOTE(mdeive @ 2012 03 17, 14:50)
O siaip jeigu menesines labai gausios, tai spirales nerekomenduoja.
*

nebežinau ko griebtis, jaučiuosi kaip padėty be išeities, KT nenoriu o ir bijau, turiu migreną, plečiasi kojų venos, bijau kad bus dar blogiau, o spiralė, sakot, pailgina mmm, mano ir šiaip apie 7-8d būna doh.gif verysad.gif nebesugalvoju kaip čia dar saugotis, fabrikėlį jau norim uždaryt ir kiek galvos skausmo dėl to.. doh.gif
Lu Lu
QUOTE(žvarba @ 2012 03 19, 10:06)
nebežinau ko griebtis, jaučiuosi kaip padėty be išeities, KT nenoriu o ir bijau, turiu migreną, plečiasi kojų venos, bijau kad bus dar blogiau, o spiralė, sakot, pailgina mmm, mano ir šiaip apie 7-8d būna doh.gif  verysad.gif nebesugalvoju kaip čia dar saugotis, fabrikėlį jau norim uždaryt ir kiek galvos skausmo dėl to.. doh.gif
*

rasti tinkama apsauga sudetinga doh.gif as ieskojau sau irgi nehormonines kontracepcijos, o tokios, kaip zinia, praktiskai nera doh.gif
sernyte
Turiu ir as sia spirale apie du menesius. Kraujavimas labai gausus apie viena dvi dienas vos speju keisti (jau kaip tenka i darba tom dienom eiti doh.gif ), kitos dienos kaip iprastos mm. Vakar pasidariau kraujo tyrimus (nes silpnuma jauciu), tai tyrimukai pakite i bloga puse ir uzdegimas rodo ir Hb nukrito. Bet sako reik tris menesius islaukti. Niu net nezinau, siaip man patinka si apsauga, bet jai toliau kraujas taip kis unsure.gif O kaip kitom turinciom sia spirale, kaip jusu Hb ir ar atsistate po keliu menesiu?
Lu Lu
As tai nesityriau kraujo, todel nieko negaliu pasakyti, ar pasikeite kas ar ne 4u.gif manau, jei kaujuojat labai stipriai, tada gali HB rodikliai kisti g.gif
Umberta
QUOTE(žvarba @ 2012 03 16, 12:41)
*

as pries spirale sirgdavau 7 dienas, bet vistiek dejausi. dabar sergu 9 dienas ir kokias 4 dienas itin gausiai, paketai eina tik naktiniai. dabar esu isidejus apie du metus, nuejau pas ginekologe, nes nebegaliu, sake per gausus kraujavimas ir reikia imti. ji siulo tokiu atveju mirena, nes nuo jos mazai kraujuojama, tik kad mirena labai brangi, bet jauciu, kad ja persidesiu..
gegne2
isidejau spirale po dvieju gimdymu ir tikrai mm netapo gausesnes, isvis jokiu pokyciu organizme nepastebejau biggrin.gif Gal cia jums tik sutapimas toks g.gif
rutuliukė
QUOTE(Lu Lu @ 2012 02 07, 23:10)

Norejau pasiteirauti, ar nebuvo kam kad idejus spirale padaugejo infekciju ar uzdegimu ?  g.gif as isvis anksciau tokiu bedu neturejau, o idejus spirale per menesi viena karta buvo matyt pienlige (iki menesiniu), o antra karta (po menesiniu praejus savaitei ) slapimo pusles uzdegimas  doh.gif Pirma menesi atvaiksciojau laiminga, jokiu tepliojimu skausmu, menesines jau du kartus buvo, reguliarios, ne itin gausios ir ilgos, viskas super isskyrus tuos uzdegimus ir infekcijas.. ar gali buti kad priezastis - spirale ?  g.gif
*

man taip yra doh.gif įsidėjau rugsėjo mėn., mėnesinės žinoma gausesnės pasidarė, ir ta pienligė doh.gif užknyso jau verysad.gif bet va dar šiandien aptikau kad vyduje nebepagaunu uselio unsure.gif schmoll.gif nes iki šiol kaip apsiprausdavau tai visada jausdavau galiuka, o šiandien jo nebėra.... g.gif gal taip kam buvo? ir ką dabar reikia bėgti pas gydytoja rolleyes.gif
krista08
QUOTE(Lu Lu @ 2012 03 16, 14:46)
as pastebejau pokycius, menesines anksciau prasidedavo kazkaip greiciau, pateplioja diena ir kita pradeda kraujuot, dabar taip pamazu, isskyros atsiranda tokios rusvos spalvos, diena, kita (bet siaip uztenka kasdienio ikloto), tada prasideda pirma diena kraujavimas nelabai gausus, antra diena buna gausus, trecia diena jau maziau, ketvirta dar maziau, ir paskui vel diena kita pateplioja. kaip organizmas reaguos i ja suzinosit tik isbandzius, nes kievienas raguoja skirtingai  4u.gif bet siaip kiek girdejau, jei per menesines gausiai ir ilgai kraujuojat, sios spirales deti nepatariama. Mano iki isidejimo menesines buvo normalios, jokiu skausmu ir .t.t, truko 5 dienas (cia jau su tepliojimais).

Sia spirale esu isidejusi jau beveik 5 metai, siais metais jau reikes galvoti ar deti tokia pacia ar mirena g.gif
Man viskas vyksta kaip auksciau aprasyta. Man irgi mm prasidedavo greiciau, o dabar net keleta dienu teplioja doh.gif
Man dar isidejus sia spirale daznai kartojasi pienlige, bet tik saltuoju metu sezonu g.gif
juoda/kava
Sveikos, metus iškentėjau su spirale, aną savaitę išėmė. Mano mm... būdavo po 14-16 dienų doh.gif
turėjau prieš tai ir mireną, man ji irgi netiko, labai skaudėdavo pilvą ir nuolatiniai uždegimai verysad.gif
nebežinau nei kuo saugotis doh.gif
Umberta
QUOTE(juoda/kava @ 2012 06 08, 09:32)
Sveikos, metus iškentėjau su spirale, aną savaitę išėmė. Mano mm... būdavo po 14-16 dienų  doh.gif
turėjau prieš tai ir mireną, man ji irgi netiko, labai skaudėdavo pilvą ir nuolatiniai uždegimai  verysad.gif
nebežinau nei kuo saugotis  doh.gif
*

man is pradziu 7 dienos, po to jau 10 dienu ir kaip is kibiro varydavau doh.gif verysad.gif pasidariau tyrimus, ginekologe pamate, pati net nesuprantu, nes dorai neissiaiskinau, kad lyg leukocitu labai sumazeje g.gif blush2.gif zodziu israse abiems su vyru antibiotikus ir pries kelias dienas iseme man ja.. nusipirkom prezervatyvu, visiskas s blush2.gif dabar ir as nebezinau ka naudot, turbut kad teks kt gerti ax.gif bet spirales jokios jau nebenoriu, nei mirenos, nei paauksuotos ar varines..
alma.s
Man ziema jau bus 5 metai kaip as isidejus spirale, bet si menesi man veluoja mm.Pradejau bijoti, kad nebuciau pastojusi.Juk spirales veiksmingumas jau eina i pabaiga.gal kam panasiai taip buvo?.Aciu.
raneri
Sveikos,
gal galite paaiskinti, kuo skiriasi paprasta spirale nuo pasidabruotos? Ir ar ji netrukdo menstruacinei taurelei?
Del kainu, tai apsimoka is Baltarusijos veztis;)
Kripuke
QUOTE(raneri @ 2012 07 12, 17:39)
Sveikos,
gal galite paaiskinti, kuo skiriasi paprasta spirale nuo pasidabruotos? Ir ar ji netrukdo menstruacinei taurelei?
*

Man gydytoja paaiskino, kad jos tik tuom ir skiriasi, kad viena tik varine, kita pasidabruota, o dar kita paauksuota. Kuria rinktis - kiekvienos sprendimas.
O menstruacine taurele sake geriau nei tamponus naudoti, nes su ja mazesne tikimybe kad isjudinsi spirale. Bet gydytoja patare naudoti paketus, tik ypatingais atvejais taurele arba tamponus.
Beje, siandien ja man idejo ir visiskai neskaudejo. :-) taip kad del to tai tikrai nepergyvenkit.
murka1980
4u.gif o kaip del svorio? ar priauga svoris? nes kiek skaiciau apie KT tai beveik visoms priauga.
rence*
QUOTE(murka1980 @ 2012 07 16, 20:42)
4u.gif  o kaip del svorio? ar priauga svoris? nes kiek skaiciau apie KT tai beveik visoms priauga.
*

Siaip nuo sitos spirales svoris neturetu kisti. Bent jau man tai nekito ax.gif Kiek skaiciau tai sios problemos buna nuo hormonines spirales Mirenos.
xiuke
QUOTE(raneri @ 2012 07 12, 18:39)
Sveikos,
*

idomu kiek baltarusijoj spirales kainuoja?
@PinaColada@
turejau NovaT spirale, issiemiau po puses metu: sirgau kas dvi savaites ir po savaite laiko gan gausiai doh.gif ruosiuosi detis mirena.
xiuke
QUOTE(G.Kaspariene @ 2012 07 30, 20:08)
turejau NovaT spirale, issiemiau po  puses metu: sirgau kas dvi savaites ir po savaite laiko gan gausiai doh.gif  ruosiuosi detis mirena.
*

o jei netiko Nova, tai Mirena tix? Ar tik del menesiniu tox nepatogumas?
angelute
As turejau NovaT spirale 4,5metu ir issiemiau. O pienlige tai labai kankino. Ir as, ir vyras turedavom gerti vaistus nuo pienliges, o kai issiemiau,tai dingo ta problema,nekalbant jau apie baisiai gausias mmm.
Lu Lu
Sveikos, turiu sia spirale jau 7 menesius, siaip negaliu pasakyti nieko blogo ax.gif Menesines viena diena stiprios, per kitas dienas kraujavimas mazeja. Menesines su patepliojimas apie 7 dienas, nieko lyg ir neskauda, menesines reguliarios, svoris nekinta, pienlige daugiau nebesikartoja, tik pacioje pradzioje buvo karta. taigi dristu teigti, kad ji man tiko ax.gif
gegne2
QUOTE(Kripuke @ 2012 07 12, 23:43)
Man gydytoja paaiskino, kad jos tik tuom ir skiriasi, kad viena tik varine, kita pasidabruota, o dar kita paauksuota. Kuria rinktis - kiekvienos sprendimas.
O menstruacine taurele sake geriau nei tamponus naudoti, nes su ja mazesne tikimybe kad isjudinsi spirale. Bet gydytoja patare naudoti paketus, tik ypatingais atvejais taurele arba tamponus.
Beje, siandien ja man idejo ir visiskai neskaudejo. :-) taip kad del to tai tikrai nepergyvenkit.
*

Naudojau tamponus ir taurele, ir prausiaus kazkaip uzciuopiau siula, kas man susimakalavo galvoj patempiau ir issitraukiau spirale, cia viskas per mmm vyko. Vienu zodziu geriau neneudoti jokiu tamponu ir taureliu. jauciuos gerai nei skauda nei ka dabar reiks pirkt nauja ir eiti vel isidet. Jokiu salutiniu poveikiu nebuvo, pirmus tris men po mmm dar patepdavo svieziu krauju kelias dienas. Mmm tikrai nebuvo gausesnes, kaip kitom cia sm rasancioms.
zyzna
aš jau 9mėn su novaT, mėnesinės tik trečią dieną gausios, dvi pirmas tik teplioja, ir paskutines pateplioja ( be siprales kraujuodavau gana stipriai 5 dienas ir dar dvi tepliodavo). taip, kad man spirale tik i gera smile.gif tik kad pilva buna skauda. Bet ciklas dabar virs menesio,o sergu trumpiau, todel esu patenkinta thumbup.gif
Natashandrej
Sakykite, o kiek laiko ta spirale uz 150lt laikosi? Ar pacios kauciate jos buvima? Ar skiriasi lytinis aktas? Labai susidomejau situ dalyku
Daisy33
Sveikos,labai idomios diskusijos.
Turiu pora savaiciu apsispresti deti NovaT arba Mirena...Del NovaT suabejojau,nes pastoja 4proc.Pati gine tokia statistika pateike.
Papildyta:
QUOTE(G.Kaspariene @ 2012 07 30, 19:08)
turejau NovaT spirale, issiemiau po  puses metu: sirgau kas dvi savaites ir po savaite laiko gan gausiai doh.gif  ruosiuosi detis mirena.
*

man labai panasiai su KT buvo po gimdymo issiderine,o dar galvos skausmai,gine liepe mesti hormonus.Aplomai prastai labai jauciausi.

Tiesa,kiek trunka idejimo operacija? Ir kaip tie siulai,negi tokie ilgi,kad net jauciasi? doh.gif Ar skiriasi smileysex.gif po idejimo?
Daisy33
Vat įmodu,kodėl ši tema tokia apmirus,ar tai reiškia,kad NovaT mažiau populiari arba sukelia mažiau problemų?
xiuke
QUOTE(Daisy33 @ 2012 08 30, 00:06)

Tiesa,kiek trunka idejimo operacija? Ir kaip tie siulai,negi tokie ilgi,kad net jauciasi? doh.gif Ar skiriasi  smileysex.gif po idejimo?
*

tikrai ne operacija smile.gif siulus pakerpa, jie neturi jaustis...
visgi daug diskusiju verda del Mirenos ,ji hormonine, kazkaip nevilioja hormonai ir kaina doh.gif , bet Nova T del menesiniu gausos nevilioja, nes moterys taip raso, kad mmm gauseja...sunku apsispresti tikrai... doh.gif
perla69
Sveikos,

kas turit Mireą ar nepadidėjo svoris? g.gif
Daisy33
QUOTE(xiuke @ 2012 09 03, 18:42)
tikrai ne operacija smile.gif siulus pakerpa, jie neturi jaustis...
visgi daug diskusiju verda del Mirenos ,ji hormonine, kazkaip nevilioja hormonai ir kaina doh.gif , bet Nova T del menesiniu gausos nevilioja, nes moterys taip raso, kad mmm gauseja...sunku apsispresti tikrai... doh.gif
*

nusprendžiau nesidėti jokių spiralių, o naudotis Bilingso metodu.
wanile
esu isidejusi metus novat. nu nesuprantu kas darosi,menesines vis ilgesnes. db jau menuo,po negausiai. bet neimanoma... nejau reiks imti lauk;(
blizguti
Sveikos 4u.gif
pasidalinsiu ir as savo patirtimi smile.gif kai idejo man Nova T menesines pasidare nezmoniskos, labai kraujavau, bet gydytoja sake, kad tai normalu, tik prirase vaistu kazkokiu, neatsimenu pavadinimo. Čia turbut nuo organizmo priklauso. Aš žinokite 2 kartus pastojau su spirale biggrin.gif ir 3 jau nerizikuosiu 4u.gif
Jerda
QUOTE(blizguti @ 2012 09 15, 18:30)
Sveikos  4u.gif
pasidalinsiu ir as savo patirtimi  smile.gif  kai idejo man Nova T menesines pasidare nezmoniskos, labai kraujavau, bet gydytoja sake, kad tai normalu, tik prirase vaistu kazkokiu, neatsimenu pavadinimo. Čia turbut nuo organizmo priklauso. Aš žinokite 2 kartus pastojau su spirale  biggrin.gif ir 3 jau nerizikuosiu  4u.gif
*

Aš irgi su Nova T pastojau. Pusė metų panešiojus. Spiralę išėmė ir viskas gerai praėjo, dukrytei jau 13 metų smile.gif
sernyte
Nesioju jau puse metu, pirmus 4 men menesines buvo gausios, dabar jau antras menuo, tarsi jos nebutu bigsmile.gif . Viskas atsistate ir kraujo tyrimai geri (pradzio Hb labai krito). Labai patenkinta thumbup.gif
*Aukse*
Baltarusijoj varine,sidabrine ar paauksuota pigesnes kur kas. uzsakiau is vienos mergaites ir as,kad parvestu. Sake,kad 20 lituku man atseis. Ten tik ne Nova T, bet Bio T. Skaiciau apie jas rusiskuose forumuose, niekas nepeikia. Matyt,kad tas pats velnias, tik pavadinimas kitas. Raso,kad 7 metam dedamos jos g.gif
ixe
Spirales - nepatikima kontracepcija.
As pastojau su auksine GoldLily, nors patikimumas kaip raso reklamoj 99proc. ir savijauta su ja buvo kuo puikiausia.
Buttuke
QUOTE(ixe @ 2012 09 24, 14:49)
Spirales - nepatikima kontracepcija.
As pastojau su auksine GoldLily, nors patikimumas kaip raso reklamoj 99proc. ir savijauta su ja buvo kuo puikiausia.
*

na patekai i ta 1% mirksiukas.gif
Lėj@
Sveikutes,na pasiklausius jusu su tais pastojimais ,tai baisoka..
Siandien isidejau nova t .Skaiciaiu kaip rase moterys ,kad baisiai skauda ,vos ne kaip gimdymas doh.gif doh.gif Kiekviena diena deciaius nulis emiciju.. smile.gif As kai abu vaikus pagimdziaiu be jokiu vaistu ir atvaziavau jau su 8 cm atsidarymu ,gal del to kantri ,bet visai ten nieko tokio.Tik db pilva maudzia ,bet praeis tikiuosi .Ir tikiuosi ,kad ji man tiks ir visas bus ok ,kolkas esu patenkinta ,kad nereiks galvos sukti. smile.gif
kanclere
Su sita spirale ir as pastojau.Ir kiek esu girdejusi,kazkaip nemazai i ta 1% papuola...
Renesme
Sveikutes,

as irgi issidejau NovaT liepos menesi, tai iki spalio menesio viskas buvo ok, bet va spalio gale turejau sulaukti mm, bet taip ir iki siol nesulaukiau, patepliojo rausvomis isskiromis nepilna diena ir viskas, o taip visada trunka apie 7 dienas. Atlikau 2 NT per ta laika abu neigiami. Ar yra kam taip buve? unsure.gif unsure.gif unsure.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.